Geen fluor m Zeeuws water ZWEMBAD DAG VOOR OPENING GEKRAAKT m istratieve ten Bescherming waterwingebied erg moeilijk Visclub van 1000 leden WW Sm Sluis is verzwakt rteren rteren ze krant tNDEMOORTELE NDEMOORTELE cht BENZINE tanken \GE VISSER denken ter stad streék WATERMIJ ZIET GEEN WEG Jeugdvakantie- werk Groot-T emeuzen Duikers vinden veer van Venusdam Wastdorpe RIA-W heeft druk programma Aardenburg Burgerlijke stand Westkapelle Hansweert Oefenduel van damesteam DV VS Hulst Goes 311 slaoliefabriekeii »g' middelbare opleiding, tijkdiploma boekhouden en ■ing in diverse onderdelen de administratie. Ie promotiekansen. sollicitaties te richten aan OUDENBOSCH. grijk gezond en akenbeleid sordachte n dit gezonde er» zakenbeleid Aé, - 3 -4 lureau voor Courantenpubliciteit Zaterdag 31 juli 1971 (Van een onzer verslaggevers) GOES De watermaatschappij „Zeeland" acht het voorlopig niet gewenst tot fluoridering van het Zeeuwse drinkwater over te gaan. Voorlichting over de mogelijkhe den, voor- en nadelen van toevoe ging van fluor aan het drinkwa ter, aan de gemeenteraden kan eerst dan ter hand worden geno men, wanneer duidelijkheid be staat omtrent de consequenties. .Hierbij tekenen wij wel aan, dat een dergelijke voorlichting naar ons gevoelen bij voorkeur niet van de maatschappij zei1 behoort uit te gaan", aldus een toelichting door de raad van commissarissen van de wa termij. op een betreffende nota, die tijdens de algemene vergadering van aandeelhouders op 16 augustus in Goes in behandeling komt. De staatssecretaris van sociale za ken en volksgezondheid heeft vorig jaar, na vernietiging van goedkeu ring van fluoridetoevoeging aan het drinkwater in Midden-Nederland, 's- Hertoigenbosch, Kampen en Arnhem, nieuwe goedkeuringsbesluiten geno men. Hierin stond als nieuwe voor waarde opgenomen: „Ten behoeve van de verbruikers in het distribu- tiegebied, die blijk geven van over wegende bezwaren tegen het gebruik van gefluorideerd drinkwater, moet een voorziening getroffen worden, die het hun mogelijk maakt, ever ongefluorideerd drinkwater te be schikken". De vraag, op welke wijze aan deze voorwaarde voldaan kan wor den, is in studie binnen de vereni ging van waterleidingbedrijven in Nederland, terwijl de staatssecreta ris een soortgelijke opdracht heeft gegeven aan het rijksinstituut voor drinkwatervoorziening. „Duidelijk is immers", aldus de Watermij. Zee land, „dat het aanbrengen van een splitsing in het leidingnet, zo dit technisch mogelijk mocht zijn, een bijzonder kostbare zaak is. Voorts dat distributie van ongefluorideerd drinkwater door middel van tank wagens, flessen e.d. in wezen een stap terug betekent op het gebied van de openbare drinkwatervoorzie ning". Bovendien vindt de WMZ dat de taak van de maatschappij de bereik ing van drinkwater is en dat in het kader van die bereiding geen toe voeging vam fluoride hoeft plaats te vinden. (ADVERTENTIE) EEN BEGRIP VOOR AL UW AUTOBANDEN Ook voor particulier Tivoliweg 63 - Hulst Tel. 01140-2461 Nadat burgemeester A. Schipper van Oostburg gisteren het startsein had gegeven voor de ballonwedstrijd was de tweedaagse kunstmarkt te Groede officieel geopend. De markt is georganiseerd door de dorpsvere niging Groede. Vandaag is de markt open van 14.00 tot 19.00 uur. Dankzij medewerking van „de Pink sterbloem", zal met volksdansen de markt vanavond gesloten worden. Na het volksdansen vertrekt een lampionoptocht door het dorp. VANDAAG Terneuzen: Discosoos voor 12 jaar en ouder in „De Sluis" Dijk- straat 80. aanvang 19.00 uur, prijs 50 cent. Hoek: In de Gehoorzaal, film ochtend voor alle leeftijden, aan vang 10.00 uur, prijs 50 cent. 19.00 uur „Hoekse Rakkers", dis cosoos voor 12 jaar en ouder, prijs 50 cent. Biervliet: Filmochtend, zaal café Bracke, aanvang 10.00 uur, alle leeftijden. Sluiskil: Filmmiddag in het „Gildenhuis", alle leeftijden, aan vang 14.00 uur, prijs 50 cent. 19.00 uur soosavond in het „Gil denhuis" voor 12 jaar en ouder, prijs 50 cent. MORGEN Terneuzen: Discosoos in „De Sluis", aanvang 14.00 uur, 12 jaar en ouder, prijs 50 cent. Sluiskil: „Gildehuis" discosoos voor 12 jaar en ouder, aanvang 19.00 uur, prijs 50 cent. MAANDAG voor alle kernen Per bus naar Bobbej aanland te Lichtaart, voor de leeftijd 5 tot en met 11 jaar, speeltuin, sprook jestheater, Texastrein. Vertrektijden Biervliet: 7.30 uur (bushalte). Sluiskil: 7.40 uur, Gildehuis. Hoek: 7.40 uur (Abri), Terneu zen: 7.50 uur (Markt), Sporthal 8.00 uur. Zaamslag 8.10 uur (Plein). (Van een onzer verslaggevers). REIMERS WAAL-THOLEN - BERGEN OP ZOOM Duikers van de Nederlandse jeugdbond ter be studering van de geschiedenis heb ben gisteren naar alle waarschijn lijkheid het veer van Venusdam te ruggevonden. Dit veer onderhield in de middeleeuwen de verbinding tus sen de stad Reimerswaele en het eiland Tholen. Het was een van de drie grote Reimerswaalse veren. Ondanks dat het uitzicht onder water ter plaatse sterk belemmerd was door rondzwevend zand vond men toch precies op de plek waar men de vroegere Venusdam zocht, de verwachte grote steenconcentra tie aan de voet van de huidige Tho- lense d'ijk, in de buurt van de boer derij waar de expeditieleden verblijf houden. Volgende week gaat de NJBG ploeg 'n enquête beginnen onder de Tholense bevolking. Men hoopt hier mee een inventarisatie te verkrijgen van verhalen over zelf nog waarge nomen resten van de verdronken stad en over de daar gevonden voor werpen. Deze enquête, die in op dracht van de rijksdienst voor het oudheidkundig bodemonderzoek wordt gehouden, zal zich naar alle waarschijnlijkheid ook uitstrekken tot de bevolking van Bergen op Zoom. Ledenvergadering RIA-W De algemene ledenvergadering van de plaatselijke voetbalclub RIA-W zal worden gehouden op donderdag 5 augustus a.s. om half acht in het clublokaal bij de heer M. Pluijm. Naast de gebruikelijke agendapun ten, zoals jaarverslagen van pen ningmeester en secretaris, staat on der meer oo-k op de agenda een bestuursverkiezing wegens het peri odiek aftreden van de heren W. van Haelst, C. Dellaert en A. Antonissen die allen herkiesbaar zijn. Ook zal moeten worden voorzien in de vaca ture van de heer R. de Guchteneire. die niet herkiesbaar is. Ook zal de vergadering een nieuw kascommissielid moeten benoemen wegens aftreden van A. van Acker, en voorziening in de vacature van de heer Gerrit Emans, die, zoals bekend, naar een Belgische club is vertrokken. Alvorens de rondvraag begint, zal eerst nog een elftalcom missie worden gekozen. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND. Al voordat het geopend is, is het eerste zwembad in de gemeente Borsele, dat in de Stelleplas, gekraakt. Gisteren werd met veelent juichkreten en tam-tam door de jeugd van Heinkenszand omgeroepen dat de jonge dorpsbevolking vandaag voor het eerst gebruik kon maken van het door de gemeente klaargestoomde Stelleplasbad. Dat was voor diezelfde jeugd het sein om zich dezelfde dag massaal in hel onvergelijkbaar heldere, frisse water te storten. Het betekent ech ter ook de laatste gelegenheid die de Borselse jeugd had, om een zwembad te „kraken", want het Stelleplasbad zal voortaan altijd openstaan. Enkele weken geleden boden vier Heinkenszandse kinderen de burge meester van de gemeente Borsele, de heer G. H. E. M. van Waes een petitie aan, voorzien van een idruk- wekkend aantal handtekeningen. De burgemeester beloofde toen, zijn uiterste best te zullen doen, om de wens (een zwemgelegenheid in plaats van het tot nu toe geldende zwemverbod in de Stelleplas) te ho noreren. Men is onmiddellijk aan het werk gegaan om naast de ge vaarlijke zeven meter diepe, van steile wanden voorzien plas een on diep bad te graven. De plaatselijke aannemer Rijk ^verleende tijdens zijn vakantie nog alle medewerking en voordat hij en voor de dienst gemeentewer- het grove werk gedaan. Daarna was naar zijn bestemming vertrok was ken werk aan de winkel: een fiet senberging werd aangelegd, een af scheiding van diep en ondiep (1 m.) werd door middel van palen en touwen verkregen, vuilnis-emmers werden geplaatst. Een vast team van de jonge initia tiefnemers neemt bovendien de con trole opzich. De gemeente wijst er wel met klem op dat deze jongeren natuurlijk niet de verantwoording kunnen dragen voor kleine kinderen die onverhoopt de touwen zouden passeren en in het diepe gedeelte zouden terechtkomen. Volwassen leiding is er van gemeentewege niet en er wordt dienaangaande een beroep op de ouders zelf gedaan. (ADVERTENTIE) JUWELIER-HORLOOFR 3 (Van onze correspondent) WESTDORPE De Westdorpse voetbalclub „R.I.A.-W" heeft enkele vriendschappelijke wedstrijden op het programma staan, om zich voor te bereiden op het komende voetbal seizoen. Het eerste en het tweede elftal hebben diverse vriendschappe lijke wedstrijden voor de boeg, evenals de juniorenelftallen. Dinsdagavond om 7 uur speelt R.I.A. 1 tegen het Axelse A.Z.V.V. 1 om 7 uur 's avonds. Op 8 augustus komen het eerste en tweede elftal van Sluiskil naar Westdorpe spelen. Het Belgische Leie Boys komt op 14 augustus met 2 elftallen op bezoek, en de week daarop staat een uit wedstrijd tegen Kieldrecht 1 en 2 op het programma. Voorts wordt door de Westdorpse voetballers op 22 augustus een bezoek gebracht aan Melsele. De B-junioren spelen op 7 augustus tijdens een toernooi te Hoek. Geboren: Anja M.E.M. dv H.E.M. van Belleghem en S.A.M. de Vreeze. Stepihan L.G. zv M. Fikke en A.S. Vermeire. Lucy J. dv A.L.F. D'Hoore en I.A.J.M. Modde Marc J. zv J.C. Dierikx en J.A. Baene. Overleden Medardus de Backere 78 jaar. Celina M. Rodts 71 jaar. Marie L. de Windt 81 jaar, echtg. van E. Ballegeer; Cornelia J. Hey- boer, 66 jaar, echtg. van A. W. Plas- sche. Ondertrouw Raphael B. A. Heyn- driokx 19 jaar, metaalbewerker te Sint Laureins en Johanna P. Koole 21 jaar, controleuse te Aarden burg. Gehuwd: Johan F. Geijsels uit Amsterdam en Erna C. Verstraete uit Leiden. Carlos R. Campe uit Sint Laureins en Godelieva A.M. Rae- man. Louis J.R. Brusselle uit Brugge en Jacomine E. Pieters. Noël P.I.J. Maes en Annie M. de Milliano. René A.J. van de Wijnckel en Magda M. de Croook. (V an een onzer verslaggevers). GOES De bescherming en het beheer van de waterwingebieden vormen op het ogenblik voor de hatermij. Zeeland grote problemen, «et jaarverslag over 1970 (het eer ste jaarverslag van de nieuwe, door tasie totstandgekomen maatschap- Pu) meldt zo onder meer, dat de noodzaak van beschermende maatre gelen in publiekrechtelijke sfeer on derstreept wordt door de stichting van een varkensfokkerij met open West-opslag in de directe na bijheid van een van de bronnen in het wingebied Ossendrecht. Een onderzoek naar het gebruik Van bestrijdingsmiddelen in de zo genoemde beschermingszone 1 van het waterwingebied St.-Jansteen heeft tot de conclusie geleid dat het aanbeveling verdient, „in deze zone alle agrarische aktiviteiten te ver bieden", aldus het jaarverslag. In onderzoek is ook het beheer van de wingebieden. Met het oog hierop is de met de Kon. Ned. Heide Maatschappij lopende beheers overeenkomst ten aanzien van de eigendommen te Ossendrecht en Hudjbergen opgezegd per 1 november 1971. De koppeling van het tot dus ver zelfstandige voorzieninggebied van Putte met het pompstation Os sendrecht is in voorbereiding geno men. Dit in het licht van een sterke toename, in 1970 met 20,6 pro cent, van de produktie van het s ati- on te Putte. „Verheugend", noemt de Water mij. Zeeland het, dat er resultaat is geboekt in de saimen met de lande lijke waterdienst van het Belgische ministerie van landbouw begonnen uitwerking van 't waterbeheersings- en waterwinningsplan in de Isa bel le- en Zwartesluiswatering in Bel gië, van waaruit de spaarbekkens op het pompstation Braakman zullen worden gevoed. Deze winning kan nu definitief worden geregeld. De nodige uitbreidingen zijn zelfs al in studie. De produktie van de waterfabriek van de nv PZEM in Terneuzen werd in het verslagjaar gehinderd door een vrij groot aantal storingen. De watermij en de PZEM hebben in middels besloten, een studie hierom trent te beginnen. Ook is een studie ingezet naar de financiële gevolgen van de zich in hoog tempo ontwikke lende recreatie, die door het ken merkend piekgebruik in de zomer en de vaak afgelegen ligging van de projecten relatief hoge kosten met zich brengt voor de watervoorzie ning. „Wel haast onvermijdelijk gevolg van de industrialisatie, dg recreatie, de ontsluiting enz. is het grote aan tal mechanische beschadigingen van het leidingnet. Op een totaal van 700 lekkages waren niet minder dan 160 het gevolg van deze beschadi gingen". Bazar Vandaag organiseert de korfbalvereniging „De Stormvogels" een bazar in het verenigingsgebouw „Westkapelle Herrijst". Onder de vele attracties bevinden zich een rad van avontuur, schiettent, home-trai ner, ballen gooi-tent, waterspel, grabbelton, enz. De bazar is geopend vanaf 3 uur 's middags tot 12 uur 's nachts Concert Zondag 1 augustus zal door het fanfarecorps O.K.K. een concert van gewijde liederen wor den gegeven op de muziektent aan het Marktplein. Begonnen wordt om 11 uur. Strandfeest Vandaag organi seert de VW Westkapelle een strandfeest op het .badstrand. Begon nen wordt 's middags om half drie. Serenade Onder overweldigen de belangstelling heeft de koninklij ke harmonie Soheldegaim gistera vond een serenade gebracht aan het 40-jarige bruidspaar C. van Oeffe- len-van Eykeren. (Van een onzer verslaggevers) ST-JANSTEEN Vandaag, zater dag, speelt het KNVB-damesvoet- balelftal een oefenwedstrijd tegen het eerste dameselftal van de voetbalver eniging DVVS uit St.-Jansteen. De wedstrijd wordt gespeeld op het ge meentelijk' sportterrein te St.-Jan steen en begint om 10.00 uur. Voor DVVS is het ongetwijfeld een goede trainingswedstrijd. Peter Gödde In een koers voor amateurs in Alblasserdam behaalde Peter Gödde uit Hulst de zesdp plaats. Hij zat in een kopgroep van zes renners, waarvan de spurt werd gewonnen door Sj ef v. d. Burg. Oefenprogramma Ter voorbe reiding op het nieuwe seizoen heeft het bestuur van Robur een intensief oefenprogramma opgesteld. De serie oefenwedstrijden werd gisteren be gonnen met een wedstrijd in Lewe dorp tegen Lewedorpse Boys. Het verdere programaa ziet er als volgt uit: 6.8. Serooskerke 1 - Robur 1; 10.8 Robur 3 - Kloetinge 6; 11.8 Robur 1 - Kapelle 2 en Robur 2 Kloetinge 2; 14.8 Deelname Robur aan het tournooi v. v. Kloetinge; 18.8 Robur 1 - Inter Viola 1, Kloe tinge 3 - Robur 2; 22.8 Robur 1 Zeeland Sport 1; 24.8 Robur 1 en 2 Apollo 1 en 2. Deze serie wordt afgesloten met een tournooi op 29.8 voor eerste en tweede elftallen waaraan behalve door Robur wordt deelgenomen door Goes, Breskens, Zierikzee en Noormannen. Huwelijksfeest De heer en me vrouw J. Jobse-Hibels uit Goes her denken dinsdag het feit dat zij 60 jaar geleden met elwkaar in de echt- zijn verbonden. Burgemeester mr. F. G. A. Huber en diens echtgenote zullen namens het gemeentebestuur acte de présence geven op de recep tie die van drie uur tot half vijf wordt gegeven op het adres Bees tenmarkt 4, Goes. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Met de inschrij ving van de heer W. A. A. Josiassen uit de Vondelstraat te Hulst door de secretaris van de hengelsportvereni ging „Ontspanning na Inspanning", de heer Th. de Bakker, in de boven zaal van het clublokaal van de vere niging café „La Belle Vue", bezit deze vereniging thans 1000 actieve leden. Het voltallige bestuur van de Terneuzense hengelaarsvereniging was dan ook aanwezig. Voorzitter C. J. van de Broek van deze grootste Zeeuwsch-Vlaamse hengelaarsvereniging schetste aan het begin van deze bijeenkomst, die een feestelijk tintje droeg, het ont« staan van de hengelaarsvereniging, die werd opgericht op 2 juni 1945 met 23 leden. Daarna werden de heer Josiassen en zijn echtgenote in de bloemetjes gezet. Uit handen van de voorzitter ontving hij een zeker acht meter lange hengel, een werphengel plus molen, een schepnet en vismandje en verder een paraplu. „Dit is wel een der meest onaangename dingen die ik u mag aanbieden", aldus de heer Van de Broek, doelend op de paraplu, die alleen gebruikt wordt bij slecht weer, „maar", zo voegde hij eraan toe, „ik hoop dat u die niet veel nodig zult hebben". Voor mevrouw Josiassen waren er bloe men en na deze huldiging bleef het gezelschap nog enige tijd gezellig bijeen. De Terneuzense hengelaarsvereni ging beschikt met haar 1000 leden zowat over 130 ha viswater en is, hoewel het ook in buitenwateren wedstrijden belegt, een specifieke binoenwaterveremiging. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg Dok ter F. Loose, Nieuwstraat 53 te Oostburg, tel. 01170-2121. Axel Dokter Kok, tel. 155b. Borssele en Nieuwdorp c.a. De praktijk van dokter Kiviet wordt waargenomen door dokter Gelder blom te Nieuwdorp, tel. 01196-327. Cadzand, Retranchement. Sluis en Zuidzande Dokter Blom te Cad zand, tel. 01179-366. Driewegen, Hoedekenskerke, 's Heerenhoelc en Ovezande De praktijk van de huisartsen J. Gel dof, J. Kole en S. Wöstmann wordt tot maandagochtend 8 uur waarge nomen door dokter A. van Opdorp Werrilaan 43 te 's Heerenhoek. tel. 01105-280. Goes Dokter F. van Peer. Oost singel 132, tel, 5306. Hansweert, Krabbendijke, Krui- ningen en Rilland-Bath Dokter C. Donker te Krabbendiike, tel. 01134- 1544. 's H. Arendskerke, Wolphaartsdijk en Heinkenszand Dokter H. van Maanen te Heinkenszand. tel. 01106- 1234. Hulst Dokter W. Eysink. teL 2060. Middelburg Dokter J. de la Hayze, Seisdam 22, tel. 4305 (zater dag) en dokter P. Schram, Ooster- scheldestraat 2, tel. 4664 (zondag). Sas van Gent e.o. Dokter F. Puylaert, Oostkade 19, tel. 1366. St.-Jansteen, Clinge en Koewacht Dokter Brabers. Terneuzen Dokter K. Hoving, Oranjestraat 25, tel. 2445. Vlissingen Dokter A. van Dijk, tel. 3459 (tot zaterdag 24 uur) en dokter G. de Greef, tel. 2121. Kloosterzande Dokter Buwalda (tot maandagmorgen 8 uur). Groede en Breskens Dokter V. Endt te Breskens. tel. 01172-1566. TANDARTSEN O.-Z.-VIaanderen Tandarts A. v. d. Lee, Walstraat 2 te Axel, tel. 01155-1686 (zaterdag van 10-10.30 uur en van 18-18.30 uur, zondag van 12-12.30 uur). W.-Z.-Vlaanderen Tandarts A. van Goor te Oostburg (zaterdag en zondag van 12-12.30 uur). Walcheren Tandarts T. Smit Londense Kade 29 te Middelburg, tel. 01180-2738 (zaterdag van 9-10 uur en zondag van 11-12 uur). Zuid- en N.-Beveland Tandarts A. Laumen, Clara's Pad 71 te Hein kenszand, tel. 01106-1288 (zaterdag en zondag van 9-10 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag Dokter J. de Haas te Zaamslag, tel. 01153-366. N.- en Z.-Beveland Dokter G. Bonesohanscher te Kruiningen, tel. 01130-1233. W.-Z.-Vlaanderen Dokter H. v. d. Vijver te IJzendijke, tel. 01176 -388. WIJKVERPLEGING Groot Axel Zr. Celie, O. Drij- dijk 2a te St. Jansteen, tel. 0114Ó- 3747. Ellewoutsdijk e.o. Zr. J. Filius, Pr. Beatrixstraat 10 te Nieuwdorp, tel. 01196-200. Hoek, Sluiskil en Philippine Zr. De Smet, Middenstraat 54 te Sluiskil, tel. 01157-662, b.g.g. 01157- 645. Sas van Gent Zr. Van Dorse- laer, Beneluxstraat 128, tel. 01158- 1916. Terneuzen Zr. M. Vermeylen, Dennenstraat 7, tel. 3829. Hulst en Hontenisse Zr. C. Hillaert, tel. 01140-3054. Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke en IJzen dijke Zr. Snel te Biervliet, tel. 01152-216. Aardenburg, Cadzand, Oostburg en Sluis Mevr. G. Benschop- Kwast te Sluis, Tel. 01178-1635. APOTHEKEN Goes Goese apotheek, tel. 7104. Middelburg Apotheek L. v. d. Boogert, Korte Delft 12, tel. 2789. Terneuzen Apotheek Hamann, tel. 2060. Vlissingen Apotheek J. v. d. Sande, Badhuisstraat 22-24, tel. 2066. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Voetbalvereniging S.V. Sluis heeft op 27 juli de training her vat onder leiding van de nieuw-aan- gestelde trainer de heer E. Vancail- lie, die tevens de Belgische voetbal vereniging FC Heyst onder zijn hoede heeft. De training van de C- en B- junioren begint op 3 augustus. Het eerste elftal van Sluis zal de nieuwe competitie wel enigszins ver zwakt moeten beginnen door de transfer van de steunpilaar in de ver dediging F. van den Bussche naar FC Knocke, dat in de eerste Provin ciale afdeling van de Belgische Voet balbond speelt. Door de Belgische eerste klasse vereniging Cercle Brug ge, dit jaar gepromoveerd, werd aan de talentvolle 7-jarige jeugdspeler van S.V. Sluis Rudy van Poecke een jeugdcontract aangeboden, dat voor hem gunstige perspectieven opent om bij ernstige aanpak van de door dit contract geboden mogelijkheden in de toekomst in de Belgische eerste di visie op te treden.

de Stem | 1971 | | pagina 5