Rest van burcht gevonden Pasajeros houdt streekweek ur, ee JONGE REIMERSWAAL-ONDERZOEKERS ZIJN NU BIJZONDER TEVREDEN Uitstel voor hoofdagent J. Heijstek Bedrijfsvoetballers kregen prijzen van wethouder De Keijzer LIZ OP RODE-KRUISG, '66 EN i. EN W. •RAND REIN Winst voor Verboom en Ridderhof firn stad streek Ongelukken in weekeinde BEUNHAZEN VONDSTEN Inbraak bij Verbo Terneuzen ECHTPAAR VAN DIJKE 25 JAAR GETROUWD Jachtopziener neemt karabijn in beslag Koewacht MORRIS en M.G. garage kool Regeringscrisis in Chili Westdorpe [acht omgeslagei fhow van ai Oostburg isselvallig strandweer Maandag 9 augustus 1971 (Van een onzer verslaggevers) REIMERSWAAL/THOLEN De tot nu toe met veel pech kampende ar cheologische campagne die de Nederlandse Jeugdbond in het verdronken land van Reimerswaal heeft verricht, heeft zaterdag weer succes opgeleverd. Men deed de nogal sensationele ontdekking dat waarschijnlijk van het be roemde (beruchte) machtige slot van Adriaen van Lodycke, die volgens de historie een van de voornaamste „grondleggers" van de verdrinkingsdood van de stad Reymerswaele is geweest, nog resten zijn. Tot nu toe verkeerde men in de veronderstelling dat van dit kasteel, dat al bij de eerste overstroming van het land rond de in de middeleeu wen zeer belangrijke stad Reimers waal verloren ging, alle onderdelen weggespoeld zouden zijn. Zoals be kend is de overstroming van wat nu het „verdronken land van Zuid-Be veland" heet, begonnen met een doorbraak van de zeedijk bij het slot Lodycke. De studenten van de NJBG zullen volgende week een nader onderzoek ter plaatse instel len. Een cementtrog vol vondsten bracht de NJBG-ploeg zaterdag mee van de plaat, waar men die dag enkele uren had kunnen vertoeven. Men kwam daar ook tot de duidelij ke conclusie dat het oudheidkuudige werk ter plaatse niet zonder geva ren is. „De vloed komt er veel sneller op, dan je zou verwachten. We hadden daar al rekening mee gehouden maar als je de theoreti sche wetenschap daarover met eigen ogen waargemaakt ziet worden, schrik je toch wel even", aldus een van de NJBG'rs, de Amsterdamse astronomiestudent Evert Meurs. (Van een onzer verslaggevers) GOES WOLPHAARTSDIJK Hoofdagent Jac. Heijstek uit Wol phaartsdijk heeft voor zijn gezin en voor zijn schoonmoeder meer uitzicht op een aanvaardbare en definitieve regeling voor zijn huisvestingspro bleem. Tot 25 augustus heeft hij nog de tijd om te verhuizen, en Tot zijn grote opluchting hoefde hij zaterdag zijn bulletjes nog niet te pakken en werd hij ook niet op straat gezet. Dit bleek mogelijk, om dat beide partijen de datum van uit spraak van de kantonrechter als maatstaf hadden aangehouden, ter wijl nu verlenging mogelijk blijkt op grond van de datum van betekening door de deurwaarder. Intussen zoeken de heer Heijstek en de gemeente naarstig naar een goede tijdelijke en definitieve oplos sing. Gisteren deelde men mee, dat de gesprekken met verschillende in aanmerking komende huiseigenaren vlot verlopen. Dezelfde huisvestings mogelijkheden die vorige week door burgemeester Huber van Goes wer den geopperd en door de heer Heij stek in principe werden aanvaard, staan nog steeds kandidaat. (Van onze correspondenten) OOSTBVRG Op de rijksweg hij Oostburg zijn twee bormfietsers tegen elkaar gereden. Als gevolg daarvan moesten drie personen voor lichte verwondingen naar een zie kenhuis. Na behandeld te zijn moch ten zij naar huis. Bij Schoondijke veroorzaakte een losgeschoten wiel van een auto scha de aan een tegemoetkomende auto Niemand raakte gewond. De politie van Hansweert heeft enkele personen aangehouden, om dat zij na een aanrijding zouden zijn doorgereden. Bij een botsing op de kruising St. Annapolder zijn twee kinderen ge wond geraakt. De betrokken auto's liepen onherstelbare schade op. Bij een botsing in St.-Jansteen liepen de auto's van een inwoner uit genoemde plaats en van een Belg enige schade op. Men kwam zaterdag overigens tot een onaangename ontdekking: dat er 'n aantal „beunhazen" concurrentie leverde. Het betrof hier een aantal jongeren uit Bergen op Zoom en Breda die bij het vertrek van de NJBG'ers van de plaat, opeens kwa men opdagen. Nadat de „concurren tie" op de strafbaarheid van een en ander (max. 14.000 boete of 6 maanden hechtenis) was aangewe zen, werd „de vrede" getekend en ging men gezamenlijk voor een kop je koffie naar de wal. Volgens de monumentenwet is het vernielen en of meenemen van vondsten straf baar. De NJBG'ers zijn inmiddels tot de trieste conclusie gekomen, dat van de stad geen omtrekken meer zicht baar zijn en dat alle muurresten ondergeslibd zijn. „Het is net een woestijn, waar je maar ergens in moet prikken", aldus de omschrij ving die de NJBG'ers geven. De komende week gaat men de ke^k van Reimerswaal te lijf. Door drie hoeksmeting heeft men de plaats van dit gebouw vastgesteld en ge markeerd. Hiertoe maakt men ge bruik van een kaart van Jacob van Deventer uit de periode 1565-75. Enkele vondstenconcentraties wer den gelokaliseerd en gemarkeerd. Bij de vondsten behoren: een bij na complete vispan of vergiet, enke le plavuizen, een groot gedeelte van een graap (direpootspotje), ver scheidene stukken van schalen en enkele natuurstenen sier-bouwfrag- menten. Daarnaast werden weer en' kele houten palen aangetroffen. Hoopgevend is, dat een groot deel van het vondstenmateriaal 14e eeuws of ouder is, de rest 15e of 16e eeuws. Tenslotte heeft men de nul punten voor het inmeten van de stad vastgelegd en gemarkeerd, zo dat dit belangrijke onderdeel van de campagne volgende week zijn beslag kan krijgen. (Van onze correspondent) HANSWEERT In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in de Verbo Handelsmaatschappij aan de Oosthavendijk te Hansweert. Men heeft zich toegang verschaft tot het bedrijf door het verbreken van een ruit aan de achterzijde van het pand. De Verbo is een fabriek gespeciali seerd in de leverantie van scheeps motoren en andere scheepsmateri alen. De totale schade zou enkele duizenden guldens bedragen. Men is niet tegen diefstal verzekerd. Bromfiets gestolen In de nacht van zaterdag op zondag zagen sur veillerende agenten van de Terneu- zense gemeentepolitie twee personen, die een bromfiets voortduwden en op de vlucht sloegen toen zij de politie zagen naderen. Zij konden in de Donzevisserstraat worden aangehou den. D. R. (24) die zich aanvakelijk tegen zijn arrestatie verzette en H. B. W. (20) werden meegenomen naar het bureau. Tegen hen werd proces verbaal opgemaakt. Diefstal Tijdens het weekeinde werd uit de auto van mevrouw Van M. aan de Scheldekade de autopa pieren gestolen. Ongeveer veertien dagen geleden werd de auto van haar echtgenoot 'snachts ontvreemd. Wereldwinkel De officiële ope ning van de wereldwinkel, gevestigd aan de blokken 10 te Terneuzen, is verschoven van zaterdag 28 augustus naar zaterdag 4 september. In ver band hiermee werd ook de offici euze opening op zaterdag 7 augus tus een week verlaat, n.l. op zater dag 14 augustus. Van onze sportmcdewerker) SOUBURG De jeugdcommissie wielerbelangen Zeeland presenteerde zich zaterdag in het voorprogramma van de wielerwedstrijden in Souburg met twee koersen voor de leeftijds groepen van 12 tot en met 11 en van 15 tot en met 17 jaar. Bij de oudste categorie bleek Ri- nus Verboom uit Ellewoutsdijk de snelste, terwijl bij de jongste deel nemers Jacco Ridderhof die al eer der zegevierde in zijn eigen woon plaats Wemeidin, - ook hier het eerst over de streep kwam. De uitslagen: 15 tot en met 17 jaar: 1 Rinüs Verboom (Ellewoutsdijk) 12 kilometer in 24 minuten; 2 Sjaak de Fouw (Kortgene), 3 Jankers Keste- loo (Kortgene), 4 Sander Westdorp (Kaïttendijke), 5 Wim Jcreiniasse (Wemeldinge), 6 Rini Nieuiwenhuize (Hansweert), 7 Huib Dalebout (Kat tendijke), 8 Ohris Lauws (Kloetin- ge), 9 Tinus de Broekert (Ellewouts dijk), 10 Rinus de Jonge (Ellewouits- dijik). 12 tot en met 14 jaar: 1 Jacco Ridderhof (Wemeldinge), 8 kilome ter in 16 minuten, 2 Klaas Bruijn (Goes), 3 Ad Schipper (Heinkens- zand), 4 Ad Polak (Heinkenszand), 5 Leo Traas (Heinkenszand), 6 Bert de Jonge (Heinkenszand), 7 Johan de Kraker (Goes), 8 Freddy de Vis ser (Kloetinge), 9 Peter de Feijter (Vlissingen), 10 Theo Soolsma (Vlis- singen). Honderden ingezetenen van de gemeente Axel hebben zaterdagmid dag blijk van hun belangstelling ge toond voor het 25-jarig huwelijks feest van Axels burgemeester Van Dijke. In een der zalen van het cul tureel centrum „De Halle" vond een receptie plaats. Enkele tientallen bloemstukken die het jubilerende paar had ontvangen, van verenigin. gen, overheidsinstellingen en ook van particuliere zijde, gaven de zaal een kleurrijk en feestelijk tintje. Ook tij dens deze receptie werden nog tal van bloemen en andere geschenken aangeboden. Namens de leden van de gemeenteraad van Axel bood de heer D. J. Oggel (foto) met een toepasse lijke speech een wijnkoeler aan en namens de wethouders een fles drank. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zaterdagavond om zes uur trof de jachtopziener in de Braakman, de heer C. Riemslag, de Gentenaar W. M. aan met een schietklare karabijn en patronen. De karabijn werd in beslag genomen. Bejaardenschieting In café J. de Guchteneire werd een bejaarden schieting gehouden, waaraan 45 schutters deelnamen. De uitslag luidt hoogvogel: C. de Schepper te Koewacht; eerste zijvogel: F. Jansens-Verplancke te Kloosterzande; tweede zijvogel: L. de Cock te Stekene. De meeste kleine vogels, 5 stuks, waren voor J. de Waal te Kloosterzande. De volgende bejaardenschieting wordt dinsdag 17 augustus gehouden. HENNEE GIJSSEL uit de Heikant behaalde in het Belgische Heusden een tweede plaats in een avondcrité- rium. Reeds vanaf de start ontsnapte hij met drie Belgen uit het peloton. In de spurt van vier man moest Gijsel het met een banddikte afleg gen tegen Romain Maes. (Van onze sportredactie) ST.-JANSTEEN Zaterdag werden in de OZO-bedrijfsvoetbalcompetitie de laatste wedstrijden gespeeld, waarna de waarnemende wethouder van sportzaken van de gemeente Hulst, B. de Keyzer, de prijzen uit reikte. Dit allemaal op het sport terrein in St.-Jansteen. Als eerste werd de inhaalwedstrijd FC Clitex - FC Linex gedeeld, die eindigde in een gemakkelijke 4-0-overwinning voor FC Clitex. Clitex veel sterker bad reeds voor de rust een voorsprong genomen door doelpunten van A. van Bunder en R. Boogaert. Linex had hier wei nig of niets tegenover kunnen stel len, dan alleen verdedigen. Ook na de rust een superieur Clitex en door twee doelpunten van A. van Rie werd de eindstand 4-0. Enkele uren later moesit Clitex weer in het veld verschijnen en nu was FC Bleyko de tegenstander. FC Clitex had het nu niet zo ge makkelijk, want Bleyko gaf goed partij. Voor de rust twee gelijk waardige ploegen die hard maar sportief voor de overwinning stre den. A. van Rie maakte wel een doelpunt, ma-ar dit werd afgekeurd wegens buitenspel. Ook na de rust twee hardwerkende ploegen, want een overwinning voor één van bei den betekende een tweede plaats in de eindrangschikking. Pas na 25 min. spelen was het J. van de Berghe die Clitex een moeizame 1-0 voor sprong bezorgde. Later zou blijken dat dit de be slissende treffer zou zijn. FC Desso dat zich reeds enkele weken gele den kampioen speelde, had weinig moeite met FC de Schrijver. Voor de rust was het E. Saman die de sco re opende en G. de Kessel maakte er net voor de rust 2-0 van. Na de rust deed Desso bet rustig aan, en (Van onze correspondent) HULST Het bestuur van de jeugdsociëteit „Pasajeros" te Hulst organi seert van 9 tot en met 15 augustus een ontspanningsweek, waaraan iedereen vanaf 12 jaar kan meedoen. Men heeft deze ontspanningsweek „streekweek" genoemd. De streekweek wordt vandaag om 7 uur geopend in het ontmoetings centrum Pasajeros, aan het Houten kwartier. Het programma ziet er als volgt uit: Vandaag: opening in Pasajeros om 7 uur. Bekendmaking van de voeten rally en verdelen van de diverse groepen, waarna wordt gestart. Na de eerste etappe terug in Pasajeros, met een ontvangst waarbij soep wordt ge serveerd. Bekendmaking tussenstan den. Deze eerste dag wordt besloten met een gezellig samenzijn en mu ziek. Dinsdag: om 3 uur is er een voet balwedstrijd op de wallen bij de Graauwse Poort. Iedereen wordt hier verwacht. Hierna is er pauze tot 7 uur. Om 7 uur volgt het tweede ge deelte van de rally, waarvoor men zich moet melden in Pasajeros. Hier na is er weer een ontvangst in Pasa jeros, waar ditmaal warme chocola demelk wordt geserveerd. Daarna wordt de avond besloten met een ge weldige slapstick-filmshow en een gezellig samenzijn. Woensdag: deze derde dag is er om 2 uur vrije expressie op het binnen plein en in Pasajeros. Om 7 uur volgt het slot van de finale rally special. Hierna wordt een barbeque-avond gehouden met bekendmaking van de prijswinnaars van de rally. Donderdag: van 's morgens 9 uur tot 's middags 12 uur is er gelegen heid voor het opbouwen van de vlooi enmarkt. De vlooienmarkt wordt om 2 uur geopend. Om 8.30 uur begint een poëzie-avond. Vrijdag: 2 uur: quizdag „met een tegen allen" enz. 7 uur: voorberei dingen grote slotavond. 8 uur: Mei vin met lichtshow. de Sdhijver kwam tot fraaie acties, maar een afwerker ontbrak. Toen vijf min. voor het einde de Schrij verdefensie bleef staan voor buiten spel, ,was het M. Vlassenrood die de eindstand op 3-0 bracht. De laatste wedstrijd FC van Kerokhoven - FC Linex eindigde in een 7-2 overwinning voor Van Kercfehoven. Voor de rust bood Li nex nog enige weerstand, en pas te gen het einde daarvan kon Van Kerokhoven twee treffers scoren. Na de rust was het al Van Kerckbo- ven wat de klok sloeg, en enkele min. voor tijd minderde Linex zijn grote achterstand door het benutten van twee strafschoppen. Eindrangschikking 1 FC Desso 10 9 0 1 19 pnt. (42—4), 2 FC Clitex 10 6 2 2 14 pnt. (26—15), 3 FC Bley ko 10 4 4 2 10 pnt. (21—15), 4 FC van Kerckhoven 10 4 4 1 9 pnt. (16—21). 5 FC de Schrijver 10 1 6 3 5 pnt. (1225), 6 FC Linex 10 18 13 pnt. (13—50). Hierna begon de prijsuitreiking in aanwezigheid van alle deelnemende ploegen en een groot aantal toe schouwers. Alleen een directielid van FC Linex, S. van Sterkenbung was aanwezig. Hij was het dan ook die namens alle bedrijven B. War nier (de organisator van deze voet balcompetitie) hartelijk dankte voor zijn organisatietalent en hij hoopte dat zo'n competitie het volgend jaar weer van start kan gaan. Een voet balcompetitie zonder enige wanklank, iets maar men tegenwoordig ver voor moet zoeken, een een organi satie die werkelijk af was, aldus de heer Van Stakenburg. Hierna maakte B. Warner de eind uitslag bekend, en dankte verder al le medewerkers voor en achter de schermen van deze voetbalcompeti tie. Voordat wethouder B. de Keyzer de prijzen uitreikte hield hij nog een inleidende toespraak. Hij zei o.a.: Het deed ons veel genoegen toen wij uw uitnodiging mochten ontvangen om hier namens het gemeentebestuur de prjjzen uit te mogen reiken. Na mens het gemeentebestuur moet ik u dan ook (B. Warnier) hartelijk danken voor uw perfecte organisa tie. Het gemeentebestuur heeft veel belangstelling voor de sport, alg die in de goede zin bedreven wordt. Het gemeentebestuur zal dan ook veel geld beschikbaar stellen hiervoor, want wat kan men in zijn vrije tijd beter doen, dan aan sport. Hierna feliciteerde hij alle deelne mende ploegen met hun behaalde resultaat, en reikte vervolgens de eerste prijs uit aan de aanvoerder van het Desso-elftal G. de Kesel. Voor FC Linex had hij nog een speciaal woord en zei: „Al bent u laatst geëindigd, een speciale com missie is tot de slotconclusie geko men dat u beslist de sportiefste ploeg was. BIGGEKERKE Boerderij anno 1668, Valkenisse- weg 33. Expositie aquarellen en te keningen van Eddy Wieringa (tot en met 15 aug). BROUWERSHAVEN Stadswaag, expositie van poppen en beeldhouwwerken van Dies de Jonge en schilderijen en tekeningen van Anneke van Santen e a. Ma. t. m. zat. van 9-17 uur (t. m. 23 aug.). GOES Grand, 20 uur: Chitty Chitty Bang Bang a. 1. Museum v. Z.- en N.-Beveland, Kerkplein „Wat de zee teruggaf", expositie over scheepsbouwhistorie en scheepvaartgeschiedenis, alsmede over de geschiedenis van het huis houdelijk materiaal van het schip (t. m. 1 okt.). GROEDE Voorin, gemeentehuis, Kunst- en antiquiteitenexpositie. Ma. t. m. zat. van 10-12 en 14-18 uur (t. m. 31 aug.). HULST Bioscoopgebouw, 20 uur: Mira 14 j- Boekhandel Van Geyt, Steenstraat 20. Oude kaarten en plattegronden van Zeeland en Vlaanderen (t. m. 31 aug.). Werkd. 8-12 en 13-18 uur. KOEWACHT (B.) D. van Stee, 15 uur: Schieting. MIDDELBURG City, 20 uur: Woodstock a. 1. Vleeshal Stadhuis, expositie Neha- lennia, De Zeeuwse Godin (t. m. 29 aug.). Ma. t. m. zat. van 10-17 uur, zond. van 13-17 uur. Rijksarchief, expositie „Van centrale kern tot kerncentrale", geslacht en land van Borssele (t. m. 28 aug.). Ma. t. m. vrijd. van 9.30-12.30 uur en 13.30- 17.30 uur. Zat. van 9.30-12.30 uur. Galerie Roggeveen, Gerbrandy- laan. Expositie van Piet Bulthuis. Dagelijks geopend van 10-12 en 14- 17 uur. (T. m. 31 aug.). Molenwater, miniatuur Walcheren. Dagelijks geopend tot en met 30 september. OOSTBURG Ledeltheater, 20 uur: Ben Hur a. L (ADVERTENTIE) OFFICIAL DEALER VOOR ROOSENDAAL e.o. Laan v. Luxemburg 3 - Roosendaal Tel. 01650-3 5108 Meeussens'raat 14 - 8. op Zoom Tel. 01640 - 352 95 ROTTERDAM Schouwburg, 20.15 uur: The kyo Kid Brothers met de Japs rock-musical „The story of the e dogs". ST.-ANNA TER MUIDEN Vml. gemeentehuis, schilde, en beeldhouwwerken van Jan L en baron Meester De Betsenbr-1 (t. m. 14 sept.). Dagelijks van 10-12 en 14-17 uur. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Mira 14 j. VLISSINGEN Alhambra, 30 uur: Woman in 18 j. IJZENDIJKE Cultureel Centrum, expositie beelden en tekeningen van Minne en Dolf Jespers (t. sept.). Ma. t. m. vrijd. van 10-lj 14-16 uur. Zat. en zond. van] uur. ZIERIKZEE Burgerweeshuis, Poststraat 4s| positie van schilderijen, grafiej raden enz. In de tuin beeld' werk (t. m. 14 aug.). Ma. t. van 10-17 uur. Fa. Lokker, NiJ Boogerdstraat, fototentoon met als thema „Delta Foto", m. zat. van 9-18 uur (t. aug.). ANTWERPEN Rubenshuis, expositie „Ruh zijn tijd" tekeningen uit verzamelingen o. a. tekeningen! Rubens, Van Dijck en Jordaemf 15 okt.). Middelheimpark, exi 11e Biënnale van hedendj sculptuur uit Argentinië, BrJ Canada, Mexico en de Vere Staten alsmede beelden uit land en werken van da ol overleden kunstenaar Oscar j] (t. m. 3 oktober). Geopend vf 20 uur. BRUGGE Hallen, tweede Triënnale I Plastische Kunst in België (tl sept.). Dagelijks van 10-18 uuil vinciaal Hof, Markt. Exf Vlaamse schilderkunst 1920-1 a. De Boeck, Malfait, Sen! Wolvens (t. m. 14 sept.). Opf gelijks van 10-18 uur. GENT Centr. van Kunstambachtel Pietersplein 9 Zeehaven Gent,| den, heden, toekomst (t. m. 301 „Kunst na 1945" (t. m. 10 okt.). SANTIAGO (DPA-RTR) Voor het eerst sinds zijn ambtsaanvaar ding in november vorig jaar heeft de president van Chili, Salvador Al- lende, met een regeringscrisis te kampen. Wegens onenigheid in de radicale partij en in de kleine vere nigde volksactie (allebei regerings partijen) zijn zaterdag de ministers van Mijnbouw, Onderwijs, De fensie en Landbouw afgetreden. Chili kampt met economische moeilijkheden. De regering van de marxist Allende is bezig de schade van 300 miljoen dollar te herstellen die de aardbeving van vorige maand heeft aangericht. Het gebrek aan levensmiddelen wordt groter. De overheid moet middelen vinden om de industriële produktie op te voe ren. Zij heeft geld nodig voor drin gende zaken, zoals de schadeloos stelling voortvloeiend uit de natio nalisaties. „RIA-W" In de zaal vat! oud Raedhuys" bij M. Pluf Westdorpe werd de jaarvergd gehouden van de plaatselijke| balvereniging RIA-W. Na ningswoord door voorzitter Haelst. bleek uit het jaarversl de secretaris, L. Audenaerd, vereniging een zeer goed achter de rug heeft. Ook df ni-ngmeester, A. Antonissen, zijn financieel overzicht nog| stige uitlatingen. Overwogen wordt om het! terrein te verharden. Hierf zijn reeds besprekingen gevoi diverse instanties. Er werden! de vergadering twee nier! situursleden gekozen, de heret| Paemel en F. Adam. De kascommóssie zal worden gevormd door E. Vl den, C. van den Abeele e:| Smet. Trainer R. Verschel! voortaan woerden bijgestaan f Thomas en A. van Paemel, andag 9 augustus 1971 (Van onze correspond) 1 MIDDELBURG Gister; rand uitgebroken in de cpres" die onderweg lissinigen naar het Roer litsl-and. De trein stonc ition in Middelburg. In aarin een roo-kontwikke rtstaan heeft men kortslu ïkt in het verwarmingssy "jpé werd losgekoppeld sin, die geheel gevuld trugkerende toeristen. IV e verwarming van de gel itgeschakeld, waarna men ïter de reis kon hervatten. (Van onze correspond* ZIERIKZEE Zaterdag: p de Oosterschelde het Ne scht Thalassa afkomstig u Lë door de vrij sterke wir tisd. Een in de buurt var* Echt, genaamd Irwitz, heef bvarenden van de Thalas: fater waren geraakt aan l bmen. De sleepboot Anjo fuller Sleepdienst N.V. ui Jn heeft het jachtje op «nomen. (Van een onzer versiagge IOOSTBURG De reek: peuten, georganiseerd door 'eliersvereniging Oostburg, ag weer met één uitgebrei naf 10 uur 's morgens ardjes van diverse gara pn uit Zeeuwsch-Vlaander arkt te Oostburg te be aren, begon om half drie ars d'élégance. Vijfentwintig glimmende |len reden een voor eet i jury, gezeten in fr pez René". In de meeste feens stapten lieftallige s, gekleed door diverse t uit Oostburg. ïadat de deelnemers e formeerd hadden trok dif jaan door de doedelzak! hotjes" door Oostburg. Na verzorgde deze band ende show di-e bij de «schouwers enthousiast vl Tigen. fa het optreden gesch' Ejsuitreiking in „Chez B Tiden van voorzitter R tving mevrouw Visser, d pt 124 van garage 't W ur-gereden, de eerste pri werd mejuffrouw Loe porde, die passagiere w; fetra Sport, bestuurd doo den Doelder. De hee zonder vrouwelijk scho LG. uit 1949 rondtoerde, o rde prijs. Een opvallend geklede Elizabeth Taylor (links) heeft in grezd^i haar echtgenoot Richard Burton een Rode-Kruisgala bijgewoow^ casino van Monte Carlo. Het paar werd begroet door prinses G" Monaco. Vooruitzi voor din: woensdag i door het 1 zondag 18 I Wisselvallij temperatur- maal tot i f" normaal. Weersvooruit Tters gemiddeld voor Nede Voor dinsdag: aantal ur p 9, min. temp.: omstri pal, max. temp.: van ong( pal tot 3 graden beneden, op een droge periode -ens 12 uur: 70 procent, int geheel dro°g etmaal: [Voor woensdag: aantal ui Pt 9, min. temp.: omstri Raai, max. temp.: van onge |aai tot 3 graden beneden pns op een droge periode •ens 12 uur: 80 procent, fent droog etmaal [Een frontje uit Engelan pakt bewolking en wat egen. Vervolgens komen pklarmgen. Luchttemperi pt 21 graden, zeewater I paden, een rustige zee. Vooruitzichten: wat wisse ptsje frisser. [hoogwater P' i Morgen, dinsdag 10 augus Hergen op Zoom: 6.09 en Hansweert: 5.19 en '7.27. Terneuzen: 4.46 en 16.54 Vlissingen: 4.10 en 16.23. Wemeldinge: 5.59 en 18.18

de Stem | 1971 | | pagina 2