een volk BEHALVE IN ZEEUWSCH-VLA ANDEREN Meer tolerantie voor jeugdige kampeerders 5*««0HS Heinkenszand krijgt waarschijnlijk zwembad voo rlopig LOCKEFEER ACHTER ZEEUWSE BOERENORGANISATIES G.S. gaan druk uitoefenen op beleid minister Drees Nasleep PZEM-zaak in raad Middelburg HULSTER PONYCLUB NAAR DUINDIGT EVA WAS TE BLOOT VOOR ST.-BAAFS 5P VIJFTIEN stad streek Overwegend zonnig hoogwjaj<ajg,r BAALHOÊKKANAAL binnendijks trace Inzake herziening standpunt over veer lioedekenskerke Hulst liep vol met Belgen UZEN r, 20 uur: Kelly's Heroes, 14 iuis, „Cultuur en Recreatie", iStelling in het kader van de 25 jaar Belgisch-Nederlands el Verdrag (t.m. 31 juli) zon- iloten. NGEN nbra, 20 uur: Chitty Cihitty arag, a.l. )ÏJKE reel Centrum, Expositie van en tekeningen van George en Dolf Jaspers (t.m. 12 Ma. t.m, vrijd. van 10-12 en tur. Zat. en zond. van 14-16 ZEE eesten, Rondvaart, kunst- mosselverkoop, volksdans- erweesthuis, Poststraat 45, ex- van schilderijen, grafiek, sie- enz. In de tuin beeldhouw- t.m. 14 aug.). Ma. t.m. zat. 17 uur. ERPEN nshuis, 20.30 uur: Openlucht lling op de binnenkoer: „Het in Don Joaquin", van Rose door het Reizend Volksthea- nshuis, expositie „Rubens en d", tekeningen uit Belgische dingen, o.a. tekeningen van Van Dijck en Jordaens okt.) elheimpark, expositie 11e te met hedendaagse sculptuur rgentinië, Brazilië, Canada, en de Verenigde Staten als- ■eelden uit Nederland en wer- n de onlangs overleden kun- Oscar Jespers (t m. 3 okto- eopend van 10-21 uur. ÏE v n, Tweede Triënnale voor :he Kunst in België (t.m. 14 iagfcdijks van 10-18 uur. v. Kunstambachten, St. Pie- n 9, Zeehaven Gent, verle iden, toekomst. (t.m. 30 aug.) na 1945". (t.m. 10 okt.) terste zuidwestelijke puntje igeland - met de opmerking kunnen we niet"), Zwitser- frankrijk, Monaco, Andorra, o.a. eentje - vandaag in de jftien - uit Sardini, het ei- de teen van de Italiaanse Joegoslavië, Spanje en fortu in de top van de BeSTEM- in Top Vijftien). rerdienen dus eigenlijk wel jnaam „De Chinezen van Eu- )nze hoop kaarten van buiten te krijgen is tot nu toe niet •eerd. Maar het duurt nog rie weken voor het 7 augus- .en in die tijd kan veel n. Gurp, Hofwijkstraat 39, Breda Portugal) ildonk, Nieuwstraat 87, Madi e Ferro, Spanje) sen, Voorvang 12, Breda* ranje) Olavstraat 13, .Zevenberg- ui je) sers, Provincialeweg 98, mje) idel, Norbartstraat 13, Made ra, Spanje) Dartstraat 11, Made era, Spanje) ert, Dr. Ariënsplein 1, Breda' Iië) iters, Molenstraat 50, Raams- linië, Italië) Provincialeweg 92, Oosteind Guadalest, Spanje) Lange Wagenstraat 17, Gilze' Spanje) ïgs, Stationstraat 67, Spanje) Hoofdweg Zuid 81, nje) rigidastraat 46, Bavel* Spanje) Eelaars, Resedastraat 2, mje) Bestemming Zon Top Vijftien 4-7? (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND De kans is groot, dat het gemeentebestuur van Borsele een dezer dagen zal beslui ten een tijdelijk zwembad te laten aanleggen in de Stellepolder bij Heinkenszand. Dit is het resultaat van een petitie van 88 vakantievie rende Heinkenszandse kinderen in de leeftijd van 10 tot 19 jaar, die een deputatie van vier jongens en meisjes gisterochtend aan burge meester G.H.E.M. van Waes kwam aanbieden. „Ondergetekenden richten ziöh tot uw college met het verzoek, in over weging te willen nemen, het recrea- tiemeer in de Stellepolder te Hein kenszand voor een deel van het Zandstrand te willen vrij geven om te zwemmen. Voor hen die de zwemkunst machtig zijn. Naar onze mening is er wel een gedeelte van het Zandstrand aan de zijde van het Zanddepot, zover ingakalfd, dat er voor geoefende zwemmers geen di- Vooruitzichten lp voor woensdag m en donderdag, opgesteld door JBBBHpnk het K.NJM.I. op L(tYi»/X ril maandag BM 1r ftnmrf M ffifl om 18-°® uur: l^yilüAsri Overwegend zonnig en droog met enige stijging van tempe ratuur. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon: 6 tot 14; min.-temp.: 1 tot 5 graden onder normaal; max.-temp.: 0 tot 4 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: 5 tot 13; min.-temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden onder nor maal; max.-temp.: omstreeks nor maal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. Morgen, woensdag 21 juli. Bergen op Zoom: 2.54 en 15.22 Hansweert: 2.08 en 14.33 Terneuzen: 1.32 en 13.53 Vlissingen: 0,59 en 13.25 Wemeldinge: 2.44 en 15.12 rekt gevaar bestaat. Het water in dit meer is veel helderder dian in de Ooster- of Westerschelde of Veerse Meer en we hopen dan ook dat het thans, nu de vakanties worden ge houden en het weer er zioh voor - leent, mogelijk zal zijn, dicht bij het dorp een gelegenheid open te stellen waar men zich kan verfrissen. Met. de meeste hoogachting..." De petitie werd aan de burge meester overhandigd doorv Maria Wesdorp, Als Knuit, Jil Hannewijk en Adri Rotier. Tijdens een zeer geanimeerde ontvangst ten stadhuize kregen de-jongelui eerst een toelich ting op de stand van zaken ten aanzien van het Stelleplas-project, van direkteur gemeentewerken H. den Hartog. Daarna vertelde de bur gemeester tot grote vreugde en ver rassing van de „aktiegroep" diat het waarschijnlijk wel mogelijk zou zijn om met behulp van enkele graaf- werktuigen met weinig kosten een ondiepe put te graven onmiddellijk naast de Stelleplas en die (door het doorbreken van een dam) vol te laten lopen met het water uit de plas. JB. en w. van Borsele hebben namelijk al vorig jaar een zwemver- bod ingesteld voor de door zandwin ning voor de rijksweg-aanleg ontsta ne plas, die vrijwel overal 7 meter diep is en gevaarlijke steile kanten heeft. I De nieuw te graven voorlopige zwemput zal met een speciale voor ziening afgescheiden worden van de gevaarlijke poel. De jeugddeputatie van Heinkenszand verklaarde zioh desgevraagd onmiddellijk bereid om een veiligheidsdienst van ongeveer twintig „oudere jongeren" in te stel len, die met wisseldiensten geduren de vast te stellen periodes toezicht zullen gaan uitoefenen op het „zwembad" (dat vermoedelijk maxi maal 1 meter diep zal worden). Zoals bekend is voor de Stelleplas een groots recreatieplan in voorbe reiding, maar het tijdstip van uit voering is in verband met de finan cieringsproblemen van de gemeente nog niet bekend. Wel zal waar schijnlijk al in oktober een begin gemaakt worden met enkele van de werkzaamheden. Hierbij behoort on der meer de groen-inplanting rond om het meer en het uitzetten van vis. Het ligt in de bedoeling, dat vol gend seizoen in beperkte mate Zal worden gezwommen in de Stelle plas. Burgemeester Van Waes beves tigde gisteren d-at het water in de plas inderdaad zeer zuiver is. Hein kenszand is de enige plaats op zuid- Beveland waar zoet water opwelt. Konstanz 394 (pl. 1); Rheinfelden 251 (pl. 3); Straatsburg 264 (pl. 26) Plittersdorf 393 (pl. 15); Maxau 434 (pi- 8); Flochingen 128 (onv.); Mannheim 243 (-3); Steinbach 116 (Pl- 9); Mainz 238 (-8); Bingen 154 (•5); Kaub 168 (-6); Trier 229 (-1); Koblenz 167 (-8); Keulen 129 (-7); B-uhrort 291 (-5); Lobith 905 (-9); Paamemdenae kop 877 (-8); Nijme gen 694 (-11); IJsselkop 813 (-8); Befje IJssel 334 (-3); Deventer 222 (pl- 5); Monsin 5450 (-8); Borgha ren 3800 (-85), Belfeld 1092 (pl. 2) Grave beneden de sluis 500 (-1). (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - TERNEUZEN Het heeft er alle schijn van, dat op het grootste deel van de Zeeuwse kampeerbedrijven de vrede tussen de jeugdige en de volwassen kampeerders weer getekend is. Zoals men zich herinnert, hebben diverse Zeeuwse campinghouders in het seizoen 1969 besloten om jeugdige kampeerders te weren, aan gezien zij de orde te zeer zouden verstoren. De problemen welke hier door voor de recreatiebedrijvigheid in de provincie dreigden te ont staan, werden kort daarna onderwerp van studie voor de provinciale raad voor de recreatie in Zeeland. De raad kwam met een advies om in Zeeland een proef met een specifieke jeugd-camping te nemen. Uit de praktik blijkt, dat de behoefte aan specifieke jeugdcampings waar schijnlijk minder groot is dan de provinciale raad destijds dacht. Op grond van een aantal informaties, zowel bij campinghouders in Zeeland als bij jeugdige kampeerders kan namelijk met enige voor zichtigheid worden vastgesteld, dat het jeugdkamperen in Zeeland dit jaar weinig problemen oplevert. Daarbij dient opgemerkt te wor den dat de Zeeuwsch-Vlaamse campinghouder®, in tegenstelling tot hun collega's in de rest van Zeeland, nog steeds minder tolerant te genover jeugdtoeristen staan „In 1969 was een langharige jongen nog identiek aan een stuff-roker en een luiaard", zei ons een camping houder in Weste-rschouwen. Nu zijn we aan lange haren en aan het bijbehorend gedragspatroon van de jeugd gewend. Van mij mogen ze komen. Wel is het motto: na de eerste klacht over herrie of overlast gaan de ordeverstoorders de laan uit. Dat weten ze bliksems goed. Klachten van gezinnen en oudere kampeerders zijn dian ook schaars"- Een. Walohierse campinghouder: „Voor een gezond en sociaal toeris me is het zelfs egewenst, dat groep jes jongeren en gezinnen niet van elkaar worden geïsoleerd. Voor mij zou het doorvoeren van een selectie trouwens te moeilijk zijn. Je maakt tegenwoordig steeds vaker mee, dat je een groep jongelui aan de poort ziet verschijnen, waarvan er een of twee ankerplaatsen in kamperende gezinnen hebben. Wij huldigen het motto van de vierende teugel. Zie daar: de jeugd blijkt verantwoorde lijkheidsgevoel genoeg te hebben om daarvan geen misbruik te maken". Een „binnenlandse" campinghou der op Zuid-Beveland: „Zonder het jeugdig element zou een camping maar een dorre boel zijn. Je moet wel regelmatig en consequent con troleren oip lawaai, nadat het signaal „stilte' 'is gegeven". Enkele jeugdige kampeerders in Vlissingen zeggen: „Problemen zijn altijd daar, waar die mensen ze ma ken. Bij goed weer, zo-als nu, leef je echter probleemloos. De enige zorg die iedereen heeft is: zonder blaren bruin worden aan het strand. Bij regenweer, als iedereen in zijn tent zit te kniezen, gaat de verveling een rol spelen en dan komen de moei lijkheden. Wij hebben niet de in druk, dat de Zeeuwse campingrou- ders ons liever zien gaan dan komen en dat zij het bordje „Vol" uithan gen als zij jongere kampeerders op zich -af zien komen". Minder verheugende berichten moeten over de Zeeuwsch-Vlaamse campings -gegeven worden. Van een controverse jeugd-ouderen is welis waar nauwelijks sprake, ma-ar de reden daarvoor is negatiever; op ve le campings kan de jeugd niet té recht, en op andere slechts in gerin ge mate, na een soort selectie. Van de oampingexploitanten die geen jeugd op hun terreinen toelaat kwam de klacht dat de jeugd zo slecht luistert. „Verder maken ze van de nacht de dag en andersom. Dat kunnen wij op onze familiecam ping niet hebben", aldus een der exploitanten. „Wij hebben -geen zin om 's nachts voor politieagent te spelen", aldus een ander. Verschillende campings accepteren wel jeugd, maar die wordt dan gese lecteerd. „Wij kijken de mensen eerst even aan- Verder zetten wij ze bij elkaar, dus niet tussen de gezin nen in", aldus een der exploitanten, die verder zei dat ze zich strikt aan het kampreglement dienen te hou den. „Wij waarschuwen slechts een keer en bij herhaling gaan ze zonder pardon van de camping af". De ex ploitanten die selectief jeugd toela ten, waren hierover niet ontevre den. Van alle door ons opgebelde cam pings waren er slechts twee die zonder meer de jeugd toegang tot hun terreinen verleenden. Wel een van deze twee toe „dat de jeugd niet meer is als vroeger. Er wordt gestolen van elkaar", aldus de lei ding van deze camping, die zei te hopen dat het daders van buitenaf geweest waren. „Vorige week ver dwenen er een gitaar, een radio en een lamp". Het fabeltje dat jeugd geweerd wordt van campings omdat ze niet -genoeg verteren wordt ontzenuwd. „Voor omzet moet je de jeugd heb ben", aldus een der laatste exploi tanten. „Als ik 14 dagen jeugd heb, vliegt mijn omzet omhoog. De vaste staanpiaatshouders brengen daaren tegen al hun spulletjes van huis mee", voegt hij eraan toe. (Van een onzer verslaggevers) HULST „Bij het kiezen van een tracé voor het Baalhoekkanaal moet men volgens mij uitgaan van een afweging van offers, van een kosten-baten-analyse. Dan zal moe ten blijken wat het goedkoopste is. Ik ben als economist geneigd om de kosten, gemaakt door de over heid en die dus door de bevolking betaald moeten worden, niet te maxi- maar te minimaliseren". Zo luidt het commentaar van drs. W. Lookefeer, lid van Provitn- oiale Staten voor de KVP, op de nota Baalhoekkanaal, zoals die er nu ligt. Ervan uitgaande, dat het buitendijkse tracé de minste offers zal vergen en de vogelstand daar door wellicht geen onherstelbare schade zal behoeven te leiden, schaart hij zioh achter de visie van de voorzitter-s van de drie Zeeuwse landbouworganisaties en kiest voor het buitendijkse tracé. Van de heer Lockefeer is, onder m-e-er in verband met zijn betrokkenheid in het Benelux-parlement, te ver wachten, dat hij de problematiek rond het Baalhoekkanaal anders benadert dan de meeste Zeeuwsch- Vlamingen, namelijk meer interna tionaal. Hij wil dan ook, zo blijkt uit zijn betoog, de ontwikkelingen rond het Baalhoekkanaal niet los zien van internationale samenwer kingsverbanden, zoals de Benelux. Weinig waardering toont deze poli ticus voor de uitspraak van burge meester M. K. van Dijke van Axel, die vorige week verklaarde, dat naar zijn mening onderhand een einde moet komen aan de versnip pering van Zeeuwsch-Vlaams grondgebied ten behoeve van Bel gië door de aanleg van kanalen. Drs. Lockefeer in commentaar daarop: „Deze opmerking van de heer Van Dijke getuigt niet van een Europese blik- Hij laat zijn blik zelfs niet verder reiken dan zijn gemeentegrenzen en naaste omgeving. Ik vind het in een groeiend Europa e een zioh effec- groeiend Europa en een zich effec- tiverende Benelux onbegrijpelijk, dat een burgemeester van een grensgemeente zo redeneert". De heer Lockefeer zelf heeft een dui delijk omlijnde mening over de Baalhoekproblemaitiek. Hij zegt daarover het volgende: „Ik ben niet tegen bet Baalhoekkanaal. Het biedt een -alternatief voor de ont wikkeling van Antwerpen in de richting van Gent". „Ik ben te zijner tijd zeker ook voor industrievestiging langs Baal hoekkanaal, voordat we onze Soheldekust verder gaan industria liseren. Het streekplan Oost.- Zeeuwsch-Vl-aanderen is naar mijn mening terecht teruggewezen. Het krijgt een heel andere dimensie door de beslissing die over het Baalbo-e-kkanaal kan vallen". De heer Lockefeer vindt, dat Zeeuwsdh-Vlaanderen er voor moet waken, dat de woongebieden straks niet worden ingesloten door industrie langs de Schelde, het ba naal Temeuzen-Gent en het Baal hoekkanaal. Er moet gekozen en afgewogen worden en daarbij kiest hij, blijkens zijn relaas, voor in dustrie langs het Baalhoekkanaal, onder voorwaarde dat andere ge bieden onaangetast blijven. Hij is tevens van mening, dat stringent de hand gehouden moet worden aan die gebieden, die bij voorbaat voor recreatieve en in dustriële doeleinden zijn aangewe zen: dus geen tussentijdse wijzi gingen van ingrijpende aaird. Ber gen v-an specie in Saeftinge wijst de hear Lockefeer van de hand, evenals een verdere aantasting van het verdronken 1-and. De „aanran ding van de flank" ten behoeve van het buitendijkse tracé ds voor hem aanvaardbaar als de vogel stand inderdaad geen al te grote schade ondervindt. „Ik reken me wat dat betreft toch wel tot de groep natuurliefhebbers", aldus de heer Lockefeer, die tenslotte over de gevolgde inspraakprocedure bet volgende nog opmerkt: „Ik juich die inspraakprocedure op zich toe. Ik honp dat het een wezenlijke inspraak zal z-ijn en niet alleen uitspraak". (Van een onzer verslaggevers) HULST Hulst heeft maandag- een ware stormloop van Belgische toeristen te verwerken gehad. In de loop van de middag werd het zelfs zo druk, dat de rijkspolitie zich genoodzaakt zag het verkeer bij de Invalswegen om te leiden, omdat in de binnenstad geen parkeerplaats meer over was. Oorzaak van de ongekende drukte zijn de collectieve vakanties in Bel gië, gecombineerd met het zomerse weer van gisteren en de maandag- markt. Op de markt was het zo druk, dat men haast over de hoof den van de mensen lopen kon. Het verkeer in de binnenstad kwam op een gegeven moment gewoon vast te zitten, deels doordat een groot aan tal voetgangers slechts een beperkte doorgang mogelijk maakte. 1 Vervolg van pagina een (Van een onzer verslaggevers) HOEDEKENSKERKE - TERNEUZEN - GOES Wethouder J. Roose en J. P. Lindenbergh van Goes, het voltallige gemeentebestuur van Borsele en de gedeputeerden J. F. G. Schlingemann en M. J. van Poelje spraken gisteren uren met elkaar over de problemen rond het veer Hoedekenskerke-Terneuzen. De minister van Verkeer en Wa terstaat (van het vorige kabinet) heeft, zo bleek gisteren, definitief am het Zeeuwse provinciebestuur meegedeeld dat hij niet meer bereid is de onkosten van het veer te betalen. Wél wil hij overwegen een nieuwe veerdienst voor voetgangers en (brom) fietsers te financieren. Tijdens het gesprek bleek dat het provinciebestuur dit momenteel ook „rog als enige mogelijkheid voor het behoud van het veer ziet. B. en w. van Borsele hebben aangedrongen op een snelle beslissing. In deze tijd is het, aldus het Bor-selese gemeentebestuur, niet goed te keuren als vervoerscapaciteit en -gelegenheid wordt ingekrompen in plaats van uitgebreid. Het huidige autoveer is een onmisbaar stuk ver voer, zo stelde de Borselese deputa tie. Werk- en sehoolrelaties worden, evenals op basis van de veerdienst neringdoenden, in ernstige mate ge schaad. B. en w. van Goes stelden zich op hetzelfde standpunt. Onder zocht zal binnenkort nog worden hoeveel passagiers uit de Goese en hoeveel uit de Borselese agglomeartie komen. Op aandrang van beide gemeente besturen zullen Gedeputeerde Staten de minister trachten ertoe te bewe gen, zijn (voorgangers') standpunt te herzien. Lukt dit niet, dan wordt (Van een onzer verslaggevers) HULST De Hulster ponyclub zal woensdag, ter gelegenheid van de nationale dag van het paard, met veetig pony's te gas( zijn op Duin- digt in Wassenaar. De club verte genwoordigt er met twee showgroe pen het Dartmoor en Haflinger stamboek. De nationale dag van het paard belooft weer een grootse manifesta tie te worden. Vorig jaar werd bij deze gelegenheid Duindigt door 25.000 mensen bezocht en er is geen reden om aan te nemen, dat dit deze keer veel anders zal zijn. De reis naar Duindigt wordt on dernomen met een karavaan van luxe auto's, drie veewagens en de grootste ZVTM-bus, die woensdag voorhanden is. Het is de derde ach tereenvolgende maal, dat de Hulster club deelneemt aan de manifestaties in Wassenaar. De deelname aan deze nationale dag wordt trouwens be schouwd als een van de hoogtepun ten in het jaarprogramma van de ponyclub, dat diverse interessante onderdelen omvat, zoals bijvoor beeld met Pinksteren het kamp in Zelhem, waar eveneens aan een ma nifestatie werd deelgenomen. Het programma begint om 13.00 uur en om 15.23 uiuir zal de Hulster vereniging als zesde aan bod komen. Het optreden duurt ongeveer een half uur en bestaat uit de opvoering van een Russische bruiloft op Dart moor-pony's, waaraan twintig kinde ren meewerken. Tegelijkertijd wordt een Spaans bloemenmenuet uitgevoerd met Haf lingers onder het zadel en met Haflingers aangespan nen in een bijna tweehonderd jaar oude authentieke Zuid-Tiroler Haf- linger-bergwagen. Aan dit bloe menmenuet werken in totaal vijftien kinderen mee. Het geheel staat on der leiding van mevrouw Lockefeer- van den Dungen en de heer Theo Stallaert, he,t vervoer tussen de Zeeuwsch- Vlaamse kanaalzone en de „zak van Zuid-Beveland" een provinciale aan gelegenheid. De gesprekspartners van gisteren hadden de indruk over gehouden dat het rijk ten aanzien van de zeeweringsproblematiek in Terneuzen meer opkijken, tegen de hoge aanpassingskosten aan het veer, dan tegen technische proble men. Zeker is dat de provincie de grote tekorten (gem. 1 miljoen per jaar) van het huidige verouderde veer niet kan dTagen. De beslissing ten aanzien van de plaats van vesti ging van een vervangend veer zal afhangen van de gewenste frequen tie en de financiële mogelijkheden, benevens de verbindingseijfers die een nader onderzoek moet opleve ren. Beide gemeentebesturen (bin nenkort worden oqk die van de gemeenten in de kanaalzone bena derd) wilden het veer als autover voer handhaven. De gesprekspart ners hielden echter van het gesprek geen optimistische kijk over ten aanzien van dit probleem. Wel mag he-t vrijwel zeker worden geacht, dat althans een voetveer zal blij ven. Burgemeester Van Waes van Bor sele: „Ik ben niet optimistisch ge stemd. Als de rijksoverheid zijn houding niet wijzigt (de nieuwe mi nister moet zich nog inwerken en de beslissing moet spoedig genomen worden, dus het zit er niet in) dan zie ik het wel een voetveer wor den". Gedeputeerde Staten hebben wel toegezegd dat ze de opvattingen van de „insprekende" gemeentebe sturen zullen onderzoeken. Ook zul len naar verwacht de argumenten van de werkgroep tot behoud en verbetering van het veer Hoed-Tern. (3067 handtekeningen) worden ver werkt in de eindbeslissing van de provincie. Ten aanzien van een eventuele compensatie voor Hoede- kenskerke als EUewoutsdijk de nieuwe veerhaven-plaats wordt, wil len b. en w. van Borsele geen enke le uitspraak meer doen. „Wij zullen pas een definitieve studie dienaan gaande maken als het zover komt. We moeten er niet van uitgaan dat het een uitgemaakte zaak is", aldus <U heer Ven Waes. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Achteraf hetmir ik het dat ik niet om een speciale raadsvergadering over de PZEM- kwestie heb gevraagd. Ik meende duidelijk de standpunten te kennen, maar nu gebleken is dat de heer Almekinders na het seniorenconvent van de Middelburgse raad van 2 juli standpunten naar buiten brengt die in strijd zijn met de werkelijkheid, ben ik toch wel hogelijk verbaasd. Ik vraag u, meneer de voorzitter, om als de heer Almekinders weer aanwezig is ons opening van zaken te geven." Aldus de heer W. Don (PvdA) gis termiddag aan het slot van de Mid delburgse raadsvergadering. „De heer Almekinders heeft de ver deeldheid van de confessionele frac ties naar buiten gebracht. Ondanks de afwezigheid van de heer A'me kinders in deze raadsvergadering, wil ik hier toch even reageren," aldus de heer Don. „Zodra de betrokkenen terug zijn, zal het onderwerp dat u aansnijdt, op de agenda komen," beloofde loco- burgemeester W. Baars. Zonder discussie besloot de Mid delburgse raad om wethouder Van der Weel aan te wijzen als vertegen woordiger van de gemeente in de aandeelhoudersvergadering van de PZEM. De opmerkingen van de heer Don over de handelwijze van de heer Al mekinders, leider van de Middel burgse rechtse raadsfractie, noopten de heer A. P. van Mourik (AR) tot het afleggen van de volgende ver klaring: „Door mij zijn op 14 juni schriftelijke vragen aan b. en w. van Middelburg gesteld, betreffende het niet houden van een raadsvergadering inzake de PZEM-affaire. Aangezien enkele betrokkenen wegens vakantie niet bereikbaar waren, hebben b. en w. mij uitdrukkelijk verzocht om van publikatie van de vragen te willen afzien. In dit verzoek heb ik bewil ligd. Op verzoek van b. en w. heb ik er mee ingestemd, dat mijn vra gen, tegelijk met het antwoord van b. en w. zullen worden gepubliceerd." Aldus de verklaring van de heer Van Mourik, die optreedt als woordvoer der van de rechtse raadsfractie. (Van onze correspondent) AARDENBURG Loco-burge meester G. F. Bonte van Aarden burg opende de door de kunstgroep „Sincfala" georganiseerde tentoon - stelling van schilderijen, tekeningen en beeldhouwwerk in de Aarden- burgse Sint-Baafs. Voordat to-t de officiële opening werd overgegaan de heer Bonte mocht daartoe het laatste schilderij tegen de kerkmuur plaatsen werd een inleiding gehouden dioor d-e voorzitter van „Sincfala", drs. W. P. Dezutter uit Gent. Door hem werd mededeling gedaan van het feit, dat vlak voor de opening van de ten toonstelling een inzending uit de expositieruimte werd verwijdend, zulks op verzoek van de kerkvoog dij. Het betrof het catalogusnummer 11, genaamd „Eva" van de kunst schilder Albert de Coninck uit Mal- degem, dat als onwelgevoeglijk werd gekwalificeerd- Het schilderij vertoont Eva met de appel. Het betreft een naakt borstbeeld, dat door geen der genodigden en overi ge aanwezigen (die via een open staande deur toch een blik op Eva konden werpen )als aanstootgevend werd ervaren.

de Stem | 1971 | | pagina 3