NATIONALE VIJFKAMPSTER Kleine nederlaag tegen Roemenië HENNY PENTERMANN KRIJGT CONCURRENTIE MIEP VAN BEEK BESTE Persoonlijk record op vier onderdelen Wijcla Mazereeuw nieuw talent Nieto klopt De Vries RUZIE DOOR COLETTE BESSON Eerste maal vrouw onder 2 minuten op de 800 meter sport I Revanche GARAIV OP DE VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 12 JULI 1971 Miep van Beek nam. het nationale record vijfkamp over van de geblesseerde Mieke Sterk en leverde tevens een prestatie van wereldniveau. PAPENDAL (ANP) Miep van Beek heeft aiich zaterdagmiddag op het zonovergoten Papendal ge schaard bij de leden van de exclusieve „5000-puntenclub" van de vijfkamp- sters. De 21-jarige Amsterdamse scoorde op de vijf onderdelen een totaal van 5038 punten. Ze verbeter de daarmee niet alleen het Neder landse record van clubgenote Mieke Sterk, die geblesseerd aan de kant moest blijven, met 76 punten, maar werd daarmee tevens een van de beste specialisten ter wereld. „Ik had gehoopt het Nederlandse record van Mieke Sterk te pakken, maar diat iik er zo ruim boven zou komen had ik toch niet gedacht. In april het> ik door een bleseure een achterstand in mijn tempotraining opgelopen, Maar in Helsinki is die volkomen weggewerkt. Vooral op de 200 mater moet ik sneller gaan dan de 24,7 seconden die ik nu liep", aldus Miep van Beek. Twee jaar geleden stond Miep van Beek op de nominatie afgevaardigd te worden naar de Europese titel- sitrijd in Athene. De toen nog zeer prille Amsterdamse miste juist de limiet en ging slechts als toeschouw ster naar de Griekse hoofdstad. In Helsinki zal Miep van Beek echter de strijd niet vanaf de tribune be hoeven te volgen. Met Mieke Sterk, die in Helsinki eeneens op de vijf kamp zal starten en die ook in staat moet worden geacht de 5000-punten- grens te passeren, zal Miep van Beek ongetwijfeld gevreesd worden door de concurrentie. Miep van Beeks topprestatie be gon zich al na de 100 meter horden, NEDERLANDS DAMESTEAM VERPLETTERT FRANKRIJK capabel was om hem nog te was een mooie koers in Lage Op maat geknipt voor een Fedor den Hertog, tempo bij uitstek. Vlakke weg, en weinig bochten. Het was niet verwonderlijk, dat hij vroeg vandoor ging. Even beetje nerveus, en dan pedalen en weg was hij. vier renners konden zijn Piet Legierse, Henk Henk Prinsen en Franken oerdlijk. Brabantse favoriet Koeken viel juiist in deze beslissende fase plat en voor vas het toen wel bekeken, het vijftal koplopers was van kwaliteit om in het warme et iets meer te geven dan de n het renner,sveld en gestadig de voorsprong dan ook uit minuut. Er waren er maar in het peloton, die onder de de hitte nog een poging in stelden om de vijf koplo- benaderen. Fraaiste poging op naam van Martin Hese die het alleen maar probeer- oranje-witte rijder zwoegde g toen halfkoers al lang was en de strijd gestreden ven zag het er naar uit, dat rcs zou hebben, maar al snel het tempo en bleef de achter - nstant, waarna er voor hem anders overschoot dan zich 'e laten vallen in de voorste an het inmiddels verbrokkel- oton, dat nauwelijks moeite ok maar iets aan het strijd- e veranderen, zag er er drie ronden voor de nog naar uit dat deze van zeven, waarin Hesemans, g dicht bij de koplopers zou maar toen daar de demarra- gonnen, geïnspireerd op een van zestig gulden voor de als deze met honderd meter ng over de streep zou gaan, t wel bekeken. Iedereen had ht, dat Fedor den Hertog di» d meter en de daaraan ver geldsom wel zou pakken, 'j kreeg er weinig of geen e. Zijn vier medekoplopevs hem met argusogen volgen e laatste bocht werd bij zelfs door Henk Stander. Lang n Den Hertog zijn wiel hou- aar hij faalde in de poging lak voor de eindstreep te Zelfs moesthij Piet Le- og laten passeren. gen: Amateurs: 1. H. Stan- de-Tonge, 100 km in 2.29.18; egierse Den Haag, 3. F. den Ermelo, 4. H- Prinsen Hank, anken Moerdijk, 6. J. Zoons aten, 7. Th. v. Steenis Hoog- d, 8. G. Minneboo, Geervliet, Bragt Lage Zwaluwe, 10. D. St. Pancras, 11. L. Boose 12. N. Bakker Wieringer- 3. R. Cornelisse Amsterdam, Berkhout Schipluiden, 15. M. ras Rijen, 16. H. Gijsel Hei- 7. H. Hellemons Roosendaal, Smit Halfweg, 19. H- v. Prinsenbeek, 20. G. Koop gen. Nieuwelingen: 1. M. Ke rn Haag 48 km in 1.25.36, 2. rijen Lepelstraat, 3. A. Prin- amsdonksveer, 4. A. v- d. eTkel, 5. J. v. Dijk Ulven- L. v. Campo Ossendrecht, 7. ans 's Gravenpolder, 8. G Scheveningen, 9, F. Brand ht, 10. T. Bogers Roosendaal, onings Sprundel 12. B. Bil- orwegen, 13. C. Stoutjesdijk rtensdijk, 14. F. ter Harmsel waluwe, 15. J. Verbrugge dspiranten: 1. J. Akkermans rgen 24 km in 37,46, 2. L. v. onselersdijk, 3. K. St. Ni- Gravendeel, 4- J. de Rooy, 1, 5. P. Schipperen, Prinsen- J, Meijer Badhoevedorp, 7. uijk Geertruidenberg, 8. T- pijkenisse 10. K. de Brouwer (Van onze sportredactie) UDEN Het Nederlandse damesteam heeft in Uden met Zwolle momenteel de grootste kandidaat voor een tartanbaan in de drie- landenwedstrijd met Roemenië en Frankrqk een uitstekend figuur geslagen. Frankrijk tot dit jaar een gelijkwaardig tegenstander werd verpletterd (7857) en het verschil met de Roemeense dames was verrassend klein; 6966 in het voordeel van de Oosteuropese atletes. De overwinning op Frankrijk was overigens wel wat geflat teerd, want door het eigenzinnige optreden van Colette Besson, door wie er zaterdag grote ruzie in de Franse ploeg ontstond, verspeelden de „haantjes" kostbare punten. talent had verloren - bijzonder sterk.Bij het uitkomen van de laat ste bocht lag zij al eerste. Zonder een ogenblik te verslappen verde digde zij haar voorsprong tot de meet, die zij met een van geluk stralend gezicht passeerde. Haar eerste grote triomf was een feit. En zij veroverde een ticket voor de Europese kampioenschappen, want zij voldeed - voor de tweede maal binnen een week - aan de eis- Anneke de Lange, die al zeker is van een reis naar Helsinki (op de 1500 meter heeft zij zich al verschil lende keren „waar gemaakt"), haal de voor de eerste keer de limiet op de 800 meter met: 2.05.0. Zij was daarmee dank verschul digd aan de Roemeense Ileana Silal, die weliswaar op superieure wijze voor haar uit snelde, maar de Haag se wel een grote stimulans gaf. Ile- nana Silai zegevierde ln 2.03.2. Els Gommers trachtte zich ook in de Nederlandse ploeg voor Helsinki te plaatsen, maar de Limburgse onder vond te weinig steun van de andere loopsters om in haar opzet te slagen. Zij moest nu genoegen nemen met een fraaie eerste plaats in 4.26.2. Op de sprint heerste Oranje met groot machtsvertoon. Zowel op de 100 me ter als de dubbele afstand was TVil- ma van den Berg ongenaakbaar. Op de 200 meter bracht zij zelfs een toptijd (23.3) tweetlende seconde onder haar beste seizoenprestatie) op de klokken. Trudy Ruth volgde de Udense goed. Op de 200 meter (23.7) eindigde de Hilversumse op de tweede plaats en op de kortste sprint hoefde zij naast Wilma van den Berg alleen Silvlane Telllez voor te laten gaan. Later was Trudy Ruth er de oorzaak van dat de 4 x 100 meter estafette (Rietje van den Berg, Trudy Ruth, Wilma van den Berg en Mieke Sterk), die ook op de Helsinki-llmlet (44.6) gokte op een bijzonder matige tijd (46.2) uit kwam. Een grote deceptie vormde het hoogspringen van de Nederlandse meisjes. Een dag nadat Marjan Ac- kermans en Mary van de Raadt over 1.75 meter flopten, stelden Anne- mieke Bouma, de nationale record houdster (1.77 meter) en Mieke van Doorn, de Nederlandse kampioene, enorm teleur. De eerste strandde op 1.65 meter, nadat Mieke van Doorn al op 1.60 meter was afgevallen. HEIN GROOTHUIS De Olympische kampioene van Mexico vond de tijd tussen de indi viduele 400 meter en de 4 x 400 meter estafette tekort. Zij eiste op de 200 meter te starten en haar ïavoriete afstand te laten schieten. Na hevige protesten - vooral van Claudine Meire, die als tweede loop ster voor de 200 meter was uitver koren - gaf men de nukkige Colette Besson haar zin. De consequentie was het prijsgeven van een zekere eerste plaats - Colette Besson zou dat later in de estafette op ondub belzinnige wijze aantonen - op de 400 meter. En dat terwijl Colette Besson op de 200 meter niet verder kwam dan een teleurstellende vijfde plaats. De nederlaag tegen Roemenië was een normale zaak. Op de tech nische nummers schoten de Neder landse dames nog veel tekort. Deze zwakte - en juist de kracht van de Oosteuropese formatie - manifes teerde zich gisteren eens te meer. Alleen Els van Noorduyn kon zich op dit front met de Roemeensen meten, haar zege stak schril af bij de Prestaties van Oranje bij het discus werpen, speerwerpen, verspringen, hoogspringen en de 100 meter hor- oen. Te meer, omdat Els van Noord uyn haar eigen nationale record dit 'eizoen voor de tweede maal verbe urde. Al bij de eerste poging stootte 18.87 meter, twaalf centimeter tn het oude record. Els van oorduyn moest overigens nog lachten voor erkenning, want aan- jvankelijk mat men 16.73 meter fP- „Ik zei dat het niet klopte", "dus Els van Noorduyn. „Toen er opnieuw gemeten werd, bleek het aa!i aanmerkelijk meer te Els van Noorduyn (links) wordt gefeliciteerd met haar Nederlands record kogelstoten. Rechts Corrie Bakker, een van de recordhoudsters op de 4 x 400 meter estafette. 1st tweede Nederlandse record "OUvelde op de 4 x 400 meter, Mrop >t kwartet Stans Brehjn-Hil- „'.aok - Marian Murggraaf - Corrie 4-30.4 voor zich liet noteren, 1 'lid, die echter tekort schoot om Heisinki-limiet (3.38) te halen. .Na een wat zwak begin van Stans dun, die ook op de individuele .meter tegenviel, zorgden Hilde ir.2.,en Parian Burggraaf ervoor dat r Me Bakker met een royale voor- jfl011® °P Colette Besson kon begin- <u e. ,c'rcn dertig meter waren I1!» bijna nog niet voldoende om 'ranpaises van de overwinning af jj ouBen. Want Colette Besson nam lal* 'erende revanche voor haar Jtt op de 200 meter. Uiterlijk niet Z j'ermoeid hijgde donkerharig, «nder sierlijk lopende Besson ■Ju. W'ie officieus 52,1 werd afge- Corrie Bakker aan de finish Man Burggraaf beleefde ook PWsoonlijk succes. De 22-jarige Lr™se liep op de individuele 400 C?1 waarop zij uit kon komen i, een sportief gebaar van Corrie ®r> die haar plaats afstond na- 'J twee maal van het Twentse OLDENZAAL (ANP) Henny Pentermann, Nederlands vertegen woordigster op de wisselslag bij de Olympische Spelen van Mexico en de Europese kampioenschappen van Barcelona, begint gaandeweg con currentie te krijgen. In eerste in stantie van haar clubgenote Gerda Lassooy, maar de laatste weken ook van de op de wisselslag „liefhebben de" vrije slagzwemsters Hansje Bunschoten en Anke Rijnders. Hansje Bunschoten rondde het eerste treffen tussen die twee in het (ADVERTENTIE) buitenwater zaterdag bij de NOS- jeugdwe-dst rijden in Olidenzaal af met een niieuiw adspirantenre cord van 2.35.4 (oude record 2.37.2 van Hemny Pentermaim), zowel Hansje als Anke werden echter ruimschoots geklopt door de 17-jarige Wijda Ma zereeuw uit Enkhuizen, die met 2.34.2 het Nederlands record van Henny Pentermann tot op 1.8 secon den benaderde. De blonde Wijda Mazereeuw is een van de doe-het- zeivers, die het ongerief van onvol doende tnainingsgelegienheid en on voldoende begeleiding voor lief ne men om zich te kunnen meten met de sterkstern. Ze traint zomers in het 25 meter buitenbad van Enkhui zen. 's Winters was er niets tot ze hulpbadmeester Hans van der Veen bereid vond haar alke morgen om zeven uur op te halen voor een ritje van dertig kilometer naar het 20 meter instructie-bad van Hoorn. Terwijl de anderen druk doende waren de Olympische limieten te doorbreken, verbeterde Hans van der Veen Wijda Mazereeuws ligging GEWICHTHEFFEN De Leid- se krachtsport vereniging De Spar taan is zaterdagavond in Leiden Ne derlands kampioen gewichtheffen geworden door een overwinning op Helios Simpelveld. Tijdens deze wedstrijd verbeterdie Dirk van 't Riet van De Spartaan twee Neder landse records in de gewichtklasse. Hij bracht het tweehandig drukken van 130 op 131 kg. en het record drie Olympische oefeningen van 390 op 400 kg. op de schoolslag. Het Enkhuizemse meisje kwam niet uit bdj de winter- fcstmpioenschappen, omdat haar club vergeten was haar tijdig in te schrijven. Deze zaterdag bleek in het als „zwaar" bekendstaande zwemwater van de Vondersweyde, hoeveel nut die eenzame wlntertrai- fting heeft gehad. Wijda versloeg Hansje Bunschoten en Anke Rijn ders met ruim verschil en hoopt bij de nationale kampioenschappen door Henny Pentermann en Gerda Las sooy te worden gestimuleerd tot nog betere prestaties. De voorlopige Olympische limiet ligt dan binnen haar bereik. In Oldenzaal bleek overigens wel dat de formule van de NOS-jeugd- wedstrijden niet ai te gelukkig is gekozen. De jonge Olympische kan didaten worden evenals hun trainers gedwongen vaak meer dan honderd kilometer te reizen om een nummer te zwemmen. Gevolg: kostbare tral- ninigsuren gaan verloren. Het werk ln de clubs ligt bij afwezigheid van de trainers stil. Bovendien is de stemming rond de wedstrijden verre van inspirerend en zo gebeurt het dat velen ln de tussenliggende we ken in de vertrouwde omgeving van de vereniging tot veel betere presta ties komen dian ln het nogal kunst matige sfeertje van de NOS-wed- strljden onder het spiedend oog van de camera. Wie daar niets op tegen heeft is Naarden-trainster Wil Bun schoten. „Het hoort er allemaal bij" vindt ze. „Wie de top wil bereiken moet zioh overal in kunnen schik ken. Het is gewoon een onderdeel van het hardingsproces en ais soda- nlg waardevol". STUTTGART (ANP) —Met twee wereldrecords Uwe Beyer met kogelslingeren en Hildegard Falkc op de 800 meter dames en een handvol nationale records zullen de 71e Duitse atletiekkampioenschap- pen de geschiedenis ingaan als de titelstrijd der records- Het hoogte punt van deze kampioenschappen was ongetwijfeld de recordverbete ring van Hildegard Falkc op de 800 meter. Voor de eerste maal in de historie van de damesatletlek bleef een vrouw op deze afstand onder de twee minuten. De 22-jarige gymnastieklerares uit Wolfsburg heeft eindelijk afgere kend met de fabel dat een vrouw nooit een dergelijke prestatie zou kunnen leveren. Op de tartanbaan van het Neckarstadion in Stuttgart toonde de rijzige, blonde atlete haar grote talent. Tót nu toe was haar snelste tijd 2.02,8 geweest, nu kwam zij met 1.58,3 bijna twee seconden onder de magische twee minuten. De Engelse atleet David Bedford heeft zaterdag tijdens de interland wedstrijd Groot-Brittannië - Frank rijk (in Portsmouth) het Europees record op de 10 kilometer gebracht op 27 minuten en 47 seconden. Het oude record stond op naam van de Oostduitser Jürgen Haase, die op 20- 7-'68 in Leningrad 28.04.4 liep. Een estafetteploeg van Tennes see heeft vrijdag in Bakersfield tij dens de strijd om de Amerikaanse atletlektitels, die voor de 48e maal worden gehouden, een wereldrecord gevestigd op de 4 x 100 yards esta fette. De ploeg, bestaande uit Diane Hughes, Debra Wedgeworth, Mattli- ne Render en Iris Davis, realiseerde een tijd van 44.7 sec., waarmede het oude record, dat op naam stond van de ploeg van Groot-Brittannië, met 0.3 seconde werd verbeterd. De Britse meisjes hadden dit record gevestigd op 14 september 1968 te Portsmouth. TENNIS Tom Okker heeft de finale bereikt van het toernooi te Gstaad. Hij versloeg in de halve eindstrijd dj Australiër Roy Emer son in drie sets, 63 62 97. Zondag verloor hij in de finale na felle strijd van John Newcombe met 8—2, 5—7, 1—6, 7—5, 6—3. Zijn landgenote Marijke Schaar was min der geluifcklg. In de halve finale van het damesenkelspel struikelde zij over Franpoise Durr (4—6 3—6), die ook de finale wen. die rij in een persoonlijke recordtijd van 13,5 seconden (Helsinki-norm) woo, af te tekenen. Toen daarna bij het kogelstoten 12,69 meter volgde en het hoogspringen met 1,72 meter opnieuw een persoonlijk beste pres tatie opleverde, was het duidelijk dat de 5000-puntengrens gehaald kon worden. Daarvoor zou een ver- tesprong van 6.00 meter en een 200 metertljd van 25,1 voldoende zijn. Het verspringen leverde met 6,02 meter geen problemen op en dank zij het hoge aanvangstempo van Hil- lië de Lange werd op de 200 meter met 24,7 seconden ruim voldoende winst geboekt. Het was echter niet alleen de vijfkamp van Miep van Beek. Ach ter de Amsterdamse kwam ook Ma ry van de Raadt tot 'n voortreffelijke prestatie. De 27-jarige analiste uit Haarlem kwam uit op een totaal van 4762 punten, waarmee zij de voor Helsinki gestelde limiet met twaaif punten overschreed. Met uitzondering van het kogel stoten kwam rij op de andere on derdelen tot persoonlijke records. Het beste daarvan was 1,75 meter bij het hoogspringen. Dit onderdeel was trouwens toch van zeer goed niveau. Ook Marjan Ackermans flopte over de 1,75 meter. Toen de lat drie centimeter hoger ging het nationale record staat op 1,77 meter stokte zowel hij Marjan Acker mans, tot voor enkele weken record houdster, als bij Mary van de Raadt het ritme. Mary van de Raadt miste overigens bij haar eerste poging de 1,78 meter slechts op een haar. Marjan Ackermans, twee jaar ge leden in Athene nog vijfde, zag haar poging om de limiet te halen mis lukken cloor een zwakke 200 meter. De DEM-atlete die dit seizoen na de geboorte van een dochter een come back maakte, mist nog duidelijk uit houdingsvermogen. Dat is na een trainingsperiode van enkele maan den echter wei begrijpelijk. De Rotterdamse EJia Hoogendoorn kwam met een persoonlijk beste to taal van 4615 punten ook nog tot een uitstekende prestatie. VOETBAL De vriendschappe lijke wedstrijd tussen de Zuidslavi- sche ploeg Dinamo Zagreb en het nationale Griekse elftal, die vrijdag in Toronto werd gespeeld, is in de 63e minuut door de scheidsrechter gestaakt wegens vechtpartijen tus sen de spelers en ontevreden toe schouwers. De vechtpartij ontstond toen de scheidsrechter een penalty toewees aan de Grieken, nadat de Zuidslavische doelman Doubtbego- vitsj zijn Griekse tegenstander Do- mazos onregelementair had aange vallen. Er ontstond een twistge sprek, waarbij de Zuidslaviër zijn opponent enkele vuistslagen toe diende. Het ontevreden publiek overstroomde daarop het terrein en mengde zich in de strijd. De politie herstelde later de orde. De stand was op dat moment 11. TENNIS Betty Stoeve heeft met haar partner, de Australische Lesley Bowrey het damesdubbel ge wonnen in de Ierse open kampioen schappen. Het Nederlands-Australi sche duo versloeg met 75 61 het Australische paar Margaret Court en Evonne Goolagong. VOETBAL Een vriendschap pelijke voetbalwedstrijd tussen de nationale ploegen van Argentinië en Paraguay, die vrijdag in Rosario wend gespeeld, eindigde in een 10 overwinning voor Argentinië. In de 17e minuut benutte Laraignee een strafschop. 0 VOETBAL Tien steden in West-Duitsland zullen in 1974 de wedstrijden, gespeeld in die finale poules voor het wereldkampioen schap, binnen hun muren krijgen. Het zijn München (capaciteit stadi on 80.000Stuttgart (74.000), Neu renberg (64.000), Keulen (53.000), Frankfurt (70.000Hannover (75.000), Hamburg (71.000), Düssel- dorf (70.000), Gelsenkirchen (68.000) en West-Berlijn (110.000). De kosten voor het wereldkampi oenschap voetbal worden geraamd op ruim 25 miljoen gulden. BOKSEN De middengewicht- bokser, Laurent Dauthuille, ex-kam pioen van Frankrijk en enkele ma len tegenstander van de Nederlan der Luc van Dam, is in Parijs in het Rueilziekenhuis overleden. Dauthuil le werd 47 jaar. ZWEMMEN In het Haagse Zuiderpark heeft een ploeg van ZI- AN gistermiddag het Nederlandse record op de 10 x 100 meter vrije slag voor meisjes onder 16 jaar ver beterd en gebracht op 11 min. 24,2 sec. Het record was in bezit van VZC Vlaardingen met 11.26.2 sec. Bij dezelfde wedstrijden verbeterde Anke Rijnders in één race vier nati onale records op de 200 meter vrije slag. Met een tijd van 2 miin. 10.8 seconden verbeterde ze zowel het adspiranten- als senioren-record op 25 en 50 meterbanen. TENNIS De Westduitse ten- nister Helga Masthoff is gister inter- naitioniaal kampioene geworden van Zweden door in de finale de Zweedse Ingrid Loefdahl met 46 61 en 6—3 te verslaan. HOHENSTEIN (ANP) Jan de Vries is er zondag in de Oostduitse Grand Prix niet in geslaagd winst te boeken op Angel Nieto, zijn grote rivaal in de strijd om de wereldtitel In de 50 cc-klasse- De hoop dat de Fries na zijn winst op Francorchamps ook op de 8618 meter lange Sachsenring met zijn Van VeenKreidler sneller zou zijn dan de fabrieksderby bleek ij- del. De kleine Spanjaard heeft ech ter felle strijd moeten leveren tegen de Kreidlers. Uiteindelijk bleek dit maal Nieto, dde tot nu toe alleen in de Asser TT De Vries, die ten val kwam, kon verslaan, sneller. Het verschil bedroeg slechts 0,6 sec. An gel Nieto boekte door zijn zege drie punten winst op De Vries. De com petitie om de wereldtitel in de licht ste klasse bestaat uit tien wedstrij den, waarvan de beste zes resultaten van elke renner gelden voor de bepaling van het eindklassement. Mogelijk dat de 50-cc-race in de Ierse Grand Prix van het program ma wordt afgevoerd. In dat geval bepalen de vijf beste resultaten van elke renner het klassement voor de wereldtitel. Ook nu waren de 350- en 500-cc- klasse voor Giacomo Agostini, die met zijn vuurrode MV-Agusta's re gelrecht op weg is naar zijn negen de en tiende wereldtitel. Pech had Rob Bron in de slotfase van de race. Een technisch mankement maakte dat hij een pitstop moest maken en terugviel tot de achtste plaats. Daar door werd hij voorbijgestreefd in de rangschikking voor de wereldtitel. Turner, die tweede werd in de race, nam de tweede plaats van de Am sterdammer over. De man, die op het circuit van Drente de meer dan 100.000 toeschouwers tot groot en thousiasme bracht, heeft juist een punt minder dan de Nieuwzeelan- der.

de Stem | 1971 | | pagina 13