orsele actie in met kern Driewegen Jonge J. v. d. van logen duiven Plasse zeer snel Boerenleenbank in Sluis weer sneller gegroeid y Werkgroep gastarbeiders gevraagd mtmmÊÊKm wk& VRIENDELIJKE ONTVANGST VAN ACTIECOMITé Onder wijs- voorstellen voor raad Oostburg rowanploeg 177 op expeditie naar Noorwegen drs. w. sliepen: Hotelwezen aan de Nederlandse kust ten dode opgeschreven stad streék rwomng bungalow? room wordt lijkheid aedrijf IG GOES Van Dissel vr00me mmerlieden zervlechters :oop MAN MMERLIEDEN e akte Nw. Uitslagen van concoursboncl Zuid-Beveland Breskens Biervliet Middelburg Hulst Cli linge Hengstdijk St. Jansteen Axel Terneuzen BEROEPINGEN IJzendijke Forellen ontsnapt Zaterdag 3 juli 1971 orpe met 400 m2, JSEL-BOUWS PREMIE BUNGALOWS IG HULST 3 slaapkamers, ruime toilet, wasruimte, ruime centrale verwarming. grondkosten f 13.300,-, premie tot 7.700, rage doorstromingspremie en bij: BEUKELSZSTR. 5, INGE. 8 b.g.g. (01140) 2073 GOES I™. te 20.00 uur in „de Prins van erven mevr. T. Helmstrjjd- VERKOPEN ET SCHUUR EN TUIN Goes, grot 1.50 are. ij de betaling der kooppen en zaterdag 10 juli 1971 tel- ir. intore van de notaris. JGELWAARDE IULST des namiddags 4 uur in het penburg 47 te Vogelwaarde, verkopen YLAND Vogelwaarde, kadaster ge- nr. 229 ter grootte van 8 en. aan dhr. J. Steijn te Hengst- are. der ruilverkavelingslasten, af voor rekening van de der pachtpenningen vanaf nen een maand en betaling na de toewijzing. kantore van de notaris voor- W.-Duitsland (Ruhrgeb.) le voorzieningen. 693 - 801. m met dekzeil, cabrio- lURY motor 35 PK 3900,-. met MERCURY 20 PK 2800,- >es, tel. 01100-7383. riefwerk in Duitsland nderdak. Weekend thuis. '8 Kapelle a.d. IJssel. eleiding mede aan motorvoertuigen- beschikking. inwoners en ligt et zowel de grote en zijn aanwezig. it aan de secretaris (ADVERTENTIE) EEN BEGRIP VOOR AL UW AUTOBANDEN Ook voor particulier Tivoliweg 63 - Hulst Tel. 01140-2461 (Van onze correspondent) OOSTBURG De raad van Oost- burg zal in zijn vergadering van donderdag 8 juli wederom een groot aantal onderwijszaken te behandelen krijgen. B. en w. stellen voor om in de kan Oostburg een 2-klassige open bare kleuterschool te stichten. De nieuwe school is gepland in de Tra- gelwijk. Door het r.-k. schoolbestuur is medewerking verzocht voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen, voor het aanvankelijk lezen t.b.v. de r.-k. lagere school in Slijkplaat. Door de cbr. nat. schoolvereniging Johannes te Sehoondijke is mede werking verzocht voor de aanschaf van een televisietoestel, nieuwe leesboeken en bronnenboeken voor werkbibliotheek leerlingen- Het r.-k. schoolbestuur vraagt voor de r.-k. lagere school te Oostburg een t.v.- toestel; voor de r.-k. lagere school te Breskens f 855 voor hulpmiddelen voor de lichamelijke oefening. B. en w. stellen voor om f 4667,67 beschik baar te stellen voor meubilair, ont wikkelingsmateriaal, hulpmiddelen en schoolbehoeften voor de r.-k. kleuterschool te Breskens, voor de r.-k. kleuterschool in Oostburg wordit een bedrag van f 11.000 be schikbaar gesteld voor de aanleg van centrale verwarming. Voorge steld wordt om aan L. Wille ontslag te verlenen als onderwijzer aan de openbare lagere school te Oostburg, alsook aan mej- P. Niermans als onderwijzeres aan de openb. school te Cadzand, alsmede aan de heer P. v. Laugevelde aan diezelfde school. Mej. J. Salome te Groede vraagt per 1 september ontslag als handwerk- onderwijzeres te Groede. Voorge steld wordt te benoemen de volgen de personen: mej. M. Schippers tot onderwijzeres aan de openbare school te Cadzand, alsmede de heer 9. Osterthun te Breskens tot onder wijzer aan dezelfde school. (Van een onzer verslaggevers) DRIE WEGEN/O VEZANDE Burgemeester en wethou ders van Borsele staan positief tegenover de aktie die de be volking van de kern Driewegen gevoerd heeft. Zij voelen de brievenaktie als een ruggesteun voor haar houding tegenover de provinciale plannenmakers. Dit bleeek gisterochtend, toen een delegatie uit Driewegen onder lei ding van dokter J. Geldof 307 door inwoners van Driewegen onderte kende uniforme brieven kwam over handigen aan de Borselse loco-bur gemeester A.M. Jansen. (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG De concoursbond Zuid Beveland nam met 1338 oude duiven deel aan wedvlucht vanuit St.- Quentin (Frankrijk). 1 en 6 p. Hei dens, Krabbendijke, snelheid eerste duif 1579,78 meter per minuut. 2 J. Balvers, Goes. 3 H. van Es, Yerseke. 4 M. van Hekken, Kloetinge. 5 M. Pieterse, Wemeldinge. 7 H. Vermeu len Schore. 8 L. van Ertvelde, Hans- weert. 9 W. Jacobusse, Kloetinge. 10 M. Minnaard, Krabbendijke. Vanuit dezelfde plaats met 600 jonge duiven, hoogste snelheid 1519,92 mpm. 1 J. van Hekken, Goes. 2 J. Kaho, Goes. 3 K. Tjarks, Yerseke. 4 J. Pieters, Goes. 5 M. Hengsdijk, Kapelle. 6 en 8 H. Bauer, Kruinin- gen. 7 P. Stekete, Yerseke. 9 E. Thee- naert, Krabbendijke. 10 mevrouw Minnaard, Yerseke. Bij de vereniging „de Eendracht" te Terneuzen vlogen 187 jonge dui ven. 1 J. Wisse en zoon, snelheid 1553,4 mpm. 2 F. de Schepper en zoon. 3 A. Bril. 4 W. Harte en zoon. 5 A. Verpoorte. 6 en 8 van Houdt. 7 J. Dieleman. 9 A. Verlinde. 10 A. Vantricht. Verder met 149 oude dui ven, hoogste snelheid 1569,5 mpm. 1 en 6 M. de Roo. 2 A. Vantricht. 3 en 5 J. Buyze. 4 A. de Meyer. 7 W. Moens en zoon. 8. C. Willemse. 9 A. Verlinde. 10 F. de Bakker. Aanrijding In de Langeweig is de bejaarde J V. uiit Breskens door een personenauto, bestuurd door G.C. uit Breskens, aangereden. V. brak een pols en zijn fiiets werd vernield. r Ongeluk Op het kruispunt Bui tenkist is een bromfietser aangere den door een Franse bus. De brom fietser, die wel verwond werd, ging snel verder. i Vondst Op de provinciale weg Hoek - Biervliet is door de politie een personenauto aangetroffen in een sloot. Bij nader onderzoek bleek de auto eigendom van P. de V. uit Vrouwenpolder. In een bocht had de auto 7 bermpalen vernield. 'Yan onze correspondent) WESTDORPE Dee Rowanafde- 'ing 177 uit Westdorpe-Sas van Gent Wat dit jaar op expeditie naar Noorwegen. Er is het afgelopen jaar flink getraind in de afdeling. Zo werd onder meer een EHBO-cursus Sehouden, oriënteringen met kaart en kompas, konditietraining, kam- Peertechnieken. Zondagavond 18 juli vertrekt d'e Bowanafdeling vanuit Amsterdam niet het schip „Leda" van de Beer- Sen-line. Eerst zal de stad Bergen bezichtigd worden. Woensdag reist men 170 kilometer het land in, een Woest gebergte, zonder enige weg en onbewoond. Het plan is om dit ge wed over een afstand, van ongeveer km te doorkruisen. Het duurt soms enkele dagen voordat rn-en een terpje of berghut tegenkomt; provi- and moet dus vanaf het beginpunt Word-en meegenomen. Kind aangereden. Om half ze ven is gisteren op het jaagpad te Middelburg een zesjarig meisje uit Middelburg aangereden door een bromfietser. Het meisje liep verwon dingen op aan hoofd en been. Voor observatie is het overgebracht naar het Gasthuisziekenhuis te Middel burg. Brug. Naar ons van rijkswater staat werd meegedeeld zal de Sta- tionsbrug, die voor meer dan een week voor alle verkeer was afgeslo ten, tijdens het weekend worden opengesteld. Vanaf maandag is deze brug weer gesloten. ZONNEBLOEM Twintig bedle gerige en chronische zieken zuilen van 6 tot en met 12 juli hun valram tie doorbrengen in Hulst. De katho lieke nationale vereniging tot bevor dering van het welzijn der zieken van alle gezindten, „De Zonne bloem" uit Breda, beeft het moge lijk gemaakt dat deze twintig zieken een weekje vakantie krijgen aange boden. De groep wordt onderge bracht in pensionaat „Baudelo" aan de Grote Markt. J. de Block Het vertrek van de eerste elftalspeler J. de Block uit de voetbalvereniging Clinge gaat niet door. De Block vertelt dat er met de voetbalvereniging van Kemzeke wel onderhandelingen geweest zijn, maar dat er geen accoord bereikt is. Met luid getoeter kwamen om half elf gisterochtend drie auto's van de Drieweegse delegatie bij het ge meentehuis te Heinkenszand aan. Daar werden de aktiecomité-leden door loco-burgemeester Jansen met een kopje koffie ontvangen. De heer Jansen vertelde, dat hij indertijd verwacht had dat door De Stem- publikaties over de Total-pijplei- dingsplannen en de provinciale plannen die daarmee verband hou den de telefoon op het gemeentehuis roodgloeiend zou staan, maar dat dit niet het geval bleek. Ook waren b. en w. nogal ver baasd geweest dat zij op de hoorzit ting in Ovezande geen enkele reac tie op de Stem-publikaties hadden gekregen. Maar hij was blij, dat et tenminste n-u iets gebeurde. Hij sprak een PZC-publikatie van enke le dagen geleden tegen, waarin werd gesteld dat b. en w. de bevolking van Driewegen tijdens een voorlich tingsavond precies alles zou vertel len over de toekomst van het dorp. „We weten zelf nog helemaal niets, dus hoe kunnen we dan de bevolking concrete plannen voor schotelen Wel schijnt burgemeester Van Waes enige tijd geleden een voorlichtingsbijeenkomst beloofd te hebben en die komt er ook", aldus de heer Jansen, die beloofde dat een dergelijke bijeenkomst over de pro blematiek van de gemeente en spe ciaal van Driewegen in augustus ge houden zal worden. Op verzoek van het aktiecomité, zal het college van b. en w. ook gedeputeerde mr. Boersma uitnodi gen. 1 3? 'N - 'N-ipV'g- f?- A - t 'Av:- A-V Toen de Amerikaan Roy de Ge- sero, werkzaam bij Dow Chemical in Terneuzen, met zijn bruid Fanny de Bruijnma na de huwelijksvoltrekking in het stadhuis op de stoep verscheen daalden wolken confetti op hen neer. Leden van de onderwatersportver eniging van Dow, waarvan de heer De Gesero lid is, vormden in vol ledige duikuitrusting een erehaag en bliezen uit hun snorkels het jonge bruidspaar hun originele hulde toe. Een en ander trok op straat uiteraard veel bekijks. Hengelwedstrijd De hengelclub De Vogel zal morgen ha-ar eerste clubwedstrijd houden. De wedstrijd vangt aan te half drie. Inschrijving en prijsuitreiking vindt plaats in het café van P. de Waal- Roskamstraat Jarenlang is in de Steens-e raadsvergaderingen de verbetering van de Roskamstraat aan de orde geweest, hetgeen echter telkens op financiële bezwaren stuitte. Deze bezwaren zijn echter niet meer aamwezi-g en het aanne mersbedrijf Lucasse is begonnen met vernieuwing en asfaltermg van de straat. Men hoopt hiermede voor de bouwvakantie klaar te zijn. Landbouwbedrijf Heft laatste landbouwbedrijf in de Geslechteti- dijk (van de heer J. Dobbelaer) zal verdwijnen, daar de woning en be drijfsgebouwen met omliggende grond door de gemeente Hulst zijn gekocht. (Van onze correspondent SLUIS Op donderdag 8 juli houdt de Boerenleenbank Sluis in café restaurant „Wilhelmina" te Sluis haar algemene vergadering. In het jaar verslag 1970, dat voor de eerste maal in een keurig verzorgd boekwerkje werd uitgegeven, schrijft het bestuur, dat de stijging van het groeitempo van het bankbedrijf zich in 1970 in onverminderde mate heeft voortgezet. Op het inlegoverschot bij de barak zijn verschillende invloed-en werk zaam geweest. Zo heeft de cente verlaging op privé-rekeni ragen de spaaraanwas bevorderd. Daarnaast heeft ook de hog-e rente voor ter- mijndepo-sito's buiten de Stichting Spaarbank een rol gespeeld. De zeer sterke toeneming van de tegoeden op deze deposito's (v-an f 4.995.197 naar f 5.800.257) wijst erop, dat in deze sector gelden zijn terecht geko men, die in vorige jaren op spaarre keningen werden aangehouden. Gedurende 1970 werd weer een groot aantal nieuwe voorschotten verstrekt. De verdeling v-an de ver strekkingen n-a-ar sectoren verschilt maar weinig met die van voorgaan de jaren. De bestemming betrof me rendeels niet-agrarisehe bedrijven en woningbouw De reeds eerder geopende moge lijkheid op de barak vakantiereizen te kunnen boeken blijkt in een gro te behoefte te voorzien. Het r-eis- assortime-nt werd aanzienlijk uitge breid door samenwerking, naast Ho tel-Plan, met Cento-uri-Sunliner. de Maatschappij „Zeeland", Rederij Ketliel en een vijftal bustour-opera- tors, waaronder gebr. Van Fraasen te Vlissingen. Eveneens wordt be middeld bij de verhuur van vakan tiebungalows via „Rent a home". In. het boekwerkje wordt daar naast nog een overzicht gegeven van de economische ontwikkeling in het algemeen, de ontwikkeling van de Boerenleenbanken, land- en tuin bouw, middenstand en de bouwnij verheid. Uit de resultatenrekening blijkt, dat de Boerenleenbank te Sluis voor 1970 een winstsaido heeft van f 5542 tegen f 5170 in 1969. De heer J. F. M. Plassch-aert treedt periodiek af als bestuurslid, doch wordt door de raad van toezicht herkiesbaar gesteld. Niet herkies baar is het lid van de raad van toezicht, de heer A. P. J. Heijens. In dien-s plaats wordt kandidaat gesteld de heer A. A. H. de Badts. Zilveren jubileum Gisteren herdacht de heer J. Sponselee, hal techef te Axel, de dag waarop hij 25 jaar gel-eden in dienst trad bij de Zeeuwsch-Vlaamsche Tratoweg Maatschappij. De directeur, de heer J. Denie, vergezeld van de chef technische exploitatie en de dienstleider, betra den in de loop van de morgen de woning van de jubilaris om deze gel-uk te wensen met dit jubileum en hij bood hem een enveloppe met inhoud a-a-n, en voor mevrouw Spon selee waren er bloemen. Tentoonstelling Vanmiddag vanaf twee uur heeft Pet-er Andrin- ga een zomer-fototentoonstelling i-n de galerij Margar-eth-a de Boeve te Assenede. Te bezichtigen tot en met 11 juli. i (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG Wedvluchten vanuit Pont. St.-Maxence. Bij de vereniging „De Getrouwe Duif" te Cadzand vlogen de duiven van de liefhebber J. van der Plasse er bij wijze van spreken de stukken af. De concurrentie had weinig in te brengen tegen dit hok duiven, althans niet in deze wedvlucht, hij won 1, 2, 5, 6, 8 en 10. De hoogste snelheid was 1525,- meter per minuut. 3 A. Fremouw, 4 M. Provoo, 7 A. de Groote, 9 G. Schriek, er waren 161 jonge duiven in concours. Dezelfde vlucht met 73 oude dui ven hoogste snelheid 1574,- mpm. 1 D. van Houte, 2, 4 en 7 A. Duininck en zoon, 3 A, de Putter en zoon, 5 J. Kools. „De Snelvliegers" te Oostburg met 168 oude duiven, snelheid eer ste duif 1535,77 mpm. 1 en 8 W. Kuipers, 2 A. Risseeuw jz. 3 A. van Hijfte, 4 P. de Waele, 5 C. Bron, 6 A. Daansen, 7 I. Aalbregtse, 9 H. Brevet, 10 R. Verstraeten. Met 97 jonge duiven, 1 A. de PaePe, 1506,10 mpm, 2 J. Wille, 3 II. de Krijger, 4 E. Simpelaar, 5 J. de Lijser. „Eerste de Beste" Sehoondijke met 56 jonge duiven. 1 H. Calon 1542,- mpm. 2 A. van Kouwenberg, 3 P. de Hullu, 4 C. Jansen, 5 Klaas- sen-Tailie, met 66 oude duiven. 1 s. Tallie, 2 J. Pijcke, 3 P. de Hullu, 4 Klaassen-Tallie, 5 J. Toernooi. „Recht voor Allen" Sluis. Met 88 oude duiven, hoogste snelh. 1527 mpm. 1 G. de Meijer, 2 O. Moens, 3 en 7 E. Visser, 4 A. de Smit,5 M. van de Bussche, met 71 jonge dui ven, 1438 mpm. 1, 4 en 6 M. van de Bussche, 2 en 3 J. Coppens, 5 en 8 M. Baert. „Strijd in Vrede" te Groede met 79 jonge duiven. 1 en 4 J. van Driel. 15 6,53 mpm. 2 en 5 L. van de Wege, 3 H. Simpelaar. Met een deel name van 107 oude duiven, hoogste snelheid 1576,60 mpm. 1, 2, 3, 4, 5 en 8 G. Dusarduyn, 6 L. van de Wege, 7 L. van der Wege jz. 9 G. Dusarduyn jr. „De Bonte Duif" te Aardenburg in combinatie met „de Grensvliegers" te Eede. 143 oude duiven. 1 M. Verwulst 1514,90 mpm. 2, 5, 8, 9 en 10 W. Standaert, 3 J. de Vreeze, 4 B. Herman, 6 D. van de Broecke, 7 O. van Queckelberghe, 10 J. Dhont. Met 50 jonge duiven, hoogste snelh. 1450,70 mpm. 1, 3, 4 en 5 W. de Jaeger, 2 G. Dezutter. 6 en 8 J. de Clerck, 7 en 10 R. de Clerck, 9 M. de Smet. „De Reisduif" te Graauw met 88 oude duiven, hoogste snelh. 1638,50 mpm. 1, 4 en 5 3. van Vliemberg- hen. 2 en 10 G. Picavet, 3 D. de Booij, 6 Jos van Laere, 7 Th. Bis schop. 8 Ed. Mattheijssen, 9 Gebrs. De Koster. „De Snelle Duif" Terhole met 32 oude duiven. 1 en 5 A. Vermeulen. 1574,- mpm. 2 W. Cambeen, 3 F. Roelands, 4 A. Beaurain. met 23 jonge duiven. 1 C. de Kort, 2 en 5 A. Freijser, 3 en 4 M. Vermue. „Met Moed Vooruit" Boschkapelle met 108 oude duiven. 1 en 2 E. Pieters, 3 Th. Dobbelaiars, 4 D. dob- belar, 5, 7 en 8 L. Lauret, 6 P. de Vos, 9 J. Wauters, 10 C. Dobbelaar. Met 31 jonge duiven. 1, 5 en 6 P. de Vos, 2 G. de Nijs, 3 P. van de Veen, 4 Th. Dobbelaar. „Volharding" Westdorpe met 48 jonge duiven, 1 en 4 A. van de Bilt (1538,10 mpm. 2 R. Goethals, 3 R. Gijsel, 5 P. van Paemel. „De Snelle Duif" te Clinge met 31 jaarlingen. 1 P. Coquit, 2 en 3 A. Verstraeten, 4 C. Buijs, 5 J. de Burger. Met 43 jonge duiven. 1 K. Bracke, 2 A. Seghers, 3 Fr. Vos, A. Reunitz, 5 J. van de Branden-b. Met 64 oude duiven. 1 P. Cocquit. 2 B. van de Branden, 3 E. Piessens, 4 J. de Wit, 5 J. Lernout. (Van onze adverteerders) VLISSINGEN. Aan de Badhuis straat te Vlissingen opende Fabro N.V. een filiaal in huishoudelijke elektrische artikelen. Na vestigingen in Middelburg en Terneuzen is dit het derde. OP DE dienstweg tussen het gehucht Rozenburg en Schiphol-centrum Is de 6-jarige René Ilodde uit Den Haag dodelijk verongelukt. (Van een onzer verslaggevers) BORSELE - OVEZANDE Een werkgroep va^j katholiek maatschap pelijk centrum, federatie voor pro testants christelijk maatschappelijk werk, diiienst sociale zaken van de gemeente Borsele en stichting op bouw West-Zuid-Beveland heeft aan het college van b. en w. van Borsele het verzoek gericht om een werk groep in te stellen, die zich gaat bezighouden met de problematiek van gastarbeiders- Dit blijkt uit het jaarverslag van de stichting opbouw West-Zuid-Beveland, dat gisteren verscheen. De stichting wil volgend jaar naast de bestaande sectie sociaal- cultureel werk ook een agrarische sectie en een middenstandssectie tot ontwikkeling brengen. De stich ting heeft twee jaar lang onvoldoen de kunnen werken, door het ontbre ken van een beroepskracht. Deze werd echter vorig jaar gevonden in de persoon van opbouwwerker C. van Woerkom te 's Heer Abtskerke, „maar", aldus het verslag, „nage noeg alles moest opnieuw gestimu leerd, georganiseerd en gecoördi neerd worden". De stichtingsvoorzitter, W. Remij-n uit Ovezande, meldit in zijn voor woord diat de nieuwe gemeente Bor sele vanzelfsprekend het werk in de stichting belangrijk heeft beïnvloed. Ondanks financiële moeilijkheden vormt het reeds gedane werk een goede basis voor het verder uitbou wen van buurtwerk en sociaal cultu reel werk in de komende periode, aldus het bestuur. De doelstelling van d-e stichting, zoals die als eerste „hoofdstuk" van het verslag is afgedrukt, luidt: „Het op basis van de zelfwerkzaamheid van de bevolking bevorderen van een harmonische samenleving, daar bij rekening houdende met d-e daar in optredende veranderingen" DEN HAAG (ANP). „Het hotel wezen aan vrijwel de gehele Neder landse kust is ten dode opgeschre ven." Dat verwacht de directeur van het Nederlands Research Instituut voor Toerisme en Recreatie, drs. W. L. G. Sliepen. De laatste jaren zijn er bijna geen hotels gebouwd, maar wel appartementen en motels. Een van de belangrijkste oorzaken hiervoor is volgens drs. Sliepen dat men eenvoudigweg minder belang stelling krijgt voor overnachting in hotels. „De mensen willen graag vrij zijn, ze willen een soort wooneen- heid, niet een hotelkamer." Het ap partementenmotel heeft daarom be tere kansen, denkt hij. De heer Sliepen verwacht, dat het buitenlandse en met name het Duit se toerisme naar Nederland een ze kere stagnatie te zien zal geven. Door de toenemende welvaart hebben de Duitsers, net als trouwens de Neder landers, mogelijkheden om verderaf gelegen vakantiegebieden te bezoe ken. „Nederland zal het steeds meer moeten hebben van verder afgelegen gebieden. Daarmee verandert dus de structuur van het toerisme wezenlijk. Een Amerikaan komt niet, zoals de Duitser voor twee of drie weken naar Nederland. Die komt voor een paar dagen," aldqs drs. Sliepen, die wel wat ziet in het weekend-toeris- me voor markten die in de buurt liggen, zoals Engeland, Duitsland en Frankrijk. Men zal duidelijk arrangementen in elkaar moeten zetten om voor bui tenlanders die weinig tijd hebben een maximaal aantal toeristische moge lijkheden te bieden, aldus de direc teur van het Nederlands Research Instituut voor Toerisme en Recrea tie. Aardenburg en Oostburg -Dokter M. Rijk, Oude Kerkstraat 2 te Aar den-burg, tel. 01177-1466. Axel Dokter Schiltmian. tel. 1777. b.g.g. 01157-451. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke Dokter H. van der Pas te IJzen dijke, tel. 01176-366. Borssele en Nieuwdorp c.a. De praktijk van dokter Kiviet wordt waargenomen door dokter Gelder blom te Nieuwdorp, tel. 01196-327. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande Dokter Beek te Zuid- zande, tel. 01170-2424. Driewegen, Hoedekenskerke, 's- Heerenhoek en Ovezande De praktijk v-an de huisartsen J. Gel dof. J. Kole en S. Wöstanan wordt tot maandagochtend 8 uur waarge nomen door dokter A. van Opdorp, Werrilaan 43 te 's-Heer-enhoek. tpl 01105-280. Goes —Dokter J .van der Feen. Oostsingel 118, tel. 5003. Hansweert, Krabbendijke, Kruinin- gen en Rilland-Bath Dokter P Allewijn te Kruiningen tel. 01130- 1566. 's-Heer Arendskerke, Wolphaarts- dijk en Heinkenszand Dokter A. Vos te Wo-lphaairtsdiijk. tel. 01198- 231. Hulst Dokter J. Niesten, tel 3373 Middelburg Dokter P. Schram, Oosterscheldestraait 2, tel. 4664 (za terdag) en dokter J. de la Hayze. Seisd'am 22, tel. 4305. Sas van Gent —Dokter ,M. Dierick. Graaf Jansdijk A 185 te Westdorpe tel. 1255. Vlissingen Dokter G. de Greef, tel. 2121 (tot zaterdag 24 uur) en dokter E. Kant, tel. 3987 (van zater dag 24 uur tot zondag 24 uuir). Breskens en Groede Dokter Van Endt te Breskens, tel. 01172-1566. Kloosterzande Dokter Ter Burg, tel. 01148-377 (tot maandagmorgen 8 uur). Terneuzen Dokter P. Nijsten, Willem de Zwijigerlaa-n 17. tel. 01150-2324. TANDARTSEN O.Z.Vlaanderen Tandarts F. Ha- mann, Leeuwenlaan 58 te Terneu zen. tel. 01150-2320 (zaterdag van 10-10.30 en 18-18.30 uur en zondag wan 12-12.30 uur). W.Z.Vlaanderen Tandarts A. va-n Goor te Oostbu-rg (zaterdag en zon dag va-n 12-12.30 uur). Walcheren Tandarts W. Krom menhoek, Roua-ainsekaai 23 te Mid delburg, tel. 01180-3320 (zaterdag van 9-10 uur en zondag van 11-12 uur) Zuid- en Noord-Beveland Tand arts E. Klinkert, Turfkade 15 te Goes, tel. 01100-604 (zaterdag en zondag van 9-10 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag Dokter C. Cysouw te Axel, tel. 01155-1488. N. en Z.Beveland Dokter M. Gaakeer te Ovezande. tel. 01195- 283. W.Z.Vlaanderen Dokter W. Kap- senberg te Sluis, tel. 01178-1225. WIJKVERPLEGING Groot Axel Zr. K. Geledjnse, Oosterstriaat 2 te Axel, tel. 01155- 1885. Ellewoutsdijk e.o. Zr. Franca, De ken Thornaslaan 3 te 's-Heerenhoek. tel. 01105-233. Hoek, Sluiskil en Philippine Zr. Eustella, Jacob Hobeinstraat 2 te Philippine, tel. 01159-306. b.g.g. 01157-451. Sas van Gent Zr. Van Dorselaar, Beneluxstraat 128, tel. 01158-1916. Biervliet, Breskens, Groede, Hoofd plaat, Sehoondijke en IJzendijke Zr. De Causrniaecker te IJzendijke, tel. 01176-367. Oostburg, Cadzand, Sluis en Aarden burg Zr. M. Derksen te Zuidzan de, tel. 01170-2367. Hulst en Hontenisse Zr. M. de Schrijver, tel. 01148-313. APOTHEKEN Goes Goese Apotheek, tel. 7104. Middelburg Apotheek W. Hum- melen, Markt 69, tel. 2134. Terneuzen Apotheek Halmann, tel. 2060. Vlissingen Apotheek J. Tan-Mey- er, Scheidestraot 26, tel. 2025. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Bodegraven G. J. van Embden te Middelburg. Geref. Kerk Aangenomen naar Enkbuizen M. J. van Gelder, kandi daat te Zwijndreohit, die bedankte voor Hellevoetsluis, Oostbapelle, Spijkenisse, Terneuzen en Waar de. Botsing Op de weg Sehoondijke - IJzendijke zijn 2 personenauto's tijdens een irahaalpoging met elkaar in botsing gekomen. Het ongeval vond plaats tussen de Oranjeddjk en Parkzicht. Materiële schade wa3 het gevolg. Botsing Op de kruising Tivoli te IJzendijke heeft een aanrijding plaats gehad tussen twee personenauto's. Een auto, bestuurd door C. uit Eede, kwam de kruising oprijden en ver leende geen voorrang aan de perso nenauto van B. uit Terneuzen. Een botsing was het gevolg. Beide auto's waren totaj loss. Dokter Lievens heeft de eerste hulp verleend en C. naar het ziekenhuis te Oostburg la ten brengen. VAASSEN (ANP) Alle 3000 fo rellen uit de kweekvijvers van de Nederlandse Heidemaatschappij zijn ontsnapt, doordat twee jongens de sluizen van de kweekvijvers hebben geopend. De directie heeft een be roep op de bevolking gedaan om te proberen de vissen, die overal in de dorsbeken zwemmen, te vangen.

de Stem | 1971 | | pagina 5