team wijn GS overwegen inzetting Hoovercrafts WATER STAAT TOONT BAAL- HOEK- KANAAL Saeftinge vrijwel gespaard Waar is die potvis Mogelijk motie tegen dagelijks bestuur PZEM Justitie heeft nog geen standpunt over PZEM Gifmeters op Transporter I PS-leden: geen mandaat in vergadering van de PZEM stad erhoging voor -Gravenpolder iet door VOOR VERBINDING TERNEUZEN-ELLEWOUTSDIJK Zonnig en warm Strandweer Hoogwater waterstanden Nieuwe eilanden in Grevelingen Zwemwater Axel en Koewacht blijkt in orde Waarschuwing tegen coloradokever Dodelijk ongeval nabij Rilland T I Woensdag 7 juli 1971 t.m. zat. van 10-17 uur, 13-17 uur. Rijksarchief, Van centrale kern tot geslacht en land van t.m. 28 aiug.) Ma. t.m. 9.30-12.30 uur en 13.30- Zat. van 9.30-12.30, Prov. (kantine) expositie van vain Willem Buijs uit Werkdagen van 9.30-12 14.30-17.30 uur (t.m. 23 n water, miniatuur Wal gelijks geopend t.m. 30 Expositie schilderijen tker (t.m. 22 juli). Geo- jks van 10-12 uur en 14- TER MUIDEN meentehuis, Schilderijen uwwerken van Jan But meester De Betsenbrouck ;pt.) Dagelijks van 10-12 uur. EN is, 20.15 uur: Concert Ensemble de Cuivres de Jean Louis Petit, mpark, expositie 11e et hedendaagse sculptuur tinië, Brazilië, Canada, de Verenigde Staten als- en uit Nederland en wer- onlangs overleden fcun- Iscar Jespers (t.m, 3 end van 19 tot 21 uur. \zur. „En dat alles", zegt olten, „omdat de goede en niet in staat zijn de le service en de hulp te hen toekomt. Ze zijn aar nonchalant". !M-Europateam heeft in- >nd 1600 kilometer afge- r de STEM-auto met de tieborden verschijnt, trekt ndacht van Nederlandse ngers op weg naar zonni- en dat maakt het uitzet- computeriiftkaarten niet een gemakkelijke, maar prettige bezigheid. i niet alleen de 300 Ne- die momenteel op de an Henk Scholten verblij- vanaf hun vakantieroute -abonnee naar Breda te- maar door speciale mede- an de Nederlandse cam- >ok de Nederlanders, die e 14 dagen op doorreis de uilen aandoen. Ze zullen tree meteen een STEM- Dor een lift krijgen aange zet het Europateam zijn De eerste etappe voert iris, weer een Nederlandse ad bij uitstek. De befaamde ss zet er elk jaar duizen- noten af, die vandaar uit maken in de verste om an Bouleris gaat het via ar Nice en Monte Carlo, n u op de hoogte. :n onzer verslaggevers) E/'s-GRA VENPOLDER Tenstand in de gemeente- Je heeft het college van an deze gemeente gister- oopt het voorstel ten aan- le speciaal op grond van bewonersklachten aan te reparaties voorgestelde ting van een aantal wonin- Iravenpolder terug te ne- s fracties vonden het 011- irbetering van de ondeug den en wind doorlatende) de woningen te verhalen flers. in. De leden van de bejaarden en gepensio- deling Hulst gaan zaterdag egelen om de passiespelen (Van een onzer verslaggevers) HOEDEKENSKERKE BOR- SELE Gedeputeerde Sta ten van Zeeland overwegen de mogelijkheid om alsnog een verbinding van de gemeente Borsele met Terneuzen te handhaven met „zweeftuigen" (Hovercrafts) of andere lich te, weinig of geen diepgang hebbende schepen. Dit veer, dat dan hij Ellewoutsdijk zal komen te liggen, zal geen auto's kunnen vervoeren maar wel frequenter kunnen varen (uurdienst). Dit antwoorden h. en w. van Borsele op enkele dagen geleden door het raads lid H. Eversdijk (CHU) ge stelde vragen. Zoals wij reeds eerder berichtten, had gedeputeerde M. J. van Poelje begin vorig jaar een bezoek aan Borsele gebracht en daar enkele me dedelingen over de veerdienst ge daan. B. en w. van Borsele herhalen met klem dat een onvoorwaardelijke akkoordverklaring met de plannen tot verhuizing van het veer van Hoedekenskerke naar Ellewoutsdijk door b. en w. geen sprake is. Slechts indien de rijks- en provincieplannen onontkoombaar zijn, zal het gemeen tebestuur zijn medewerking verle nen en zoeken naar een gepaste compensatie voor Hoedekenskerke. Met name de provincie blijkt nu geadviseerd te hebben, van de^ Hoe dekenskerke veerhaven een jacht, haven te maken. Dit plan stuit echter bij deskundigen, raadsleden en vertegenwoordigers van de Hoe- dekenskerkse bevolking op grote, voornamelijk praktische, bezwaren. Met name schijnt een jachthaven op een dergelijk druk en snelstromend punt in de Westerschelde levensge vaarlijk te worden geacht en binnen Vooruitzichten voor donderdag en vrijdag, opgesteld door het K.N.M.I. op dinsdag om 18.00 uur: Droog, zonnig en warm tot vrij warm. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor donderdag: aantal uren zon: 8 tot 14; min.-temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden boven nor maal; max.-temp.: van 3 tot 8 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 pro cent; kans op een geheel droog et maal: 95 procent. Voor vrijdag: aantal uren zon: 8 tot 14; min.-temp.: van 0 tot 4 gra den boven normaal; max.-temp.: van 2 tot S graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een ge heel droog etmaal: 90 procent. Het hogedrukcentrum boven de Noordzee geeft een droge noordoos tenwind, waardoor ook vandaag veel uren zon bij 20 a 21 graden, zeewa ter 17 graden. Vooruitzichten: aanhoudend zomers strandweeT met langzaam weer eni ge temperatuurstijging. Morgen, donderdag 8 juli Ber gen op Zoom 3.32 en 15.57, Hans- weert 2.44 en 15.02, Terneuzen 2.06 en 14.24, Vlissingen 1.35 e 13.55, Wemeldinge 3.22 en 15.47 Konstanz 405 (-2), Rheinfelden 278 (-2), Straatsburg 2941-8), Plit- tersdorf 441 (-3), Maxau 502 (-5), Plochingen 130 (-5), Mannhein 328 (-16), Steinbach 126 <-2). Mainz 323 (-13), Bingen 226 (-10), Kaub 251 (-15), Trier 246 (-3). Koblenz 253 <- 15), Keulen 241 (-23). Ruhrort 421 (-19), Lobith 1054 (-8), Pannerden se kop 1020 (-8), Nijmegen 846 (- 6), IJsselkop 904 (-3), Eefde (Jssei 425 (-9), Deventer 308 (-8), Monsin 5468 (pi 10) Borgharen 3910 (pl 24), Belfeld 1103 (-32). twee jaar bovendien dicht te slib ben. Het uitbaggeren kost zoveel, dat de exploitatie van de jachthaven onrendabel zal zijn. Volgens de provincie zal het eco nomisch verkeer, dat gepaard gaat met een jachthaven, stukken leven diger en aantrekkelijker voor de middenstanders zijn dan het alleen maar doortrekkende wegverkeer- De provincie heeft het Borselse ge meentebestuur gevraagd of het be reid zou zijn, de haven van Elle woutsdijk te ruilen tegen de prov. ha-ven van Hoedekenskerke. „Wij zijn het met u eens dat de bevol king recht heeft op een realistische visie. In dit geval en in dit stadium kan deze visie echter niet van ons verwacht worden, omdat wij terzake onvoldoende geïnformeerd zijn, nog daargelaten de vraag of een en an der tot onze competentie behoort". De vragen die de heren I. A. van Royen en J. Lizgkoster enkele we ken eerder dan de heer Eversdijk over dezelfde materie stelde, zijn door b. en w. niet beantwoord om dat b. en w. hiervoor de benodigde gegevens niet beschikbaar hebben. DEN HAAG (ANP) —Sinds de Grevelingen van de zee is afgeslo ten, zijn enkele zandbanken droog gevallen. De rijksdienst voor de IJs- selmeerpolders is thans bezig met het aanbrengen van schermen van gevlochten rijshout die het verstui ven van het zand tegengaan. Deze nieuwe eilandjies die op deze wijze aan Nederland worden toege voegd, zullen in de toekomst belang, rijke natuurreservaten worden. Reeds hebben talrijke vogels, die elders zijn verjaagd (zoals van De Beer-Rozenburg), er hun broedge bied gevonden. De grootste voormalige zandban ken zijn de Hompelvoet en die Veer mansplaat, bedde honderden hecta ren groot. Daarnaast zijn er nog enkele kleine platen die eveneens droog zijn gevallen en zich zullen ontwikkelen tot natuurgebieden. Dit voorspelt de heer W-J. Wolff, secre taris van de stichting het Zeeuwse Landschap, die verheugd is dat de rijksdienst voor de IJsselmeerpol- ders thans maatregelen treft om te voorkomen dat de duintjes die zich reeds vormden, zullen verstuiven. Ook zullen de oevers moeten wor den beschermd omdat anders de golfslag de nieuw gevormde eilan den zou afkalven. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De officier van justitie ar. W. J. Kolkert te Middel burg, die de leiding heeft van het gerechtelijk onderzoek in de PZEM- affaire, is nog niet in staat een duidelijk standpunt te bepalen ten aanzien van mogelijke strafbare fei ten die in deze kwestie gepleegd zouden kunnen zijn. „Wij zijn er nog volop mee bezig. Het is te weinig' opportuun om nu al mijn mening over deze ingewikkel de zaak te geven. Het onderzoek dat door de rijksrecherche wordt inge steld, verkeert namelijk nog in het embryonale stadium", aldus mr. Kolkert. dife hoofd van het parket in Middel-burg is. Hij zei ook niet te verwachten dat voor de algemene aandeelhouders vergadering van de PZEM op vrij dag meer concreets over de vorde ring van het onderzoek bekend zal zijn. (Van een onzer verslaggevers) GOES De tanker „Transpor ter I" zal apparatuur aan boord krij gen waarmee lozingen van chemi sche afvalstoffen kunnen worden ge registreerd. Bos en Kalis N.V. heeft dit besluit genomen om er in de toekomst ab soluut zeker van te zijn dat het chemisch afval, dat de tanker naar een plaats 40 mijl buiten de kust moet brengen, niët voortijdig zal wor den geloosd. Er wordt, zoals bericht, momenteel een onderzoek ingesteld naar de be richten als zou de „Transporter I" duizenden tonnen giftige stoffen in de Westerschelde hebben geloosd. De directie van Bos en Kalis heeft deze berichten tot nu toe met klem tegengesproken. NAUW,"/' \Y VAN/'/ V, BAAI.HOtKKANAAL buitendijks trnr.n jljj ontwórpen) -a industrie 1 7 Wterrein (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN „Het mon ster van de Westerschelde" of een grap? vooral die laatste mo gelijkheid is de meest geloof waardige met betrekking tot de ontdekking van een aantal lie den die bezig zijn met het aan leggen van nieuwe steigers in de veerhaven van Kruiningen en die (zoals wij gisteren meld den) een „potvis-met-jong" hebben gesignaleerd. Twee schepen van rijkswaterstaat zijn onmiddellijk na de melding een onderzoek begonnen. De Saef- tinglie en de „dir. Gen. Harm- sen", beide van de scheepvaart dienst Westerschelde, konden echter niets ontdekken. Ook de beschrijving van de walvis ach- tige is vreemd: er was geen „fontein" te zien. terwijl een potvis om de paar minuten bo ven moet komen om te „spui ten". „Zou hel misschien een maan dagochtend verschijnsel zijn, een grap?" suggereert rijkshaven meester H. Eedens van de scheepvaartdienst Westerschel de. De heer Eedens is goed op de hoogte van de handel en wandel van walvis-achtigen, want hij heeft jarenlang op de Willem Barentz gevaren. „Je kunt een potvis altijd onmiddel lijk herkennen. Om de zoveel minuten komt hij boven. Een potvis onderscheidt zich van een gewone walvis door schuin te spuiten. Een walvis bestaat voor een derde deel uit kop en duikt anders. Het gekke is dat er geen enkele bevestiging van wie dan ook is. dat er een potvis of walvis op de Wester schelde zwom." De heer Eedens sluit echter de mogelijkheid helemaal niet uit, dat een potvis op de Wester schelde „vaart". Het is welis waar een grote zeldzaamheid, maar toevallig vorig jaar nog kwam een potvis, bij Breskens op de Spijkerplaat terecht en kwam daar om. Op de Wes terschelde is net als bij andere riviermonden veel plankton en daar kan een potvis van leven. Toch denk ik niet dat dit even tuele exemplaar daar op af is gekomen. Een potvis heeft na melijk enorme hoeveelheden plankton nodig. Ik denk eerder dat hij verdwaald zou kunnen zijn en tegenstroom zwemmen de (dan is er het meeste voed sel) de Westerschelde is bin- nengezwommen". (Van een onzer verslaggevers) AXEL Uit het jongste periodie ke laboratoriumonderzoek naar de kwaliteit van het water in de zwem. baden van Koewacht en Axel is ge bleken, dat het water van beide ba den voldoen aan de TNO-normen. Het onderzoek naar aanleiding waarvan rapport is uitgebracht vond op 30 juni plaat in Koewacht en op 28 juni in Axel. DEN HAAG Voor het eerst gaat Rijkswaterstaat nu ook de in spraak van de bevolking vragen bij het totstandkomen van nieuwe wa terstaatkundige werken. Van 12 juli tot en met 11 augustus zal op de secretarie van de gemeenten Honte- nisse, Hulst en Reimerswaal een no ta van Rijkswaterstaat en Rijks- Planologische Dienst met te keningen over het toekomstig tracé van het zogenoemde Baalhoekkanaal en de bochtafsnijding bij Bath ter inzage liggen. Aansluitend zal op 12 augustus in Hulst door deskundigen van Rijkswaterstaat, een voorlich tingsdag worden gegeven over de beide plannen, voor zowel particu lieren als vertegenwoordigers van bestuurlijke organen en het be drijfsleven. Men heeft daarna tot 27 augustus de tijd om zijn wensen en bezwaren kenbaar te maken. Tenslotte zal op 31 augustus, eveneens in Hulst, door de Raad van de Waterstaat een hea ring worden gehouden, waarop men met wensen en bezwaren naar voren kan komen. De Raad van de Water staat, die inmiddels de nota over de plannen heeft ontvangen, zal bij het samenstellen van haar advies ernstig rekening houden met de opmerkin gen die hij ontvangt. Het Baalhoekkanaal wordt - zoals bekend - op verzoek van België aangelegd om een nieuw havenge bied van Antwerpen op de linkeroe ver van de Schelde bereikbaar te maken. De nauwe bocht bij Bath is dringend aan verbetering toe, omdat de huidige situatie van dit vaarwa ter gevaarlijk is voor de scheep vaart. Het Baalhoekkanaal, waarover veel gesproken en geschreven, maar nimmer iets definitiefs werd gepu bliceerd, zal dus in de toekomst een rechtstreekse verbinding moeten scheppen tussen de Westerschelde en het zeehavenindustrieterrein op de linker Schelde-oever. Dit terrein, met inbegrip van de groenstroken, zal een bruto-oppervlakte krijgen van ca. 6650 ha. Het kanaal zal. om deze verbinding mogelijk te maken, oostelijk Zeeuwsch-Viaanderen moe ten doorkuisen, vlak naast of in het Verdronken Land van Saeftinge. Rijkswaterstaat heeft namelijk in de nota twee trace's voor dit kanaal voorgesteld: één buitendijks en dus voor het grootste deel gelegen in de schorren van het Land van Saeftin ge en één binnendijks. Indien men kiest voor '1 tracé aan de binnenkant van de dijk zal een grondoppervlak- te van 700 ha nodig zijn- Omdat het kanaal om nautische redenen zo recht mogelijk moet zijn, zal men van het buitendijkse schor- rengebied nog een stuk grond van zestig ha nodig hebben. Ook zulten bij eventuele vaststelling van het binnendijkse tracé de dorpjes Baai- hoek, Duivenlioek, Kruispolderkaai, Pal en Emmadorp moeten verdwij nen. Dit komt neer op het verwijde ren van ca. 230 woningen, schuurtjes enz. Bovendien zou de ruilverkave ling Kieldrecht, die thans in uitvoe ring is, moeten worden aangepast aan de nieuwe situatie Het buitendijks tracé zat een hap van ca 550 ha halen uit de gronden van het Land van Saeftinge. Dit betekent, dat de oppervlakte van dit laatste, ongerepte scliorrengebied in de Delta (2700 ha groot) met één vijfde wordt verminderd. Verder zal de oostelijke voorhavendam van het toekomstig kanaal het Speelmansgat grotendeels afsluiten. En juist de grootste aan- en afvoer van water naar en van dit scliorrengebied heeft plaats via deze geul. Ook dit zal in natuurwetenschappelijk opzicht waardevermindering en aantasting van dit unieke gebied betekenen, waar verschillende instituten en uni versitaire afdelingen regelmatig stu dies verrichten. Tenslotte komen de gebieden oostelijk van het kanaal zeer ge'soleerd te liggen, zodat inen zich kan afvragen of zij hun huidige functie behouden. Het kanaal, circa tien kilometer lang krijgt een zeesluis met een lengte van 500 meter. Daarbij wordt ruimte gereserveerd voor nog een sluis voor de binnenvaart. Bij de afmetingen van het kanaal is men voorlopig uitgegaan van een diepte van NAP-16,90 meter, een spiegei- breedle van ca 400 meter (afhanke lijk van de gekozen taludhellingen) en een bodembreedte in het Neder landse deel van 250 meter. De voor haven die bij het kanaal behoort, zal nog nader onderwerp zijn van nau tisch- eii hydraulisch onderzoek. België zal de aanleg van dit kanaal volledig betalen. De Nederlandse regering heeft in 1967 in principe toegestemd in de aanleg van het zogenoemde Baal hoekkanaal. Zij heeft dit gedaan uit overwegingen van goede nabuur schap, maar tegens vooropgesteld dat geen Nederlandse belangen zou den worden geschaad. Belgische en Nederlandse onderhandelingsdelega ties hebben sindsdien vaak met el kaar over dit Baalhoekproject ge sproken. Voor de keuze van een kanaaltracé is nu deze procedure op gang gekomen- Uiteraard zuilen, welk tracé ook gekozen wordt, een aantal aanpassingswerken en voor zieningen nodig zijn om de bestaan de toestand aan de nieuwe situatie aan te passen. Ook zullen stringente voorwaarden gesteld moeten worden met het oog op de waterverontreini ging van de Westerschelde en der gelijke. Tenslotte zal ook een plan voor de afsnijding van de bocht bij Bath ter inzage liggen. Reeds geruimte tijd worden de moeilijkheden die de scheepvaart in dit nauwe en gevaar lijke vaarwater ondervindt, onder zocht door de Nederlands-Belgische (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Vertegenwoor digers van provinciale staten in de algemene aandeelhoudersvergadering van de PZEM zijn niet gebonden aan de uitspraak van de staten, dat het niet nodig is het aftreden te eisen van het dagelijks bestuur van de PZEM. Gedeputeerde staten antwoor den dit op vragen van het KVP- statenlid drs. W. Lockefeer. G.S. me nen wél dat de vertegenwoordigers van de Staten tijdens de algemene aandeelhoudersvergadering van de PZEM op 9 juli ernstig rekening die nen te houden met de uitspraak van de staten. Tijdens de statenvergadering van 18 juni verwierp een meerderheid de motie Prins (PvdA), waarin het af treden van het dagelijks bestuur van de PZEM werd geëist in verband met de kwestie-Bogerd. Gedeputeerde A. Kalamd (CHU), voorzitter van het PZEM-bestuur, zette bij dit punt zijn portefeuille in de weegschaal. Nu de vertegenwoordigers van de Staten in de aandeelhoudersvergade ring niet gebonden zijn aan het meerderheidsbesluit van de Staten bestaat de mogelijkheid dat enkele vertegenwoordigers toch vóór het af treden van het dagelijks bestuur zul len stemmen. Aangezien verreweg de meeste gemeentevertegenwoordigers hetzelfde zullen doen is de kans, dat het dagelijks bestuur naar huis ge zonden zal worden, sterk vergroot. Dat zou dan meteen betekenen dat ook de positie van de heer Kaland in het college van gedeputeerde sta ten onmogelijk is geworden. technische Scheldeeommissle. Men heeft thans het plan opgevat om de bocht van Bath langs de noordrand van het Verdronken Land van Saef tinge af te snijden. Bij deze bocli- tinge af te snijden. Bij deze bocht- afsnijding' behoren het vastleggen van platen en de bouw van stroom- geleidings- en beteugelingsdammen. Het tracé van deze bochtafsnijding is zodanig gekozen, dat het Land van Saeftinge vrijwel volledig wordt gespaard. (Van onze correspondent) WAGENINGEN De planten- ziektekundige dienst te Wageningen heeft aardappeltelers in Zuid-Lim burg, Noord-Brabant, Zeeland, Zuid- Holland, op de Veluwe en in Over ijssel, Groningen en Drente gewaar schuwd voor de coloradokever. Larven van dit insect zijn door de controleurs van de dienst gesigna leerd op aardappelvelden in deze gebieden. Hun aanwezigheid heeft nog niet het karakter van een plaag' maar wel wordt gewezen op de wettelijk verplichte bestrijding en op de middelen die daarbij wel en niet mogen worden gebruikt. RILLAND. Te 19.30 uur heeft op rijksweg 58 ter hoogte van Rilland een frontale botsing plaatsgevonden tussen een personenauto bestuurd door A. C. de Hond, 61 jaar en af komstig uit Tholen en een vracht auto van de firma Vierhout uit Haar lem. De bestuurder van de personen auto is op slag gedood. Zijn stoffelijk overschot is overge bracht naar het Lievensbergzieken- huis in Bergen op Zoom. Het ongeluk is ontstaan doordat de vier auto's in de richting Bergen op Zoom reden, terwijl uit tegenovergestelde richting eveneens vier auto's, kwamen, waar van de eerste een vrachtauto. De Mercedes is in de flauwe bocht als het ware rechtdoor gereden, waar door hij op het linkerweggedeelte frontaal in botsing kwam met de vrachtauto. De Mercedes werd ge heel vernield. De vrachtauto liep zware materiële schade op. Een bij rijder van de vrachtauto liep nog lichte verwondingen op, doch kon na behandeld te zijn in het ziekenhuis huiswaarts keren. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG/TERNEUZEN. In de kringen van aandeelhouders van de PZEM (provincie en gemeen ten) wordt als vrij zeker aangeno men dat een van de gemeentelijke aandeelhouders in de vrijdag te hou den algemene aandeelhoudersver gadering een motie zal indienen waarin het aftreden van het dage lijks bestuur van het provinciale energiebedrijf wordt geëist. Na de stemmingen in de diverse gemeenteraden, waarbij met uitzon dering van de gemeenteraad van Terneuzen, alle raden zich in meer derheid uitspraken voor het aftreden van het dagelijks bestuur - enkele raden moeten zich voor vrijdag nog uitspreken - acht men het onont koombaar dat een dergelijke motie wordt ingediend. Naar alle waar schijnlijkheid komt de motie ter tafel bij de behandeling' van het rapport van de algemene rekenkamer. Zoals bekend bezit de provinfcie 2000 PZEM-aandelen en de gemeen ten 1000. In de statenvergadering van 18 juni werd de motie-Prins, waarin gesteld was dat het dagelijks bestuur van de PZEM zijn zetels ter beschik king moest stellen, met 28 tegen 17 stemmen verworpen. Van doorslag gevende invloed was dat gedeputeer de Kaland zijn voorzitterschap van het dagelijks bestuur verbond aan zijn lidmaatschap yan gedeputeerde staten. Wil een motie gericht tegen het aanblijven van het dagelijks bestuur van de PZEM kans van slagen heb ben en ingewijden menen dat die kans redelijk is dan zullen meer dan 1460 aandeelhouders zich voor de motie moeten uitspreken. Aangeno men mag worden dat de aandeel houders van -de provincie, die deel uitmaken van de fracties van PvdA, PPR en D'66. zich met totaal 714 stemmen achter de motie zullen scharen. De nog benodigde 747 stem men om de vereiste meerderheid te krijgen zullen derhalve deels van de gemeentelijke deels van de overige provinciale aandeelhouders moeien komen. Een onzekere factor bij een even tuele stemming over.de motie is wel ke houding de provinciale aandeel houders, verenigd in KVP, CHU, ARP en andere confessionele fracties alsmede de VVD, zullen aannemen. Het is op dit moment niet te voor spellen of deze provinciale aandeel houders zich voor of tegen de motie zullen verklaren. Wanneer de pro vinciale statenleden ten aanzien van de PZEM geen bindend mandaat hebben, dan is de mogelijkheid niet uitgesloten dat zij, of althans ver scheidene van hen, zich in de aan deelhoudersvergadering toch voor het wegzenden van het dagelijks be stuur zullen uitspreken. Ook bestaat de mogelijkheid dat provinciale aandeelhouders zich bij het uitbrengen van hun stem laten leiden door het overduidelijke stand punt van de Zeeuwse gemeenten, dat het dagelijks bestuur van de PZEM niet te handhaven is. Een open vraag is verder wat de heer Kaland zal doen indien de meer derheid van de aandeelhouders het dagelijks bestuur, waarvan hij voor zitter is, naar huis stuurt. Sommige aandeelhouders verwachten niet dat de heer Kaland wederom zijn zetel in gedeputeerde staten in de waag schaal zal zetten door te stellen dat zijn voorzitterschap van het dage lijks bestuur van de PZEM niet los gekoppeld kan worden van zijn po sitie als gedeputeerde. De heer W. Don, lid van provin ciale staten voor de PvdA en als zo danig aandeelhouder van de PZEM. zal bij het begin der algemene aan deelhoudersvergadering een voorstel indienen om de vergaderingen van de PZEM-aandeelhouders in het al gemeen in het openbaar te doen plaats vinden. Slechts bij hoge uit zondering zou daarvan afgeweken mogen worden. Een dergelijke uit zondering noemt de heer Don liet horen van ir. Bogerd door de raad van bestuur en de aandeelhouders. De kans dat de PZEM-directeur vrij dag in de aandeelhoudersvergade ring zal verschijnen wordt niet groot geacht. Verwacht wordt dat hij een bericht van verhindering zal sturen vérgezeld van een medische verkla-

de Stem | 1971 | | pagina 1