11l l§ i mmmm PRIEM VOELT NIETS VOOR ACHTERVOLGING Fedor den Hertog ondanks titel niet zo tevreden Ploeg voor duels om wereldtitels PRONK ZOEKT NAAR WRAAK OP MICHELS 1 MOTORCROSS IN AXEL MET STERKE JUNIOREN Profploeg met Jan Janssen Ir'.fc'?' Liebregts zegt ook nee „Het past niet in m n schema Nu vlauuneu bij FC Utrecht FC Utrecht Pcllenaars toont zich verbaasd EREDIVISIE k verrassing Einde aan branie Negatief Wm w ff 71-72 TE GEVAARLIJK Vrijdag 6 augustus 1971 TMfflTHiTr Jan Janssen: toch in profploeg. Piet Liebregts: negatief besïist. (Van onze sportredacteur) AMSTERDAM Blij, maar niet tevreden. Fedor den Hertog' was streng voor zichzelf en met op de achtergrond de wereldkampioen schappen mocht dat ook wel. Hij stelde zijn kandidatuur voor de ach tervolging in Varese, maar verbond er gisteren - op de laatste dag van de nationale baankampioenschappen voorwaarden aan die mede tot stand 'wam, door inmenging van de KNWU-leiders. Fedor den Hertog ion in de finale om de landstitel achtervolging (tegen Roy Schuiten) 55 moeten rijden om een uitzen- ing enigszins te rechtvaardigen, "et werd 4.58.7. Vandaar die ver wijtende toon over zichzelf. Tooh magkite Fedor den Hertog Beleen na die matige finale-reeks 1 dat hij tijdens de wereldkampi oenschappen op dit nimmer wil starten en na een,'late avondVei'ga- ering ging de KNWU daarmee ak- oord. „Ik zal", opperde Fedor den ertog voor de keuzeheren aan tafel ingen, „nog veel moeten oefenen, cht, het was niet best". Na vijf ouden ging er bij hem de vaart uit (v zijn finalewedstrijd tegen de on- etencle Roy Schuiten wiens voor- eur de weg geldt, maar die het op e baan best eens wilde proberen. ,ij bleek talent te hebben, maar ijn gebrek aan ervaring overheerste het Olympisch Stadion. Met wat eer routine zou hij Fedor den Her- g misschien hebben kunnen klop- en, want toen hij twee ronden voor et einde voiludt ging rijden kwam ;j zo sterk terug dat het verschil teindelijk slechts 0.4 sec. bedroeg, 'as ik maar eerder gegaan", zei chuiten vol spijt. En Den Hertog: Knap wat die jongen deed". Over iclizelf: „Ik was niet fameus. Mijn ertrek ging wel, maar ik moet leren e klap van de inspanning op te angen. Daar zal ik eens flink werk an gaan maken". ijn inschrijving voor de aohtervol- 'ng betekent dat Fedor den Hertog P drie nummers -uitkomt tijdens bt wereldkampioen-schap, want hij aat ook genoteerd voor de 100- 'lometer-ploegentijdrit en het i-ndi- 'dueel kampioenschap. Teveel van et goede? „Welnee", vindt Den ertog. „als je de forme hebt maakt et niks uit. Bo-vendien kan ik baan n weg best combineren. Vanmorgen en ik om te trainen van Ermelo op e fiets naar hier gekomen. Door de bomende regen. Ik bedoel maar, -tjn aandacht richt zich bewust op eide se baankampioenschappen was tot slot ook de vijftig kilometertitel voor amateurs te betwisten. Winnaar werd Klaas Balk die na een Spannende en ijvei-ige finale vier medevluchters versloeg. Hij klopte Albersen, Den Hertog, Knetemann en Kamper met wie hij ongeveer half koers een ron de was uitgelopen. PETER HEERKENS Een wegrenner met baanverdien- le was tot ieders verrassing steravond ook Ben Janbroers, ach- ervolgingscollega van Den .Hertog 'J de profs. Janbroers versloeg in e finale Piet Hoekstra, daarmee oor de grootste verrassing van de Of zorgend. Hoekstra immers ver ratte zijn sporen als achtervolger, ninroers deed dat werk voor het erst. Hoekstra ook trainde drie weken intensief in het stadion. Jan- toei's liet zich gistermiddag pas schrijven toen hij ontdekte dat er o weinig deelnemers waren dat het moest gaan wilde hij er geen 'üprijsje aan overhouden. Met een ogeimatige tempasl^g voerde hij 'i' Hoekstra („ik snap niet wat 1 was, het gi^g van g,een kanten") nk kampioenskandidaat. Zijn twinning tekende zich na twee ffe*er al duidelijk af. Toen aPte Hoekstra totaal in elkaar. °cf maakte de verslagen Fries de lans op. „Nou ik geen kampioen geworden kan ik wel stoppen e wielrennen. Voor mij is er vol- ,1 jaar geen beginnen aan zonder JIk denk dat vandaag m here geëindigd is". en ander prof-kampioenschap am terecht bij Lijn Loevesijn. e toonde zich, maar daar twijfelde J001'baat niemand a-an, de beste «te v- klopte in de finale ijk n tweemaal zeer duide- atd F c'ercIE Plnnts ging naar Ge- ooi-b die °,p purtium kwam 0 Harry Jansen te verslaan. P be linaledag van de Nederland- (Van onze correspondent) BREDA Ofschoon Kees Pelle- naars rekende op vier Goudsmit- Hoff-plaatsen in de wedloop voor het wereldkampioenschap, en er maar drie kreeg, toonde hij zich toch niet teleurgesteld over de KNWU-beslissingen. Wél ver baasd. „Met al-l-e respect voor wa-t Jan Janssen in zijn leven allemaal pres teerde", aldus Pellenaars, „maar hij had niet in de ploeg gehoord. Waar om namen ze bijvoorbeeld Tabak niet? Die jongen verdiende een plaats. Ik snap er nikis van dat ze ham lieten vallen. Trouwens, naar mijn mening had Ben Janbroe-rs er ook bijgehp-ord. In plaats van Harry Jansen, want diens sel-ectie begri-j.p ik ook niet best". (Van onze sportredacteur) AMSTERDAM De wielerbond heeft voor de de wereldkampioen schappen beginnen nog wel wat werk te verzetten bü het definitief samenstellen van de ploegen. Toen de coaches en leden van de sport- commissie gisteren gereed waren met de keuzes voor baan en weg, bleven er verschillende vragen, bijvoorbeeld: Wordt het aantal ama teur-stayers uitgebreid tot drie of blijft het twee? Wie moet er afval len voor de ploegenachtervoiging, want er kwamen vijf namen op tafel en dat is een teveel. De 1-km-tijdrit, wie doet die: Van Doorn of Balk? Welke twee coureurs gaan uit de groep (met Cees Priem als groot zorgenkind) die aangewezen werd voor de ploegentijdrit op de weg? De lijst van amateurs voor de individuele wedstrijd bestaat uit negen man. er kunnen er zes starten: welke drie blijven aan de kant? Op 13 augustus dienen de ant woorden gegeven te zijn, want dan sluit de inschrijvingstermijn. In die tijd moeten enkele nationale en in ternationale wedstrijden de oplossin gen geven. In elk geval zo be looft de KNWU worden de ploe gen eind volgende week definitief opgesteld en zal iedere renner zijn zekerheid hebben. Naast vele open posten, staan ook enkele gesloten hoofdstukken. De profploeg op de weg is definitief samengesteld, maar roept vragen op. Waarom Jan Janssen erin? Jan Janssen, die zich de laatste tijd niet schaamde om bij kritiséhe zelfon derzoeken vast te stellen dat zijn grote tijd echt voorbij is. Na een goed voorseizoen legde hij zich de beperking van kleinere wedstrijden op. Hij verzoende zich met de weten schap dat jaren niet tegen te houden zijn en het eind van zijn carrière dichtbij is. Jan Janssen zag zelfs af, en begrijpelijk, van deelname aan het Nederlands kampioenschap op de (Jauberg. En toch zet de KNWU /-hem in voor liet wereldkampioen schap. Al te eenvoudige en zelfs zwaar bedenkelijke verklaring van bondszijde: „Jan Janssen zal zich zeker terugtrekken als hij zich inderdaad niet sterk voelt. Daar kennen we hem goed genoeg voor". Een uitgangspunt, dat bepaald niet getuigt van een heldere kijk op keuzebeieid. In dit verband ook mag men bedenkingen hebben tegen de aanwijzing van Harrie Jansen. Is bijvoorbeeld Tino Tabak om maar eens iemand die men theore tisch in de ploeg mocht verwachten, te noemen zoveel slechtr? Of Leo Duyndam? Of Wim Prinsen? „Jansen is beter", zegt de KNWU en tovert een lijstje met criterium-uit slagen tevoorschijn alsof dat de enige maatstaf moet zijn. Maar: er is niets meer aan te doen, de ploeg staat vast. Tot de zekerheden behoort on der andere ook de damesploeg voor de weg die in de sterkst mogelijke bezetting gaat: zes meisjes. Wat de serie twijfelachtigheden (Van onze sportredactie) AMSTERDAM In overleg met de coaches heeft de sportcommissie van de KNWU in grote trekken de ploeg samengesteld die ons land zal vertegenwoordigen bij de wereld kampioenschappen op de baan in Varese. (25 tot en met 31 augustus) en Mendrisio (1 tot en met 5 sep tember-. De volgende dames en heren zijn aangewezen Profs (weg): Eef Dolman ('s-Gra- va-ndeel), Harry Jansent Westzaak), Jan Jansen (Putte), Gerben Kar stens (Prinsenbeek), Jan Krekels, (Born), René Pijnen (Woensdrecht), Gerard Vianen (Kockingen), Jos van der Vleuten (Mierlo-hout), Rini Wagtmans(St. Willebrord), en Joop Zoetemelk (Rijpwetering). Eerste reserves: Ben Janbroers (Amster dam) tweede reserve: Jan van Kat wijk (Oploo). Bij de amateurs voor de weg zijn voorlopig negen reners aangewezen waaruit tezijnertijd de ploeg van zes man wordt gekozen. De selectie is: Cees Bal (Kwadendamme),Antoine vanden Bunder (IJzendijke), Fedor den Hertog (Ermelo), Cees Koeken (Achtmaal), Heny Kuiper (Dene kamp), Henk Poppe (Nijverdal), Cees Priem (Goes), Frits Schur (Hoogezand) en Jan Spetgens (So meren). Voor de 100 km tijdrit op de weg zijn voorlopig zes renners geselec teerd uit wie na de laatste selectie wedstrijd op 11 augustus in het Zwitserse St. Moritz de definitieve ploeg wordt samengesteld. De selec tie is: Adri Duyker (Beverwijk), Arie Hassink (Neede), Fedor den Hertog (Ermelo), Aad van der Hoek (Dirksland), Cees Priem (Goes), en Frits Schür (Hoogezand). Dames (weg): Keetie Hage (St. Maartensdijk), Bella Hage (Den Haag), Truus van der Plaat (Gel- dermalsen), Mini Brinkhof (Den Haag), Hennu Faber-Hondeveld (A- peldoorn) en Willie Kwantes (Zaan dam). Eerste reserve: Nel Streef (Nw Lekkerland), Tweede reserve: An neke Lute (Castricum). Baan: Sprint amateurs: Peter van Doorn (Berlicum), Rinus Langkruis (Rotterdam), Gerry Fens (Amster dam). tandem amateurs: Peter van Doorn en Gerry Fens, reserve Langkruis. Voor de ploegenachtervoiging zijn vijf renners aangewezen. Voor het vertrek naar Varese zal bekend worden gemaakt welk kwartet in de kwalificatieritten start. De ploeg: Klaas Balk (Badhoevedorp), Peter Nieuwenhuis (Amsterdam), Nanno Bakker, (Wieringerwerf), Gerard Kamper (St. Pancras) en Gerry Knetemann (Amsterdam Voor de tijdrit over, 1000 meter met staande start zijn Klaas Balk en Peter van Doorn ingeschreven. Ook voor dit nummer zal voor het ver teek van de ploeg worden beslist wie in Varese rijdt. Amateurs stayers: Bert Boom (Enter) achter Stakenburg en Nico Been (Groningen) achter een nog naderaan te wijzen gangmaker. Overwogen wordt om nog een derde amateur uit te zenden. Dames achtervolging: Keetie Hage (St. Maartensdijk). Voorts staat het vrijwel vast dat bij de sprint profs alleen Leijn Loevesijn uit Amster dam zal worden uitgezonden. Wat de profstayers betreft staan Jaap Oudkerk (Naarden), Cees Stam (Koog a. s. Zaan en Piet de Wit (Wormer) hoog genoteerd. betreft: geld en de persoon van Cees Priem staan daarbij centraal. Geld als het gaat om het uitzenden van een derde amateur-stayer. „We heb ben een begroting en daar gaan we niet boven", zegt sportcommissie- voorzitter W. van Steenbergen na drukkelijk. „Eu de KNWU is geen rijke bond", stelt hij er voor alle duidelijkheid bij. De uitzendingen van amateurs en profs voor weg en baan, kosten de wielerbond zo'n f G5.000,- Tegen die achtergrond be licht, is het d© vraag of een afvaar diging van de achtervolgingspldeg (zoals altijd het sukkelelemenl in de baanvoorbereiding) verantwoord mag heten. Steenbergen geeft ruiterlijk toe dat dat intern een aardig discussie punt is geweest. Waarom „toch"? „Omdat", aldus Van Steenbergen, „wij nu in een aanloop naar de Olympische Spelen met subsidie van het NOC werken bij die achtervol- gingsploeg. Dan kun je de jongens moeilijk niet uitzenden naar het we reldkampioenschap". Grote zorg van wegcoach Midde- link, is de Zeeuwse wielerbelofte Cees Priem die eerder al liet weten weinig te voelen voor deelname aan de ploegentijdrit, het onderdeel waar Joop Middelink altijd zoveel werk van maakt. „Priem", zei Mid deling vorig jaar in Leicester, „■ivordt mijn grote man voor het wereldkampioenschap van 1971. Dan bouw ik de ploeg rond hem en we krijgen een van de sterkste teams uit de laatste jaren". Maar Priem wil niet en zijn motief is er een dat niet onbekend voorkomt: „Het past niet in mijn schema." Ten einde raad. is Joop Middelink afgelopen week naar de ronde van Rheinland Pfalz gegaan om Priem tot andere gedachten proberen te brengen. Priems antwoord na een dag be denktijd die hij van Middelink kreeg: Vraag het maar aan mijn ploegleider. Piet Liebregts". AMSTERDAM Ausputzer Ton Fronk is als een „piekeraar" uit het Westduitse trainingskamp van FC Utrecht teruggekeerd. De ver stotene van Ajax dacht aan de tijden, toen de strenge Rinus Mi- chels zich over hem boog, en on willekeurig drong zich een verge lijking van ervaringen op. Daar had ie aanvankelijk een zekere moeite mee. Trainer Bert Jacobs was ook bikkelhard, zelfs als ment meer bereikbaar, in zoverre viel het verschil dus wel mee. Maar ds sfeer was anders. Niet de conse quente fuilprof van Ajax, maar de half-made voetballer van FC Utrecht domineerde in zijn omge ving. Wat veel vergde van Ton Pronk, de ausputzer, die zijn wraak op Michels zoekt. Hij moest zich aanpassen. Voor iemand, die al drie weken eerder dan zijn col lega's op liet strand van Zandvoort zijn conditie opbouwt, een moeilij ke zaak. Ton Pronk heeft echter genoeg meegemaakt om zoveel verdraagzaamheid te kunnen op brengen. „Je wordt ouder, een beetje wij zer misschien. Je leert veranderin gen gemakkelijk accepteren. Maar van binnen blijf ik nog net zo enthousiast als vroeger", aldus de „nieuwe" Ton Pronk, die eigenlijk het vorige seizoen al moest vlam men bij FC Utrecht. Een ontstoken Achillespees, die de doktoren aan vankelijk beoordeelden als een on schuldig blessuretje, doofde zijn geestdrift al snel na zijn entree in december. Maandenlang besteedde Ton Pronk noodgedwongen meer aandacht aan zijn Amsterdamse sportzaak. Dat was echter nooit de bedoeling. Hij voelde* zich on danks zijn 30 jaar nog niet versleten. Wat dacht men wel? Daarom zocht hij zijn vakantie, waar hij zijn wraak in stilte kon voorbereiden en veronderstelt hij nu weer volkomen de oude te zijn. „Ik wil en moet eigenlijk ook wel een góed seizoen maken. FC Utrecht heeft me tenslotte niet voor- niets gekocht. Ze heeft op een moment, dat me dat goed deed, geld in me geïnvesteerd en daarvoor wil ik me nu inzetten. Zo is mijn karakter". Ton Pronk en zijn Amsterdamse collega's Karei Bonsink en Finn v' itÉSbi "L sefojien Seemann, die zich tot juni bij DWS warmliepen, vormen het nieuwe seizoen het „geheime wa pen" van FC Utrecht. De taak van Pronk ligt voor de hand. Door zijn grote ervaring moet hij als rust punt van de verdediging opstaan. Eddie van Stijn, zijn niet constante voorganger, zal dan als „breker" voor de achterste linie kunnen fungeren, een taak die hem veel beter ligt. Lijkt de verdediging van FC Utrecht dus dicht te zitten, voor zijn er nog volop vraagte kens. Het debuut van Karei Bonsink in het Westduitse Marbach wekt verwachtingen, die er niet om lie gen. De entree van Finn Seemann viel echter iets tegen. Hij is nog te egocentrisch in zijn spel. Globaal bekeken moet FC Utrecht echter sterker zijn geworden. Het lijkt erop, dat de bal' meer in de voor hoede zal blijven „hangen" dan vroeger. En daar heeft trainer Ja cobs naar gezocht. Hij was de man, die niet klaagde over de bereik baarheid van zijn prod-uktieve spits Jan Groenedijk. maar die wel duvelsgoed in de gaten had, dat de •agressieve bevliegingen van FC Utrecht onvoldoende werden opge vangen. Als met een actie niet bereikt kan worden wat het stre ven is, dan moet het 'gevaar van dadenikracht er na komen, rede- i neert trainer Jacobs. Daarmee komt waarschijnlijk een einde aan de branie van FC Utrecht. Toen hij het vorig seizoen de erfenis van DOS, Elinkwijk en Velox naar zich toetrok, kon hij moeilijk anders dan er een avon tuur van maken, wat had het voor zin oni de „muur" van Utrecht verder uit te bouwen als ie geen garantie kon krijgen voor de aan koop van „vedetten", die de image van DOS zouden kunnen wegva gen. Daarom koos Jacobs voor een radicale koers. Verdedigen tot het uiiiterste werd een taboe in het Galgenwaardsta dion, aanvallen en nog eens aan vallend voetbal in Utrecht. Soms Jacobs, die daarvoor schouderklop je na schouderklopje kreeg. En vooral, toen zoveel vrijpostigheid leidde tot de bevrijding, die voet- balminnend Utrecht in jaren niet had gekend, werd voor hem een standbeeld opgetrokken. Hij was de „image-maker", de bravoure- man en de propagandist van aan vallend voetbal in Utrecht. So ging zijn geldingsdrang zo ver. dat de ploeg in uitwedstrijden door de bomen het bos niet meer zag en onnodig punten prijsgaf. Daar lacht Bert Jacobs nu om. Hij cal culeert onfortiuin altijd in bij zijn prognoses. Ondanks al het goede, dat Bert Jacobs bij FC Utrecht presteerde, was er ook een aspect, waarmee hij voorzichtig moest zijn. Hij heeft het vorige seizoen nogal eens de gewoonte gehad zich uit te leven in zaken, die helm niet zin den. Zo maakte hij scheidsrechter Boosten uit voor alles wat een kind niet zou zeggen, dreigde di verse keren in een emotionele bui het veld in te rennen en stond na afloop van een wedstrijd zijn hart te luchten met uitspraken, waar van iedereen opkeek. Bert Jacobs weet dat hij in die situaties niet zelden te ver uitglijdt. Voor de ergernis daarover heeft hij begrip. Vandaar dat hij zichzelf beter schap heeft beloofd. Terug in Nederland, gebeurde dat via sportcommissie-voorzitter Van Steenbergen. Liebregts' reaktie: „Nee." Ook de Zeeuw Piet Ver- schuure, vertrouwensman van Priem, besliste negatief. Dat alles weerhield de KNWU er niet van om Kees Priem toch maar op te voeren in het rijtje van serieuze kansheb bers voor een plaats in de ploeg. Joop Middelink: „Zaterdag komt Kees terug uit Rheinland Pfalz. De zelfde dag nog, zal ik met hem. Liebregts en Verscliuure bij mij thuis een gesprek hebben. Hopenlijk komt de zaak dan nog goed". Of Cees Priem uitgesloten wordt van deelname aan de individuele wedstrijd wanneer hij blijft weigc ren om in de ploegentijdrit te star ten, is niet bekend. De manier ech ter waarop de bondsofficials op die vraag reageren, doet echter veron derstellen dat Priem in dat geval niet opgesteld wordt voor persoonlijke kampioenschappen. PETER HEERKENS. JAN JANSEN heeft in de "Zweed se plaats Link ping een internatio naal wielercriterium over 62 kilo meter gewonnen. Janssen liet een tijd afdrukken van 1 uur 19 min. 7 sec. De Zweed Thomas Petterson ein digde met een achterstand van 29 sec. als tweede voor de Belg Van Vlierberghe. De Zeeuwse motorcrossliefhebbers zullen zondag in Axel ook de vijf junioren van de plaatselijke club MCA foto boven) in actie kunnen zien. (Van onze sportmedewerker) AXEL Zaterdag 7 augustus zal de gemeente Axel voor de tweede maal in het teken staan van de motorcross. Dan zullen weer duizen den toeschouwers de wegen naar de zandvlakte achter de watertoren op zoeken om het enorme spektakel te kunnen beleven. Want Axel wordt zo langzamerhand het middelpunt van de motorcross in Zeeland. Kwa men er in de eerste cross (8 mei) allemaal toprenners, zaterdag komen alleen de junioren in de 250 en 500 ce-klasse aan de start. Deze wed strijd is er beslist niet alleen geko men door de aanwezigheid van Har ry Goossens in deze plaats, maar vooral door het bestaan van de Mo torcross -Club Axel. De MCA die de motorcross dit jaar zeer serieus is gaan bedrijven, met als gevolg dat de MCA de uitnodiging van de KNMV heeft kunnen aanvaarden om dit jaar een grote juniorencross te organiseren. De Motorcross Club Axel heeft die uitnodiging kunnen aanvaarden dank zij de steun van de fa. Dey- modes uit Axel, die zich garant heeft gesteld voor de benodigde fi nanciën. Deze cross is er een uit een serie van zeven, die door de KNMV aan verschillende verenigingen in Nederland zijn „gegund". Ko Scheele, voorzitter van de MCA, is met zijn mede-bestuursleden geluk kig, dat juist hun vereniging één van deze zeven wedstrijden heeft kunnen bemachtigen. Scheele: „Te meer, omdat we nu vijf crossers hebben die onder leiding van mana ger De Vrindt uit Terneuzen deze sport serieus beobfenen. Elke maan dagavond krijgen Jan Goossens, Wim van Bruggèn, Kees Hamelink, Hans Kolijn en Johan Scheele allen junioren 250 cc conditietrai ning van Staf de Moor. „Want", zegt voorzitter Ko Scheele, rijden kun nen die jongens al aardig, maar dat alleen brengt geen succes. Het cros sen bestaat voor het grootste deel uit conditie, en net dat ontbrak bij hun. In eerste instantie bracht ma nager Henk de Vrindt dit de jon gens bij, maar met de medewerking van de firma Dey werd besloten een gediplomeerd sportleraar aan te trekken. En vanaf toen wordt er hard getraind, want de jongens wil len voor eigen publiek goed voor de dag komen. Over het ontstaan zegt Sam Hamelinck: „Er kwamen steeds meer jongelui met brommers en mo toren op het terrein achter de wa tertoren/ rijden. Het werd te gevaarlijk. Toen heb ben we ons gericht tot de KNMV, waar we nu bij aangesloten zijn. We werden verzekerd en konden onder linge wedstrijden gaan betwisten, en zo is in feite de MCA ontstaan. Langzamerhand kwamen er echte crossmotoren, en de jongens wilden ook wel eens een echte wedstrijd rijden. Zo werden aan het begin van dit seizoen vijf startbewijzen aange vraagd, die werden verkregen. Sam Hamelinck is helemaal weg van de sport die zijn zoon bedrijft. „Het is geweldig om te zien wat die jongens er voor over hebben". De tijd wordt kort en de Axelse cros sers leven gespannen naar 7 augus tus toe. Zij niet alleen, want ook voor de MCA is er nog veel werk te doen, want zoiets vergt een enorme organisatie Van de in totaal 129 ingeschreven renners starten er 79 in de 250cc klasse, en 50 in de 500cc klasse. De renners in de 250cc klas se worden onderverdeeld in drie groepen, welke alle drie een manche moeten rijden van tien minuten plus twee ronden. In de 500cc klasse wordt het aantal deelnemers ver deeld in twee groepen, en ook hier bedraagt de te'rijden tijd tien minu ten en twee ronden. De eerste negen a tien renners plaatsen zich voor de fmale, dit zowel in de 250 als de 500cc klasse. Deze finale duurt eveneens tien minuten plus twee ronden. In de 250cc zullen er drie finale-wedstrijden plaatsvinden, en in de 500cc klasse twee. De toe schouwers zullen dus zeker waar voor hun geld krijgen, en niet min der dan tien reeksen te zien krijgen Als alles naar wens verloopt, zai Axel vorgend jaar waarschijnlijk een junioreninterland Nederland - Beigië te zien krijgen.

de Stem | 1971 | | pagina 13