al praat t weer dedam Axel vindt instelling dorpsraden niet nodig F. Everaert: „Streekschets niet apart beschouwen'5 Bestemming molen gezocht ourgondisch rgen op oom herleeft VERZOEK VAN MINISTER VAN DE HAND GEWEZEN Bromfietser omver gereden VMZ verwacht 2000 ste lid Reimerswaalexpeditie kampt met pech Horizon als piraat NA RESTAURATIE „ONS GENOEGEN" AXELSE POLITIE PAKT JEUGD AAN TOP VIJFTIEN 3 streek 1 waterstanden hoogwater zonnig STRANDWEER Sch ooi besturen kritiseren Axels gemeentebestuur Beiaarclconeert Goes Bus reed zich vast Nietes-welles Kruiningen G. Michielsen, Jeneverbeslaan 2, jergen ford, Canada) Jerriënboer, Olavstraat 5, nbergschenhoek Ea, Israël) Stok, Bizetlaan 6, Oosterhout ene, Griekenland) van Aert, Bredestraat 2, Dergen tinai, Griekenland) ockx, Wilhelminastraat 25, •Gastel res, Portugal) ankheym-Lansue, ;m Alexanderstr. 27, Kloosterzande irteira, Portugal) .-mans, Namenstraat 53, Breda o, Portugal) Donstoppel, Hogezijde 27, Bavel Portugal) ran Mook-Broeders, e Noordstraat 156, Zevenbergen Portugal) 'arijnissen, ng Adolfstraat 39, Lage Zwaluwe :pona, Spanje) ken, Groenstraat 9, Teteringen plva, Spanje) van Gurp, Hofwijkstr. 39, Breda abon, Portugal) Gageldonk, Nieuwstr. 87, Made teil de Ferro, Spanje) Janssen, Voorvang 12, Breda ril, Spanje) naat, Mussenbroekstraat 7, irhout nada, Spanje) )v in de BeSTEMming Zon Top unandant van de brandweer, was een beetje stil van toen wij hem eravond belden. Het enige wat a aanvankelijk over de lippen (m was verbaasd „o" maar even r kon er toch nog wel een lachje af. „Mijn vrouw natuurlijk", zei op onze vraag wie hij eventueel r Parijs zou meenemen. De heer hielsen was alleen nog maar een r dagen weggeweest en een reis- naar de Franse hoofdstad leek dan ook best interessant. lar", zei hij heel nuchter, „laten eerst maar eens afwachten". Een terechte opmerking lijkt ons zo, it we raken nu langzamerhand erg nieuwsgierig naar wat er de ïende anderhalve week nog gaat euren. De wonderen zijn de we- I nog niet uit, hebben we nu wel lerkt. Het zou ons nu helemaal meer verbazen als er morgen computerkaart van nog veel Ier zou binnendwarrelen. Als dat is, brengen we u uiteraard on- dellijk weer op de hoogte. Tot aggevers) ial in de eerstvolgende vergade- iscussiëren. Dit zegde de voorzit- iar aanleiding van een schrijven de aandacht vroeg voor de mo te voorzien. n van de vroegere zelfstandige eenten, die nu samen Reimers- vo-rmen, te normaliseren. De aren gingen niet tegen het sys- en de normbedragen die b. en ebben voorgesteld, maar hadden namelijk betrekking op de g of b. en w. op sommige pun- een bevoogding van de muziek- lschappen moet nastreven. (Van onze correspondent) iRGEN OP ZOOM Reeds lag is men in de Bergse binnen- hier e„ daar begonnen met de bereidingen voor de braderie, donderdag, vrijdag en zaterdag uden wordt. Op sommige plaat- begon men met het plaatsen van geve's, die het Bourgondische en op Zoom weer moeten laten ven. als het om folklore, of zo men raditie gaat, weet de Bergenaar hem te doen staat. Vandaar dat nsdag al voorzichtig aan getim- 1 en gelijmd werd. Dit zal van- stellig in alle hevigheid toene- want morgenmiddag heeft de e.;jke opening van dit zomenge- ffl al plaats. Woensdag 28 woensdag 1971 (Van een onzer verslaggevers) AXEL B. en W. van Axel zien geen aanleiding maatregelen te nemen om te komen tot een binnengemeentelijke decentralisatie (instelling van dorps- of wijkraden). Aan de gemeenteraad zal worden voorgesteld om dit zo mede te delen aan de minister van Binnenlandse Zaken. Het betreft een verzoek van de voormalige minister van Binnen landse Zaken, Beernink, die een aantal gemeenten via het provinciaal bestuur heeft gevraagd te willen overwegen of binnengemeentelijke decentralisatie wellicht wenselijk zou zijn. Onder die binnengemeente lijke decentralisatie kan onder meer worden verstaan het stimuleren van d' opriohting van dorpsraden. Burgemeester en wethouders van Axel menen, dat daaraan wat Axel betreft geen behoefte bestaat. Van uit de kern Koewacht zijn volgens burgemeester M. K. van Dijke op de wekelijkse persconferentie nog nooit wensen kenbaar gemaakt om te ko men tot de oprichting van een dorpsraad. „Dat is ook te begrijpen", aldus de heer Van Dijke, „want Koewacht is in de gemeenteraad van Axel met vijf raadsleden vertegenwoordigd, zodat men er zeker van is, dat hetgeen er in Koewacht leeft, in Axel wel op tafel komt"- In Zuiddorpe is een aantal maan den geleden op initiatief van enkele dorpsbewoners een dorpsraad in het leven geroepen, die tevens de belan gen van Ovei-slag behartigt. Deze raad functioneert naar behoren. Om wille van een geregeld contact tus sen gemeente en bepaalde bevol kingsgroepen heeft de gemeente Axel zelf bovendien op voorstel van enkele raadsleden commis sies voor de middenstand en huur ders en verhuurders van huizen in het leven geroepen. Daarnaast kent de gemeente Axel openbaarheid van commissieverga deringen en worden er na elke ver gadering van b. en w. mededelingen aan de pers gedaan. B. en w. van Axel zijn van mening, dat d'e bevol king van de gemeente voldoende op de hoogte kan zijn van wat er bij het gemeentebestuur gedacht en be slist wordt en dat daarnaast niet direct nog behoefte bestaat aan de instelling van dorpsraden. Burgemeester Van Dijke heeft het verzoek van de voormalige minister van Binnenlandse Zaken bestempeld als vrij onzinnig en een typisch voorbeeld van „zoeken naar werk". „Het is beter om in Amsterdam te vragen of er behoefte is aan binnen gemeentelijke decentralisatie in plaats van aan alle kleine gemeen ten. We kunnen het hier allemaal nog goed overzien. In de grote ge meenten is dat allemaal veel an ders", aldus het commentaar van de Axelse burgemeester. FTfJV-T TV '.1$ - Konstanz 384 - 2, Rheinfelden 241 pl. 9, Straatsburg 244 pl. 12, Plit- tersdorf 377 pl. 7, Maxau 419 - 5, Plochingen 120 - 8, Mannheim 234 - 8, Steinbach 117 pl. 12, Mainz 249 - 2, Bingen 150 - 3, Kaub 164 -5, Trier 230 onv., Koblenz 177 pl. 9, Keulen 126 - 3, Ruihrort 290 -3, Lobith 904 pl 1, Pannerdense kop 876 pl. 1, Nijmegen 685 - 4, IJs-sel- kop 817 pl. 1, Eefde IJssel 336 - 2, Deventer 218 4. Monsin 5460 onv. Borgharen 3875 pl. 75, Belfeld 1091 pl. 3, Grave beneden de Sluis 506 pl. 3. Morgen, donderdag 29 juli. Bergen op Zoom 7.50 en 20.03 Hansweert 7.00 en 19.18. Terneuzen 6.30 en 18.49. Vlissingen 6.00 en 18.21. Wemeldinge 7.40 en 19.53. Vooruitzichten voor donderdag en vrijdag, opgesteld door het K.N.M.I. op dinsdag om 18.00 uur: Vrij zonnig, slechts hier en daar een bui en tamelijk warm. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor donderdag: aantal uren zon: 8 tot 10; min.-temp.: vanongeveer normaal tot 3 graden boven normaal; max.-temp.: 0 tot 4 graden boven rarmaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent: kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. Voor vrijdag: aantal uren zon: 4 tot 12; min.-temp.: omstreeks nor maal; max.-temp.: 0 tot 4 graden bo ven normaal; kans op een droge pe riode van minstens 12 uur: 95 pro cent; kans op een geheel droog et maal: 80 procent. Een storingsfront met enkele buien verwijdert zich langzaa-m naar Duits land. Vandaag overwegend droog met nu en dan zon en een zwakke zeewind uit noordelijke richting. Temperatuur 20 tot 22 graden. Zee water 18 graden. Vooruitzichten: geleidelijk iets meer hoge druk met tamelijk warm zomerweer en ideaal aan het strand bij ruim 22 graden overdag. (Van onze correspondent). 's HEERENHOEK Gisteren vond op de kruising Kuipersdijk- Werrilaan een aanrijding plaats tus sen de bromfietser C.H.R. uit Ove- zande en een personenauto, bestuurd door M.D. uit Goes, R. die in een verboden richting over een oprit naar de kruising reed, kwam op een afstand van enkele meters voor de uit Ovgzande naderende auto op de rijbaan van de Kuipersdijk. De be stuurder van de auto kon niet tijdig stoppen. R. liep enkele schaafwon den en kneuzingen op. De bestuur der van de auto kwam met de schrik vrij. (Van een onzer verslaggevers). MIDDELBURG De Vereniging Milieuhygiëne Zeeland hoopt mor gen haar 2.000-ste lid te kunnen inschrijven. De vereniging wil aan dit feit op een bescheiden wijze een wat feestelijk tintje geven, hetgeen niet al te moeilijk zal zijn, omdat de VMZ met een eigen stand vertegen woordigd is op de VPRO-Campus deze wordt morgenavond in het park Torenvliet te Middelburg ge houden en via de televisie uitgezon den. In de bijna anderhalf jaar van haar bestaan is „postbus 192" te Middelburg, het contactadres van de vereniging, een begrip geworden „Wij hopen morgen vlot de 3.00U- grens te passeren", verzekerde men ons van de zijde van het bestuur. „De gelukkige tweeduizendste krijgt een boekwerkje cadeau". (Van een onzer verslaggevers) AXEL De besturen van katho lieke lagere en kleuterscholen in de gemeente Axel hebben het gemeen tebestuur een brief gezonden, waar in kritiek wordt uitgeoefend op de gang van zaken rond de afwikkeling van financiële procedures tussen de gemeente en scholen. De schoolbe sturen hebben wensen kenbaar ge maakt, waaro-ver binnenkort op ini tiatief van de gemeente en naar aanleiding van de brief met de wet houder van sportzaken van gedach ten gewisseld kan worden. Er was gisteren slechts tijd voor een vluchtige verkenning van het Verdronken Land van Reimerswaal. Van links naar rechts Mirjam Kooger, Judith Schuijf en Juul Roding, die een steen van de verdronken stad vonden. Evert Meurs en Hans van Sluis beproefden hun duikuitrustingen. (Van een onzer verslaggevers) THOLEN. De speurtocht naar de resten van de verdronken stad Reimerswaal door zeven leden van de Nederlandse Jeugdbond ter Be studering van de Geschiedenis dreigt door domme pech ernstige stagnatie op te lopen. De N.J.B.G.- ploeg zit voorlopig zonder boot. De Tholense motorvlet, die voor de ko mende drie weken voor een schap pelijk prijsje was gehuurd, heeft panne en moet een tijdrovende re paratie ondergaan. De zeven jonge archeologen zoe ken naarstig naar een andere boot. Er zijn eigenlijk schepen genoeg, maai de gevraagde huurprijzen gaan het beperkte budget, dat het team te verleren heeft, ver te bo ven. Omdat de N.J.B.G.-mensen zeker de eerste dag niet werkeloos aan de (water) kant wilden blijven zitten trokken ze er gisteren vanuit de Tholense haven toch op uit met de voor één dag gehuurde vlet van schipper Deurlo uit Tholen. Veel sueces leverde de eerste tocht naai de Speelmanszandplaten echter niet op. Door allerlei beslommeringen kon men pas vertrekken op het mo ment, dat het water al begon te wassen. Daardoor kwam het team eigenlijk alleen maar toe aan een vluchtige verkenning van hei deel van het Verdronken Land van Rei merswaal, dat men aan een minu tieus onderzoek wil onderwerpen. Eenmaal terug bij de boot konden Evert Meurs en Hans van Sluis bo vendien nog even hun duikuitrus tingen beproeven. Volgens schipper Deurlo is het voor de jongelui te hopen, dat er binnenkort een kortstondig maar flink stormpje opsteekt. „Vooral in de wintermaanden wil het bij ruw weer wel eens gebeuren, dat de pla ten enigszins afzanden, waardoor delen van de fundamenten van Rei merswaal boven het zand uit gaan steken." Evert Meurs c.s. hebben overi gens voldoende materieel bij zich om onzichtbare delen van Reimers waal te kunnen lokaliseren en provisorisch blootleggen. Maar ze kunnen pas aan het werk als ze binnen de kortste keren de beschik king krijgen over een andere hoot. Wie de N.J.B.G.-ploeg een (zijn) boot in bruikleen kan geven of voor een redelijke prijs verhuren wordt verzocht zich in verbinding te stellen inet onze redactie (tel. 01600-22341, toestel 155 of 118). (Vervolg van pagina 1.) Het is niet bekend of de Horizon in zijn nieuwe functie voor anker zal gaan voor de Nederlandse of Belgische kust. Polderman: „Daar kan ik niets over zeggen, nee, ik laat nog helemaal niets los. Belt u nog maar eens terug. Het kan zijn over een paar dagen of een paar weken, dat ik iets weet, maar nu vertel ik u nog niets." Het deerlijk gehavende karkas van de geroeste coaster ligt op de werf van scheepsbouwbedrijf De Klerk. Het zal waarschijnlijk bin nenkort worden hersteld van de aanvaringsschade. Na de aanvaring en de lichting van het schip in de Terneuzense haven is dat slechts op provisorische wijze gebeurd, door een plaat te lassen op de plaats waar de coaster was beschadigd. Zoals bekend zonk de Horizon op 20 september, nadat het schip door een verkeerde manoeuvre in botsing was gekomen met het Spaanse schip „Cimad de villa". Het ongeluk ge beurde, nadat de kapitein van de Horizon teru-g wilde keren in de ha ven, geschrokken van de zware mistbanken buitengaats. De boot zonk kort na de aanvaring. De Horizon is vervolgens gelicht en op een veiling verkocht. Hoewel het wrak van de boot momenteel ligt afgemeerd in de haven van Walsoorden bij de werf van de fir ma De Klerk, zal het schip waar schijnlijk in Sluiskil worden opge knapt. Een woordvoerder van de scheeps werf: „Als er een nieuwe motor wordt ingezet is het nog een goeie schuit. Wat de eigenaar met het schip wil gaan doen weet ik niet. U hoeft hem ook niet te bellen, want dat is nog niet bekend". Vast staat dat aan de omzwervingen van de gehavende boot, die in die tussentijd op de rede van Katsveer heeft gele gen, voorlopig nog geen eind is ge komen. (Van onze correspondent) GOES Woensdag des avonds van 7-8 uur geeft de heer Chr. van den Boom, stadsbeiaardier te Bergen op Zoom, een concert op het carillon van de Maria Magdalenakerk te Goes. Het programma bevat werken van Vivaldi, Groot, Rameau, Krebs, Staf Nees, Delibes, Mozart en Chopin. Bo vendien worden een aantal volks wijsjes en een improvisatie ten ge hore gebracht. (Van onze correspondent) GOES De bestuurder van een Belgische autobus had zich eerst vergewist of het toegestaan was via de Ganzepoortstra-at in de Lange Vorststraat te komen. In de Lange Vorststraat bleek echter dat hij met zijn 11 meter lange bus de kruising nabij de Markt niet kon nemen. Dit leidde tot een totale opstopping van het verkeer in de Lange Vorststraat en Ganzepoortstraat. De politie werd gewaarschuwd en de enigste oplos sing was de Belgische bus achteruit via de Lange Vorststraat en Ganze poortstraat weer uit de netelige po sitie te bevrijden. Een half uur later kon een zeer transpirerende Belgi sche autobuschauffeur de bus verla ten om even frisse lucht te hap pen. (Van een onzer verslaggevers) IIONTENISSE „Ze maken mij niet wijs, dat het Baalhoekplan in die paar weken na het gereedko men van het voorontwerp-streek plan is klaar gestoomd. Ik vind het onbegrijpelijk, dat men die twee dingen Baalhoekplan en streek- schets van elkaar heeft durven scheiden- Het ontbreken van het Baalhoekkanaal in het structuur schets was een onvolledigheid van dat ontwerp streekplan". Wethouder P. Everaert van de gemeente Hontenisse laat blijken, niet zo erg te geloven in het toeval van deze zaak. Volgens hem is de afzonderlijke presentatie van het Baalhoekkanaal en de structuur schets óf het gevolg van een slech te coördinatie tussen overheidsin stanties („daar geloof ik eigenlijk niet zo in") of het Baalhoekkanaal is opzettelijk na de structuurschets gepubliceerd, maar in dat geval zijn de bedoelingen onduidelijk. Over één punt is het voltallige college van b. en w. van Hontenis se het wel eens: de structuurschets en het Baalhoekkanaal hadden nooit uit hun verband gerukt mo gen worden, want beide plannen zijn onverbrekelijk met elkaar verbonden. Wethouder P. Everaert, met de Baalhoekkaarten op tafel en vanachter een „shaggie" in zijn woonkamer aan de Walsoordense- straat in Walsoorden, bevestigd dat nog eens. De heer Everaert is een man met een uitgesproken en hel dere visie op de ontwikkelingen van Zeeuwsch-Vlaanderen, De Hontenisser wethouder kiest voor het buitendijkse tracé door Saef- tinghe en hoewel hij zegt, dat dit een persoonlijke mening is, geeft hij daarmee ongetwijfeld de visie weer van het college van b. en w. van Hontenisse, waarvan mag wor den aangenomen, dat men een stukje Saeftinghe als offer voor het kanaal waarschijnlijk gemak kelijker zal accepteren dan al die hectaren landbouwgrond, die het in het geval het binnendijkse tracé wordt gekozen, moeten ontgel den. Wethouder Everaert over het Baalhoekplan, redenerend in de toekomst: „Stel", zegt hij, „dat er insteekhavens op Belgisch gebied komen, dan zal er op Nederlands gebied alleen een kanaal komen. De Belgen immers, moeten de grootste hap betalen en zullen dien overeenkomstig eisen, dat Neder land afziet van industrialisatie aan het Baalhoekkanaal op Nederlands grondgebied. Dat betekent uiter aard alleen maar concurrentie". Voor wethouder Everaert is indus trialisatie van het gebied langs het Baalhoekkanaal het alternatief voor industrie bij Ossenisse. „Als er geen industrie langs het kanaal mag komen, dan is dat jammer, want dan zal die industrie als er tenminste überhaupt nog fabrie ken komen wel naar Ossenisse moeten. Wat dat buitendijkse tracé betreft: het is jammer van die aantasting van Saeftinghe, maar die is toch zodanig, dat het groot ste deel van dit natuurgebied gespaard blijft"- Voor de Hontenisser wethouder staat wel vast dat er het Baalhoek kanaal moet komen. Uitspraken als zou Nederland medewerking moe ten weigeren vindt hij erg voorba rig. De heer Everaert behoort tot die groep mensen, die vinden dat er eerst economen aan het werk gezet moeten worden om te bere kenen van welk soort industriali satie Zeeuwsch-Claanderen het meest profijt zal trekken: die bij Ossenisse of langs Baalhoek. Als dat bekend is kunnen pas beslis singen worden genomen, zo meent hij. „We moeten eens wat meer internationaal gaan denken", vertelt de wethouder, die langzaam maar zeker toch een Belgisch-Neder lands overleg op gang ziet komen. Dat de Belgen vaak nog hun eigen (wijze) gangetje gaan valt onze zuiderburen niet te verwijten, „want", zegt hij „hebben de Bel gen bij ons niet vaak hun neus gestoten". De heer Everaert tot slot: „Is het nou zo broodnodig dat alles prop vol industrie komt. Als er bij dat Baalhoekkanaal insteekhavens ko men, dan hoeft er geen industrie meer in andere gebieden te ko men". Terwijl zijn vader deze uit spraak doet steekt het zoontje van de heer Everaert zijn hoofd om een deur. Hij vangt het woordje „Baalhoek" op en huppelt dan vro lijk zingend weg „Baalhoek, Baal hoek, Baalhoek....". De wethouder lacht even en zegt dan: „Ja, hij weet er alles van". (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Over drie a vier maanden is Middelburg een gerestau reerde molen rijker. Het is, zoals wij zaterdag j.l. meldden, de stenen boven kruier „Ons Genoegen" in Middelburg-Zuid. Molenmaker P. van Beek en Zn uit Rijnsaterwoude hoopt nog voor de jaarwisseling dit markante monument te kunnen opleveren. Men kan daar evenwel niet aan toevoegen: „klaar voor gebruik„Ons Genoegen" zal namelijk nooit meer malen. Het maat werk, dat bij een brand in augustus 1964, evenals het grootste deel van de molen werd vernield, wordt niet vervangen. Als de Middelburgse gemeen- schan er niet in slaagt een andere, passende bestemming voor „Ons Genoe gen" te vinden dan zal deze fraaie molen waarschijnlijk een dood voorwerp worden, ofwel de bestemming van pakhuis krijgen. Het Middelburgse college van b. en w., denkend aan de mogelijkhe den om het monument wat leven in te blazen, speelt ook nog met de gedachte om de molen als atelier aan 'n beeldend kunstenaar in bruik leen te geven, doch daarbij doemt het bezwaar op, dat er niet veel daglicht in de molen kan doordrin gen. Bovendien zou een beeldend kunstenaar, voor zover hij in de monumentale kunst werkzaam is, aan de benedenverdieping voldoende hebben, terwijl „Ons Genoegen" maar liefst vijf zolders zal krijgen, die onderling door steile trappen verbonden zal zijn. „Wie weet een betere bestemming voor onze vierde stadsmolen", vragen b. en w. van Middeiharnis nu aan de vindingrijke stadgenoten en overigens aan alle Zeeuwen, die zich erop durven be roemen, af en toe een goede inval te hebben. Het probleem lijkt eenvoudiger dan bet is. Ir.H. Minderhoud van ge meentewerken, die de stadsmolens een warm hart toedraagt, legde ons uit dat er een zekere tegenstrijdig heid bestaat tussen de bouwverorde ningen en de voorwaarden die door de rijksdienst voor de monumenten zorg aan het gebruik van een molen worden gesteld. Vestiging van een bar of restaurant is bijvoorbeeld praktisch al uitgesloten. De bedrijvigheid die men in een molen wil uitoefenen mag bo vendien geen ontoelaatbare brandge varen opleveren. Aan het uitwendi ge van een molen mag niets worden veranderd zonder toestemming van het ministerie van CRM. Het Middelburgse college van b. en w. zag wel iets in het afstaan van de molen aam het buurthuiswerk, maar dit buurdthuiswerk zelf liet het afweten. B. en w. doen nu, via de dagbladen een beroep op de verbeeldingskracht van de bevolking. De mensen zijn tegenwoordig dermate inventief, zo redeneren b. en w. dat zij misschien mogelijkheden voor een goed ge bruik van de molen zien waaraan wij in het geheel niet hebben ge dacht. De molen in „Zuid" heeft gelijk vloers een diameter van 7.50 meter. Net onder de kap heeft het molenli chaam een diameter van ruim 5 meter- Dat betekent, dat er in totaal zes cirkelvormige ruimten zijn, on derling door echte trappen verbon den, met overal een minimum aan licht en lucht. Molens zijn door hum bijzondere bouw kurkdroog. Zij fungeren na melijk als schoorstenen, vertelt ir. Minderhout. Voor een champignon- nonkweker zijn zij dan ook bijvoor beeld ongeschikt. Deze heeft name lijk een vochtige omgeving nodig. Als tentoonstellingsgebouw is de molen alleen te gebruiken indien er voldoende kunstlicht kan worden geïnstalleerd, hetgeen al wat proble matisch wordt met het oog op de brandveiligheid. Een nadeel van de molen „Ons Genoegen" is echter weer, dat hij aan de uiterste rand van de stad is gebouwd, hetgeen het publiek dat de tentoonstellingen wil bezoeken, kan afschrikken. Niettemin: Het Middelburgse be stuurscollege vertrouwt erop, dat ie mand plotseling „eureka" zal roe pen. Men kan zijn ideeën kwijt bij de afdeling voorlichting van het ge meentehuis Middelburg. Men kan ook DE STEM-De Vrije Zeeuw in kennis stellen. Het adres hiervoor is Postbus 116, Middelburg, of telefoon «1180-7764. Wij zorgen dan wel, dat de sugges ties te bestemder plaatse aanko men. Degene, die op het listige idee mocht komen om de molen te ge bruiken als droogtoren voor de brandslangen van de brandweer, be hoeft niet te reageren. De Middel burgse brandweer heeft zijn slangen namelijk al in een van de andere stadsmolens opgehangen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL In tegenstelling tot eerder gepubliceerde berichten ligt het toch in de bedoeling van de gemeente Axel om alsnog een cultureel ambtenaar aan te stel len. Wethouder D. J. Oggel daar entegen heeft in een van de commissievergaderingen in de afgelopen week meegedeeld, dat het gemeentebestuur van benoe ming zou afzien om financiële redenen. Zoals bekend had Axel met in gang van augustus al iemand benoemd. Deze persoon heeft zich op de valreep teruggetrok ken. Inmiddels heeft men in een advertentie een oproep gedaan voor nieuwe sollicitanten. Botsing Op de Zanddijk nabij Kruiningen heeft een aanrijding plaatsgevonden tussen een persone nauto, bestuurd door J. de L. uit Yerseke (22 jaar), en een persone nauto, bestuurd door L. K. (53 jaar) en afkomstig uit Kloetinge. Beide auto's werden geheel vernield- (Van een onzer verslaggevers) AXEL De rijkspolitie van Axel overweegt inbeslagname van fietsen en bromfietsen van eigenaars, die met deze vervoermiddelen rijden in de passage van Axel. Men wil op deze manier een eind maken aan een rage van een grote groep jonge ren om met fietsen en bromfietsen door de passage te rijden. De politie wil ook een eind maken aan de vernielingen aan bloembak ken in dit Axelse winkelcentrum. De gemeente op haar beurt zal voor taan zorgdragen dat de passage elke dag wordt „aangedaan" door een straatveger, terwijl het overdekte winkelcentrum voortaan wekelijks een schrobbeurt zal krijgen. In de kern Axel wil het college van b. en w. zo spoedig mogelijk overgaan tot het ophalen van huis vuil in plastic zakken. Momenteel wordt bekeken wat voor consequen ties dit heeft voor de berekening van reinigingsrechten.

de Stem | 1971 | | pagina 3