STUDIEGROEP OOSTERSCHELDE WEER OPTIMISTISCH KAMPIOENSCHAP HANDBOOGSCHIETEN AUTO OVER DE KOP Schietingen Koewacht Twee rijden kwartier rusten Wereldwinkel Terneuzen wterdag open Wedstrijd van oude knarren streek Jeugdvakantie- werk Groot-Terneuzen A ier ambachten" op excursie KNOBBELCLUB OPGERICHT Hulst J aarvergaderiniï WC Hulst Schoolkinderen Vogelwaarde naar Mol Boys traint weer Veteranen voetbal Corrie en de Rekel? naar Kruiningen Inschrijvingen handelsregister VANDAAG: Hoek Poppenkast, aanvang 10.00 uur, „Gehoorzaal", voor alle leeftijden, toegangsprijs 50 cent. Sluiskil Filmochtend, alle leeftijden. „Gildenhuis", aanvang 10.00 uur, prjjs 50 cent. Zaamslag Poppenkast, ter rein bij de Stropiekanne, Sport- laaa. aanvang 14.00 uur. Prijs 50 cent. MOEGEN, voor alle kernen: Gent-tour, met een bezoek aan audio-visueel spel en Graven steen. Voor 12 jaar en ouder. Vertrek bussen: Zaamslag 8.45 uur, Plein; Terneuzen, Sporthal 9.05 uur. Markt 9.10 uur; Hoek 9.20 uur, Abri: Biervliet 9.30 uur, bushalte: SJuiskil 9.45 uur. Gil denhuis. Wip 1: Eerste hoogvogel: G. van Puyvelde, Kallo. Hoogvogel2: A. v.d. Voorde, Kruisstraat. Zijvogel 1: G. de Caluwe, Zuiddorpe, 2. E. de Wit, St.-Jansteen, 3 J. Vervaet, St.-Jan steen, 4 A. Assalman, Graauw. Kal (Van onze correspondent) TERNEUZEN De wereld-win kel-groep bestaande uit Kees Veldman, Albert en Theo Calle, Marc Geilleit, Charlotte Korbee, Nick van Liere, Willy Miohels en Bob Ruyter, zal zijn wereldwinkel reeds a.s. zaterdag openen. De offi ciële opening zal plaats hebben op zaterdag 28 augustus a.s., omdat dan alle scholen zijn begonnen. De tus senliggende drie weken wil de groep nuttig besteden als inwerkperi- ode. Het adres van de wereldwinkel is Blokken 70, Terneuzen. (Van de correspondente) AXEL Zondagavond is op de Zuidsingel een auto op onverklaar bare wijze tegen een stoeprand ge reden en hierdoor enkele malen over de kop gegaan. De auto (drie wieler) bestuurd door F.M. uit Axtl werd volkomen vernield. Mevrouw M. moest met lichte verwondingen in het ziekenhuis te Sluiskil worden opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Voor leden en belang stellenden wordt zaterdag 14 augus tus de jaarlijkse excursie van de oudheidkundige kring „De Vier Am bachten" gehouden. Op het programma staan bezoeken aan de Nehalenn ia-tentoonstel ling in Middelburg en een voordracht van ir. Trimpe Burger over de inmiddels zo bekend geworden vondsten van ruim 100 Nehalennia-altaren, die vo rig jaar uit de Oosterschelde naar boven werden gehaald. Na de middag zal het gezelschap naar Schouwen-Duivelarad rijden, waar men de heer Lokker, secretaris van de zustervereniging „Stad en aande van Zierikzee" bereid heeft gevonden de belangrijkste histori sche objecten van dit eiland te to nen. Tokio: Een nieuwtje uit Japan. Vakantiehoedjes van witte katoen, '"oorzien van zonneglazen, t'er vei vanging van de zonnebril. De prijs is ongeveer vier gulden. (Van een onzer verslaggevers) REIMERSWAAL De studiegroep Oosterschelde slaat de nieuw bakken minister Drees van Verkeer en Waterstaat hoger aan dan zijn voorganger Bakker. Met name verwacht de studiegroep dat Drees jr. zich minder gelegen zal laten liggen aan het oordeel van „de techno craten van de dienst van rijkswaterstaat", die telkenmale „tegen heter weten in" de Oosterschelde en de monden van haar „fans" dicht wil len krijgen. Daarom heeft de studiegroep een brief geschreven aan de gemeenteraad van Reimerswaal, waarin zij dit bestuurscollege vraagt om, nu er een nieuwe roerganger op het „schip van de staat in de staat" staat, de bewindsman van rijkswaterstaat om een „hernieuwd" onderzoek te verzoeken. De tekst van de brief luidt als volgt:„De studiegroep Oosterschelde heeft met ingenomenheid uit de bla den gelezen dat de gemeenteraad van Reimerswaal de brief die ex- minister Bakker als zwanenzang ge schreven heeft in antwoord op uw verzoek om een hernieuwd onder zoek in het vraagstuk van de bevei liging van het Oosterscheldegebied, zal behandelen. De thans afgetreden minister heeft halstarrig herhaald hetgeen hij op gezag van zijn mede werkers van de Deltadienst telkens weer heeft verkondigd: de Ooster schelde moet dicht. Om in de vogel- beeldspraak te blijven was het bij de ze minister Koekoek-een-zang. Dit ondanks het feit dat hij niet heeft kuinnen volhouden, dat er tegen de afsluiting van de Oosterschelde geen nieuwe argumenten zouden zijn aan gevoerd, zoals minister Bakker dat in 1969 aanvoerde. „Wij verwachten dat de nieuwe minister van verkeer en waterstaat minder geneigd zal zijn, zich klak keloos te laten leiden door de tech nocraten van de dienst van rijkswa terstaat, die naar onze overtuiging tegen beter weten in niet wil toegee- ven dat de beveiliging die wij allen wensen, ook op andere wijze kan worden verkregen, zonder rampzali ge gevolgen voor milieu en natuur, zonder onmenselijke ingrepen en op zeer veel minder kostbare wijze. De studiegroep Oosterschelde hoopt derhalve dat de raad van Reimers waal de huidige minister zal bena deren met een hernieuwd verzoek, n.l. het laten uitwerken van een alternatief beveiligingsplan met een open Oosterschelde en een veelzijdi ge vergelijkende studie hiervan met het inmiddels verouderde Delta plan". (Van onze correspondent) HULST De eerste knobbelclub is in café Het Centrufm in Hulst opgericht. Een dezer dagen werd op een vergadering het bestuur geko zen. De heer F. Assetaian werd met algemene stemmen voorzitter. De heren C. Burm en A. de Kerf wer den respectievelijk gekozen als se cretaris en penningmeester. Er be stond voor deze vergadering grote belangstelling. Schieting" De schutterssociëteit „De Kroon" hield een prijsschieting op de liggende wip in café P. Leer- aert-Nijs te Hulst, waaraan 67 schutters deelnamen. Er werd ge schoten op twee wippen. P. Oosting uit Axel slaagde erin een hoogvogel en een zijvogel af te schieten. De uitslag: Wip 1: De hoogvogel en eerste zijvogel Werden gesèhoten door P. Öösting te Axel, de tweede zij vogel was voor J. de Beule te St. Jansteen. De meeste kleine vogels, 5 stuks werden geschoten door A. Schauwaert te Hulst. Wip 2: De hoogvogel was voor W. Strobbe te Lamswaarde, de eerste zijvogel voor E. Leeraert te Hulst, de tweede zij vogel voor P. Bogaert te Lams waarde. De meeste kleine vogels, 6 stuks, werden geschoten door mevr. Oosting te Axel. 'Van onze correspondent). HULST De volleybalvereniging Cecilia heeft in haar clublokaal bi.i R. de Vilder een algemene jaarver gadering gehouden. In zijn openingswoord deelde de scheidende secretaris 7. de Vilder mede, dat het eerste seizoen moei lijk geweest is en toch heeft WC beslag weten te leggen op een derde plaats in de eindrangschikking van de derde klas van de bedrijfsvolley- balbond Hulst. Voorzitter J. Verstraeten liet we ten, dat de club op het ogenblik achttien leden telt. Op de vergade ring hebben zich nog nieuwe ieden gemeld. In de loop van deze week zal men de training weer hervatten. Met algemene stemmen werd P v. d. Manaeker gekozen als secretaris van de club. Hij zal de heer F. de Vilder opvolgen. De heren R. van Kerkhoven en J. Verstraeten blijven hun functies als respectievelijk pen ningmeester en voorzitter uitoefenen. De heer A. d'Hanis stelde zich be schikbaar als trainer en werd tevens als aanvoerder gekozen. O (Van onze correspondent) VOGELWAARDE Tweeëntach tig schoolkinderen en vijf leidsters en leiders gaan morgen (woensdag) op reis naar het Zilvcrmeer in Mol, België. Het gezelschap wordt ge vormd door kinderen van de eerste tot en met de zesde klas van de lagere scholen. Deze reis wordt ge organiseerd door het gemeenschaps- werk Vogelwaarde in het kader van vakantieactiviteiten 1971. De vertrektijden der bussen zijn: lagere school Ossenisse: 8 uur lagere school Hengstdijk: 8.10 uur, lagere schooi Vogelwaarde: 8.15 uur. 'Van een sportmedewerker) TERNEUZEN De zaterdagniid- dagvoetbalvereniging „Terneuzense Boys" heeft ter voorbereiding op het nieuwe seizoen de trainingen hervat. Evenals vorig seizoen heeft trainer J. Koek de leiding in han den. Veel is er niet veranderd, omdat slechts twee nieuwe leden zich heb ben aangemeld, Van der Peyl en Vinke. beiden van plaatsgenoot de V.V. Terneuzen. Voor de komende weken staan diverse oefenduels op het programma en zal trainer ICoch zijn keus maken wie er in het. standaardelftal gaan spelx. Als alles naar wens verloopt zal hij een poging doen enkele jongeren een kans te geven om daarin een plaats te veroveren. Het oefenprogramma is als volgt: 7 augustus, Terneuzense Boys 1 en 2 tegen Spijkendsse 1 en 2. 14 augustus: Met beide elftallen naar Zaamslag tegen Zaamslag 1 en 2. 13 augustus: Assenede 1 - Tern Boys 1, 21 augustus: Vogelwaarde 1 - Tern Boys 1 en Vogelwaarde 2 - Tem Boys 2. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK Op het 's- Heerenhoekse voetbalveld werd een veteranenwedstrijd gespeeld tussen de oude garde van de „Patrijzen" en een combinatie samengesteld uit Oud-Walcheren en Oud-Vlissin- gen. Uiteraard was voor deze wedstrijd een grote belangstelling en de spe lers werden uitbundig door hun sup porters aangemoedigd. Er werd vol gens een regeling voor veteranen 2 x 35 minuten gespeeld. De „Patrijzen" wisten na 13 minu ten spelen door een doelpunt van Jan Engelbert de stand op 10 te brengen. Daarna maakte Janus Peel ers er 20 van en even voor de rust bracht Chris Hoorninck de stand op 30. Na de rust kwam de Walcheren- ploeg opzetten. Hierdoor werd het de doelman van de „Patrijzen", Jan Pompernolle, nogal moeilijk ge maakt. Jan Klaassen en Jan Corve- leijn plaatsten ieder een bal in het „Patrijzen"-doel, zodat de eindstand 32 in het voordeel van de „Patrij zen' 'werd. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Wat doe je als je op doorreis bent, slaap je overmant en je weet niet waar d-e dichtstbijzijnde camping is? De eigenaars van deze Fran se auto hebben daarvan blijk baar geen probleem gemaakt. Ze zetten hun tentje midden op een akkerland tussen balen stro, par keerden hun auto er naast en rustten een wijle. Misschien onwetend van de re gels van de wet, die men daar mee overtrad. Zo maar een va kantieplaatje, dat vroege auto mobilisten langs de provinciale weg van Terneuzen naar Terhole gistermorgen opviel. 1: G. de Caluwe, Zuiddorpe, 2 R. Roels, Axel, 3 E. van de Voorde, Kruisstraat, 4 E. Inghels, Koe wacht. Wip 2: Hoogvogel 1: B. Beleter, Doel, 2 Th. de Waele, Koewacht, Zij vogel 1: B. Beleter, Doel, 2 M. Matthijs, Koewacht, 3 J. Vervaet, St.-Jansteen, 4 Theo van Waes, Zuiddorpe, Kal 1: J. Goossens, Klosterzande, 2 en 3 R. van Waes,. Zuiddorpe, 4 K. Boessen, St.-Jan steen. Meeste vogels: L. van Re- moortere, Koewacht. (Van onze correspondent) KOEWACHT Aan de schieting, georganiseerd door de schutters- maatschappij „St.-Sebastiaan" bij A. de Schepper op de staande wippen, hebben 78 schutters deelgenomen. De uitslag is als volgt: zij vogels R. Bergheijn, Terneuzen en A. Herman, Axel, een kal werd nog afgeschoten door J. Fopma. Hiern-a kwam het Zuid-Bevelands elftal in het strijdperk. Als bijzon derheid zij vermeld dat de eerste ronde geen enkel punt opleverde en de tweede ronde was goed met 9 punten, waarna regelmatig punten werden verzameld, maar naarmate het einde naderde werd steeds dui delijker dat zij het niet zouden ha len, zij bleven op 33 punten staan, met de 42 uit de eerste wedstrijd bracht hun dit tot een totaal van 75. De vogels werden afgeschoten door: hoogvogel A. Geense, Elle- woutsdijk. Zijvogels A. Martens 's Heerenhoek en P. Rentmeester, Ovezande. Kallen: L. Meijaert, Ou- delande en A. de Jonge-Rijk, Ove zande. Op de andere wip had het Zuid- Aan een scliieting, die bij A. de Bock in Koewacht is gehouden heb ben 63 schutters deelgenomen. De uitslag daarvan is als volgt: Hoogvo gel: A. Seghers, Koewacht, zijvogel 1: G. Baert, Terneuzen, 2 A. Plaset, Mechelen. Aan de scliieting, georganiseerd door de schuttersmaatschappij Wil lem Teil bij P. v.d. Steen in Koe wacht namen 49 schutters deel. Uitslag: hoogvogel en eerste zijvogel De Schepper, Moerbeke, zij vogel 2: J. Hensen, Axel. Meeste vogels A. de Bock Koewacht, vijf stuks. Hongarije: „Hoe ziet de binnenkant er uit", vragen deze meisjes zich af tijdens een luchtvaartshow. Gelijk tijdig laten deze meisjes, 'in fraaie klederdracht uit het Zsambek-gebied, zien dat de hotpants al eeuwen oud zijn. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Bij de maatschappij „Willem Teil" te Kloosterzande vonden de returnwed strijden plaats om het Nederlands kampioenschap handboogschieten met 24-tallen, 4-tallen en persoon lijk. Het Zeeuwscli-VIaamse 24-tal opende de wedstrijden. Hoewel er veel wind was, werd in de eerste ronde al 12 punten afgeschoten, waarbij de hoogvogel. Regelmatig werden punten afgeschoten totdat bij het ingaan van de laatste ronde 39 punten waren verzameld. De laatste ronde leverde niets op. Met 44 punten behaald in de eerste wedstrijd (twee weken geleden in Ovezande) had Zeeuwsch-Vlaande- ren dus 83 punten behaald. De vo gels werden als volgt afgeschoten door: hoogvogel J. Fopma, Sluiskil, Bevelands kampioensviertal 12 pun ten afgeschoten, wat hun totaa] op 16 bracht. Het Zeeuwsch-Vlaams kampioensviertal bracht het tot ne gen punten, waardoor hun totaal (18 uit de eerste wedstrijd) kwam op 27. De persoonlijke kampioen van Zuid-Beveland F. Koens uit Ovezan de behaalde 5 punten wat zijn totaal bracht op 8 punten. De Zeeuwsch- Vlaamse kampioen A. Suy uit Koe wacht behaalde slechts 1 punt waar door zijn totaal kwam op 3 punten. Na afloop reikte de voorzitter van de Zeeuwse bond, de heer Van Liere, de prijzen uit met een toepasselijk woord aan de overwinnaars. Nederlands kampioen is het Zeeuwsch-Vlaams 24-fcal die daar voor »en wisselbeker ontving. Het Nederlands kampioenschap 4-tal was voor „St Sebastiaian" te Westdorpe met de schutters A. de Beleir, Alb Goethals, J. Bruggen en G. van Waes, met als invaller in deze twee de wedstrijd F. Kamoen, die van de 9 punten er 5 voor zijn rekening nam. Zij ontvingen ieder een blij vende herinnering met inscriptie. De Nederlands kampioen persoon lijk werd F. Koens uit Ovezande die voor het behalen van deze titel een bestek ontving. Voor deze wedstrij den waren twee extra prijzen be schikbaar gesteld door de heer Raas van hotel „De Linde" te Klooster zande. In onderling overleg was er een voor het Zeeuwsch-Vlaamse 24- tal en de andere voor het Zuid- Bevelands 24-ta] en wel voor de schutter met de meeste punten. Voor Zeeuwsch-Vlaanderen was dat J. Fopma, Sluiskil met 6 punten, en voor Zuid-Beveland A.Geense, Elle- woutsdijk met 5 punten. 'Van onze correspondent) WOLPHAARTSDIJK Zondag organiseerde de activiteitencommissie van de Watersportvereniging Wol- phaartsdijk de jaarlijkse oude-knar- renwedstrijd, waaraan door 9 zeilers van 40 jaar en ouder werd deelgeno men, en waarvoor 9 OK-zeilers hun boten beschikbaar hadden gesteld. 's-Morgens werden 2 series geva ren, waarna 's-middags een finalp- wedstrijd volgde tussen de best ge plaatsten van de series. Na afloop reikte Maarten Janse in het clubge bouw de prijzen uit terwijl namens het bestuur vice-voorzitter G. Schil- lemans een slotwoord sprak. De uitslag was: 1 L.A. van Tetterode, 2 T. v.d. Have, 3 L.J.J.M. Meijlink. 4 R. v. Puymbroeck, 5 J.G. de Jager. 6 C.P. Carels, 7 H. Pots. 8 B.J. do Cock, 9. A. J. Blaas. (Van onze correspondente) KRUININGEN Het is het be stuur van de Instuif te Hansweert opnieuw gelukt Corrie en De Rekels te contracteren voor vrijdag 17 sep tember. Zij zullen dan weer optre den in Ons Dorpshuis te Kruiningen. Aan deze avond zal tevens mede werking worden verleend door The Rhythm Stars uit Hoogerheide. Bij de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen werden ingeschreven: Motorsleepdienst „Van Opzeeland" Baljuwstraat 12, Sas van Gent. Eig. H. A. van Opzeeland. Autorijschool Henny van den He mel, Bernard Zweerslaan 40, Ter neuzen. Eig. H. E. C. van den He mel. Pedicure en manicure. C. C. Maris-Haak eigs.Tcrneuzense- straat 26 Zaamslag (gemeente Ter neuzen) Schippersbedrijf met het motorschip „Donata". P'. H. Meijer, Terneuzen p.a. Burgemeester Geill- straat 32.

de Stem | 1971 | | pagina 5