Merckx wil naar Mendrisio Waldi van Campen nu gediplomeerd als masseur P.S.V.NAAST TALENT NU OOK HARDHEID Slecn-praescs „Gemene streek van Steel Kritiek op lossing vanuit Dourdan IN OORLOG BELGIË OVER KEUZE VOOR W.K. P.S.V. k a m mm Goolagong verliest dubbelspel Dijkstra en Hoekema aanwinsten EREDIVISIE %M Optrekken Terugvallen Sterk veld in Oud- lossemeer vrij,, uit :haken stzegels OPNIEUW EEN RECORD VOOR PRIJDEKKER Overleg Mars- Goudsmit-Hoff YVESHEZARD: TITEL KWIJT OKKER: ZEGE OP PASARELL 55 §s jpS i S A A g B a sport 71-72 cijfers waarmee Bobby :her zijn naaste con- renten voor het wereld- ïpioenschap, Taimanow Larsen, heeft uitgescha- 1 zijn in de geschiede- van het schaakspel zon- weerga. Ook de kwa- it van het door de Ame- lan vertoonde spel geeft te meer aanleiding de constatering, dat te maken heeft met 'n aentiek „fenomeen", irmee is Fischer natuur- nog geen wereldkam- ;n want onfeilbaar is nand en een inzinking ft iedereen op zijn tijd. en we echter hopen, het tot een titelmatch ski - Fischer komthet stellig een van de al- >elangrijkste schaakge- rtenissen worden van eeuw. Hieronder de •de partij uit de kandi- ïnmatch Fischer - Lar- waardoor de score op in het voordeel van :her kwam- m B. Larsen. irt R. J. Fischer, ings-indische verdediging 2-c4, g7-g6; 2. Pgl-f3; L£8- 3. d2-d4, Pg8-f64. Pbl- 0-0; 5. e2-e4, d7-d6; 6. s2, e7-e57. 0-0, Pb8-c6; !4-d5, Pc6-e7; 9. Pf3-d2, i; 10. Tal-bl, Pf6-e8 (Zo- reeds vele malen is ge ien in dit type stellingen en wits kansen op de da- •leugel terwijl zwart op •echtervleugel tot aanval t proberen te komen. De ig is dan altijdwie it „het eerst" b2-b4, b7-b612. a2-a4, 13. a4-a5, Pe8-f6; 14. ■a4, Lc8-d7; 15. Da4-a3, ■h6; 16. Le2-d3, Dd8-c7; b4xc5, b6xc5; 18. e4xf5, 5; 19. Ld3-c2, a7a6; 20. ■e4, Lh6xcl; 21. Pe4xf6-f, f6; 22. Tflxeh Ta8-f8; 23. b6, Ld7-c8; 24. Pc3-e2 res en Gligoric, die deze ij tijdens het IBM-toer- te Amsterdam naspeel- kwamen eenstemmig tot oordeel dat de tekstzet rechtbaar is. Na £4! zou zwarts aanvalsplannen op coningsheuvel kunnen te- laan om vervolgens ver- op de damevleugel te ageren. Na f4, exf4 t Pe2 terwijl f4, e4 goed itwoord kan worden met gevolgd door Pe3. Nu zwart duidelijk in het ■deel.) f5-f425. Lc2-e4, Pe7- 26. Tb6-c6, Dc7-g7; 27. al, Pf5-h4! Ia3-d3 (Hoogstwaarschijn- heeft Larsen bij zijn uitberekeningen zich ver- op Txc8, Txc8, Dh3 r er volgt Tc£8 en dan Dxh4 op Th6! en wits e is verloren. Fischer t dus verder gekeken dan tegenstander en zijn aan komt „het eerst".) Lc8-f5! (Deze loper is e wegens Dxg2 mat en Ireigende krachtzet f3 is s niet meer te verhinde- Cgl-hl, f4-f3!30. Pe2-g3; na g3, fxe2, gxh4, Lxe4 Dxe4, Txf2 is het met gebeurd.) f3xg2+; 31. Khl-gl, e4; 32. Dd3xe4, Ph4-£3+; Kglxg2, Pf3-d2. geeft het bp. CONSTANT ORBAAN nigde Staten ontwerp van Robert J. 5 verscheen een nieuwe postzegel van 17 cents, beeld wordt het hoofd het Vrijheidsbeeld in de n van New York. it-llnie 20-jarig bestaan van de nationale Federatie van ■tsstrijders F.I.R. was ëding tot de uitgifte van zegel van 6 k. met de itelling van het stand- „Vaderland" van E. chewitsch, met op de rgrond een gevechts- enland geven werd de derde in de reeks ter herden- van de Griekse strijd om [afhankelijkheid 150 jaar en. Deze is thans gewijd iet aandeel dat de lera- adden bij het verkrijgen le vrijheid. De waarden 0,50 Dr. portret van de [oog Eugenius Woülgaris 1806), 2,50 Dr. portret le arts en filoloog Ada- os Koraïs (17481833) Dr. reproductie van „De me School", een schil- van Nik. Ghyzis (1842 Zaterdag 31 juli 1971 Walter Godefroot: enige die te vreden is. Frans Verbeeck: ploeggenoot. bezwaren tegen HILVERSUM (ANP) Evonne Goolagong heeft zaterdag in Hilver sum vrijaf op haar twintigste ver jaardag. Zij haalde, met Ada Bakker aan haar zijde, de eindstrijd van het damesdubbelspel niet tegen de weer oerdegelijke Trudy Walhof en Katja Ebhinghaus. Haar eerste partij als 20-jarige is de finale van zondag in het damesenkelspel tegen de drie jaar oudere Christina Sandberg uit Gothenburg. Niet tegen Betty Stöve, die gisteren tegen de slanke Zweedse in de halve finales vooral durf te kort kwam. Het duel tussen de kampioenes van Zweden en Nederland was zon der twijfel de beste partij die Betty Stöve tot nu toe in Hilversum heeft gespeeld. Christina Sandberg was ook verreweg de sterkste tegen standster, die zij ontmoette. De ac curate Zweedse schakelde Betty Stöve ijzig koel uit, nadat zij in de eerste reeks twee setpunten had doorstaan. Na winst met 119 en 63 minuten maakte zij in de tweede set korte metten met haar partner in het dubbelspel: 61. Samen met Betty Stöve is Christi na Sandberg ook finaliste in het damesdubbel en aan de zijde van de Fransman Patrice Dominguez halade zij ook de eindstrijd van het ge mengd dubbel, niet alleen het slot nummer van Hilversum, maar ook de sluitpost van ieder toernooi. De finalisten in het herendubbelspel zijn de machtige Australiërs Dibley en Cooper, die hun landgenoten Ca se en Masters slagvaardig uit het toernooi verwijderden. De als twee de geplaatste Australiërs zullen za terdag in de eindstrijd slag leveren imet het hoogst gekwalificeerde duo. de Fransen Barclay en Contet. (Van onze sportredacteur) BRUSSEL/BREDA - Er is oorlog uitgebroken tussen de Belgische wielerbond en de sponsors met hun beroepsrenners die zijn aangewezen voor het wereldkampioenschap op de weg in Mendrisio. Zoals de zaken nu staan, wil Eddy Merckx niet uitgezonden worden en zijn 9 van de 10 aangewezen coureurs ongeluk kig met hun uitverkiezing. Alleen Walter Godefroot is tevreden. Eddy Merckx heeft te kennen ge geven dat hij thuis blijft omdat zijn eis van 3 (Moltini-)ploegmaats niet werd ingewilligd. De bond wees er slechts twee aan: Van Springe! en Swerts die zich achter hun kop man opstelden toen die in woede uitbarstte. „Spruyt moet erbij, an ders ga ik niet", heeft Merckx ge dreigd. Kwaad, en daarom fel in protest gegaan, is ook Frans Ver beeck die het niet neemt dat zijn ploegmaat André Dierickx in de ploeg zit. Want: Dierickx en Ver beeck zijn in de loop van het sizoen vijanden geworden. Sponsor La- croix van Whatney, het merk waar voor dit tweetal rijdt, zegt onom- wonden:„dit is belachelijk. Men had moeten beseffen dat Verbeeck en Dierickx geen vrienden zijn. Die rickx zal tegen Verbeeck rijden in plaats van vóór". Bepaald niet blij, verwerkte vervolgens George Pin- tens zijn uitverkiezing. Hij ziet wei nig heil in de tocht naar Mendrisio omdat hij in tegenstelling met de anderen geen enkele knecht uit zijn (Hertekainp)ploeg kreeg toegewe zen. Een tot slot stond ook Mars- Flandria op tegen de BWB, ofschoon (Van onze sportmedewerker: HULST De ADZ-wielerpIoeg onder leiding van Cor Venus (be drijfsleider van het meubelfiliaal in St. Jansteen) en ploegleider Ver- straeten heeft nu een gediplomeerd masseur. Waldi van Campx, de masseur bij deze wielerformatie, heeft zijn NSF-diploma sportmas seur op zak. Waldi van Campen: „Het was niet gemakkelijk. Ik heb er veel voor moeten studeren. Niet alleen thuis. Ik moest ook elke vrijdag naar Roo sendaal. In augustus vorig jaar gin gen we van start met negenendertig cursisten, en toen we enige tijd geleden op examen gingen in Utrecht met twaalf kandidaten, slaagden er slechts zeven. Zevenen twintig vielen er in nog geen jaar tijd af. Dat zegt wel genoeg. De cursus was zwaar maar gelukkig is hij voorbij, en heb ik mijn diploma op zak. Nu moet er verdiend wor den, want de meubelsupermarkt ADZ kwam er niet tussen toen ik deze cursus wilde gaan volgen, en hij koste me een bom geld. Ik heb nu al verschillende renners, niet al leen van ADZ, maar ook van andere wielerploegen, die ik geregeld onder handen neem. Het moet wel, mijn onkosten moeten er uit komen". Of hij nu de ADZ-wielerformatde zal verlaten? Van Campen: „Voorlo pig blijf ik er nog bij. Het volgend jaar zien we weer wel verder. Als ik nu masseur kon worden van een grotere en betere wielerploeg, zou ik me zeker niet lang bedenken. Voor 'een masseur wordt het vak ook pas interessant als de renners van een wielerploeg, waar je mas seur bent, goede resultaten behalen. En dit ontbreek nu jammer genoeg nog. Misschien zijn er volgend jaar betere resultaten te behalen. Maar ja, ik ben in de massage ook nog maar een beginneling. Al ben je nu geslaagd, toch voel ik me nog geen all round masseur. Mijn ervaring begin ik nu pas op te doen". „Onze ADZ-ploeg ig een leuke formatie. Er heerst een goede instel ling onder de renners, maar het grote probleem is dat veel van onze renners normaal moeten werken Verder is de ADZ-formatie in maart van dit jaar pas opgericht. Wat wil len de mensen van zo'n jonge ploeg. Grote successen zijn uitgesloten voor ons, ondanks de goede begelei ding. Topamateurs zoals Toine van de Bunder en Wim de Waal missen we helaas, want die komen uiteinde lijk ook niet alleen voor een broek, shirt en een trainingspak, wat er gens begrijpelijk is". Zo gauw het wielerseizoen voorbij is. ligt het in de bedoeling van Waldi van Campen, om thuis verder massage te geven aan voetballers, en natuurlijk aan veldlopers. Als dan verder alles volgens plan verloopt, en het financieel mogelijk is, is het niet uitgesloten dat er thuis een saunabad zal komen. Hulst wordt dan een plaats, waar zich heel wat sportmensen zullen laten behande len. Eddy Merckx: „Spruyt erbij of ik ga niet" het niet te klagen heeft met de selectie van 3 man: de gebroeders De Vlaeminck en Eric Leman. De firma verklaarde zich echter solidair met het algemene ongenoegen en ook daar is een verklaring voor. Kern van de ruzie in de Belgische profwereld vormt namelijk het ne geren van het advies van de spon sors die zioh verenigd hebben in „de beroepscommissie". Deze groep werd welliswaar gekend in de keuze voor het wereldkampioenschap, maar de BWB trok zich bar weinig - beter gezegd niets - aan van die raadgevingen. Olie op het vuur dat de sponsors al enige tijd aanwakke ren in de strijd om een wereldkam pioenschap voor merken in plaats van met landenploegen. Aan het eind van de Tour werd er een vergadering over gehouden in Parijs waar alle firma's unaniem voor een merkenkampioensdhapkozen. De no tulen van die bespreking kwamen gisteren uit en bevatte ook de me dedeling dat er tijdens het komende wereldkampioenschap opnieuw ver gaderd zal worden. In die machts strijd ging de Belgische Wielerbond nu zo sollen met de regels van inspraak dat de sponsors nog meer gesterkt werden in hun overtuiging dat er een eind moet komen aan de macht van de nationale bonden bij het voor het wereldkampioenschap aanwijzen van renners die zij - de firma's - het hele jaar financieren. Daarom verklaarde Mars-Flandria zioh solidair. Dat er zioh volgende week (donderdag maakt de KNWU de wegploeg bekend) in Nederland dezelfde problemen voordoen is niet te verwachten al ligt er de basis voor. Ook de KNWU namelijk geeft de ploegleiders geen inspraak. „Wij", aldus sportcommissieMd J. Förster die belast is met de sectie profs, „stellen die ploeg op zonder overleg met ploegleiders Pellenaars en Vissers. Ik zie er het nut niet van in om deze mensen erbij te betrekken, want de zaak ligt betrek kelijk eenvoudig. Het grote pro bleem in België is, welke knechten en hoeveel een kopman toegewezen moet worden. En in België hebben ze nogal wat uitgesproken kopman nen. Wij niet één. Sterker nog: onze zorg is - in tegenstelling tot België - dat wij met te weinig klasse-renners zitten. Dus er kunnen nooit proble men ontstaan zoals die nu in België spelen". Kees Pellenaars heeft zich al verzoend met dat gebrek aan inspraak en hij maakt er zich geen moment druk om. „Waarvoor zou ik heibel maken", spreekt Pellenaars berustend, „als er straks merken- kampioenschappen komen. Want die ontwikkeling houden de bonden niet tegen. Onmogelijk. Dus laat ik het dit jaar maar zo. Trouwens, wat zou er te knokken vallen? Ik kan niet meer verlangen dan een man of 4 van mijn ploeg in de selectie. Nou, die zijn op grond van hun prestaties zó aan te wijzen: Karstens .Prinsen, Krekels en van der Vleuten. Daar .kan de KNWU nooit moeite mee hebben". PETER HEERKENS DEN HAAG (ANP) Tijdens de nationale zwemkampioenschappen in Den Haag verbeterde Peter Prijdek- ker (ZIAN) als startzwemmer van de 4 x 200 meter vrije slagploeg van ZIAN, het Nederlandse record 200 meter vrije slag tot 1 min. 59,5 sec. Het oude record stond sedert dins dag met 1.59,7 op Prijdekkers naam. De ZIAN-ploeg, die verder bestond uit Rob Vonk, Frank Mul der en Piet Brouwers, bracht het nationale record omlaag tot 3.16.6, het oude record was met 8.17.6 ook van ZIAN. Anke Rijnders (AZPC) verbeter de op de 20.0 meter vlinderslag het Nederlands aspiranten-record op 2.33.5 van Truus Zantvoort (De De- vel) stond tot 2.30.0. Rudi Pijper (SZC) verbeterde op hetzelfde num mer bij de jongens het aspiranten record. Hij maakte een tijd van minuten en 19.5 seconden. Het oude record stond met 2.20.1 op naam van Roger van Hamburg (VZC). In de series van de 100 m school slag heren evenaarde Kees Uitten hout (HPC) het Nederlandse record, dat sinds 1963 op naam staat van Wieiger Mensonides (ZIAN), met een tijd van 1 minuut 11,3 seconden. De Bredanaar Mare Eligh (Baronie) behaalde een eervolle vierde plaats 'in de finale 200 meter vlinderslag voor jongens onder de 14 jaar. Win naar op diit nummer werd Eddie de Wit (ZIAN) in 2.29.2. De tijd van Eligh: 2.37.3. BREDA Volgende week gaan de wielersponsors Mars en Goudsmit- Hoff aan tafel zitten. Met als gege vens dat de onderhandelingen tussen Mars en Raleigh vastliepen en dat Goudsmit-Hoff liever een Neder landse mede-sponsor heeft dan het Franse Mercier, was overleg tussen Mars en Go-udsmit-Hoff te verwach ten. Dat contact is nu definitief. PARIJS (ANP) De Franse wie lerbond heeft Yves Hezard, die op 20 juni in Gap Frans kampioen op de weg werd bij de prófs, zijn titel ont nomen wegens het gebruik van sti muterende middelen. Alain Santy en Jean Jourden wer den geschrapt uit de uitslag van-res pectievelijk Boucles de la Seine en de Dauphine Liberé wegens hetzelf de vergrijp. (Van onze sportredactie) EINDHOVEN Geld is hard. PSV's miljoenenformatie niet. K-urt Linder: „Lafaards kun je niet ver anderen". Het deed nogal wat stof opwaaien destijds, toen de Oosten rijkse oefenmeester zijn eigen pu pillen voor laf uitmaakte. Hij fs toch gebleven, Kurt Linder. Te midden van de miljoenen, temid den van de lafaards. „Je kunt ze wel inspireren, ze moeten zich op trekken aan iemand. Harder wor den. Voetballen kunnen ze wel, dat hoef je ze niet meer te leren, maar ze missen de hardheid, die tegen woordig in het topprofvoetbal no dig is." Dat eerste, de spelers inspireren, werd vorig jaar reeds verwezen lijkt met de spectaculaire aankoop van Jan van Beveren. Hij, alom erkend als de beste keeper van Nederland en zelfs van Europees niveau, zou de man moeten zijn waaraan het team van PSV zich zou moeten kunnen optrekken. Het is er nog nooit goed uitgekomen. Of de spelers misschien verwacht hebben dat Jan van Beveren geen bal meer zou doorlaten? Hijzelf: „Misschien was dat wel zo, maar het is natuurlijk flauwekul. Je kunt wel goed zijn, maar geen god. Niemand is onfeilbaar. Maar ik heb zelf ook enige tijd nodig ge had om me aan te passen. Inder daad, de achterhoede bij PSV is niet hard. De jongens kiunnen wel voetballen, dat wel, maar ik miste in eerste instantie mannen als Ey- kenbroek, Terhorst, die nergens bang voor zijn en maar een doel hebben: verhinderen dat de bal in de richting van het doel gaat. Daar kun je als keeper op bouwen. Je voelt je veel veiliger. Bij PSV ging het nog allemaal een beetje benauwd en dat werkt door op jou als keeper". Kurt Linder heeft dit jaar nau welijks spectaculaire aankopen ge daan. De geldbuidel werd maar even geopend, maar dat zou min stens even efficiënt zijn, want na vorig jaar zijn ploeg boordevol ta lent te hebben gestopt, heeft hij er nu met de aankoop van DWS- aanvoerder Jos Dijkstra en Deki Hoekema van Go Ahead ook de nodige hardheid in proberen te brengen. En dat juist was het nog, waaraan het bij PSV schortte. Kurt Linder: „Je kunt n-iet alles ineens. PSV heeft altijd de rol van underdog gespeeld. Kijk, het team hing zo'n beetje in tussen de mid denmoot en de topclubs en dan wondt er teveel opgekeken naar de groten, Ajax en Feijenoord. Dat heeft te lang geduurd, het is een soort traditie geworden en het zit behoorlijk diep ingeworteld. Daar om krijg je dat er ook niet een, twee, drie uit. Talent is er genoeg, wat dat betreft kunnen we de beste Euro-pese elubs aan. Maar daarnaast heb je een keiharde er varing nodig. Je kunt wel mooi voetballen, maar je moet in eerste instantie effectief voetballen. En als je elf zachte spelers hebt, hoef je ze heus niet allemaal te vervan gen. Veranderen kun je ze niet. Dat heb ik reeds beweerd', maar je kunt er een paar mannen inzetten, die wel over een keiharde prof mentaliteit beschikken. Dat kan voldoende zijn voor het hele team. Die andere spelers kunnen zich dan daar aan optrekken". Jos Dijkstra en Oeki Hoekema. Niet zo spectaculair als Jan van Beveren, Johan Devrindt. Maar zij zullen wel het rendement moeten opleveren, dat tot nog toe niet werd gehaald. Jan van Beveren: „Aan Dijkstra kun je veel hebben. Dat zal een goeie steunpilaar in de achterhoede en in de hele ploeg zijn. Dat geloof ik zeker. Maar om landskampioen te worden, dat is toch een moeilij ke taak. Want wij moeten in eer ste instantie boksen tegen de twee beste clubs van Europa en om die voorbij te streven moet je er zelf naar toe groeien. Maar moeten die clubs ook iets terugvallen. Ten minste als je ze op korte termijn wilt kloppen. En daarom, dat is in voorgaande jaren bewezen, het pu bliek verlangt maar ineens dat je de top haalt. Poeh, dat is natuur lijk wel het ideaal maar je moet ook de tijd hebben om dat te verwezenlijken. De mogelijkheden die hebben we. Die kunnen ge maakt worden". PSV draagt nog altijd het embleem weinig succes. Althans wat je wei nig kunt noemen. Derde in de landscompetitie en halve finalist in de Europacup voor bekerwinnaars is toch nog niet mis. Maar PSVdraagt nog altijd het embleem van de miljoenen. En voor geld, zo redeneert men, kun je alles lopen. Ook succes. Maar in de sportwe reld is dit gelukkig nog niet zo. Naast geld moet je ook het karakter hebben. En een dosis ge luk. En vooral de tijd om te groeien. In Nederland is de ere-divisie geen Bundesliga... Toine van de Bunder (Van onze sportmedewerker) OUD-VOSSEMEER Zaterdag wordt de 23ste ronde van Oud-Vos- semeer gehouden. De baten van de ze ronde zijn bestemd voor de plaat selijke afdeling van het Groene Kruis. De heer T. M. Hage, voorzit ter en grote animator van het orga niserend comité verklaart met trots: „In de achter ons liggende jaren hebben we ruim ƒ18.000 aan het Groene Kruis afgedragen". De wiélermiddag in Oud-Vosse- meer begint om 1 uur met een wedstrijd voor adspiranten over 25 kilometer. In deze eerste koers ko men onder anderen drie provinciale kampioenen aan de start namelijk Verstraete (Zeeland) Van Vliet (Zuid-Holland) en Van Bragt (Noord- Brabant). De bijna 100 amateurs binden om half drie de strijd aan op het ruim 1600 meter lange parcours dat voor een groot deel overzichtelijk is. Ook nu heeft men zich in Oud-Vosse- meer weer verzekerd van een sterk veld. Van de partij zijn onder ande re: Kees Koeken, Cees Priem Pe ter van Donk, Toine van de Bunder. Wim de Waal, Sjef van de Burg, Wim Evertse, Piet van Katwijk, Aad van den Hoek en Henk Stan der, kanshebbers voor de zege. Burgemeester Van Boeyen van groot Tholen lost het startschot voor de wedstrijd der amateurs. (Van onze sportmedewerker) ST.-JANSTEEN De voetbalver eniging STEEN was bijna zwaar ge dupeerd door het feit dat trainer K. Steel uit Axel de voetbalvereniging STEEN heeft laten „zitten". Steel, die reeds vorig jaar de A-junioren van STEEN onder zijn hoede had, werd drie maanden geleden door het QUEBEC (ANP) Tom Okker heeft zich geplaatst voor de halv» finales herenenkelspel van het inter nationale toernooi voor beroepsspe lers in de Canadese stad Quebec. De Nederlander versloeg de Amerikaan Charles Pasareli gemakkelijk in twee sets: 64, 62. In een andere kwartfinale zege vierde de Amerikaan Bob Lutz ver rassend over zijn landgenoot Arthur Ashe (75, 63), die in het klasse ment om het wereldkampioenschap de tweede plaats inneemt aohter de drievoudige Wimbledonkampioen John Newcombe (Aus). De laatste heeft in de tot dusver gespeelde tion toernooien 44 punten verzameld, As he 40, Quebec is het elfde toer nooi. Daarna volgen er nog acht. De beste acht van het klassement spe len in een 21e toernooi om het wereldkampioenschap Tom Okker staat momenteel vijfde op de rang lijst met 35 punten. (Van ker) onze duivesportmedewer- ZAAMSLAG —Er is deze week door de Zeeuwse duivenhouders heel wat kritiek (officieel en onoffi cieel) geleverd op de convoyeur die zondag 25 juli j.l. het convooi Zeeuwse duiven in het Dourdan heeft gelost, terwijl alle andere convoyeurs daarvan afzagen. In de meeste gevallen is het zo dat bij twijfelachtige weersomstandigheden de betrokken convoyeur, alvorens hij tot lossing overgaat, eerst contact opneemt met het bestuur van de afdeling Zeeland en gelijk tijdig informeert naar de weersom standigheden in Zeeland. Dit keer echter loste de convoyeur de duiven eerst en nam vervolgens dat contact op. Natuurlijk was het telefoontje naar Zeeland nu overbodig, want wat doe je er dan nog aan; je kunt onmogelijk de duiven terug uit de lucht halen. Vandaar dan ook deze protesten. Voor de nationale wedvlucht vanuit Marseille bleken ook niet veel Zeeuwse liefhebbers te voelen. Er werden dan ook slechts 93 Zeeuwse duiven voor ingekorfd in Schoondij- ke, de enige plaats in Zeeland waar men dat kon, maar als er meerdere inkorfcentra waren geweest, staat het nog te bezien of er meer Zeeuw se duiven geweest zouden zijn voor deze vlucht. De kring Oost Zeeuwseh-Vlaande- ren vloog met 896 i»"»» vanuit Dourdan, hoogste snelheid 1249,1 meter per minuut. 1 H. Ever- aert. Hulst, 2 R. Hendriks Hulst, 3 J. Pieters Hulst, 4 H. Audenaerde Koewacht, 5 W. Verbiest Koewacht, 6 A. de Potter Heikant, 7 Cl. Thuy Heikant, 8 W. Blommaert Hulst, 9 F, Colpaert Kloosterzande, 10 L. Seg- hers Koewacht. Met een deelname van 127 oude duiven, hoogste snel heid 1286,4 rnipm. 1, 6 en 7 J. de Burger Clinge, 2 W. Verbiest Koe wacht, 3 A. Colpaert Kloosterzande, 4 E. Pierssens Clinge, 5 J. de Jong- he Kloosterzande, 8 A.J. Nijs Hulst, 9 P. de Caluwe Graauw, 16 Antheu- nis-Van Helsland Hulst. „Nieuw Leven". Koewacht met 165 jonge duiven. 1 H. Audenaerde, snelheid 1235,5 mpm. 2 W. Verbiest, n T A "R. VP1"» TTii'fto w van de Bilt, 6 G. Braeke, 7 en 8 gebrs. Elegeert, 9 J. de Hoeke, 10 R. de Scheper. Met 37 oude duiven, hoogste snelheid 1221,4 mpm, 1 W. Verbiest, 2 R. de La Ruelle, 3 H. Berghijn, 4 en 5 Joh. de Block en zoon. Met jaarlingduiven, hoogste snelheid 1225,4 mpm. 1 en 5 Verbiest, 2 H. Beghijn, 3 en 4 All. Martens. „De Zwaluw" St.-Jansteen met 90 oude duiven. 1 R. van Gremberghen 1219,5 mpm., 2 A. Ferket, 3 Gebr. Verstraeten, 4 en 7 Combinatie De Backer-Koeman, 5 Fl. Blommaert, 6 R. Vermoroken, 8 Ed. Ringoot, 9 A. Sturm, 10 C. van Helsland. ,De Reisduif". Graauw met 90 jonge duiven, hoogste snelheid 1211,3 mpm. 1 L. Platjouw, 2 Jo. i T van Donderen, 4 d~ Koster, 5 L. Platjouw, 6 en 10 Ed. Mattheijssen, 7 Ed van Vlierberg- hen, 8 Jos. Compiet, 9 F. Leeraert. Deze vlucht was in samenwerking met „De Postduif" te Lamswaar de. Concours Combinatie Hulst met 86 jonge duiven, hoogste snelheid 1249,13 mpm. 1 H. Everaert, 2, 4, 6 en 9 R. Hendriks, 3 en 10 W. Blommaert, 5 A. de Wilde, 7 J. van Helsland, 8 Chr. van de Wielen. „De Getrouwde Duif" Cadzand met 102 jonge duiven, hoogste snel heid 1372,55 mpm. 1 Iz. Porreij, 2 A. Fremouw, 3, 5 en 6 J. van de Plasse, 4 A. Vassaur en zoon, 7, 6 en 9 J. Kools. Met 42 oude duiven. 1 D. van Houte (1348,- mpm). 2 J. Visser, 3 A. de Putter en zoon. 4 Iz. Porreij, 5 - «"hn<»r. bestuur van STEEN gevraagd of hij de senioren en speciaal het eerste elftal van STEEN onder zijn hoede zou willen nemen. Dit omdat Van Ecke, de vroegere trainer van STEEN, niet tot de gewenste resul taten kwam met het eerste team, dat maar net degradatie kon ontlo pen. Het bestuur en Steel kwamen overeen dat Steel Van Ecke *°u opvolgen als trainer. Voorzitter van Vliet van STEEN: „We hadden het volste vertrouwen in Steel. Zijn trainingsmethoden waren zeer goed, terwijl zijn omgang met de A-junioren werkelijk „af" te noe men was. Het bestuur van STEEN was gelukkig met een nieuwe trai ner, en vooral de spelers hadden er grote verwachtingen van. Iedereen dacht dat alles koek en ei was, toen een maand geleden de eerste praat jes de ronde deden. Het bestuur van STEEN kon moeilijk al die praatjes geloven, en' we hadden toen nog het volste vertrouwen in Steel. Zelf had hij op aandringen van de spelers, direct na zijn aanstelling gezegd, dat er voorlopig tot na de bouwvakva kantie elke woensdagavond getraind zou worden. Dat ging enkele keren goed, totdat er vervolgens elke week iets tussen kwam. De ene week had hij autopech, de week daarop zat hij in een file. Er kwa men zelfs spelers bij verschillende bestuursleden aan de deur, met de mededeling dat het bericht in de krant „.Steel gaat STEEN trainen" onmogelijk waar kon zijn. En dit zou gezegd zijn door bestuursleden van Axél. Toen zijn we de zaak toch een beetje dieper gaan onder zoeken. We hebben inlichtingen in gewonnen bij de voorzitter van Axel, Deze deelde ons inderdaad mee dat Steel niet naar STEEN zou komen. Steel had beloofd naar deze - bijeenkomst te komen, maar hij stuurde weer zijn kat. Het is alles bij elkaar een vervelende zaak. Het is een gemene streek van Steel om ons zo aan het lijntje te houden. Gelukkig hebben we de zaak nog op tijd onderzocht, anders hadden we aan het begin van de competitie zonder trainer gezeten. Wat nu pre cies de oorzaak is, is ons nog niet bekend, maar daar komen we nog wel aohter". Het bestuur van STEEN is niet bij de pakken neer blijven zitten, maar direct op zoek gegaan naar een an dere trainer. Die hebben ze inmid dels gevonden in de persoon van Piet Wissel uit Terneuzen. Piet Wis sel is een bekend eerste elftalspeler geweest van de voetbalvereniging Terneuzen. Dinsdagavond zijn de spelers van STEEN op de hoogte gebracht van de moeilijkheden die er zijn geweest, en tevens li hui' nieuwe trainer voorgesteld.

de Stem | 1971 | | pagina 19