Jan Colsen onderscheiden met Belgische medaille Driewegen vraagt om zekerheid V er Zwaï wore! inge TALENTVOLLE KUNSTENAAR H. Everaert 40 jaar bij CHV te Hulst Weduwe Alewijn uit de zorgen DIJKGRi Raad Goes wil aftreden dagelijks bestuur PZEM Miljoen spreeuwen verjaagd uit Belgische kersenstreek' „Rijbewijzen" voor kraanbestuurders Onderscheiding voor E. v. d. Wijnckel Belgisch wetsontwerp: breng snelheids beperking op 100 Ion Onbekenden betaalden belastingschuld Nw.- en St.-Joosland Ossenisse Kabouter-idee voor goedkope huizen Burgemeester Sehouwenaar geïnstalleerd Suikerarm bier aan de markt DORP LEEG VOOR INDUSTRIE Ontzegging en boete voor doorrijden na ongeluk (VI Raad Zierikzee vorming van g Warmer Strandweer r Vrijdag 2 juli 1971 stad streék ■■MM (Van een onzer verslaggevers) HULST Gistermiddag heeft de heer H. Everaert uit handen van burgemeester P. Molthoff van Hulst de zilveren medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau ontvan gen, ter gelegenheid van zijn veer tigjarig dienstverband bij de CHV in Hulst. De plechtigheid die werd gehou den in hotel Van Oosterom werd ingeleid door de directeur van de CHV Veghel, de heer E, van Hijfte. Hij memoreerde in zijn toespraak ook de enorme groei van de CHV, die zoals hij zei, mede mogelijk is MIDDELBURG 30 juni 1971. Tomaten A I 5461, B I 5561, C I 5455, B II 55, Aardbeien per ds. 48—51, II 25—44, per kg II 135— 159, rode bessen ds 3161, kg 127 163, druiven 601, perziken st. 849, netmeloen 221, kr. bessen ds 56, frambozen ds 3961, kersen 46. Groenten. Sla 627, andijvie 3657, spinazie 2687, postelein 100107, kassnijbonen 169244, krom 133 164,, kasprins. bonen 225267, bos- peen 6780, waspeein 89100, bos- kroten 928„ kroten 2933, rode kool 1229, saiv. kool 53, spitskool 2657, rabarber 1841, prei 96 121, bosuien 29, pootuien 728, uien 912, snijselderij bs. 1928, snij- selderij 6485, snijselderij kistje 76165, peterselie kistje 52122, tuinbonen 2844, doperwten 125 131, sjalotten 1215, komkommers: 76-91 34—54, 61-76 27—54, 51-61 33—45, 41-51 17—36, 36—41 17—31, 31-36 16—17, stek per kg 17—24, bloemkool 3 in een kist 148, 4 85 123, 6 83—111, 8 65—85. 10 35—50. 12 23—29. De eerste druiven werden aange voerd door gebr. v. 't Westeinde. Postbus 4 te 's-H. Arendskerke. De eerste frambozen werden aange voerd door A. Versluijs, Dorpsstraat 78. Gaipinge. GOES, 1 juli 1971 Rode bessen (5 kg per kr.) II X70, II 60, III 50. Rode bessen (2 kg per kr.) II X92- 107 II 66-87. Frambozen in kratten IX 306-328, I 254-277, II 246-254. Industrie 104, Schönemann aanvoe ren 's morgens voor 10.30 uur. Aard beien zonder dop: Senga Sengana 1 en II 149. Redgauntlet 1 en II 118. Diversen en II 118. Aardbeien met dop: Reedgauntlet I 200, II 70-209. Diversen I en II 118. Aardbeien met dop: Redgauntlet I 200, II 79-209, II 24-48- Rode kruisbessen 1 44, II 28. Rode bessen Extra 40, I 34-39, II 15-34. Lo-ganbessen I 49. Kersen: Early Rivers II 223. Hollanders II 277. Markiezen II 188. KAPELLE-BIEZELINGE, 1 juli 1971 Natuuraardbeien per doos van 250 grain: Red Gauntlet 1 53-54, II 28-43, Elista I 40, Vo-la I 47, Glasa II 44, Talisman I 48-51; aardbeien per kg: Red Gauntlet I 1,88-2,42, II 1,01-1,67. Vola I 1,76-2,34, II 1,25 1,42, Senga Sengana I 1,78, II 1,24, Tamella I 2,26, II 1,07, aardbeien diversen II 1,19; industrieaardbeien: Red Gauntlet 1,18, Senga Sengana 1.49, aardbeien diversen I 18: fram bozen: per kg IX 3.06-3.28. I 2.54- 2,77, II 2,46-2,54, tubframbozen 1,04, Schonemam I 2.86; bessen: per kg: IX 1,18, in kratten van 2 kg: I 85- 92, IIX 77-83, II 58-61, in kratten van 5 kg: IIX 67, II 54-55; Golden Delicious I 7080 75, I 70op 82- 85, I 65—70 60-72, I 60—65 46, II 6065 52, II 7080 81; kersen: per kg Vroege van Werden I 2,25, II 1,48, Hollanders I 2,90, bussen van 250 gram I 29-53, II 13 -51. geweest door mensen als Hypoliet Everaert. De heer Van Hijfte betrok ook mevrouw Everaert in de hulde. Hierna overhandigde de heer Van Hijfte de jubilaris de gebruikelijke enveloppe met inhoud. Namens het personeel bood bedrijfsleider J. Cock een zonneligstoel aan. (Van onze correspondent) GOES De Goese raad heeft zich gisteravond met de kleinst mogelijke meerderheid gekeerd tegen het aanblijven van het hui dige dageljjks bestuur van de n.v. PZEM. Deze extra raadsvergade ring werd gehouden op verzoek van vijf leden van de christelijke groepering. Namens de christelijke fraotie zei de heer Van Ooyen dat hij het b en w kwalijk nam dat zij het initiatief voor deze vergadering niet zelf had den genomen, om zodoende de afge vaardigden van de gemeente Goes in de raad van bestuur en de aan deelhoudersvergadering vam de PZEM te informeren over het stand punt van de raad. De heer Jung van de WD zei, dat hij na lezing van het rapport van de Rekenkamer tot de conclusie was gekomen dat het ontslag van ir. Bogerd juist was. Hij stelde, dat het dagelijks bestuur in laatste instantie gefaald had door hem te lang de hand boven het hoofd te houden. Hij kon geen waardering opbrengen voor het gevoerde beleid en vond dat het dagelijks bestuur moest ver dwijnen De heer De Leeuw (PvdA) kon zich met de woorden van de heer Jung geheel verenigen. Wethouder Dijkgraaf die lid van de raad van bestuur, zei dat de eerste vonkenregen was ontaard in een explosie. Hij zei dat het dage lijks bestuur niet op de hoogte was van de gepleegde verschrijvingen Toen na vele uren vergaderen ge vraagd was of dit bestuur moest aftreden of niet, had hij zich daar tegen verklaard. PvdA-raadslid Duinkerke, lid van de aandeelhoudersvergadering, een overzicht van de gang van za ken in de vergaderingen van dit college. Daarbij laakte hij vooral de gebrekkige informatie van de zijde van het dagelijks bestuur en het hardnekkig blijven ontkennen van de geruchten na de publikaties in De Stem Ondanks het feit dat het da gelijks bestuur op vele punten heeft gefaald, zag de heer Van Ooyen geen aanleiding het aftreden biervan te eisen. Hij legde dit ook vast in een motie. De heren Jung en De Leeuw verklaarden zich namens huil fractie tegen de moties. Toen bleek dat ook de wethouders Roose en Lindenberg en de heer De Schipper van de christelijke fractie tegen de motif waren trok de heer Van Ooy en de motie in. Jam Colsen is heel blij met deze onderscheiding die hem in feite be stempelt als de meest talentvolle leerling van de afgelopen vijf cur susjaren. Bescheiden als hij is, vindt hij het niet nodig om er veel drukte over te maken. (Van een onzer verslaggevers) HULST De jonge kunstenaar Jan Colsen uit Hulst heeft een onderschei ding gekregen van het Belgische ministerie van kunst en cultuur. In bijzijn van burgemeester P. Molthoff uit zijn woonplaats werd hem in Sint Niklaas de gouden eremedaille, afdeling schilderen, van de academie voor schone kunsten van Sint Niklaas overhandigd. Jam Colsen volgt de lessen aan de academie in de avonduren. Overdag is hij werkzaam als grafisch ontwer per, eveneens in Sint-Niklaas. Hele maal tevreden stelt hem dit niet, maar hij is realist genoeg om te beseffen dat het voor een jonge kunstenaar bijna onmogelijk is om met schilderen aan de kost te ko men Jan Colsen: „Ik begrijp heel goed dat het noodzakelijk is o-m er ge woon bij te werken. In armoe leven en afhankelijk zijn van een paar subsidiecenten is niks voor mij Daarbij wi] ik schilderen waar ik zin in heb en als je voor opdracht gevers moet werken draait het meestal uit op een fruitschaal of een bos bloemen, en daar zie ik niet veel heil in. Gelukkig heb ik een vak waarin ik ook enige creativiteit kan ontplooien en ik verdien er goed mee" Jan Colsen heeft zijn onderschei ding te danken aan enkele opdrach ten. Hij heeft onder andere een platenhoes ontworpen die hij per soonlijk als een van zijn beste werkstukken beschouwt. Ook het portret van een jonge vrouw heeft veel indruk gemaakt op zijn leraren. Jan Colsen: „Zelf ben ik nog niet zo tevreden over mijn werk. Dat mag je als kunstenaar ook nooit zijn. Ik vind van mezelf dat ik nog teveel op academisch niveau werk. Ik heb nog geen eigen stijl. Dat kan ook niet als je iedere dag de richtlijnen van de leraren moet opvolgen. Dan blijf je een beetje schoolse stijl behouden. Uiteraard is dit nodig om de techniek aan te kweken, maar als je die onder de knie hebt is het noodzakelijk een eigen richting te gaan zoeken. Mijn voorkeur gaat uit naar het abstracte, popart spreekt mij niet zo aan. Zo gauw je echter als schilder iets van je eigen gevoe lens in je werk kunt leggen, dan LEIDEN Rijksuniversiteit, doe- hen je een heel eind", toraail Franse taai en letterkunde: A. N. P. Dorrepaal Terneuzen, GOES Aam de Rijks Middelba re Landbouwschool te Goes zijn de volgende leerlingen geslaagd: E- ricihtinig: L. Boonman Driewegen, J. Doeleman Dreischor, P. Klompe An na- Jaoobapold-er, A. Visser Kra-bben- dijke, M. v. d. Weele Colijnsplaat. Afgewezen: 1. B-richting: A. Boonman Borssele, H. Deïst Zonnemaire, W. de Groote Kamperland, J. de Jager Lewedorp, A, v. d. Linde Dreischor, J. Luyk Colijnsplaat, F. Nij-sse Rilland-Batih, N. Otte Hoedekenskerke, A. Rijk Ovezande, M. Steyn Lewedorp, D. Voogd Ouddorp, L. de Winiter Ove- zac.de, J. v. d. Zande Nieuwcrkerk. Afgewezen: geen. Na gehouden eind-examen aan de Rijks Middelbare Tuinbouwschool te Goes zijn de volgende leerlingen geslaagd: A. Bakker Kloetinge, C. Cornelisse Vlissin-gen, C. van Daim- me Hoedekenskerke, P. op 't Hof Kapelle, P. Korstanje 's-Heer Hem- drikskinderen, A. de Milliano Wa terlandkerkje, P. Mol Nisse, C. Rijk 's-Gravenpolder, C. de Vrieze Scho- re. Afgewezen: 1. (Van onze correspondent). EEDE Bij gelegenheid van haar afscheid als kantoorhoudster van de PTT te Eede in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, ontving mejuffrouw E. van de Wijnckel uit Eede, de zilveren medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De versierselen werden haar op gespeld door burgemeester Van Berckel van Aardenburg, in tegen woordigheid van familieleden, de di recteur van het postkantoor te Bres- kens, de heer Schenk, en de direc teur van het postdistrict Middelburg, de heer Vis. Tevoren had burgemeester Van Berckel het nieuwe postagentschap Eede officieel in gebruik gesteld. Het nieuwe agentschap Eede is ge vestigd aan de rijksweg nuimmer 31, en nieuwe kantoorhoudster is ge worden mevrouw J. van den Bos- sche-Herman. BRUSSEL (ANP) In de afge lopen dagen hebben functionarissen van het Belgische ministerie van Landbouw naar schatting een mil joen spreeuwen verdreven uit de streek rond Branchon, Avcnnes, UI- beek en Hasselt. Spreeuwen hebben zich dit Jaar bij miljoenen verzameld in de stre ken waar kersen geteeld worden. De spreeuwen verzamelen zich tegen de avond en belegeren dan de boom gaarden. Ook in de stad Brussel heb ben kersenbomen bij particulieren veel van de spreeuwen te lijden. Ei genaars van de bomen hebben soms !s avonds nog een boom vol kersen en vinden de volgende ochtend op de grond slechts de pitten terug. In de kersenstreek van Belgisch Lim burg, Luik en Brabant is een spe ciaal alarmnummer ingesteld. De be volking is verzocht om bij het ont dekken van slaapplaatsen van spreeuwen onmiddellijk dit nummer te draaien. BRUSSEL (ANP) Twee Bel gische volksvertegenwoordigers van de christelijke volkspartij, Charpen- tier en Michel, hebben in de Kamer van Volksvertegenwoordigers een wetsontwerp ingediend dat er toe strekt op 1 juli in Belg ié de al gemene snelheidsbeperking op de buitenwegen van 90 km per unr te brengen op 100 km per uur. Het is nog niet bekend wanneer het wets ontwerp in behandeling genomen aal worden. (Van een onzer verslaggevers) HOOGE ZWALUWE Het be slag op het meubilair van mevrouw A. Alewijnde Bok in Hooge Zwa- luwe - de weduwe van de in sep tember 1969 bij Willemsdorp ver moorde benzinepompbediende - is opgeheven. Onbekenden hebben, na de publikaties in De Stem, haar belastingschuld van f 429 betaald. Dit deelde dr- F. H. M. Grapper- haus, staatssecretaris van financiën, gistermiddag mede in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Th. E. Westerterp (KVP) uit Ulvenhout. Hij had gevraagd de belastingschuld kwijt te schelden in veTband met bijzondere omstandig heden (de moord op de heer Ale wijn is nog niet opgelost). De heer Grapperhaus deelde ln zijn antwoord mee dat kwijtschel ding alleen plaatsvindt, als betaling van de schuld buitengewone bezwa ren met zich meebrengt. In het ge val van mevrouw Alewijn gaat dit, volgens de staatssecretaris, niet op. In de eerste plaats omdat haar inko men groter is dan uit de perspubli- katies zou blijken en omdat zij ook niet met hypotheek belast huis be woont. Daarbij komt dat haar voor ruim 2000 gulden aan belasting schulden was kwijtgescholden. Mevrouw Alewijn, die wij gistera vond laat pas aan de telefoon kon den krijgen, wist nog van niets. Ze was de hele avond bij haar moeder in Made op visite geweest. „Ik heb nog niets gehoord, maar dat zal morgen dan wel gebeuren", was baar verbaasde reactie. Concert „Onda" Ter gelegen heid van de 60-ste verjaardag van prins Bernhard heeft muziekvereni ging „ONDA" te Nieuw- en Sint- Joosland, onder leiding van direc teur de heer J. Meliefste, een con cert gegeven in de muziektent op het Kerkplein, dat veel belangstel ling trok. Tijdens dit concert heeft de muziekvereniging een rondgang gemaakt door het dorp. De Vogel Aan de clubwed strijd van de zeehengelvereniging De Vogel op de Westerschelde werd door 90 hengelaars deelgenomen. De eerste prijs werd gewonnen door J. Lepoe-ter uit Kapelle die met twee vissen een totaal van 1259 punten verzamelde. De verdere uitslag luidt als volgt: 2. J. Dobbelaar Terhole 711 pnt, 3. H. Jonkheim Klooster zande 529 pnt., 4. R. Vernimmen Kloosterzande 502 pnt, 5. J. Rottier Sint Jansteen 488 pnt. De algemene rangschikking na 4 wedstrijden is als volgt: 1. J. Jonk heim Kloosterzande, 2. J. Rottier Sint Jansteen, 3. mevrouw De Waai Kloosterzande. (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM In Amsterdam is dorderdag het nationaal bouwbedrijf „Aktie 70" opgericht door het afge scheiden Kabouter-raadslid loop Pe- tens. Doel van het bedrijf is het bou wen in het gehele land van wonin gen en flats, met huren beneden de 150 gulden. De huurders kunnen, aldus Peters, eigenaar van hun wo ning worden. Bouwvakkers kunnen zich bij het bedrijf aanmelden: 200 gulden schoon per week. Er zal, \olgens het Kabouter-idee, 24 uur per etmaal gewerkt dienen te worden, ook op zon- en feestda gen. Er zijn, volgens Peters, al zes sponsors, die het project willen steu nen De start van „Aktie 70" is af hankelijk van de toestemming van Den Haag. „Aktie 70" heeft een in- lichtingentelefoonnummer in Am sterdam: 020-234049. (Van een onzer verslaggevers) BROUWERSHAVEN-KAPELLE Tot dusver heeft bij de herinde. ling in Nederland een gedegen voor onderzoek ontbroken. Is het, nu er zo'n onderzoek nog niet is, noch een oordeelsvorming over de herstructu rering ten plattelande, noch de wet op de gewestvorming de verwachte opklaring heeft gegeven, wel wense lijk om tot incidentele herindeling over te gaan? Gedeputeerde Staten van Zeeland zullen hieraan met het oog op de komende ontwikkelingsschets niet voorbij mogen gaan. Aldus A. P. Sehouwenaar tijdens zijn eerste re devoering als burgemeester van Brouwershaven. In een stampvol verenigingsge bouw (het raadhuis is in restaura tie). waar de hitte tropisch was, en waar een sprekers-lessenaar na nor maal gebruik dienst deed als voe tenbankje voor enkele raadsleden, werd de voormalige Kapelse loco burgemeester door zijn Brouwersha- vense collega L. M. Moermond gein stalleerd als burgemeester. In de zaal zaten vele tientallen vertegenwoordigers van de Kapelse gemeenschap, onder wie burge meester Van Suylèkom. De heer Sehouwenaar, zei te hopen dat zijn kinderen, zijn vrouw en hij spoedig „Schouwenaren onder de Schouwe, naren" zouden zijn. DEN HAAG (ANP) Ongeveer 2000 bestuurders -van bouwkranen in Nederland komen voor de keus te staan: examen doen of ander werk zoeken. Binnen een paar maanden wordt namelijk het vaardigheidsbe. wijs voor kraanbestuurders verplicht, zoals een rijbewijs verplicht is voor de automobilist. Op het ogenblik zijn er ongeveer 500 kraanbestuurders die al een .hijsbewijs" hebben na een opleiding van de Stichting Vakopleiding Bouw bedrijf of in het leerlingstelsel kraan bestuurder. Volgens de stichting zijn er evenwel op bouwwerken ongeveer 2500 torenkranen in gebruik, zodat ongeveer 2000 kraanbestuurders zich aan de wettelijk voorgeschreven vaardigheidsproef zullen moeten gaan onderwerpen. LOENEN. Sinds twee weken kunnen de' 200.000 diabetici (mensen met suikerziekte) in Nederland zonder nadeel een glaasje bier drinken. Zij kun nen dit verkrijgen via de (enige) importeur van dit bier, de heer J. Vreden- berg, hotel- en restauranthouder in Loenen op de Veluwe. Hij heeft er tien jaar aan gewerkt om dit suikerarme bier met een vrij normaal alcohol percentage (4,8 procent) op de Nederlandse markt te brengen. Het hier, afkomstig van de Beierse staatsbrouwerij in München, is wel prijzig. Per pijpje moet 1,25 neergeteld worden. Toch belooft het suiker- arme bier in Nederland een goede markt te krijgen. De eerste zending, nu twee weken geleden, bestond uit dertig kratjes van 24 flesjes. Ofschoon het nieuws over dit bijzondere bier nog niet bekend was, was de heer Vreden- berg zijn zending binnen veertien dagen kwijt. Hij wacht nu op een bestel ling van vierhonderd kratjes, en denkt deze binnen enkele dagen aan de man te hebben gebracht. Zowel Duitsland als wat het Nederlandse ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid betreft zijn akkoord met de verkoop van dit bier in Nederland. ANTWERPEN O.L.Vr. Kathedraal 20 uur: or- gekecit-al door Raymond Schroyens (Meohelen) en de koren „Cantate" uit Gent en „Audite Nova" uit Ant werpen o.l.v. K. Cooremans. Middelheimpark Expositie 11e Biënnale met hedendaagse sculptuur uit Argentinië, Brazilië, Canada, Mexico en de Verenigde Staten als mede beelden uit Nederland en wer ken van de onlangs overleden kun stenaar Oscar Jespers (t.m. 3 okt.). Geopend van 19 tot 21 uur. MIDDELBURG City 20 uur: The Wild Bunch 23.30 uur: De bezeten jacht 18 j. Openluchttheater „Toorenvliedt" 20.30 uur: „De bruiloft van Figa ro" van De Beaumarchais door de Openluchtspelers. Abdijcomplex, spel van klank en licht. Vleeshal Stadhuis, expositie Neha- lennia, die Zeeuwse Godin (t.m. 29 aug,). Ma. t.m. zat. van 10-17 uur, zond. van 13-17 uur. Rijksarchief, expositie „Van centrale kern to-t kerncentrale, geslacht en land van Borssele" (t.m. 28 au-g.). Ma t.m. vrijd. van 9.30-12.30 uur on 13.30- 17.30 uur. Zat. van 9.30-12.30. Prov. Bibliotheek (kantine) expositie van tekeningen van Willem Buijs uit Middelburg. Werkdagen van 9.30-12 uur en van 14.30-17.30 uur (t.m. 23 juli). Molenwater, miniatuur Wal cheren. Dagelijks geopend t.m. 30 sept. AARDENBURG St.-Baafskerk, expositie van Jan Lokers-e uit Oud-Vossemeer (t.m. 15 juli). BIGGEKERKE Boerderij anno 1668. Valkenisse- weg 33, expositie schilderijen aqua rellen en tekeningen van Eddy Wie- renga (t.m. 15 aug.). HULST Boekhandel v. Geyt, Steenstraat 20. Oude kaarten en plattegronden van Zeel-and en Vlaanderen (t.m. 31 aug.). Werkd. 9-12 en 13—18 u-ur. ST.-ANNA TER MUIDEN Vml. gemeentehuis, schilderijen en beeldhouwwerken van Jan But en baron meester De Belsenbrouck (t.m. 14 sept). Da-gelijks van 1012 uur en 1417 uur. VLISSINGEN Alhambra 20 uur: Mira 14 j. ROTTERDAM De Doelen (grote zaal) 20.15 uur: Tour de Chant met Liesbeth List en Ramses Shaffy, m.m.v. het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Hol land. Schouwburg 20.15 uur: Holland Festival: Het Nederlands Dansthea ter met begeleiding van het Neder lands Balletorkest, o.l.v. Jan Stulen. Openluchttheater Dijkzigt 20.00 uur: Tuinfeest 1910": variété-pro gramma met bal na met het Rotter- diamsch Artistique Vermaaiks- em Ontspannings-ensemble. KLINGE (B) Op de Heide 19.30 uur: Schie ting. GOES Grand 20 uur: Laat je niet in de boot nemen ai. l (Van een onzer verslaggevers) DRIEWEGEN „Elk huis gaf respons. We hebben geen enkele weigering kunnen ontdekken. De mensen waren zelfs zo enthousiast, dat ze als ze niet thuis waren, het formulier aan de buren hadden gegeven zodat wij het daar konden ophalen", aldus gisteravond een dolgelukkige actieleider J. Geldof, de arts die in zijn dorp Driewegen de gehele bevolking (van 16 jaar en ouder) een formulier heeft laten invullen aan het gemeentebestuur van Borsele. De dikke stapel formulieren (307) zal vanochtend om elf uur aan de loco-burgemeester A. M. Jansen worden overhandigd. In de brief vragen de Driewegenaren b en w van hun gemeente om nu eindelijk een oude belofte eens in te komen lossen: een gemeentelijke voorlich tingsavond over de toekomst van het dorp. Driewegen weet niet waar het aan toe is. Voor de actie was er een actieco mité gevormd met daarin behalve de heer Geldof ook de heren J. M. M. Kok, C. M- van den Dries en M. A. Slaakweg. De heer Geldof: „Ik weet wel, dat b en w ook niets weten, maar die overheid spreekt bij de plaatselijke bevolking nog aan. Het provinciebestuur is zo'n eind weg. Bovendien kan dit voor het gemeentebestuur een stimulans zijn in zijn houding ten opzichte van die hogere overheid. Het dorp is in actie gekomen naar aanleiding van De Stem-publikaties (Van onze correspondent) MIDDELBURG De officier van justitie van de rechtbank te Middel burg eiste donderdagmorgen tegen G. van D. uit Oost-Souburg f200, boete en drie maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. Op 28 april van dit jaar reed Van D. met zijn auto over de smalle binnenweg tus sen Souburg en Vlissingen. Op deze weg peed ook een brom fiets waarop twee meisjes gezeten waren. De automobilist week niet genoeg uit naar links met het gevolg d-ait hii de brommer aan de achter kant raakte. De meisjes smakten tegen het wegdek. De Souburgenaar stopte een eindje verderop, keek wel even achterom, maar stapte niet qiit om zich om beide slachtoffers te bekommeren. Hij reed gewoon weer verder. De politierechter meende dat een geldboete van f 150,- en een ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor twee maanden een passende straf was voor Van D. Op 12 april jl. raakte een inwoner van Terneuzen, P.J. van de S. rij dende op de rijksweg tussen Ter neuzen en Sas van Gent op onver klaarbare wijze van de weg en kwam in een berm tegen een lan taarnpaal tot stilstand. Hij was zich zelf wel bij de politie gaan melden. Deze liet Van de S. een bloedproef nemen. De aap kwam al gauw uit de mouw. De eis was een week gevangenisstraf voorwaardelijk en negen maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. De verdediger, mr. Brinkman omschreef zijn cliënt als een man. die het bepaald niet voor een gewoonte hield om met alcohol op in zijn auto te rijden. Hij pleitte voor een voorwaardelijke ontzeg ging De uitspraak luidde een week gevangenisstraf onvoorwaardelijk en negen maanden ontzegging van de rijbevoegdheid waarvan drie maan den voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. over de provinciale plannen voor een Total-pijpleiding naar Dow-Che- mical-Terneuzen. Driewegen zou binnen dit vrijwel zeker ook als industrieterreingrens fungerende tracé vallen. Met name hierom heb ben b. en w. van Borsele inmiddels de provinciale plannenmakers laten weten, met e.e.a. niet akkoord te gaan. Driewegen, dat al enkele jaren door toedoen van de provincie geen bestemmingsplan meer heeft (er mag dan ook niet gebouwd worden) wil nu wel eens weten waar het aan toe is. De bevolking heeft zich ech ter niet uitgesproken tegen industri alisatie- De heer Geldof: „Dat heb ben we bewust buiten die brief gelaten. Op die manier kunnen er minder bedenkingen tegen het on dertekenen van zo'n brief zijn. De inwoners van dit dorp willen alleen graag weten waar ze aan toe zijn. Bij voorbeeld ook de mensen die hun grond voordelig aan de industrie kunnen verkopen tezijnertijd." dagblad voor zuidwest nbderlani Editie voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS f. 20.50 per kwartaal, binnen verspreidingsgebied (excl. 50 ct. incassokosten) f. 7.10 per maand (incl. 13 ct. incassokosten). RAYONKANTOREN TERNEUZEN: Nieuwstraat 9 tel. 01150-7920 (4 lijnen) HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Kiokstraat 1, tel- 01100-8030 (3 lijnen). KLACHTEN OVER BEZORGING: buiten kantooruren: tel. 01140- 3751. en tel. 01158-1940 (Z. Vlaanderen). ADVERTENTIE EXPLOITATIE: Wnd. inspecteur Zeeland; C. Menu (01100-4316) Hulst en O. Z.Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z. Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman (01155-1224). REDACTIE ZEELAND: Bureau Kromme Weele 4 Middelburg, tel. 01180-7764 Chef Zeeland: A F. Koopman, tel. 01180-7438. Redacteur Goes: M .Kersten, tel. 01100-6584 Coördinerend redacteur: Zeeu wsch- Vlaanderen: G. van Berkei, tel. 01150-4866. Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind, tel. 01140-3751. b.g.g. semafoon via: 01600-22341 of 01608-2073 of 01155-2237. Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: R. van der Helm ,tel. 01150-4865 Sportredactie Zeeland: R- van Deursen, tel. 01155-1367. Fotojournalist Zeeland: Cor J. de Boer. tel. 01155-2237. Vrijdag 2 juli 1971 OOSTBURG In h Zwarte polder bij Cad: zeewaarts worden ver! "Verder ziet het er nq mer een tot ongeveer i ook de zeedijk vanaf dd Dat deelde dijkgraaf! mee op die algemene I van het waterschap he| (Van onze correspoij ZIERIKZEE —De rikzee heeft zich uitgesd de gemeentelijke indeling wen-Duiveland. Dit naar van brieven van het mii binnenlandse zaken en de Staten over gemeent| ling en gewestvorming voerige discussie kwam besluit, dat hij het acht, dat een deskundig structuurschets voor de stuurlijke indeling maa hand waarvan dan in ove andere gemeenten op het nadere beslissing zal kun genomen. De meerderheid van dl de er niet voor thiains re te-n voor de vervanging I gemeenten door een niet] nog maar tien jaar gela het aantal van zestien toj teruggebracht. De raad wershaven had al eerdl dat het goed* zou zïfh ee van het eiland' te maket vórming van een geveest Taaicl-'-biet vè'él, voofal gebied daartoe eigenlijl ds. Voori voor en zc opges het dond om lj Droo oven zonnig en nog iets warmi Weersvooruitzichten in middeld over Nederland. Voor zaterdag: aantal tot 14; min.-temp.: 0 tot 4 der normaal; max.-temp. veer normaal tot 3 gra normaal; kans op een dr van minstens 12 uur: kans op een geheel droo^ procent. Voor zondag: aantal i tot 14; min.-têmp.: oms maal; max.-temp.: 1 tot 5 ven normaal; kans op ee riode van minstens 12 u cenit; kans op een gehee maal: 90 procent. Vandaag droog met vr zon met in de middag zeewind. Temperatuur 1 den, zeewater 16 graden. Vooruitzichten: Een bied blijft in de komendi weer een zonnig en zo-m< geven. Daarbij zal de mi ratuur geleidelijk verde-r graden stijgen. U - -v Morgen, zaterdag 3 juli, Bergen op Zoom 11.31 uur; Hansweert 10.32 en 23.03 i Terneuzen 10.06 en 22.35 i Vlissingen 9.37 en 22.07 ui Wemelidiinge 11.09 en 23.34 waterstage Konstanz 411 :pl5, Rhe pl38, Straatsburg 340 pi dorf 477 pll2, Maxau ehingen 149 pll2, Ma onv., Steinbach 170 7, 5, Bingein 243 —3, Ka Trier 323 pï23, Koblen: Keulen 295 pl3, Rubroi Lobith 1097 pU4, Panne 1060 pll2, Nijmegen 88! selkop 939 14, Eefde pl8, Deventer 335 pl3, J pl2. Borgharen 4004 1159 43. Grave bened 518 —1. Wegens het aanbreng kopbezinking aan het s IJsselkop vrijdag tusse 14.00 uur, zal de vaart de IJsse] worden gestre wen te Drie], Ameronge stem vorden in de loop geheven.

de Stem | 1971 | | pagina 2