Miep van Beek bij beste 8 ter wereld Merckx: „Ocana werd getrokken door een motor" RECORD ELS VAN NOOR- DUYN LOTTO RODRIGUEZ KON HET NIET LATEN t-hoff Tour '72 zonder Merckx? Aanbod aan Wereldrecord Shane Gould idustrie n.v. IPLEIDING LEIDING 'ELING - 48389 W.K. HOCKEY Nederland met Pakistan in één groep rivan der Ham srbeterd. Kijkt .Dan kunt Uer ijd van |de befaamde logelijkheden «d zijn Roosendaal, Breda, zevenbergen. activiteiten de Van: zal door ons reke- eiskosten worden richten aan afd. -ioff N.V. Juliana- :ontact opnemen otste speciaalzaak aast een forse af name de afdeling Voor die afdeling initiatief en ver- •Ifstandig weet te chef. Goede ken- V'langrijk, een op- Wat daar alle- vakantie en so- nlijk vertellen. kiNCISCUS" centen-corps lid van het ■last zal wor- |g van onze de bege- pnhuis heeft lestand van |n verpleeg- of genegen :n de voor dichten aan engenoemd lel. 01650»- STEM MERCKX LOOPT IN OP LUIS (Van onze speciale verslaggevers) ALBI Eddy Merckx voelt er niets voor om volgend jaar de Tour de France te rijden als de houding in het peloton niet verandert. Hij heeft dat tijdens een maaltijd van de Molteni's aan tafel gezegd en, volgens enkele van zijn ploeggeno ten, zeer positief. Ze kunnen best begrip opbrengen voor de wrevel van hun kopman. Want, vinden ze, „zoals de rest te gen Merckx rijdt is niet norhiaal meer. Dat er een massale sportieve tegenstand bestaat is logisch, maar dat ze hem op alle mogelijke linke manieren proberen te flikken en dat gebeurt kan natuurlijk niet door de beugel". EDDY MERCKX OCANA Eddy iMerckx heeeft zich nog niet bij een Tour-zege van Ocana en dus zijn ne derlaag neergelegd. Zaterdag probeerde de Belg een groot deel van zijn ach terstand op de Spanjaard in te lopen. Direct na het vertrek in Merlette ging hij met de steun van zijn ploegmaats Rini Wagtmans, die zijn baas in een lange afdaling voorsprong verschafte op het peloton met Ocana, Jos Huysmans in de aanval. De vlucht waarbij ook Jos van der Vleuten was betrokken, zou de hele etappe duren, maar de opzet van Merckx mislukte toch ten dele, want zijn winst op Ocana (inclusief bonificatie voor de tweede plaats) bedroeg maar iets meer dan twee minuten. Toch was het een belangrijk feit. Het verschil tussen de nummers een en twee (Merckx rukte zaterdag op van de vijfde naar de tweede plaats) is nu immers bij een slechte dag van Ocana en de tijdrit van 53 kilometer nog voor de boeg overbrugbaar geworden. In de korte tijdrit van gisteren knabbelde Merckx nog eens 11 seconden van zijn achterstand af. Miep pan Beek: bij de beste acht ter -wereld van dit seizoen. De Amsterdamse atlete Miep van Beek heeft zaterdag op Papendal bij Arnhem een nieuw Nederlands record gevestigd op de vijfkamp met een internationaal zeer hoog gewaardeerde score van 5038 pun ten. De ADA-atlete staat hiermede achtste op de wereldranglijst van dit seizoen. Miep van Beek verzamelde dit totaal met de volgende prestaties: 100 meter horden 13,5, kogelstoten 12.69 m, hoogspringen 1.72 m, ver springen 6.02 m, 200 meter 24,7, to taal 5038 punten. Het oude record stond op naam van de clubgenote van Miep van Beek, Mieke Sterk, die dit met een totaal van 4952 pun ten had gevestigd op 13/14 juni 1970 te Gent. Als tweede eindigde Mary van de Raadt (Holland H.) met een totaal vaïi 4762 punten 14,4, 11.61, 1.75, 5.87, 25,5. Zij haalde hiermee de li miet voor Helsinki, die op 4750 pun ten staat. Eddy Merckx (rechts) in hevige discussie met Tour-directeur Felix Lévitan over het feit of Ocana al dan niet getrokken is door een motor. Eddie Merckx was gisteren woe dend. De reden van zijn opwin ding was dat volgens liem Luis bcana, de leider in het algemeen klassement, in de tijdrit rond Al- M niet alleen op eigen krachten had gereden. Een furieuze Merckx vertelde tegen eenieder: „Ocana werd getrokken door een motor van de Franse televisie". De Belg deed ook zijn heklag hij de Tour-directie, die echter de woordenstroom van de Molteni- kopman gelaten over zich heen liet gaan. De reactie van Ocana: „Ik kan er ook niets aan doen dat ik nu in de belangstelling sta en dat ze naast me gaan rijden om te filmen". Bij internationale zwemwedstrij- in Santa Clara (Californië), heeft de Australische Shane Gould op de eer ste dag voor een explosie gezorgd op de 400 meter vrije slag. Zij verbe terde het wereldrecord van haar landgenote Karen Moras met 1,4 se conden en bracht het op 4.21,2. Karen Moras was sinds 30 april van dit jaar houdster van het record dat zij had gevestigd in Londen. Shane Gould toonde haar sublieme vorm nog eens door ook de 100 meter te winnen in de formidabele tijd van 59,3. Nederland heeft in de drielan- den-atletiekwedstrijd (dames) te Uden gewonnen van Frankrijk en met gering verschil verloren van Roemenië. Hoogtepunten voor Ne derland waren de nationale re cords van Els van Noorduyn (17.83 met de kogel) en de 4 x 400 nieter estafette (3.40.4). Voor voortreffelijke prestaties zorgden verder Marian Burg. graaf, die de Helsinki-limiet haal de en Wilma van den Berg, die op de 100 meter en de dubbele af stand won. Wilma van den Berg: twee zeges op sprint. Luis Ocana: niet helpen." „Ik kan hel ook jVini Schepeis, die zijn wielercar- f'erc heeft beëindigd, nadat hij op ?et gebruik van doping werd betrapt de Ronde van Spanje wat hem ';l'n schorsing van vier maanden op- 'everde heeft van directeur Heere !an Goudsmit-Hoff, waarvoor de "■burger dit seizoen als prof reed. ®en goede baan aangeboden gekre- kle winnende getallen in de Duitse zijn: 4 21 34 36 37 41. Reservegetal 20 Olympianummei .,331. den. Wim Schepers: baan aangebo- In Barcelona heeft de indeling plaatsgevonden voor de strijd om het wereldkampioenschap hockey voor heren dat van 15 tot 23 okto ber zal worden gehouden. Neder land is ingedeeld in de groep met Pakistan. Japan, Spanje en Aus tralië. De wedstrijden in de poules worden gespeeld op 15, 16, 17, 18 en 19 oktober. De 20e oktober is een rustdag, op 21 en 22 oktober worden de demifinales gespeeld en op 24 oktober is de finale in Barcelona. Pedro Rodriguez: speciale dispensatie. Zondagmiddag heeft de autosportwereld een van haar markantste coureurs verloren door het overlij den van de Mexicaan Pe dro Rodriguez ten gevolge van verwondingen, opgelo pen tijdens de 200-mijIsra- ce van Neurenberg. De kleine, ambitieuze Mexi caan, die op 18 januari 31 jaar was geworden, was de tweede zoon van de fa milie Rodriguez, die bij het bedrijven van auto- rensport om het leven kwam. Op 2 november 1962 verongelukte Ricardo Ro driguez. 20 jaar oud, met een Lotus tijdens de trai ning voor de Grand Prix Formule 1 van Mexico. Na de dood van zijn broer be sloot Pedro te stoppen met racen, maar een jaar later verscheen hij, ondanks het verbod van zijn vader, toch weer op de circuits. De carrières van Pedro en Ricardo, die verschei dene jaren een equipe vormden, waren zeer nauw met elkaar verweven. Deze twee „wonderkinderen van het stuurwiel", zoals hun bijnaam luidde, waren op gegroeid in een lucht van benzine en olie. Vader Ro driguez namelijk had, voordat hij een van de rijkste grootgrondbezitters van Mexico werd, het be roep uitgeoefend van automonteur. Met speciale dispensatie van de Mexi caanse president namen Pedro en Ricardo, respec tievelijk 17 en 15 jaar oud, in 1957 deel aan hun eer ste officiële autorace. In 1963 besloot Pedro, ondanks de dood van Ri cardo, toch weer gegrepen door de race-demon", een solocarrière te proberen. Een carrière, die na Grand Prix-overwinningen in 1967 (Zuid-Afrika) en 1970 (België) eigenlijk pas dit jaar illuster scheen te worden. Met Jackie Olivier won hij de 24 uur van Daytona, de duizend kilo meter van Monza en de duizend kilometer van Francorchamps. Zijn laatste triomf be haalde hij samen met Ri chard Attwood in de 1000 kilometer van Oostenrijk. Pedro Rodriguez was de 39e formule-l-coureur, die sinds het einde van de Tweede Wereldoorlog ver ongelukte.

de Stem | 1971 | | pagina 9