;Urger verdient eer inspraak Oostburg wenst invoering toeristentaks ,GD '66 EN PvdA IN BRIEF AAN EN W. VAN TERNEUZEN 3RAND IN fcS TREIN Brief niet van toepassing op Terneuzen Hele kudde herten in Goes met tbc hesmet AUSTIN stad streek zeelarii pacht omgeslagen Westdorpe 3E-KRUISGAI Show van auto s ti Oostburg isselvallig trandweer hoogwater ACCENT AGENDA Darn eselftal van St. Jansteen wint met 13-0 B. EN W. VERKIEZING VAN MISS OMLOOP 50 000ste in Sas zwembad KBV TELEUR GESTELD OVER GEBREK AAN INSPRAAK BIJ ZVTM Viswedstrijd van Lustige Hengelaar STRENGE MAATRE GELEN GENOMEN AFMAKEN BESMETTING C. MARTESTS Volkskoers in Hengstdijk Terneuzen verliest van Alliance MANNEQUIN OPLEIDING Lndag 9 augustus Ï97I ir» ROTTERDAM Schouwburg, 20.15 uur: The tl I kyo Kid Brothers met de Japa, rock-musical „The story of the eij dogs". ST.-ANNA TER MUIDEN Vml. gemeentehuis, schilderij en beeldhouwwerken van Jan en baron Meester De BetsenbroL (t. m. 14 sept.). Dagelijks geopJ van 10-12 en 14-17 uur. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Mira 14 j. VLISSINGEN Alhambra, 30 uur: Woman in 1 18 j. IJZEN DIJKE Cultureel Centrum, expositie beelden en tekeningen van Gi Minne en Dolf Jespers sept.). Ma. t. m. vrijd. van 14-16 uur. Zat. en zond. van li uur. ZIERIKZEE Burgerweeshuis, Poststraat 45, positie van schilderijen, grafiek, raden enz. In de tuin beeldhoi werk (t. m. 14 aug.). Ma. t. re. van 10-17 uur. Fa. Lokker, Niei Boogerdstraat, met als thema m. zat. van 9-18 uur (t. m, aug.). ANTWERPEN Rubenshuis, expositie „Rubens zijn tijd" tekeningen uit Belg verzamelingen o. a. tekeningen j Rubens, Van Dijck en Jordaens 15 okt.). Middelheimpark, ex. He Biënnale van hedend sculptuur uit Argentinië, Bras Canada, Mexico en de VereuJ Staten alsmede beelden uit Nei land en werken van da on overleden kunstenaar Oscar Jes (t. m. 3 oktober). Geopend van| 20 uur. BRUGGE Hallen, tweede Triënnale Plastische Kunst in België (t. i sept.). Dagelijks van 10-18 uur.j vinciaal Hof, Markt. Exp Vlaamse schilderkunst 1920-lSij a. De Boeck, Malfait, Ser Wolvens (t. m. 14 sept.). gelijks van 10-18 uur. GENT Centr. van Kunstambachteij Pietersplein 9 Zeehaven Gent, den, heden, toekomst (t. m. 30 „Kunst na 1945" (t. m. 10 okt.). (Van onze correspondent) MIDDELBURG Gistermiddag is rand uitgebroken in de „Bikini- pres" die onderweg was van lissingen naar het Roergebied in üitgland. De trein stond op het ation in Middelburg. In de coupé ,aarin een rookontwikkeling was fototentoonstel ïtstaan heeft men kortsluiting ont- Delta Foto". m »kt in het verwarmingssysteem. De iupé werd losgekoppeld van de «in, die geheel gevuld was met TUgkerende toeristen. Men heeft verwarming van de gehele trein .tgeschakeld, waarna men een uur Iter de reis kon hervatten. (Van onze correspondent) ZIERIKZEE Zaterdagmiddag is j de Oosterschelde het Nederlandse |cht Thalassa afkomstig uit Zierik- door de vrij sterke wind gekap- lisd. Een in de buurt varend Duits Iclit, genaamd Irwitz, heeft de twee cvarenden van de Thalassa, die te later waren geraakt aan boord ge lomen. De sleepboot Anjo van W. [uller Sleepdienst N.V. uit Terne- heeft het jachtje op sleeptouw inomen. „RIA-W" In de zaal vanj oud Raedhuys" bij M. Pluijj Westdorpe werd de jaarvergai gehouden van de plaatselijke j balvereniging RIA-W. Na eenl ningswoord door voorzitter G, Haelst. bleek uit het jaarverslag de secretaris, L. Audenaerd, vereniging een zeer goed achter de rug heeft. Ook dej ningmeester, A. Antonissen, zijn financieel overzicht nogalj stige uitlatingen. Overwogen wordt om het teinrein te verharden. Hieroi zijn reeds besprekingen gevoel diverse instanties. Er werden de vergadering twee mere stuursleden gekozen, de heren Paemel en F. Adam. De kaseommissie zal v worden gevormd door E. Vi den, C. van den Abeele en Smet. Trainer R. Verschelde voortaan worden bijgestaan dl Thomas en A. van Paemel, (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De reeks evene- lenten, georganiseerd door de win- Jiersvereiiiging Oostburg, is zater- weer met één uitgebreid. Nadat aaf 10 uur 's morgens parade- aidjes van diverse garagehedrij- :n uit Zeeuwsch-VIaanderen op de iarkt te Oostburg te bezichtigen tren, begon om lialf drie een con- rs d'élégance. "ijfentwintig glimmende automo eien reden een voor een voorbij een jury, gezeten in front van gChcz René". In de meeste van die Wager.' stapten lieftallige jongeda mes, gekleed door diverse modehui- uit Oostburg. adat de deelnemers een stoet «neerd hadden trok die, vooraf- n door de doedelzakband „De jes" door Oostburg. Na de rond- I verzorgde deze band een wer- ■ende show die bij de talrijke ■schouwers enthousiast werd ont vangen. |Na het optreden geschiedde de ,ijsuitreiking in „Chez René". Uit den van voorzitter Rosenkranz tving mevrouw Visser, die in een t 124 van garage 't Westen was irgereden, de eerste prijs. Twee- werd mejuffrouw Loes van de •rde, die passagiere was in een itra Sport, bestuurd door de heer J) den Doelder. De heer Spaans, Juie zonder vrouwelijk schoon in een G. uit 1949 rondtoerde, ontving de rde prijs. Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag opgesteld door het KNMI op zondag 18.00 uur: Wisselvallig met temperaturen nor maal tot iets bene- normaal. Weersvooruitzichten in uers gemiddeld voor Nederland, oor dinsdag: aantal uren zon: 2 min. temp.: omstreeks nor- 'ai, max. temp.: van ongeveer nor- '51 tot 3 graden beneden normaal, is op een droge periode van min e's 12 uur: 70 procent, kans op geheel droog etmaal: 40 pro- IVoor woensdag: aantal uren zon: 2 ft min. temp.: omstreeks nor pal, max. temp.: van ongeveer nor- faal tot 3 graden beneden normaal, ons op een droge periode van min- bis 12 uur: 80 procent, kans op •n geheel droog etmaal: 50 pro- I E,er ,front-ie uit Engeland veroor- ■*akt bewolking en wat verspreide ufu"' vervolgens komen er meer rpKUnngen. Luchttemperatuur 19 1 .-1 graden, zeewater 18 tot 19 .aaen, een rustige zee. Verdere jooruxtzichten: wat wisselvallig en etsje trisser. zabeth Taylor (links) heeft in gezelsc ton een Rode-Kruisgala bijgewoond paar werd begroet door prinses Gr Morgen, dinsdag 10 augustus. Bergen op Zoom: 6.09 en 18.28. Hansweert: 5.19 en '7.27. Terneuzen: 4.46 en 16.54 Vlissingen: 4.10 en 16.23. Wemeldinge: 5.59 en 18.18. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op 30 september zal de raad van de gemeente Ter- neuzen een openbare vergadering wijden aan een brief, die de frac ties van D'66 en de Partij van de Arbeid het college van burgemees ter en wethouders hebben geschreven, met betrekking tot de relatie overheidburgers. In de brief aan b. en w., die door de fractievoorzitter van D'66, de heer S. Vlieger, is ondertekend, worden verscheidene punten naar voren gebracht, die tot een verbetering van de relatie overheid-burger zouden moeten leiden. De heer Vlieger constateert een enorme kloof tussen de denkwerelden van de, wat men in het kort zou kunnen noemen, de bestuurders (met inbegrip van ambtenaren, actieve partijleden en bewuste kiezers) en anderzijds allen, die de bezigheden van bestuurders onverschillig laten of deze met wantrou wen bekijken. De oorzaak van de onlustgevoe lens van een groot deel van de burgerij met' betrekking tot „poli tiek", is naar de mening van de heer Vlieger onvoldoende beschre ven met „communicatie-stoornis". De kern van de moeilijkheden ligt veel meer in de wijze waarop het beleid tot stand komt, aldus de brief. De beide raadsfracties vinden dat de betrokkenheid van de burgerij op dit moment niet verder gaat dan dat men vertegenwoordigers kiest en binnen dit representatiemodel zich noodgedwongen tot waarneming en op zijn best tot buitenparlementaire actie beperkt. Ten gevolge daarvan heeft volgens de brief de besluitvoor bereiding plaats in een ondoorzichtig samenspel tussen gekozen vertegen woordigers en ambtenaren, in ver trouwelijk beraad, beslotenheid en geheimhouding. D'66 en PvdA willen vooral het accent leggen op het betrekken van de burgers bij die voorbereiding van besluiten. Naast een aantal raadsle den zouden enkele deskundigen, niet-raadsleden moeten worden in geschakeld (Socioloog), psycholoog, 'n marktonderzoeker en reclamedes kundige. Voorts het geven door de burgerij aan het college van b. en w. of de gemeenteraad van advie zen, het eigener béweging doen van voorstellen, het kritisch begeleiden en evalueren van in gebruik zijnde of komende inspraak- en participa- tievormen. Voorts wordt gepleit voor het in stellen van een aantal functionele raadscommissies op het gebied van verkeer, onderwijs, sport, cultuur enz. (fan belang wordt geacht dat de agenda's voor de openbare raadsver gaderingen en de daarbij behorende stukken tijdig en kosteloos op het gemeentehuis verkrijgbaar zijn. In de voorgestelde commissie voor be sluitvoorbereiding zou een beroeps kracht moeten worden aangesteld. Dit lijkt de briefschrijver zinvoller dan een voorlichtingsambtenaar. Be paalde loketten zouden ook in de avonduren moeten worden openge steld (inlichtingen, bevolking, mili taire zaken enz.) ambtelijke stukken moeten beknopt worden geformu leerd en worden aangepast aan de normale omgangstaal. Tenslotte zou er een „koffie-uur- tje" met discussie moeten worden ingesteld om, na afloop van de openbare raadsvergadering de pu blieke tribune de gelegenheid te bieden b. en w. en raadsleden per soonlijk te ontmoeten. (Van onze sportredactie) ST.JANSTEEN Het eerste da meselftal van D.V.V.S. uit St. Jan steen heeft zaterdag een makkelijke overwinning behaald op het pas opge- richtte dameselftal van Neckermann uit Hulst op het gemeentelijk sport terrein te St. Jansteen. Reeds voor de rust hadden de Steendames een veilige voorsprong opgebouwd door doelpunten van Jean Uittewilligen 3x en Pali Steyaert 3x. Ook na de rust een veel sterker DVVS, en weer w,as het Jean Uitte willigen die een strafschop raak schoot 7-0, De Steen-dames bleven op het Neckermanndoel beuken, en meer doelpunten konden niet uit blijven. Op de 10 en 11 min. was M. Pleunis die de scoore opvoerde tot 90, en M. de Cock maakte er op de 15 min. 100 van Chr. van de Broeck maakte ook twee doel punten, terwijl J. Uittewilligen de eindstand op 130 bracht. J. Uitte willigen en M. Pleunis speelden een uitstekende wedstrijd, en beide meis jes reeds enige tijd geselecteerd voor het Ned. B-elftal, zullen zeker een aanwinst betekenen voor trainer Verbrugge. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Hoewel het col lege het waardevol acht dat het vraagstuk in de brief van D'66 en PvdA eens op deze manier ter dis cussie wordt gesteld, achten b. en w. het in zijn gestelde vorm te alge meen. Daarbij is het college van mening dat het accent in de inlei ding van de brief, maar eigenlijk ook in het geheel, te veel ligt bij de bestuurder en de wijze waarop het beleid van het gemeentebestuur tot stand komt. Van die zijde wordt geconstateerd dat de genoemde onverschilligheid en wantrouwen niet beperkt zijn tot het gemeentelijk beleid. B. en w„ noemen de inleiding bovendien veel te pessimistisch. Het college zegt zich in gemoede af te vragen of een onder het hoofd „vertegenwoordigd zijn of deelnemen" aantal genoemde punten werkelijk van toepassing is op de gemeente Terneuzen. De daarin genoemde nadelen van het representatiemodel, zoals het wordt genoemd, suggereren alsof de ze van toepassing zijn in Terneuzen en deze geven inderdaad een ge heimzinnige indruk vanwege de kwalificatie. De indruk zou daaruit ontstaan alsof er b.v. geen openbare raadsvergaderingen worden gehou den, geen voor ieder toegankelijke gesprekken met de contactorganen en gesprekken met belanghebbenden omtrent uitvoering van werken, geen spreekuren, geen informatie krant en andere publicaties zouden zijn. Dit wekt de indruk, zo merken b. en w. op, alsof 't gemeentebestuur (waaronder op de eerste plaats de gemeenteraad) in een ivoren toren leeft. Het college zegt tenslotte te wil len benadrukken dat de instelling van een commissie voor besluitvoor bereiding misschien voor zeer grote gemeenten goed zou kunnen zijn, maar niet voor een gemeente als Terneuzen. Het college zegt „liever met onze gemeentelijke benen op de Terneuzense grond te staan". Een permanente commissie met een soci oloog, een psycholoog, een markton derzoeker en een reclamedeskundige achten b. en w. vooralsnog een on werkelijk iets, hoewel dergelijke deskundigen bij bepaalde zaken ze ker moeten worden ingeschakeld. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE In de Kro- kodilbar te Kloosterzande zal op za terdag 21 augustus om 20.00 uur een verkiezing van Miss Omloop 1971 plaatsvinden. Deze missverkiezing wordt georganiseerd door het comité van de Omloop van Zeeuwsch- VIaanderen. De Rondemiss 1971 zal twee dagen lang op 18 en 19 sep tember als gastvrouw in de Omloop van Vlaanderen mogen optreden. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Zaterdagmor gen om kwart voor elf werd in het Sasse zwembad reeds de 50.000e be zoeker, de heer H. Goethals, wonen de Bolwerk 32 te Sas van Gent verwelkomd. Voorzitter de heer M. L. Remery feliciteerde de heer Goethals en bood hem een gratis abonnement voor het komende sei zoen aan, alsmede een platenbon. sf!'i ■'"Ijijliii (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT De Katholieke Bonn van Vervoerspersoneel is zeer te leurgesteld dat met hen geen enkel overleg is gepleegd over de samen stelling van de raad van commissa rissen van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Maatschappij n.v. zoais die als gezamenlijke onderneming van de provincie Zeeland en de Nederlandse Spoorwegen gaat func tioneren De KBV is zeker van plan deze kwestie na 17 augustus, wanneer bekend zal zijn in hoeverre de aan deelhouders op het overnemingsbod van provincie en spoorwegen zijn ingegaan, in een bespreking met vertegenwoordiger van de ZVTM, de provincie en NS aan de orde te stellen. Dit verklaarde ons de voorzitter van de KBV, de heer J. C. van den Doef, naar aanleiding van de aan deelhouders van de ZVTM, waarin naast twee leden van Gedeputeerde Staten en drie directieleden van NS geen enkele werknemersvertegen woordiger als commissaris werd be noemd. Wij herinneren eraan dat de Katholieke Bond van Vervoersperso neel de kwestie van de werkne mersvertegenwoordigers al aan de orde stelde toen bekend werd dat de ZVTM als partipuliere onderneming zou ophouden te bestaan. De heer Van den Doef zei ons dat de direct betrokkenen directie van de ZVTM, het provinciaal bestuur van Zeeland en de directie van NS op geen enkele wijze op de door de KBV waarbij de meerderheid van het ZVTM-personeel is georga niseerd hebben gereageerd. „Het valt ons tegen dat men steeds weer bij dergelijke gelegenheden de meest behoudende en traditionele wegen bewandelt. Het is zo dat het reglement van de ondernemingsraad bij de ZVTM tot geen inspraak over commissarisbenoemingen verplicht, maar men zou onder de huidige omstandigheden een minder ortho doxe benadering hebben mogen ver wachten", aldus de heer J. C. van den Doef. (Van onze correspondent) HULST Ter gelegenheid van het 35-jarige bestaan van de hengel- club „De Lustige Hengelaar" wordt op zondag 15 augustus aan de Sas sing en de Kapottedijk een viswed strijd gehouden, waarvoor prijzen ter waarde van f 800,- beschikbaar worden gesteld. Er zal worden ge vist van 14 tot 16 uur. De inschrij ving voor deze wedstrijd is in café Cappaert op de Sassing van 12.30 tot 13.45 uur, terwijl de prijsuitreiking zal geschieden in café De Ster te HulsL Het laatste vakantieweekein de is voorbij. Nog een weekje en het gewone leven begint weer. Daarom: lekker uitrusten van de vakantie. Want daar word je moe van (Van onze corx-espondent) OOSTBURG Tijdens de openbare vergadering van advies en bijstand voor gemeentefinanciën en strafverordening van de gemeente Oostburg, werd door burgemeester A. Schipper meegedeeld, dat het college van b. en w. de gemeenteraad zal voorstellen per 1 januari een toeristenbelasting in te stel len. Uitgaande van een tarief van een kwartje per overnachting bij een ge schat aantal overnachtingen van ca. 800.000 voor de hele gemeente Oostburg per jaar, zal deze belasting de gemeente naar schatting 200.000 gulden bruto opbrengen. Daarvan moeten dan worden afge trokken de zogenaamde per sectie- kosten, dat is controle, administratie, incassokosten etc. hetgeen totaal op ca. 50.000 gulden wordt geraamd, zodat aan netto toeristenbelasting gerekend kan worden op en bedrag van 150.000 gulden. Dit bedrag zal nodig zijn voor de financiei'ing van een aantal mini maal noodzakelijke voorzieningen in re recreatiesector, zoals onder meer de kosten van sti-andeigening, aanleg van parkeerterreinen en beheer daarvan, de kosten van de strandbe- wakingsposten met bemanningen, die men in volgende jaren nog aan zienlijk wil uitbreiden etc. Alleen dit jaar is reeds voor de strandreiniging een bedrag uitge trokken van 60.000 gulden. Wij ont vangen hierop enthousiaste reacties van toeristen die de stranden op- mei'kelijk schoner aantreffen dan voor enige jaren", aldus burgemees ter Schipper in een nadere uiteen zetting van de visie van het college van b. en w. Ten aanzien van een eventuele invoering van de toeristenbelasting: „Wij zijn stellig van mening dat deze belasting er spoedig moet ko men willen wij over de nodige fi nanciële middelen kunnen beschik ken, middelen die uiteraard alleen voor recreatieve doeleinden zullen worden aangewend. Het college stelt zich op het standpunt dat de nood zakelijke voorzieningen niet kunnen en mogen worden gefinancieerd uit de gewone middelen, ergo ten laste komen van de burgei-ij. Dit zou niet eerlijk zijn". Een standpunt waarbij de aanwezige commissieleden de he ren P.H. Cambier (VVD) en E. Dek ker (CHU) zich wel konden vereni gen, zij het dan men wel een aantal gedenkingen had en de problema tiek van een aantal voetangels en klemmen ter dege wenste te bestu deren. Speciaal de heer Dekker wenste een gesprek vooraf met belangheb benden. „In de verkiezingsprogram ma's van een aantal groeperingen stonden de woorden openheid en inspraak hoog genoteerd. Mijn frac tie zal een gesprek met alle belang hebbenden zeer op prijs stellen. Het aanhoren van mensen uit de horeca- campingbedrjjven en ver huurders van vakantiewoningen e.d. acht ik een belangrijke zaak. Wij kunnen deze niet mee laten beslis sen dat is een zaak voor de raad, doch wij kunnen ze tenminste laten meedenken", aldus de heer Dek ker. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) GOES Het vorige week on der de bevolking van de Goese hertenkamp gehouden tuberculo- se-onderzoek heeft afgelopen weekend uitgewezen, dat tenmins te 6 van de 8 oudere herten dui delijk aan tbc lijden en dat de overige twee herten (een slechts 1 jaar jonge geit en een oude bok) hoogstwaarschijnlijk ook be smet zijn. Een kalfje van enkele maanden oud werd bij de voor het onderzoek benodigde vangpartijen zodanig door een verdovingspistool getroffen, dat het moest worden afgemaakt. De pony en de (gewone) geit die in het weitje naast het hertengebied lie pen, vertonen geen tbc-verschijnse- len. Dat was ook niet verwacht, omdat deze dieren nog maar pas enkele weken in de hertenkamp in Goes-Zuid vertoeven. Het gedeelte van het grote plant soen van de Goese nieuwbouwwijk, waar het kamp gelegen is, zal waar schijnlijk voorlopig nog wel enige tijd gedeeltelijk geisoleerd zijn. Tot dat de houten, waarschijnlijk dooi de zieke herten besmette hekken ontsmet (van een nieuwe laag car- bolineum voorzien) zijn, zullen de waarschuwingsborden aan de ingang van de paden blijven staan. Het extra-quarantaine-hek op de speelweide, aan de kant waar de pony en de geit rondlopen, zal ver wijderd kunnen worden. Een vorige week gevoi-md overlegorgaan ad hoe (met vci-tegenwoordigers van volks- gezondheid en veterinaire dienst, gezondheidsdienst voor dieren, ge meentebestuur e. d.) zal waarschijn lijk morgen besluiten, de gehele hertenkudde te laten af maken. Het wordt namelijk door de ge zondheidsdienst voor dieren, die het onderzoek uitvoerde, onwaarschijn lijk geacht, dat de twee herten die geen positieve reactie vertoonden op het „krasje van Mantoux", niet be smet zouden zijn. Drs. J. J. Pekei- der: „Zes dieren vertoonden zwel lingen die niet over het hoofd ge zien kunnen worden en lijden dus kennelijk aan een vergevorderd sta dium van t.b.c. Dat de twee dieren die geen positieve reactie vertoon den, niet besmet zouden zijn is na tuurlijk, gezien de minderheid, erg onwaarschijnlijk. Herten geven toch al een minder duidelijke tuberaiiinatie-reactie dan mensen. Dat het „krasje" niets uit wees, zegt dan ook niets". De inspectie voor de volksgezond heid heeft inmiddels aan de Goese huisartsen een schrijven gericht, waarin op de situatie wordt gewe zen. Als mensen, ongerust over een eventuele besmetting van zichzelf,' kinderen of familieleden, zich tot de huisarts wenden, dan wordt geadvi seerd zich bij een consultatiebureau te laten onderzoeken. Deze week zullen met name de gemeentewerk lieden die belast waren met de verzorging van de herten en het onderhoud van het kamp, onderzocht worden. Het terrein waar de zieke dieren graasden, dat geheel gemaaid en omgeploegd moet worden. Het zal dit jaar zeker niet meer door (nieuwe) herten gebruikt mogen worden. Van sommige stoffen kan de besmetting geruime tijd duren. Van water is de besmettingstij d zelfs veertien maan den. VOOR AUTOMOBIELBEDRIJF Hoogstraat 50 Tel. 3 65 66 ROOSENDAAL (Van onze correspondent) HENGSTDIJK Het feestcomité te Hengstdijk zal op zaterdag 28 augustus een volkskoers organiseren waarvoor de inschrijving kan ge schieden in café P. van Dijk en café P. de Waal, in de periode van 22 tot en met 28 augustus. Het aantal prij zen wordt afgestemd op het aantal deelnemers waarbij bijvoorbeeld bij een deelname van 60 renners, 25 prijzen beschikbaar worden ge steld. (ADVERTENTIE) (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Terneuzen heeft gistermiddag zijn eerste oefenwed strijd tegen Alliance niet in een overwinning kunnen omzetten, op het gemeentelijk sportpark in Terneuzen. Vooral in de eerste helft was Ter neuzen veel sterker maar aan een af- werker ontbrak het. Terneuzen bleef op de Alliance- vesting beuken, maar veel schoten misten de goede i-ichting. Toch zou de thuisclub op voorsprong komen. In de vijfde minuut was het Peter Deij, die hard inschoot, de Alliance- doelman sloeg de bal in de voeten van Peter Deij, die nu raak trof. 10. Alliance kwam iets terug, maar Terneuzen hield stand. Even later kende de scheidsrechter Alliance een strafschop toe. A. Zandvliet maakte hier dankbaar gebruik van. 1—1. Net voor rust had Terneuzen weer pech, toen Van der Staal de bal verkeerd op zijn schoen kreeg en in eigen doel schoot. 12. Na de rust was Terneuzen niet meer zo overtui gend en Alliance deed het nu beter. 15 minuten voor tijd maakte A. Zand vliet er 13 van. INSCHRIJVING Cursusduur ±3 maanden INSTITUUT BETTONFIEL - TILBURG 1 Telefoon 04250 - 7 48 05 - 3 43 53

de Stem | 1971 | | pagina 3