Oranje loot gunstig AjAX-BESTUUR NEEMT DINSDAG BESLISSING 'Vliegende Schot' Jackie Stewart wint Grand Prix „MIJN MINSTE OVERWINNING" veel glans Zoetemelk: ik heb mijn krachten onjuist verdeeld Pellenaars Veel geleerd Zege zonder DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Wagtmaiis komt tevreden uit Tour Duels om wereldcup onzeker LOTTO „Oeana was te kloppen" tens over ontwikkelingshulp n he' Andcsprogramma. sterrenkunde (9). Laatste nieuws. ij en. 20.45 (s) Weer es wat minder bekend buitenlands re. 21.40 Gamma van alpha een programma over recen- eringen in de wetenschap. Lichte grammofoonmuziek. lieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Radiojournaal. NOS: 3) Metro's Midnight Music: mziekprogramma. 23.55-24.00 HILVERSUM III r: 9.00 Nieuws. 9.03 Popstati- 1.00 Nieuws.) TROS: 11.00 11.03 Suzie Cream Cheese. E de nationale top-tien 12.00 12.03 Jam on Raio. KRO: 00 KRO-op-Drie: Pop-mixtu- 'r heel uur nieuws.) GIE 324 m NEDERLANDS Nieuws, mededelingen en •ichten. 12.08 Landbouwkro- 2.15 Gevarieerd programma. Buitenlands persoverzicht, euws, toneelagenda en mede- i. 13.20 Dansmuziek. 13.55 richten. 14.00 Nieuws. 14.03 2rd programma. (15.00 en euws. 16.03 Beursberichten.) ichte muziek- 17.00 Nieuws ^delingen. 17.15 Muziekpor- 17.55 Weegschaal. Nieuws. 18.03 Voor de solda- 8.43 Paardesportberichten. ort. 18.55 Taalwenken. 19.00 19.30 Intrumentale muziek, mse taalwenken. 19.43 Inter- 19.45 Openbaar Kunstbezit :ermezzo. 20.00 Vokale mu- )0 Nieuws en loterijberich- .25 Concertmuziek. 23.00 23.10 Lichte muziek. 23.40- uws. Rini Wagtmans is tevreden uit de Tour gekomen. Wagtmans: „Als ik maar een etappe zou winnen, dan was ik tevreden had ik gesteld. Nu. dat is gebeurd. Ik heb nu eenmaal een knechtenrol moeten vervullen. In dienst van Merckx rijden en voor de ploeg. Dat wist ik, en ik heb er geen spijt van. Ik heb er veel van geleerd. Ik leerde hoe professioneel je moet zijn om dit beroep goed te kunnen beoefenen". Voor Wagtmans is het noig niet ze ker wat hij straks na de periode Mol- teni gaat doen. Wagtmans: „Ik heb een vijftal aanbiedingen gekregen. Maar ik weet echt nog niet wat ik doe. Het hangt er vanaf waar ik voor mezelf de beste mogelijkheden zie om een goede Tour te rijden. Want daar kom ik het best op de voorgrond. Klassiekers hebben me nooit zo goed gelegen". (2e Sportpagina) „Een loting is altijd een loting", filosofeerde bondscoach Frantisek Fadrhonc, „ik kan niet zeggen goed of slecht. Bovendien de tijd is voorhij dat je kon zeggen dat land is een ge makkelijke tegenstander. Kijk maar naar de resultaten van Albanië en Turkije tegen West-Duitsland. De deelneming aan de eindronden voor het wereldkampioenschap is voor ons allen belangrijk. Ik ben vast over tuigd dat nu langzamerrand de sfeer wordt gekweekt waarin Nederland die eindronden kan bereiken. Het is representatief voor het hele land. Dat is geen zaak van personen als ik, dat moet een zaak van ons allemaal zijn. En wat de tegenstanders betreft, ik heb voor elke tegenstander respect." Die tegenstanders van Nederland is groep 3 zijn België, Noorwegen en IJsland. (5e Sportpagina) Jk hti ijn ImfiiiC) iistrift! Vit im livlliimtfimilm?) René Pijnen kwam gisteren tijdens de profkoers achter dernies te Woens drecht voor eigen publiek ten val, hetgeen hem naast een aantal schaafwon den en een vermoedelijke bloeduitstorting in de elleboog tevens een vrijwel zekere finaleplaats kostte. Tevoren had René Pijnen op fraaie wijze een 2,6 km tijdrit op zijn naam geschreven. Op de foto Pijnen na zijn val. (Voor verslag van de koers in Woensdrecht zie onze vijfde sportpagina.) De Schot Jackie Stewart met zijn vrouw tijdens de huldiging nadat hij de Grote Prijs van Engeland op zijn naam geschreven had. Op het circiut van Silverstone heeft Jackie Stewart, vaak bijgenaamd de vliegende Schot, eens te meer een proeve gegeven van zijn vaardigheid als "autocoureur door met zijn acht cilinder Tyrrel-Ford tegen de ver wachting is onbedreigd winnaar te worden van de Britse grand prix for- mule-1. Ruim 36 seconden verstreken, voordat de wedstrijdleider de zwart wit geblokte vlag voor de tweede maal kon neerzwaaien, voor de Zweedse March-Ford-rijder Ronnie Peterson. Het was de vierde zege voor Stewart in dit seizoen, dat nu voor de helft is afgewerkt, en zijn positie als lijstaanvoerder in de strijd om het wereldkampioenschap wordt langza merhand onaantastbaar. Hij heeft nu 42 punten tegen Belg Jacky Ickx, die in deze race na 38 ronden (in niet kansrijke positie) uitviel, slechts ne gentien. Ronnie Peterson is derde met 15 punten en de Braziliaan Emerson Fittipaldi, die in deze grand prix vier de werd in een Lotus-Ford, vierde met tien punten. lë (Frans) «lieuws K) Voor de kleuters. K) Le Monde Sauvage. (K) Plum Plum. t.K reglieuze uitzending, sport, fcurnaal. jes Anges de la Nuit, serie, je Chantier des Gossens, locumentair spel over de Srusselse Marollen. [ournaaL KR1JK (Rijssel): Selle et Sébastien feuilleton van Cécile Aubry lournaal Seursberichten 3.45 Je voudrais savoir informatief programma B.05 Le trou normand film van Jean Boyer en Arlette de Pitray «lieuws Le Tourniquet oor de kinderen. Spe|- irogramma van Jacques Aubry Eclats Voor de kinderen Pépin la Bulle: Le yoyo indocile ilm voor de kinderen tegionaal nieuws Mededelingen en weerbericht tien que la vérité pelprogramma Mededelingen Journaal Mededelingen Du Tac au Tac Si Xe Siècle Vanavond: De Ver. Staten, dl. 4 Fazz lournaal NY AREAN 20.21 uur op Nederland Joop Zoetemelk kijkt met ge mengde gevoelens terug op de Tour de France 1971. Hij kan te vreden zijn met zijn klasseringen: tweede in de algemene rangschik king, tweede in het combinatie klassement, tweede in hel berg- klassement en vijfde in het pun tenklassement. Prestaties die er z'jn mogen, maar toch was Zoete melk niet helemaal tevreden. „Ik tal mijn krachten beter moeten verdelen", zei de coureur uit Rijpwetering. „Normaal gesproken zou ik het bergklassement moeten hebben kun nen winnen Ik heb in het begin van. de Tour te veel van mijn krachten gegeven. Dat werd in de laatste tase funest. Ik heb bovendien te weinig steun ondervonden van mijn ploeg genoten, die zich te veel met andere zaken bezighielden, in plaats van met mijn klassering. Volgend jaar zal ik het anders doen. Mijn voorbe reiding op de Tour anders aanpak ken". (3e Sportpagina) Dinsdagavond zal het Ajax-bestuur in samenwerking met de medische staf de zaak nog eens van alle kanten gaan bekijken en een beslissing ne men. De winnende getallen in de 29e Duitse lotto zijn: 3, 5, 9, 30, 38, 42. Reservegetal: 25. Olympianum- mer 7141. Joop Zoetemelk: Volgend jaar ga ik me anders voorbereiden op de Tour. jaar heb ik het fout gedaan. Mijn krachten niet goed verdeeld Er is nog steeds geen beslissing genomen of de wedstrijden om de wereldbeker, tussen Ajax, win naar Europa Cup en Nacioual, winnaar Zuidamerikaanse Cup, zullen plaatsvinden. Nacional is bereid beide wedstrijden in Euro pa te spelen, maar de Zuidameri kaanse voetbalfederatie heeft ge weigerd hiervoor toestemming te verlenen en eist dat een van de wedstrijden in Montevideo zal plaatsvinden. Er is aandrang uitgeoefend op Ajax om toch tot het spelen van deze „erewedstrijden" over te gaan, omdat het als een morele plicht wordt be schouwd dat deze reeks wordt voort gezet. Jan Krekels won zaterdag in Versailles de negentiende etappe van de Tour. Goed voor een kusje van ploeg leider Kees Pellenaars „Hel peloton", zegt Goudsmit-Hoff-ploegleider Kees Pellenaars, „is geen peloton meer. maar een medische faculteit". Die „pep" is nog lang de wielerwereld niet uit. Pellenaars, die niel mals geweest is met kri tiek op zijn renners, heeft achteraf toch geen spijt van zijn Tour-avon tuur. Pellenaars: „Ik ben mijn ploeg aan het opbouwen, en wat dat be treft heb ik hier veel opgestoken. Er zal volgend jaar flink gezuiverd moeten worden". Pellenaars heeft zijn conclusies getrokken: het personeel was niet hard genoeg voor de coureurs, inspraak is een mooi woord, maar het is niet aan iedereen gegeven om op dat niveau mee te denken. Hij voelt er veel voor om naast een profploeg ook een amateurformatie te adop teren. Pellenaars is er eveneens van overtuigd dat hij straks bij het aanwerven van nieuwe coureurs geen belachelijk hoge prijzen moet gaan betalen. Zaterdag boekte de Pel met zijn ploeg nog een klein-succes: Kre kels won de voorlaatste etappe. Rini Wagtmans: „Ik ben content met deze Tour". „Als Oeana gebleven was, had het m(jn mooiste overwinning kunnen worden. Nu werd het mijn minste," zei Eddy Merckx, na zijn overwinning in de Ronde van Frankrijk. Merckx besefte gisteren zeer goed dat er heel wat minder glans van zijn over winning afstraalde dan de twee voorgaande keren. Merckx erkende het ruiterlijk in Parijs: „Het zou beter zijn geweest als Oeana in de ronde was gebleven. Ik voelde dat ik hem toch had kun nen kloppen. Ik ging de laatste da gen steeds beter rijden. Toen ik in de rit naar Marseille een paar mi nuten pakte voelde ik me weer sterk. Ik had het kunnen redden. Maar ik heb het niet kunnen be wijzen." Merckx gaat het de eerste tijd na de Tour rustig aan doen. Een vast programma heeft hij nog niet ge maakt. Wel staat vast dat hij eerst een week vakantie gaat vieren. (3e Sportpagina) De winnaar van de 58ste Ronde van Frankrijk, Eddy Merckx, wordt hier door zijn lieftallige vrouw gefeliciteerd met zijn overwinning. Luis Oeana, de man die volgens Merckx te kloppen geweest zou zijn als hij de Tour had kunnen uitrij den.

de Stem | 1971 | | pagina 7