Hemmes houdt eer aan zichzelf OPNIEUW TITEL VOOR PRIJDEKKER Sportcomplex van Koewacht open Frits Schür weer beste Nederlander Schwartz: Ik kan hard zijn 'DAMESVOETBAL ZAL SPARTA NIET SPELEN' ÖgL Portisch wint duel om de tweede plaats Mark Eligh op dreef Zware vlucht op Barcelona IÉ® Hoofdplaat recipieert Niet lastig EREDIVISIE Sparta Nauwkeurig Bijbaantje sport LAVER WINT MET MOEITE Interesse voor trainerscursus niet groot /5§1P^, sefeoeii 71-72 Slecht boekje over Wim van Est Donderdag 29 juli 1971 HILVERSUM (ANP) Fred Hemmes heeft woensdag de eer aan zichzelf gehouden. Hij trok zich te rug uit het herendubbelspel bij de open nationale tenniskampioen schappen van Nederland, waar hij met Peter Soeters in de tweede ronde moest uitkomen tegen lan Fletcher en Barry Phillips Moore. Bevendien bedankte hij voor het startgeld, dat hem was toegezegd. Met de restitutie van het startgeld maakte Hemmes een eind aan een affaire, die dinsdag was begonnen, toen hij zich zonder strijd door Ezio di Matteo van de baan liet vegen. Het gedrag, of liever gezegd het wangedrag, van Hemmes was voor toernooidirecteur Jan Mulder aanlei ding een boze brief te schrijven aan de tennisbond en een nogal bitter communiqué de wereld in te stu ren. In de brief aan de bond stelt de heer Mulder dat het voor de organi satoren onaanvaardbaar was, dat de nationale kampioen zich op een der gelijke manier verweert. In de brief werd verder gezegd, dat het beloof de startgeld van 350 gulden niet aan Hemmes zou worden uitgekeerd en voorlopig ter beschikking van de bond zou worden gesteld tot een nadere uitspraak in de zaak was gedaan. In de brief werd ook aange haald dat Hemmes zich later tot de heer Mulder had gewend en hem had verteld dat zijn slechte spel het gevolg was van rugpijn. De belangrijkste uitslagen: Hrenenkelspel, derde rondelan Fletcher (Aus Frangois Jauffret (Fra) 2—6 6—3 6—3. Gerald Bat- trick (GB) Jaime Pinto Bravo (Chi) 61 46 64. Jean-Claude Barclay (Fra) Barry Phillips Moore (Aus) 75 16 6—4. Daniel Contet (Fra) Ken Hirai (Jap) 6 4 6—2. Colin Dibley (Aus) Ezio di Matteo (Ita) 61 O—1. Ross Case (Aus) Patrice Dominiguez (Fra) 6—3 64. Jon Kuki (J^ap) Jörgen Ulrich (Den) 6—1 3—6 6—1. Iun Kawimazumi (Jap) Jean Baptiste Chanfreau (Fra) 26 75 75. Damesenkelspel, tweede ronde: Trudy Walhof (Ned) Junko Sa na ma tsu (Jap) 61 61. Alena Palmeova (Tsj) Raquel Giscafre (Arg) 62 60. Isabelle Fernandez (Col) Katja Ebbinghaus (W.D1) 10—8 6—1. QUEBEC (ANP) De macht van de Australische tenniskoning van de jaren zestig, Rod Laver, is nu toch wel tanende. Na de teleurstellende prestaties tijdens de Wimbledon- kampioenscliappen van 1970 en 1971 i respectievelijk uitgeschakeld door Roger Taylor en Tom Gorman) had de bijna 33-jarige rocket woensdag tijdens de eerste ronde van het proftoernooi in Quebec de grootste moeite met de Zuidafrikaan Robert Maud, een van de zorgenkinderen van tennisvader Lamar Hunt. Laver won wel, maar slechts na een tie break in de derde set: 61 4—6 7 6. Andere uitslagen uit de eerste ronde, waarin Tom Okker eerder de Amerikaan Ron Holmberg versloeg, zijn: Cliff Drysdale (Z-Af) - Bill Bowrey (Aus) 64 64, Ken Rose- wall (Aus) Graham Stilwell (GB) 6—4 7—5, Nikola Pilic (Zsl) - Fred Stolle (Aus) 76 64. m - 1 Peter Prijdekker (links) en Ton van Klooster respectievelijk eerste en tweede in de finale 400 meter vrije j Prijdekker hield er ook een nationaal record aan over. DEN HAAG (ANP) Peter Prijdekker is tot nu toe wel een van de grootste verrassingen bij de nationale zwemkampioenschappen. De Hagenaar, die eerder deze week het nationale record van Dick Lan- gerhorst op de 200 meter vrije slag naar de historie verwees, versloeg gisteren in de finale van de 400 meter vrije slag onverwacht Ton van Klooster, de op titels beluste pupil van Wil van Bunschoten. Van Kloosters nationale record bleef net staande, maar hij moet nu wel het gezelschap van de Zian-zwemmer op de recordlijst delen. Prijdekker evenaarde namelijk de beste prestatie van Van Klooster (4.16.5). Anke Rijnders brak gisteren het Nederlandse adspirantenrecord op de 100 meter vlinderslag tweemaal. De Amersfoortse bracht haar eigen oude record (1.07.0) via 1.06.6 op 1.06.5. Gisela Christenhusz van OZPC bracht het nationale adspirantenre cord 200 meter schoolslag meisjes te rug tot 2 minuten en 53,3 seconden. Het oude record stond sinds 1968 met 2.53,6 op naam van Marjan Janus. Mark Eligh van de zwemvereniging Baronie is erin geslaagd tot tweemaal toe bij de eerste drie te eindigen op de nationale zwemkampioenschappen in Den Haag. Op de 400 meter vrije slag jongens onder de veertien jaar eindigde hij als tweede, in de tijd van 4.41.4. Alleen Eddy de Wit moest hij voor laten gaan. In de series had Mark Eligh eerder op de dag 4.46,3 gezwommen. De 100 meter vlinderslag jongens onder veertien jaar leverde de ta- lentvoHe Mark Eligh een derde plaats op. Na een serietijd van 1.10,1 deed hij er in de finale nog een schepje bovenop, en legde beslag op een nieuw Brabants record met 1.09,2. Ad van Hees wijk, Surae, had voor dezelfde afstand 1.15,9 nodig, terwijl Hans Rinck met 1.18,4 niet ver achter hem bleef. Angela Twaalfhoven eindigde als tweede bij de 100 meter schoolslag meisjes onder de 16 jaar in 3.01,9. Voor Susan Langéberg was de span ning wellicht te groot. Zij werü ge diskwalificeerd. Jan van Opstal, Daphnia, had voor dezelfde afstand bij de jongens, 2.00,4 nodig, hetgeen hem de zevende plaats opleverde. Ad van Heeswijk, Surae, kon geen scher pe tijd op de 400 meter vrije slag op de chronometers krijgen, 5.19,9. Hansje Bunschoten: goed inge pakt tegen het koude weer. (Van onze snortcorresnondent) KOEWACHT Zaterdagmiddag om 14.00 uur neemt de voetbalvere- n>Sing Koewacht een nieuw sport complex in gebruik. Dat zal in aanwezigheid van het volledige gemeentebestuur burge meester Van Dijcke van Axel de officiële opening verrichten. (Van onze sportredactie) HOOFDPLAAT Zaterdag zal de voetbalvereniging Hoofdplaat het feit herdenken dat het veertig jaar bestaat. Hoofdplaat is een kleine vereniging die heel wat ups en downs heeft gekend. Aan het einde van de competitie 1967-1968 prorén- veerde het eerste elftal naar de eerste klasse KNVB afdeling Zee land, waar het momenteel nog in speelt. Een tiental jaren geleden kwam het eerste elftal nog uit in de vierde klasse KNVB- al deze herin neringen zullen ongetwijfeld zater dagmiddag nog eens worden opge haald tijdens de receptie in het club lokaal „café de Vriendschap" bij J. Martens, van 15.30 uur tot 17.30 uur 's Avonds is er een grote feestavond voor alle leden. Secr. N. van Nieuwlande van W Koewacht, gelukkig is het nm zover Wij liepen wel wat achter met onze accommodatie. Onze voetbalclub is nu geen clubje meer, ze telt vijf elftal len. En die moesten zich vroeger allemaal verkleden in twee armzali ge lokalen, terwijl we toen ook maar de beschikking hadden over één veld." Het nieuwe sportcomplex dat vlak bij het oude terrein ligt bestaat uit twee ruime kleedkamers met een scheidsrechterskamer, die voorzien zijn van douches en toiletten. Het complex heeft verder een keuken en een bergingslokaal, terwijl het ge heel in de toekomst nog voorzien zal worden van centrale verwarming. Bij dit alles behoren verder nog twee speelvelden, één is reeds speelklaar, terwijl het andere vol gend jaar in gebruik genomen wordt. De feestelijke opening zal muzi kaal opgeluisterd wordendoor de plaatselijke muziekvereniging en de drumband „Thalia" uit Axel- Direkt na de ceremonie speelt Koewacht 1 tegen Axel 1. V.V. Koewacht wordt hiervoor versterkt met de Belgische UEAF-junioren A. Pfaff en F. v.d. Vloet. Op zaterdag 7 augustus zet men het feest verder, met eerst een A-junioren tournooi waaraan deelne men: Axel, Hontenisse, Biervliet en Koewacht, 's Avonds is er in het verenigingsgebouw in Koewacht een grote feestavond. Een week later ko-men de B-junioren en pupillen aan de beurt met een grote tien kamp. BAD NEUENAHR-AHRWEILER. (ANP). De Zwitser René Savary heeft woensdag de tweede etappe van de amateurwielerronde door Rhein- land-Pfalz gewonnen. Hij legde de 132 kilometer van Simmern naar Bad Neuenahr-Ahrweiler af in 3 uur, 28 minuten en 34 seconden. De West duitser Algis Oleknavicius werd tweede met een achterstand van 1,02 minuut. Hij nam het gele leiderstri cot over van de Zwitser Hubschmid, die dinsdag de eerste rit won. De bes te Nederlander was weer Frits Schür, die als derde binnenkwam met een achterstand van 2 minuten en 21 se conden. Henny Kuiper eindigde als zevende. De uitslag van de tweede etappe is: 1. René Savary (Zwi) de 132,5 kilo meter in 3.28,34 (met bonificatie); 2. Algis Oleknavicius (W-Dl) 3.29,46 (met bon.); 3. Frits Schür (Ned.) 3.31,16 (met bon.); 4. John Hugen- tobler (Zwi) 3.31,25; 5. Magne Orre (Noo) z.t.; 7. Henny Kuiper (Ned.) z.t. Algemeen klassement: 1. Oleknavi cius (W.-Dl) 7.16,21; 2. Schür (Ned.) 7.17,51; 3. Gaida (W.-Dl) 7.18,21; 4. Kuiper (Ned.) z.t.; 5. Ruch (W.-Dl) z.t.; 41. Duyker (Ned.) 7.37,19; 44. Priem (Ned.) 7.42,43. (Van een voetbalmedewerker) MIDDELBURG —Het is nog lang niet zeker of er het komende sei zoen ook weer een trainerscursus D in Zeeland zal kunnen worden geor ganiseerd. De aanmeldingen voor een dergelijke cursus blijven voor alsnog ver achter bij Je vorige ja ren. Vooral de laatste jaren was er veel belangstelling voor de trainers cursus. Zo werd bijvoorbeeld afgelo pen seizoen met groot succes zowel in Middelburg als in Vogelwaarde een D-cursus gehouden. De cursus in Vogelwaarde werd geleid door de bekende oefenmees- ter Piet Lindenberg en die in Mid delburg door H. de Jong uit Den Briel. Zoals de zaken thans staan, is het er.f» onzeker of deze 31 lessen duren de cursus ook het komende seizoen van start ban gaan. Aanmeldingen zijn echter nog stepds mogelijk bij het bondsbureau van de K.N.V.B. afdeling Zeeland, Molenwater 59 te Middelburg. De cursus gaat op 11 september van start en duurt tot 18 maart 1972, terwijl het schriftelijk examen plaatsvindt op 3 april 1972. en het praktijkexamen in de periode van 1 april tot 6 mei 1972. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Elek Schwartz neemt het niet meer zo nauw. Voor hem wordt het verleden ingedeeld in twee vakken. Zijn eigen verleden, dat haarscherp in zijn geheugen is gegrift en dat van anderen, waarvan hij alles wilde vergeten. „Van het vorige seizoen weet ik alleen dat ik thans twee geblesseerde spelers heb, Walbeek en Heijerman. Voor de rest interesseert me niets. Ook niet hoe de heer Kessler trainde. Ik heb mijn eigen methode". En die methode duidt hij aan met de simpele woorden: „Binnen de regels moet je hard spelen, ik speel de zelf zeer hard in mijn actieve voetbaltijd. Maar altijd binnen de regels. Zo vind ik natrappen rond uit schandalig. Een goede duw, daar ben ik helemaal voor'. Dit ter ge ruststelling van hen, die van mening mochten zijn dat Elek Schwartz, wijd en zijd bekend als minnaar van mooi spel, van Sparta een weekdier zal maken. tïf't yöËP^ Training is geen doel maar middel en dat vergeten veel mensen, ook in dit vak". overtreden zodat de spelers hun gro te prestatie in de wedstrijd kunnen leveren. De nieuwe man van Sparta, die de taak van manager-coach met al gehele volmachten kreeg opgelegd - „als blijkt dat in de tweede transfer periode moet worden gekocht, zal ik dat doen maar tegen een normale prijs" werd meteen geconfron teerd met het touwtrekken om Wil ly Kreuz en de contractmoeilijkhe den van Janusz Kowalik. Elek Schwartz: „Admira vroeg voor Wil ly Kreuz tweehonderdenvijftigdui zend dollar, jawel dollar. Ze wisten wel dat niemand dat zou betalen. Ik had al gehoord dat Kowalik ook heel goed is. Hij maakt doelpunten". Doorspekt met vleugjes uit de mythologie, met aanhalingen van bekende schrijvers, omschrijft Elek Schwartz zijn bedoelingen nader met: „Inderdaad, ik houd van mooi voetbal, wie niet? De toeschouwers ook en die moeten we respecteren, want zij brengen het geld binnen. Maar je kunt mooi en tevens effici ent spelen als ploeg". Elek Schwartz moet dan toch noodgedwongen even teruggrijpen naar het verleden van een ander, want van Kessler werd gezegd dat hij van Sparta een eenheid, een ploeg heeft geboetseerd. Elek Schwartz: „Een goede ploeg is altijd een eenheid, overal ter wereld. Ook in Afrika, ook in China. De speler moet op het juiste moment individu eel kunnen optreden, voor de rest collectief. Goede spelers hoef je dat niet te leren. En Sparta heeft goede spelers. Er wordt wel eens gezegd dat er lastige bij zijn. Ik heb liever elf moeilijke, maar goede voetbal lers dan elf zachte, die slecht zijn. Bij Sparta zijn trouwens geen las tige spelers. Je moet hen er wel even van overtuigen dat hard trai nen geen straf is maar noodzaak. Die overtuiging bijbrengen was, zo kon men opmerken, wei nodig want in de 'voorbereidingsperiode trainde Sparta elke dag, ook op zondag. „Als je de stijgende lijn wilt be reiken, kun je geen dag de training overslaan. In de competitie zijn de spelers op maandag vrij, behalve dan de medische controle en de massage. Elke dag moet je met voet bal bezig zijn, goed gedoseerd. Daar om ben ik enerzijds voor en ander zijds tegen het full professionalis me. Het liefst zou ik zien dat de spelers een baantje hebben, waarbij ze niet vermoeid raken of de aan dacht van voetbal te veel wordt af geleid. Een rustig kantoorbaantje bijvoorbeeld. Het nadeel van volle dig professionalisme vind ik dat je niet de hele dag met voetbal bezig kunt zijn, niet steeds kunt trainen. Je moet je rust nemen en iets an ders doen. Te veel en te hard trai nen is demagogie. Je moet weten tot hoe ver je kunt gaan. Ook op de training, waarbij je de grenzen van de vermoeidheid niet moet Schwartz,kwam niet als. totaal vreemde bij Sparta. Hij kende Eij- kenbroek, Doesburg, Terhorst, Bos veld en Kleinjan. - „Allemaal door mij geselecteerd in de jeugdploeg, Jong Oranje, militair elftal of Ne derlands team toen ik bondscoach was" en had tijdens zijn verblijf in het buitenland nauwkeurig de ontwikkeling van het Nederlandse voetbal bijgehouden. Hij kende bijvoorbeeld Ove Kind- vall niet, maar kan feilloos opsom men welke belangrijke doelpunten hij heeft gescoord, ook in de com petitie. „Laten ze dan maar vertel len dat hij niet zo'n groot voetballer was, maar hij heeft ettelijke zeer belangrijke doelpunten gemaakt, ook in de competitie als Feijenoord met 10 won of hij het derde doel punt voor de 32 maakte, zo'n spe ler is toch goud waard". Elek Schwartz, nogmaals in het nabije verleden duikend: „Ik ben niet voor zoveel oefenwedstrijden. We zijn tien dagen in Exloo in een trainingskamp geweest. Er stonden zes wedstrijden op het programma, veel te veel, maar er was niets meer aan te doen, dat was contractueel vastgelegd". Elek Schwartz had zichtbaar moeite om die grens van zijn heden en andermans verleden te overschrijden toen hij zei: „De heer Kessler had dat nog gedaan". En daarmee was het verleden voor hem definitief dichtgeklapt. Voor Sparta is de periode-Schwartz nu belangrijk. De periode van: „Ik zal Sparta geen damesvoetbal laten spelen. Voor mij mag het hard gaan, als het maar correct gebeurt. Daar sta ik op". CEES PRIEM AMSTERDAM (ANP) In een geweldig duel, dat nog een apart hoogtepunt bereikte door vreselijke tijdnood, heeft de Hongaarse groot meester Lajos Portisch zijn Austra- lisch-Amerikaanse collega Browne verslagen. De witspeler had gedu rende het grootste deel van de partij de leiding in handen. Door deze uitslag is Portisch op een half punt achterstand van leider Smyslow ge komen. Diens remise met Donner was nauwelijks opwindend. Jan Timman boekte opnieuw succes. Ditmaal versloeg hij in een com- binatierijke partij de Nederlan der Langeweg. Door een fantastische score van 6Vz punt uit de laatste 8 partijen is Neerlands jongste mees ter tot 50 procent gestegen. Na zijn droeve start van 0 uit 5 een zeldza me come-back. Tenslotte verloor Eddy Scholl, die in deze krachtmeting niet bijster in vorm is, van de Atnerikaam Evans, die vrijwel zeker tot de prijswin naars zal behoren, tenzij vandaag het duel met Portisch in zijn nadeel zou verlopen. Smyslow heeft dan zwart tegen Ree. De afgebroken partijen tussen Ke- res en Adorjan en Bobotsov en Iv- kow laten zich moeilijk beoorde len. 13e ronde grootmeestergroep: Uhl- mann (O-Dld) - Hartog (Ned) af- gebr., Gligorie (Z. SI) - Ree (Ned) VzVz, Smyslow (Rusl) - Donner (Ned) VzVz, Timman (Ned) Lan geweg (Ned) 1—0, Keres (Rusl) - Adorjan (Hong) afgebr., Scholl (Ned) - Evans (VS) 01, Portisch (Hong) - Browne (VS) 10. Bobot- sow (Buig) - Ivkow (Z. SI.) af gebr. Stand na 13 ronden; 1. Smylow 9, 2. Portisch 8Vz, 3. Browne 8, 4-6. Evans, Ree, Gligorie 7, 7-9. Keres, Ivkow, Hartoch 6Vz en 1 afgebr., 10. Timman 6%, 11. Uhlmann 6 en 1 afgebr., 12. Donner 6, 13. Adorjan 5 en 1 afgebr., 14. Bobotsow 4Vz en 1 afgebr., 15. Langeweg 4, 16. Scholl 3. In de rij van sporters die hun naam vastgebeiteld weten op de kaft- van een boekwerk, is Wim van Est bijgezet. Eindelijk. Onder de alles belovende titel „Ik was een slaaf van de weg" (uitgegeven bij Meander, Leiden. Prijs ƒ4,90) haalt „Wimme" maar dat is zijn schuld niet, maar die van auteur Frans de Hoo echter een klassering die bedroevend is voor een man met zo'n rijk sport-verleden. Frans de Hoo is er op geen enkele manier in geslaagd om van Wim van Ests le vensverhaal een boeiende story te maken. Men krijgt geen inzicht in wat deze legendarische coureur be roerde als hij zijn beulswerk op de fiets deed, wat de achtergronden waren van zijn uitslagen en men zoekt tevergeefs naar een lijn in de prestaties. Frans de Hoo koos noch voor het een, noch voor het ander en slingert er om de chaos compleet te maken een hoofdstuk over ploeg leiders en de mentaliteit in de hui dige wielersport tegenaan. Ergerlijk is bovenal de stijl. Wim van Est krijgt een taal opgedrongen die niet de zijne is. Het boekwerkje (64 pagina's waarvan er 10 gevuld zijn met een foto) haalt door dat alles een dikke onvoldoende. Wim van Est had beter verdiend. PK (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG De provinciale (tevens ook nationale) wedvlucht vanuit Barcelona van dit seizoen zal in de annalen van de duivensport geboekstaafd worden als een zeer zware overnacht fondvlucht die dagenlang heeft open gestaan alvorens alle prijzen waren verdiend. In Zeeland keerde daags na de lossing slechts een duif terug, namelijk van L. van Wallenburg uit Souburg, een doffer uit 1965 die de ruim 1130 kilome ter vloog met een gemiddelde snelheid van 732,69 meter per minuut, 's Zon dags kwamen drie West Zeeuwsch-Vlaamse duiven door: R. Thomaes, IJzen- dijke, J. Duste, Oostburg en van Klaassen-Tallie, Schoondijke.Op maandag opnieuw een duif van R. Thomaes en een van G. Dobbelaere uit Schoon- dijke. Dinsdags keerden zeven duiven op hun hokken terug: M. de Smet, Eede, Gebrs. Elegeert, Koewacht, H. Calon, Schoondijke (2 x), G. Dobbelaere, R. Jansen, Oostburg en Daane-Hoek, Middelburg. Op woensdag werden vijf duiven geklokt, in de drie daarop volgende dagen iedere dag een. Uitslag van het provinciaal concours vanuit Dax, afstand ruim 900 kilome ter, deelname 436 duiven. 1 Daane-Hoek, Middelburg, snelheid 875,92 mpm. 2 A. de Smit, Sluis, 3 M. Minnaard, Krabbendijke, 4, 8 en 9 M. Pieterse We- meldinge, 5 J. van de Wege, Nieuwvliet, 6 en 7 P. de Smit, Sluis. 10 L. van Dorsselaer, Kloosterzande. Uitslag kring concours West Zeeuwsch-Vlaanderen en Walcheren vanuit Ruffec. Deelname 311 duiven, hoogste snelheid 990,98 mpm. 1 A. van Hijfte, Oostburg, 2 J. Bakker, Oostburg, 3 en 10 G. de Wever. Schoondijke, 4 J. Rijn ders, Vlissingen, 5 P. de Smit, Sluis, 6 G. Dusarduyn, Groede, 7 J. van Gijs, Breskens, 8 J. den Hollander, Oostburg, 9 A. Duininck en Zoon, Cadzand. Vanauit Dax: 163 duiven. 1 Daane-Hoek, Middelburg, 2 A. de Smit, Sluis, 3 J. van Wege, Nieuwvliet, 4 en 5 P. de Smit, Sluis, 6 M. van Hee, Cadzand. 7 G. Dusarduyn, Groede, 8 A. Mabelis, Cadzand. 9 C. de Ridder en 10 J. Din- gemanse, beiden te Arnemuiden. De concoursbond Zuid-Beveland hield een wedvlucht vanuit Pont St. Maxence met een deelname van 1620 jonge duiven, hoogste snelheid 1100.08 meter per minuut. 1 en 9 M. de Nooijer, 2 J. Kaho, 3 en 5 Steenhardt-Prinsen, 4 A. de Nooijer, 6 L. Schmid, allen te Goes, 7 A. Fens, Schore, 8 G. Verbart, 's-Heerenhoek, 10 J. Ridderhof, Wemeldinge. Tevens vanuit deze plaats een wedvlucht met 859 oudé duiven, snelheid eerste, prijswinnende duif 1117,39 m.p.m. 1 en 10 P. van 't Westeinde, Lewedorp, 2 en 3 G. den Toonder, Kloe- tinge, 4 M. Hengstdijk, Kapelle, 5 Steenhardt-Prinsen. Goes, 6 P. Boone, 7 H. Dek. beiden te Kruiningen. 8 J. Claessens. Hoedekenskerke. 9 H. Vermeulen, Schore. Wedvluchten vanuit Arras. P.V. „De Reisduif' te Breskens met 185 jonge duiven. 1 en 4 J. Versprille (1342,21 mpm.), 2 en 3 D. Quaars, 5 en 7 A. van Strien, 6 R. Versaevel, 8 A. Jansen, 9 en 10 J. de Smidl en Zoon. Oude duiven 1 en 7 J. Versprille (1457 mpm.), 2 en 4 R. Versaevel, 3 en 8 J. Deunink, 5, 5 en 10 E. Pieters, 9 P. Verploeg. „E.M.M." Terneuzen met jonge duiven: 1 A. Smallegange (1448,3 mpm.) 2, 4, 5 en 10 D. Deurwaarder, 3 P. Verbermoes, 6 J. Dhaeze, 7 A. Selmele, 8 en 9 J. de Kraker. Oude duiven (1406,2 mpm.): 1. 7. 8 en 9 J. de Krak®, J P. van der Peijl, 3 en 4 J. Zegers, 5 A. de Bruijne, 6 en 10 P. Scheele.

de Stem | 1971 | | pagina 13