Feestelijke opening van sportvelden in Koewacht Groedese expositie in trek M. longsma leidt PR-bureau VLIJT EN VOLHARDING VIERT GOUDEN JUBILEUM Z.-Vlaamse schutters bedwingen Z.-Bevelandse ploeg DE ONDERGANG VAN EEN TROTSE STAD Zeeland Reimers waal: derde stad van Kaartverkoop- accommodatie komt er wel Toerist redt kind van verdrinking Tennis voor toeristen stad streek Stadhuis Sluis weer in de schijnwerpers Heemkundige kring dwaalde door arcliiefzalen EERSTE PLAATS VOOR RENNER UIT TERNEUZEN BROMFIETSSTER GEWOND BIJ AANRIJDING Horizon weg bij Kats Jeugdvakantie- werk Groot-Terneuzen HANDELS CENTRUM SNELLE WIEL HOUDT CRITERIUM Afscheid directeur ABN - Terneuzen Donderdag 22 juli 1971 (Van onze correspondent) KOEWACHT Burgemeester M.K. van Dijke zal op 31 juli om 14.00 uur de officiële opening verrichten van het nieuwe sportveldencomplex in Koewacht. Aansluitend daarop is er een rondgang van genodigden over de nieuwe accommodatie met daarbij bezichtiging van de kleedlo kalen. De opening van het Koewachtse sportveld zal met veel muziek ge paard gaan. Dat blijkt uit 't uitvoe rige programma, waarin -als eerste om half twee een rondgang door de gemeente vermeld staat van de drumband Thalia en EMM. De drumband Thalia neemt de route Nieuwstraat, Wouterij, Berlage- straat, voetbalveld voor zijn reke ning en het Koewaohtse korps ver trekt vanuit dezelfde straat en legt wel dezelfde route af met dien ver stande, dat men ook de Sdhoolstraat nog aandoet. Na de officiële opening brengen beide muziekkorpsen om 14.30 uur een serenade, gevolgd door een voetvalwedstrijd tussen de voetbal verenigingen Axel en Koewacht, versterkt met een bekende gastspe- ler. De aftrap zal worden verricht door de wethouder van sportzaken. Om 15.45 uur verzorgt de drumband ""halla in de rust van de voetbal- dstrijd weer een show met daar- up aansluitend een verloting, die voor en tijdens de wedstrijd op touw wordt gezet en waarvan de trekking tussen de eerste en tweede helft van de wedstrijd plaatsheeft, heeft. Ook zaterdag is er nog het een en ander te doen op het nieuwe sport veld. Dan wordt een juniorentoer- nooi gespeeld, dat in het teken van de opening staat. Deelnemende ploe gen komen uit Axel, Biervliet, Hon- tenisse en Koewacht. Het toernooi begint om 13.00 uur en wordt gespeeld op het hoofdveld. Het wedstrijdprogramma ziet er als volgt uit: 13.15 Hontenisse-Biervliet: 13.50 uur Axel-Koewacht: 14.30 Koewacht-Biervliet: 15.05 Axel- Hontenisse: 15.45 Biervliet-Axel: 16.20 Hontenisse-Koewacht en om 17.00 uur prijsuitreiking. Speeltijd is tvveemaal vijftien minuten, zonder rust. Scheidsrechters zijn de heren Fr. Rietjens en A. Goossens. Zaterdag is er tot slot een feestavond voor alle leden, donateurs met echtgenote en verloofden. Tijdens deze bijeen komst zal onder meer het woord worden gevoerd door de voorzitter van de feestcommissie. C.P. van de Velde. Verder staan op het programma de huldiging van jubilarissen, een koffiemaaltijd, een groot bal met medewerking van the Williams en de trekking van de loterij, die op deze avond wordt gehouden. En of dit alles nog niet genoeg is wordt op zaterdag 14 augustus 's middags een tienkamp georganiseerd voor jonge ren verdeeld in verschillende cate gorieën, ingedeeld naar leeftijd. (Van onze correspondent) OVEZANDE De Nederlandse Bond van Wipschutters hield de eerste jaarlijkse schieting tussen de geselecteerde 24-tallen van boven en onder de Schelde. Ook de persoonlijke kampioenen en het kam- pioens 4-tal kwamen tegen elkaar onder de staande wippen. Het was het 24-tal van Zeeuwsch-Vlaanderen dat met 44 punten tegen 42 punten van Zuid-Beveland won. (Van onze correspondent) SLUIS Van 24 juli tot en met is a.s. zal het Sluisse Stad- in het licht van de schijn- i worden geplaatst. Naar aanleiding van de opmer king, dat de verlichting van het Stadlhuis eerst zo laat in het seizoen wordt aangebracht, is van de zijde van het gemeentebestuur erop gewe zen, dat deze verlichting slechts ef fect heeft als deze bij invallende duisternis kan worden ontstoken. Eind juni is dit plm. 22.00 uur en dan bevinden zich nog maar weinig toeristen in de stad. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De „heemkun dige kring Walcheren" heeft haar eerste excursie gehouden. Een twin tigtal leden bezocht onder leiding van mr. dr. G. F. Sandberg het rijks archief in de Stint Pieterstraat te Middelburg. Men nam er een kijkje in de verschillende aroh-iefzalen en -kel ders. Ook kreeg men een aantal speciaal voor deze gelegenheid geëxposeerde archiefstukken te zien. Tevens werd in het Zeeuwse rijks archief de tentoonstelling „Van centrale kern tot kerncentrale, ge dacht en land van Borssele" be zocht- Mr. C.J. va-n Heel gaf er een uitvoerige toelichting. kundige kring zal donderdag 19 au gustus gehouden worden. Men be zoekt dan 's avonds d'e Nehalennia- tentoonstelling in de Vleeshal van het stadhuis van Middelburg, waar men een Rondleiding krijgt van de heer M.P. de Bruin (van het Kon Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen). Het verschil tussen de kampioens viertallen was veel groter. Zeeuwsch- Vlaanderen won met 18 tegen 4 punten- Bij de persoonlijke kampi oenschappen was het F. Koens uit Ovezande, die met 3 punten A. Suy de baas bleef die 2 punten haalde. Op 31 juli komt de return van deze wedstrijden te Kloosterzamde. Na deze wedstrijden werd nog een schieting gegeven voor iederéén. Uitslag van d-e eerste wip, Hoofdivo- gel: M. Verdonk van Vios uit 's- Heerenhioek. 1ste zij-vogel: Jul. Ver- eecken van Kloosterzande. 2de zij- vogel: M. Verdonk van Vios uit 's- Heerenhoek. 3de zijvogel: J. Doens van Willem-Teil uit Ovezande. 4de zijvogel: F.J. Ossawaarde van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk. 1ste kal: C. Lous van Edele Handboog uit Oudelande. 2de kal: A-A. Geense van Zorgvliet uit Ellewo-utsddjk. 3de kal: Jac. de Baar van Willem-Teil uit Ovezande. 4de kla: C. v. 't West einde van Soranus uit Heinkenszand. Uitslag van de tweede wip. 1ste hoofdvogel: P. Pantus van Zeelamdia uit Ovezamde. 2de hoofdvogel: J. Rijk van Willem-Teil uit Ovezande. lste zijvogel: Jo Leeraert uit Hust. 2de zijvogel: Johnny Boonman van Vios uit 's-Heerenhoek. 3de zijvogel: Savooy uit St.-Jansteen. 4de zijvo gel: C. Westdorp van Eensgezind heid uit 's-Heerenhoek. lste kal: P- Verheyke van Zorgvliet uit EUe- woutsdijk. 2de kal: Koen v. Waes uit Westdorpe. 3de kal: C. v.'t Wes teinde van Soranus uit Heinkens zand. 4de kal: G. v. Waes uit West dorpe. Er namen 89 schutters van 20 verenigingen aan dieze schieting deel. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De Terneuzense wielrenner Bert Begijn heeft in het Belgische plaatsje Laarne een eerste plaats behaald. Hij won deze koers met een voorsprong van 1 minuut en 38 seconden op het peloton en ver sloeg in de eindsprint zijn mede vluchters. (Van een onzer verslaggevers) GROEDE De door antiquair A. I. Verhage uit Groede in samen werking met VW en gemeentebe stuur georganiseerde expositie in het voormalige gemeentehuis te Groede trekt een zeer grote belang stelling. „Wij hadden het ge-zien als een soort sleehtweervoorziening, maar ook bij het goede en mooie weer van de laatste dagen, blijven de mensen komen. En het zijn niet alleen de toeristen", aldus de heer Verhage. „Ook veel mensen uit de streek kunnen de verleiding niet weerstaan even een kijkje te ne men". Op de expositie, waar gelegenheid bestaat indien men wil, zich bet een en ander aan te schaffen, zijn kunst artikelen te zien, meubels, glas, porselein, schilderijen, glas, kristal, tapijten. Het klapstuk is ongetwij feld een der indertijd opgeviste ko peren ka-nonnen. De heer Verhage heeft het geheel schoongemaakt. Een gunstig aanbod van een Belgisch museum om het kanon van de hand te doen, heeft de heer Verhage niet geaccepteerd. „Ik zie liever dat dit kanon in de streek blijft", zo zei hij. De expositie, die tot eind augustus in Groede te zien blijft, is dagelijks geopend van 10-12 uur, van 14-17 uur en 's avonds van 19-21 uur. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Bij het verlaten van het terrein va-n de watermij. in de Axelsestraat te Terneuzen ver leende de automobilist C. D. uit Hoek geen voorrang aan de bromfietsster S. P. de Z. uit Terneuzen. De be stuurster kwam te vallen en liep ver wondingen op. Dokter Bauwens ver leende de eerste hulp en liet haar naar het Julianaziekenhuis overbren gen. Het kind dat achterop zat, liep geen noemenswaardig letsel op. (Van een onzer verslaggevers). AXEL In een bericht in de krant van gisteren met betrekking tot de gemeentevergadering van Axel hebben wij abusievelijk in de kop vermeld, dat de gemeenteraad geen goedkeuring verleend zou hebben aan een voorstel van b. en w. om 17.000 gulden uit te trekken voor een nieuwe kaartverkoopaccommo datie voor het voetbalveld in Axel. In de inleiding vermeldden we dat de gehele fractie van de KVP en algemene belangen tegen dit voor stel gestemd hebben, omdat men overwegende bezwaren had. Dit is juist. Ma-ar bij de stemming haalde het voorstel van b. en w. evenwel een meerderheid (5-4), zodat beslo ten werd toch dit bedrag uit te trekken. (Van onze correspondent) SLUIS. Door een onvoorzichtige manoeuvre kwam de 7-jarige Jean- Pierre Smallegange, die met zijn 4 jaar oudere broer aan het vissen was, in de Kaai van Sluis, in het water te recht. Jeanne Pierre, die in tegenstel ling tot zijn oudere broer, die uit schrik niet reageerde, niet kon zwem men, werd gered door een Franse toe rist, die zich gekleed te water begaf en erin slaagde met behulp van om standers Jean-Pierre op het droge te krijgen. De redder werd door de dankbare ouders van de drenkeling, die in Sluis een hotel-café-restaurant exploiteren, hartelijk ontvangen en beloond voor de betoonde hulpvaardigheid. 11 (Van onze correspondent) GOES De „Horizon", die zo als gemeld el einige tijd het strand je nabij Kats ontsierd, wordt van daag weggesleept naar werf De Klerk in Walsoorden. Dit deelde ad judant Bout van de rijkspolitie te water mee. Vandaag: "kijkteer Brussel, deelname staat open voor de jeugd van 12 jaar en ouder. Er wordt o,a. een excursie gemaakt In de studio's van de Belgische Radio en Televisie. Dit pro grammapunt geldt voor alle kernen van Groot-Terneuzen.. Vertreiktijdeh bus: Zaamslag: 7.15 uur (plein). Terneuzen 7.25 uur (sporthal), 7.30 uur (markt). Hoek: 7.40 uur (abri). Biervliet: 7.50 uur (bushalte). Sluiskil: 8.10 uur (gildehuis). Deimerswaal of Reymerswale, Romerswael of Rommerswael, zoals het in de loop der eeuwen is genoemd, was een verdoemde stad. De onder gang van deze machtige stad aan de Schelde na Middelburg en Zierikzee de belangrijkste van Zeeland samen met 23 andere dorpen, was in veler ogen de straf van God voor het bandeloze leven dat de Reimerswalers en met name hun heren leidden. Binnen een eeuw verviel Reimerswaal van de imposante havenstaa aan de Schelde tot een armelijke ruïne, waar een paar fervente inwoners trachtten hun stad te redden. Maar zij stonden machteloos. Twaalf storm rampen en twee branden hadden hun liefde voor de stad niet kunnen blussen. Maar de Staten van Zeeland weigerden, mede onder invloed van de jaloerse steden Goes en Zierikzee, om 400 ponden Vlaams (240 gulden) beschikbaar te stellen om Reimerswaal te helpen. Daarmee was het ge beurd met de stad. De resten werden gesloopt om de schulden van de bewoners te kunnen betalen. Vier eeuwen later is er bijna niets meer te zien, dan een modderige plaat Bergenaren en Zeeuwen gingen bij laag water wel eens zoeken naar scherven, schedels en stenen. Voor het eerst in de geschiedenis wordt een systematisch archeologisch onderzoek ingesteld. Een mooie gelegen heid om eens in de roemruchte geschiedenis van de verdronken stad aan de Schelde te duiken. N Trompetten schalden, vaandels en vlaggen wapperden op de to rens. De schutterijen van Rei merswaal en Goes stonden met opgepoetste lansen bij de haven aangetreden. Over het kabbelen de water van de Schelde kwa men een paar „roeybargen", klei ne oorlogsschepen met veel zeil en met roeiriemen, aanvaren. Aan boord prins Philips van Spanje, de latere koning Philips II, die een bezoek bracht aan Zeeland, waar hij tot graaf be noemd zou worden. Er was heel wat te doen geweest om dit bezoek. D-e prins had im mers voor zijn intocht de voorkeur gegeven aan Reimerswaal en niet aan Middelburg, Goes of Zierikzee. In Bergen op Zoom was hij afge haald door de „bargen". In Rei merswaal waren alle edelen van Zeeland bijeengekomen om de toe komstige graaf te verwelkomen. De heren Van Renesse en Haam stede, Van Botlant, Thuil van Se- rooskerken, Cats, Reimerswaal. Van den Abeele, de roemruchte Jan van Cruninighe en oo<k niet nie mand minder dan de burggraaf van Borsele van der Vere. Op de feestelijk met guirlandes en geveltapijten versierde markt legde Philips, de zoon van de Spaanse keizer Karei V, de eed af aan de Staten van Zeeland. Daarna legden „de edelen, gedeputeerden, de staten en al die gemeenten" op hun beurt de eed af in handen van meester Peeter Vereyoke, de ver tegenwoordiger van de Raad van den Keizer. Dat alles vond plaats op een podium, waarna er in het stadhuis een maaltijd werd gehou den. Een geschiedschrijver schreef daarover in zijn kronieken: "„men bedreef er groot jolijt ende vreucht daer de Prince vermaeckt heeft ende ghebancketeert". Het volk van Reimerswaal vermaakte zich die dag ook best, men brand de pektonnen, de schutterijen, zo wel van de hand- als de voetboog en de kloveniers, trekken uit en de Rederijkers speelden een esbatte ment (een kluchtig toneelstuk), ortom het was een groot feest, Kortom het was een groot feest, waarover heel Zeeland nog lang praatte. Reimerswaal was een belangrij ke plaats in Zeeland ifi de Middel eeuwen. Het bezoek aan de prins van Spanje bewijst dit alleen maar. Het was een belangrijke ha venplaats aan de Schelde, die toen nog langs Veere, Zierikzee, Tholen en Bergen op Zoom stroomde. Het was ook een handelscentrum, waar handelslieden kwamen om zout en meekrap te kopen. Dat waren (ook de twee belangrijkste middelen van bestaan van de burgers van Reimerswaal. Zout werd in zoge naamde zoutketen gewonnen op de schorren voor de stad, meekrap was -een produkt dat op de akkers van Bevelenden en Tholen werd verbouwd en waaruit een fraaie rode verfstof werd vervaardigd. Deze kleurstof ging voor het groot ste gedeelte naar Vlaanderen, waar het werd gebruikt voor het verven van wol en linnen. Reimerswaal was een hèel oude stad. Het wordt voor het eerste genoemd in de kronieken in het jaar 1258, als eigendom van het geslacht Reimerswaal. De heren Van Reimerswaal moeten in die tijd een zeer goede naam hebben gehad. De oudste die nog bekend is, is Hugo van Reimerswaal, die gehuwd was .met een zekere de mentia. Zij leefden omstreeks 1286. De nederzetting moet echter nog van oudere datum zijn. De naam Reimerswaal of Romerswael zou kunnen duiden op de plaats waar een „waal", een met palen afge schermd stuk water, gebruikt als beschutte plaats voor schepen, is gebouwd door een zekere Romer (Rommer) of Reimer, respectieve lijk een oude Friese en een oud- Germaanse naam. In 1374 kreeg Reimerswaal al stadsrechten. De belangrijkste telg uit het ge slacht Reimerswaal is ongetwijfeld Baudewijn, die huwde met vrouw Badeloeth van Strijen, waarmee de familie naast de omvangrijke be zittingen op Beveland en Tholen ook nog eens werd verrijkt met landerijen in Strijen. Deze heer lijkheid leeft nog voort in de naam van het plaatsje Strijen in de Hoekse Waard. Deze Baudewijn ontzette in het jaar 1300 de stad Goes, dat werd belegerd door de Vlamingen onder aanvoering van Jan van Renesse. Zijn nakomelingen echter hebben nogal royaal geleefd. Zó zelfs, dat een van hen, ook weer Baudewijn (of Boudewijn) genaamd, in 1365 een deel van de bezittingen, te weten „al die huising die staan in het hof te Lodijc met de toren, de voorhof en de boomgaard en alles dat binnen de uiterste gracht is van de hove voorzegt, en een ge- met boomgaard dat geheten is Ber kenrijs" aan de hertog van Beieren moest overdragen, om het daarna van hem in leen terug te krij gen. De bekendste der Reimerswalen was echter wel Adriaen, die een belangrijk deel van de schuld van de ondergang van zijn stad draagt. Morgen: Het noodlot van Reimerswaal. (Van onze sportredactie) IJZENDIJKE. De supportersclub van Toine de Bunder, Het Snelle Wiel, organiseert vanavond in IJzen- dijke een criterium waaraan door 45 coureurs zai worden deelgenomen. Meer mocht de vereniging niet in schrijven, omdat consul Ben IJsebaert het parkoers te gevaarlijk vond voor een groter aantal. De grote favoriet is uiteraard Toine van de Bunder zelf, die dinsdag in Clinge nog eens Het zien, dat hij in blakende vorm is. Gis teren is hij speciaal niet naar de Acht van Chaam gegaan, om vanavond uit gerust aan het vertrek te staan. Naast Van de Bunder neemt vrijwel de ge hele ploeg van Trico Noble deel aan dit ayondcriterium. Naast de ploeg van Trico Noble ko men Wim Westdorp, Jan Raas, Michi- as Bertou, Ad Kroon, Wim Pronk, Piet Kettenis, Arie Deusing, Wim Evertse, en nog vele anderen aan de start in IJzendijke. Een start, die ligt in de Nassaustraat, van daar gaan de renners naar de Blinde Hoek, de Blin de Wijk, de Slachthuisstraat, de Landpoortstraat, de Koninginnestraat en de Molenstraat, om zo weer in de Nassaustraat uit te komen. Het rond je is iets meer dan 1200 meter lang. De renners moeten vanavond het startschot valt om half zeven 58 kilometer of 70 ronden afleggen. (Van een onzer verslaggevers). TERNEUZEN Het public relati ons adviesbureau Beauchez, dat on der meer de public relations voor Dow Chemical verzorgt, zal per I september ook in Terneuzen een eigen kantoor openen. Op dit mo ment heeft men vestigingen in Den Haag en Brussel. Het besluit werd genomen in overleg met Dow Chemical, die te Terneuzen over haar belangrijkste Europese industriële vestiging be schikt. De directie van het kantoor Terneuzen zal gevoerd worden dooi de heer M. J. W. Jongsma. De heer Jongsm-a (30 jaar) is Zeeuw van geboorte hij komt uit Groede, en is sedert 1964 aan het bureau in Den Haag verbonden. (Van een onzer verslaggevers). OOSTBURG Voor de zevende maal heeft de Oostburgse vw een „badgastentenuistoernooi" georgani seerd. De partijen worden gespeeld op de banen in de kern Oostburg en staan onder leiding van wedstrijd leider F.C. van Noorden. Het toernooi, dat officieel is goed gekeurd door de tennisbond, is een zg. b-c-d.toernooi. Er zijn al veel inschrijvingen binnen. Op dit mo ment reeds moeten zo'n 140 partijen in de drie klassen gespeeld worden. Een beperkte deelname is nog mo gelijk. Het toernooi begint maandag 26 juli. De laatste partijen worden ge speeld op zondag 1 augustus. Alle dagen begint men om negen uur 's morgens „en wij spelen tot donker toe", aldus wedstrijdleider Van Noorden. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De heer P. Loof, directeur van de Terneuzense vesti ging van de Algemene Bank Neder land N.V., zaj deze instelling eind juli verlaten in verband met zijn pen sioengerechtigde leeftijd. Ter gelegen heid hiervan zal op woensdag 28 juli van vier tot zes uur een receptie worden gehouden in hotel Rotterdam te Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Buitenlandse toeristen verbazen zich ieder seizoen opnieuw over de fraaie presentatie en de uitstekende muzikale kwali teiten van de Zeeuwse muziekkorp sen. De blaasmuziek is in Zeeland dan ook zeer gecultiveerd. Er is vrijwel geen stad of dorp denkbaar of het heeft zijn eigen fanfare, har monie, brassband, pijperkorps of jeugdorkest, terwijl alom als laatste en sierlijke loot aan de stam de majorettenpelotons verschijnen. Een van de befaamdste muziek verenigingen in Zeeland zal zich in deze zomermaanden enkele malen met extraelan presenteren. Het is de christelijke muziekvereniging „Vlijt en Volharding" te Oost- en West-Souburg, die op 8 augustus a.s. een halve eeuw bestaat. De bevol king zal daar het nodige van mer ken. Er staat een grote muzikale show, met enkele attracties in Vlis- singen, op het programma, en verder wordt er een marsconcours in Sou burg georganiseerd. Voor de liefheb bers wordt dit een buitenkansje, want'Vlijt en Volharding speelt al sinds jaren in de vaandelafdeling de hoogste klas die men kan berei ken. Vlijt en Volharding is boven dien gevarieerd van opbouw. Behal ve de fanfare heeft het een tamboer en trompetterkorps, en een jeugdor kest, eveneens volgens de fanfare- formule opgezet. „Vlijt en Volharding", zo vertelt de heer J. C. van Splunder, optre dend als woordvoerder van V en V, „is voortgekomen uit een op 8 au gustus 1921 opgerichte harmonie, die de demonstratieve naam „Tot steun in den strijd" droeg. Voor de eerste klanken uit het ensemble opstegen, werd al besloten de vereniging te „verkoperen" en er 'n fanfare van te maken. Dat gebeurde in november van het oprichtingsjaar. Op 7 mei 1925 veranderde ook de naam. Het werd en bleef Vlijt en Volharding. De wapenfeiten van de vereniging laten zien hoe serieus men het musiceren steeds genomen heeft. In 1933 verscheen Vlijt en Volharding voor het eerst met be vend hart op een concours. Beschei den beginnend in de vierde afdeling, marcheerde Vlijt en Volharding op naar de eerste afdeling, vervolgens naar de afdeling uitmuntendheid, de ere-afdeling en (in 1956) naar de vaandelafdeling. Het bleek in de historie van de vereniging een bij zonderheid als men eens niet de eerste prijs op een concours behaal de. Dat gebeurde dan ook slechts een keer, een wel op 30 mëi 1966 tijdens een concours in H-emkens- zand een zwarte dag waarover men liever niet al te lang spreekt. In 1961 kreeg Vlijt en Volharding een jeugdorkest, dat werd gevormd uit een klas blokfluitisten. Ook dit ensemble doorliep alle afdelingen tot en met de afdeling uitmuntend heid. In 1968 al weer een teken van Volharding en Vlijt: een nieuwe groep leerlingen start in de vierde afdeling. Al spoedig mag deze zich kampioen van de Zeeuwse bond noemen. Er komt een fraaie wissel beker in de kast en het ensemble krijgt het recht deel te nemen aan het top-concours in Arnhem, waar het als eerste van de onderafdelin gen eindigt. Op het internationaal jeugdconcours te Almelo eindigt het sis eervolle derde, achter twep Noorse school-brassbands. In 1963 werd het tamboer- en trompetterkorps ten doop gehouden. Ook hier: ongehoorde successen. Vijfmaal achtereen behaalt het korps hst hoogste aantal punten op de door de Zeeuwse bond uitge schreven concoursen. Een wisselbe ker vormt de trofee die daaraan herinnert. Op een landelijk top-con cours in Best gaat de nieuwe loot aan de oude stam met een eerste priis strijken. „Vlijt en Volharding" beschikt over enkele zeer oude getrouwen, onder wie de heer A. Baljeu, die met zijn 72 jaar de ereplaats in neemt. Hij is sinds de oprichting lid en jubileert op acht augustus mee. De heer Baljeu is nog volop actief en leidt zelfs jonge muzikanten op. Het jubileumjaar heeft toch enkele festiviteiten gebracht, zoals een gast optreden van de befaamde Mari- nierskapel. In augustus en septem ber zal men nog meer van Vlijt en Volharding te horen krijgen. Want T. ?Jt. Yoldoende muziek in vijftigjarige.

de Stem | 1971 | | pagina 5