[AAR OT rksle ingen MIEP VAN BEEK: ZELFBEWUSTER „Plaats bij eerste zes in Helsinki is mo Cadzandse duif zes minuten voor HOF,KEMA VERKOCHT UIT FINANCIËLE NOOD 4® Go Ahead VEEL JONGE DUIVEN IN ST.-QUENTIN-WEDVLUCHT één Breda maakt nog geen zomer VELTHUIZEN: EERSTEPRIJS Oostburgse doffen op eerste plaats Go Ahead: mogelijkheden beperkt sner mist >ing-test rckx wint Ocana TOELEGGEN OP ZWAKKE NUMMERS EREDIVISIE De 6-pak Breda Bier 2,88 TEiNNIS-TOERNOOI VAN „SLUIS" sport ui Onneembaar Compl ex Regelmaat Mogelijkheden '71-72 Gestopt Kortsluiting Voor gratis brouwerijbezoek- vraag uw leverancier lil! zijn overwinning. eb je mazzel mee gehad", snibossdhenaar wilde dit niet en kreeg steun van de laat- ken zo succesvolle Henk ,Je had net een mooi gat. 1 durfde aan te zetten, waint initiatief zou nemen, wist rbaat dat hij verloren zou lM Voor het eerst in de s geschiedenis van de Acht tam is er een dopingscontro- voerd. 7WU liet vijf beroepsrenners ;n: de eerste drie van de uit- spectievelijk Wagtmans, Van ïck en Ger Harings) en bij Trans Staes en Peter Kiss- een misverstaand verscheen roemde echter niet. Hij het nummer door een ander te len en miste daardoor het van zijn „uitverkiezing", dat ganisatie-administratie klaar jglemen'tair", aldus KNWU- aris C. Brouwers, „gaat Kiss- ïit". JRT-LUIK (ANP) Gister- het wielerstadion van Ro- k hebben achttien duizend even het gevoel gehad dat van Frankrijk nog aan de sprintwedstrijd a deux ver- iy Merckx zijn sinds twee legendarische rivaal Luis leze wedstrijd was een on- ran een omniumwedstrijd p Belgische (Merckx, Van Bruyère, Godefroot) en een ndse" ploeg (Ocana, Hoban, Guimard). Het omnium overwinning (7-11) voor de doorkwam, Verbeke, die lijk op dreef was, was ook rtegenwoordigd. Samen met Van Dijk, Lubberding, er, Konings, Lamerickx en rok Verbeke er bijzonder De samenwerking in de was voortreffelijk, maar kers in zijn kampioenstri- ian de kop van het peloton en het tempo verhoogde voorsprong van de acht snel. Dekkers trok het pe- ronde later bij de knolo- hg meteen door. ieg opnieuw Verbeke in en alleen Van Houwelin- iutsaars konden aansluiten. 1 liet zich niet meer ver fde door het vele werk dat Jos Verbeke (IJzendijke) konden de vier aan kop conden voorsprong pakken, misprint toonde Dekkers relste. Evenals in het Ne- iampioenschap enkele we en in Zandvoort bleek hij ibaar in de spurt. De het peloton werd gewon- toutiesdiik. IWI1 I J (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Pas heel laat drong het in volle omvang tot haar door dat zij bij het veroveren van de ïationale vijfkamptitel een pres tatie van niveau had geleverd. We reldniveau. Want haar puntentotaal van 5038 was goed voor een specta culaire klimpartij van de twintigste plaats (vorig jaar) op de wereld ranglijst naar de achtste positie. Deze voor Nederlandse begrippen uitzonderlijk goede klassering op het zwaarste damesatletieknummer kwam voor de 21-jarige Miep van Beek niet als een volslagen verras sing. „Ik had verwacht", vertelt ze, „dit jaar de grens van 5000 te passe ren. Maar niet eerder dan in Helsin ki. Op de Europese kampioenschap pen wilde ik mijn top halen. Op Papendal had ik alleen het nationale record van Mieke Sterk willen ver beteren. Iedereen was er echt van overtuigd dat ik die barrière van 5000 punten toen al zou halen. Dat het er inderdaad uitkwam was toch wel een beetje een verrassing. Miep van Beek: ,Een plaats bij de eerste zes moet mogelijk zijn in Helsinki." Bijna zou de strijd om het Neder lands kampioenschap op het NSF- sportcentrum de laatste kans zijn geweest op een score boven de 5000 punten. De Europese atletiekfederatie had namelijk de bedoeling al in Helsinki een nieuwe puntentelling te laten Ingaan. De voortschrijdende presta ties maakten het noodzakelijk de waardering per nummer in te' voe ren. Het nieuwe systeem zou echter als konsekwentie hebben dat voor elk onderdeel een lager aantal pun ten worden toegekend, waardoor de barrière van 5000 punten weer een vrijwel onneembare horde wordt. Pas binnen het leveren van de vol gende prestaties totaliseert een atle te exact vijfduizend punten: 100 meter horden in 13,0., kogelstoten 16,95 meter, hoogspringen 1,77 me ter, verspringen 6,44 meter en 200 meter in 23,3 seconden. De presta ties van Miep van Beek tijdens haar recordverbetering van 5038 punten waren respectievelijk: 13,5, 12,69, 1,72, 6,02 en 24,7. De federatie besloot echter de nieuwe telling niet 1 augustus te laten Ingaan, maar pas na de Euro pese titelstrijd in Helsinki. „Ik wist van die oorspronkelijke datum niets af', bekent Miep van Beek. „Het is voor mij een gelukje dat de nieuwe telling pas later geldig wordt. An ders zou ik die 5000 punten nooit meer hebben gehaald". Op Papendal ontdeed Miep van Beek zich definitief van het „Mieke Sterk-complex". „Jarenlang", vertelt ze, „heb lk een beetje tegen Mieke Sterk opge keken. Zij was al een gevestigd atlete toen ik nog juniore was. Een paar jaar heb ik bij haar in de schaduw gestaan. Vorig jaar nog, hoewel ik in dat seizoen al vrijwel haar gelijke was op de horden, voel de ik me minder. Maar dit jaar heb ik dat gevoel van me afgeschud. Ik ben me zelfbewuster gaan voelen. Als ik in het verleden een race tegen Mieke liep dacht ik al bij 1 voorbaat kansloos te zijn. Maar dat is nu over. Ik weet wat ik kan. Mijn record bewijst dat". Op een terras aan het Leidsepleln in Amsterdam praat Miep van Beek in haar lunchpauze ontspannen over het prestatie. Na een kleine pauze gaat zij verder: „Mieke Sterk heeft spontaan gereageerd op mijn resul taat. Het is natuurlijk nooit leuk om je eigen record te verliezen. Vooral niet bij een wedstrijd waar je zelf niet kunt meedoen wegens een bles sure. Maar ik geloof vast dat zij ook boven de vijfduizend punten kan komen". Een van de belangrijkste factoren voor haar verrassende doorstoten naar de internationale top noemt Miep va»i Beek een grotere regel maat. „Ik heb me wat meer toegelegd op mijn zwakkere nummers. Vooral mijn resultaten op de kogel zijn slecht. En je kunt je niet veroorlo ven er een zwak onderdeel bij te hebben. Maar ook hoogspringen gaat voor mijn gevoel nog lang niet zoals het moet. Je zoekt natuurlijk naar oorzaken. Bij het hoogspringen schijn ik onbewust te haperen in mijn aanloop. Het is geen vloeiende regelmaat. Daardoor heb ik de in druk dat ik bij de sprong niet vol doende omhoog kom. Ik stoot de lat er vrijwel altijd met mijn heupen vanaf. Het hoogspringen vind ik een zenuwennummer". Hoewel haar voorseizoen bepaald niet fortuinlijk was - een voetbles sure bezorgde haar een ruime trai- ningsacbterstand - bereikte Miep van Beek haar doel binnen de door haarzelf gestelde termijn. Voor een groot deel acht zij daarvoor Wil Westphal verantwoordelijk. „Aan hem heb ik veel te danken. Hij is een voortreffelijke trainer, volgens mij de beste in Nederland" Miep van Beek denkt niet aan wereldschokkende prestaties in Hel sinki. „Aan een plaats bij de eerste vier hoef je natuurlijk helemaal niet te denken. Die zijn gereserveerd voor Pollak, Herbst, Riosendahl en mogelijk Antenen. Maar bij de eer ste zes wil ik wel proberen te eindi- ZAAMSLAG In het kringcon cours van West-Zeeuwsch-Vlaande- ren en Walcherm, vanuit Dourdan kwam een duif van de Cadzandse liefhebber J. van de Plasse, als eni ge tot een snelheid van boven de 1200 meter per mVuut. Zij had daardoor een voorsprong opgebouwd van ruim 6 minuten in deze onge veer 330 kilometer lange wedvlucht waaraan 755 jonge duiven dee «ia- men. Door de constant oostelijke wind moesten normaal de vroegste duiven aan de kust geklokt worcl'.i, hetgeen ook het geval was. De win nende duif kwam tot een snelheid van 1236,26 meter per minuut. De tweede prijswiiende tot 1184,58 mpm. Die was van O. Marteijn te Sluis. De verdere uitslag was: 3 B. Veenendaal, Zuidzande. 4 A. de Put ter en zoon, Cadzand, 5 J. Visser, Cadzand. 6 H. Simpelaar, Groede. 7 A. Cornells, Breskens. 8 K. de Meester, Breskens. 9 G. Schrier. Cadzamd. 10 J. Klaassen. Bres kens. De uitslag van dezelfde kring met een deelname van 1326 oude duiven: deze vlucht werd gewonnen door een duif van J. van Gijs te Bres kens met een snelheid van 1209.52 meter per minuut. Ook hierin waren de volgende ereplaatsen voor lief hebbers van Cadzandse duiven, die in deze beide kringvluchten bijzon der goed voor de dag kwamen. 2 en 7 A. Duininck en zoon. 3 en 4 D. van Houte, beiden te Cadzand. 5 G. Dusarduyn, Groede. 6 I. Aalbregtse, Zuidzande. 8 P. de Smit, Sluis. 9 W. Standaert, Eede. 10 A. Cornells, Breskens. Winnaars series onaange- duid. 1 D. van Houte. 2 A. Duininck en zoon. 3 G. Dusarduyn. Series aangeduid: 1 D. van Houte. 2 A, 3 G. Dusarduyn. Koningspoules, 1 D. van Houte, 2. W. Standaert, 3. J. Visser. Heeft wie heeft. J. van Gij s Dagprijzen zesdaagse: 1 I. Aalbregt se. 2 J. van Gijs. 3 A. Duininck en zoon. De eerste hoofdprijs van dit concours met oude duiven was even eens voor A. Duininck en zoon te Cadzand. 2 D. van Houte. (Van onze sportredactie) DEVENTER Go Ahead, sinds 1902 vrijwel steeds vertegenwoor digd in de top van het Nederland se voetbal, komt in het volgende seizoen in de eredivisie uit met de toevoeging Eagles (adelaars). Dat is niet de enige verandering. De Deventer club zal niet meer in de vertrouwde rood-gele kleuren bin nen de lijnen komen. Die gaan mee met de amateurafdeling, die onder de vertrouwde naam Go Ahead (zonder toevoeging) op het sportcomplex Rielerenk haar eigen weg zoekt. Go Ahead Eagles heeft als club kleuren paars-wit. Op het paarse shirt met witte mouwen en man chetten komt op de linkerborst een embleem, bestaande uit een ade laar op een bal. Ook het voetbal broekje draagt de' kleur paars, ter wijl de kousen wit zullen zijn. Wat het elftal betreft, zal Go Ahead Eagles geen noemenswaar dige veranderingen ondergaan. In het doel keert Nico van Zoghei na een jaar van afwezigheid terug. Hij neemt de plaats in van de sympathieke Engelsman Colin Wi thers, die inmiddels in zijn geboor teland teruggekeerd is. Verder zal Oeki Hoekema geen deel meer uit maken van de Deventer formatie. De rossige Fries is ondergebracht in de keurselectie van Kurt Lin- ders' PSV. De enige nieuweling bij Go Ahead Eagles (een aantal ge contracteerde amateurs buiten be schouwing gelaten) is Egbert ter Mors, die in de tijd van Wim Beltman manager van de Deventer club was, reeds voor Go Ahead speelde en de laatste jaren furore maakte bij Rot Weiss Essen. In december van het vorige jaar kwam Ter Mors naar De Graaf schap. Hij is geruild tegen de „zwarte parel van Deventer", An dre van der Ley. Geen spectaculaire gebeurtenis sen dus bij Go Ahead Eagles. De oorzaak daarvan moet in het finan ciële vlak gezocht worden. Reeds vele jaren kampt de De venter club met een aanzienlijk exploitatietekort, dat volgens voor zitter A. M. Brands zal blijven bestaan, zolang Go Ahead op een aanvaardbaar niveau betaald voet bal wil blijven bedrijven. De heer Brands: „Er zijn drie mogelijkhe den. a. Handhaving van de huidige positie op de ranglijst. Dit gaat rtflfek m JÉ| ÉÉgP* -v r M li 1 gepaard met een blijvend optreden van het jaarlijkse tekort, b. Het is misschien mogelijk zonder tekor ten te werken, maar dan zal Go Ahead een stap terug moeten doen, wat wellicht degradatie zou inhou den. c. Ook het bereiken van de eerste plaats op de ranglijst is te verwezenlijken, maar dan zal er jaarlijks een ton of vier, vijf bij moeten en waar moeten die van daan gehaald worden?". Go Ahead wordt financieel ge steund door gemeente en industrie. Daarnaast moet het jaarlijkse te kort en dat is een keiharde realiteit worden opgevangen door de verkoop van een topspe- ler. In het verleden hebben de De venter voetballiefhebbers zich daar vaak erg druk om gemaakt. Het verlies van Nico Rijnders, Wietse Veenstra, Pleun Strik en Dick Schneider is een dolksteek in de harten van de (rood-gele) aanhan gers geweest. Daar is dan dit sei zoen Oeki Hoekema bijgekomen, die door de opbrengst van een ton of vier het traditionele gat weer gestopt heeft. De aanvulling bij Go Ahead Eagles zal steeds uit de jeugdoplei ding voort moeten komen, wat in houdt dat een knaap, die zich tot een topspeler ontwikkelt, te zijner tijd geld moet opbrengen om het traditionele gat te stoppen en dus bij een andere gerenommeerde vereniging terecht komt. Zoals de zaken er nu voor staan, zal een Bert van Marwijk, wiens contract ditmaal overigens moeizaam tot stand kwam, dezelfde weg opgaan als zijn illustere voorgangers. De veronderstelling dat Oeki Hoekema (spitsspeler) recht streeks vervangen is door Egbert ter Mors (middenvelder) is on juist. „Toch zegt de geroutineerde Fei- jenoorder Rinus Israel en onze ei gen Gerard Somer, dat Beek als spits „levensgevaarlijk" is". „Volgens mensen, die het weten kunnen, moet er kortsluiting zijn ontstaan in de begeleiding van Beek, waardoor hij zich moeilijk heeft kunnen aanpassen. Ook een bepaalde animositeit tussen Beek en Hoekema kan tot het teleurstel lende optreden geleid hebben. Bar ry Hughes zal Beek nu alle gele genheid geven volledig te kunnen meedraaien. Aan de bereidwillig heid van de altijd hardwerkende Beek zal het niet liggen". De taak van Egbert ter Mors komt te liggen op het middenveld en vlak achter de voorhoede. Een taak, die in het verleden was weg gelegd voor Koos Knoef. De talent rijke Knoef, die het reeds tot Jong Oranje bracht en aan het begin van het vorig seizoen we gens een onwillige knie werd afge keurd voor de voetbalsport, heeft de plannen van Barry Hughes on gewild lelijk doorkruist. Knoef was de aangewezen man om als „spelmaker" te fungeren. Zijn wegvallen uit de ploeg was voor Hughes de grootste teleurstelling. De rol van „Spielmacher" wordt nu vervuld door Egbert ter Mors, met welke keuze Hughes zeer in zijn sas is. GO AHEAD EAGELS Reeds lopende contracten (verlengd): 1 Dick Beek, 2 Hans Bleijenfoerg, 3 Ruud Geels, 4 Ruud Geestman, 5 Martin Haar, 6 Jaap Houtkoper, 7 Josef Jelinek, 8 Henk Koenders, 9 Bart Kolkman, 10 Bert van Mar wijk, 11 Johnny Oude Wesseldnk, 12 Gerard Somer, 13 Jam Veenstra, 14 Henk Warnas, 15 Nico van Zog- hel, 16 Peter Armtz. Nieuweling: Egbert ter Mors. Nog geen over eenstemming bereikt met de vol gende spelers: Jan Smid, Lambert Verdonk en Gerrie de Winkel. gen. En als het kan weer boven de Duininck. 3 W. Standaert. Ploegen- vijfduizend punten". prijzen: 1 en 2 A. Duininck en zoon. (Van onze duivensportmedewcrker) ZAAMSLAG Met recht kan gezegd worden dat deze tijd van het wedvluchtseizoen, de tijd is waarin de jonge duiven worden ingezet. De vereniging Herleving te Klooster- zande vloog met 379 jonge duiven vanuit St.-Quentin, een afstand van circa 180 kilometer. Deze vlucht werd gewonnen door Til. de Bruin, wiens duif een snelheid noteerde van 1075,1 meter per minuut. 2 P. van Goethem (1057,7 mpm), 3 en 5 A. de Rooij ,4 en 6 Fons Colpaert, 7 en 8 A. de Booij, 9 R. de Kort, 10 Vercauteren en zoon- Kampioenschappen bij deze ver eniging k. duiven ouide: 1 Th. Voet 9215,6 m., 2 Gebr. van Poorten ,3 J. Sponselee, 4 J. Roels, 5 R. Mjahu, Ringduiven oude :1 J. Roels 7759,5 m, 2 Th. Voet, 3 M. Mahu, 4 J. Spnselee, 5 R. Maihu. K. Duiven jaarlingen: 1 Jo Voet 7357,9 m, 2 J. Roels, 3 R. Mahu, 4 J Sponselee. Ringduiven jaarlingen: 1 J- Voet 5032,1 m, 2, 3 en 4 J. Sponselee. „V.W.A." te Axel in combinatie met „E.V.N." te Stoippeldiijk. Met 293 jonge duiven, hoogste snelh. 1103,6 mpm. 1, 2 en 7 J. den Engels man ,3 M. Klaassen, 4 en 6 Fl. van Acker Allen te Axel, 5 Th. de Poorter, Stoppeldijk, 8 mevrouw Lippens, Axel, 9 R. de Cock en 10 J. van Leuven, beiden Stoppeldijk. Met 80 oude duiven snelh. Ie duif 1124,- mpm, 1,2, en 9 9 J. Wentzler, Stoppeldijk, 3, 4 en 8 J. Giele, Axel. 5 W. Dobbelaer, 6 L. Kerkhaert, 7 J .Roctus allen te Stoppeldijk. 10 P. de Bakker Axel. „De Eendracht" Temeuzen mt 387 jonge duiven, hoogste snelh. 1107,- mpm, 1 en 6 A. Vantricht, 2 ,3 en 4 549 jonge duiven, snelh. eerste duif J. van Spaandonck, 5 A. de Meyer, 7 A. Arems, 8 en 10 A. van Houdt, 9 A. Bril. Met een deelname van 98 oude duiven, 1 F. Koch en zoon (1119,2 mpm), 2 A .Knol, 3 en 7 F. Mollet, 4 en 10 A. de Meyer, 6 J. de Smidt, 5 en 8 J. Koch. 9. F. Jan sen. Bij de vereniging VZV' te Hoofd plaat vlogen 403 jonge duiven. 1 m. Blaakman 1090 mpm, 2 A. Temmer man, 3 A. de Wever, 4 N. Provoost, 5 H. de Poorter, 6 J. Temmerman-o. 7 C. de Waele, 8 J. van de Ameele, 9 W- Temmerman, 10 B. Thomaes. Met 190 oude duiven, hoogste snelh. 1108,- mpm, 1, 3 en 4 Scherbeijn en zoon 2 en 5 P. van Waes, 6 A. van de Broeeke, 7 Ch. Temmerman, 8 L. Martens, 9 R. Blaakman, 10 C. van Acker. „Concours Combinatie Huist" met (ADVERTENTIE) ZAAMSLAG Uitslag van £e wedvlucht vanuit St. Quentin met 1130 jonge duiven van de concours club Walcheren. 1,7,8 en 11 R. Velt- 2en, Vlissingen, 3. W. Wevers, 4. M. 4e Bree, 5. J. Tienpond, 6. P. de Nooijer sr., 9 AarssensMaas. allen te Vlissingr» 10. J. van Belzen, Middelburg. Met 341 oude duiven, snelheid eerste aankomende duif 1154,70 jupm. 1. De Ruyter en zoon, 2. M. de Bree, 3. J. Meerman, 4. M. de Ruy ter, 5. J. Lijnse allen Vlissingen. 6 en 7. R. Velthuizen, Souburg. 8. J. Rottier. 9. M. de Bree, Vissingen. 10. M. Jas-pers, Middelburg. „De Snelvliegers" Oostbura met een deelname van 326 jonge duiven, 1. A. de Paepe 1115 m.p.m. 2. H. Oosterbaan, 3. A. Wage, 4. W. Kui pers, 5. R. Verstraeten, 6. W. de Die, 7. A. van Hijfte 8. A. Albregtse, 9. L. Risseeuw, 10. W. van Unen. 144 oude duiven, hoogste snelheid 1139,08 mpm. 1. T. de Jonge, 2. I. Aalbregtse, 3. L. Verheije, 4. J. van de Walle, 5. J. Verkeste. „Recht voor Allen, Sluis, met 290 jonge duiven 1 en 2 J. Coppens, 3. I. Dathijn 4 en 6. J. Fokke, 5. M. van de Bussche, 7. C. van de Walle, 3. P. van Grol, 9. A. Verheije, 10. M. Baert. Met oude duiven 1. M. van Wijnsberghen, 2 en 3 O. Moens, 4 J. Wage, 5. O. de Meijer. „Eerste de Beste" Schoondijke met 111 jonge duiven, hoogste snel heid 1128 mpm 1. J. Calon, 2 en 9. J. de Zwart, 3 en 10. Klaassen Taille, 4 en 7. P. de Hullu, 5. A. de Poorter, 6. P. Ras, 8. C. Jansen. Met 46 oude duiven, snelheid 1102 mpm. 1,3 en 4. P. de Hullu, 2. H. Calon, 5. J. Pijcke. „De getrouwe Duif" Cadzand met 209 jonge duiven, snelste duif 1136 mpm 1 en 4 M. Provoo, 2. P. Goossen, 3. J. van de Plasse 5,6,en 7. M. van Hee. 8. H. van de Walle, 9. R. de Lijser, 10. A. Mebelis. Met 51 oude duiven 1112 mpm 1, 8 en 9 J. Visser 2,4,6, en 7 A. Duininck en zoon, 3. J. de Meij, 5. W. van Acker, 10. D. van Houte. „Hoop" Biervliet met 462 jonge duiven, snelste duif 1105 mpm. 1. A. du Puy, 2. D. Engels, 3. Van de LindeDu Puy, 4. G. van Belois, 5. A. Naeije, 6. J. de Meijer, 7. P. Weeda, 8. P. Jansen, 9. Comb. Doens, 10. A. Janssens. Met 125 oude duiven 1123 mpm. 1. H. de Dobbe- laere, 2,3,5 en 10. A. du Puy, 4. J. Lijbaert, 6. M. Deveneijns, 7. J. Lecluijze, 8. J. van Ee, 9. W. de Jonge. „De Luchtbode", Souburg, met 339 jonge duiven 1130,58 mpm. 1,2,3 en 4. R. Velthuizen, 5. C. de Poorter ,6. L. Neumann, 7 en 8. C. van Eeden, 9. A. Sponselee, 10. P. Borremans, Met 133 oude duiven 1 en 2. R. velthuizen 1133,85 mpm. 3. C. Meul- meester, 4. L. Braet, 5. en 6. P. Borremans, 7. C. de Poorter, 8. I. Joziasse, 9. Gebrs Korff, 10. L. van Wallenburg. (Van onze duivesportmedewerker) ZAAMSLAG Als de tweejarige doffer van de heer A. van Hijfte, lid van de postduivenvereniging „De Snelvliegers" uit Oostbnrg, zou heb ben deelgenomen aan de wedvlucht van het bondsconcours van de Znid- nederlandse bond van postduiven- houders, zou deze doffer met voor sprong dit concours gewonnen heb ben. Maar de kloof die vooral in de laatste jaren is ontstaan tussen een zeer groot aantal leden en ook pro minenten in de Zeeuwse duivenwe reld, enerzijds en him Zuidneder landse collega's, met name in Bra bant, anderzijds, hebben er in der gelijke wedvluchten veel toe bijge dragen, dat de meeste Zeeuwse lief hebbers niet meer deelnemen aan dergelijke concoursen en alleen hun duiven inzetten in het provinciaal concours. De ervaringen, die zij de laatste Jaren hebben meegemaakt zijn daar aan overigens niet ten onrechte, ge tuige de talrijke schandaaltjes en schandalen die zij hetzij via de pers of uiit ervaring met de Brabantse duivenwereld hebben meege maakt. De winnende doffer is eigen kweek van de Oostburgse liefhebber en het is een zoon van de doffer die ln 1970 de nationale wedvlucht van uit Parkestone won. Hij is twee jaar oud en van het zuivere ras van Delbar (de moeder), terwijl de va der is van het ras De SmetMat erijs uit Lokeren (eveneens uit België). De doffer werd dit jaar ingezet in vier fondvluchtenMou- lins, Bourges, Chateauroux en Ruf- fec. Alleen vanuit Chateauroux mis te hij de prijzen. De eigenaar schrijft dit toe aan het feit dat Chateauroux een vlucht was met veel wind, die de duiven meehadden en de regen. Deze doffer heeft een kopwind nodig met warm en zwaar vliegweer. Dan is hij er bij. In deze Ruffec-vlueht heeft deze doffer dat zeer zeker bewezen. De snelheid waarmee hij deze 637 kilometer lan ge vlucht aflegde bedroeg 900,97 meter per minuut. De verdere uit slag in Oostburg was: 2, 5 en 7 J. Bakker, 3 J. den Hollander, 4. A. Risseeuw Jz., 6, 8 en 9 R. Verstrae- te, 10 mevrouw Risseeuw. 110,64 mpm, 1 A. van Heistand 2 en 3 C. van der Wielen, 4 en 5 W. Colsen, 6 comb. Walko, 7 F. Kuyzer 8 en 10 Fl'. Riske, 9 Aug. van Helsland. Met 42 oude duiven: 1 Ed. Willaert (1127,. mpm), 2 Gebrs. Kramers, 3 en 4 Ed. Sturm, 5 A. Nijs. „De Snelle Duif" Clinge met 143 jonge duiven. 1 A. Seghers, 2 P. Bracke, 3 A. vam Kouteren, 4 Fr. Vos, 5 Th. van Goedhem, 6 P. Bols- sens-Drumont, 7 J. de Burger, 8 E. Piessens, 9 E. van Heese, 10 E. Weemaes. Oude duiven: 1 en 2 J .de Burger, 3 P. BolssensDramomt, 4 B. van de Branden, 5 M. Willaert. Vanuit Quievrain met 70 jonge dui ven: 1 en 5 I. Bnacke, 2 en 3 E. de Bot, 4 E. de Cock. 6 O. Mascheleijn, 7 P. Bracke, 8 A. Seghers, 9 L. Lenout. 10 P. Nachtegaal van Helsland. Met 91 oude duiven: 1 V. van Duysse, 2 en 7 J. van Goethem, 3 en 10 Gebrs. Willaert, 4 J. Pies sens, 5 en 3 A. van Goethem. (Van onze correspondent) SLUIS Begunstigd door het mooie zomerweer en onder veel pu blieke belangstelling hield de lawn- tennisvereniging Sluis op het ge meentelijk sportterrein te Sluis haar Belfort-toernooi 1971. De uitslagen zijn als volgt' Heren dubbel: halve finale: H. Schuur-P. v. d. Putten tegen P. La- mote en L. Bonte 63. en 64; J. Visser en R. v. d. Veen tegen R. v Noorden en J. Broodman 8—6, en 62; finale: H. Schuur-P. v. d. Put ten tegen J. Visser en R. v. d. Veen 61 en 63; heren enkel: halve finale: B. Lamote-P. v. d. Putten 1210 en 63. R. v. d. Veen-C. van Meurs 62, 46 en 75: finale: P. Lamote-R. v, d. Veen 7—5 en 6—3; dames dubbel: finale: L. en M. van Oers tegen B. Vogelzang en W. Lu- ciee] 61 en 64; dames enkel: halve finale: M. van Oers-H. van Meirs 6l en 75 L. van Oers-.M. Hermsen 64 en 61; finale: L. van Oers-M. van Oers 60 en 61; gemengd dubbel: halve finale: H. en C. v. Meurs tegen N. Hermsen en S. Kats 61 en 60, mevr. Westendorp en H. Westendorp tegen mevr. Bas- sie en P. v. d. Putten 63, 64: finale: H. en C. v. Meurs tegen mevr. Westendorp en H. Westendorp 13—11 en 6—3.

de Stem | 1971 | | pagina 13