issade ïipen Bezwaren van loodsen tegen losinriehting j Provinciaal centrum voor sportopleidingen opgericht Goese afvoerkanaal poel des ver der fs Vakantie geen probleem voor Zeeuwse m West-Brabantse bejaardentehuizen Kappersmuseum open SLUISKILSE HINDERZAAK BMI Onbewoonde .Kijkuit' wordt niet verkocht I wemmg afgebrand Feestdag op \rederust Ganzestad, stinkstad? (1) stad streek OP VIJFTIEN SPELEN MET VGUR Later meer zon Strandweer F waterstanden Veerdienst Goeree- Putten opgeheven Schip beschadigd door boeggolf Extra steiger voor extra pont Dinsdag 3 augustus 1971 gelijks van 10-12 en van 14 t.m. 4 aug.). ter muiden gemeentehuis, schilderijei dhouwwerken van Jan Bu n Meester De Betsenbroee] 4 sept.). Dagelijks van 10-1! 7 uur. ;uzen r, 20 uur: Woodstock, a.l. ngen tnbra, 20 uur: Westside story, 3ijke ireei Centrum, expositie van en tekeningen van Georgi en Dolf Jespers (t.m. IJ Ma. t.m. vrijd. van 10-12 en ur. Zat. en zond. van 14-11 zee eesten met rondvaart, kunst- mosselverkoop en optreden nsgroep. rweeshuis Poststraat 45, ex- van schilderijen, grafiek, sie- enz. In de tuin beeldhouw, t.m. 14 aug.). Ma. t.m. zat. 17 uur. Lokker, Nieuwe Boogerd- Fototentoonstelling met als „Delta Foto". Ma. t.m. zat. uur (t.m. 31 aug.). rpen snshuls, expositie „Rubens en jd", tekeningen uit Belgische ïelingen o.a. tekeningen van Van Dijck en Jordaens 5 okt.). lelheimpark, expositie 11e le van hedendaagse sculptuur .rgentinië, Brazilië, Canada, en de Verenigde Staten, als- "eelden uit Nederland en wer- in de onlangs overleden kun- Oscar Jespers (t.m. 3 okto- reopend van 10-20 uur. E n, tweede Triënnale voor he Kunst in België (t.m. 14 Dagelijks van 10-18 uur. inciaal Hof, Markt. Expositie e Schilderkunst 1920-1950 Boecli, Malfait, Servranck, s (t.m. 14 sept.). Open dage- n 10-18 uur. van Kunstambachten, St.- plein 9, Zeehaven Gent, ver heden, toekomst (t.m. 30 „Kunst na 1945" (t.m. 10 entzier, Clausstraat 15, Hulst -gas, Verenigde Staten) Michielsen, Jeneverbesstraat 2, ~en d, Canada) enberg, Titus Brandsmastraat •le-Nassau rd, Canada) ■iënboer, Olavstraat 5, Zeven- -nhoek Israël) k, Bizetlaan 6, Oosterhout Griekenland) Aert, Bredestraat 2, Huij- Griekenland) x, Wilhelminastraat 25, Oud- Portugal) heym-Lansue, Willem Alexan- t 27, Kloosterzande ~a, Portugal) s, Namenstraat 53, Breda Portugal) istoppel, Hogezijde 27, Bavel Portugal) Mook-Broeders, Lange Noord- 56, Zevenbergen Portugal) ijnissen, Koning Adolfstraat 39, valuwe na, Spanje) n, Groenstraat 9, Teteringen i, Spanje) Gurp, Hofwijkstraat 39, Breda )n, Portugal) Veldbraak 2A, Baarle-Nassau Spanje) i de Top Vijftien plaats. Het viel ook de Ca- ambassade niet mee: „C niet vergeten dat de provincie 'io alleen al 500 maal zo groot Nederland", zei de juffrouw ns te woord stond. Maar einde- ad ze het dan toch gevonden. tford ligt in de buurt van d® met de Verenigde Staten bij plaats genaamd London en 'ord ligt in de buurt van To- Nu, daai'mee konden we met jerust hart vaststellen dat de Micliielsen zijn tweede plaats ld en dat de derde plaats voor nilie Couwenberg was. i i i. SMS? D Slèw (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Hoewel tijdens twee hoorzittingen over een ter hoogte van Sluiskil in gebruik te nemen tijdelijke losplaats van de zijde van het loodswezen officieel geen bezwaren zijn ingediend, blijkt de loodstechnisohe commissie 6e af- dalinf, Terneuzen, wel enige beden kingen te maken. De commissie vreest onder meer de stofoverlast, welke kan ontstaan door liet overslaan van massagoed in lichters als de wind uit westelijke richting komt. Ook ontstaat er vol gens de Terneuzense loodsen meer kans op mistvorming ter plaatse. Verder wijst de loodsteehnisehe commissie op te verwachten moei lijkheden tengevolge van de zuiging op die plaatsen, waar passerende en gemeerd liggende schepen elkaar beïnvloeden Die zuiging zal ook zijn invloed hebben op de binnenvaart en op de bij de losinriehting liggen de kranen. Wat dat passeren betreft merkte men gisteren op dat zeer belangrijk is op welke plaatsen de meerboeien komen te liggen, indien de gevraag de vergunning wordt verleend. De vaarroute is door liet uitbaggeren van de Axeltse vlakte voor diepgaan de schepen wat meer om de west komen te liggen, waardoor de pas- seerafstand vrij klein is. Wel wordt toegegeven dat on danks de hierboven genoemde be- Vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opgesteld door het Ii.N.M.I. op maandag om 18.00 uur: Enkele buien, later meer zon en temperaturen normaal tot iets bo ven normaal. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon: 2 tot 9; min.-temp.: 0 tot 3 graden bo ven normaal: max.-temp.: omstreeks normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent; kans op een geheel droog etmaal: 40 procent, Voor donderdag: aantal uren zon: 5 tot 12; min.-temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal; max.-temp.: 0 tot 4 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. Vandaag passeert een storings- frontje met op enkele plaatsen ook aan het strand mogelijk een bui. Daarna weer opklaringen, dit bij een zwakke, veranderlijke wind. Tempe ratuur 21 a 22 graden, zeewater 19 graden, VOORUITZICHTEN: tijdelijk Jicht onstabiel, daarna weer overwegend zonnig met goed strandweer. 11V DEN HAAG (ANP) Konstanz 373 (-2), Rheinfelden 225 (-5), Straatsburg 216 (-10), Plittersdorf 350 (-11), Maxau 504 (-7), Plochin- gen 122 (-1), Mannheim 220 (-5), Steinbach 112 (pl. 9), Mainz 225 (- 6), Bingen 139 (-4), Kaub 152 (-2), Trier 220 (onv.), Koblenz 146 (onv.), Keulen 98 (-4), Ruhrort 257 (-7), Lobith 870 (-16), Pannerdense Kop 844 (-16), Nijmegen 650 (-17), IJsselkop 796 (-7), Eefde IJssel 310 (-10), Deventer 208 (-12), Mon- sin 5450 (onv.), Borgharen 3800 (- 5), Belfeld 1086 (-9), Grave bene den de sluis 501 (-4). De minste waterdiepten in de vaargeul, vermeld op de waar^chu1- wingsborden, zijn in centimeters: Spijk - St.-Andriea 290, Pannerden - Usselkop 270, IJsselkop - Driel 370, Driel - Amerongen 235, IJssel kop - Doesburg, 235, Doesburg - Zutphen 230, Zutphen - Deventer -10, Deventer - Windesheim 245. In verband met werkzaamheden {n het rivierbed van de Gelderse IJssel ter plaatse van km rai 923 zal lussen Drummen en Zutphen in de naeh' van dinsdag 3 augustus op woensdag 4 augustus tussen 20.00 en ®-00 uur de afvaart zijn gestremd. Bovenstrooms van het werk is een waarschuwingspost aanwezig. Morgen, woensdag 4 augustus. Bergen op Zoom: 1,20 en 13.51 Hansweert: 0.32 en 13.05 Terneuzen: 0.01 en 12.35 Vhssingen: 12.04 wemeldinge: 1.10 en 13.41 zwaren de gekozen plaats een der meest geschikte in het kanaal is om een tijdelijke laad- en losinriehting op boeien in te richten al betreurt de commissie het dat door de dan liggende meerboeien de mogelijkhe den welke die plek in het kanaal als wisselplaats zou bieden beperkt wordt. Overigens hadden de loodsen alle begrip voor de bezwaren van de Sluiskilse bevolking en het Sint Elisa'bethziekenhuis. „Het argument dat het op het Belgische deel erger is met de vervuiling snijdt geen hout", aldus een den- loosden. „Dan moet men de zaak in België verbe teren, niet in Sluiskil de zaak op- Belgische peil bremgen". De heer L. A. Neve van de n.v. O.V.E.T. zei ons op de nautische be zwaren geen commentaar te kunnen geven. „Ik vind het jammer dat men niet van de openbare hoorzittingen gebruik heeft gemaakt om bezwaren naar voren te brengen". De heer H. A. M. A. de Meijer zei ons niet te willen reageren op de bo venvermelde bezwaren. „Die loods teehnisehe commissie heeft altijd bezwaren", zo zei hij. „Maar aange zien de commisse igeen officiële spreekbuis is van het loodswezen, reageer ik er niet op". (Van een onzer verslaggevers) KIJKUIT Het bekende restau rant landhuis „Kijkuit" in liet ge lijknamige gehuchtje onder Axel zal niet bij executie worden verkocht. Dat hebben de beide exploitanten van het landhuis en de eigenaars, het echtpaar Riehl, gisteren meege deeld, nadat zaterdag een berichtje is verschenen, waarin melding werd gemaakt van het feit, dat het land huis op last van de belastingsdienst verkocht zou worden. Aanleiding was een meningsver schil tussen belastingsdienst en de huidige exploitanten, dat in der minnen is geschikt voordat vandaag de executie zou door gaan. De eige naar van het landhuis, de heer Riehl, heeft gisteren verklaard, dat door de executie niet het voortbe staan van het landhuis in geding is geweest, maar dat het slechts om een klein deel van de inboedel ging. De heer Riehl heeft ook uitdrukke lijk verklaard als eigenaar geheel buiten het misverstand tussen belas ting en exploitanten te staan. (Van onze correspondent) GOES Het bestuur van de Zeeuwse Sportraad heeft besloten om een Provinciaal Centrum voor Sportopleidingen op te richten. Dit centrum zal tot taak krijgen het verzorgen van basisopleidingen voor vrijwillig kader bij de verenigingen. Deze basisopleiding is geheel theo retisch en is voor iedere tak van sport gelijk. Zij die aan deze cur sussen deelnemen kunnen daarbij bij hun eigen landelijke bonden ver dergaan met de technische vorming voor ih-un tak van sport. Aanleiding tot dit initiatief is de verwachting, die ten aanzien van de provincie Zeeland wordt geuit in de nota „Sport '70". In deze sportnota wordt gezegd dat tussen 1970 en 1980 in Zeeland niet minder dan 1560 vrijwilligers een sporttechni- sche opleiding zullen moeten ont vangen, om in de hestaande behoef te te kunnen voorzien. Het op te richten centrum zal in samenwerking met de Nederlandse Sportfederatie deze basisopleiding (Van onze correspondente) VLISSINGEN Loco-burgemeester van Vlissingen, wethouder C. J. G. Gillissen-Verschage, heeft het eerste kappersbedrijfsmuseum van Nederland maandagmiddag officieel geopend. Met een schaar knipte hij een haarstreng door, welke voor de ingang van het museum was gespannen. De heer Gillis sen zei te hopen dat het kappersmuseum met zijn nieuwe behuizing meer geluk zal hebben dan met het vorige. Het burgerweeshuis herbergde van 1967-'69 de unieke collectie. De ge meente Vlissingen heeft nu hot voor malige Leger des Heils-gebouw aan de Paul Krügerstraat 70 afgestaan voor dit doel. Toch zit ook hier weer een addertje onder het gras. Dient zich binnenkort een koper aan voor het oude pand, dan zal de leiding van het museum nog eens met het ge meentebestuur om de tafel moeten gaan zitten om een derde oplossing te zoeken. Wethouder Gillissen liet gisteren weten dat de gemeente grote waar de hechtte aan dit unieke museum. „Vlissingen wordt door veel toeris ten bezocht. Wij zouden deze attrac tie dus ook graag voor onze stad wil len behouden", zo liet hij de heren F. ter Poorten, oprichter van de unieke expositie en de heer P. Kalle, hoofd bestuurslid van de Nederlandse Kap- persbond uit Amsterdam weten. Ook zegde hij toe dat de gemeente Vlis singen de buitenkant van het ge bouw een wat florissanter aanblik zou laten geven. De heer Ter Poorten deed de hele collectie, die oorspronkelijk van hemzelf was, enkele jaren geleden over aan de Nederlandse Kappers- bond. Door dit gebaar stelde deze hem weer in de gelegenheid de col lectie verder uit te breiden. De heer Ter Poorten wees gisteren op de gro te relatie die er bestaat tussen het heden en het verleden. „Vaak is het zo, dat de geschiedenis zich herhaalt. Zo zagen we korte tijd geleden de strijd die Rinus Wehrmann streed voor het behoud van zijn lange haar. Naast kranteknipsels over deze zaak liggen oude afbeeldingen met het on derschrift „het tuig van Nassau", soldaten die al een eeuw geleden met lang haar getooid 's konings wapen rok droegen. De korte haardracht viert pas de laatste honderd jaren hoogtij", aldus de heer Ter Poorten. Tot 16 augustus aanstaande wordt het kappersbedrijfsmuseum in Vlis singen ook de unieke scheermessen- tentoonstelling uit alle tijden van het Braun-museum uit Frankfurt ten toongesteld. ter hand nemen. Op die plaatsen waar de voorkeur wordt gegeven deze cursussen te organiseren in sa menwerking met de Nederlandse Katholieke Sportfederatie, zal het centrum hierbij bemiddelen. In eerste instantie zal het centrum gaan functioneren onder auspiciën van de Zeeuwse Sportraad, maar het bestuur streeft er naar, om, indien het zijn nut heeft bewezen, dit cen trum los te koppelen van de sport raad en een eigen leven te laten leiden. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Met ingang van maandag 16 augustus wordt de veer dienst Middelharnis - Hcllcvoetsluis en de aansluitende autobusdienst Middelharnis-dorp - Middelharnis- haven stopgezet. Met ingang van gelijke datum wordt, voorlopig uit sluitend op werkdagen, de autobus dienst Ouddorp - Goedereede - Hei- ievoetsluis via de Haringvlietdam uitgevoerd, welke te Goedercede aansluiting geeft naar/van Middel harnis. De eerste weken kan de autobus- dienst nog niet via Goedereede-ha- venhoofd worden gereden; de auto bushalte aldaar wordt van nader le bepalen datum af in gebruik geno men. Eerst de datum van volledige openstelling van de Haringvlietdam in november 1971 af, zal de autobus- dienst ook op zondagen worden uit gevoerd. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op de Westei- schelde ter hoogte van Terneuzen heeft het Nederlandse Motorschip Jenny aan het interieur schade op gelopen doordat dit schip in de boeggolf kwam van een zeeboot. Ter assistentie is nog uitgevaren de sleepboot Coby van Sleepdienst Muller uit Terneuzen, doch het bleek duidelijk dat het schip geen direct gevaar tot zinken opleverde. Wél heeft de Coby M. het schip naar de haven van Terneuzen bege leid. Aldaar aangekomen bleek er behoorlijke schade veroorzaakt te zijnaan het interieur van de woning van de Jenny. De rijkspolitie te water te Terneuzen heeft thans de zaak in onderzoek. Het ligt in de bedoeling om reeds in oktober a.s. op een aantal plaat sen met deze cursussen van start te gaan. De cursusplaatsen worden daarbij afhankelijk gesteld van het aantal deelnemers. Het doel van de ze cursus is de deelnemers een alge meen theoretische basis te geven voor de diverse trainersopleidingen en de opleiding tot jeugdsportleider. De deelnemers moeten minstens 16 jaar oud zijn. De cursus omvat 30 lesuren, verdeeld over 12 lesavonden van 2(4 uur. Daarin zal de volgende stof worden behandeld: 1714 uur leiding geven; 10 uur sportgezond- heidsleer en 2% uur geschiedenis en organisatie van de sport. Na afloop van de cursus wordt, onder toezicht van een rijksgeeommiteerde, een examen afgenomen. De kosten be dragen 20,per deelnemers inclu sief de kosten voor literatuur en examen. Belangstellenden voor deze cursus kunnen zich opgeven via hun vereniging, welke de aanmeldingen moet doorzenden naar de Zeeuwse Sportraad. De aanmeldingen moeten uiterlijk 20 augustus a.s. binnen zijn. (Van een onzer verslaggevers) PERKPOLDER In de veer haven van Kruiningen wordt momenteel onder directie van rijkswaterstaat, arrondissement Vlissingen, gewerkt aan de bouw van een steiger voor liet afme ren van de pont. Het eerste ge deelte van de steiger moet in no vember klaar zijn en in april van volgend jaar zal het licle werk opgeleverd worden als al les volgens plan verloopt. De extra voorziening is nodig met het oog op de uitbreiding van de veerdiensten op het tra ject tussen Perkpolder en Krui ningen. Zoals bekend ligt het in de bedoeling binnen afzienbare tijd een dubbele dienst te gaan onderhouden. Niet alle schepen kunnen als gevolg daarvan 's nachts in dc fuik worden af gemeerd en daarom moet er de nieuwe steiger komen. Als het eerste gedeelte gereed is zal er 'n boot kunnen aanleggen, maar als het werk helemaal is vol tooid is er plaats voor meerdere schepen. (Van onze correspondent) OOST-SOUBURG Als gevolg van het spelen met lucifers is een onbewoonde woning aan het Oranje- plein te Oost-Souburg geheel uitge brand. Het was de derde keer in ongeveer twee maanden tijd dat de Vlissingse brandweer moest uitruk ken voor een brandje in hetzelfde pand dat door jeugdige buurtbewo ners als speelplaats werd ge bruikt. De derde keer bleek ook hier scheepsrecht te zijn. De gemeente Vlissingen had uit voorzorg de gehe le woning dichtgespijkerd, doch de jeugd liet zich niet zo gemakkelijk haar speelplaats ontnemen. De Vlis singse brandweer die om ongeveer half vier uitrukte bestreed de vuur met een hoge drukspuit en wist te voorkomen dat een naast gelegen winkel schade opliep. •(Van onze correspondent) HALSTEKEN-BERGEN UP ZOOM Donderdag zal ér op üc terreinen van het psychiatrisch zie kenhuis Vrederust weer een traditi oneel terreinfeestdag voor personeel en verpleegden plaatshebben. Om half negen komt men samen bij het vergader- en ontspanningsge bouw De Sprenge vanwaar men, met het muziekgezelschap „Eupho- nia" voorop, naar het feestterrein marcheert. Ds. J. Hoffman zal daar een openingswoord uitspreken, waarna de feestelijkheden kunnen beginnen. Eerst is er de mogelijk heid tot deelname door de verpleeg den, aan allej-lei spelen zoals hoefij- zerwerpen, spijkers slaan e.d. Na de koffie staat deelname open voor ie dereen aan de vijfkampspelen. Er zijn drie categorieën: dames boven de 12 jaar, heren boven de 12 jaar en kinderen tot 6 tot 12 jaar. De vijfkampen bestaan uit. allerlei spel letjes, zoals een balspel en ringen werpen. Tegelijkertijd is er voor kinderen tot eft met 12 jaar en instuif. ""t Na het middageten is het de be doeling, dat alle kinderen meedoen aan een ballonnenwedstrijd, waarna de vijfkampspelen en de ochtend- spelen worden voortgezet. Om kwart over vijf zal de voorzitter van de personeelvereniging, dokter C. van Luyt eeen slotwoord spreken en de prijzen van de vijfkamp uitreiken, 's Avonds is er voor verpleegden en personeel in het oude ontspannings gebouw een Spaans-Mexicaans feest met medewerking van de Spaanse zanger en gitarist José Nieto. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het onderzoek dal de gemeente Goes heeft inge steld na de „olieramp" in de Wcstvest, waarbij tientallen eenden en andere watervogels werden aangetast, van wie verscheidene fataal, heeft uit' gewezen, dat een „bedrijfson- geluk" in een garagebedrijf in de binnenstad de oorzaak is geweest. Toen de onderzoekers van de dienst gemeentewerken bij het be trokken bedrijf aanklopten, kregen zij te horen: „We hadden jullie al verwacht, wij zijn waarschijnlijk in derdaad de schuldigen". I (Van een onzer verslaggevers) RAAMSDONKSVEER-MIDDEL- BURG „Hier geen problemen, want het personeel is allemaal weg" Dit zei ons gisteren een opgewekte directrice van een klein bejaardente huis in Zuidwest-Nederland. Wij maken haar naam ter wille van de discretie niet bekend. Hoewel je je er warempel niet voor hoeft te scha men, als je met zo'n kwinkslag voor de dag komt. Uit de opgewekte stem van deze vrouw hebben wij afgeleid dat „haar" bejaarden niets maar dan ook niets tekort komen. Dat geldt ook voor de middelgrote en grote centra voor oudere mensen, zo is ons gisteren uit een uitgebrei de steekproef gebleken. De vakan tie-uittocht is er wel degelijk een probleem, maar dit wordt echter ge heel opgelost door spreiding van de vakantie, waaraan, zo bleek ons uit de mededelingen, in bet algemeen loyaal wordt meegewerkt. Inciden teel doen zich wel eens problemen voor, want het zal overal niet net zo zijn als in het kleine verpleegtehuis met de goedgemutste directrice. Hel ongeschoolde personeel, jonge meisjes en werkende vrouwen, le vert de directies het probleem op van vakantiehulp. Maar ook dit blijkt in het geheel niet onoverko melijk. Er zijn er die jaarlijks voor vakantiehulp bij hetzelfde oejaar- denhuis aankloppen. Men kent ze dan ook. De vakantiehulpen werken prima, zo werd ons van diverse zijden verklaard. Bovendien werden we nog opmerkzaam gemaakt op bet feit dat er ook bejaarden en bijvoor beeld chronisch zieken zijn die daartoe in staat zijn, die een vakan tie-adres zoeken. Volgens de economisch-directeur van ret Bergse ziekenhuis Lievens- berg, mr. G. van Gent, is het in een ziekenhuis gemakkelijker een succesvolle vakantiespreiding door te voeren, dan in een andersoortig bedrijf, omdat het grootste deel van het personeel ongehuwd is. .Het merendeel heeft dan ook tegen een gedwongen vakantieperiode geen overwegende bezwaren". Het ver trek van het ongeschoold personeel wordt eveneens voldoende onder vangen. In de afgelopen twee maan den zijn bij bet Bergse ziekenhuis 30 vakantiehulpen ingeschakeld", al dus mr. G. van Gent. Op de fatale datum dat de regen de riolering zo oververzadigd had gemaakt, dat zij in de Vesten over liep, had een vat met olie precies onder een regenpijp gestaan: ver scheidene liters olie dreven via de regenput weg en waren voldoende voor het bedekken van een immens wateroppervlak met een dunne olie film. „Het was zuiver pech" aldus een woordvoerder van de dienst ge meentewerken. Volgens hem maken andere garages en particulieren zich ook veelvuldig schuldig aan olielo zing. De gemeente heeft nu in over weging om een nauwgezette enquête te gaan houden onder de garage houders in Goes, waarin onderzocht wordt wat de gewoontes zijn en wat de accommodatie (olievangputjes e.d.) is. „Het is echt niet altijd onwil, vaak ook onwetendtieid of gemakzucht." Normaliter heeft da: helemaal geen ernstige gevolgen, al thans niet direct en zichtbaar. De vele liters olie die in de dagelijkse gang van zaken, afgezien van soort gelijke pech als het nu betrokken garagebedrijf had, worden geloosd, komen via de riolering in het zui- veringskan-aal terecht. En na (veel te summiere zuivering de ge meente gaat een dezer dagen echter de nieuwe persleiding aanbesteden in het afwateringskanaal dat langs geheel Goes-west en Goes- zuid loopt Voor de inwoners van deze Goese woonwijken is net af voerkanaal een „poel des verderls". In de Afgelopen jaren hebben hiero ver reeds tientallen klachten de ge meente bereikt. In de gemeenteraad is er vaak over gesproken, maar er veranderde niets aan: want officieel heeft het waterschap het kanaal (dat bij Wemeldinge uitmondt) in onderhoud. Niettemin drijven aller hande afvalprodukten, huisvuil, los hout, landbouwvudl, lege zakken (onder meer van landbouwbesitrij- dingsmiddelen), meubilair enzovoort enzovoort in het water. Het water zelf ziet veelal zwart en de stank van het rottende water (vooral bij windstil weer bij de veelvoorkomen- de zuidwesten wind) verpest dat de atmosfeer van grote delen van de wijken. Ook tijdens de onlangs in Goes- Zuid gehouden hoorzitting van het gemeentebestuur kwamen hierover klachten los. Wethouder dr. E. l'rins antwoordde toen, dat er weinig aan kon worden gedaan zolang de riool persleiding naar de Westerschelde nog niet gereed is. Duidelijk is, dat de Goese wet houder en loco burgemeester daar zelf ook belang bij heeft: hij woont in de onmiddellijke omgeving van de stinksloot... voor hei los in het su.wout.iiii5aicanaai drijvende vuil evenwel kan wel een oplossing ge vonden worden. Het raadslid G. J. van Weloergen deed het gemeente bestuur in de laatste raadsvergade ring zeils nog een suggestie: span op veracniilenüe plaatsen in het kanaal een vang-gaas (zoals men ook bij gemaren tegenkomt bijvoorbeeld) en iaat de dienst gemeentewerken het grove vuil er regelmatig 'afhalen. Ben dergelijk systeem wordt ook elders in uues ai toegepast: bij de stenen brug houdt een drijvende balk al net vuu van het Goese navenkanaal aan de (voor toeristen die naar de Historische en pittoreske „grote kaai" komen kijken) „goede zijde' Inmiddels vormen evenwel ook de Goese stadsvesten voor toe risten een weinig verfrissende aan blik In aile dode hoeken drijft een metersbrede vuilkoek. Het gemeen tebestuur zegde de heer van Wel bergen tijdens de laatste raadsver gadering een onderzoek toe, maar door vakantie-omstandigheden is het er nog niet van gekomen.

de Stem | 1971 | | pagina 3