den rechte TEN „De armen niet laten zakken KREKELS ZORGT VOOR PLEISTER OP DE WONDE ZOETEMELK LEERT ZIJN LES „Ik moet krachten beter gaan verdelen'' AUREOOL VAN „SUPERMAN" IS BIJ MERCKX VERDWENEN Wagtmans fraai derde in tijdrit „Met Ocana erbij had het mijn mooiste zege kunnen worden" Jan Janssens visie op de Tour Tour kan nu zonder Merckx Qcana-plein sport w^m mag je zonder meer tevre. n. Maar het is me wel tegen- i dat ik in de bergen slecht kwam. Ik denk dat de drulj t was. Iedereen verwachtte in veel van me en tegen die sg kon ik niet op. Er zijn i bij geweest dat ik geen oog ed en dat ik een tabletje ïemen om iin slaap te koimen. er gewoon niet tegen dat er ne gerekend werd, daar ben gevoelig voor. Misschien zon gereden hébben als ik wist land me kende". Harings: „Ja, als je nagaat m'n eerste grote ronde was, id ik dat ik het niet slecht laan. In de Ronde van Spanje k er na vier dagen uit, dus in met weinig ervaring aan tr. Jammer, dat ik aan de raakte. Eerst een knieblessu- een ontstoken kies en de dagen maatgpijn. Op die ma- i je weinig macht over". /an Katwijk: „Ja, want ik aan wat ik kon. Alleen jatn- ik geen behoorlijke uitslag ;en". m der Vleuten: „Ja. Dit was ste Tour van alle vijf die ik t ging lekker. Dat bewijzen grote ontsnappingen wel ■ij zat". ijs de Koning: ,Ja. Met na- at ik zoveel leerde. lik weet ik volgend jaar een heel veel betere Tour zal rij- Benjamins: „Ja. Ilk fietste [makkelijker dan vorig jaar, al die blessures waar ik 3: Pellenaars denikt van de ploeg slechts drie of vier Ite kunnen gebruiken voor I seizoen. Reken je erop dat Ij bent? rekels: „Ja. Naar wat ik de fourdagen presteerde, denk me wel wil houden". Ifrinsen: „Ja. Ik ben er niet ngs: „Ik heb er geen idee Karstens: „Ik zeker niet. kend. Er zijn al versohü- oegleiders bij me geweest nd seizoen. Ik kan naar Italië en Spanje. Mijn gaat uit naar Italië. Deze de beslissing wel vallen, K twijk: „Ik kan er geen >rd over zeggen". |ïeiijamins: „Te vroeg om te Maar als ik de komende geen goede uitslag maak, Iwél bang voor". |s de Koning: „Ik denk van der Vleuten: „Afwachten, echt niet of ik mezelf een geven". 4: Als je géén contract je dan met wielrennen por? ngs: „Dan hou ik er met der Vleuten: „In dat geval i doorgaan". prinsen: „Daar heb ik nog gedacht". Katwijk: „Als de Pel me sahei ik er direct mee word ik weer aiutomon- Karstens: „Ik zei het ai: niet mee. Aanbiedingen Senjamins: „Mocht Pelle- 1 niet meer willen, dan stop sen". s: „Wanneer ik bij [-Hoff geen contract meer dat heus wel ergens an- lukken. Daar ben ik niet poor". de Koning: „Dan zal i!k ïij wel bij een andere fir- t kunnen". t.; 4 Geminiani z.t.: 5 Gi- lartini z.t TIJDRIT jens (Merckx. Wagtmans, 37.43: 2 Plaud 3.44.11: 3 De 45: 13 Pellenaras (Van der |Krekels, Van Katwijk) ioegenklassement jrer 292.01.40: 2 Driessens Plaud 292.33.19; 4 Sta- 8,12; 5 Martini 293.24.11: |a 293.37.19: 7 Momene Caput 293.56.43: 9 Schot- 10 Geminiani 294.14.51: [294.37,18: 12 Pellenaars Giganti 295.42.33. tenkl assement 187 pnt.: 2 Guimard 179: 107: 4 Zoetemelk 85: 5 |84; 6 Leman 82; 7 Krekels luillaume 71; 9 Van Impe lt 56. |natieklassement 5 pnt.; 2 Zoetemelk 9 Impe 12 pnt.; 7 Wagt- bassement points chauds 52 pnt.; 2 Van der Vleu- lerckx 34; 4 Hoban 26; 5 21; 6 Zoetemelk 20; I; 8 Riotte 16; 9 Ballini 14; li 14. JAND COMBINATIE- jSLASSEMENT 5 pnt (1+1+3); 2 Zoete- 7an Impe 13; 4 Guimard 3 21; 7 Wagtmans 34. |s vgn de jongeren; Zost6~ de gehele Tour). DERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 19 JULI 191 door peter heerkens MERCKX: TEGENSTAND SPORTIEF GENOEGEN (Van onze speciale verslaggever) PARIJS Weg uit de drukte van de huldiging, weer alleen, zei Eddy Merckx zonder omhalen: „Het zou beter zijn geweest als Ocana in de ronde was gebleven". De biecht van een Tourwinnaar. In het Bois de Vincennes besefte Eddy Merckx hoeveel minder glans er van deze rondezege afstraalde dan de twee voorgaande keren, omdat hij zijn triomf bevocht nadat zijn grootste concurrent wegviel. De te leurstelling daarover gold niet zozeer de hunkering naar een sportie ve nederlaag in plaats van een minder eervolle overwinning, dan wel de spijt over wat hij meende te kunnen maar wat nu niet mogelijk was: „Ocana verslaan". Eddy Merckx gooide het er, tegen zijn ge woonte in, zelfverzekerd uit. „Nee, ik was niet definitief verslagen op de Merlette. Daarna ging ik steeds beter rijden. Het was mogelijk geweest, ik weet het zeker, Ocana te kloppen". kele invloed. Ik reed slecht, dat was alles. Daarom bein ik ook niet ge schrokken van Ocana, al verbaasde hij me wel. Maar verrast? Nee. Ik voelde het aankomen door die zwak ke vorm. Och, iedereen kent zijn moeilijke dagen. Daar moet je door. Kwestie van de armen niet laten zakken, begrijpt ge". Lof dan voor wat Luis Ocana presteerde. „Van de ene kant vond ik het natuurlijk niet leuk wat me overkwam, maar van de andere kant heb ik zijn aanval altijd beschouwd als iets geweldigs voor de sport. Die tegenstand was voor mij een spor tief genoegen. Ik maakte dat nooit mee. Altijd en altijd vocht ik tegen mezelf. En ineens kwam er een renner die me aan kon. Dat was een unieke ervaring voor me. En van Ocana vond ik het formidabel". Toch lijkt Eddy Merckx weinig ingenomen met de beslissing van de jury om Ocana uit te roepen tot de meest strijdlustige van de hele Tour. „Tot zover hij meereed", zegt Merckx om de zaken duidelijk te stellen. „Ik weet niet of het ooit is voorgekomen dat ze die prijs aan een renner gaven die Parijs niet haalde". Eddy Merdkx vertelt dan, hoe hij de vorm die hij zo plotseling zoek was, voelde terugkomen. Hoe hij steeds sterker werd en tenslotte in de laatste week terugkwam op het peil dat hij van zichzelf gewend is. „In de rit naar Marseille, toen ik een paar minuten nam, kreeg ik zoveel moraal dat ik ervan over tuigd ben dat ik Ocana had kunnen verslaan als hij in de ronde .was gebleven en ik voel me nu weer als vroeger". Nuchter genoeg als hij kan zijn, geeft Eddy Merckx ruimschoots toe dat zijn theorie er een is waarover men fcan denken wat men wil. „Het zal altijd wel een vraag blijven, hoe deze ronde was afgelopen als Ocana niet had hoeven opgeven. Wat zou er dan gebeurd zijn? Niemand zal het ooit weten". De gedachten van Eddy Merckx dwarrelen dan terug naar de vo.or hem zo fatale elfde etappe, toen hij wel wilde maar niet kon. „Ik ben er nog steeds niet achter waar het door kwam. Het is me een volkomen raadsel. Maar ik ben allang blij dat het weer over is." Dat herstel, ontkent hij, werd niet in de hand gewerkt door de prikkel die Luis Ocana uitdeelde door hem op zo'n duidelijke manier terug te wijzen. „Dat had geen en- Met spijt over het wegvallen van de tegenstand die hij meende te kunnen overwinnen, hoe groot die ook was op dat moment, stapte Ed dy Merckx gisteren uit de Tour. „Als Ocana gebleven was, had het mijn mooiste overwinning kunnen worden. Nu is het de minste". Weerslag op de contracten na de Tour, zal ik niet hebben. Daarvoor is de naam Merckx te groot. Hoe fors het aanbod ook moge zijn, Eddy Merckx gaat zich beperken. Hij nam het voor een ronde winnaar (die im- Wat het algemeen klasse- ment betreft is er dit week- end weinig verrassends ge beurd. Zoetemelk werd zoals ook te verwach ten was tweede. Alleen Morten- sen raakte z'n vijfde plaats nog kwijt. Maar ja, dat maakt toch niets uit, vijfde of zesde, daar zit ge verschil in. Lan ding heeft me gisteren echt gefrappeerd. Ik vond het een op merkelijk feit dat vijf man van de Molteni-ploeg bij de eerste tien van de tijdrit zaten. Dat is voor mij een raadsel. Ik kan het niet ver klaren. Het is in ieder geval een teken dat Merckx' knechten hele maal niet kapot waren- Dat Merckx gisteren door een deel van het publiek werd uitgeflo ten vind ik idioot. Het was toch niet zijn schuld dat Ocana is ge vallen. De wielersport is wreed. Merckx heeft zonder meer aange toond dat hij met de tegenstanders met wie hij Parijs bereikte geen enkele moeite heeft. Joop Zoetemelk heeft volgens mij een betere Tour gereden dan vorig jaar, hoewel zijn achterstand op Merckx groter is dan in 1970. Wat die tweede plaats aangaat; ik denk dat Joop veiliger gespeeld had als hij zich in de tijdrit eerder had laten inlopen door Merckx. Als je iemand bij je hebt waar je je aan op kunt trekken, ga je veel beter. Maar ja, aan de andere kant zat er natuurlijk het gewaar in, dat Van Impe met Merckx mee zou ko men. Krekels heeft zaterdag nog iets goed gemaakt voor de ploeg vrfi Pellenaars. Het was een pleister op de wonde. Ik vond het knap van hem dat hij Guimard versloeg, die toch bijzonder rap is. Twee ritten heeft Goudsmit-Hoff gewonnen. Dat lijkt aardig, maar je moet niet vergeten dat het makkelijker is een etappe te winn als je op een uur staat dan als je bij de eerste tien staat. Nee, over het geheel genomen is de ploeg van Pelle naars me zwaar tegengevallen. JAN JANSSEN Dat Julien Stevens zaterdag dacht dat hij als eerste eindigde is voor mij onbegrijpelijk. Eerst Van der Vleuten, dan Krekels en vervol gens Stevens. Het staat toch tot de puntjes in het draaiboek. Ik vraag me af wat die renners 's avonds doen. Kennelijk dui ken ze gelijk in bed. 't Draai- boek inkijken was altijd mijn yy eerste werk na een etappe. Redactie Hein Groothuis Eddie Merckx: in laatste week weer in oude vorm. mers zoveel kan verdienen met zijn gele trui) opvallende besluit om een week vakantie te vieren. „Eerst doe ik een stuk of zes criteriums, dan ga ik rusten. Aan de Belgische kust denk i'k. Wat ik daarna doe weet ik nog niet. Ik heb nog geen program ma gemaakt". Evenmin besloot Eddy Merckx de finitief over een aanval op het we relduurrecord. Dat doet hij in au gustus, na het wereldkampioen schap, om bij een positief uitvallen van die beslissing in oktober zijn kans te wagen. (Van onze speciale verslagge ver) PARIJS Joop Zoetemelk heeft het Bois de Vincennes met gemeng de gevoelens verlaten. Enerzijds te vreden over wat het algemeen klas sement hem na twintig zware koers- dageu door Frankrijk bood, (tweede in de algemene rangschikking, twee de in het combinatieklassement, tweede in het bergklassement en vijfde op de balans van de sprint- prijs waaraan de grove trui is ver bonden), anderzijds teleurgesteld omdat hem de bergprijs „die ik normaal gesproken had kunnen win nen" ontging. Bovenal vertrok Joop Zoetemelk met een wijze les terug raar Rijpwetering. „Ik heb geleerd dat ik mijn krachten beter moet verdelen". In zijn zucht naar punten voor het bergklassement, verzamelde hij de eerste rondeweek wat er te verza melen viel. Geen indrukwekkende winst, want op rolletjes van de der de en vierde categorie zijn de Tour bazen niet zo scheutig met hun waarderingen. Toah legde Joop Zoe temelk er een aardige basis voor het koningschap in de bergen, een strijdplan diat hij tevoren met zorg bepaalde. „Op die eerste vlakke rit ten kon ik weinig meer verdienen dan dat. Dus ging ik er van uit dat ik me daar in de eerste week op moest concentreren. Bovendien had ik er iets mee achter de hand, want als er in de cols een slag zou vallen die ik miste, dan was ik m'n goede individuele klassering wel kwijt, maar dan bleef de bergprijs over". Zes dagen lang gaf Joop Zoete melk zich voluit in de spurt op de eerste beklimming'die niet slo pend waren, maar achteraf zo ontdekte hij en zo bleek uit zijn prestaties op het moment dat de Tour een belangrijke ontwikkeling doormaakte toch te veel kracht kostte. „Ik kwam in de laatste week tekort, wat ik in het begin te veel gaf". Spijt daarover heeft Joop Zoete melk in die zin, dat hij zich in het heetst van de strijd minder kon presenteren dan hij wel wilde. „Ik kwam gewoon macht te kort", at die teleurstelling voor hem compen seert; „Dat ik me liet zien als ie mand die durft aan te vallen. Vorig jaar na de Tour werd gezegd en geschreven dat ik te afwachtend reed. Dat ik te weinig durfde. Ik trok het me aan. Trouwens, er zat wat waars in die kritiek. Daarom ging ik er nu zo fel tegenaan". De wraak van Joop Zoetemelk op zichzelf en de publieke opinie, uitte zich in scherpe reacties bij het ne men van de eerste -hellingen. Aan vallen waarbij de meeste van zijn ploeggenoten hem onvoldoende steunden. „Ze waren", zegt Joop Zoetemelk nu, „allemaal te druk bezig met andere zaken. Nassen met het puntenklassement, point chaud, Roger de Vlaeminck met de groene trui en wij allemaal met het ploe- genklassement. De aandacht was verdeeld en achteraf denk ik dat onze ploeg zich daar die eerste week kapot op draaide. Ik moest steeds zelf achter iedereen aan. En ik kon het, dat was het punt. Als je de macht hebt, blijf je niet zitten. Maar ja, ik kreeg er later wel de weerslag van". Volgend jaar, zo weet Joop Zoete melk, gaat hij zijn krachten beter verdelen en in dat kader ook nam hij zich a;»i het eind van deze Tour voor om begin volgend jaar een wat rustiger programma af te werken. „Ik wil alle klassiekers niet meer doen. Wel de grote rondes. Het zou onzin zijn alles en alleen op de Tlur de France af te stemmen. Dat risico vind ik te groot. Maar ik ben er wel achter dat minder klassiekers c<,i Tour-vorm ten goede kunnen ko men". P.H. (Van onze speciale verslaggever) PARIJS In het Bois de Vincennes telde men de gewonden. Het waren er meer dan 60. Dit kille cijfer, de som van teleurstellingen, ellende en pijn, gaf aan hoe wreed deze Tour is geweest. Wreed niet alleen door lichemelijk letsel, maar ook door geestelijke ontreddering. Wreed voor Merckx, voor Ocana en voor de talloze ongelukkigen, wier crashes spreekwoordelijk wer den. Een Tour met een geweldige paradox, omdat het juist de winnaar is, wiens mythe gebroken werd. In Mulhouse, bij de start, stond Eddy Merckx nog eenzaam boven alles en iedereen. In Parijs, 3600 km verder, kan zelfs zijn gele trui en het voltooien van zijn trilogie, niet verbloemen dat het hoogtepunt van zijn dictatuur voorbij is. Merckx blijft een renner van wereldklasse, maar het aureool van de „superman" is er af. Het peloton heeft zijn limiet ervaren. Drie jaar lang gedreven door een tomeloze eer zucht, een zichtbaar verbreken van alle records, heeft ook Merckx ten slotte zichzelf voorbijgehold. Ergens in de machtige pedaaltred, waaraan iedereen stuk ging, is nu ook bij Merckx iets stuk gegaan. Is het sleet, is het een tijdelijke onvolkomenheid? Merokx is nog altijd bezeten van zijn vak, z'n garage lijkt nog immer op een research-laboratorium van een rijwielfabriek. maar toch is hij veranderd. Op een avond in deze Tour, nippend aan een glaasje wijn, liet hij zich ontvallen: „Ik ben toch zo graag fchuós". En iedereen in zijn omgeving getuigde dat de frequentie van zijn telefonische gesprpkken met „thuis" de laatste tijd nog is toegenomen. Sinds op 15 februari van het vorig jaar zijn dochtertje Sabrina geboren werd is Marckx een nomade met heimwee. Drie jaar lang tijdens deze unieke jacht naar geld en roem was' hij bedwelmd door het succes. Hem werd geen tijd gegund na te den hen, z&lfs niet in de eenzaamheid van z'n hotelkamer tijdens een ron de. Want buiten riepen menigten zijn naam, zoals Frank Sinatra, Fausto Coppi, Pelé en Cassius Clay dat hebben ervaren, roem kan mooi "jn, maar vereenzaamt. Merckx vocht ertegen Als hij zich. omgeven door een cordon gendarmes een weg baande door een opdringende me nigte, sloot hij zich af voor de buitenwereld. Hij werd zich tenslot te bewust van deze ontwikkeling en als reactie daarop vertoonde hij zich plotseling veelvuldig in restaurants, op partij's en meatings. „Ge leeft maar een keer" klonk het 3ezer dagen uit zijn mond. De woorden van een man van wie men dacht dat hij leefde om te eten, te slapen en te fietsen. Juist op het moment dat Merckx zich steeds meer „mens" gaat voelen dat hij met zijn gedach te vertoeft bij de kostbare villa in Kraainen (men zegt: een half mil joen gulden, zwembaden, erg luxu eus) waarvan de bouw ernstige ver traging heeft ondervonden, juist in deze periode ontdekte Merckx tot zijn ontsteltenis dat hij niet langer het peloton kan tiranniseren. En (over)haastig nam hij het besluit: „In de Tour kom ik niet vlug terug". Zijn (voorlopig) afscheid mag dan een verlies zijn voor de ronde de Tour heeft Merckx niet meer zo zeer nodig. Want de aanstormende Franse jeugd (Guimard, Labourdet- te, Thevenet, Hézard) Ocana, Wagt mans als kopman van een ploeg, Van Impe, Fuente en Zoetemelk kan de last van de ronde dragen. Dat is de winst van deze Tour, in welke wij ons allen zo vergist hebben. Schreven we niet voor de ronde: in sportief opzicht is de Tour bloe- arm omdat we alleen maar die ene man hebben? Merckx' „einde" kwam abrupt zoals dat van Cassius Clay. Waar ook Cassius eerst niet kon geloven dat zijn hoogtepunt voorbij was, vocht ook Merckx held haftig terug. Waar men in de mist flarden op de Notschrei en de Puy de Dome van hem wegreed, waar men hem in het noodweer op de Mente, de Tourmalet en de \uhis- que eenvoudig ter plaatse liet, incas seerde Eddy de vernederingen om tenslotte (na Ocana's val) toch maar de trilogie te kunnen voltooien Want hij wist dat zijn kansen op nog een Tourzege gering zijn gewor den. Bergafwaarts gaat het immers zo snel in de sport. Er is nu een Ocana die bij lange na niet de complete supervedette is die Merckx drie jaar lang was, maar wiens populariteit na zijn dramati sche val plotseling ongekend is. In Frankrijk nu heeft men vrijwel ner gens de „prijs" voor Eddy in de criteriums willen betalen. Liever be steed men een grote som van het budget aan Ocana, al laat hij zich met zijn arm in een draagdoek in zijn gele trui ook maar even aan de start zien. In België handhaaft we liswaar Merckx zich dank zij de prijsbepalende manager Jean van Buggenhout (een toegewijde vriend) nog op het oude niveau, maar voor hoelang nog? Hij zal met een nieu we. daverende verrichting moeten komen om zijn oude positie terug te winnen. Een wereldkampioenschap op de weg in Mendrisio of het werelduur-record Het parkoers van de Tour was goed gekozen. Meer dan twintig cols in het hooggebergte en meer dan 40 kleinere klims legden de renners een regime op dat weliswaar bar baars was, maar dat bijdroeg tot een interessante ronde. De traditionele „troostprijs" voor de mindere ren ners in het klassement werden nu zo schaars dat men in de „vlakke" etappes praktisch vanaf de start ging demarreren. Vervelende wan deletappes met het kuierend peloton van start tot finish kwamen nauwe lijks voor. En toch reden gisteren 94 renners het Bois de Vincennes bin nen. 94 Die het hadden overleefd, aldus een massaal bewijs vormend voor het niveau van de conditie waarop tegenwoordig de medisch be geleide moderne wielrenner zich be weegt. Het woord „waardeloos" bege leidde dikwijls de ploeg van Kees Pellenaars. Het is waar dat voor al in de eerste week Pels mannen teveel in de schoot van het peloton verbleven. Maar het totaal der pres taties, de ongekend zware ronde met de talloze cols in aanmerking geno men, is niet slecht. Waren de Neder landers ten tijde van Voorting, Van Brenen en Nijdam (een enkele uit zondering daargelaten) wel zulke klimgeiten? Eenvoudig is vast te stellen dat dit geen Tour voor de doorsnee Nederlandse renner was. De ploeg van De Pel heeft in feite niet minder gepresteerd dan hij dat in de „gouden" jaren deed. Er werd een klimmer, een kopman ge mist. Met twee etappe-zeges (Karstens, Krekels) drie tweede plaatsen en drie vierde plaatsen en de groene trui gedurende een aantal dagen, valt het resultaat mee. Aldus de balans opmakend mag De Pel over zijn „bijeenraapsel" zoals hij de mannen in sombere Tourdagen noemde, nog enigszins tevreden zijn. JEAN NELISSEN (Van onze speciale ver: ver) Eddie Merckx: bijna altijd weg, maar bijzonder graag thuis. PARIJS De Spanjaard Ouis Ocana, de grote uitvaller in deze Ronde van Frankrijk, wordt uitbun dig geëerd. Wat groten uit de Fran se wielersport als Anquetil en Pou- lidor nooit hebben bereikt is deze in Frankrijk wonende Spanjaard over komen. In het dorp Magnan dans le Gers in het zuidwesten van Frank rijk is een plein naar Luis Ocana genoemd... (Van onze speciale verslaggever) PARIJS De supporters zijn Eddy Merckx trouw gebleven. Ze lieten zich door de onverwachte manier waarop hun favoriet de ronde won niet afschrikken van een retourtje Parijs en gingen hem massaal afha len. „Ik schat", zei de chef van de suppoostendienst in het sportpark van Vincennes, waar de Tour ein digde met een tijdrit van bijna 54 kilometer, „dat er hier ongeveer 5.000 Belgen zijn". Ze protesteerden massaal tegen de spreekkoren die om Ocana riepen en een al te vurige fan moest door de politie verwijderd worden, omdat hij zijn positie in de buurt van de Franse tv-commentator aangreep voor al te felle en langdu rige pro-Merckx-leuzen, die in de gevoelige microfoon schetterden. Eddy Merokx was weer van de Belgen die dansten toen de metaal- hardp speakers hen meldden fat hij Joop Zoetemelk 4 minuten voor hem gestart was ingelopen. „Ik dacht", zei Joop Zoetemelk, die Lu- cien van Impe zo duidelijk voor bleef, dat hij hem van de derde plaats verdreef en voor de tweede keer als tweede in het eindklasse ment kwam, „dat ik nie.t slecht reed, maar toen ik Merckx ineens bij me zag wist ik wel beter" Het Belgische legioen gaf hem een fluit concert, toen hij in het kielzog van Merckx de piste opdraaide. Wat dat betreft werd Rini Wagtmans als knecht van Moltenis's kopman har telijker onthaald met z'n onver wachte en schitterende Dresta- 4ie: een derde plaats op deze laatste dag, die zijn meester afsloot met ongeveer evenveel voorsprong als hij op de Merlette achterstand had toen Luis Ocana daar de gele trui veroverde. Het Belgische supportersleger ju belde er hartstochtelijk om. Sn Ed dy Merckx ging onder in het tumult dat hij als winnaar lossloeg, voor het derde achtereenvolgende jaar. nttt

de Stem | 1971 | | pagina 9