vraagt ;id V er dronken Zwarte polder wordt niet ingepolderd ETI-onderzoek mogelijkheden winkelcomplex bij Toeristen keken naar ringsteken NIEUWE WETHOUDER VAN HULST NIET VOLGENS DE REGELS BENOEMD 2 DIJKGRAAF BECU: E E Zierikzee denkt aan Deltamuseum WILLEM BAAS STAL DE SHOW Middelburgs jeugdland maandag open FOLKLORISTISCHE DAG IN MIDDELBURG IN BREDA INDUSTRIE vnjaag jun iyi stad streek lmmhhm Raad Zierikzee tegen vorming van gewest Warmer Strandweer Juli-programma voor schutters Fusie Zeeuwse veilingen verloopt traag Axel praat over PZEM Frans schip omhoog Middelburg 's-Gravenpolder CERKE derij anno 1668. Valkenisse- I, expositie schilderijen aqua- Jen tekeningen van Eddy Wie lt t.m. 15 aug.). (riiandel v. Geyt, Steenstraat Tde kaarten en plattegronden geland en Vlaanderen (t.m. 31 Verkd. 9-12 en 1318 uur. |NNA TER MUIDEN gemeentehuis, schilderijen ieldhonwwerken van Jan But Iron meester De Belsenbrouck ,14 sept). Dagelijks van 1012 1417 uur. llNGEN nbra 20 uur: Mira 14 j. ERDAM Doelen (grote zaal) 20.15 lour de Chant met Liesbeth In Ramses Shaffy, m.m.v. het plijk Orkest voor Zuid-Hol- uwburg 20.15 uur: Holland «1: Het Nederlands Dansthea- fct begeleiding van het Neder- jBalletorkest, o.l.v. Jan Stulen. rchttheater Dijkzigt 20.00 tuinfeest 1910": variété-pro- pa met bal na met het Rotter- h Artistique Vermaaks- en fnningsensemble. 5E (B) ie Heide 19.30 uur: Schie- pd 20 uiur: Laat je niet in nemen aJ. pers) hebben geen enkele weigering l enthousiast, dat ze als ze niet en gegeven zodat wij het daar ukkïge actieleider J. Geldof, de olking (van 16 jaar en ouder) lentebestuur van Borsele. 3e provinciale plannen voor ital-pijpleiding naar Dow-Che- 'erneuzen. Driewegen zou dit vrijwel zeker ook als •ieterreingrens fungerende mallen. Met name hierom heb- en w. van Borsele inmiddels ivlnciale plannenmakers laten met e.e.a. niet akkoord te vegen, dat al enkele jaren jedoen van de provincie geen mingsplan meer heeft (er in ook niet gebouwd worden) wel eens weten waar het aan De bevolking heeft zich ech- 1 uitgesproken tegen industri- De heer Geldof: „Dat heb- e bewust buiten die brief Op die manier kunnen er bedenkingen tegen het on- nen van zo'n brief zijn. De rs van dit dorp willen alleen veten waar ze aan toe zijn. Bij- "'d ook de mensen die hun voordelig aan de industrie verkopen tezijnertijd." VOOR ZUIDWEST NEDERLANÏ oor Zeeland 4EMENTSPRIJS per kwartaal, binnen idingsgebied (excl. 50 ct. tosten) er maand (incl. 13 ct. tosten). 1KANTOREN UZEN: Nieuwstraat 9. 0-7920 (4 lijnen) Steenstraat 14, 0-3751 (3 lijnen) Klokstraat 1, '0-8030 (3 lijnen). TEN OVER IGING: kantooruren: tel. 01140- •1158-1940 anderen). tTENTIE EXPLOITATIE: ispecteur Zeeland- (01100-4316) - O. Z.Vlaanderen: iakker (01150-2601) g en W.Z. Vlaanderen- rs (01170-2893) one en Terneuzen* man (01155-1224). TIE ZEELAND: Kromme Weele 4 urg. tel. 01180-7764 eland: opman. tel. 01180-7438. ur Goes: ten, tel. 01100-6584 erend redacteur: :h-Vlaanderen: Serftei, tel. 01150-4866. ar O.Z.-Vlaanderen- id, tel. 01140-3751. nafoon via: 341 of 01608-2073 2237. ir Kanaalzone en :n: 2r Helm ,tel. 01150-4865 actie Zeeland: eursen, tel. 01155-1367. nalist Zeeland: Boer. tel. 01155-2237. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG In het kader van de deltawerken zal de verdronken Zwarte polder bij Cadzand niet ingepolderd worden. De dijken zullen zeewaarts worden verhoogd. Verder ziet het er naar uit dat de Slaperdijk vanaf de sluis bij num mer een tot ongeveer de Hogeweg zeewaarts verhoogd zal worden als ook de zeedijk vanaf de Hogeweg tot Hoofdplaat. Dat deelde dijkgraaf J.B. Becu mee op de algemene vergadering van het waterschap het Vrije van (Van onze correspondent) ZIERIKZEE De raad van Zie rikzee heeft zich uitgesproken over de gemeentelijke indeling op schou- wen-Duiveland. Dit naar aanleiding van brieven van het ministerie van binnenlandse zaken en Gedeputeer de Staten over gemeentelijke mde- iing en gewestvorming Na een uit voerige discussie kwam de raad tot besluit, dat hij het noodzakelijk acht, dat een deskundig bureau een structuurschets voor de beste be stuurlijke indeling maakt, aan de hand waarvan dan in overleg met de andere gemeenten op het eiland een nadere beslissing zal kunnen worden genomen. De meerderheid van de raad voel de er niet voor thans reeds te plei ten voor de vervanging van de zes gemeenten door een nieuwe, nu het nog maar tien jaar geleden is, dat het aantal van zestien tot acht werd teruggebracht. De raad van Brou wershaven had al eerder besloten dat het goed'zou zijn een' gemeente van het eiland te maken. Voor de "órming van een gewest voetöe de 'raad 'niet vè'él, voofal omdat het gehied daartoe eigenlijk te klein is. Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opgesteld door het K.N.M.I. op donderdag - om 18.00 uur: Droog, overwegend zonnig en nog iets warmer. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor zaterdag: aantal uren zon: 8 tot 14; min.-temp.: 0 tot 4 graden on der normaal; max.-temp.: van onge veer normaal tot 3 graden boven normaal; kans op een droge period,e van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog etmaal: 90, procent. Voor zondag:, aantal uren zon: 8 tot 14; min.-temp.: omstreeks nor maal; max.-temp.: 1 tot 5 graden bo ven normaal; kans op een droge pe riode van minstens 12 uur: 95 pro cent: kans op een geheel droog et maal: 90 procent. Vandaag droog met vrij veel uren zon met in de middag een zwakke zeewind. Temperatuur 19 a 20 gra den, zeewater 16 graden. Vooruitzichten: Een hogedrukge- bied blijft in de komende dagen het weer een zonnig en zomers karakter geven. Daarbij zal de middagtempe- ratuur geleidelijk verde-r boven de 20 graden stijgen. imïé höogwaSei' Morgen, zaïterdag 3 juli, Bergen op Zoom 11.19 en 23.44 uur; Hansweert 10.32 en 23.03 uur: Terneuzen 10.06 en 22.35 uur: Vlissingen 9.37 en 22.07 uur: Wemeldiimge 11.09 en 23.34 uur Sluis, gehouden in „du Commerce" te Oostburg. Voorts zei de dijkgraaf dat men volop bezig is met de uitvoering van het delfplan. De as faltwegen in het gebied van het waterschap zijn voor 80 procent van een nieuwe slijtlaag voorzien. Hij hoopte dat nog dit jaar de tweede pomp in het gemaal Cadzand-haven besteld kan worden- „Indien de inpoldering van de mosselbanken niet spoedig ter hand wordt genomen zal het noodzakelijk zijn het dijkvak Paulinapolder- Braakman voorlopig te verster ken". De heer Becu stelde een geschot- verhoging voor 1972 in het vooruit zicht als gevolg van de verhoging van de loonkosten en prijsstijgingen. In de komende maanden zullen de gesprekken over de opheffing van de wet van 1870 op de calamiteuze polders worden voortgezet. Daarbij zal getracht worden een aanvaardba re financiële overgangsregeling voor de waterschappen in Zeeuwsch- Vlaanderen te verkrijgen. De algemene vergadering hechtte haar goedkeuring aan de voorlopige vaststelling van de rekening van inkomsten en uitgaven over het dienstjaar 1970. (Van onze correspondent) ZIERIKZEE Ter gelgenheid van de opening van een visserijmu seum in de nog kort geleden geres taureerde Noord-Havenpoort, ver telde de heer Th. de Meester dat een van zijn ambities is het vestigen van een ïfeltamuseum in zijn stad. „Zierikzee vormt immers het geo grafisch centrum van het Deltage bied en bezit in het historische Gra vensteen een unieke gelegenheid tot het onderbrengen van een dergelijk museum. Alle Zieriikzeeënaren wil len er graag aan meewerken om alle;; wat helaas door de afsluiting van de Delta verloren zal gaan, daar te exposeren. Voor de historie blijft het dan behouden," aldus de burge meester, In het Gravensteen is vo rig jiaar tijdelijk een visserijtentoon stelling opgesteld geweest, die in drie maanden tijd meer dan 12.000 bezoekers trok. Door dit succes heeft de stichting „ZZ-'70" thans een permanent visserijmuseum on dergebracht in de Noordhavenpoort, die daarmee een gelukkiger functie ten behoeve van de recreatie heeft gekregen. Voor 't Gravensteen tracht men thans in Zierikzee ook een passende be stemming te krijgen, waardoor het publiek niet alleen de Deltatentoon- stelling. maar ook het interieur van beide monumenten, aan de restaura tie waarvan vele tonnen geld zijn uitgegeven, zal kunnen bewonderen. Burgemeester de Meester vertrouw de en rekende erop, dat Zierikzee ook nog gedeelten van Nehalennia- vondsten in haar musea zal krijgen. Hij heeft hierbij dr. P. Staart, con servator van het Rijksmuseum voor Oosterschelde gevonden altaren in zijde, die al heeft laten doorscheme ren, dat een deel van de in de Osterschelde gevonden altaren in Zeeland zal kunnen worden tentoon gesteld. Konstanz 411 pl5, Rheinfelden 334 pl38, Straatsburg 340 pll8, Plitters- dorf 477 pll2, Maxau 523 pl7, Plo- chingen 149 pll2, Mannheim 357 onv., Steinbach 170 7, Mainz 347 —5. Bingen 243 3, Kaub 272 —4, Trier 323 pl23, Koblenz 286 —13, Keulen 295 pl3, Ruhrort 483 pi 14, Lobith 1097 pll4, Pannerdense Kop 1060 pll2. Nijmegen 885 pll5, IJs- selkop 939 14, Eefde IJssel 457 pl8, Deventer 335 p!3, Monsin 5484 p!2. Borgharen 4004 18. Belfeld 1159 43. Grave heneden de sluis 518 i. Wegens het aanbrengen van een kopbezinking aan het splitsingsnunf Usselkop vrijdag tussen 10.00 en 14.00 uur, zal de vaart naar en van de IJssel worden gestremd De stu wen te Driel, Amerongen, en Hase- sten worden in de loop van de dag geheven. (ADVERTENTIE) Interieurverzorging (Van een medewerker) ZAAMSLAG Het programma voor de maand juli is voor de schut ters op de staande wip sterk bezet. Er zijn wedstrijden op de navolgen de data: 3 juli. Aardenburg. 4 en 5 juli, Westdorpe (kermis). 10 juli, Sint Jansteen. 11 juli, Zuiddorpe. 17 juli. Axel. 17 juli, Ovezande, Zuid Beveland, Zeeuwsch-Vlaanderen 24- tal, 4-tal en persoonlijk. 18 juli, Terneuzen, Voortzetting punten- schieting. 21 juli. Axel (vakantie- schieting). 24 juli, Kloosterzande, internationale bondsschieting om de grote prijs van Zeeuwsch Vlaande ren. 25 juli, Westdorpe. 31 juli, Kloosterzande, Z-VL, Z-Bev- 24 tal, 4 tal en persoonlijk. (Van een onzer verslagge vers) ST.-ANNALAND De nacht van woensdag op donderdag zal de Tholense geschiedenis ingaan als de „nacht van Willem Baas". Klokke twaalf, het moment waarop de zeven gemeenten van het eiland tot een werden teruggebracht, verscheen de scheidende burgemeester van St.-Annaland, Willem Baas, in ambtskostuum in de deurope ning van zijn woning aan de Voorstraat- Qnder. handgeklap van enkele tientallen dorpsgenoten schroef de ex-eerste-burger in het licht van autolampen fel aangevuurd door burgemeester Van Boeijen van het nieuwe Tholen het naambordje „W. Baas, burge meester", van de zware deur en vervin-g het door het bordje „W. Ba-as, oud-burgemeester", een bezigheid die de ambteloze bur ger Ba-as opmerkelijk vlug af ging. Nadat het legertje persfoto grafen de foto van het jaar geschoten had hing Willem Baas, die toch wel met een tikkeltje weemoed zichzelf uit luidde. Tholens nieuwe eerste burger de ambtsketen om. Voor de echtgenote van de heer Van Boeijen, die de commandowisse ling eveneens bijwoonde, waren er bloemen. Als tastbare herinnering aan dit middernachtelijke buitenge- beuren, bood ex-burgemeester Baas zijn opvolger een afbeel ding van het wapen van „De voormalige gemeente St.-Anna- land" aan. Met het advies dit maar een plaatsje te geven te gen de schouw van het Tholen se raadhuis. In zijn dankwoord gaf burge meester Van Boeijen uiting aan zijn respect voor de wijze waarop de heer Baas het ambt steeds hooggehouden heeft. „U was absoluut een voorbeeld". Na een „lang-leve-de-burge- meester" begaf het talrijke ge zelschap zich naar binnen, waar Willem Baas zijn gasten ont- haaLde op een zelf-bereide kou de schotel. (Van onze correspondente). MIDDELBURG Maandag zal de burgemeester van Middelburg, drs. P. A. Wolters Jeugdland 1971 officieel openen. Jeugdland Middelburg, een supergroot j'eugdvakantieproject krijgt er dit jaar heel wat fijne puntjes bij. Wat er bijkomt is een velodroom: een fietsenpark met hele gekke fietsjes. Vandaar dat droom- Verder is er voor de sporthal een groot tegelterras waar rolschaatswedstrij- den georganiseerd zuilen worden. De filmvertoningen van dit jaar zul len helemaal iets aparts worden. De jeugdlandleiding heeft beslag kun nen leggen op een stapel hele fijne films. Verder kunnen grote en klei ne kinderen uit heel Walcheren te kenen, schilderen, kleien, knippen, naaien, solderen, pottebakken, lezen, bakken, koken, winkelen, tafelvoet ballen, aan modeshows meedoen, ex- oursies maken naar de brandweer en de politie. En dan niet te verge ten deelnemen aan de grote Jeugd- la-ndwandeltooht op 10 juli, aanvang twee uur. Inschrijvingen hiervoor vanaf 3 juli. (Van onze correspondente) MIDDELBURG Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben het economisch technologisch instituut voor Zeeland verzocht een on derzoek in te stellen naar de verschillende aspecten die zijn verbon den aan de vestiging van een grootwinkelcomplex binnen en buiten de binnenstad van Middelburg of Vlissingen. Twee grootwinkelbedrijven, t.w. C. A. cn V. D. hadden b. en w. van Vlissingen in het begin van het jaar laten weten dat zij belangstel ling zouden hebben voor een vesti ging in Vlissingen. Ze vonden echter niets voor de Vlissingse binnenstad, dit volgens deze winkelbedrijven niet genoeg ruimte zou bieden. Het par keerprobleem werd daarbij als een van de punten genoemd. (Van onze correspondent). KAPELLE Het bestuur van de veiling „Kapelle-Biezelinge en Om geving" te Kapelle vindt het teleur stellend dat niet alie betrokken vei- lingbesturen de zaak van de fusie benaderen zoals zij dat doet. Dit zei de voorzitter van deze veiling, de heer B- Leys uit Kruiningen toen hij tijdens de jaarvergadering medede lingen deed van het gesprek over een fusie tussen de veilingen te Goes, Kapelle, Terneuzen, Middel burg en Fijnaart. Een werkgroep uit de besturen heeft een rapport uitgebracht maar op het ogenblik zit er minder va-art in de besprekingen aldus de heer Leys, die overigens ook duidelijk stelde er van overtuigd te zijn dat er voor de veilingen in dit gebied alleen een toekomst is wanneer ze eensgezind en gezamenlijk verder gaan. In elk geval is men in Kapelle maar begonnen met het treffen van de voorbereidingen om per 1 januari 1972 de administratie van de veilin gen te Fijn-aart en Terneuzen via de veilingcomputer in Kapelle te laten lopen. Voor de veiling in Kapelle was het boekjaar 1970-1971 niet best, zo bleek uit het financieel overzicht dat werd uitgebracht door direkteur A.C. de Klerk De exploitatie reke ning sloot met een verlies van f 118.595.53 tegen in het voorgaande jaar een verlies van f 14.049.54. B.en w. van Vlissingen meenden dat een groot winkelcentrum een krachtige impuls zou betekenen voor de nieuwe buitenwijken en voor het groeiende Souburg. In Lammeren- burg II zou daarvoor een aangewe zen punt zijn. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben onlangs over de hele materie informele besprekingen gevoerd met de colleges van Vlissin gen en Middelburg. Ze hebben het ETI verzocht dit onderzoek vöonrang te verlenen voor andere zaken De middenstand in Vlissingen heeft fel geprotesteerd tegen plan nen die de gemeente op 8 april bekend heeft gemaakt. Een rapport van het centraal instituut voor het midden- en kleinbedrijf en het Zeeuwse economisch instituut stelde later vast dat een dergelijk winkel centrum voor de gehele middenstand op het eiland Walcheren onaan vaardbaar is. De opdracht die GS nu aan het ETI heeft gegeven zal gecombineerd worden met het verzoek dat b. en w. van Middelburg eerder aan het instituut hebben doen toekomen. Dit houdt een onderzoek in naar het verlies aan koopkracht voor de Mid delburgse binnenstad bij realisering van een afgedreven koopcentrum in Lam-merenburg II te Vlissingen. Op verzoek va-n de gemeente Middel burg hebben G-S zich nu bereid verklaard over het concept-rapport met Middelburg en Vlissingen van gedachten te wisselen. Fa. Van Dronkelaar, Zuidzanie, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 EUROPA MFiiaei* Iedere vrijdag kijkavond tot 21 uur in Zuidzande en Terneuzen (Van onze correspondente) 4IDDELBURG Middelburg heeft donderdag met volle teugen genoten can de folkloristische dag. Vele toeristen omzoomden de parkoersen van het sjeesringsteken en het ringrijden te paard. Begunstigd door het mooie weer konden de wedstrijden vlot achter eikaar worden afgewerkt. De sjezen, pachtig versierd, en bemand met paren, gestoken in authentieke kleder drachten, waren het bekijken wel waard. 's Morgens had een damesjury on der leiding van mevrouw Wolters- Blauweikel de mooiste sjees en het mooist geklede paar aangewezen. Bij de eerste categorie werd D. de Visser uit Souburg met 47 punten eerste, en bij de tweede kwam A- braham Maljaart met 18 punten het best uit de bus. Middelburg was donderdag het centrum van vele evenementen. De wekelijkse markt was verrijkt met diverse standwerkers. Om half elf ontving de commissaris van de ko ningin mr. J. van Aartsen, een af vaardiging van de motorrijders van de FIM in de abdij te Middelburg. Er waren Tsjechoslowaken, Zweden, Fransen, Joegoslaven, Italianen, Luxemburgers en Belgen onder, het geen een bijna Babylonische spraak verwarring opleverde, 's Middags ontving de heer Van Aartsen een Amerikaans koor, en kon de com missaris van Zeeland de burgemeester van Zeeland (Amerika) begroeten. Het koor, dat begeleid werd door een eigen band, gaf later een con cert in de Koorkerk. Ook van dit evenement konden veel toeristen ge nieten. De folkloristische dag bete kende echter toch wel de hoofdmoot van alle festiviteiten, 's Avonds om acht uur reikte burgemeester P. Wolters de prijzen uit aan de win naars. De uitslagen waren als volgt: Sjeesringrijders: 1. J de Visser, Souburg, 92 ringen; 2. A. Bakker met dochter, uit Souburg, 90 ringen; 3. A. Maljaart, Oostkapelle, 88 pun ten. Ringsteken te paard: 1. M. Koets, Biggekerke, 30 ringen; 2. C. Houterman, Koudekerke, 29 ringen; 3. Marietje Minderhoud, Westkapel- le, 27 ringen. (ADVERTENTIE) U bent van harte welkom bij de nieuwe GWK-vestiging in het posipaviljoen op het N.S.-stationsplein. Geopend van maandag tot en met zaterdag van 9 uur 's och tends tot 7 uur 's avonds. Telefoon 01600-45370. Aan- en verkoop van vreemd geld tegen de officiële koersen. Alle courante valuta direkt le verbaar. Het verzilveren van reis-, betaal- en Eurocheques. Ook van betaalkaarten en kascheques van de post giro. Afsluiten van reisongeval- len- en bagageverzekerin gen. Salaris-, spaar- en depo sitorekeningen. - Verkoop van gouden en zilveren munten en pen ningen. I)E GRENSWISSELKANTOREN N.V. Hoofdkantoor Amsterdam Sinds 1927 60 vestigingen (Van een onzer verslaggevers) AXEL Zoals verwacht hebben de fractievoorzitters van de Axelse gemeenteraad geoordeeld dat er nog een speciale raadsvergadering moet worden gehouden ten aanzien van de standpuntsbepaling inzake de PZEM-kwestie. Deze speciale zitting wordt dinsdag 6 juli gehouden. Het standpunt dat de raad zal innemen zal dan door hun afgevaardigde op de aandeelhoudersvergadering van de PZEM die 9 juli wordt gehouden kenbaar worden gemaakt. (Van onze correspondent) HANSWEERT In de nacht van woensdag op donderdag is op de Westerschelde in de overloop van Hansweert nabij Ossenisse het Fran se motorschip Anlezia omhoog geva ren. Het schip was geladen onderweg van België naar Duitsland. Rond zes uur is 't vlotgetrokken door de sleep boten En Avamt 15 en Coby M. van Sleepdiensten Muller uit Terneu zen. Afgesloten De oude Stations- brug te Middelburg zal wegens re paratie voor ongeveer een week voor alle wegverkeer zijn gesloten. Alle verkeer zal via de ophaalbrug, de zogenaamde Schroebrug, moeten gaan. Inbraak In de nacht van woensdag op donderdag is er inge broken in de slagerij van de heer M. A. Anthonisse aan de 's-Gravenstraat. Via eeen raam aan de achterzijde van de woning is de dief binnenge komen. Het raam stond half opge schoven toen de inbraak ontdekt werd. De dief had er een emmer en plastic teil onder gezet. Al om half zes ontdekte de heer Anthonisse dat de achterdeur van de slagerij open stond. Waarschijnlijk omstreeks drie uur moet de inbraak gebeurd zijn. De buren hebben op dat tijdstip voetstappen gehoord. Maar aange zien de winkel aan een drukke straat gelegen is werd er geen aan dacht aan geschonken. In een ka mertje gelegen tussen de slagerij- winkel en de woonkamer is er uit een dressoir een kistje met geld meegenomen met 400 a 500 gul den. (Van een onzer verslaggevers) HULST Vanavond om zeven uur komt de raad van Hulst in speciale vergadering bijeen. Het eni ge onderwerp dat op de agenda staat is de benoeming van een tijde lijk wethouder voor sport, jeugd en recreatie, ter vervanging van de zie ke wethouder J Blommaert. De be noeming van de heer R. Eeman uit Sint-Jansteen in de raadsvergade ring van dinsdag is ongeldig geble ken ingevolge artikel 52 van de gemeentewet. Door deze gang van zaken heeft de in schijn zo eenvoudige procedu re al heel wat voeten in aarde gehad Allereerst was er de verkie zing van dinsdag, waarbij na drie stemimngen de raad nog geen wet houder had aangewezen. Uiteinde lijk moest het lot beslissen wie van de twee kandidaten, de neer De Keizer en de heer Eeman. het wet houderschap mocht aanvaarden. Met de aanwijzing van de heer Ee man leek de zaak bekeken. Bij het nazien van dq.reglementen bleek echter dat men bij de stem mingen een fout had gemaakt. Arti kel 52 van de gemeentexüét bepaalt dat raadsleden zich onthouden van medestemmen over zaken, benoe mingen schorsingen etc. die hen per soonlijk aangaan. Een benoeming wordt geacht iemand persoonlijk aan te gaan. Wanneer na twee vrije stemmingen nog niemand de vol strekte meerderheid heeft gekregen wordt de derde, vrije stemming be perkt tot de twee personen die bij de vrije stemming de meeste stem men verkregen. In deze stemming mogen de raadsleden over wie gestemd wordt niet meedoen. Aangezien bij deze stemming ook zeven stemmen op zowel de heer Eeman als de heer De Keizer werden uitgebracht en er een blanco stemde, was het duidelijk daf beide kandidaten ook meegestemd hadden. De benoeming van de heer Eeman kon echter niet zonder meer onge daan worden gemaakt, omdat deze reeds door de raad bekrachtigd was. Burgemeèster P. Molthoff: „Om de benoeming ongedaan te krijgen zou men een beroep bij de kroon moeten indienen, die het raadsbesluit dan nietig kan verklaren. Dit is een procedure die op zijn minst twee maanden in beslag neemt en zolang kunnen we niet zonder wethouder Ik heb toen de heer Eeman voorge steld om zijn ontslag aan te bie den. Gelukkig heeft hij hieraan onmid dellijk zijn medewerking verleend. Uiteraard is hij direct herkiesbaar en ik hoop voor hem dait hij weer gekozen wordt'.' De heer Eeman zei geen commen taar te willen geven, omdat hij niet op de zaken vooruit, wilde lopen.

de Stem | 1971 | | pagina 3