Vlooienmarkt in Oostburg Raad Reimerswaal bespreekt vlag Imposante vioolshow voor Belgische kust HOOGTEPUNT VAN TOURNEE ZEEUWSE KOORSCHOOL Handboog-treffen tussen Zuid-Beveland en Zeeuwsch-Vlaanderen Handboogmaatschappij De Westerschelde iseeft behoefte aan tweede wip ITTERS - GROTE BELANGSTELLING VERWACHT Keuring van warmbloed- merries uit Brabant en Zeeland RSCHAP AMBACHT OOSTBURG stad streék Matroos vermist Sluis HAL IGlO-demonstratie SUPERMARKT VAN DER HEYDEN E ZAC-z weef kamp was succesvol Toeristische attractie Westkapelle Philippine an het waterschap Hulster Idoening aan het bepaalde :rstaatswet 1900 ter open- rende 30 dagen na dag- elanghebbenden ter grif- terschap, Gentsestraat 38 i nedergelegd het besluit uit Gedeputeerde Staten 1971 nr. 1418/70, 2e afde- g op het beroep ingesteld latschappij Zeeland, tegen dagelijks bestuur van het nbacht d.d. 29 april 1970 iend bezwaarschrift tegen ijkgeschot over 1966, 1967 genoemde termijn van 30 :luit voor belanghebbende dagelijks bestuur van het rschap Hulster Ambacht, J. STAAL, dijkgraaf. YSEBAERT, griffier. WALCHEREN N.V." litzendburo langdurige projecten seland en vakantieregeling - VLISSINGEN 6254 7486 stburg maakt ingevolge het i de Wet op de Ruimtelijke taad in zijn vergadering van estemmingsplan wordt voor eyen gebieden op de daarbij 9-6-1971 nr. 5182-S11, 11-6-1971 nr. 5182-S18. •boden is binnen de onder I der of in afwijking van een g van burgemeester en wet- ning) de navolgende werken ide, of werkzaamheden uit laten uitvoeren, een en an- van normale onderhouds- verlagen of afgraven; opho- euren van grasland; rharden van wegen, paden ■den en het aanbrengen van verhardingen; n bedrijfsgebouwen en wo- ren, lozen of storten van al of aan hun oorspronkelijk voorwerpen, stoffen of pro- aanleggen of inrichten van rgplaatsen, behoudens voor- noodzakelijk is; t beheer gericht op de in de landschappelijke of na- ike waarde van de gronden, le uitoefening van het bos- nder bovendien niet betreft hun oorspronkelijk gebruik pen, stoffen of produkten; of van het agrarisch bedrijf, er deze uitoefening reeds tijdstip van inwerkingtre- en een en ander bovendien ïkte landbouwvruchten en n bedrijfsgebouwen en wo- ineren buiten de gebouwen an hun gebruik onttrokken ar- of vliegtuigen, alsmede rede of onklare machines, tuigen, dan wel het aanleg- sport-, wedstrijd- of speel- iegvelden en landingsplaat- caravanterreinen, dagcam- randen, lig- of speelweiden, en baad- of speelvijvers; n ondergrondse of boven- eonstructies, installaties of zondering van erfscheidin- de hoogte van 75 cm; onder ies, installaties of appara- begrepen recreatieve voor- ondering van eenvoudige :n bank, afvalbak of weg en, constructies, installaties niet begrepen voorzienin- zijn voor of verband hou- gericht op de instandhou- ïappelijke of natuurweten- n van de gronden, of nood- f verband houden met de bosbedrijf, dan wel de uit- frarisch bedrijf, indien en >efening reeds plaats vond inwerkingtreding van dit iheden ten behoeve van of et de oprichting of plaat- niet aan hun bestemming of vaartuigen, arken, cara- voorzover deze niet als te merken, alsook tenten; chten van havens of centra :n het aanbrengen of aan- ichoeiingen, van kaden of •oor boten; mheden, welke wijzigin- ihouding of waterstand be- ebben; beschadigen van houtge- ivijze van verzorging, met geen aanlegvergunning is ng tot bossen en andere deel uitmaken van bos- die als zodanig bij het eerd staan, en met dien anlegvergunning is vereist appen van griendhout en jover betreffende de nor- het op het tijdstip van in- dit besluit bestaande bo- ;rooisel of mos; afbeeldingen of tekens deinden; rnden, die op het tijdstip bosgronden konden wor- :n genoemde werken en aatbaar zijn, indien daar- arvan, hetzij direct, hetzij gevolgen, schade wordt chappelijke natuurweten- istorische waarde van het iring van waterstaatswer- irvoor dit voorbereidings- lit en de daarbij behoren- "uli 1971 ter gemeentese- bureau Ruimtelijke Or- >urgemeester voornoemd, HIPPER. Dinsdag 20 juli 1971 „De handeltjes die de kinderen opzetten zijn het mooist. Zij komen met van alles aanzetten." Behalve glazen kopen kun je op de markt ook glazen laten vullen. (Van onze correspondent) KRONINGEN De raadsleden van de gemeente Reimerswaal zijn uitgenodigd op dinsdag 27 juli in een openbare raadzitting om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis in Yerseke hun mening te laten horen over de conceptie van een gemeente- vlag, en tevens goedkeuring te verle nen voor een krediet tot aanschaffing van deze vlag van duizend gulden. Het gemeentedoek is naar een ont werp van Klaas Siersma. Men is uit gegaan van de kleuren van het ge meentewapen, wit. rood, geel blauw en zwart, met als voornaamste em bleem het zwaan. Een aanvullend krediet van f 104.580 is nodig voor de algehele restaura tie van de toren der middeleeuwse (Van onze correspondent) OVEZANDE Voor de zestiende achtereenvolgende keer zijn in O ve zelden wedstrijden tussen schutters uit Zuid-Beveland en Zeeuwsch- Vlaanderen gehouden. Er werd ge- schoen met 24-tallen, 4-tallen en persoonlijk. De uitslagen waren: per 24-tal: Zuid-Beveland 42 punten, Zeeuwsch- Vlaanderen 44 punten.Hierna kwam het 4-tal van Vios te 's-Heerenhoek. dat vier punten behaalde, uit tegen het Zeeuwsch-Vlaamse kampioens viertal van St. Sebastiaan uit West- dorpe dat 18 punten scoorde. Als laatste onderdeel van deze wedstrij den kwamen aan schot de kampioen van Zuid-Beveland, F. Koens van Spes Nostra te Ovezande. die drie Punten scoorde, en de Zeeuwsch- Vlaamse kampioen A. Suy van St. Sebastiaan uit Koewacht, die twee punten behaalde. Op 31 juli vindt de retumwedstrijd plaats in Klooster- zande. hervormde kerk te Waarde. Dit is reeds de tweede maal dat aan de raad in verband met de gestegen kosten en het meerwerk om 'n aanvullend kre kiet gevraagd wordt. Het terrein Kakeldans te Yerseke zal bouwrijp worden gemaakt. De raad moet hiervoor f 41.000, voteren. De stichting bejaardenzorg te Yerseke is van plan op korte ter mijn de bouw van zestien bejaarden woningen op dit terrein te realiseren. De christelijke kleuterschool te Waarde is te klein geworden en moet worden uitgebreid. De raad wordt om medewerking gevraagd. Ten behoeve van de bijzonder basisschool te Oost- dijk zal de raad medewerking wor den gevraagd voor het aanschaffen van enig gymnastiekmateriaal, kosten f 1175. Belangrijk voor de muziekge zelschappen te Reimerswaal is het voorstel van b. en w. te komen tot een veranderde wijze van subsidië ring per 1 januari 1972. Gold voor heen f 1000 per jaar plus twee les- eenheden van de Zeeuwse Muziek school per gezelschap, thans wil men naar een vast subsidiebedrag van f 1250,per gezelschap, onder hand having van de twee les-eenheden per week op kosten van de gemeente. Drumbands bestaande uit tenminste twaalf leden kunnen f 200,subsidie ontvangen. (Van onze correspondent) HANSWEERT Sedert maandag morgen vijf uur wordt te Hansweert vermist de 36-jarige ongehuwde Frans Mild, uit Dordrecht, van be roep opstapper-matroos. Hij had om vijf uur aan boord moeten zijn van het Nederlandse sleepschip Damco 108, dat lag afgemeerd aan de Vla- kense loswal te Hansweert. Naar ons van politiezijde werd meegedeeld is de heer Mild zondag avond voor het laatst gezien in het café De Schelde te Hansweert. Hij verkeerde, volgens de politie, in ken nelijke staat van dronkenschap. Expositie Dé burgemeester van Sluis, mr. H. P. L. van den Beid, opent zaterdag om 20.00 uur de schilderijententoonstelling van de Vlaamse kunstschilder Omer van Vosselen, welke van 25 juli tot en met 15 augustus a.s. in de Raadskelder van het Sluisse stadhuis zal worden De inleiding over de ten- werkstukken zal wor den gehouden door drs. De Smet. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG. Het zal zaterdag in Oostburg weer bijzonder druk zijn. Duizenden mensen zullen zich op het Ledelplein verdringen om de markt naar het voorbeeld van het befaamde Waterlooplein in Amsterdam tot een gezellig evenement te maken. De vorig jaar door de heer Bogaert gelanceerde „vlooienmarkt" bleek een schot in de roos te zijn. Van heinde en ver kwamen zowel neringdoenden als bezoekers naar Oostburg en men mocht dan ook van een succes spreken. De heer Bogaaert twijfelt er geen seconde aan of de dit jaar geprolon geerde Waterloopleinmarkt zal za terdag 24 juli de grote trekpleister van Oostburg zijn. „Er zullen weer duizenden op de been zijn. En dat is ook ons hoofd doel: leven in de brouwerij brengen. Uit financieel oogpunt hoeven we het niet te doen. De deelname is geheel gratis en ook - van de omzet krijgen we geen cent", zegt de ge moedelijke Oostburgse handelaar in naaimachines. De heer Bogaert heeft eigenlijk maar een zorg met betrekking tot zijn geesteskind. „Het mag niet te warm en niet te sleoht weer zijn. Het moet er net tussen in zijn, dan krijgen we nog meer bezoekers dan vorig jaar". N,a het succes van de eerste markt in Oostburg gingen er zelfs stemmen op om eens in de maand een derge lijke markt te houden, maar de heer Bogaert vindt een dergelijke fre quentie teveel van het goede. Overigens is hem gebleken dat er mensen zijn die zich al maanden van tevoren op de markt verheugen. „In januari werd ik door iemand in Terneuzen opgebeld met de vraag op welke datum de markt gehouden zou worden. Hij wilde dat weten om er zijn vakantie naar te kunnen regelen. Ook is er een groeiende animo onder antiquairs in Zeeuwsch-Vlaanderen. Antiek of wat daar voor door moet gaan is nog altijd een gewild artikel in een toeristencentrum". Wat vindt de heer Bogaert het meest aantrekkelijke van de markt? „Dat zijn de handeltjes die de kinderen opzetten. Ze komen met van alles aanzetten en vinden het prachtig als ze iets verkopen. Ze gaan er ook helemaal in op". De aard van de te koop aangeboden artikelen is niet aan beperkingen gebonden. Alles mag verkocht wor den. De heer Bogaert: „Vorig jaar waren er kraampjes met hondjes, poesjes, marmotten en konijnen. Die waren het eerst uitverkocht." Wie liever niet zelf zijn koopwaar aan de man wil brengen kan dat door een echte veilingmeester laten doen. Veilingmeester Ab Verhage uit Groede zal zich van deze taak kwijten. De markt begint om tien uur, maar 's ochtends of acht uur kunnen de beroeps- of gelegenheids kooplieden al op de markt en het Ledelplein terecht om hun stand plaatsen in te nemen. „Vorig jaar toen we de markt voor de eerste keer organiseerden was het nog een slag in de lucht. We hebben nu wat meer ervaring gekregen. Ook dit jaar hebben we zeer veel medewer king van het gemeentebestuur. Ei genlijk zouden we een permanente hal moeten hebben om dit soort evenementen onder te kunnen bren gen. Dan was je ook minder afhan kelijk van de weersomstandigheden. Wie weet komt zo'n gebouw er ook nog wel", zegt de heer Bogaert. Behalve de markt staan deze week op het programma van de door de winkeliersvereniging geor ganiseerde evenementen een bridge drive voor toeristen in hotel de Een hoorn en een oatoh-gala in een grote tent op het Ledelplein op donderdag 22 Juli, een Breughel-dag met een complete os aan het spit, een stow met Sjakie Schram, het Tiroler or kest de Alpen Rozen en een miss hotpants-verkiezing op vrijdag 23 juli. (ADVERTENTIE) Bezoekt heden dinsdag 20 juli van pudding en sinaasappelsap met attractieve aanbieding. BIERKAAISTAAT - HULST (Van een onzer verslaggevers) TILBURG Zaterdag 31 juli pre senteert het puikje va»i de Zeeuwse en Brabantse warmbloedmerries zich. Dat gebeurt op de Veemarkt ui Den Bosch.265 Paarden die met succes de voorkeuringen hebben doorstaan worden dr«i aan de cen trale keuring onderworpen. Ze rij den voor in de categorieën 1-, 2- en 3-jarige, alsmede in de categorie veelzijdige en in groep rijpaarden. De keuring die wordt verricht door de vaste deskundige jury be gint om half tien. Om vijf uur 's middags is het evenement afgelo pen. De organisatoren, de afdeling Noord-Brabant-Zeeland van de vere niging warmbloedpaardenstamiboek Nederland kan op grote belangstel ling van de talrijke paardeliefheb- bers uit het zuiden van ons land rekenen. In het leven van Brabantse boeren heeft het paard steeds een grote plaats ingenomen. Vroeger sprak de Brabantse boer steeds van „mijn paard en ons moeder". De paarden werden in het boerenbedrijf gebruikt. Na de oorlog is dat bedrijf gemechaniseerd. De liefde voor het paard bleef echter. Vele boeren gin gen rijpaarden houden en fokken. Bijna 25% van de warmibloedpaar- den in Nederland vindt men in de provincies Noord-Brabant en Lim burg. De kwaliteit van die paarden is de laatste jaren aanzienlijk verbe terd. Daarom verwacht men veel liefhebbers op de Bossche veemarkt. Ze zullen zelf willen constateren welke fokdieren door de juryhet hoogst worden gewaardeerd. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de week van 10 tot en met 18 juli heeft de Eerste Zeeuwsch-Vlaamse Aeroclub (E- ZAC) haar jaarlijkse kamp gehou den. Dit kamp werd geleid door de heer A. Szabo uit het Belgische Meerle, die het zweefvliegen al 17 jaar lang beoefent, Evenals vorig jaar waren de weer goden EZAC weer gunstig gezind. Op 15 juli steeg A. Dobbelaar uit St, Jansteen op in Hoek, om anderhalf uur later te landen in het Belgische Desselgem, 55 kilometer verwijderd van het vliegveld te Hoek. Twee dagen later presteerde de 16-jarige de Lyon uit Hulst het om zijn kist neer te zetten bij het Franse dorpje Hullueh, 20 kilometer ten zuiden van Lille. De afstand Hoek-Hulluch was maar liefst 120 kilometer. Hiervoor had hij vijf en een half uur in het toestel gezeten. Door deze prestatie behaalde deze vlieger het zilveren c-brevet. Zondag 18 juli sloot G. van de Lee uit Axel het kamp af met een schitterende over- landvlucht naar Geraardsbergen, een afstand van 53 kilometer, ook hii behaalde hierdoor het zilveren c- brevet. Verder werden in dit kamp solo vluchten uitgevoerd door: L. Ringoot uit St. Jansteen, J. Braai uit Axel en W. Verplancke uit IJzendijke, die allen het b-brevet haalden. D Lindenberg haalde het c-brevet. Boeken, schilderijtjes, maar ook antiek, poesjes of fietsen. Alles mag verkocht worden. (Van -een onzer verslaggevers) OOSTENDE Voor de kust van Oostende zullen Koning Boudewijn van België en zijn broer prins Al- bert vandaag een vlootsohouw bij wonen van 17 schepen van de Belgi sche zeemacht en 22 oorlogsbodems, afkomstig uit Nederland, Amerika, Wes-t-Duitsland, Denemarken, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Ita lië en Portugal. Deze vlootsohouw die waarschijn lijk ook bezocht zal worden door een groot aantal Zeeuwse toeristen, is de grootste die België ooit gekend heeft. Hij is op touw gezet ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Belgische zeemacht. Koning Boudewijn en prins Albert varen rond tien uu-r uit Oostende uit, aan boord van het Belgische commando- en bevoorradingsschip „Zinnia". Nederland is bij deze vlootschouw op de rede van Oosten-de vertegen woordigd met de onderzeebootjager „Noord-Brabant", de mijnenjager „Dokkum" en de kustmijnenvegers „Woerden", „Breukelen", „Bols- ward", „Brielle" en „Van 't Hoff België zelf is voornamelijk met mij nenvegers vertegenwoordigd. Oriëntatierit De VW-Westka- pelle houdt vandaag in samenwer king met de motor- en a-u-torlub „De Zeeuwep"een oriëntatierit. De in- sshrijving en start vindt plaats bij de Delta-bakkerijen, terwijl de finish en prijsuitreiking plaatsvinden in café Kasteel van Batavia. Ringrijderij Zaterdag o-rgani seert de WV-Westkapelle haar jaarlijkse ringirijderij, die gehouden wordt op het Marktplein. Begonnen wordt om half één. Volleybaltoernooi Door de WV-Westkapelle werd op het bad- strand een volleybaltoernooi georga niseerd waarvoor veel belangstelling bestond- Ondier leiding van de heren Kees Lievense, Wim Flipse, Bert Peen-e, Adri Lieven-se en Piet Hui- bragtse werd bet toernooi goed afge werkt. (Van een onzer verslaggevers) Zeeuwse Koorschool in Goes terugge keerd. Het hoogtepunt van de toernee door Engeland was ongetwijfeld het optreden in de parochiekerk van de Britse vorstin, de St. Martin-in-the- fields op Trafalgarsquare in Londen. Het tussentijds verslag van de laatste „koor-toure" van het land van de Goese tripleidster Hetty Bos, omvat ook ret op 17e eeuwse niet mis te ver stane succesvolle wijze „miszingen" (wat iets anders is dan vals-zingen) in de beroemde AU saints church in Londen. Het derde en laatste reisverslag 10 jul-i vertrok de Zeeuwse koor school met een bus uit Londen naar Guilford om da-ar samen met het Antwerpse kathedraal koor en het Guilfo-rd koor een concert te geven. In de tien jaar oude kathedraal, die op een heuvel aan de rand van het stadje gebouwd is, oogstte (het wordt haast eentonig) de koorschool weer veel succes. Met beide andere koren had het Goese gezelschap reeds eerder een concert gehad: in juni met het Antwerpse koor en in mei met het Guilford koor dat toen Goes bezocht en feitelijk de grond slag legde voor de Engelse tournee v-an de Zeeuwse koorschool. Zondagmorgen stond onze groep voor een kerk, die er van buiten af nog-al troosteloos uitzag. Des te gro ter was ieders verbazing toen wij binnenkwamen en het prachtige kerk-interieur in het oog kregen: op alle ramen en muren zijn heiligen afgebeeld. Niet voor niets wordt de kerk „All saint's church" genoemd: de eerste- steen werd op allerheili gen gel-egd, in 1850, In het jaar van indienststellmg, 1859, startte ook het beroemde knapenkoor van de All Saints church. Helaas, wegens finan ciële omstandigheden, moest het koor in 1968 opgeheven worden. Er worden nu echter activiteiten ont plooid om het koor weer op te zetten, onder meer door de organisa tie van de St. Martin-in-the-fields kerk en de in Engeland zeer beken de musicus dr. Arnold. Deze laatste speelde tijdens de mis die de Zeeuwse koorschool hier zong, 't prachtige 100 registers tellende or gel van de kerk. Deze m s, en trou wens alle andere diensten in deze kerk, wordt volgens 17e eeuws ge bruik opgedragen. Het viel dan ook niet te verwonderen, dat er acht misdienaren en drie heren op het altaar stonden. Ook het publieke gedeelte van de kerk was overbe volkt. Maandagavond: enigszins nerveus voor het komende concert dat het belangrijkste van alle concerten zou worden, gingen we de trappen naar de St.- Martin-in-the-fields op. Aan de ingang stonden enthousiaste fans: de meeste van deze mensen hadden zondag de dienst in de All saints church bijgewoond. Een oud heertje drukte me een enorme zak met snoep in de handen, om de inhoud onder de jongens uit te delen. Wat de uit 1721 daterende kerk beroemd maakt, is de geest die er heerst: de kerk geeft alle uren van de dag (ook 's nachts) bijstand in moeilijkheden en zorgen, aan men sen van alle rangen, standen en rassen, zowel aan de koningin het is haar parochiekerkals aan een bedelaar. Ook staat deze kerk, en dat is voor ons nu wel het belangrijkste, open voor musici van wereldfaam. led-ere beroemde indivi duele musicus of muziekgezelschap moet hier eens in zijn leven ge speeld hebben. Ook Handel placht er dikwijls het orgel te bespelen. Al met al was het daarom voor de Zeeuwse koorschool een grote eer om in deze kerk een concert te geven. Zeer groot was de vreugde toen het publiek na afloop van het concert om een toegift vroeg. Mrs. Joy Masters, een van de leden van het music committee St.-Martin-in- the-fieldis, die naar alle concerten komen luisteren, zei na afloop dat ze zeer diep onder de indruk was van hetgeen het koor ten gehore had gebracht. Zelden had ze een koor gehoord „met zo een rijke melodie, nuance en met zulke gepolijste stemmen". Rond een uur of elf zal ook de Belgische luchtmacht acte de pre sence geven met negen „Flying Boxcars" (c 119), twaalf S-tarfigh- ters (f 104 g), twaalf Mirages 5 en zes Fouga Magisters. De „Zinnia" aan boord waarvan zich de koning bevindt, wordt tijden-s een deel van de schouw begeleid door vijf heli kopters. Sinds vorige week donderdag zijn in de haven van Oostende de oor logsbodems van de „bezoekende lan den" komen binnenlopen. De feeste lijkheden zullen tot donderdag du ren en bestaan onder meer uit een taptoe (vanavond), waaraan muziek kapellen van verschillende nationali teit deelnemen, en een vuurwerk op het strand in Oostende woensdaga vond. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De handboog maatschappij De Westerschelde uit Terneuzen heeft een schieting ge houden op de staande wip, waarvoor een redelijke belangstelling bestond. De deelname zou groter zijn ge weest, als de handboogvereniging over méér dan één wip had kunnen beschikken. Een aantal Belgische schutters informeerde voor de aan vang van de schieting of er op twee wippen geschoten zou worden. Toen het bestuur daarop ontkennend moest antwoorden, vertrokken ze. De uitslag: eerste hoogvogel: Fl. van P-oucke, Koewacht; tweede hoogvogel: J. van Leuven, Boschka- pelle; eerste zijvogel: R. van Waes, Zuiddorpe; tweede zijvogel: Om. Saey, Sas van Gent; derde zijvogel: M. Pluijm, Westdorpe; vierde zij vo gel: J. van Leuven, Boschkapelle; eerste kal: P. van de Broecke, IJ zendijke; tweede kal: R. Roels, Axel. De derde en de vierde kal werden niet afgeschoten. De stand voor de pu-ntenschieting 1971 is momenteel: 1 O. Saeij, 10 pnt, 2 J. van Leuven, 7 pnt, 3 L. de Haan een G. Baert, 6 pnt, G. Savoy, M. Haemers en P. van de Broeke, 5 pnt. Schieting Ter gelegenheid van de kennis werd in café Marinet een schieting gehouden. Aanwezig waren 55 schutters van 16 verenigingen. De uitslag was: Hoogvogel: E. van de Walle van de Lustige Boer uit Assenede (B), de le zij vogel was eveneens voor E. van de Walle, 2e zij vogel: Jos Gemma van De Hand boog uit Assenede (B). De extra-prijs was voor A. Luycks uit Sluiskil en het grootste aantal vogels werd geschoten door A.. Mussche van Hofzicht uiit IJzen dijke- De beker werd gewonnen door A. van de Putte van de Lustige Boer uit Assenede (B).

de Stem | 1971 | | pagina 5