tjes eren en PHILIPS [Verschileren wint derny-race in Woensdrecht i 1 OVER BALUSTRADE ONGELUKKIGE VAL SCHAKELT PIJNEN UIT Janssen fraai tweede SOLO VAN TED ZUIKER REIKT NET VER GENOEG CEES PRIEM SNELSTE IN RONDE DENTELOORD GUNSTIGE LOTING NEDERLAND IN W.K. U maakt de mooiste vakantie-foto's met Philips f litslampjes PHILIPS Belgen sterkste tegenstander sport WllBlMTill™ VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 19 JULI 1971 Lers, Biervliet 101114 pnt., [ruiters, Willemstad 1006 en punt, 6. Hulst 955 en pnt. 'j'npioenschap is opgebouwd 1-nderdelen. Hieraan namen liters van elke club deel. 5 en belangrijkste onder- li' een achttal-nummer ver- lirna reden drie individuele dressuurproef waarna we ieden een springparkoers en de wedstrijd tot hier was, stonden De Klep- de eerste plaats en Wal de tweede, Nu moest I vlaggenrace nog verreden (ierbij moeten in een esta- riaggen van de ene melk- de andere overgebracht i>eze race werd in twee erreden, gevolgd door een gaf spannende momenten tijd van Walcheren was |jk beter dan die van De namelijk 1-19 tegen De 1.53. Dit tijdsverschil Inde om de wedstrijd nog |gunste van de ponyclub te laten doorslaan. Deze nu de verantwoordelijk eeland tijdens de nationa- ^nschappen, die op 18 sep- ApelcLoorn verreden zui- te vertegenwoordigen, gehele programma vlot en gewerkt kon worden was in de laatste plaats te de geweldige inzet van ringmeesters en andere [>m vijf over half negen alle acht ringen deeine- zien hun dressuurproe- individueel ais in aide- |id af te leggen. Dat de van de Zeeuwse pony vooruit gaat is te zien gende cijfers: er hebben bties aan de voorselectie Hiervan mochten er ren. Hieruit kwamen 's volgende prijswinnaars 1. Kees Steendijk met 2. Louise v.d. IJzel met Janine Scheele met Pre- lird en Yet Krijger met l'e rubriek beste rijpony het springen verreden een zeer groot aantal Het was dan ook voor |fan den Bosch en de heer een zware opgave deze jureren. De uitslag was: Exel met Kainey, 2. ep met Tydi, 3- Henny met El Tig-re. De ru- rillespringen waaraan ze- I elk met een patrouille [werd gewonnen door De tweede werd de Pony- ren. Tijdens de nu vol le waaraan alle ruiters [en die keurig werd ge- Td en voorgereden door Feijter werden de ove- uitgereikt. i: 1. ponyclub Walehe- iKleppertjes 100. 3. KIgd- 1. Oranjezon 104 2. D« 100. 3. De Weelruiters |e dressuur klasse mid- elien de Feijter, Bambie Pieavet met Shobley dressuur klasse L: Carla van Hoven met 2. Louise v.d. IJssel 102%. 3. A. Sneen met 1. Riet Steendijk met 2. Herman Lockef eer |101%. 3. Ludiena Wattel 1°. 1:1. Kees Steendijk met 104%, 2. Jolanda Crucq 103, 3. Rina de Feijter l.way 102%. In: 1. Maja Mulock-Hou- |ndy 109%, 2. Annemieke Sandy 101%. 3. Rose- |:cht met Magie 101. 1, L. Bevelander met 2. Frans Pouwer met il. 3. Ger Punt met |r%. Cees Priem wint voor Henk Stander. (Van onze sportredactie) WOENSDRECHT „Het gebeurt wel honderd maal in een koers", gebaarde gangmaker Dewachter verontschuldigend. „Wel honderd maal zeg ik je komt het voor dat een renner achter tegen de derny komt. Maar vallen doet-ie dan niet. Dit begrijp ik niet". Vlak bü hem lag Rene Pijnen, naast de weg in het zand. Hij bloedde uit enkele schaafwonden en klaagde vooral over last van zijn rechter arm. Enige tijd tevoren had hij voor eigen publiek zijn specialiteit tijdrijden gewonnen in. een internationaal gezelschap profren ners. En nog in de roes der overwinning had hij zich achter de derny gezet van gangmaker Dewachter om ook in deze specialiteit een fi naleplaats en mogelijk de zege te behalen. Hij was erbij toen Peter Post wegsprong en de weg naar de finale lag vrijwel open. En dan opeens, daar boven, net voorbij de top van de hem zo bekende klim, pats, daar lag hij dan. Het was gebeurd. Uitge teld, wachtend op de ambulance, die helemaal uit Bergen op Zoom moest komen en lang op zich liet wach ten. En terwijl de plaatselijke favoriet op weg was naar het ziekenhuis voor verzorging van de wonden en voor een onderzoek, streden in Woensdrecht Peter Post, Theo Ver- sohueren en Jan Janssen voor de eerste plaats in de finale. De rest van het rennersveld de helft was reedis weggevallen in de manches was vanaf het begin aohteropge- raakt. Want vanaf de startlijn knal de Theo Verschueren, de Belgische derny-bampioen hard weg. Alleen Jan Janssen en Peter Post konden in zijn kielzog blijven. „Het was duidelijk", knikte Jan Janssen na afloop, „dat Theo zijn zinnen op de zege had gezet. Anders was-ie niet - GEWICHTHEFFEN Bij de Spar- takiade-wedstrijden verbeterde de Russische wereldrecordhouder in de drie Olympische oefeningen D'imitri Tsjanidse het wereldrecord trekken in de vedergewiöhtklasse. Hij bracht 120 kg omhoog en verbeterde daar mee het van vorig jaar juni dateren de record van de Pool Wojnowski met een halve kilo. - ATLETIEK —Een Duitse la- ploeg heeft in een op matig peil staande wedstrijd België zaterdag in Ingolstadt ruim verslagen: 115-95 punten. Een goede verrichting leverde Klein bij het kogelslingeren (69,04 meter en Gaston Roelants op de 10.000 meter (28.48,8). Bij het pols stokhoogspringen bereikte Heller een hoogte van 5 meter. - TENNIS —De beide Wimble- donfinalisten in het herenenkelspel, John Newcom-be (kampioen) en Stan Smith, zijn tijdens het interna tionale tennistoernooi van Washing ton in de halve finales uitgescha keld. De Australiër Newcombe ver loor in drie sets van de Amerikaan Marty Riessen met 4-6, 6-3, 7-6. Newcombe had in zestien achtereen volgende partijen geen nederlaag geleden. De 36-jarige Australiër Ken Rose- wall versloeg in de andere halve eindstrijd Smith gemakkelijk met 6 3, 6—2. - AUTOSPORT De Italiaan Giu seppe Calarese is zondag tijdens een autowedstrijd op openbare we gen in de omgeving van Messina met zijn wagen op het publiek inge reden- Twaalf toeschouwers en de coureur werden gewond. De wed strijd werd onmiddellijk na het on geval gestaakt. Galarese kon na be handeld te zijn het ziekenhuis weer verlaten. Een van de toeschouwers, Vincen- zo Matonti overleed op weg naar het ziekenhuis. - BOKSEN De Spanjaard Jose Manuel Ibar, beter bekend als „Ur- tain", die vorig jaar zijn Europese titel zwaargewicht kwijt raakte aan de Brit Henry Cooper, is nu door de Europese hoksunie aangewezen als officieel uitdager van de huidige titelhouder in het zwaargewicht, de Brit Joe Bugner. De EBU beeft voorts de Italiaan Sandro Lolopolo aangewezen als of ficieel uitdager van de Europese kampioen in het Iichtwelterge- wieht, de Spanjaard Pedro Carras- - WATERPOLO Het Neder lands waterpoloteam heeft zondag de derde wedstrijd tegen Hongarije (de tweede officiële interland) in Gouda verloren mot 37. De tussen standen waren: 02, 23, 01 en meteen als een razende weggespron gen. Ik ben meegegaan, want alhoe wel ik geen darnyspecialist ben, wilde ik mijn huid toch zo duur mogelijk verkopen". Dat deed Jan Janssen ook. Hij eindigde zeifis voor Peter Post, die in de manche blijk baar te veel van zijn krachten bad gevergd en er in het slot van de finale niet meer aan te pas kwam. Het verwachte duel Post-Verschue ren werd Post-Janssen. De laatste demarreerde enkele malen in de klim, maar Verschueren kwam in de afdaling steeds weer bij. In de eind sprint Peter Post had toen reeds een achterstand moest Jan Jans sen tenslotte buigen voor de Belgi sche derny-speciaidst. „Hij ging een lange sprint aan", verklaarde Jans sen, „en daar hou ik niet zo van. In een korte sprint zou ik een goeie kans hebben gehad". UITSLAGEN: Tijdrit over 2600 meter: l.R. Pijnen (Ned.) 3 minuten en 28 seconden, 2. J. Janssen (Ned.) 3.31., 3. J. Oudkerk (Ned.) 3.32., 4. A. Ongenae (Bel.) 3.26, 5. J. Leblanc (Fra.) 3.36., 6. D. Kemper (Wdl.) 3.36., 7. Th. Verschueren (Bel) 3.40, 8. Hill (br.) 3.44, 9. Brandts (Bel.) 3.46., 10 Polanski (Lux) 3.46. Finalewedstrijd achter derny's over 21 kilometer: 1. Verschueren 26 minuten en 57 seconden. 2. Janssen, 3. Post (Ned.), 4. Ongenae, 5. Oud'kerk, 6. Brandts, 7. Leblanc, 8. Kemper, 9. Hill, 10. Rasing (Wld). Nieuwelingen: 1. Cees Stoutjes- dlijk, St.-Maartemsdijk, 50 km. in 1.19.35, 2. C. Veldhuizen, Oulemborg, 3. J. Verbeke IJzendij-ke, 4. A. v. Treijen Halsteren, 5. J. Verhrugge Putte, 6. M. Groosman IJzendijke, 7. J. Schaafsma, St.-Maartensdijk, 8. L. Strobbe Grootmoedersdijk, 9. J. v.d. Lugt Berkel, 10. T. Verheesen Ber gen op Zoom, 11. T. Bogers Roozen- d-aal, 12. K. Spaans 's-Gravenpolder, 13. G. Broeren Bolnes, 14. J. Deelen Huijbergen, 15. J. Rovers, Roosen daal. cht op kop, gevolgd door Jan J anssen en de latere winnaar Theo Verschueren. Ted Zuiker's solo reikte ver genoeg. Alleen kon hij in Bosschenhoofd als eerste over de finish gaan. (Van een wielermedewerker) DINTELOORD Het jubilerende rondecomité van Dinteloord had bij de vierde lustrumkoers vrijwel alles mee: het weer, het publiek en drie bekende renners als winnaars. John Akkermans uit Zevenbergen was al le adspiranten te vlug af, de natio nale nieuwelingenkampioen Ad Dekkers, die zeer moeilijk te klop pen is op dit moment gaf zijn rood- witblanw nog meer kleur en Cees Priem maakte zijn triomf in Olym- pia's Tour nog eens waar door in de slotfase van de strijd om de grote Prijs van Frisol gemakkelijk naar het sterke leidersgroepje te fietsen en daarna in de eindsprint als snel ste te finishen. Hij klapte onder anderen de rappe Henk Stander, die de laatste weken ook een opvallend goede vorm de monstreert. De amateurkoers had een boeiend verloop. Reeds in de eerste ronden knalde de zweep over het rennersveld, waarin plaatselijke favoriet Fré Bolluyt zich onder scheidde. In de laatste ronden kwam hij net iets te kort, maar toem ging (Tilburg), 17. T. Blom (Haarlem), het dan ook bijzonder bard. Peter van de Donk was uit de ongeveer half koers ontstane kopgroep van zeventien renners weggesprongen. Henk Stander en Frisol-man Haarie van Groezen zagen het gevaar en reageerden attent toen de voor sprong dreigende vormen ging aan nemen. Cees Priem legde zich even wel niet bij de situatie neer en met Jan Hordijk, Bas Hordijk, Dick Groen, Henk Prinsen, Martin Hese mans en Fred van Lachterop in het wiel ging hij op jacht naar het drietal, dat in de laatste ronde moest capituleren. Priem ging door en won fraai. De uitslagen zijn: Amateurs: 1, C. Priem (Goes), 100 kilometer in 2.41.59 uur. 2. H. Stander (Oude- Tonge), 3. Jan Hordijk (Rotterdam). 4. P. van de Donk (Rosmalen), 5. H. van Groezen (Made), 6. B. Hordijk (Rotterdam), 7. D. Groen (St.-Pan- cras), 8. H. Prinsen (Hank), 9. M. Hesemans (Rijen), 10. F. van Lach terop (Amsterdam), 1.1 op 700 meter B. Terharmsel (Lage-Zw-aluwe), 12. W. Smeekens (Gilze), 13. F. Bolluyt (Dinteloord), 14 op 800 meter C. van Bragt (Lage Zwaluwe), 15. M. Bertou (Den Haag), 16. P. de Jong 18. A. van Overveld (Zegge), 19. F. van Hinten (Eindhoven), 20. A. El- sakkers (Steenbergen). Nieuwelingen: 1, A. Dekkers <U- denihout), 50 kilometer in 1.36.25 uur. 2. J. Koninigs (Sprundel), 3. J. Schafsma (St.-Maartensdijk), 4. C. Heinen (Tilburg), 5. E. B-illstadt (Noorwegen), 6, M. Rehorst (Den Haag), 7. A. van Trijen (Halsteren), 8. C. Stoutjesdijk (St.-Maartens dijk), 9, J. van Baal (Breda), 10. J. Vroegrijk (Roosendaal), 11. O. H-el- lemonis (Roosendaal), 12. M. van Leeuwen ('s-Gravendeel), 13. J. Da- men (Ulvemho-ut), 14. F. de Braber (Tilburg), 15. A. Bogers (Roosen daal). Adspiranten: 1. J. Akkermans (Zevenbergen), 25 kilometer in 42.30 minuten, 2. M. Visser (Am sterdam), 3. L. van Vliet (Honse- lersdijk), 4. P, vap de Ley (Rotter dam), 5. M. Lugt-enburg (Rokan- je). (Van een wielerspcrtmedc werker) BOSSCHENHOOFD —In de Ron de van Bosschenhoofd kreeg Ted Zuiker zijn zelfvertrouwen weer te rug. De kantoorbediende uit Bad- hoevedlorp was het seizoen hoopvol begonnen in de formatie van het Willebrordse Victoria. Enkele maan den later stond hij zonder sponsor. Zijn koersen en het optreden daar buiten getuigden volgens Jan Jas pers van weinig moraal en weinigen zullen hem op dat moment ongelijk gegeven hebben. In de Ronde van Bosschenhoofd, dichtbij de woon plaats van zijn voormalige sponsor, kreeg zijn gedeukte prestige weer enige glans. In het tweede gedeelte van de jbo eiend keoe kh rsoo sieth van de boeiende koers koos hij het hazenpad. Hij beet zich door de moeilijkheden, veroverde een voor sprong van een kleine minuut. Het peloton, dat de Noordhollander in eerste instantie liet gaan, kwam nog op drift, maar Ted Zuiker bleef buiten schot. Het talrijke publiek wist die solo te waarderen en toen Zuiker na honderd koerskilometers met honderd meter voorsprong de Wim van Est-trofee kon pakken, brak er een glimlach over zijn ge laat. Bert Broere uit Oudenbosch pakte de „bergprijs" door de meeste punten te verzamelen op het heu veltje in de Michiel Joostenstraat. Dat heuveltje was de verrassing van het rondeeomité, waarin dokter Van Dorst en Tiny Deykers de hoofdrol len vertolken. Het publiek heeft van die verrassing genoten, want het heuveltje brak het ritme van de renners. Aad van de Hoek werd vierde en verstevigde daarmee zijn leiderspositie in bet West-Brabant klassement. In de voorgevechten zorgden Bartje van Est uit Dintel oord bij de adspiranten en Jan Damen uit lvenhout bij de nieuwe lingen voor Westbrabantse triomfen. In de strijd om de Wim van Est- trofee dicteerden de noordeliikei echter het koersverloop. UITSLAGEN Amateurs: 1 T. Zuiker Badhoeve- dorp, 100 kilometer in 2.24.10 uur; 2 H. Perfors Rotterdam, 3 M. Bertou Den Haag, 4 A. van de Hoek Dirks- land, 5 H. van Dongen Prinsenbeek, 6 B. Broere Oudenbosch, 7 W. Lle- breohts Vlaardingen, 8 P. van Gurp Breda, 9 L. Hartigh Bl-aaksedijk, 10 B. Hordijk Rotterdam, 11 P. Maas Heerle, 12 H. Corn-elissen Den Haag, 13 H. Stander Oude-T-onge, 14 V. Aarts Roosendaal, 14 P. Legierse Den Haag, 16 A. van Overveld Zeg ge, 17 M. Venix Zevenbergschen- hoek, 18 A. Straver Gi-essen, 19 Th. van Steenis Hoogblokland. 20 T. Barten Zevenbergen. Nieuwelingen: 1 J. Damen Ulven hout, 50 kilometer in 1.14.40 uur: 2 A. Kraus Oudenbosch, 3 A. Klomp Groot-Ammers, 4 M. Rehorst Den Haag, 5 M. Rinkel Aalsmeer, 6 A. Drunen Raamsdonksveer, 7 J. van Dijk Uivenrout, 8 J. Verbocht, Roo sendaal, 9 F. Pirard Breda, 10 A. van de Steen Etten-Leur, 11 J. Demmers Bergen op Zoom, 12 W. Bussum Dordrecht, 13 J. Gommers Roosen daal, 14 J. Zagers Bosschenhoofd, 15 A. Terharmsel Lage Zwaluwe. Adspiranten: 1 B. van Eest Dintel oord. 25 kilometer jn 36,09 min., 2 A. van Bragt Lage Zwaluwe, 3 J. de Rooij Sprundel, 4 J. Jonkers Oud- Gastel. 5 J. Maas Ou-d-enboseh, 6 M. van Nispen Breda, 7 J. Dielens Ber gen op Zoom, 8 P. Schipperen Prin senbeek, 9 K. de Brouwer Etten- Leur. 10 L. Verkerk Zwanenburg. APELDOORN (ANP) baanwedstrijden, die vrijdagavond op de wielerbaan De Adelaar in Apeldoorn zijn gehouden, is Leijn Loevesijn de derde serie van de sprintwedstrijden over de balustrade gevlogen. Hij raakte daarbij gewond aan armen, benen en gelaat. De wedstrijden, die georganiseerd werden door oud-wereldkampioen achtervolging Gert Bongers, trokken goede belangstelling. De uitslagen zijn: 500 meter met slaande start: 1 Gordon Johnson (Aus) 36,5; 2 Leijn Loevesijn 36,6; 500 meter met vliegende start: 1 Loevesijn 31,8; 2 Johnson 31,9; sprintwed'strijden over drie ronden (een ronde 250 m) eerste serie: 1 Johnson, laatste 200 meter in 13,1; tweede serie: 1 Loevesijn, laatste 200 meter in 12,6; wedstrijden ach- - ter dernev's voor amateurs over 12,5 km: 1 KÏaas Balk. 2 Bert Boom, 3 Gerrit Kneteman. LEO DUYNDAM eindigde op de negende plaats in de profkoers in Kalmthout, waar Frans Verbeeok de rapste was Wim Braveriboer werd twaalfde en Matje Geruits 24ste. NICO VAN HEST klasseerde zich als negende in een amateur- wedstrijd in Bornem. De Belg Guido van Sweevelt werd. eerste. CHARLES DE SMIT won een criterium voor amateurs in Assene de. De Zeeuw legde die 105 kilome ter af in 2.43. Johan Hinnenman ging als elfde over de eindstreep. CEES VAN DER PLUIM werd zesde in Waasmunster, waai- Victor de Valkeneer de sterkste was. Ko Blok bezette de twaalfde plaaits. MATJE GERRITS finishte -gis teren in het Belgische Zavetem als laohttiende in een profkoers over 178 kilometer.Van der Winden eindigde als 27ste. JOHAN VAN WAES uit Aar denburg bezette in de ronde van Aalter de negende plaats. De Belg Romain Vercouter won dit criterium over 98 kilometer. HENNY GIJSEL reed in Vrase- ne naar een vujfde plaats. Jose de Couwer won hier. Prank Quwerkerk werd achtste, Dirk Aardoom twaalf de, Jaap Moelker dertiende, en Ad van der Ploeg 17e. KEES KOEKEN bezette in de ronde van Saive de derde plaats. De Belg Jos Poelmans zegevierde- BELLA HAGE heeft van een -driedaagse in Zweden de eerste twee ritten gewonnen, In de eerste etappe, een rit o-ver 48 km, zege vierde Bel-la Hage met 5 sec. voor sprong voor de Finse Rita Mykki- nen. Jannie Brinkhoff (N-ed) werd derde op 7 sec, Truus v»an de Plaat vierde op 10 sec. De tweede etappe, een tijdrit over 12 km, leverde als resultaat op: 3 Bella Hage 20 min 1 sec, 2 Jannie Brinkhoff 20.29 7 Tr-uus van der Plaat 20.59. DüSSELDORF (ANP) In de kwalificatieronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voet bal 1974 zal Nederland spelen in groep 3 tegen België, Noorwegen en IJsland. Dit als gevolg van de zater dagavond in Düsseldorf gehouden loting, die geschiedde als onderdeel van het congres van de internationa le federatie (FIFA) over het we- reidtoernooi, dat in West-Duitsland zal worden gehouden. De loting werd verricht door sir Stanley Rhus, voorzitter van de FIFA. De uitslag van de loting: groep 1: Zweden. Hongarije, Oostenrijk en Malta; groep 2: I-talië, Zwitserland, Turkije en Luxemburg; groep 3: België, Nederland, Noorwegen en IJsland; groep 4: Roemenië. Oost- Dui-tsland, Albanië en Finland; groep 5: Engeland, Pol-en, Wales; groep 6: Bulgarije, Portugal, Noord- Ierland en Cyprus; groep 7: Zuidsla- vië, Spanje, Griekenland; groep 8; Tsjechoslowakije, Denemarken en Schotland: groep 9: Rusland, Frank rijk en Ierland. „Bij-zonder gunstig", was het com mentaar van de heer Meuleman, voorzitter van de KNVB, ten aan zien van de loting van het Neder land-s eSf-tal. Hij voegde er aan toe: Alleen moet je er wel rekening mee houden, dat de Belgen toch altijd tot de eindstrijd zijn doorge drongen. Ik ben wel blij, dat we nu eens niet met Oo-steuro-p-ese ploegen zijn ingedeeld. Die hebben altijd meer faciliteiten wat de competitie en dergelijke betreft dan wij. Fijn is het ook dat het contact met de Belg-en weer wordt versterkt. We hadden weliswaar voor volgend jaar een vriendschappelijke wedstrijd met de Belgen op het programma, maar zo'ti ontmoeting voor de voor ronden van het wereldkampioen schap telt natuurlijk veel meer. We zullen nog moeten zien. of we die vriendschappelijke wedstrijd en die voor de voorronden niet moeten combineren. Een voordeel is ook dat we op zondag spelen en d-an zou je over je Belgische spelers kunnen beschikken..". „We moeten nu de eindronden kunnen halen", was de mening van Jos Coler, voorzitter van de sectie betaald voetbal van d-e KNVB en van de technisahe commissie. „Al leen de Belgen zijn sterke tegen standers 'maar ze zijn voor ons toch echt niet onbereikbaar. Het moet nu w-el een keer kunnen luikken. We hebben nog wedstrijden tegen Oost- Duitsland en tegen Luxemburg op het pro-gramm-ma staan voor de voor ronde van het Europese kampioen schap. Die hebben voor ons in we zen geen belang meer. Maar het zijn goede wed-strijden als voorbereiding voor het wereldkampioenschap, lijkt me". (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE)

de Stem | 1971 | | pagina 11