Felle strijd tussen Smit en Zijderveld NERVEUZE LUC VAN VOOREN EERSTE IN 500 cc-KLASSE Nieuw gevoel De Kleppertjes door Walcheren nipt verslagen SPARTA VEEL TE STERK VOOR ZEEUWS TEAM: 1-7 VAN DE BUNDER DOOR STANDER GEKLOPT AerscJ ONG VAL PIJNEl Toine van de Bunder eerste A ling en Schür in Philippine Een smulpaap schreef zijn eigen rnuuiaduertentie Deureemde plasjes uaneen ontslagen wielrenner Deze tueekin PHILIPS sport rm mÊQ' Philishave 90 Super niet 90 sleuven méér. Je moet invoelen. I IN T KORi VIJFDE SPORTPAGINA VA VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 19 JULI 1971 ■■■HM (Advertentie (Van onze sportmedewerker) BIERVLIET Luc van Vooren uit Terneuzen was gebrand op de eindzege in de 500 cc-klasse. Zaterdag nog speelden zijn zenuwen hem parten, toen hjj in zijn trainingsronde een bocht verkeerd beoor deelde en in de sloot reed. Gisteren echter haalde hij alle reserves uit zijn Honda en gaf met zijn eerste plaats als streekrenner een mooi geschenk aan de organiserende vereniging, Motorclub Biervliet. Reeds bij de start nam hij de eerste positie in, die nog even bedreigd werd door Wienen uit Wyhe, maar deze moest zijn poging staken en verdween later met stukken aan zijn BWS uit de strijd. In de 50-coklasse A was het G. van de Kerkhof, uit Oisterwijk, die met zijn Kreidler van start af de kop nam en niet meer afstond. T. van Geffen uit Delwijnen ging nog even in de aanval, maar het gelukte hem niet Van de Kerkhof voorbij te komen. In de B-klasse met dezelfde cilinderinhoud kon P. Oerlemans uit Hoorn niet bedreigd worden. N. Rijkhof uit Opmeer bezette aanvan kelijk de tweede plaats, maar zakte toch nog terug naar de vierde plaats, toen hiiij door A. Oorlebeek werd gepasseerd en P. Huibers uit Val- kenswaard zijnj aanval ook met suc ces afrondde en de derde plaats bezette. In de 125-cc-Masse werd een enorme strijd geleverd om de eerste plaats. Nationaal kampioen Bert Smit uit Soheveningen en Ger Zy derveld uit Rotterdam kwamen steeds aan elkaar geklit door de finish. De eerste vijf ronden had Bert Smit de kop, maar in de zesde ronde (elk van 4400 meter) passeer de Ger ZyderveH de Nederlandse kampioen. Hij maakte echter een foutje in de laatste bocht voordat de coureurs het reohte stuk opgingen naar de finish en hier profiteerde Bert Smit dankbaar van. Met tien meter verschil pakte hij de zege en de bloemen. Achter deze twee snelle renners was intussen een gevecht aan de gang voor de derde plaats. R. Sohonhage uit Haarlem kwam in het begin in derde positie dioor, maar zijn plaats moest hij afstaan aan J. Meeuwisse uit Ochten. In de laatste ronden ging hij echter over de Oeh- tenaar heen en bezette hierdoor toch nog de derde plaats. Ger Zyderveld" uit Rotterdam had in de 250-cc-klasse m©er geluk. Hij reed van start af aan op kop en stond deze eerste plaats niet meer af. Adam van de Draay kwam ech ter in de laatste drie ronden sterk opzetten en kon dichterbij komen, omdat Zyderveld moeilijkheden had i met zijn motor. Van de Draay kreeg echter zelf haperingen aan zijn ma chine en wilde zelfs opgeven. Hij zag de gele vlag voor de laatste ronde omhoog gaan en zette daarna toch nog door om de tweede plaats toch voor zich op te eisen. De klasse voor 350-cc-motoren werd een overwinning voor W. Me lis uit Oisterwijk. Hij had geen moeite deze race over 17 ronden te winnen voor W. Krebs uit Oberhau- sen (W.-Dld.). De 500-cc-kIasse werd een overwinning voor Luc van Vooren uit Terneuzen, die een zeer sterke indruk maakte. Achter hem streden A. van de Berg uit Venray op een Honda en H. Westermayer uit Heerlen op een Suzuki om de tweede plaats, die door de coureur uit Venray veroverd werd. (Van onze sportmedewerker) HAAMSTEDE Tegen het sterke eindschot waarover Henk Stander beschikt waren zijn zes medevluch ters niet bestand in de ronde van Haamstede. Zelfs Toine van de Bun der, die dit seizoen ai diverse malen toonde behoorlijk rap te zijn, schoot minstens een fietslengte te kort om Stander van de zege (zijn derde in een week) af te houden. Reeds na 10 kilometer forceerde zeven ren ners een definitieve afscheiding in deze weer zeer druk bezochte koers. Voor deze vroege ontsnapping zorg den: Toine van de Bunder, Ad van den Hoek, Henk Stander, Cees van Dongen, Peter Legierse, Adri van Opdorp en Kas Fïktorie. Er kwam welis waar een snelle reactie van een jachtgroepje, waarin Wim Evertse en Cees van Bestelen wel serieuze bedoelingen schenen te hebben, maar dit was slechts van korte duur. Pas nadat de koplopers 35 seconden winst hadden genomen kon men van een acht tegenoffensief gaan spreken. Westdorp, Verwedj, Blok. Godde en Wim Liebregts sloe gen de handen ineen en bleven ron- denlang fel jagen. Omdat men ech ter het tempo vooraan hoog hield had de poging van de jagers, die eenmaal tot 25 seconden naderden, geen effect. Met nog 20 kilometer te doen geloofden de achtervolgens het wel en gaven zich gewonnen. In de eindsprint had Henk Stan der geen moeite zijn concurrenten achter zich te houden, terwijl van het uiteengeslagen jachtgroepje in de slotfase Verwen zich als achtste aan de streep meldde. Bij de nieuwelingen kreeg de na tionale kampioen Ad Dekkers de bloemen, maar Adrie Vasseur was ongetwijfeld de grote animator in deze koers. De sterke coureur uit Axel begon na 30 kilometer aan een knappe solo, die zeker 20 kilometer ver reikte en de handen van de toeschouwers op elkaar bracht, maar niettemin geen succes bracht. Dekikers en Mutsaers waren de eersten die de moedige Vasseur m de kraag grepen, waarna ook Prin sen en Heijhijts zich nog vooraan kwamen melden. Ad Dekkers bleek tenslotte de snelste in de eind sprint. De uitslagen: amateurs: 1 H. Stan der (Oude-Toiige) 90 kilometer in 2 uur 4 minuten; 2 A. van de Bunder (IJzendijke); 3 A. van den Hoek (Dirksland); 4 C. van Dongen (Oud- Gastel); 5 P. Legierse (Den Haag); 6 A. van Opdorp (Hoogerheide); 7 K. Pilktorie (Bergen op Zoom); 8 op 1.10 L. Verwedj (Oijnacker); 9 J. Blok (Kruiningen); 10 W. Liebregts (Vlaardingen); 11 W. Westdorp (Heinkenszand); 12 P. Godde (Hiuist); 13 op 1.45 P. Maas (Heer- Ie); 14 W. Evertse (Tholen); 15 B. Broere (Oudenbosch); 16 J. Kemps (Sprundel); 17 C. van der Meijden (Puttershoek); 18 J. Voesenek (Prinsenbeek); 19 T, Huijzen (Kloe- tinge); 20 J. de Bruin (Sprundel); nieuwelingen: 1 A. Dekkers (Uden- hout) 60 kilometer in 1.19; 2 H. Mutsaers (Schijndel); 3 A. Vasseur (Axel); 4 T. Hedjbijts (Boxtel); 5 A. Prinsen (Raamsdonksveer); 6 H. Fransen (Uden); 7 P. van Leeuwen (Zoeterwoude); 8 C. de Looze (HaarlemR-9 A. van Steen (Etten); 10 F. Pirard (Breda). (Van onze sportredactie) PHILIPPINE Jan Aling en Frits Schür zullen vandaag van start gaan in de Mosselronde van het kermisvierende Philippine. Henk Segers kreeg dit zaterdagavond te horen van directeur Ton Ketting, die met de militaire autoriteiten heeft geregeld dat dit tweetal vrij krijgt. (Advertentie) Luc van Vooren (nummer 3) geeft een paar achterblijvers een „lap". Bij de ongelimjiiteerden tot 500 cc won B. Wienen uit Wyhe. Wim van de Voorde uit Terneuzen bezette hier met zijn Suzuki de tweede plaats. In deze klasse boven de 500 cc ontbrandde een strijd tussen J. de Laat uit Rotterdam op een Nor ton en de winnaar van de 24-uursra- ce te Oss, Hans Hutten uit Apel doorn. De Laat nam in de tweede ronde de leiding over van Hutten, die daarna steeds meer terugzakte, maar zijn tweede plaats verdedigde tegen M. Buiuren uiit Roosendaal. In de laatste 15 kilometer kwam Hut ten echter weer sterk opzetten, maar De Laat stond zijn kopplaats niet meer af. De uitslagen: 500 cc: 1 Luc. van Vooren Terneuzen Honda, 2 A v. d. Berg Veniray Honda, 3 H. Wester mayer Heerlen Suzuki, 4 P. Prins Helmond Honda, 5 Cl Selbaah Neus <Ld. Rhein Did. Honda. 350 cc: 1 W. Melis Oisterwijk Yamsel, 2 W. Krebs Oberhausen W.- Dld. Yamaha, 3 T. v. Schijndel Oss Aer-Macchi, 4 J. v. Schdjndel Oss Aer-Macchi, 5 D. Dünen Aken Dlid. Yamaha. 250 cc: 1 G. Zyderveld Rotterdam Yamaha, 2 A. van de Draay Ooster hout Kawasaki, 3 H. v. d. Kruis Oisterwijk Dueati, 4 C. v. d. Kruis Oisterwijk Yamaha, 5 H. Hutten Apeldoorn Suzuki, 6 W. van Wan- rooy Oosterhout Yamaha. 125 cc: 1 B. Smit Scheveningen Yamaha, 2 G. Zyderveld Rotterdam Yamaha, 3 R. Sohonhage Haarlem Maico, 4 J. Meeuwisse Ochten Mai- co, 5 J. Kotte Den Haag Yamaha. 50 cc A: J. v. d. Kerkhof Oister wijk Kreidler, 2 Th. van Geffen Delwijnen Kreidler, 3 A. v. d. Draay Oosterhout Kreidler, 4. T. de Bruin Oosterhout Kreidler, 5 G. Roza Mey- el Kreiidier. 50 cc B: 1 P. Oerlemans Hoorn, 2 A. Oorlebeek Rotterdam, 3 P. Hui- bers Valkenswaard, 4 Th. Rijkhof Opmeer, 5 A. v. d. Braak Berlicum, allen op Kreddler. Ongelimiteerde Masse tot 500 cc: 1 B. Wienen Wijhe BWS, 2 W. v. d. Voorde Terneuzen Suzuki, 3 J. Kamman Nijmegen Kawasaki, 4 A. Vitters Den Haag Matchles. Boven 500 cc: 1 J. de Laat Rotter dam Norton, 2 H. Hutten Apeldoorn Laverda, 3 M. Buuron Roosendaal Lavende, 4 R. Hoonite Utrecht DMW. (Van onze paardesportmedewerker) OOST-KAFELLE —Tijdens de Zeeuwse ponyclubkampioenschap pen ,die in Oost-Kapelle verreden werden, was de ponyclub Walcheren de grote overwinnaar. Men heeft de leidende rol, die De Kleppertjes uit Axel gedurende vier jaar in de Zeeuwse ponysport hebben hekleed, overgenomen. Deze overwinning werd verkregen met het kleinst mo gelijke verschil. Namelijk één punt. Er waren zes kandidaten voor dit kampioenschap, die als volgt geklas seerd zijn geworden: 1. Ponyclub Walcheren van Nieuw en St.-Joos- land 109814 pnt., 2- De Kleppertjes uit Axel 1097 M-pnt., 3. De Gouden Rijders Serooskerke 1012 pnt., 4. (Van onze sportmedewerker) BRUINISSE Eredivisieclub Sparta heeft zaterdagavond in Bruinisse het Zeeuws elftal zonder enige moeite met 7-1 geklopt. Nietemin zijn de circa 2000 toeschouwers periodiek toch nog wel aan hun trekken gekomen. De Zeeuwse selectie schoot in technisch en tactisch opzicht begrijpelijk veel te kort, maar ook conditioneel. Het merendeel van de Zeeuwse spelers is na het beëindigen van de com petitie weinig actief geweest en dit was in dit duel duidelijk merk baar. Bovendien was er zeer weinig homogeniteit te bespeuren bij dit Zeeuws elftal en ook dit behoeft geen verwondering te wekken. Voor dat men tegen een gerenommeerde tegenstander aantreedt is het im mers wenselijk dat men minstens een paar oefenwedstrijden op het programma neemt om een wat dragelijk figuur te slaan. De Zeeuwse T. C. zal daar in de toekomst zeker aandacht aan moeten schenken. Nu heeft men een team binnen de lijnen gebracht waarin het merendeel der spelers als vreemden ronddoolde. Niettemin verdient dit Zeeuwse elftal 'n pluim voor de wijze waarop men zich an derhalf uur zo goed en zo kwaad als dit ging, heeft geweerd. Van de selectiegroep van Sparta werd alleen Nol Heijerman niet ingezet, omdat deze speler nog niet geheel is her steld van een enkelblessure. De pupillen van Elek Swartz lie pen reeds in de eerste helft naar een 4—0 voorsprong. Een fraai opge zette aanval resulteerde na 11 minu ten in de openingstreffer, die van de voet kwam van Koudijzer (01). Vier minuten later bracht de aan- gladde Kristensen met een kopbal de stand op 02. In de 40e minuut kreeg Sparta terecht maar wel enigszins fortuinlijk een strafschop toegewezen toen bij een hoekschop op het Zeeuwse doel Schoenmaker door Eijkenbroek in de rug werd aangevallen en eerstgenoemde met een reflex naar de bal greep met de hand. Klijnjan bracht uit deze pe nalty de stand op 03. Nogmaals kwam Sparta enkele minuten later goedkoop aan een doelpunt, toen Van der Sluis in buitenspelpositie de bal kreeg en diens voorzet door Van der Veen werd benut 04. Het Zeeuws elftal had in deze eerste helft daar weinig tegenover kunnen stellen. Het enige gevaarlij ke moment voor het doel van Sparta was in de derde minuut geweest toen Scheilds (Axel) uit goede posi- tien gen kogel afvuurde waarmee Doesburg de grootste moeite had. Kort na de hervatting bracht Pot, die Bosveld had vervangen bij Spar ta de Rotterdammers op 05, ter wijl Kristensen enkele minuten la ter het halve dozijn volmaakte 06. De Zeeuwen kwamen hierna wel iets meer aan bod en Harinck (Goes) was wat ongelukkig, toen een hard schot van zijn voet buiten bereik van Doesburg de paal trof. Harinck kreeg enige tijd later nog een reële scoringskans, toen er een gaatje viel in de Sparta-defensie, maar de boogbal die hij over de uitlopende Doesburg wou lepelen was wat te laag gericht. De Zeeuw se doelman Fritz, na rust plaatsver vanger van Bos moest daarna nog een paar fraaie saves verrichten wat hem uitstekend afging, maar twee minuten voor tijd capituleerde hij toch voor een schot van Kristensen: 07. In de laatste minuut kwamen de Zeeuwen toch nog aan hun ver diende tegenpunt. Verberkmoes (Axel) plaatste de bal uit een vrije schop vakkundig voor de voeten van zijn clubgenoot Scheilds die met een strak, laag schot de Zeeuwse eer redlde: 17. Jan Klijnjan (10) in duel met een verdediger van het Zeeuwse elftal. (Van onze sportmedewerker) ELSLOO Toine van de Bunder heeft zaterdag in het nationaal kam pioenschap voor sponsorploegen (a- mateurs) in Elsloo een fraai resul taat behaald. Van de Bunder, die deel uitmaakte van het team Trico Noble eindigde als individuele win naar door in de eindsprint zijn me devluchter Hennie Kuijper van Ket ting met een half wiel te verslaan. Op een halve minuut achterstand eindigde Siem Berkhout als derde. De uitslag was verder: 4 op 1 minuut Lenferink; 5 Spetgens; 6 Oosterhof; 7Kelleners; 8 Aling; 9 Kooken; 10 Grant Thomas. Wim de Waal klasseerde zioh als 13e, Bal als 16e en Ad Duijker als 17e. Door deze resultaten van de Tri- co-Noble renners kwam de formatie van de gebroeders Van Turenhout op de derde plaats in het eindklas sement voor ploegen. Winnaar werd de ploeg van Ketting uit Didam, terwijl Mars-Flandria als tweede eindigde. Haringruiters, Biervliet 1011% pnt, 5. Oranjeruiters, Willemstad 1006 en een kwart punt, 6. Hulst 955 en driekwart pnt. Het kampioenschap is opgebouwd uit vier onderdelen. Hieraan namen twaalf ruiters van elke club deeL Als eerste en belangrijkste onder deel werd een achttal-nummer ver reden, daarna reden drie individuele leden een dressuurproef waarna we derom drie leden een springparkoers reden. Toen de wedstrijd tot hier gevorderd was, stonden De Klep pertjes op de eerste plaats en Wal cheren op de tweede, Nu moest echter de vlaggenxace nog verreden worden. Hierbij moeten in een esta fette vier vlaggen van de ene melk bus naar de andere overgebracht worden. Deze race werd in twee manches verreden, gevolgd door een finale. Het gaf spannende momenten te zien. De tijd van Walcheren was aanmerkelijk beter dan die van De Kleppertjes, namelijk 1-19 tegen De Kleppertjes 1.53. Dit tijdsverschil was voldoende om de wedstrijd nog juist ten gunste van de ponyclub Walcheren te laten doorslaan. Deze club heeft nu de verantwoordelijk heid om Zeeland tijdens de nationa le kampioenschappen, die op 18 sep tember te Apeldoorn verreden zul len worden, te vertegenwoordigen. Dat het gehele programma vlot en op tijd afgewerkt kon worden was zeker niet in de laatste plaats te danken aan de geweldige inzet van juryleden, zingmeesters en andere officials. Om vijf over half negen kon men in alle acht ringen deelne mers bezig zien hun dressuurproe- ven zowel individueel als in aide- lingsverband af te leggen. Dat de kwaliteit van de Zeeuwse pony- springsport vooruit gaat is te zien aan de volgende cijfers; er hebben 37 combinaties aan de voorselectie deelgenomen. Hiervan mochten er 21 terugkomen. Hieruit kwamen 's middags de volgende prijswinnaars tevoorschijn: 1. Kees Steendijk met Swiebertje, 2. Louise v.d. IJzel met Richard, 3. Janine Scheele met Pre- scott Onward en Yet Krijger met Shandy. De rubriek beste rij pony welke na het springen verreden werd, had een zeer groot aantal deelnemers. Het was dan ook voor mevrouw Van den Bosch en de heer Moermond een zware opgave deze rubriek te jureren. De uitslag was: 1. Joke van Exel met Kainey, 2. Adam Sneep met Tydi, 3- Henny Plasschaert met El Tigre. De ru briek patrouillespringen waaraan ze ven clubs elk met een patrouille deelnamen werd gewonnen door De Kleppertjes, tweede werd de Pony club Walcheren. Tijdens de nu vol gende parade waaraan alle ruiters deelnamen en die keurig werd ge commandeerd en voorgereden door Engeline de Feijter werden de ove rige prijzen uitgereikt. De uitslagen: Achttallen: 1. ponyclub Walche ren. 101. 2. Kleppertjes 100. 3. Kler- pertjes 96. Viertallen: 1. Oranjezon 104, 2. D» Kleppertjes 100. 3. De Weelruiters 98%. Individuele dressuur Masse mid den: 1. Annelien de Feijter, Bambie 102, 2. Trees Picavet met Shobleï 101. Individuele dressuur klasse L: ring vier: 1. Carla van Hoven met Tasja 106%, 2. Louise v.d. IJssel met Richard 102%. 3- A. Sneep met Tyly 100 Ring vijf: 1. Riet Steendijk met Skippy 104%, 2. Herman Lockefeer met Claudy 101%. 3. Ludiena Wattel met Keno 100. Ring zes :1. Kees Steendijk met Swiebertje 104%, 2. Jolanda Crucq met Skippy 103, 3. Rina de Feijter met Blaise Away 102%. Ring zeven: 1. Maja Mulock-Hou- wer met Dandy 109%, 2. Annemieke Picavet met Sandy 101%, 3. Rose- marie Volbrecht met Magie 101. Ring acht: 1. L. Bevelander met Prins 101%, 2. Frans Pouwer met Romanus 101, 3. Ger Punt »et Alexander 97%. 0 (V WOENSDRECHT koers", gebaarde gau honderd maal zeg ik je derny komt. Maar vallei b(j hem lag Rene Pijnen, enkele schaafwonden en arm. Enige tijd tevoren tijdrijden gewonnei ners. En nog in de roes gezet van gangmaker Dei nalepiaats en mogelijk de Hij was erbij toen Pet I wegsprong en de weg naar tl lag vrijwel open. En dan daar boven, net voorbij de de hem zo bekende Mim, p: lag hij dan. Het was gebeurt teld, wachtend op de ambula helemaal uit Bergen op Zooi komen en lang op zich lie; ten. En terwijl de plaatselijke op weg was naar het zie voor verzorging van de woi voor een onderzoek, s-tre Woensdreaht Peter Post, Th| sahueren en Jian Janssen eerste plaats in de finale, van het rennersveld de h| reeds weggevallen in de was vanaf het begin raakt. Want vanaf de startlij de Theo Verschueren, de derny-kampioen hard weg. 1 Jan Janssen en Peter Post in zijn kielzog blijven. „Hil duidelijk", knikte Jan Janss afloop, „dat Theo zijn zinnen zege had gezet. Anders was- GEWICHTHEFFEN Bij del takiade-wedstrijden verbeterxH Russische wereldrecordhouder B drie Olympische oefeningen Tsjanidse het wereldrecord til in de vedergewichtklasse. Hij 120 kg omhoog en verbeterde» mee het van vorig jaar juni dt de record van de Pool Woji met een halve kilo. ATLETIEK —Een Duit: ploeg heeft in een op matig staande wedstrijd België zaterd Ingolstadt ruim verslagen: punten. Een goede verrichting 1 Klein bij het kogelslingeren meter en Gaston Roelants 10.000 meter (28.48,8). Bij het stokhoogspringen bereikte 1 een hoogte van 5 meter. TENNIS —De beide Wil donfinaldsten in het herenenk^ John Newoombe (kampioen) Stan Smith, zijn tijdens het int tionale tennistoernooi van Was ton in de halve finales uiige keld. De Australiër Newoombe loor in drie sets van de Amer Marty Riessen met 4-6, 6-3, Newcombe had in zestien acht volgende partijen geen ned< geleden. De 36-jarige Australiër Ken wall versloeg in de andere eindstrjjd Smith gemakkelijk me: 3, 6—2, AUTOSPORT De Italiaan seppe Calarese is zondag tij een auto-wedstrijd op openbare gen in de omgeving van Mes met 2ijn wagen op het publiek i reden- Twaalf toeschouwers en coureur werden gewond. De strijd werd onmiddellijk na het geval gestaakt. Calarese kon na handeld te zijn het ziekenhuis i verlaten. Een van de toesahouwers, Vin zo Matonti overleed op weg naar ziekenhuis. BOKSEN De Spanjaard Manuel Ibar, beter bekend als tain", die vorig jaar zijn Euro) titel zwaargewicht kwijt raakte de Brit Henry Cooper, is nu dool Europese boksunie aangewezen officieel uitdager van de huix titelhouder in het zwaargewicht, Brit Joe Bugner. De EBU heeft voorts de Ra-li Sandro Lolopolo aangewezen als ficieel uitdager van de Euroj kampioen in het lichtweltei wicht, de Spanjaard PedTO Car: SO. WATERPOLO Het Nee lands waterpolofeam heeft zon de derde wedstrijd tegen Honga (de tweede officiële interland) Gouda verloren met 37. De tus: s-tanden waren: 02, 23, 01 1—1.

de Stem | 1971 | | pagina 10