Ideaal fruit bestaat niet ROLL-ON ROLL-OFF Ir. Zuurdeeg: BAALHOEKPLAN CATASTROFAAL VOOR SCHELDE Drie maanden voor drie inbraken Zeeuwse mosselen blijven nog week in het lab HDr PROEFSTATION VOOR DE FRUITTEELT ZOEKT NOG STEEDS NAAR WONDERBOOM MEER AUTO'S OVER SCHELDE Rapporten van Opbouw- orgaan worden gebruikt DANSEN stad streék 8 'zeeland Ruim dertig faillissementen vorig jaar hoogwater waterstanden Yrii ij warm PAVILJOEN „DE HEIDE' iedere zaterdag- en zondagavond BAALHOEKKANAAL binnendijks tracé NETTE WINKELMEISJES A. F. BUIJSSE Loonzakje Avonluur Vrijdag 30 juli 1971 SLUIS Raadskelder. Expositie schilderij en van Omer van Vorsselen. Geo pend dagelijks van 10-12 en 14-17 uur (t.m. 4 aug.). ST. ANNA TER MUIDEN Vml. Gemeentehuis, schilderijen en beeldhouwwerken van Jan But en baron Meester De Betsenbroeck (t.m. 14 sept.). Dagelijks van 10-12 en 14-17 uur. TERNEUZEN Luxor: 20 uur: Woodstock, a.l. VEERE Stadhuis. „Cultuur en Recreatie" tentoonstelling in het kader van de viering 25 jaar Belgisch-Nederlands Cultureel Akkoord (t.m. 31 juli). Zondags gesloten. VLISSINGEN Alhambra 20 uur: Westside story 14 j. IJZENDIJKE Cultureel Centrum, expositie van beelden en tekeningen van George Minne en Dolf Jespers (t.m. 12 sept.). Ma. t.m. vrijd. van 10-12 en 14-16 uur. Zat. en zond. van 14-13 uur. ZIERIKZEE Burgerweeshuis, Poststraat 45, ex positie van schilderijen, grafiek, sie raden enz. In de tuin beeldhouw werk (t.m. 14 aug.). Ma t.m. zat. van 10-17 uur. Fa. Lokker, Nieuwe Boogerd- straat. Fototentoonstelling met als thema „DeltaijFoto". Ma. t.m. zat. van 9-18 uur (t.m. 31 aug.). ZUIDDORPE Ant. de Blok 15 uur: Vakantie- schieting. ANTWERPEN O.L.Vr. Kathedraal 20 uur: Orgel recital door Stanislas Deriemalker uit Antwerpen. Rubenshuis, expositie „Rubens en zijn tijd", tekeningen uit Belgische verzamelingen o.a. tekeningen van Rubens, Van Dijck en Jordaens (t.m. 15 okt.). Middelheimpark, expositie 11e Biënnale van hedendaagse sculptuur uit Argentinië, Brazilië, Canada, Mexico en de Verenigde Staten, als mede beelden uit Nederland en wer ken van de onlangs overleden kun stenaar Oscar Jespers (t.m. 3 okto ber). Geopend van 10-21 uur. BRUGGE Kathedraal 20.30 uur: Orgelcon cert door Roger Deruwe uit Brug ge. I Hallen, tweede Triënnale voor Plastische Kunst in België (t.m. 14 sept.). Dagelijks van 10-18 uur. Provinciaal Hof, Markt. Expositie Vlaamse Schilderkunst 1920-1950 o.a. De Boeek, Malfait, Servranck, Wolvens (t.m. 14 sept.). Open dage lijks van 10-18 uur. GENT Centr. van Kunstambachten, St.- Pietersplein 9, Zeehaven Gent, ver leden, heden, toekomst (t.m. 30 aug.). „Kunst na 1945" (t.m. 10 okt). DE BELGISCHE politie in De Panne heeft de arrestatie van een Neder lander uit Den Haag gemeld. De man werd volgens de politie in een aantal landen gezocht wegens ver duistering van enkele miljoenen Belgische franken. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLANI Editie voor Zeeland abonnementsprijs f. 20.50 per kwartaal, binnen verspreidingsgebied (excl. 50 ct. incassokosten) f. 7.10 per maand (inch 13 ct. incassokosten). rayonkantoren i'ERNEUZEJN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 'f lijnen) HULS'iSteenstraat 14, tel 01140-3751 (3 lijnen) GOEb Klokstraat 1, tel- 01100-8030 (3 lijnen). klachten over bezorging: buiten kantooruren: tel. 01140- 3751. en tel. 01158-1940 (Z. Vlaanderen). advertentie exploitatie: Wnd inspecteur Zeeland; C. Menu (01100-4316) Hulst en Z.Vlaanderen: Th de Bakker t0H5U-26ül) Oostburg en W.Z. Vlaanderen: M Bogers (01170-2893) Kanaalzone en l'erneuzen: j. Schieman (01155-1224). redactie zeeland: Bureau Kromme Weele 4, Middelburg tel 01180-7764 Chel Zeeland: A-F Koopman, tel. 01180-7438. Redacteur Goes: M .Kersten, tel. 01100-6584 Coördinerend redacteur: Zeeu wsch- V laanderen G. van Berkel, tel 01160-4866. Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verhnd, tel 01140-3751. b.g.g semafoon via: 01600-22341 ol 01608-2073 of 01155-2237. Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: R. van der Helm ,tel 01160-4865 Sportredactie Zeeland: R van Ueursen, tel U1155-1367. Fotojournalist Zeeland: Cor j. de Boer, tel. 01155-2237. (Van een onzer verslaggevers) GOES Jaar in, jaar uit, wordt er in Wilhelminadorp gezocht naar mogelijkheden die de Zeeuwse fruittelers kunnen helpen om uit de impasse te raken waarin zij door de concurrentieverhoudingen in tie EEG terecht zijn gekomen. Wetenschaps mensen van het Proefstation voor de Fruitteelt laten niets onbeproefd bij hun zoeken naar de „wonderboom" waaraan vruchten groeien die mooi van kleur zijn, een edele smaak hebben, lang bewaard kunnen wor den, niet te vroeg van de boom vallen, een hoog gewicht hebben en Weinig arbeid vereisen. Op 86 appelrassen, 28 perenrassen en 21 pruimenrassen worden tech nieken en preparaten toegepast, waarvan de namen bij de leek soms rillingen opwekken, maar die tot vaak frappante resultaten voeren. In het zojuist verschenen jaarverslag van het Proefstation voor de Fruit teelt, wordt daarvan een beeld ge schetst. Directeur ingenieur G.S. Roosje zegt: „Wij kunnen alleen tot een beter prijspeil tot het fruit komen, in zoverre die betere prijs wordt bereikt door vernieuwing van het rassenassortiment en door verbete ring van de kwaliteit. Van bijna evenveel belang is het vinden van verbeteringen in de teelttechniek, die tot vermindering van de ar- beidsbehoefte, in elk geval tot ver mindering van de produktiekosten leiden". Het teeltonderzoek bij groot fruit, dat voor een deel van de Zeeuwse landbouweconomie van levensbelang is, was vooral gericht op het toetsen van groeiregulatoren. Een opmerke lijk resultaat werd geboekt met gib- berellaauur, dat bij een bepaald ap pelras heeft geleid tot een verveel voudiging van het aantal vruchten per honderd bloemtrossen. Uitge drukt in kilogrammen per boom leidde de toepassing van dit middel bij de experimenten tot een stijging van 2,9 tot 13,3 kilogram fruit. Het werk van het proefstation, hoewel dit niet aan de weg timmert, trekt veel aandacht uit het buiten land. Van de bijna vijfhonderd men sen die in 1970 de proeftuin en het laboratorium in Wilhelminadorp be zochten, kwamen er 342 uit het buitenland, verdeeld over 27 vel schillende landen. De proeftuin te Kapelle kreeg eveneens een kleine vijfhonderd bezoekers, die echter hoofdzakelijk uit Nederland kwa men. fVan onze Haagse redacteur) DEN HAAG In Zeeland zijn de eerste helft van dit jaar 34 faillisse menten uitgesproken. In Noord-Bra bant waren het er 204 waarvan veertien in Breda en eenentwintig in Tilburg. Deze cijfers heeft het centraal bureau voor de statistiek desgevraagd verstrekt als aanvulling op eerdere cijfers, waaruit bleek (men zie De Stern-Vrije Zeeuw van gisteren), dat Zeeland verhoudings gewijs koploper was met elf faillis sementen op elke 100.000 inwo ners. Morgen, zaterdag 31 juli. Bergen op Zoom 9.12 en 21.32 Hansweert 8.27 en 20.54 Terneuzen 8.00 en 20.28 Vlissingen 7.32 en 20.00 Wemeldinge 9.02 en 21.22. Konstanz 380 -2. Rheinfelden 236 -5. Straatsburg 23 pl.4. Plittersdorf 372 pl.4. Maxau 424 pl.2. Plochingen 117 -3. Mannheim 229 -5. Steinbach 118 pl.l. Mainz 234 -4. Bingen 150 Pl.4. Kaub 160 pl.l. Trier 184 -53. Koblenz 183 pl.2. Keulen 128 pl.5. Ruhrort 294 -7. Lobith 908 onv. Pan- nerdense kop 881 pl.l. Nijmegen 697 pl.6. IJsselkop 823 pl.p. Eefde IJssel 339 pl.7. Deventer 220 onv. Monsin 5460 -10. Borgharen 3865 pl.25. Bel- feld 1108 pl.17. Grave beneden de sluis 503 -2. (ADVERTENTIE) Interieurverzorging Fa. Van Dronkeiaar, Zuidzance, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidtandstraat 14, tel. 01150-3529 meubeu Iedere vrijdag kijkavond tot 21 uur in Zuidzande en Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Aannemingsbe drijf Romers uit Rozenburg heeft een begin gemaakt met de voorbe reidende werkzaamheden voor de nieuwe roil-onroll-off-haven. Zoals bekend komt die haven in een ver breding van het kanaal ten noorden van de Zevenaarhaven en ten zuiden van de mettertijd te creëren nieuwe zwaaikoin. Momenteel wordt met behulp van een dragline het bestek uitgezet. De eigenlij ke uitdiepingswerkzaamhe den zullen aanzienlijk verlicht wor den door het inzetten van de groot ste dragline van Nederland. Dit ge vaarte heeft een giek van 30 meter en werd onder meer gebruikt bij zandwinningswerkzaamheden in de Biesboseh. De totale kosten van het project, uitgevoerd o.l.v. rijkswater staat, belopen zowat anderhalf mil joen gulden. (ADVERTENTIE) (RECREATIE-OORD DE HEIDE) BERGEN OP ZOOM TELEFOON 01640 - 3 31 57 Weekend 31 juli en 1 augustus „The Gold Stars". Weekend 7 en 8 augustus „The Savoy-Quartet" PAVILJOEN DE HEIDE: steeds toonaangevend in weekendamusement JL (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De bezetting van de veerdiensten over de Westerschel- de is in de loop van de maand juni enorm toegenomen. Aan het einde van het eerste halfjaar bleken er 100.000 auto's meer te zijn overgezet dan in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. Het aantal passagiers dat werd overgevaren bedroeg, eveneens gere kend over het eerste halfjaar 1971, ruim drie miljoen. Vorig jaar werd dat aantal pas in juli bereikt. In de maand juni alleen was de stijging van het vervoersaanbod het sterkst op de dienst Vlissingen-Bres- kens. Het grootste aantal achterblij vers werd genoteerd op het veerplein te Kruiningen, waar 7143 auto's in de maand juni hun beurt moesten laten voorbijgaan. Vorig jaar waren dat er ruim 5000. (Van een onzer verslaggevers) v "'9 MIDDELBURG Praktisch alle rapporten, studies en adviezen die het Provinciaal Opbouworgaan Stichting Zeeland, sinds 1966 heeft uitgebracht, worden in de provincie inderdaad gebruikt bij de beleids vorming. De klacht dat de vaak zeer omvangrijke rapporten van de stich ting door de instanties die ze heb ben aangevraagd in een donkere kast, of in de onderste lade worden weggeborgen, blijkt niet op waar heid te berusten. „In enkele gevallen zou er wel wat meer profijt getrokken kunnen worden uit de onderzoekresultaten", zegt de Stichting Zeeland, „maar het is beslist niet waar dat ons werk voor de vergetelheid wordt ver richt". Gisteren verscheen het jaarverslag over 1970 van de Stichting Zeeland, die zoals bekend in dat jaar nogal wat personeelsmutaties heeft moeten verduren. In de inleiding tot het verslag wordt opgemerkt dat' in 1970 het woord „welzijnsbeleid" in Zeeland meer inhoud kreeg, terwijl zich tevens meer dan voorheen een kritisch bewustzijn in de provincie manifesteerde. Ook bleek dat menig onopgelost probleem, nieuwe proble men oproept, en dat het ontwerpen van een breed welzijnsbeleid een ingewikkelde zaak is. De Stichting Zeeland meent dat velen de taak en de functie van het instituut in de Zeeuwse samenleving wat duidelij ker voor ogen is komen te staan. Wat het onderzoekwerk betreft: er zijn twee grote projecten waarin de Stichting Zeeland deelneemt: het re- creatieonderzoek en het migratieon- derzoek. Met beide onderzoeken wordt dit jaar begonnen. (Van een onzer verslaggevers) HULST De Belgische plano loog ir. André Mertens heeft in een interview met André Truyman voor de tv-informatierubriek „Kenmerk" verklaard, dat uitvoe ring van de bochtafsnijding bij Bath, catastrofale gevolgen kan hebben voor de scheepvaart op de Westerschelde. Volgens de Belgi sche ingenieur is met proeven in het waterloopkundig laboratorium van Borgerlioul bewezen, dat als gevolg van de bochtafsnijding, bij de Zandvlietsluis een verzanding zal optreden. Ir. Mertens maakt deel uit van een groep deskundigen, die de plannen rond de bochtafsnijding en het Baalhoeklcanaal afwijst en po sitieve alternatieven heeft voor het havenbeleid van België. De door KRO-regisseur André Truyman (ook maker van de doeuinentaire- serie „Land der dwazen") geïnter viewde Belg, heeft vijf jaar lang als hoofdingenieur van het water loopkundig laboratorium in Bor- gerhout alle Scheldeproeven bestu deerd. Hij werd door de intervie wer -.een van de best geïnformeer de mensen op dit gebied" ge noemd. Ingenieur Mertens schetste in de televisieuitzending een bepaald niet rooskleurige blik op de Schelde in de toekomst. „Het aantal strandin gen en aanvaringen bij de Sluis van Zandvliet was in 1967 reeds groter dan drie jaar geleden in het nauw van Bath", aldus het com mentaar van de Belgische plano loog, die de vrees uitsprak, dat de situatie na de bochtafsnijding nog aanmerkelijk ongunstiger zou wor den. Volgens 'r. Mertens hebben tien jaar geleden bepaalde proeven al een indicatie gegeven, van de verzanding, die in de buurt van fH Ir. Zuurdeeg Zandvliet kan optreden en die van dergelijke omvang zou kunnen zijn, dat men volgens de heer Mer tens bij laag water de Schelde tevoet zou kunnen oversteken. Hoofdingenieur-directeur ir. J. Zuurdeeg van rijkswaterstaat in Zeeland, toonde zich in dezelfde uitzending minder ongerust. Hij vestigde er de aandacht op, dat het project, zoals er dat nu ligt, slechts een variatie is op meer radicale boehtafsnijdingen. „Het huidige voorstel van Nederland is een va riant van de laatste radicale afsnij ding. De bezwaren ervan kunnen daardoor alleen maar minder zijn dan bij de meest geprononceerde afsnijding", aldus ir. Zuurdeeg, die daaraan toevoegde, dat de Neder landse rijkswaterstaat zelf geen proeven heeft genomen, maar dat men vanuit Borgerhout nauwkeu rig op de hoogte wordt gehou den Hij gaf op de vraag van André Truyman toe. dat a's gevolg van de bochtafsnijding het land van Saeftinghe in de toekomst meer te lijden zal krijgen van vervuild wa ter uit België. Momenteel is het water van de zogenaamde Zee- schelde in België al sterk verontrei nigd. Bij cb dringt het kilometers Nederlands gebied binnen, maar dit zal nog erger worden, als de af te leggen afstand door de bochtaf snijding en het Baalhoekkanaal kleiner wordt. Het vervuilde water zal dan in aanraking komen met 'n verdronken land van Saeftinghe, waarvan het voortbestaan daardoor volgens ir. Zuurdeeg overigens niet wordt bedreigd. „Er zullen wel strigente eisen gesteld moeten worden aan het water van België". In antwoord op een vraag van de programma-maker hoe het nu ei genlijk staat met de inspraak van de bevolking bij de beslissing of er het Baalhoekkanaal al dan niet komt, zei de heer Zuurdeeg: „Ne derland heeft België laten weten het Baalhoekkanaal in beginsel toe te staan. In zijn uitzending noemde Truyman het een opmerkelijke zaak. dat de Sluis bij Baalhoek met Iaagwater 16 meter diep zal zijn, terwijl de Schelde in het noordelijke Zuidergat bij iaagwa ter niet dieper is dan 8 meter. „Voor de tegenstanders van het Baalhoekkanaal is dat reden om uitbreiding van Antwerpen op Nederlands grondgebied niet toe te staan", aldus Andre Truyman. (Advertentie) WEGENS DE TOENEMENDE DRUKTE GEVRAAGD Lange Nieuwstraat 16 HULST Telefoon 01140 -2381 Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opgesteld door liet K.N.M.I. op donderdag om 18.00 uur Vrij warm met later kans op een regen- of onweersbui. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor zaterdag: aantal uren zon: 4 lot 12; min.-temp.: 0 tot 4 graden bo ven normaal; max.-temp.: 1 tot 5 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. Voor zondag: aantal uren zon: 2 'et 9; min.-temp.: 1 tot 5 graden bo ven normaal; max.-temp.: 1 tot 6 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. (Van onze corresnondente) Middelburg De Fransman r.ij.d., werkzaam bij een Frans be drijf in het Sloegebied kreeg don derdagmorgen door de politierechter te Middelburg, ml'. P. van Empel drie maanden onvoorwaardelijke ge vangenisstraf opgelegd met aftrek. Op 29 april brak hij te Vlissingen in bij een café. De buit bedroeg f 800.-. Op 3 juni werd café Huvers te Koudekerke met een bezoek ver eerd. Daar nam hij f 370,- mee. Op 23 juni was Veehandel Prins uit Vlissingen aan de beurt. verdachte zijn verblijf in Nederland na het uitzitten van de straf maar moest beëindigen. Bij zijn eis hield de officier rekening met het feit dat verdachte als vreemdeling het nogal moeilijk had in een Nederlandse gevangenis. Met 10 weken gevange nisstraf met aftrek achtte hij de Fransman genoeg gestraft. Mr. W. Dieleman, de verdediger schetste de persoon van verdachte. Het zou een man zijn die door de huiselijke moeilijkheden tot zijn Hij zou de inbraken niet alleen gepleegd hebben, verklaardt hij, VOiCjGnöG Z33K QGUTWclcirUGr maar de politie vond alleen zijn w vingerafdrukken. Hoe was dat dan te verklaren? vroeg de politierech ter. De oplossing was simpel. Zijn vriend, zou handschoenen gedragen hebben. Deze uitleg werd door de rechtbank als ongeloofwaardig erva ren. Bij de huiszoeking had de poli tie veel voorwerpen gevonden waar onder ook kostbaarheden afkomstig van andere diefstallen. De officier van justitie, mr. T. Lebret vond dat hebben gehad. De man had zich volgens zijn mening bijzonder kwa- lijk gedragen. Hij voelde er niet voor om met de aangeroerde argu menten van de verdediger rekening te houden. De man bofte nog, dat, hij in een Nederlandse gevangenis verzeild was geraakt. In Frankriik zou zijn straf voor hetzelfde ver grijp veel zwaarder zijn uitgevallen. Bovendien, zo meende mr. Van Em pel moeten vreemdelingen, die in Nederland verblijven nou niet den ken dat de Nederlandse justitie der gelijke overtredingen zo licht opvat. Ik leg deze verdachte drie maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf met aftrek op, zo besloot de politie rechter het voor zijn doen uitvoerig betoog. daad zou zijn gekomen. Hij verdien de genoeg, dus voor het geld had hij het niet hoeven te doen. De verdedi ging drong aan op een clemente bestraffing. De politierechter zei bij zijn uitspraak oorspronkelijk een heel andere straf in het hoofd te W. van de A. uit Middelburg zou dc bloemetjes eens buiten hebben gezet met het geld van zijn baas en dat van een collega. Van de A. werkte in een bedrijf in Terneuzen. Zijn baas gaf hem geld mee om in Bochum (W.Dld.) wat metaal-aanko pen te doen. Bovendien had zijn werkgever hem het loonzakje van een Franse collega meegegeven. Uit dit zakje zou verdachte f 100,- heb ben genomen. Een kwalijke streek meende dc officier en eiste twee maanden gevangenisstraf voorwaar delijk, een proeftijd van twee jaar en een geldboete van f 500,-. De politierechter verlaagde de geldboe te tot f 250,- maar ging voor het overige vonnis mee met de eis van de officier. R.A.D. uit Bergen op Zoom had het avontuur voor ogen gehad toen hij op 20 maart j.l. inbrak bij de Prijsslag te Vlissingen. De buit be droeg f 750,-. Zijn deel, ongeveer f 315,- had hij op de kamer van zijn vriendin verstopt. De officier zei de jongeman dat avonturen vaak in ge vangenisstraf eindigen. Hij voelde in dit geval ook wel voor het opleggen van een gevangenisstraf, maar streek voor deze ene keer nog de hand over het hard en eiste een geldboete van f 200,-. En terugbeta ling van het bedrag. De politierech ter vonniste conform. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Prof. dr. Korringa, directeur van het Rijksinstituut voor Visserijonderzoek in IJmuiden, verwacht dat de volgende week ook de handel in Zeeuwse mosselen kan worden toegestaan, maar is daar nog niet helemaal zeker van. „Er zijn op het ogenblik bij de Zeeuwse mosselen nog „een paar vraagtekentjes". Niet erg, maar het Rijksinstituut voor Visserijonderzoek en voor de Volksgezondheid gaan toch nog even door met het nemen en onderzoeken van mon sters". Sinds gisteren is zoals gemeld ai- leen de handel in Waddenmosselen vrij. Het rijksinstituut voor visserij onderzoek (RIVO) was vorige week al bereid, voor de Waddenzeemosse len de certificaten van „gifvrijheid" af te geven. Op verzoek van het bedrijfsleven is daarmee toen nog even gewacht. Er waren in de mos seladviescommissie van het produkt- schap voor vis en visprodukten toen twee stromingen: de ene wilde de handel in Waddenzeemosselen met een vrij geven en niet wachten tot ook in Zeeland de toestand verbe terd was. Dat de Waddenzeemosse len dan niet verwaterd konden wor den (dat kan nl. alleen in Zeeland) nam deze stroming op de koop toe. met het argument: de Deense en Duitse mosselen die nu naar Neder lands-buitenlands afzetgebied gaan zijn ook niet verwaterd. De tweede stroming wilde in_ ieder geval wach ten tot de Zeeuwse verwaterplaatsen gifvrij waren verklaard, omdat het verwaterd zijn juist zo'n belangriik kwaliteitsmerk is van de Nederland se mosselen. Tenslotte werd de be slissing, tot gisteren te wachten toch unaniem genomen. Bij het produktschap voor vis en visprodukten acht men het maken van een betrouwbare schatting van de schade, die het stopzetten van de handel wegens het voorkomen van giftig plankton in de mosselen, heeft aangericht, niet goed mogelijk. Het seizoen was, toen op 9 juli de han del werd stopgezet, nog maar net begonnen en de ene handelaar be gint wat vroeger, de andere wat later met zijn verzendingen. Een stilstand van de handel in augustus zou wel zeer bedenkelijk zijn ge weest. In het afgelopen seizoen 1970-71, zo blijkt nu uit de cijfers van het produktschap. was Zeeland de groot ste mosselleveraneier: Zeeland 428.000, Waddenzee 325.600 tonnen van honderd kilo. In de jaren daar voor leverde de Waddenzee 't leeu- wedeel: in 1969-70 487.000 tonnen tegen Zeeland 396.500, in 1968-69 714.000 tegen Zte^and 360.000.

de Stem | 1971 | | pagina 3