VAJV BEN' NAAR Wratten voor de stelende prinses SPROOKJES-PUZZEL ilËl B n U POMTÏAC ICennedy-vrouwen door ongst achtervolgd olan 'Syrië even verraderlijk voor ons als Jordanië' P f 0 •f HET VENTJE China waarschuwt V.S. voor 'mislukking' in Indochina De Kennedy Vrouwen door PEARL S. BUCK kleine stem Wratten Belofte OPLOSSING SPROOKJES PUZZEL Wie schrijft me? NAAR ISRAËL GEVLUCHTE GUERRILLA: PONTIAC PONTIAC PONTIAC fijn om te dragen voor jaren en jaren....- Woensdag 21 juli 1971 jaar bij Telstar was er een groot conflict met routinier ssen. In het tweede seizoen tab echter het vertrouwen spelers volledig gewonnen, t kwam tot uiting in steeds prestaties en bleef niet on- erkt bij het publiek. De kas- telde, steviger dan ooit tevo- Telstar. „En daarop moeten .jven mikken. Dat is in het van ons allen", zegt Jan istberaden. STAR-VELSEN. Opgericht li 1963. Clubkleuren: shirt, en kousen: wit. Terrein: ■ark Schoonenberg. Accom- ie: 18.000 toeschouwers. Aan- ntractspelers: 24 (vorig jaar ■Blauw (19), Fred Andre Cees van Bergen (23), Dick (27), Frans Bischot (25), Bijl (25), André Dacus (24), Driessen (24), Paul van Eg- (28), Frans van Essen (23), Vens (26), Jan van de Ge- 14), Joop de Jong (23), Jos ■r (20), Peter Lechermann Leen van der Lugt (31), Rob ers (23), Paul van de Meeren Milan Stanic (29), Co Stout Jan van Tongeren (19), Cees ■ies (25), Monne de Wit (26), Zwaan (27). ikopen: Co Stout (De Vole- ers), Fred Bischot'(SDW) en Bijl (HFC). kocht: Wijngaarde naar FC Haag, Dick Molenaar (AZ uggekeerd naar de amateurs sstopt met voetbal: Andries Gerrie Althoff, Tjeerd Kort, van Son en Kees Righart-Van r. an het herstel van de in Uden rechtvaardigen. Helsinki-gangers zullen van 30 ot en met 2 augustus nog bij- imen voor een laatste trainings- ur wat de coaches betreft heelt NAU de keuze laten vall' ,1 op Koppelaar, die de afgelopen de midden- en lange afstand zijn hoede heeft gehad en Noordenbos, die de verant- ling droeg voor de meerkant en de 4 x 100 meter estafette dames. De KNAU heeft Ben tic, die de midden- lange tdloopsters trainde en ook 111 te van de partij was, thuis at. Voor de 1500 meter Ioop- Anneke de Lange, Joke van itelt en Els Gommers en het meter talent Mariai ,te Burg- zal dit ongetwijfeld een handi- tetekenen. Te meer daar Kop- r noch Noordenbos dit seizoen bemoeienis met de begeleiding en damesploeg heeft gehad. Er is geen gezelliger markt te bedenken dan een Oosterse markt. De kooplui zitten met hun waren op matten, zo maar in het rond. En hier en daar vertonen kunstenmakers wonderlijke toeren. Er zat op zo'n markt eens een slangenbezweerder. Dat is een man die gevaar lijke slangen in een mand heeft gevangen. Hii hurkt op de grond voor de mand en speelt op een fluit. Dan maakt hij de deksel van de mand open en wiegt al fluitend heen en weer. De slangen in de mand rich ten zich op, wiegen ook en het lijkt wel alsof zij in de mand staan op hun staarten. Maar nooit glipt zo'n slang weg zolang het deuntje duurt. Er stonden nu drommen mensen om de fluitspeler heen en zij keken naar de wiegende slangen. Toen riep er iemand: „Daar komt de prinses!" De mensen draaiden zich om want een prinses zie je niet alle dagen. De fluitspeler hield van eerbied en bewondering een ogenblik op met spelen....hemeltje lief, daar wilde een slang uit de mand slippen. Vlug liet de man zijn fluit vallen en sloeg met beide handen nog juist op tijd de deksel van de mand dicht zodat gelukkig geen slang ontsnapte. Het ging allemaal heel vlug in zijn werk. Een paar mensen gilden en wilden wegvluchten, maar de prin ses wilde juist naar de mand toe- Het werd een gedrang van jewelste. En op dat ogenblik bukte de prinses zich, griste de fluit van de slagenbe zweerder weg en stopte hem in haar lange wijde harembroek. Toen liep zij met trots hoofd weg en haar dienaressen die te dom waren om iets t,e merken. lieDen achter haar aan. Maar tussen de kijkers had een jongen gestaan, die dat allemaal precies gezien had....en hij volgde de prinses. Midden op de markt stond een goochelaar. Hij had een zijden doek op de grond uitgespreid en zei tegen alle mensen om hem heen dat zij goed moesten kijken naar de ster die in het midden van de doek was geborduurd. Iedereen keek,„.de man riep een toverspreuk en opeens la gen rondom de ster heerlijke vruch ten op de doek. Dan verkocht hij de vruohten, de mensen liepen verder en de goochelaar deed zijn toer op nieuw voor weer andere kijkers. Juist toen hij nu bevolen had dat iedereen strak naar de geborduurde ster moest kijken, riep er iemand: „Daar komt de prinses". De men sen draaiden zich om want een prin ses zie je niet alle dagen. Toen raakte de goochelaar de kluts kwijt, hij vergat zijn toverspreuk en sloeg van verlegenheid de handen voor de ogen. Alle kijkers lachten, sommi gen wilden weglopen .anderen juist dichterbij komen. En op dat ogen blik bukte de prinses zich, griste de doek weg en stopte die in haar andere broekspijp. Maar de jongen die de prinses was gevolgd, had het gezien! Op een hoek van de markt zat de waarzegster. Zij hield een glazen bol in haar handen en keek daarin. Als iemand haar een geldstuk gaf, kon zij in die bol zien wat er met de gever van dat geldstuk zou ge beuren. Een vrouw had haar geld gegeven om te horen of zij rijk zoü worden. De waarzegster tuurde in de glazen bol en toen riep iemand: „Daar komt de prinses! Iedereen keerde zich om want een prinses zie je niet alle dagen.... Maar de waar zegster raakte de kluts kwijt en liet de bol uit haar handen vallen. Som mige mensen wilden weggaan, ande ren wilden dichterbij komen om zelf in de bol te kijken. Het was een gedrang van jewelste en op dat ogenblik bukte de prinses zich, raapte de bol op, wikkelde hem in haar skaal en liep de markt af. Maar de jongen had het alweer gezien. De waarzegster miste dadelijk eindredactie ben jansen haar bol en riep woedend over de markt: „Wie mijn glazen bol heeft gestolen zal een hoofd vol wratten kriigenll" De prinses die, zoals nu wel dui delijk is behalve prinses ook een dievegge was, kwam thuis, keek in de spiegel en schrok zich een onge luk: haar gezicht zat vol dikke wratten. En tevoren was zij werke lijk heel mooi! De vader van de prinses vc« d dit verschrikkelijk en hij liet zijn knapste dokters zalfjes en poeders maken. Maar niets hielp. Toen maakte hij bekend dat, wie zijn dochter zou kunnen genezf,i, een beurs vol goud, een tas vol zilver en de prinses tot vrouw zou krijgen. De jongen die op de markt alles had gezien, diende zich aan bij het paleis, met een dik boek onder de arm. Eerlijk gezegd wist hij hele maal niet wat er in dat boek stond want hij kon niet eens lezen. Maar hij zette een geleerd gezicht en zei dat hij de prinses kon genezen. Hij ging voor de prinsessetroon op de grond zitten en keek wijs in het boek dat hij ten onderste boven hield. Hij deed of hij las en sloeg de bladeren om. „Als ik de fluit van een slangenbezweerder had, zou ik al heel wat voor u kunnen doen", zei hij na een poos. De prinses stond op en haalde de fluit van onder haar bed uit. De jongen floot een deuntje en zowaar, de wratten op haar kin slonken weg. „Morgen kom ik te rug", zei de jongen. De volgende dag zat hij weer aan haar voeten en deed of hij las. „Ach, ik zie dat ik een zijden doek moet hebben met een ster in het midden". De prinses maakte een kistje open en haalde de doek eruit. De jongen zei: „Kijk strak naar die ster en bedenk waar u deze doek van daan hebt...." En zowaar, de wratten van haar voorhoofd slonken weg. „Morgen kom ik terug", zei hij. De volgende dag zat de jongen weer aan de voeten van de prinses in het boek te studeren. „Nu moet ik de bol van een waarzegster heb ben", zei hij. Toen haalde de prinses boos de glazen bol van onder haar hoofdkussen uit. De jongen keek erin en zei: „Ik zie dat ook prinses sen dieven kunnen zijn. Breng de fluit, de doek en de bol terug bij de eigenaars en u zult genezen zijn". Dadelijk liet de prinses alles terug bezorgen en op dat ogenblik slonken de laatste wratten weg en zij was weer even mooi als vroeger. iitiiiiiiiimiiiiiiiiimiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii in iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 1 I r i 2 - ■■■■-.■ 4 I i' n - i 7 Q._: 1. ii J «I Marijke van der Ven uit Breda heeft voor jullie een sprookjespuzzel gemaakt. Vul de namen van de sprookjes in de juiste volgorde in. In de omlijnde vakjes lees je als alles goed ingevuld is van boven naar beneden een woord. Deze puzzel kun je natuurlijk ook in je vakantieplakboek plakken. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiimiimiiiimiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinifIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII „Eerlijk is eerlijk", zei de vader van de prinses, „hij is maar een heel gewone, arme jongen, maar hij krijgt wat ik beloofd heb: hier is het goud, hier het zilver ep hier je vrouw". De jongen nam het goud c»i zilver dankbaar aan. Maar voor de prinses bedankte hij, want hij kende een ander meisje met wie hij veel liever wou trouwen. Bovendien, de prinses was wel genezen van de wratten, maar wie zou zeggen dat ze geen dief meer was!! AN MAC GILLAVRY De sprookjes van de bovenstaande puzzel zijn: 1. Vrouw Holle; 2. Hans en Grietje; 3. De gelaarsde kat; 4. Sneeuwwitje; 7. Klein Duimpje; 8. Assepoester. In de omlijnde vakjes lees je dan het woord „vakantie". Lueie de Held uit Etten-Leur zoekt al een poosje een correspon dentievriendin. Lucie is 11 jaar en ze wil schrijven met een meisje van haar leeftijd. Haar hobby's zijn le zen en het verzamelen van dieren- platen en platen van het koninklijk huis. Ze komt in de zesde klas te zitten. Het adres van Lucie is: Gre- velingenstraat 4 in Etten-Leur. Wie schrijft haar? Er was eens een ventje. Het had een touwtje aan een klein endje. Er hing een ballonnetje aan. Waar zou het nu naar toe gaan. Het ging naar boven, naar een ge bouw. Vlug ventje, pak het ballonnetje nou gauw. Een endje verder zat een mannetje, met vis in een pannetje. Hij had ook een hond. Zeg jongen, maak het nou niet al te bont. Maar de hond gromt. Zeg ventje, hoe is je naam? Wat zegt U meneer, had U het over een baan. Ik heb het werkelijk niet verstaan. Nee knulletje, het is geen prulletje en geen baan, maar hoe is nou eigenlijk je naam? Mijn naam is Jos. O, mijn ballonnetje, hij vliegt al naar het bos. Heb je he* liefst een trommeltje? Of heb je liever een ballonnetje? Een ballonnetje meneer! Het is mij een grote eer, zei de man met de pan in zijn hand. We gaan nu iets beleven. Ik zal jou een dubbeltje geven. Dank U wel, meneer. Het is een eer. Nou, dag meneer. Dag, jongeheer. En daar <^ng het ventje Met het xrhenkje op pad naar de stad. Patricia Vermeulen Breda (Van onze correspondent) JERUZALEM „Er zit meer ach ter dan alleen maar blinde paniek", zei een optimistische Israëlische of ficier, toen het aantal Arabische gu errilla's, dat de Jordaan was overge stoken om zich over te geven, was gestegen tot 72. „Het inzicht, dat al was doorgedrongen tot de westelijke oever, heeft zich nu ook over de oostelijke oever verspreid: „Het in zicht, dat gewapende strijd niet de oplossing is voor dit conflict". Maar de woorden van de 19-jarige Mohammed Masoud Aboe Abed, die met zijn witte vest vastgeknoopt aan het uiteinde van zijn Russisch automatisch geweer de rivier door waadde, geven eerder blijk van koude wanhoop dan van constructief optimisme. Aboe Abed was gelegerd in Aji- loen, in Noord-Jordanië: een groot kamp van zowel El Fatah als van Saikan, de semi-officiële Syrische groep. „De Jordaniërs vielen aan - plotseling, met tanks en granaten. Niemand kan zich zo'n slachting voorstellenzelfs de duivel niet. Tientallen dóden lagen er. Ik lieb gezien, dat de Jordaniërs mensen, hebben gedood die al gewond wa ren". Voor een groep van 19 man stak Aboe als eerste de rivier over. Te gen 12 uur volgden 6 van zijn meer voorzichtige metgezellen. Hij neemt aan, dat de rest door Jordaniërs is gevangen genomen of gedood. Tegen de Israëliërs zei hij: (Hoewel we jullie als de vijand zien, weten we dat jullie een eerlijke houding heb ben van man tot man. We hebben er met elkaar over gepraat en we wis ten, dat jullie ons niet zouden do den". Aboe komt uit een dorpje nabij Nablus op de westelijke oever. Vo rig jaar verliet hij het dorpje om zich bij zijn broeders in Koeweit te voegen. Hij werd echter gevangen genomen door El Fatah en gedwon gen om zich daarbij aan te sluiten. Hij kreeg een training maar voerde geen operaties uit. Nadat de groep vluchtenden waarvan hij deel uitmaakte Ajiloen verlaten had, wa ren ze vijf dagen lang op weg, met gras als enig voedsel en zonder wa ter. Israëlische soldaten en militaire functionarissen zijn al dagen in een jubelstemming. Een officier noemde de gebeurtenissen „onze grootste doorbraak sinds 1967". Zelfs de meer nuchtere militaire waarnemers wa ren het met de verklaring van Jor- danië's premier eens, dat het „uit is met de guerrilla's in Jordanië". De vraag is of het alleery in Jorda nië uit is met de guerrilla's. Op de vraag, waarom hij niet was gevlucht naar Syrië, waarvan de grens bijna even dichtbij was als die van Israël, antwoordde Aboe Abed: „Guerrilla s weten, dat Syrië even verraderlijk is ah Jordanië. De Syriërs zijn hui chelaars en ze haten de Palestijnen evenveel. Ons lot zou daar vroeg of laat hetzelfde zijn" Hij voegde er zelfs aan toe: „Ik ben bereid om in het Israëlische leger tegen Jordanië en Syrië te vechten, want die zijn grotere vijan den van de Palestijnen. We zijn beter af onder de Israëliërs op de westelijke oever dan we onder de Jordaniërs waren en op de oostelij ke oever". De autoriteiten verwachten, dat de exodus zich zal voortzetten, hoewel eenheden van het Jordaanse leger de oostelijke oever van de rivier met mortieren hebben bestookt om zulks te voorkomen. De ex-guerrilla's worden als bur gers behandeld, niet als krijgsgevan genen Aan de Arabische kant is wel voldoende bekend, dat de vluchtelingen niet door de Israëliërs worden doodgeschoten. De Israëliërs proberen nu duidelijk te maken dat degenen, die zich overgeven, veel minder te vrezen hebben. Ze begrij pen echter, dat ze dat taktvol moe ten aanpakken. Niemand in Israël wil het Hoessein moeilijker maken dan op het ogenblik absoluut nood zakelijk is. (Copyright De Stem-The Guardian) HONGKONG (RTR) De Chine se volksrepubliek heeft haar volledi ge steun toegezegd aan haar Aziati sche bondgenoten en de Verenigde Staten gewaarschuwd voor een „rampzalige mislukking" als dit land vasthoudt aan zijn huidige poli tiek ten aanzien van Indo-China. Politieke waarnemers zien in deze toezegging, die werd gegeven in een hoofdartikel in de in Peking ver schijnende Volkskrant, een poging om een mogelijk wanbegrip in Ha noi over het komende bezoek van Nixon aan Peking uiit de weg te ruimen. Maandag deed het Noordvietname- se dagblad „Nhan Dan" een feUe aanval op de Nixon-doctrdne, die er volgens dit blad op is gericht de socialistische landen tegen elkaar op te zetten ten. koste van de nationale bevrijdingsbeweging. Noord-Viet- nam zal, aldus „Nhan Dan", nooit een compromis voor de oorlog in Indo-China aanvaarden dat is opge steld door de grote mogendheden. (Advertentie) Dit zijn enkele modellen uit de zeer grote Pontiac-collectie die uw Pontiac-dealer u gaarne toont Loop eens bij hem binnen Pontiac Simpatico Het solide Pontiac uurwerk geeft U de juiste tijd en de datum. Profectus 105.-. Doublé 110.- Pontiac Simpatica Modieus Pontiac dameshorloge met doublé band. Zgn. Breguet wijzerplaat en wijzers 179.- PONTIAC TIJD JUISTE TIJD 28 Al op school realiseerde ik me hoe gevaarlijk het is populair te zijn, hoe gevaarlijk het is succes te heb ben. Ik was opgegroeid in de door familieverbintenissen beschermde Chinese samenleving, waar geen ri valiteit heerste en waar ik, zolang ik mijn best deed, alleen waardering en lof oogstte. Maar zo was het niet in mijn eigen land! Dit trof me voor het eerst toen ik in mijn laatste jaar op de middelbare school omdat ik de geldprijs nodig had voor de kos ten van het afscheidsfeest mee deed met de competitie voor korte verhalen én die voor gedichten. On gelukkig genoeg voor mijn populari teit won ik ze beide- In plaats van geestdriftige, vriendelijke gezichten ontmoette ik vijandige blikken en werd er gemompeld dat het niet „eerlijk" was om twee prijzen aan één persoon toe te kennen. Jaren later, toen ik volkomen on verwacht de Nobelprijs voor litera tuur ontving, ontstond pr een golf van woede dat een vrouw, en nog wel een vrouw die het grootste deel van haar leven in China had doorge bracht, als Amerikaanse de prijs kreeg. Robert Frost, God zegene hem, z^i: „Als z i j de Nobelprijs kan krijgen kan iedereen hem krijgen; Theodore Dreiser, die trouw met me gecorrespondeerd had, hield plotse ling met schrijven op; Henry Canby, toen uitgever van de Saturday Re- view of Literature, schreef een af brekend hoofdartikel; en zo voort, brekend hoofdartikel; enzovoorts, bestaat die rancune nog steeds maar ik heb geleerd het te begrijpen. In de opinie van het volk is het in ons land de grootste misdaad om te mis lukken. De Amerikaan kan het zich zelf niet vergeven als hij mislukt en daarom kan hij anderen niet verge ven dat zij slagen waar hij gefaald heeft. Als de provocatie tot het uiterste gegaan is, zoals in het geval van de Kennedy's, is het resultaat fataal en dat zal naar mijn mening nogmaals en daarna misschien zelfs nog een keer gebeuren. Bepaalde kinderen van de Kennedy's tonen tekenen van de sterke combinatie van char me, ambitie en wilskracht. De trage die van deze generatie zou hen tot in de volgende kunnen achtervolgen. Dat weten de Kennedy's en de angst laat hen niet los. Hoe begaafd ook, maar weinig mannen zijn sterk genoeg om onder dergelijke omstandigheden hun ei gen leven te leven en er zijn maar weinig vrouwen moedig genoeg om met hen te trouwen. Toch zijn tot dusver de Kennedy-mannen sterk genoeg geweest en de Kennedy- vrouwen moedig genoeg, en hun komt alle eer toe. Maar die zullen ze niet krijgen want onder omstan digheden waarbij emoties betrokken zijn moet men geen recht verwach ten. Ja, de Kennedy-vrouwen worden door angst achtervolgd. Ze moeten de angst aanvaarden als een onont koombaar deel van hun leven. Nog maals, het strekt hun tot eer dat ze hun mannen trouw zijn en niet trachten hen te veranderen, omdat ze ongetwijfeld weten dat dergelijke mannen niet alleen niet veranderd moeten worden, maar ook niet kun nen worden- Hun lot wordt gevormd door wat ze zijn en als een vrouw niet in staat is te leren hoe ze met de angst moet leven moet ze de man wiens leven in angst geleefd wordt verlaten. Het is hulde waard dat de vrouwen die de Kennedy-mannen liefgehad hebben en hun trouw zijn gebleven zijn geen van allen hun man in de steek gelaten hebben. Van de Kennedy-vrouwen die met andere mannen getrouwd zijn, zijn twee getrouwd gebleven omdat hun mannen sterk genoeg waren om hun levens te doen opgaan in de belan gen en aangelegenheden van hun machtige familie, en dat met een opmerkelijk verantwoordelijkheids gevoel en persoonlijke inzet. Het is niet mijn bedoeling de -indruk te wekken dat de Kennedy- vrouwen gebogen gaan onder de angst. Juist het tegendeel is waar. Ze leven onbevreesd te midden van de angst. Ik geloof dat de godsdienst de vrouwen meer sterkte geeft dan. mammen, in het bijzonder misschien alweer het rooms-katholieke geloof. Maar een vrouw die met een Kennedy trouwt moet een eindeloos geduld hebben en het vermogen tot onzelfzuchtige, onuitputtelijke lief de. Deze vermetele, onstuimige, bril jante mannen leven op een niveau en in een spanning die de gemiddel de man onbekend zijn. Ze wedijve ren onophoudelijk niet alleen met anderen, maar ook met zichzelf. De prestatie van vandaag is niet goed genoeg voor morgen. Ze moeten on ophoudelijk hun eigen records ver beteren. Een hoge berg is nooit hoog genoeg. Ze zijn niet tevreden voor ze de allerhoogste beklommen heb ben en alleen nog de lege hemel boven zich hebben. Met een boot op kalm water varen is niet genoeg. Ze moeten hun leven wagen door de gevaarlijkste stroom versnellingen te nemen. Herinner hen er aan dat er andere levens dan -alleen die van henzelf op het spel staan: dat maakt de uitdaging alleen maar groter omdat het risico groter is- Ze aanvaarden iedere gok, onge acht de mogelijke uitslag. Drie zo nen van de Kennedy's hebben alles verspeeld. De toekomst v-an de vier de wordt door twijfels overscha duwd. Het eindeloze geduld van de Ken nedy-vrouwen, hun onuitputtelijk vermogen om lief te hebben is ech ter tot het uiterste op de proef gesteld, niet alleen door de hoogte punten van vermetelheid en de roe keloosheid van de ingeboren moed, maar evenzeer door de noodzaak de onverwachte gebeurtenissen van ie dere normale dag vlotweg te moeten aanvaarden. Want de spanning waarin dergelijke mannen leven leidt onvermijdelijk tot onvoorstel bare dwaasheden. Spanning wordt opgeheven door uitbundige vrolijk heid, doo-r roekeloos -gedrag dat meer past bij pubers dan bij vol wassen mannen. Mensen van minder nivea-u kun nen zich verbazen over de schijn baar onbegrijpelijke tegenstelling tussen bezielde wijsheid en bijna kinderachtige dolle streken als de spanning wordt afgereageerd, en die móet worden afgereageerd want de natuur -eist na actie een reactie. Een bedaard, bespiegelend temperament brengt dergelijke uitersten niet voort, maar bereikt ook niet derge lijke hoogten van macht en moed. Het volk neemt er misschien aan stoot aan als het leest over wilde feesten waarbij gasten volledig ge kleed in zwembaden gejonast wor den en dronkenschap geaccepteerd wordt. Het zou er echter geen aanstoot aan moeten nemen. Deze mannen, op wie de uitdaging van het leven het zwaarst drukt, moeten af en toe ontsnappen naar een kinderlijke we reld, een toevluchtsoord waar ze kunnen ontkomen aan de dagelijkse eisen van het leiderschap, en zich gedragen zoals kinderen doen, la chen zoals kinderen doen, waar ze de voorzichtigheid opzij kunnen schuiven en een ogenblik vergeten wie ze zijn, wie ze voorbestemd zijn te zijn en moeten zijn omdat ze geboren zijn voor het leiderschap. De vrouwen die met Kennedy's trouwen begrijpen dat. Ze vinden niet dat ze iets moeten vergeven, want voor hen is er niets te verge ven. Ze houden van hun mannen zoals ze zijn. Ze willen dat hun mannen zullen zijn en doen wat de mannen zelf willen zijn en doen. (Wordt vervolgd.) Er zijn redenen genoeg voorde Kennedy vrouw en om angst te hebben. In de menigte zo is gebleken is een Kennedy niet veilig. Hier kijkt Joan geschrokken toe hoe een al te vurige supportster haar man bijna de nek breekt.

de Stem | 1971 | | pagina 9