WEGRACES KOSTEN VIJFTIEN MILLE V an Voor en: „Ik denk dat ik in Biervliet goede kans maak" Zweefvliegcursus voor AMATEURKOERS HOOFDPLAAT OP TOTAAL ANDER PARKOERS angers JULI IS DE TOPMAAND Gevaarlijke situaties voorkomen Okker in halve finales DVVS TEGEN MINERVA Beveiliging optimaal zuinig rijden in een leuk gelijnde auto... pittige acceleratie ruimte voor Charles de Smit favori et in eigen woonplaats Dick Aardoom twaalfde op damesfiets Centra-AHV-pIoeg in marathon Oss MATTHES DICHT BIJ WERELDRECORD sport 13eRIT 16,3 km Trabantva. f 4399.- Zaterdag 10 juli 197 (Van onze sportredactie) BIERVLIET Zaterdag 17 en zondag 18 juli staat het Zeeuwsch-Vlaamse Biervliet weer geheel in het teken van de motorsport. Dan komen zo'n 175 motorduivels naar het fraaie parcours buiten het dorp om daar hun krachten te meten. Zater dag mogen zij het door dijken omzoomde traject uitproberen en zondag zullen de wedstrijden gehouden worden. Als op die zondag om één uur, wanneer waarnemend-burge meester Hol van Terneuzen hef startschot zal lossen, zo'n zeven- a achtduizend mensen langs het parkoers staan, dan is I. de Ruijs- scher, voorzitter van de motor club Biervliet, die deze races on der auspiciën van de Nederland- (Van onze sportmedewerker) BOSCHKAPELLE Zaterdag middag wordt ter gelegenheid van de kermis een vriendschappelijke damesvoetbalwedstrijd gespeeld tus sen de eerste teams van DVVS uit St.-Jansteen en Minerva uit Arne- mniden. F een wedstrijd die zeker de nodige publieke belangstelling zal krijgen en die begint om 14.45 uur op het gemeentelijk sportterrein te Boschkapelle. 11-7-71 Carlus se Motorsport Bond organiseert, tevreden. Hij en zijn medebe stuursleden hebben immers vorig jaar door het slechte weer een enorme strop gehad en nu hopen ze maar dat de weergoden be ter zullen meewerken. Maar dat mag natuurlijk ook weer niet te mooi zijn, want Biervliet ligt op de weg naar de Zeeuwsch- Vlaamse stranden. I. de Rujjs- scher noemde de races van vorig jaar gistermiddag „ietwat ramp zalig verlopen". In Biervliet wordt ln alle klassen gereden: 50 cc A- ein B-klasse, 125 cc, 250 cc, 350 cc, 500 cc en de standaard-klasse. Die laatste is voor coureurs, die zich voortbewegen op machines die zo in de winkel te koop zijn. Luc van Vroren," Zeeuiwsoh- Vlaams vedette op de motor, zal er bet volgend weekeinde ook bij zdgn. Hij zegt: „Alle grote mannen van de NMB komen naar Biervliet, omdiat deze races meetellen voor het Ne derlands kampioenschap". Hans Hutten, de winnaar van de 24-uurs race in Oss ,zail er ook zijn. In de 500 cc rijdt hij op Norton en in de sittand'aardklas'se op dezelfde I.ever- da. wtaarmee hij in Oss won. L/uc van Voor-en, die verwacht d'at hij met Hutten veel strijd kam leveren („Ik hoop diait ik hem in de 500 cc met mijn Honda ban pakken") was vorig jaar niet al te gelukkig in Biervliet. Na vier rondjes draaide zijn machine stok. Dit jaar hoopt hij dat dat misfortuin uitblijft. Van Vooren: „Oor de Zeeuw, de man uit Breskens, die voor mijn motor zorgt, heeft alles piekfijn voor elkaar. De machine loopt veel sneller dan vorig sedeoien. Daarom donk ik ook dat ik in deze races een goede kans maak". Due van Vooren, die het in de 24- uurs race van Oss met zijn faibriek®- Homda die Laverda-rijdiens lastig moest maken („Dat is niet gelukt. Na vier uiuir liep de motor vast") probeert altijd de motorsport in Zeeuwsch-Vlaanderen te stimuleren. Op 18 juli kan hij trots zijn, want dan zullen drie knapen uit Zeeuwseh-Vfcanderen hun debuut maken in de motorraces van Bier vliet. Het zijn de Tarneuzenaren Lincieniberg (Duikati - 250 cc), Guus van Waes (Suzuki - standoardklas- se) en Ad Herrebout (Suizutei - stan- daardklasse). Verder zal de Duitser Jürgen Kampmann, die met een meisje uit Biervliet is getrouwd, van start gaan mat zijn Kreidler in de A-klasse van de 50 cc. Voor de motorclub Biervliet is dit de tweede wegrace, die men houdt. Daarvoor organiseerde Be B/uijs- scher met zijn manman drie keer een motorcross. „We konden geen cross_ meer organiseren omdat het terrein dat wij gebruikten, ver dween voor de aanlag van een weg", aldus I. de Ruijsscher. Een noodge dwongen overstap dus, in feite naar de weg. „Ach, het maakt bijna geen verschil, als organisatie moet je voor een cross of voor een wegrace toch bijna hetzelfde doen". Eén ding is echter niet hetzelfde en dat is de optimale beveiliging, waar de mo torclub Biervliet voor heeft gezorgd. Niet minder dan zevenhonderd stro- (ADVERTENTIE) 4 personen roest- en deukvrij Duroplast plaatwerk grote kofferruimte past in elk parkeergaatje lage belasting- en verzekeringspremie. Maak een (gratis) proefrit en test 'm op z'n kwaliteiten. Bel de Binckhorst (070-855100). Die geeft U het adres van de dichtstbijzijnde Trabant-dealer. thans met 30 P.K. motor incl. BTW. balen worden er aangevoerd om de gevaarlijke punten af te zetten, zo dat de coureurs zonder angst kun nen vertrekken in deze races. Een beveiliging die veel geld kost. In totaal had de motorclub Bier vliet f 15.000 nodig om deze races te kunnen organiseren. Een bedrag waarin ook de prijzen en het start- geld van sommige coureurs ver werkt is. Het bestuur hoopt dan ook dat er heel wat mensen zaterdag 17 en zondag 18 juli naar Biervliet zullen komen. I. de Ruijsscher tot slot: „We verwachten zeven- a acht duizend mensen. Mensen die alle races helemaal kunnen volgen vanat de dijken. Je hoeft de coureurs in Biervliet geen moment uit het oog te verliezen. Zo overzichtelijk is ons parkoers. Als er zoveel mensen ko men, dan springen we eruit. Anders niet..." Luc uan Vooren: snellere machine dan het vorige seizoen. (Van onze sportmedewerker) IJZENDIJKE —Het bekende re creatiegebied De Braakman heeft er een attractie bij. Speciaal voor de vakantiegangers geeft de Eerste Zeeuwsch-Vlaamse Aero-club van 10 tot en met 18 juli een zweefvliegcur sus. Het eerste zweefvliegterrein dat in Hulst lag is wegens financiële moeilijkheden verplaatst naar De Braakman. De heer Vermeulen: „Het terrein ligt nu veel gunstiger. In Hulst, waar we in 1968 begonnen zijn, was echter alles wel beter in orde. We konden onze vliegtuigen daar in hangars opbergen, terwijl we verder een grote kantine tot onze beschikking hadden. Dit alles ontbreekt er nu (nog) aan". „Wie nu dus het zwemmen, zon nebaden of zedlem moe is, kan voor de afwisseling de lucht in. In Hulst kwam er steeds minder belangstel ling. Toch zien veel mensen de zweefvliegsport als een echte sport. Onze club is een gezellige club. Voor een billijk bedrag kan men lid worden. De Ezac hoopt door deze cursus haar ledenaantal uit te brei den. Als deze vliegweek een succes wordt zullen er in die toekomst (tevens dealer voor Den Haag e.o.) DE BINCKHORST AUTO EN MOTOR IMPORT N.V. Binckhorstlaan 312-322, Den Haag, Tel. 070-855100, P.b. 148 HOOFDPLAAT Het wieier- comité van Hoofdplaat heeft eieren voor zijn geld gekozen. Om de gevaarlijke situaties van vorig jaar te vermijden, heeft men besloten een totaal ander parkoers uit te zetten. Want ge vaarlijk was het. De renners moesten elkaar kruisen, op een lange weg tegen elkaar in en hadden rekening te houden met het drukke verkeer, dat zich vaak niets aantrok van de wed strijd. Het comité heeft nu een nieuwe ronde uitgezet van 5370 meter. De start is bij het voor malig klooster, dan gaat de ka ravaan over de Oost-Langweg, via het dorp over de Nieuwedijk om zo via de Oost-Langweg weer terug te komen. zondae^zeveu^ff^m^^vers1 waar Charles de Smit, winnaar van tiOee klassiekers en een van de grootste kanshebbers in de koers te Hoofdplaat, die vin Charles de SmitT de plaatse- waar hiJ v00r ei3en Publiek reed- lirjke favoriet, uiteraard uitspringt. De Smit, die dit seizoen al twee klassiekers op zijn naam schreef, zal zeker alles in het werk stellen om voor eigen publiek de zege veilig te stellen. En hij zal zover de regle menten dat toelaten daarbij ge holpen worden door zijn ploegmak- kers van de Trico Noble. Immers, sponsor Frans van Turenhout heeft graag diat 2ajn coaireurs in eigen woonplaats zegevieren. Dat levert de beste reclame op. Charles de Smit heeft het zondag echter niet gemak kelijk. Blij de 70 inschrijvers bevin den zich de namen van Tonny Bar- ten, Arte Deussing, Wim Evertse, Kas Fiktorie, Peter Gödde, Ad van den Hoek, Sjaak Koevermams, Wim Westdorp, Peter Reimijn, Jan Raas, Frank Ouwerkerk, Guido Fariidaen, Arie van Opdorp en Wim Lie- bregts. De Smit zal voor zoveel mogelijk worden bijgestaan door Wim die Waal, Grant Thomas, Toine van de Bunder, Benny Gdjsel en Toranie Huizen. De afstand, die de coureurs zondagmiddag moeten afleggen is iets meer dain 100 kilometer 1 oftewel 20 ronden. Het startschot valt om drie uur 's middags. meerdere volgen. De zweefvlieg sport komt er steeds meer in en de mogelijkheden op het gebied De Braakman zijn groot. De firma De Bruijn heeft het terrein nog eens flink onder handen genomen. De afmetingen zijn 1100 bij 100 meter- Op het nieuwe terrein hebben we ook meer thermiek. We hebben lang naar een goed terrein moeten zoe ken, maar alles is toch wel vlot verlopen". Volgens de heer Vermeulen is de zweefvliegsport geen gevaarlijke sport. Een strenge keuring is ver plicht. De zweefvliegers mogen geen alcohol gedronken hebben voor zij de lucht ingaan. Bij dit alles komt nog dat ze de eerste 50 a 60 keren met een bevoegde instructeur naar boven gaan. Er zijn 50 leden van onze dub die vliegen, de anderen zijn steunend lid. Het jongste lid is 16 jaar en reeds verschillende jaren actief als zweefvlieger. De lessen liggen bijzonder gunstig voor de jeugd. Er wordt gevlogen in drie toestellen, terwijl de praktische op leiding in handen is vain bevoegde instructeurs. Voor een tientje kan men een pnoefstart maken. Onze verwachtingen zijn hoopvol gestemd, al speelt het weer natuurlijk een grote rol. De weergoden zijn ons tot nu toe goed gezind". Dick Aardoom: clown van de wielerpelotons. A BRAAT (Van onze sportredactie) HULST Dick Aardoom heeft zich in de laatste jaren dat hij in Zeeuwsch-Vlaanderen woont, ont wikkeld als de clown van de wieler pelotons. Puttershoekse Dick is na melijk helemaal niet vies van vele grappen en grollen. Maar de stunt die hij deze week in de ronde van Tielrode (België) uithaalde, slaat al les. Aardoom werd daar twaalfde op een oude damesfiets. De coureur, die in Hulst woont, kreeg op twee ronden voor het ein de hij zat in een kopgroep van 12 man een lekke band. Repareren had geen zin, omdat het peloton in volle jacht wias naar de vluchters. Aardoom: „Ik keek even rond en zag die oude damesfiets staan. Zon der me te bedenken, ben ik erop gesprongen en heb de wedstrijd uit gereden. Op de meet had ik nog een voorsprong van 18 seconden op het peloton". De ADZ-coureur, die de laatste weken toch iets beter gaat rijden speciaal in België heeft de fiets daarna weer keurig aan de verbouwereerde eigenaresse over handigd- (Van onze medewerker) OSS Voor de derde maal wordt vandaag in Oss een wielermarathon verreden. Het paruours, dat buiten Oss in de polder ligt en 3 kilometer, langs is zal 100 maal gereden moe- en worden. Vorig jaar was Woutje van Wan- rooy met zijn toenmalige Fijnko- ptoeg de grote triomfator en won Antaon Aarts uilt Halsteren de mara thon voor zijn ploegmakers Janus Wuyts (Wouw) en Wim Vermetten (Rijen). Diiit jaar trekt de Rijense ploegleider naar Oss met zijn Cen- tra-AHV-ploeg. Met hem mee gaan de gebroeders Bertus en Jong Ade- ma uit Hank, Rien de Roon uit Rozenburg, Rien de Jager uit Zwijn- drecht en Klaas Renes uit Niéuw- poort. (Van onzo duivesportmedewerker) ZAAMSLAG Wanneer eenmaal de juli-maand is aangebroken, kan men in de duivesport terecht spre ken van het hoogtij in het seizoen. De laatste ronde van de opleer- vluchten van de jonge duiven is dan achter de rug, en het jonge spul wordt dan vrijwel ook wekelijks ingezet voor de diverse wedvluch ten. Vandaar ook dat afgelopen week end de Zeeuwse liefhebbers in verschillende vluchten met een zeer groot aantal duiven naar de diverse imkorfcentra togen, voor deelname aan wedvluchten vanuit Doornik, Quievrain en Dourdan. Ze vlogen hij de postduivenvere niging „Herleving" te Kloosterzande niet minder dan 547 jonge duiven vanuit Quievrain. Die duiven werden gelost om half negen in de morgen. Snelste duif in dit concours was een duif van de gebroeders Van Poorten, die deze vlucht won met een snel heid van 1085,1 me'.ter per minuut, 2 Jo. Colpaert, 3. Jo. Voet, 4 en 5. A. Hoefijzers, 6. L. Stailaert, 7. E. de Waal, 8. A. de Keiyzer en zoon, 'J. J. Sponselee, 10. B. van Waes. Dezelf de vereniging vloog met 79 oude duiven vanuit Dourdan 1. F. Roctus, hoogste snelheid 1114,9 mpm. 2. B. van Waes, 3 en 4. R. Mahu, 5. J, de Bruin, 6 J. Sponselee, 7 R. de Booij, 8. P. Verschuren, 9. J. Sponselee, 10. R. de Kort. Met een deelname ven 47 jaarlingen 1. J. Dobbelaar (1137,7 mpm). 2 en 9 B. van Waes, 3. A. Vervaet, 4 en 7. eveneens J. Dobbe laar, 5 en 6 J. Sponselee, 8. R. de Kort, 10. A. Colpaert. Biij „VZV" te Hoofdplaat waren in concours vanuiilt Doornik 334 jonge diuiven, hoogste snelheid 1085,- mpm. 1. E. Temmerman, 2. M. Mer- oie, 3. B. Thomas, 4. Th. van de Velde. 5. Soherbeijn en zoon, 6. J. Gerhaert, 7. Seijnesael, 8. A. van de Broecke, 9. Wabeke en zoon, 10. H. Pielaet. Vanuit Dourdan. met 64 ou de duiven, hoogste snelheid 1133 mpm. 1 en 2. A. van de Ameele, 3. N. Provoost, 4. Scherbeijn en zoon. 5. N. Provoost, 6. P. van Waes, 7 J. Gernaert, 8. R. Blaakman, 9. en 10. L. Martens. Dezelfde vlucht met 75 jonge duiven. 1 en 10. L. Martens (1088 mpm). 2. H. de Poorter, 3. Iz. van Grol, 4 en 5. J. Gernaert, 6 en 7 N. Provoost, 8. A. de Bruicker, 9. ,T Temmerman. „Met Moed Vooruit" te Boschka pelle (Quievrain) met 161 jonge duiven: 1. en 9. L. Lauret, 2 en 7 Th. Lambert, 3. Th. van Damme, 4. E. Pieters, 5. Th. Hayette, 6. Th. van Vlieberghen, 8. J. Wauters, 10. F. van de Veen. Met een deelname van 49 oude duiven. 1. E. Pieters, 2 en 4. L. Lauret, 3. en 10. D. Dobbelaar, 5, 6 en 9 J. Wauters. „Concours Combinatie Hulst" met 395 jonge duiven, hoogste snelheid 1156,05 mpm. 1. en 7. Antheunis van Helsland. 2. J. Dhanis, 3. Aug. van HeMand, 4. All. Dhont en zoon. 5. J. Kuicks 1 Ch Voet. 8. J. Weemaes. 9. All. Dobbelaer, 10. H. Everaert. ,JDe Zwaluw" te Sint-Jansteen met 198 jonge duiven, snelheid eer ste duif 1138,1 mpm. 1. Eug. Ver stoeten (Hulst). 2 en 8. R. van Gremberghe, 3 en 7. A. Kouijzer, 4, Eug. Verstoeten, 5. Gebrs. Verstoe ten, 6. P. van Loo en zoon, 9 en 10. L. de Bruin. „Volharding" Westdorpe (Quie vrain) met 141 jionge duiven, hoog ste snelheid 1120,1 mpm. 1, 6 en 10 M. Onasje, 2, 3 en 9 A. Verhaegen, 4. E. Adam, 5 en 8. R. Soethaert, 7. L. Notischaele. Met 85 oudie duiven. 1 R. Audenaerde (1249,5 mpm), 2 E. de Smet, 3 en 6. W. Verhaegen, 4. E. Baecke, 5. P. Heijblom, 6. J. Girjsel, 8 en 9 Gebrs. Audenaerde; 10. D. Teirlinck. „De Eendracht" Terneuzen "met een deelname van 340 jonge duiven. 1. A. Faas, snelheid 116-o,l mpm. 2. A. Arens, v, 6, 8 en 10 A. Bril, 4 Jos Koeh, 5. O. Hofman, 7. C. van Houdt, 9. H. de Boevere. Met oude duiven, hoogste snelheid 1179,4 mpm. 1. A. Arens, 2 en 4 M. de Roo, 3 en 5 J. Buyz-e, 6. A. van Houdt, 7 A. Verlinde, 8. H. Koch en zoon, 9 J. den Exter, 10. Gebr. Van die Veeke. ROSTOCK (ANP) Op de eer ste dag van de Oostduitse zwem- kampioenschappen, die vrijdag in Rostock zijn begonnen, liet wereld recordhouder Roland Matthes dui delijk zien dat hij nog niets van zijn grote vorm heeft ingeboet. Op de 200 meter rugslag noteerde hij een tijd van 2.06.8, slechts 0.8 seconde boven zijn eigen wereldrecord. Een uitstekende verrichting kwam ook op naam van de schoolslag zwemster Renate Vogel, die de 200 m schoolslag aflegde in de nieuwe Duitse recordtijd van 2.45.1. Een wereldprestatie kwam op naam van de 4 x 100 m vrije slag damesploeg van Leipzig met 4.07.4. „Nieuw Leven" Koewacht met 479 jonge duiven, hqagste snelheid 1185,8 mpm. 1. en 2. J. de Hoekx, 3 en 8. P. Koene, 4. G. van Laerem, 5. R. Meul, 6. All. de Book, 7 en 9 W. Verbiest, 10. M. de Cock. Met jaar lingduiven. 1. Ral Martens (1113,7 mpm). 2 en 8. H. Audenaerde, 3 en 9 A. van Rumste. 4. G. Sehalkens, 5. A. de Kind. Met oude duiven. 1 en 2 P. van Goethem- (1160,0 mpm), 3. Gebr. Elegeert. 4. P. Koene, 5. G. Jansen, 6. A. de Kind, 7. J. Elegeert, 8. P. Goossen, 9. Aug. Wsebaert, 10. A. de Booij. GSTAAD (ANP) Tom Okker heeft zich vrijdag geplaatst voor de halve finales herenenkelspel van het tennistoernooi om de internationale kampioenschappen van Zwitserland. Okker won in de kwartfinales met 63, 86 van de Australiër Phil Dent. Verdere uitslagen: herenenkelspel, kwartfinales: Ismael el Shafei (Egy) - Nikki Pilic (Zsl) 57, 75, 31, opgegeven door Pilic wegens een blessure; damesenkelspel, kwartfi nales: Lesley Hunt (Aus) - Fiorella Boniceli (Peru) 75, 61; Alena- Palmeova (Tsj) - Laura Rossouw (Z.Afr.) 3—6, 6—0, 6—4. j

de Stem | 1971 | | pagina 19