Pech voor Adri van de Broeke Daleman behoudt kleine voorsprong Veel belangstelling bij huldiging Schout Henk Stander klopt Fedor den Hertog FRAAIE ZEGE VAN DER HOEK Nieuw gevoel te koop. Kleine Winst van Duyker in Sinaai RUZIE DO\ COLETTE BESSON ACHT VAN CHAAM PHILIPS Revanche sport Nederlands grootste wielerevenement Philishave 90 Super met 90 sleuven méér. Je moet'invoelen. VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 12 JULI 1971 VIJFDE SPORTPAGIN primeur van mrtz een groot succes (Van onze sportmedewerker) REIMERSWAAL De primeur van het Motor Racing Team Zee land (MRTZ) dat de eerste natio nale en internationale motorweg- vaces onder auspiciën van de KN MV in Zeeland organiseerde is een groot succes geworden. Op het fraaie, bijna geheel overzich telijke circuit tussen Kruiningen en Waarde (lengte 2200 meter) hebben circa 5000 bezoekers van spectaculaire duels kunnen ge nieten. Alleen het nummer 125 c.c. internationaal viel wat uit de toon, omdat van de tien namen, die het programma vermeldde slechts vier deelnemers kwamen opdagen. Bij hen, die verstek lie ten gaan was ook de Zeeuwse fa voriet Adri van de Broeke, die zyn Bridgestone niet in de ge wenste perfecte staat kon bren gen voor het vertrek. Jan Zoombelt excelleerde by deze categorie vooral in de laat ste drie ronden en won met gro te voorsprong. Bij de 50cc internationalen heeft Van de Broeke op ziijn Kreidler lang en fel geduelleerd met de latere winnaar Ton Daleman, die reeds in de derde ronde de kop had geno men. Rob Jansen en Adri van de Broeke vochten toen verwoed om de tweede positie en in de vijfde ronde Slaagde Van de Broeke er in om Jansen in een bocht voorbij te gaan. Hoewel Van de Broeke daarna een felle aanval deed op de leidersposi tie van Daleman kon laatstgenoemde zich met 100 meter voorsprong handhaven. Van de Broeke maakte op dit nummer wel de snelste ronde (1.35-6) De Zeeuw Piet Goetheer uit Kloe- tinge, die in de eerste serie van de 125cc nationaal was gestart met een overwinning (hij liet toen onder an deren Piet van de Goorberg achter zich) kreeg in de finale zijn machi ne niet op goede toeren door een mankement aan de bougie. Hetzelf de lot trof Van de Goorberg, die in de beginfase de snelste ronde maak te (1.28.7), maar daarna toch niet meer uit zijn motor kon halen wat wenselijk was om Ben Maatkamp van de zege af te houden. De Middelburger Nico Karstanje won de derde serie van de 50cc nationaal, terwijl Henk Goudzwaard eveneens uit Middelburg zich juist niet voor de finale kon plaatsen waar Karstanje een zesde plaats be haalde. Tijdens de races deden zich enkele valpartijen voor waarbij de coureurs echter weinig lichamelijk letsel opliepen. De uitslagen: le serie 50cc natio naal, 10 ronden: 1. G. van Beek 17.22, 2 G. Bijl, 3 W. Spruit, 4 E. Brandt (Middelburg), 5 J. Borst, 6 H. Bui tenhuis, 7 J. Pachter, 8 J. Scholten, 9 P- van Rijswijk, 10 J. van 't Ende; (Van onze sportredactie) HEIKANT Onder grote belang stelling is Jo Schout, Nederlands kampioen bij de B-junioren op de 1000 en 3000 meter en tevens Ne derlands crosskampioen, zaterdaga vond massaal gehuldigd in het vere nigingsgebouw in Heikant. Er waren vele supporters, vrienden en beken den aanwezig om Jo de hand te schudden. Voorafgegaan door de plaatselijke muziekvereniging Hei kant, werd Jo Schout en zijn verde re familie om acht nur thuis afge haald. Nadat de voorzitter van de trim- en sportvereniging „Heikant Sport", A. Schalkens, iedereen wel kom had geheten, gaf hij als eerste het woord aan pastoor Van Leemput van de parochie Heikant. In zijn toespraak zei pastoor Van Leemput: „We zijn hier om iemand te huldigen op sportgebied, een hul diging waar we allemaal trots op zijn. Want in een kleine gemeen schap zoals Heikant gebeurt dat niet alle diagen. Je hebt het niet voor niets gekregen Jo, dat weten we allemaal. Ik zie je dan ook elke avond trainen en vooral door dit ben je tot deze successen gekomen, want drie titels op één jaar behaalt niet iedereen". Verder zei hij nog: „In de sport kun je je uitleven en zo kan iemand zijn doel hereiken, want de sport is iets wat een mens kan veredelen. Voor mij is duizend meter al ver en aan een afstand van drieduizend meter zou ik helemaal geen eind zien". Tot slot van zijn toespraak zei hij: „Jo, ik ben hier om je te huldigen en te feliciteren, vorig jaar hebben we dit al mogen doen en we hopen -allemaal dat we dit het komende jaar weer kunnen doen, misschien is er dan wel een marathon bij. In ieder geval nogmaals gefeliciteerd en nog veel succes toegewenst". Pastoor Van Leemput overhandigde daarna Jo Schout een enveloppe met inhoud. Hierna kreeg de heer B de Keyzer. de waarnemende wethouder van sportzaken van de gemeente Hulst het woord. „Voor ik hier aan kwam", aldus wethouder De Keyzer, „vroeg ik aan trainer Van Rie: wie is Jo Schout en hoe ziet hij er uit. Ik had een grote en stevige jongen verwacht, maar dat ben je niet. Maar het is dikwijls zoals een be kend spreekwoord zegt: klein, maar dapper...". Nadat hij ook zijn moe der in de hulde betrokken had en aan Jo een boekenbon had overhan digd, besloot hij zijn toespraak met de woorden: „Ik las in de krant, dat j-e gaat studeren aan de hts irn Eind hoven. Ik hoop je nog dikwijls te mogen huldigen en dan zeker met het behalen van het hts-diploma, want aan zulke mensen heeft de wereld van vandaag veel gebrek". Namens die muziekvereniging Hei kant was het voorzitter Martinet, die Jo en zijn familie feliciteerde. Namens de Hulsterse Atletiekvere niging sprak P. Weemaes als waar nemend voorzitter. Hij zei o.a.: „Jo, je bent een voorbeeld voor al onze leden. Daarom hebben we gemeend, jou niet alleen, maar vooral ook je ouders in de hulde te betrekken, w-a-nt zij staan je altijd met raad en daad bij". Als laatste sprak A. Schalkens en die zei: „Het is nog nooit gebeurd, dat wij iemand mochten huldigen met drie titels. Wij zijn allemaal trots op je, ik mag gerust zeggen op heel de familie. En vooral op jouw ouders". Hierna overhandigde hij aan de kampioen namens „Heikant Sport" en de RKHAV enkele woordenboeken en wenste hem nog veel succes toe. Waarnemend wethouder De Key zer van Hulst feliciteert Jo Schout. 2e serie: 1 T. Timmer 17.12, 2 C. de Heer, 3 G. Bruin, 4 J. Kempers, 5 C. Koerhuis, 6 G. Koster, 7 A. Ver maas, 8 D. Stuij, 9 J. Stap, 10 P. Rijlaarsdam; 3e serie: 1 N. Karstan je 17.24, 2 J. Disselhorst, 3 A. Snij der, 4 J. Brink, 5 B- Winkel, 6 H. Nulle, 7 E. van Dijk, 8 F. Busschers, 9 P. van Halderen, 10 J. Pacht; finale (10 ronden): 1 T. Timmer Amsterdam 15.59.8, 2 G. van Beek Halle 16.39, 3 C. de Heer A'dam 16.39.8, 4 G. Bijl Numansdorp 16.45.3, 5 W- Spruit Bersensehoek 16.45.8, 6 N. Karstanje Middelburg, 7 B. Winkel Vriezenveen, 8 J. Koer huis Dalfsen, 9 P. Kempers A'dam 10. G. Koster, Rhoon. 125 cc nationaal Ie serie: 1. P. Goet heer 18.35, 2. P. van de Goorberg, 3. A. Bastemeijer, 4 H. Wiilemse, 5 J. Visser, 6. H. Velden, 7. R. Bruising, 8. J. van Zijl, 9 E. van 't Schut; 2e serie: 1 P. van Niel 18.59, 2 B. Verveer, 3 Maatkamp, 4 F. Klomp, 5 R. Buising, 6 T. Lablans, 7 J. Gar- ritsen, 8 J. Kersten, 9 P. Hoger- worst, 10. H. Erkenens; finale: 1. B. Maatkamp Varseveld 10 ronden 15.18.2, 2 P. van de Goorberg Breda 15.24.2, 3. P. Klomp Utrecht 15.26.5, 4 P. Goetheer Kloetinge 15.29.8, 5 P. van Niel Den Haag 15.33.8, 6 B. Verveer Ridderkerk, 7 R. Buising A'dam, 8 A. Bartmeijer Poortugaal, 9 J. Wiilemse R'daal, 10 J. Garritsen Klarenbeek. 50cc internationaal (10 ronden): 1 A. Daleman Leiden 16.20.9, 2 A. van de Broeke St-Laurens 16.21.4, 3 A. Mulder Hardenborg 16.40, 4 J. Greevink Nijverdal 17.09, 5 T. Kooyman Nijverdal 17.24, 6 M. Kamp Borne, 7 J. Kempers Den Haag, 8 J. Knoppers R'dam, 9 P. Kemperman Slikkerveer, 10 G. Leeflang Arnhem. 125cc internatio naal: 1 J. Zoonbelt Oldebroek 10 ronden 15.16, 2 J. Warners Zuid- Beijerland 15.57, 3 B. Nijland Wes tendorp- (Van onze sportredactie) SINAAI Ad Duyker heeft za terdag in het Belgische Sinaai een criterium over 108 kilometer gewon nen. De in Axel wonende Beverwij- ker haid voor die afstand een tijd nodig van twee uur en vijftig miiniu- ten. De Rotterdammer Frank Ou- werkerk werd derde. Johan Hinne- man finiste als twaalfde, terwijl Cees van Bestelen beslag legde op de dertiende plaats. HENNÏ GIJSEL reikte zaterdag in Doel in België naar een tweede plaats achter de Belg Rofoberecht. Wim Westdorp werd in deze koers over 110 kilfomieter (tijd 2.55) vijf de. Beter Gödlde zesde, Ko Tolhoek zevende en Dirk Aardoom tiende. CEES PRIEM reed zaterdag in het Belgische Axsse naar een vijfde plaats. Winnaar werd hier de Belg Mehank die voor de 120 kilometer drie uur veertien minuten nodig had. Priems adjudant Ko Blok fi nishte als veertiende. TOINE VAN DE BUNDER werd door de Belg van Ransbeek in Zo- mergem in d-e eindsprint verslagen De IJzendijfcer eindigde dus als tweede. Guildo Paridaen won de sprint van het peloton, dat op twee minuten volgde. Jobian van Waes bezette de tiende plaats. Henk Stander gaat als eerste door de finish in Lage-Zwaluwe. Aad vaiv der Hoek: winnaar in Hoofdplaat. (Van onze sportredactie). LAGE-ZWALUWE Zo'n dertig maal flitste hij als eerste over de meet, de concurrenten in zijn kiel zog meezuigend. Hij, de grote favo riet, schoot echter een keer te kort. In Lage Zwaluwe, moest Fedor den Hertog in de laatste beslissende sprint het hoofd buigen, dat zo ge durende de hele wedstrijd had gedo mineerd. Henk Stander uit Oude Tonge bleek in de eindfase niet te kloppen. In de laatste bocht zette hij zich op kop, en joeg het tempo zo hoog op, dat tot de eindstreep nie- (ADVERTENTIE) Mm (ADVERTENTIE) Woensdag 21 juli, eerste woensdag na de Tonr de France. Met de grote vedetten uit de Tour o.a. de Nederlandse gele-truidragers Wagtmans en Zoetemelk (Van onze sportmedewerker) HOOFDPLAAT Ad van der Hoek toonde zich gistermiddag in de 42ste ronde van Hoofdplaat voor amateurs de snelste door in de eind sprint niet minder dan Wim Evertse naar de tweede plaats te venvijzen. Een wielerronde, die ondanks de warmte, en de grote ronden van ruim 5500 meter, toch zeker de zeer vele toeschouwers de nodige span ning heeft gebracht. Ad van der Hoek was de grote animator, want reeds na één ronde sprong hij weg, in gezelschap van Jan de Bruin uit Sprundel. Dit bleek echter maar een speldeprik, want bij de volgende doortocht was het hele peloton weer bijeen. Heit was maar uitstel van execu tie, wamt reeds na 27 kilometer rij den brak de strijd los. En weer was het de sterk rijdende Ad van der Hoek diie het beslissende slag sloeg. Maar alle Trico Noble-neinners wa ren van de partij en er kwam een zeer sterke kopgroep van veertien renners waaronder Van de Bunder, Aarts, Evertse, Geense, Drop, Bar- ten, Maas, Remijn, Van Opdorp, De Smit, Thomas en De Waal. Deze kopgroep werkte voorbeeldig samen, en ze zou al gaiuw buiten schot zijn van het peloton. Daarin vlotte het niet zo best en enkele ronden later viel het peloton in drie stukken. Het warme weer ging zijn slacht offers eisen. Ad Coppens, Sjaak Riemens, en zelfs Jan Raas stapten af. Zij zouden het niet alleen blij ven, want van de 68 gestarte ren ners zouden er slechts 23 de finish bereiken. Half koers probeerde de Wim. Evertse: tweede. plaatselijke favoriet Gharl de Smit alleen weg te komen, maar dat was uiteindelijk onbegonnen werk. Uit de eerste jachtgroep ontsnapten Tol hoek en Faauwe, Barten en gingen op jacht naar de kopgroep, die toen reeds een voorsprong van ruim 45 seconden had. Ook in de andere achtervolgende groepen kwam reac tie, maar de beslissende slag was geslagen. Wim Liebrechts werd het zelfs te warm, en ook hij ver dween. De voorsprong van de leiders groeide steeds en met nog dertig kilometer te rijden hadden zij reeds ruim een minuut opgebouwd. Het waren vooral Peter Remijn en Wim Evertse die het meeste werk verzet ten terwijl die mannen van Trico Noble de zaak goed bekeken. In de achtervolgende groepen werd de toestand steeds benauwder. Even voor het einde leek het dat de beslissende ontsnapping uit de kopgroep had plaatsgevonden, want Maas en Geense sprongen weg. Dit was goed voor 500 meter, en alles wias weer samen. Toch kwamen er nu meer ontsnappingen, want een ronde later waren Remijn, De Waal en weer Geense ontsnapt. Ook dit zette weinig zoden aan de dijk. Het tempo werd nog verder opge voerd zodat Remijn even moeilijk heden kreeg. Niet voor lang, want hij kwam zeer sterk terug. Mot noig vijf rotiden te rijden sprong Wim de Waal wêg, maar ook hij kreeg niet meer dan twintig meter voorsprong. Met nog 23 kilo meter voor de wielen, viS dan de beslissende ontsnapping. Wim Evert se was de eerste die wegging en hij kreeg direct gezelschap van Ad van der Hoek, Frank Ouwerkerk, Peter Remijn en Ad van Opdorp. Een ontsnapping waarvan iedereen stond te kijken want alle Trico Noble- renners misten de ontsnapping. Hoe Wim de Waal, Toine van de Bunder en Charles de Smit ook reden, voor hen waren geen ereplaatsen meer te behalen. De uitslag: 1. Ad van der Hoek (Dirksland) 98 kilometer in 2.22,5, 2. W. Evertse (Tholen), 3. Remijn (Goes), 4. A. van Opdorp (Hooger- heide), 5. F. Ouwerkerk (Rotter dam), 6. Gh. de Smit (Hoofdplaat), 7. W. die Waal lAxel), 8. T. van de Bunder (IJzemdijke). 9. G. Thomas (Philippine), 10. T. Barten (Zeven bergen), 11. G. Paridaen (Aarden- burg 12. B. Geense (St.-Philips- land), 13. P. Maas CHeerle), 14. A. Kruzee (Kapeüe), 15. K. Blok (Kniiningen). 16. A. Dubbeld (Mid- delharreis), 17. A. Deusinig (Halste ren), 18. M. Paauwe (Bansweert), 19. J. van Waea LAardembutig), 20. J. Marijs (Oost-Souburg). mand capabel was om hem nog U passeren. Het was een mooie koers in Lage Zwaluwe. Op maat geknipt voor een man als Fedor den Hertog, -tempo- rijder hij uitstek. Vlakke weg, windstil en weinig bochten. Het was dian ook niet verwonderlijk, dat hij er reedis vroeg vandoor ging- Even omkijken, beetje nerveus, en dan hoog op de pedalen en weg was hij. Slechts vier renners konden zijn wiel houden: Piet Legierse, Henk Stander, Henk Prinsen en Franken uit Moerdijk. Brabantse favoriet Kees Koeken viel juist in- deze vroege beslissende fase pdat en voor hem was het toen wel bekeken. Want het vijftal koplopers was van genoeg kwaliteit om in het wanne weer net iets meer te geven dan de rest van het rennersveld en gestadig groeide de voorsprong dan ook uit tot een minuut. Er waren er maar weinig in het peloton, dlie onder de druk van de hitte nog een poging in het werk stelden om de vijf koplo pers te benaderen. Fraaiste poging kwam op naam van Miartin Hese mans, die het alleen maar probeer de- De oranje-witte rijder zwoegde rondenlang toen halfkoers al lang voorbij was en de strijd gestreden leek. Even zag het er naar uit, dat hij succes zou hebben, maar al snel stokte het tempo en bleef de achter stand constant, waarna er voor hem niets anders overschoot dan zich terug te laten vallen in de voorste groep van het inmiddels verbrokkel de peloton, dat nauwelijks moeite deed ook maar iets aan het sitrijd- beeld te veranderen. Toch zag er er drie ronden voor het einde nog naar uit dat deze groep van zeven, waarin Hesemans, nog erg dicht bij de koplopers zou komen, maar toen daar de demarra ges begonnen, geïnspireerd op een premie van zestig gulden voor de winnaar als deze met honderd mete voorsprong over de streep zou gaan, was het wel bekeken. Iedereen had verwacht, dat Fedor den Hertog dis honderd meter en de daaraan ver bonden geldsom wel zou pakken, maar hij kreeg er weinig of geen kans toe. Zijn vier mediekoplopers bleven hem met argusogen volgen en in de laatste bocht werd hij zelfs verrast door Henk Stander. Lang nog kon Den Hertog zijn wiel hou den, maar hij faalde in de poging hem vlak voor de eindstreep te kloppen. Zelfs moesthij Piet Le gierse nog laten passeren. Uitslagen: Amateurs: 1. H. Stan der Oude-Tonge, 100 km in 2.29.18; 2. P. Legierse Den Haag, 3. F. den Hertog Ermelo, 4. H- Prinsen Hani, 5. T. Franken Moerdijk, 6. J. Zoons Voorschoten, 7. Th. v. Steenis Hoog- blokland, 8. G. Minneboo, Geervliet, 9. C. v. Bragt Lage Zwaluwe, 10. D. Groen St. Pancras, 11. L. Boose Brlelle, 12. N. Bakker Wieringer- meer, 13. R. Cornelisse Amsterdam, 14. S. Berkhout Schipluiden, 15. M. Hesemans Rijen, 16. H. Gijsel Hei kant, 17. H. Hellemons Roosendaal, 18. Th. Smit Halfweg, 19. H- v. Dongen Prinsenbeek, 20. G. Koop Wateringen. Nieuwelingen; 1. M. Re- horst Den Haag 48 km in 1.25.36, 2. A. v. Trijen Lepelstraat, 3. A. Prin sen Raamsdonksveer, 4. A. v- d- Burg Berkel, 5. J. v. Dijk Ulven- hout, 6. L. v. Campo Ossendrecht, 7. K. Spaans 's Gravenpolder, 8. G- Pronk Seheveningen, 9. F. Brand Dordrecht, 10. T. Bogers Roosendaal. 11- J. Konings Sprundel 12. B. Bil- stad Noorwegen, 13. C. Stoutjesdijk St. Maartensdijk, 14. F. ter Harjnsd Lage Zwaluwe, 15. J. Verbrugge Putte. Adspiranten: 1. J. Akkermans Zevenbergen 24 km in 37,46, 2. L. v. Vliet, Honselersdijk, 3. K, St. Ni- claas 's Gravendeel, 4- J. de Rooy, Sprundel, 5. P. Schipperen, Prinsen beek, 6. J. Meijer Badhoevedorp, 7- H. v. Kuijk Geertruidenberg, 8. T. Griep Spijkenisse 10. K. de Brouwer Etten Leur. Miep van Beek nam een prestatie van wereldni ne: ve: <V| UDEN Het Nederlaq momenteel de grootste landenwedstrjjd met R, geslagen. Frankrijk toil werd verpletterd (7857 was verrassend klein: 69 atletes. De overwinning teerd, want door het eig wie er zaterdag grote ru de „haantjes" kostbare pul De Olympische kamplo. Mexico vond de tijd tussen viduele 400 meter en de meter estafette tekort. Zij de 200 meter te starten favoriete afstand te laten Na hevige protesten - vo Claudine Meire, die als twe__ ster voor de 200 meter was koren - gaf men de nukkige Besson haar zin. De consec was het prijsgeven van een eerste plaats - Colette Besso dat later in de estafette Op belzinnige wijze aantonen - 400 meter. En dat terwijl (I Besson op de 200 meter niet kwam dan een teleurstellende plaats. De nederlaag tegen Ro< was een normale zaak. Op de nische nummers schoten de 1 landse dames nog veel tekort, zwakte - en juist de kracht Oosteuropese formatie - mz teerde zich gisteren eens te Alleen Els van Noorduyn kon °P dit front met de Roeme meten, haar zege stak schril af prestaties van Oranje bij het c werpen, speerwerpen, verspr "oogspringen en de 100 meter den. Te meer, omdat Els van F uyn haar eigen nationale recoi seizoen voor de tweede maal v ?f,r Al bij de eerste poging s "J 16.87 meter, twaalf centi roven het oude record. Els "rorduyn moest overigens vechten voor erkenning, want y™kel'jk mat men 16.73 „ij "Ih zei dat het niet klc siflus Els van Noorduyn. „The opnieuw gemeten werd, bleek tih" aanmerkelijk meer Het tweede Nederlandse re keuvelde op de 4 x 400 mi ifj ir°f kwartet Stans Brehjn- .H°k - Marian Murggraaf - Cl 4.30.4 voor zich liet note ie n i ,die echter tekort schoot Helsinki-limiet (3.38) te halen, fijte een wat zwak begin van S1 ehm, <jie 00h 0p de individi fovmet?r tegenviel, zorgden H W,en~Marian Burggraaf ervoor mrl Bakker met een royale vt leti nf.°P Colette Besson kon be, De circa dertig meter wa guer bijna nog niet voldoende o vf-ra?5aises van de overwinnim ten u-en' Want Colette Besson r o*bitterende revanche voor h °P de 200 meter. Uiterlijk )ij,.Kjermoeid hijgde donkerha «tonder sierlijk lopende Bes irntoi U3,e officieus 52,1 werd af 11 de nek^°rr*e ®akker aan de fin J^lan Burggraaf beleefde Persoonlijk succes. De 22-jai new e liep op individuele oorV waar°P zij uit kon kom lalfWenj?Portief gebaar van Cor at ,?<r'- e haar plaats afstond r l twee maal van het Twen!

de Stem | 1971 | | pagina 12