len Kleuters in T eriieuzen t schip in Drie veroordelingen voor ongeoorloofd wapenbezit 9 52 5 9 beslissing valt binnen veertien dagen IEDER WEET't prijs-slagprijzen 3 zijn de laagste prijzen Êmm*#*"'- Vier maanden voor inbraak Mastodonten verzetten tonnen zand PRUS-SIAG stad atoren d leverbaar) 020 -12 96 67 1 Jeugdvakantie- werk Grool-Terneuzen Zuiddorpe Borsele houdt Total van [natuur weg In Middelburg gestolen auio [gevonden in Haarlem Auto's hielden niet voldoende rechts: botsing met schade Oude duiven goede vorm GOES VERBETERT RINGBAAN VEILIGHEID Westdorpe Z volgende zaak deurwaarder 's-Heerenhoek EXPORT ii PILS tl TUC CORNUCO 'S 10 BITTER BALLEN U KROKETTENi [taart- f VULLING GEBAK- r- BODEMS^^/ SOEPEN GEROOSTERD BROOD 20 stuks UIT DE DIEPVRIES KABELJAUW-1 FILETS SPINAZIE SPERZIE- BONEN DOPERWTEN KIP met RIJST NATUUR- AZIJN la IJSPOEDER SNOEP JAC. HERMANS Zware schade bij botsing in Kruinmgen Vrijdag 6 augustus 1971 iedschap DO uur. breda tel.43488 1-4 34 88 - BREDA IOEPSONDERWIJS, )SSCHOOL per week. lichten aan: |n Nijverheidsschool Roosendaal. bij ons altijd plaats. >r jongeren kosten ^zig te zwarte vv-chows jeKinees- diverse envriend Roo- Nec, de helft je cok- i zwart, djes Inl jert. tel joom. Te nsemolen el. 01676- pekinees- ïe dwerg- d. Broek, idel. Kennel Van Ryanshome he®'* zeer kleine zilvergrijze, zwarte en witte dwergpoedeltjes- Mevr Koevoet», Duivenstraat •28. St.-Willebrord, tel. Ol65d- 3071. Diversen Gezellig tehuis aangeboden voor studerende jongeren, directe omgeving van Ax®1- Goede verzorging en begelei ding. Brieven onder no. HK- 4772 C bureau van dit blad. Zaterdag 7 aug. schieting bi] E. Morcus. Groenendijk. Aan vang 3 uur. Schieting, Op de Heide, vrij dag 6 augustus 33 kg paling en 700 fr. Begin 19.45 uur. (Van een onzer verslaggevers! TERNEUZEN Binnen veertien dagen zal het gemeentebestuur van Terneuzen beslissen of ook Terneuzen als conceutratieplaats van de binnenvaart opgenomen wordt in de keten van kleuteronder- wijsschepen van de Stichting Algemene Maatschappij voor Varenden (A.m.v.v.). Vandaag: TERNEUZEN: Filmmiddag voor 5 jaar en ouder, Patronaatsgc- bouw, Korte Kerkstraat, aan vang 14.00 uur, prijs 50 cent. Film: „De zoon van Hercules". BIERVLIET: Filmmiddag voor alle leeftijden. Zaal café Bracke. Aanvang 14.00 uur, prijs 50 cent. „De zoon van Hercules". ZAA5ISLAG: Filmochtend voor alle leeftijden in het Nederlands Hervormd Verenigingsgebouw „De Rank", Zaagstraat. Aanvang 10.00 uur, prijs 50 cent. Ver toond wordt „Alladin's Wonder lamp". Nieuwe slagerij Zuiddorpe be schikt sinds enkele dagen voor het eerst sinds tien jaar weer over een eigen slagerij. Slager A. Plasschaert uit Axel opende er woensdag zijn nieuwe zaak, clie dagelijks van tien tot twaalf en van drie tot vijf uur geopend, is. Slager Plasschaert is lbekend als Nederlands kampioen j worstmaken. (Van een onzer verslaggevers) BORSELE B en w van Borsele eisen van Total te Parijs voor de I bouw van haar vestiging in het [Sloegehied een andere oplossing Ivoor de installatie die in de onmid- I dellijke nabijheid van Westerschel- I de-steiger in een beschermd natuur- I gebied en agrarisch gebied waren I geprojecteerd. Een delegatie van Total, die zoals |k'ij gisteren meldden, een gesprek Ihad met b en w van Borsele, hebben I toegezegd, een onderzoek te zullen ■verrichten naar de mogelijkheid van Jde bouw van deze installatie op het raffinaderijterrein zelf. Total vindt ons hierin zeer moei lijk, maar ze hebben er toch wel begrip voor getoond", aldus burge meester G. H. E. M. van Waes. Het Borselse gemeentebestuur heeft een gemengd Frans-Belgische delegatie aangeraden ter vlotte afwikkeling [van de procedure, zo spoedig moge lijk. doch voor de bouwstart contact ■net dit college op te nemen. Voors hands zullen b. en w. van Borsele de hinderwetprocedure behandelen. De kans is evenwel groot dat, nu er een minister voor het milieu en een nieuwe wet op de luchtverontreini- êlng is, door de provincie Zeeland de hinderwetvergunning zal worden verleend. (Van onze correspondent) middelburg De op 2 augus- tus van de Markt in Middelburg ""'vreemde auto van de heer K. Scherphuis is teruggevonden te Haarlem. De politie aldaar heeft de auto nagenoeg onbeschadigd aange- '■offen. Reeds eerder in de week V"nd de Amsterdamse politie het Ribewijs en het kentekenbewijs van 4e heer Scherphuis. De AMVV, die momenteel twee van deze schepen exploiteert, de Zwarte en de Witte Zwaan, beide in Rotterdam, wil in totaal zes schepen verspreid over het gehele land in gebruik nemen. Momenteel worden twee schepen voor dit doel omge bouwd in Rotterdam. Een daarvan, de Groene Zwaan, zou de stichtini graag in Terneuzen gestationeeri zien. De directeur van de, stichting, de heer A. Barel, heeft hiertoe e en onderhoud gehad niet de wethouder van onderwijs drs. R. C. E. Baron en de chef onderwijszaken van het ge meentehuis, de hee-r S.A. Hage. Blijkens een enquête onder de schippers is gebleken dat Terneuzen na Maasbracht op de tweede plaats stond wat betreft de voorkeur om een dergelijke vorm van kleuter onderwijs te bieden. De ligplaats zal. indien de gemeente met de stichting in zee" gakt, vermoedelijk de binnenvaarthaven zijn. nabii n.v. De Hoop. De kinderen die deze onderwijs- sehepen bezoeken wanneer hun ou ders een haven met een dergelijke accommodatie aandoen, gaan voor de duur van de ligtijd naar school en krijgen voor de reis naar de volgen de plaats van bestemming een map je met opdrachten mee. Deze moe ten, met behulp van de ouders aan boord uitgevoerd worden. Bij het eerstvolgende bezoek aan een „Zwa-ansehip" wordt het werk ge controleerd en eventueel, een nieuw mapje uitgereikt. Momenteel bezint rneh zich bij de gemeente op de juridische en finan ciële consequenties, die zo'n kleuter- onderwijssohip met zich brengt. Daarbij wordt tevens een advies af gewacht van het ministerie. Zoals gezegd hoopt men dan binnen veer tien dagen een beslissing te ne men. (Van onze correspondent) OOSTBURG Op de Sluissedijk kwamen twee personenauto's met elkaar in botsing, doordat beide chauffeurs niet voldoende rechts hielden. De auto bestuurd door F. van S. uit Antwerpen, die uit de richting Sluis kwam. werd hierbij aan de linkervoorzijde zwaar be schadigd. De tweede bij aanrijding betrokken auto bestuurd door de M. uit Breskens werd eveneens be schadigd, zij het in wat mindere mate. Et dedn zich geen persoonlij ke ongelukken voor. (ADVERTENTIE) uTifeiMT''' jh f - Gd'»'* 1 'i' iéfitfa- Sï-Ei'i illiit (Van onze correspondent) .MIDDELBURG De rechtbank te .Middelburg heeft de 27-jarige Terneuzenaar T. S. donderdag ver oordeeld tot vier maanden gevange nisstraf onvoorwaardelijk en een voorwaardelijke ter beschikkingstel ling aan de regering met een proef tijd van twee jaar. De rechtbank gelastte onmiddellij ke irwrijheidssteiling omdat S. al vanaf 19 maart gevangen zat. S. had op 19 maart in Axel ingebroken. Tegen hem was op 23 juli buiten die vier maanden ook een onvoorwaar delijke tbr geëist. Lil (Van een onzer verslaggevers) GOES —i De gevaarlijke Goese voorrangskruising Ringbaan - West- havendijk is met ingang van van daag veranderd in een „stopk; ai- sing". Er zijn in plaats van de gewone driehoeken, driehoeken met bet opschrift „stop" geplaatst. Hier bij blijft de Ringbaan voorrang be houden boven de Westhavendijk. B. en w. hebben tot deze maatregelen besloten, omdat vooral de laatsie tijd op het desbetreffende kruispunt ongelukken voorkwamen. Met name is dit te wijten aan bet (onverbeter lijke) slechte uitzicht. Oefenpartij Op hef voetbalter rein van A. Z. V. V. te Axel speelde het Westdorpise R. I. A.-W. een oe- fenwestrijd. De eindstand werd 1 1. Expeditie De leden van de Rowanafdeling 177 uit Sas van Gent en Westdorpe hielden dit jaar hun expeditie in Noorwegen. Deze veer tiendaagse trip is voor alle leden een belevenis geworden. In groepjes van drie man trok men door de fraaiste natuurdelen van Noorwegen. De training, die de leden gehad hebben, van het leven en kamperen onder primitieve omstandigheden bleek hun goed van pas te komen. Zo werd onder meer aandacht be steed aan conditietraining, primitief kamperen, kaartenkompas, H. B. O., en zo meer. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG In de wedvlucht van de postduivenvereniging „Vol harding te Westdorpe waren de ou de duiven van d» gebroeders Aude- naerde in formidabele vorm. In de vlucht vanuit St. Quentin wonnch zij 1, 5, 6, 7, 8. en 10. De hoogste snelheid was 1326,7 meter per mi nuut. 2 G. Gijsei, 3 L. Notschaeie. 4 W. Verhaegen, 9 U. Audenaerde. De vereniging vloog ook met 'SS' jonge duiven. 1 P. de Bock (1267;- mpm.). 2 en 4 G Gi'sel. 3 R. van Quekelberglie, 5 R. Goetbals, 6, 9, en 10 E.M. Baecke, 7 A. Verhaegen. 8 J. Verlinde. Bij „De Vrede" in Sas van Gent won B. van de Berghe bij de klasse oude duiven de eerste twee prijzen, hoogste snelheid 1337,1 inpm, 3 A. Claessens, 4 O. Martens en zoon, 5 G. Begijn, 6 J. du Puy. 7 J. Fruij- ticr, 8 J. van Dam. Met 142 jonge duiven, snelheid eerste aankomende duif 1316 mpm. 1 P. Goossen, 2 B. van de Berghe. 3 8 en 9 M. Pielaet, 4 en 5 Th. van Ze- Ie, 6 F. van Ilooye, 7 M. Vermandei, 8 M. Houtepen, 10 .T. du Puy. „De Reisduif" Philippine met 130 jonge duiven, hoogste snelheid 1244,1 mpm, 1 And. Bombelijn, 2 en 6 E. van Vooren, 3 A. de Caluwe, 4 Fr. Roegiest, 5 Osw. Haers, 7 en 8 M. van Leut, 9 E. F. de Mul. 10 R. Lippens. Met oude duiven 1 A. van Meire (1254,3 mpin), 2, 5, 6, 8 en 9 J. Haak, 3 M. van Lent, 4 Osw. Haers. 7 G. Onderdonck. „Hoop" Biervliet met 207 jonge duiven, hoogste snelheid 1359 mpm. 1, 4 en 6 H. de Dobbelaere, 2 en 8 A. du Puy, 3 en 7 C. Temmerman, 5 gebrs. De Dobbelaere, 9 J. Lijbaart. 10 B. Provoost. Hongaarse mode voor de herfst. Een creatie van bruin-groene tweed met midi-pantalon. De stof .is afgezet met bruin kunstleder. (Van onze correspondente) MIDDELBURG. Donderdagmor gen moesten zich weer drie mannen voor de Middelburgse politierechter verantwoorden voor ongeoorloofd wapenbezit. De heer P. V. uit Mid delburg, sinds een half jaar terug uit Australië was de Nederlandse ge woonte blijkbaar een beetje verge ten. Hij had een flobcrtgeweer in zijn bezit zonder dat hij daarvoor een vergunning had aangevraagd, f 200 boete eiste de officier van justitie, mr. T. Lebret. De politierechter wil de Van de W.'s verhaal toch wel op waarde schatten, „maar," zo zei mr. P. van Einpel, „u weet dat we hier in Nederland, vooral sinds het laatste halfjaar, bijzonder streng optreden tegen ongeoorloofd wapenbezit." Hei vonnis luidde f 100 boete en voor- het terugverkocht zou worden aan de wapenhandelaar. I,. D. uit Tliolen werd op 17 inei j.l. betrapt toen hij met liet geweer gelijk geschoten was. Bovendien hebt in aanslag een konijntje wilde ver- u bij uw aanhouding gevochten en zo schalken in een jachtgebied, lïet ge- een gevaarlijke situatie gecreëerd." weer zou hij diezelfde morgen ge- De officier eiste een week onvo'or- vonden hebben in het bos en toe- waardelijke gevangenisstraf. De po- vallig was er een behulpzame Belg in de buurt geweest, die hem aan patronen kon helpen die precies in het geweer pasten. De officier eiste 200 en verbeurdverklaring van het geweer. De politierechter maakte er J' 100 van. De Belg A. van dc V., in woner van Boekhouten, werd betrapt met een geladen enkciloops jachtge weer, liggend op de achterbank van de auto, daar waren ook zijn kinde ren gezeten. „Meneer de vrederech ter," zo sprak de Belg, „niemand, maar dan ook hiemand mag zeggen dat ik geschoten heb." „Dat kan 'nest waar zijn," repliceerde de politie rechter, „maar voorlopig zijn er ge tuigen geweest, die verklaard heb ben dat er uit diezelfde auto wel de- iitierechter wilde liet bij die ene week voorwaardelijk houden, maar dan met een proeftijd van twee jaar en een geldboete van 200 plus ver beurdverklaring van het geweer. De Terneuzenaar J. F. de Ia R. werd op zijn 40-jarig huwelijksfeest zelfs nog door een pechduiveltje ach tervolgd. Een zakenafspraak die de dag na de bruiloft was gepland noop te de man op deze heuglijke dag naar dc kapper te gaan, die 400 meter verderop woonde. Gedachtenloos stapte hij in zijn auto op de Axelse- straat. Zo reed hij bijna een ver keersagent omver die het verkeer in de Axelsestraat wat in banen wilde leiden. Feest of niet, De la R. werd afgevoerd naar het bureau. Het bloed onderzoek wees een percentage alco hol van 2,20 promille uit. Dat was veel te hoog, vond de politie. De of ficier eiste een dubbele straf, want er stond namelijk nog een vonnis te wachten van een vorige misstap, een jaar geleden. Vijf maanden ontzeg ging piet een proeftijd van twee jaar Daar kwam dan donderdag nog eens een week onvoorwaardelijke gevan genisstraf bij en tien maanden niet rijden, dus 15 maanden in totaal. De verdediger, mr. W. K. Dieteman, pro beerde nog het tij te keren, maar de politierechter hield voet bij stuk en vonniste tenuitvoerlegging van het eerste vonnis, een week gevangenis straf en nog eens acht maanden ont zegging, waarvan vijf voorwaardelijk met aftrek. R. A. N. van D. uit Axel had op 3 mei een geparkeerd staande auto beschadigd. De politie verklaarde dat Van D. op dat tijdstip in kennelijke staat verkeerde. De officier eiste een week gevangenisstraf onvoorwaarde lijk en negen maanden ontzegging. Mr. F. K. Adriaanse, de verdediger, vertelde de rechtbank dat Van D, zijn auto hard nodig had voor zijn eenmansbedrijf. Hij vroeg of de straf in dit geval niet met een geldboete kon worden afgedaan. Zijn cliënt zou de bloedproef geweigerd hebben omdat hjj aan homofilie zou lijden. De politierechter betoonde clementie en veroordeelde Van D„ die overi gens zeer gunstig bekend stond, tot een week gevangenisst'vu voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar en een geldboete van 1000 en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de lijd van zes maanden waar van drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. Grommende monsters met een gewicht tot 60 ton zijn sinds kort ingeschakeld bij de aanleg van de Tractaat- weg nabij Axelse Sassing. Zand dat uit het kanaal is gehaald moet nu naar de plaats van be stemming worden vervoerd. Daarvoor heeft men het aan nemersbedrijf Jac. Rijk uit Ileinkenszand ingeschakeld, die drie z.g. scrapers schrapers) heeft ingezet. De onderkant van deze monsters schraapt als liet ware met een mes het zand op dat in de bak wordt geduwd. Waar het zand moet komen gaat aan de onderkant een schuif open zodat het zand gelijkmatig, terwijl het voertuig rijdt, over de oppervlakte wordt verspreid. Bij het laden krijgen de sera- pers een duwtje van een bull dozer van 400 pk, die hiervoor een speciale schop aan de voor kant heeft. De scraper op de fo to kan in een keer een lading van 35 kubieke meter zand ver voeren. Per uur verwerken de drie scrapers 400500 ton. Schieting Bij gelegenheid van de kermis werd een schieting ge houden op de liggende wippen hij P. Waterreus, 47 schutters van 11 sociëteiten „n&nvnj tiiaraan deel, .Uitslag van -de .eerste vyjp: hoofdvo- gel: P. Traas van Vios uil 's-Heeren hoek: 1ste zijvogel: A. v. Zunderen van Spes Nostra uit Ovezande; 2de zijvogel: Janus v. d. Dries Jz van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek Iste bovenkal: B. Knuist van Julia na uit Oudelanide, bij loting; 2de bovenkal: P. Traas van Vios uit Heerenhoek, bij loting; 1ste onder- kal: J. de Koeyer van Diana uit Yersek-e; 2de onderkal: A. de Jong Rijk van Willem Teil uit Ovezande, tyeide kallen bij loting; 1ste klep: P. de Koeyer van Diana uit Yersefee. 2de klep: H. Koens van Spes Nostra uit Ovezande; 3de klep: C. Westdorp van Eensgezindheid uit 's-Heeren hoek. Meeste kleine vogels: Jer. Vette van Concordia uit 's-Heeren- hoek, 3 stuks. De vliegende vogel- prijs was voor A. de JongeRijk van Willem Teil uit Ovezande. Uitslag van de tweede wip: 1ste hoofdvogel: G. Geeve van Diana uit Yersetoe; 2de hoofdvogel: Janus v. d. Dries Jz van Eensgezindheid uit 's- Heerenhoek; 1ste zijvogel: Ko v. d. Dries van Eensgezindheid uit Heerenljoek: 2de zij vogelBas de Jonge van Concordia; 3de zijvogel: R. Verdonk van Vios, allen uit Heeii-enhoek; 4de zijvogel: P. de Wilde van Juliana uit Oudelande. 1ste kal: Johnny Boonman van Vios uit 's-Heerenhoek; 2 de kal: O. Steenaert van Vooruitgang uit Kwa- dendamme; 3de kal: G. Bracke van Spes Nostra uit Ovezande, bij lo ting; 4de kal: P. de Wil.de 'van Jutiana uit Oudelande, bij loting. Meeste kleine vogels: Bas v. d. Dries van Eensgezindheid uit Heerenhoek, 4 vogels^ Schieting Eensgezindheid hield haar schieting op de staande wip pen, hieraan namen 74 schutters van 14 verenigingen deel. Uitslag van de eerste wip: hoofdvogel: G. Verhey- ke, van Zorgvliet, uit Ellewoatsdijk, le zijvogel: Jac. Smallegange, idem 2e zijv-oig-el: P. Vermuë, J-acoba van Beieren Goes, le bovenkal: H, Mol, idem. 2 e bovenkal: R. Oosthoek, Concordia, 's-Heerenhoek. le onder- kal: J. de Rijke, Edele Handboog, Oudelande. 2e onderkal: Jac. West- veer, idem. le klep: W. de Jonge, ADLM Kwadendamme. 2e klep: H. Koens, Spes Nostra, Ovezande. 3e klep: C. Westdijk, Vios, 's-tieeren- hoek. De extra bijgezette vogels wa ren voor: 3e zijvogel: W. Westdorp, Concordia 's-Heerenheok. 4e zijvo gel: H. v.d. Dries, idem, 3e kal: J. Remijn. Eensgezindheid. 4e kal: P. Driedijk, Soranus Heinkenszand. Meeste kleine vogels: C. Timmer man, Vios 's-Heerenhoek. 6 vogels. Uitslag van de tweede wip: eerste hoofdvogel: F. Koens, Spes Nostra Ovezande. 2e hoofdvogel: C. Voet, Vios 's-Heerehhoek. le zijvogel: J. Rijk, Vrije Schutters 's-Heerenhoek. 2e zijvogel: H. v.d. Dries, Concordia 's-Heerenhoek. 3e zijvogel: G. Geen- se, Eensgezindheid 's-Heerenhoek. 4e zijvogel: A. v.d. Dries, Eensge zindheid le kal: A. Martens, Vios. 2e kal: C. Westdijk. Vios, allen 's- Heerenhoek. 3e kal: Adri de Jonge, ADLM, Kwadendamme. 4e kal: A. de Jonge Pz, Willem Te-Li, Ovezande. Meeste klei-ene vogels: Sjaak v. Ey- keren, Vrije. Schutters, 's-Heeren hoek, 6 vogels. halve liter 100 gram van PAREIN normale pr/js 551 grote zak de echte van ALGROS normale prijs jjoTj diepvries normale prijs|j9fl1 1 normale prijs normale prijs j[ de hongerstillers van un0x let op! literblikken extra gevuld groente- tomaten- kippe- of goulashsoep normale prijs groot pak 400 gram 450 gram 300 gram dubbele, 300 gram fijne .struik minuten maaltijd voor 2 personen in satésaus -.yr j I in kerriesaus 258 in barbecuesaus 275 ih paprikasaus 288 i champignonsaus258 •plastic fles normale prijs 'delmonte TOMATEN KETCHUP normale prijs I GOLD PACK ïanille rjtokka aardbeien normale prijs 12^1 snoep 0m altijd bij de hand te hebben rollen van melle FRUITTELLA, MENTOS BLACK AND WHITE SNICKERS van mars PEPERMUNT van faam L FRUITROLLENvan gilda (Van onze correspondent) KRUININGEN Op de kruising' Parallel weg-Vecrweg - Rijksweg 58 heeft eon aanrijding plaatsgevonden tussen een personenauto, bestuurd door de heei II. zonder domicilie en een Volkswagenbusje, bestuurd door F. H. uit Roosendaal. Door deze botsing ontstond zware schade. Het busje moest worden weggesleept.

de Stem | 1971 | | pagina 5