St.-Jan huldigde twee leden BAALHOEKKANAAL: LANDBOUW KIEST BUITENDIJKS TRACé Het Jagertje in Hulst grotendeels klaar voor vakantiegasten Europateam huiswaarts Jan Lokerse exposeert in St.-Baafs-kathedraal iSERSLATIJN •ts waarschuwt oog-make-up BE MING zaak en ncl- aakt FEESTSCHIETING BIJ 90-JARIG BESTAAN Weggelopen meisje nog zoek Vragen over vergoedingen aan telers Rechtzetting stad streek nieuws K IN CABINE GEVALLEN Uitslagen van schieting in St,-Jansteen hoogwater Alsmaar warm Strandweer FINANCIëN HUISHOUDBEURS EXPO AXEL '71 Hengelen om aulo Aanvaring in Wemeldinge Maandag 12 juli 1971 rt door Johan Huys, organist te dhuis, expositie schilderijen Bakker (t.m. 22 juli). Geo. dagelijks van 10-12 uur en 14- NNA TER MUIDEN il. gemeentehuis, schilderijen ieldhouww erken van Jan But xon meester De Betsenbrouck 14 sept.). Dagelijks van 10-12 114-17 uur- PELDIJK Vernlmmen, 15 uur: Kermis- Jng. EUZEN or, 20 uur: Lady Godiva 18 jlNGEN mbra, 20 uur Heintje: eind 1 goed a.l. <ZEE erweeshnls, Poststraat 45, ex- van schilderijen, grafiek, sie- en®. In de tuin beeldhouw- (t.m. 14 aug.). Ma. t.m. rat. 17 uur. ERPEN nshuis, 20.30 uur: Openlucht- Hing van „Leer om leer" van peare door het Reizend ïeater- Kasteel van Schoten, 20 uur: Internationaal Volks- itival. elheimpark, expositie lie le met hedendaagse sculptuur rgentinië, Brazilië, Canada, en de Verenigde Staten als- belden uit Nederland en wer- m de onlangs overleden kun- Oscar Jespers (t.m. 3 okt.). id van 10 tot 21 uur. r. v. Kunstambachten, St-Pic- in 9, Zeehaven Gent, verle iden, toekomst (t.m. 30 aug.). na 1945" (t.m. 10 okt.)- n een onzer verslaggevers) ÜMER In ons bericht over zame vangst van een pijl- ■g door een gewone henge- Stem van zaterdag), is tot il toe een storende fout ge- Men wist namelijk te melden Krammer", een water onder se, in de Westerschelde lag, dit uitstekende viswater al ensenheugenis bij de Ooster- behoort. Iedere rechtgeaarde reet dat. Misschien was een zer verslaggevers dat niet. n ook sprak hij, geschrok- r de grote niet ongevaarlijke trog, even visserslatijn (STA (AP) Een oogarts ond van een onderzoek van ïwen tot de conclusie geko- t veel vrouwen hun ogen 3 besmetten met hoge con- ;s van gevaarlijke organis- ke in make-up voor de ogen zijn. Dr. Louis A. Wilson voor krachtige regerings tien omdat bacteriën zich menigvuldigen in ogenscha- e-liner en mascara zodra de ittg is geopend. Eén van de ïen is hoogst schadelijk voor nvlies en kan binnen 48 uur infectie het oog volkomen i. iVrüri ÏTiiriitimr^j U (Rtr.). De drie ruim- van de Sojoez-11 zijn bij eer naar de aarde op slag ~rdat de luchtdruk in hun tseling wegviel, zo heeft ou gisteravond bekend- erklaring die door de re- imissie van onderzoek is i staat dat tot 30 minuten anding de ruimtevaarders programma hadden ëe~ n dat de vlucht normaal f dat tijdstip viel de druk waardoor de dood onmid- ad. iet-kringen was al eerder dat de mannei door em- n overleden in dit ge- ug van gasbellen in het wegvallen van de druk aam. 1 (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTÉEN In de bloedhete zomerzon heeft voorzitter J. van Reinortel van het negentig jaar oude schuttersgilde St.-Jan uit St.-Jansteen, afgelopen zaterdag twee leden van de vereniging gehuldigd wegens hun zestigjarige lidmaatschap. Het zijn Eugene van Dorsselaer en Francis Bous- sen. die respectievelijk op 16- en 14-jarige leeftijd lid werden van St.-Jan. MIDDELBURG (ANP) Interpol zoekt naar de 15-jarige Elisabeth de Pagter uit Vlissingen, die boos is weggelopen van het vakantie-adres van haar ouders in Llafranch in Spanje. De Vlissingse politie schakelde In terpol in nadat de ouders woensdag nacht in een ruk terug naar Vlissin gen waren gereden in de hoop dat hun dochter naar huis wa3 gelift. Maar het meisje is nog steeds zoek. De moeilijkheden ontstonden toen de ouders Elisabeth verboden, alleen naar een bar te gaan. Meteen liep het meisje de deur uit. Haar ouders dachten dat aij dat deed om even af te koelen, 's Avonds bleek echter, dat Elisabeth haar paspoort had weggenomen. Pogingen van de vader om zater dagavond en maandag het Neder lands consulaat in Barcelona te be reiken, bleven zonder resultaat. De Spaanse politie zegde wel alle hulp toe. Het meisje, dat gekleed was ln een blauw-paars ho-tpantspakje met lage schoenen en dat halflang, blond haar droeg, had helemaal geen geld op zak- (Van onze correspondent) ST.-JANSTEEN Aan de Jubl- leumschieting van de sociëteit St.- Jan ter gelegenheid van het 90- iarige bestaan werd door ruim 100 schutters deelgenomen. De uitslag was: Wip 1: hoge vo gel: 1 J. Vereecken Kloosterzande, 2 A. Kasens Axel, zijvogel: 1 J. Bmg- geman Westdorpe, 2 F. d'Hoogest Jansteen, 3 A. Dewiten Nieuwkark (B), 4 J. Buisroigge Graauw, 5 A. de Sment Axel, 6 F. Geensen Zuiddor- pe, kal: 1 J. Vervaet St.-Jansteen, 2 P. Steyaert Graauw, 3 F. van Waes Westdorpe, 4 Edm. Vermandei Koe wacht, 5 A. Kasens Axel, 6 J. Tiele- man Kloosterzande. Wip 2: hoge vogel: 1 J. van Mi- ehem Beveren (B), 2 B. Goethals Westdorpe, 3 A. Herman Axel, zij vogel: 1 J. Bruggeman Westdorpe, 2 J Saman St.-Gillis(B3 C. Re'mijn Ovezamde, 4 Ed. Ottjes St.-Jansteen, 5 E. Geerts Beveren (B), 6 F. Her- rewegh Hulst, kal: 1 Ed Ottjes St.- Jansteen, 2 A. Misseghers Axel 3 P. Weemaes St.-Jansteen. 4 J. nan St.-Gillis, 5 J. Hiel Klooste nde, 6 M. Vereecken Kloosterzande. Morgen, dinsdag 13 juli. Bergen op Zoom: 7.12 en 19-32 Hansweert: 6.19 en 18.24 Terneuzen: 5.46 en 17.52 yiissingen: 5.13 en 17.24 Wemeldinge: 7.02 en 19.22 Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag opgesteld door het KNMI op zondag 18.00 uur: Aanhoudend droog met flinke zonnige perioden en middagtemperaturen iets boven normaal. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor dinsdag: aantal uren zon 6-13; min. temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal; max. temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. Voor woensdag: aantal uren zon: 3 tot 14; min. temp.: van ongeveer nor maal tot 3 graden onder normaal; max. temp.: van 0 tot 4 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent: kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. Na een zwak frontje met mogelijk enige bewolking, nadert een nieuw hogedrukgebied via Ierland. Vandaag overwegend zonnig bij een matige wind uit noordelijke richting, tempe ratuur 20 tot 23 graden, zeewater 18 graden. ..Vooruitzichten: opnieuw zonnig, lijdelijk zeewind, later weer iets war mer. Niet alleen dat zestigjarige lid maatschap is afgelopen weekend aan de voet van de twee wippen in de tuin van café Sport gevierd, maar ook het negentigjarige bestaan van de vereniging zelf. Dat gebeurde met een jubileumschieting, waaraan een record aantal schutters heeft deelgenomen. Ze lieten zich zelfs door het warme weer niet van de wijs brengen bij het leveren van redelijke tot zeer redelijke presta ties, ook al teisterde de zon het schiiettierrein onafgebroken. Er heerste zaterdagmiddag een ge zellige drukte in café Sport, waar de sfeer bestond uit een mengeling van spanning in verband met de schie ting en uitbundige feestvreugde vanwege de drie jubilea. Voordat de schieting offioiee-1 begon werden de heren Van Dorsselaer en Boussen toegesproken door hun voorzitter, die in zijn toespraak onder meer het volgende zei: „Jullie beiden hebben één grote fout, namelijk dat je vijf tig ja-ar te vroeg geboren bent". Waarop een van de echtgenotes van de jubilarissen met radde tong op merkte: „Tja. Dat benne we alle maal". „We hebben in ons midden gelukkig nog veel mannen, die heel wat voor de schutterij hebben ge daan. Ik hoop, dat jullie hier in 1981 weer zullen staan", aldus voorzitter Van Remortel. Secretaris Eddy Savooy bedankte in een toespraak het hoofdbestuur van de Zeeuwsch-Vlaamse bond, om het feit, dat men de afgelopen zater dag had vrijgehouden, speciaal voor St.-Jan. Als blijk van waardering voor hun verdiensten overhandigde hij de twee jubilarissen ieder een set van zes pijlen, voor elke tien jaar een. Beide echtgenotes kregen ieder een bloemetje als compensatie voor de vele uren, dat ze hun man nen met de schutterij hebben moe ten delen. Voor een van de vrouwen van de jubilerende schutters was dat reden om te zeggen: „We bedanken het bestuur, dat het zoveel voor onze echtgenoten heeft gedaan". Ook de voorzitter van de Zeeuwsch-Vlaamse sehuttersbond, J. L. Bruggeman uit Philippine, sprak een woord van felicitatie en voegde er aan toe, dat naar zijn mening er altijd wel schuttersverenigingen zullen blijven bestaan. „Als we de ups en downa maar samen blijven verwerken". Na dit officiële gedeelte loste een erepeloton, bestaande uit de jubila rissen, de eerste schoten op de vo gels in de dertig meter hoge wip. Op de feestelijkheden van afgelopen weekend ontbraken vertegenwoordi gers van de gemeente Hulst. Het bestuur van St.-Jan had geen van hen uitgenodigd, omdat men daartoe geen aanleiding zag, nu het gemeen tebestuur heeft besloten aan de schuttersvereniging geen subsidie te geven. „We hebben daarom geen band met de gemeente", aldus het com mentaar van de voorzitter. De schie ting van zaterdag is financieel mo gelijk gemaakt door het bedrijfsle ven van St.-Jansteen en omgeving. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Vergoedingen aan fruittelers hebben de kamerleden F. A. Roels, Egas en Voortman er toe aangezet vragen te stellen aan de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. De vragen luiden: 1. Is het waar dat - onder andere - ongeveer 70 fruittelers in de ge meente Noord-Oostpolder reeds ge durende 26 weken periodieke uitke ringen ingevolge de rijksgroepe- ringsregeling zelfstandigen hebben ontvangen en nochtans niet in staat zijn om in de noodzakelijke kosten van hun bestaan te voorzien? 2. Is'de minister bereid de perio dieke uitkeringen aan deze fruitte lers - en aan andere fruittelers, die in vergelijkbare omstandigheden verkeren - voort te zetten tot op het moment waarop zij weer zelfstandig in levensonderhoud zullen kunnen voorzien? 3. Indien de voortgezette periodie ke uitkeringen zouden moeten wor den gedaan op grond van de alge mene bijstandswet zelf, is de be windsman dan bereid waarborgen te scheppen, dat deze uitkeringen niet temin plaatsvinden overeenkomstig de objectiverende bepalingen van de rijksgroepsregeling zelfstandigen - zulks om te voorkomen dat de ver mogenspositie van betrokkenen (verder) wordt aangetast? Links en rechts de jubilarissen E. van Dorsselaer en Francis Boussen. Midden: voorzitter J. van Remortel. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE „Over de pro cedure, die nu wordt gevolgd bij de bespreking van de nota ben ik zeer te spreken. De taak is nu aan de bevolking om zich goed te in formeren en zich over deze zaken een mening te vormen. Het is te hopen, dat men daarbij niet het eigen belang laat prevaleren, zoals we hebben gemerkt, dat in sommi ge gevallen is gebeurd bij de streekplandiscussies". Dit is het commentaar van de voorzitter van de Zeeuwse Land bouw Maatschappij, J. Scheele uit Zaamslag, op de Baalhoektracés, zoals die nu in de nota over het Baalhoekkanaal zijn gepresenteerd. Voor de heer Scheele is de nota geen verrassing. „Het was te ver wachten, dat er voorstellen gedaan zouden worden in de geest, zoals die nu zijn terug te vinden in de ■nota", zo zegt hij. Als landbouw- man kiest de heer Scheele voor het buitendijkse tracé, dus door het land van Saeftinghe. Op de eerste plaats, omdat daardoor de waterlijnen niet zo grondig in de war worden gestuurd als bij een binnendijks tracé en omdat in het eerste geval bovendien niet zoveel goede landbouwgrond verloren zal gaan. „Ik denk. dat door deze manier van voorbereiding van voorberei ding van grote werken een groep mensen zich zal beijveren om zich een standpunt aan te meten en daarbij kan dan sprake zijn van een waardevolle inbreng", aldus de ZLM-voorzitter, de verder niet op details wil ingaan, omdat hij zich nog niet voldoende heeft kunnen oriënteren. Wel heeft de heer Scheele gezegd, dat de landbouw organisaties wellicht binn n af zienbare tijd in de districtsraad van bet Landbouwschap zich in de nota zullen beraden, zoals dat ook is gebeurd, toen het ontwerp- streekplan is gepresenteerd. Het college van b- en w. van de gemeente Hontenisse is vanwege de afwezigheid van burgemeester^ mr. M .Somers evenmin in de ge legenheid geweest zich nu reeds te beraden over de nota. Deze zal op zijn vroegst onderwerp van ge sprek zijn in het overleg van b. en w. over veertien dagen. Wethouder W. Lambert van openbaie werken is desalniettemin wel bereid zijn persoonlijke visie te geven op de stand van zaken. Hij kiest de principes van zijn gemeente trouw voor een buitendijks tracé, „om dat", zoals hij nader verklaart, „bij een binnendijks tracé teveel kost bare landbouwgrond wordt aange tast". „Bij een buitendijks tracé wordt wel een deel van Saeftinghe aan getast, maar er blijft mijns inziens nog voldoende over om Saeftinghe haar biologische waarde te laten behouden". Overigens zijn de con sequenties van het Baalhoekkanaal voor de gemeente Hontenisse niet zo groot. In het ongunstigste geval moet ihet een paar honderd zielen tellende Kruispolderhaven ver dwijnen. „We blijven deze zaak wel met aandacht volgen", aldus de wethouder tot slot van zijn commentaar, „want wij hebben er uiteindelijk op aangedrongen om het Baalhoekkanaal op te nemen in het streekplan, waarin het zeer zeker een belangrijke rol zal spe len". (Van een onzer verslaggevers) HULST De verbouwing van het verkenners-buitenverblijf ,Het Jagertje' in het gelijknamige bos in Hulst is gereed. In september zal waarschijnlijk de officiële ope ning plaatshebben, maar reeds op dit moment verblijft in het ver enigingsgebouw van de stichting Willibrordus een groep vakantie gasten. Ze kunnen er na de ver bouwing over alle mogelijke va- kantiecomfort beschikken. Volgens districts-eommissarls De Ma-at van de Zeeuwse verkennerij voldoet „Het Jagertje" na de grondi ge opknapbeurt veel beter aan zijn functie dan voor die tijd. „Het Ja gertje" vervult een drievoudige functie. Op de eerste plaats biedt het onderdak aan het plaatselijke jeugdwerk zoals verkenners, welpen en rowans van de St.-Willibrordus- groep. Verder wordt het gebrukt als centrum voor het geven van cursus sen aan leiders en leidsters en op de derde plaats biedt men er gastvrij onderdak aan jeugdgroepen, die voor een onbezorgde vakantie naar Hulst komen. Deze laatste functie is tevens een van de voornaamste bronnen van inkomsten, hard nodig voor de ex ploitatie van het comfortabele vere nigingsgebouw. Er is de afgelopen weken nogal hard gewerkt in het Hulster bosgebied. Het resultaat mag er dan ook wel zijn. Het Ja- gertjie is aangepast aan de moderne eisen destijds en het oude lokaal, waarin vroeger de acitviteiten plaats hadden is vervangen door een nieu we meer praktische ruimte, die uit twee zalen bestaat. In het gebouw zijn verder de nodige sanitaire voorzieningen aan gebracht, waaronder douches, zodat een vakantie in „Het Jagertje" be slist tot de aangename ontspannings mogelijkheden is gaan behoren. In Zeeuwseh-Vlaand-eren heeft het ge bouw onder de verenigingsmensen de afgelopen maanden een ver trouwde naam gekregen, omdat mensen uit de verkennerij er altijd terecht kunnen als ze iets te be spreken hebben. Van oorsprong Is het verenigings gebouw en de directe omgeving on derdeel geweest van een kippen farm, later werd het een speeltuin en nu is het al geruime tijd centrum yam allerhande activiteiten. De afgelopen weken heeft men bij de verbouwing hard aan de touwtjes moeten trekken, omdat het gebouw tje op 1 juli klaar moest zijn voor de ontvangst van de eerste vakantie gasten. Op enkele details na is het dat nu ook. De officiële opening heeft begin september plaats met de nodige festiviteiten. (ADVERTENTIE) van 28 augustus tot en met 4 september. BRUINISSE (ANP) In Bruinis- se is zaterdag een hengelconcours gehouden, uitgeschreven door de hengelsportvereniging „de Greveün- gen". Er waren ruim 2700 inschrijvin gen. Veel hengelaars moesten wor den teleurgesteld vanwege het grote aantal inschrijvingen. De eerste prijs - een personenauto - werd gewonnen door de heer F. Potvlie- gen uit Oosteinde in België met 887 punten. De verdere prijzen beston den uit bromfietsen, wasmachines, koelkasten, tv-toestellen, radio's enz. De prijs voor de eerste Nederlandse dame was voor mevrouw Oele uit Kapelle met 345 punten. De prijs voor de eerste Belgische ging naar mevrouw D. van Meenen uit Zee- brugge met 290 punten. Vlak bij de eeuwige sneeuw, en kele tientallen meters van de gigan tische Rhöneglctsjer vandaan, heeft het STEM-Europateam gistermiddag, bovenop de beruchte Furkapas in Zwitserland, aan een enorm leger Nederlandse vakantiegangers zijn laatste computerkaarten aangeboden. Het ruisen van het gletsjerwater werd enkele seconden overstemd door een hoera-geroep dat het STEM-team uitbracht op het slagen van zijn missie en op al die 5.000 Nederlanders, die de afgelopen tien dagen zo enthousiast en vriendelijk onze abonnees een lift hebben ge geven. Het was kil, daarboven bij de machtige ijsmassieven van de glet sjer. Heel anders dan een honderdtal kilometer daarvoor, waar liet stadje Sierre als een Nederlandse enclave lag te blaken in de zomerzon en waar rond het meer van de Gironde de Nederlanders verkoeling en ver tier zochten. Ook hier werd het STEM-team met enthousiasme be groet door mensen als bijvoorbeeld Babs Hogenkamp en Clement Bur ger uit Amsterdam, die er zes va kantieweken doorbrengen en die spontaan besloten op trektochten in de omgeving de computerkaarten van abonnees mee te nemen. Inmid dels was het STEM-Europateam zon dagavond op de thuisweg. Gistera vond al naderde het Zurich en hoopt dinsdag voor de middag terug te zijn. Er zijn inmiddels royaal 3.000 ki lometers afgelegd in, pak weg, 225 uur. Nu rest nog de laatste ruk, een kleine 1.000 kilometer naar huis via Bazel en Frankfurt. Dat niet alle mensen de beman ning van het STEM-Europateam aanzien voor achtenswaardige verte genwoordigers van hun krant, mag blijken uit het onderstaande voorval, zaterdagmorgen, in noord-Italië. Tij dens een korte stop op een van de parkeerplaatsen langs de autostrada, even buiten Genua, werd het team aangesproken door een nogal Corsi- caans uitziend type in een vlot au tootje. Hij vroeg in slecht Frans en laarna in nog slechter Duits hoe laat het was, en toen we hem op de klok hadden laten kijken kwam hij met zijn eigenlijke verzoek op de proppen. Hij had een interessant partijtje smokkelwaar en als we de moeite wilden nemen om een bezoek te brengen aan een havenkroeg in Ge nua kon er ook voor ons wel eens een lekker handeltje in zitten. Uiteraard hadden we enige moeite om voor de Verleiding te bezwijken. Vandaar dat de nijvere koopman, na een laatdunkend schoudergebaar, nogal venijnig op het gaspedaal drukte en als een raket ons ge zichtsveld verliet. Dat was dus weer dat. Geen smokkelavontuur. Wel zo langzamerhand het einde van de STEM-Europareis. Jan de Wilde en ondergetekende, Frans Wetzels, reden met U, 5.000 abonnees, vertegenwoordigd door computerliftkaarten, dagen en nach ten lang dwars door Europa. We reden langs de blauwe Middelland se zee, dwars door het Franse land, door de gloeiend hete Proven ce, over bergwegen, langs gletsjers, over autowegen, langs meren, beken en ravijnen, door grote wereldsteden en plattelandsdorpen. En overal werd U, door vriendelijke landgeno ten, maar ook door Duitsers, Zwit sers, en Denen meegenomen, op weg naar een lift-vakantie .We hebben getracht U allen zover mogelijk te laten meeliften, omdat de verst ko menden immers naar Parijs mogen in het najaar. We hebben ook gepro beerd U, via deze verslagen onder weg, op de hoogte te houden, zodat iedereen er toch een beetje bij heeft kunnen zijn. Alle Nederlanders die ons zo spontaan ontvangen hebben: be dankt. Alle lezers die de moeite namen onze reisverslagen te lezen bedankt. Dinsdag zijn we terug, met 5.000 abonnees minder in onze baga ge. FRANS WETZELS. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Het kerkbestuur van de Ned. herv. gemeente te Aardenburg heeft zich ook dit jaar weer op het gladde ijs van de kunst gewaagd door in het voorste gedeelte van de Sint-Baafskathedraal een tentoonstelling van schilderwerken in te richten. Dat dit op een geweldige miskleun uit kan lopen hebben wij in vorige jaren kunnen vaststellen, maar ditmaal is de keuze van de schilder iets gelukkiger uitgevallen. Thans hangt er werk van de 76-jarige te 's-Heer Arendskerke woonachtige schilder Jan Lokerse. Een schilderkunstige openbaring is zijn werk niet, maar het behoort tot de goede middelmaat. Lokerse blijkt een schilder, die bij de ex pressionistische uitdrukkingswijze is gebleven; hij kent zijn Vlaamse ex pressionisten en Leie-schilders Per- meke en Saverijs c.s- behoorlijk en heeft er voor zijn stijl het nodige van opgestoken. Zijn onderwerpen zijn ontleend aan het plattelandsle ven: koeien in de wei, melktijd e.d. zijn een paar titels en dat nog niet eens van de beste werkstukken. Er hangen hier enkele landschappen, die qua kleur en sfeer goed zijn en ook in het bloemstilleven weet Lo kerse iets van de poëtische gevoe lens die hem bij de aanschouwing van bloemen overvallen op de be schouwer over te brengen door mid del van een goede tekening en kleurbehandeling. In het algemeen kan men van Lokerses schilderijen zeggen dat het plezierige stukken zijn om naar te kijken. Jammer alleen dat ze vrijwel zonder uitzon dering belachelijk werden opgehan gen, namelijk sterk voorover hellend volgens een opvatting die heerste in de burgersalon van vijftig en meer jaren geleden, in plaats van eerlijk plat tegen de witte muur. Het schaadt in ernstige mate het effect van Lokerses schilderijen die tot 15 juli a.s. te bezichtigen blijven. WILLEM ENZINCK (ADVERTENTIE) VOGELS PRACHTIGE KAMERVOLIÈRES Bij: TRIMSALON FOX Bosstraat 33 Bergen op Zoom Telefoon 01640-3 39 89 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Naar aanleiding van ons bericht van zaterdag j.l. over de aanbieding van een paard aan PZEM-directeur ir. Bogerd, deelde drs. K. J. de Jong ons mee dat zijn naam geheel ten onrechte met de paarde-actie in verband is gebracht. Ook de leden van de scha- kelwacht, over wie in hetzelfde be richt werd gesproken, hebben niets met de actie te maken gehad. Drs. K. J. de Jong, economisch idjunct-directeur van de PZEM. al ij kt terstond na het bekend wor den van de actieplannen hierover zijn afkeuring te hebben uitgespro ken. Voor de gemaakte fout bieden wij de betrokkenen graag onze ver ontschuldigingen aan. (V an onze correspondent) WEMELDINGE In de haven van Wemeldinge heeft een aanva ring plaatsgevonden tussen het 373 ton metende Nederlandse motorschip Agfra III en de Nederlandse tanker Vinotra, 300 ton. De Vinotra was onderweg naar Rotterdam. De Ag fra I/I was onderweg naar Antwer pen. Door het anker van de Vinotra werd de Agfra Ili aan de zijde opengescheurd over ongeveer 1,75 meter. De Anjo van Muller n.v. uit Terneuzen heeft het schip direct op de slikken gezet. Kort daarop arri veerde de En Avant 15. Men heeft de lading gedeeltelijk gelost, waarna men na het aanbrengen van een noodreparatie zaterdag nog overge gaan is tot het lassen van een twee mtr lange plaats op de scheepshuid. Zaterdagavond kon het schip de reis hervatten.

de Stem | 1971 | | pagina 3