Newcombe tegen Smith m finale T our-directie waarschuwt Pellenaars UITSLAGEN EN KLASSEMENTEN Uitslagen van de wedvluchten uit Sint-Vincent „De Ganze; titel in vierde klasse OPNIEUW PROFS AAN START IN KRUININGEN Pel: komen gewoo macht tekort VAN SPR Doorgaan Tour de l'Avenir onzeker Tour de l'Europe VAN KJ Gorman last van blessure aan rug IJSCENTRUM IN DEN HAAG VAN f7,4 MILJOEN Waterpolo-competitie Schout naar Oostenrijk ROSEWALL EN EMERSON NAAR SCHEVENINGEN Feijenoord tegen amateur Ook subsidie voor Haarlem r> sport TROTS Vrijdag 2 juli 1971 LONDEN (ANP) Geen zin gende snaren in de finale van Wimbledon, maar het doffe droge geluid van service-aces en in slaande smashes. Stan Smith, dc bijna twee meter lange dienst plichtige soldaat uit Pasadena, die er uitziet als een sergeant majoor voor de troep en de nau welijks minder lange John New combe bezitter van een ten- nisranch in Texas gaan za terdag in een fiks mannelijk par tijtje uitmaken, wie van hun tweëen de bal het hardst kan ra ken. Geen van beiden had donder dag enig begrip voor de artistie ke neigingen van zijn tegenstan der in de halve finales. Hard is mooi en mooi is kort, was hun devies. Voor hun twee partijen ge bruikten ze tezamen nog geen drie uur: Stan Smith-Tom Gor man 6-3, 8-6, 6-2 en John New- combe-Ken Rosewall 6-1, 6-1, 6-3. Tom Gorman, de man die in de eerste ronde een matchpoint over leefde tegen Cliff Drysdale en in de kwartfinales niemand minder dan Rod Laver uitschakelde, werd ern stig gehinderd door zijn rugblessure. Na de partij tegen Laver was hij niet meer in staat geweest zelf zijn sok ken uit te trekken en daarna had hij twee dagen niet kunnen trainen. Donderdag was hij met een warmte behandeling min of meer fit ge maakt. „Je kunt nu eenmaal in de halve finales van Wimbledon niet verstek laten gaaii, maar anders zou tk het doen", had hij vooraf ver klaard. Halverwege de wedstrijd moest hij zelfs een trui aantrekken om de stijve spieren warmte te ge ven. „Het serveren ging nog wel", aldus Gorman. „Maar bij de forehandvol ley voelde ik mijn rug geducht. Het was me haast onmogelijk om zij waarts over de baan te gaan. Daar door moest ik heel wat slagen langs me heen laten gaan. Stan Smith had het ook hinderlijk gevonden, zij het om andere redenen. „Soms scheen hij last van zijn rug te hebben en dan ineens weer niet. Het was moei lijk om mij daar op in te stellen". Ken Rosewall achtte de nederlaag tegen Newcombe sprekend genoeg om er verder geen commentaar aan te wijden. De 36-jarige kleine mees ter (ex-meester mag men langzamer hand wel zeggen) deed er meer aan dan in de vijf sets-marathon tegen Cliff Richey, maar het resultaat was nihil. Newcombe, die bij het serveren en de opvang zijn bovenlijf net zoals Stan Smith ver naar voren over de lijn laat hangen, was in een superbe vorm. In 1967 en 1970 toen hij ook Wim bledon won, kon men hem er een verwijt van maken, dat hij aange leerd tennis speelde. Zonder brille. Zonder finesses. Met de neiging fou ten te maken op de backhandzijde ais hij onder druk werd gezet. Stug oefenend heeft hij die zwak heden weggewerkt en zijn overwel digend zelfvertrouwen deed de rest. Niet voor niets staat hij met fikse voorsprong in punten bovenaan in de strijd om het wereldkampioenschap van de profs. ,Het vorig jaar maak te Ken het me in de vijf sets finale nog aardig lastig. Maar hij is een jaartje ouder geworden, terwijl ik het gevoel heb dat ik nu ongeveer mijn topvorm te pakken heb", al dus de 27-jarige Newcombe. ROTJBAIX Het is onzeker of de Tour de l'Avenir voor amateurs dit jaar doorgaat. Het vorig jaar moest deze ronde (het equivalent van de Tour van de profs) op het laatste moment worden afgelast. 3 venals vorig jaar kampen de organisators met ernstige financiële moeilijkhe den. Tour-directeur Jacques Goddet. (Van onze speciale verslagge ver). ROUBAIX Kees Bellenaars heeft al twee dagen bezoek gekre gen van een Tour-directeur. Zowel Lévitan als Goddet kwam hem op zoeken en het gesprek verliep erg geheimzinnig. De Pel wilde later niet vertellen waarover de Tour directie hem zo nodig moest spre ken, maar via een omweg kon men het onderwerp van het gesprek toch achterhalen. Pellenaars heeft een ernstige waarschuwing gekregen dat hij er strikt op moet letten dat zijn renners niet in dienst van een ande- VIJFDE ETAPPE 1 Guerra (Ita-Adorni) 5.13,56, met bonificatie 5.13,16; 2 Stevens (Belg- Driessens) z.t., met bonificatie 5.13,46; 3 Bouloux (Fr-Plaud) 5.13,59 met bonificatie 5.13,54; 4 Van Neste (Belg-Schotte) 5.13,59; 5 Catieau (Fra-Stablinski) z.t.; 6 Van Vlier- berghe (Belg-Martini) z.t.; 7 Riotte (Fra-Stablinski) 5.14,18; 8 R. de Vlaeminck (Bel-Schotte) 5.15,12; 9 E. de Vlaeminck (Belg-Schotte) z.t.; 10 Merckx (Belg-Driessens) z.t.; 11 Go- defroot (Belg-Plaud) z.t.; 12 Krekels (Ned-Pellenaars) 5.15,12; 13 Gui- mard (Fr-Caput); 14 Leman (Belg- Schotte); 15 Ger Harings (Ned-Pel- lenaars); 16 Reybroeck (Belg-Ador- ni); 17 Wagtmans (Ned-Driessens); 18 v. d. Berghe (Belg-Adorni); 19 Vasseur (Fr-De Muer); 20 Wolfshohi (W-Dld-Caput); 21 Mortensen (Den- De Muer); 22 Danguillaume (Fr- Plaud); 23 Van Katwijk (Ned-Pelle naars); 24 Perin (Fr-Caput); 25 Mintkiewicz (Fr-Stablinski); 28 Bracke (Belg-Plaud); 31 Thomas Pettersson (Zwe-Martini); 32 Paoli- ni (It.-Giganti)33 Motta (It.-Ador- ni); 34 Tabak (Ned-Schotte); 37 Van Springel (Belg-Driessens); 43 Kar stens (Ned-Pellenaars); 45 Zoete- mel k(Ned-Schotte)46 Ocana (Spa- De Muer); 47 G. Pettersson (Zwe- Martini); 73 Steevens (Ned-Pelle naars); 78 v. d. Vleuten; 89 De Ko ning; 107 Prinsen; 109 Vianen; 114 Rentmeester; 118 Benjamins, allen dezelfde tijd 5.15,12. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Merckx (Belg-Driessens) 24.58,21; 2 Van Springel (Belg-Driessens) op 26 sec.; 3 Roger de Vlaeminck (Belg- Schotte) op 37 sec.; 4 Gösta Petters son (Zwe-Martini) op 42 sec.; 5 Zoe temelk (Ned-Schotte) op 44 sec.; 6 ex aequo: Tabak (Ned-Schotte) en Pao- lini (Ita-Giganti) op 47 sec.; 8 Motta (It-Adorni) op 49 sec.; 9 Van Impe (Belg-Schotte) op 51 sec.; 10 ex aequo: Thomas Pettersson (Zwe-Mar tini), Delisle (Fr-Plaud), Raymond (Fr.-Plaud), Thevenet (Fr-Plaud), Mortensen (Den-De Muer), Ocana (Sp-De Muer) op 52 sec.; 16 Van Neste (Belg-Schotte) op 6,42; 17 Ge net (Fr-Plaud) op 7,30; 18 ex aequo: Hoban (GB-Stablinski) en Van Schil (Belg-Driessens) op 7,34; 20 Jimenez (Sp-Langarica) op 7,45; 21 Genty (Fr-De Muer) op 7,52; 22 David (Belg-Plaud) op 7,55; 23 Wagtmans (Ned-Driessens) op 8,15; 24 Van Vlierberghe (Belg-Martini) op 8,51; 25 Grosskost (Fr-De Muer) op 8,57; 29 Huysmans (Belg) op 10,04; 32 E. de Vlaeminck (Belg) op 10,11; 34 Karstens (Ned.) op 10,14; 37 Krekels (Ned.) op 10,19; 46 v. d. Vleuten (Ned.) op 10,22; 47 De Koning (Ned) op 10,24; Agostinho (Port) z.t.; Prin sen (Ned) z.t.; 85 Guerra (It) op 12,24; 95 Van Katwijk (Ned.) op 13,09; 103 ex aequo: Rentmeester en Vianen (Ned.) op 15,14; 113 ex aequo: Harings en Benjamins (Ned) op 17,42; 124 Steevens (Ned.) op 24,08. ALGEMEEN BERGKLASSEMENT 1 Zoetemelk (Ned) 62 pnt.; 2 v. Impe (Belg) 37 pnt.; 3 Bruyère (Belg.) 27 pnt.; 4. Fuente (Sp.) 19 pnt.; 5/6 Guimard (Fr) en Merckx (Belg) beiden 17 pnt.; 7 Motta (It) 13 pnt.; 8/9 Ocana (Sp) en Agostin ho (Port) 10; 10/11 Pettersson (Zwe)i en Huysmans (Belg) beiden 8 pnt.; 12 Tabak (Ned) 7 pnt. ALGEMEEN PLOEGEN- KLASSEMENT 1. Schotte 76.01,27; 2 Plaud 76.02,15; 3 Driessens 76.06,06; 4 Martini 76.10,26; 5 De Muer 76.10,54; 6 Sta- blinski 76.20,37; 11 Pellenaars 76.34,31. DAGPLOEGENKLASSEMENT 1 Stablinski (Catieau, Riotte, Mont- kiewicz) 15.43,29; 2 Driessen (Ste vens, Merckx, Wagtmans) 15.44,29 29 prat.; 3 Adorni z.t. 35 pnt.; 4 Schotte 15.44,24 21 pnt; 5 Plaud z.t. 36; 5 Martini z.t. 81; 9 Pellenaars 15.45,36. ALGEMEEN PUNTEN KLASSEMENT 1 R. de Vlaeminck (Belg) 73 pnt.; 2 Guimard (Fr) 49; 3 Karstens (Ned) 47; 4 Genet (Fr) 44; 5 Merckx (Belg) 43; 6 Godefroot (Belg) 41; 9 Wagt mans (Ned) 35. COMBINATIE 1 Merckx (Belg) 12; 2 R. de Vlae minck (Belg) 18; 3 Zoetemelk (Ned) - Motta (It) 39; 5 Tabak (Ned) re ploeg gaan rijden, zoals vorig jaar gebeurd is met Willem II-Ga- zelle. Toen kreeg Ton Vissers, in de Tour van 1970 ploegleider van Willem II, op een dag een tirade te aanhoren van Felix Lévitan. Verschillende van zijn renners, zo had Lévitan vastgesteld, verrichten in het pelo ton diensten voor Eddy Merokx en dat is in strijd met het reglement. Alleen renners van dezelfde ploeg mogen elkaar bijstaan. Maar het is een publiek geheim dat in het pelo ton de zaken vaak anders geregeld worden. Vissers toen, kon er weinig aan doen. Hij was zelfs erg ge schrokken van de uitbarsting van Lévitan. Om nu een herhaling te voorkomen hebben zowel Lévitan als Goddet de Pel gewaarschuwd zijn renners nauwlettend in het oog te houden, zodat een herhaling voor komen kan worden. Wordt zo'ti overtreding toch geconstateerd, zo heeft de Tour-directie laten weten, dan kan onmiddellijke uitsluiting het gevolg zijn. Deze waarschuwing zit De Pel inmiddels erg hoog, want aan iedereen hing hij een ander verhaal op als zouden de Tour-di recteuren hem uitsluitend getnaand hebben de renners tot wat meer activiteit aan te zetten. De werkelij ke reden was echter de vrees van de organisatie dat de Nederlanders zich aan Merckx of een ander gin gen verhuren. Inmiddels kunnen de renners van Goudsmit-Hoff ervan overtuigd zijn dat er scherp op hen gelet wordt. Dit hebben ze dan te danken aan het optreden van hun landgenoten in de vorige Tour. De ploegleider van Salvarani, Vit- torio Adorni, heeft Roger de Vlae minck een aanbod gedaan. De Vlae minck zou. als hij komende twee sei zoenen in Italiaanse dienst gaat rij den, een jaarsalaris van 150.000 gul den krijgen. Van de Belgische cou reur was gisteren nog geen commen taar te krijgen. (Van onze duivesportmedewerker) ZAAMSLAG De concoursbond Zuid-Beveland nam met 186 oude duiven deel aan een wedvlucht van uit Sint Vincent. De gemiddelde af stand die de vogels moesten over bruggen bedroeg 950 km- Het was dit jaar geen moeilijk karwei, en met de zuidwestelijke wind langs de gehele vluchtlijn, waren ook hier tal van duiven die een snelheid behaal den van meer dan 1000 meter per minuut. Er vloog zelfs nog een duif uit 1962 mee van de heer C. Kuzee uit Goes die zowaar nog een 29-st» plaats behaalde. Winnaar werd een duif van de heer M. Minnaard uit Krabbendijke met een snelheid van 1173,15 mpm. Minnaard won ook de vierde prijs in dit concours. 2 en 7 werden duiven van P. de Boe uit Kattendij- ke. 3 J. Bal Kwadendamme. 5 M. Pieters Womeldinge. 6 Jac. Min naard Krabbendijke. 8 L. Pauwe Krabbendijke. 9 Gebrs. Mange Scho- DEN HAAG (ANP) De „Stich ting Zuidhollands Schaatscentrum 's- Gravenhage" heeft een plan ontwik keld voor de aanleg van een schaatscentrum met een overdekt en een onoverdekt deel in het Haagse recreatiegebied „De Uithof" tussen Den Haag en Monster (Westland). De totaal kosten worden geraamd op f 7,4 miljoen. B en w van Den Haag hebben de gemeenteraad voor gesteld de stichting een garantie te verstrekken voor te sluiten leningen tot een bedrag van f 6,1 miljoen. Het onoverdekte gedeelte van het schaatscentrum zal bestaan uit een 400 meter lange en 11 meter brede kunstijsbaan met een krabbelbaan van 16 hij 30 meter en voorts een van de 400 meter baan deel uitma kende sprinteirkel. Langs de 400 meter buitenbaan komt een hoofd tribune met ongeveer duizend zit plaatsen. Het overdekte deel is een hal van 80 bij 50 meter, met een toeschouwerseapaciteit van 4500 per sonen. Verwacht wordt dat een on der het bedrijfsleven en de burgerij te voeren actie een bedrag van f 1,2 miljoen zal opleveren. Er wordt re kening gehouden met een nadelig exploitatiesaldo van f 338-000 ge middeld per jaar. re- 10 H. Witte Kruiningen. Uitslag van het kringconcours West- Zeeuwsch-Vlaanderen-Waleheren, met 219 oude duiven. 1 G. Dusar- duyn Groede (1132,17 mpm). 2 Klaassen-Tallie Schoondijke. 3, 7 en 9 Daane-Hoek Middelburg. 4 H. Ca- lon Schoondijke. 5 en 6 Gebrs. Korff Sou-burg. 8 M. de Smet Eede. 10 I. van de Slikke IJzendijke. In Sas van Gent werden 66 duiven inge- korfd. Hier vlogen de duiven van A. Faas uit Terneuzen uitstekend na melijk 1, 2 en 9. Hoogste snelheid 1128,25 mpm. 3 en" 5 J- Haak Hoek. 4 J. van Schilt Westdorpe. 6 J. Elegeert Koewacht. 7 F. Roegiest Philippine. 8 A. Verhaegen Westdor pe. De Snelvliegers te Oostburg met 34 duiven, hoogste snelheid 1028,22 mpm. 1 J. Bakker. Won ook de zevende prijs. 2 en 3 en 4 R. Jansen. 5 A. van Hijfte. 6 en 10 R- Verstrae ten. 8 en 9 J. Wille. Vrijheidsduif Kruiningen met 25 duiven. 1 H. Witte. 2 en 3 J. en P. Voois. 4 M. Poleij. 5 C. Dijl. Concoursclub Wal cheren met 64 duiven, hoogste snel heid 1071,58 mpm. 1, 2, 3 en 4 Gebrs. Korff Sou-burg- 5 A. de Vis ser. 8 I. Joziasse. 9 L. van Wallen burg Souburg. 10 A. de Visser Vlis- singen. LONDEN (ANP) Directeur Hans van Dalsum is erin geslaagd Ken Rosewall te contracteren voor de jaarlijkse Wimbledon-exhibitie, die aanstaande zondag op de Mets- banen in Scheveningen plaatsvindt. Naast Rosewall komen Tom Ok- ker, Fred Stolle en Roy Emerson, die op Wimbledon allen tot de laatste zestien behoorden. ASSEN (ANP) Feijenoord speelt op 24 juli te Assen de eerste oefenwedstrijd voor de nieuwe com petitie tegen de tweede klasse ama teurvereniging Achilles 1894. De Drentse club zal dan .drie 5 vier gastspelers ln de gelederen hebben. (Van onze sportmedewerker) GOES Met nog twee wedstrij den te spelen is het eerste water poloteam van zwem. en poloclub „De Ganze" uit Goes nu reeds kampioen van de vierde klasse Q. Maandaga vond werd in Breskens tegen Schel- destroom gespeeld. Bij de „Ganze" ontbrak keeper Leo Korstanje, even als de reservekeeper, zodat achter speler Cor Hollestelle zijn plaats innam. De Goesenaren hadden meer moeite met „Scheldestroom" dan de uitslag doet vermoeden (Van een onzer wieiermedewer- kers) KRUININGEN Zaterdag zullen ongetwijfeld weer vele Zeeuwse wielerfans naar Kruiningen trekken als daar de kermis-wielerronde wordt verreden. Er komen behalve profs ook dames aan de start. De beroepsrenners gaan in Kruiningen voor de veertiende keer aan de slag. Renners van alle categorieën met uitzondering dan van de dames hebben op dit Zuid-Bevelandse dorp reeds de toeclips dichtgetrokken De ronde van Kruiningen heeft name lijk een traditie en dateert reeds vanaf 1933 toen de amateur Van de Boogert de eerste ereronde reed. Daarna hebben vele cracks in Krui ningen met de bloemen gereden. Bij de profs waren dat onder andere Kees Pellenaars, Theo Middelkamp, VVim van Est, Cees Lute, Coen Nies ten, Harrie Stevens en Bart Zoet. Het lijstje van zegevierende ama teurs vermeld onder meer de namen van Charles van de Voorde, Janus van der Heijden, Piet Rentmeester, Piet de Vries, Gerard van Beek en Huub Zilverberg. De ren- en toer club „Rentoc" is er meestal in ge slaagd een attractief rennersveld aan de start te krijgen. Naarmate steeds meer Nederlandse profs aan de Tour de France gingen deelnemen die al tijd in de periode valt wanneer ook de ronde van Kruiningen draait speelde dit de organisators parten om één of meerdere toppers aan de start te brengen. Bovendien staat Rentoc nu ook al jaren achtereen op dit standpunt dat men aan geen enkele beroepsrenner een cent start- geld wil betalen. Ook zaterdag zal dat niet het geval zijn. De profs zullen werkelijk voor de prijzen moeten rijden. De garantie voor een spectaculaire strijd is dan eigenlijk bij voorbaat verzekerd meent het organiserend comité. Een standpunt dat door vele wielerfans wordt on derstreept gezien het aantal toe schouwers dat de ronde van Krui ningen altijd trekt. Hoewel de fi nanciële kant van de zaak wel eens hoofdbrekens kost (omdat een wie lerronde nu eenmaal flink wat geld vraagt) heeft Rentoc het ook dit jaar weer aangedurfd om profs aan te trekken en in het voorprogramma dames aan de start te brengen- Van af 1964 draaide men trouwens onaf gebroken met profs en daarnaast nieuwelingen of adspiranten. „Er zijn toch al weinig wedstrij den voor beroepsrenners in Zeeland, dus wij zijn er eigenlijk wel een beetje trots op dat er ook dit jaar weer profs in ons dorp aan de slag gaan", zegt de heer M. van de Parel, die al lange tijd deel uitmaakt van het organiserend comité. „Wij hopen dan ook dat de wielersportliefheb bers ons zaterdag niet in ons hemd laten staan en in grote getalen naar Kruiningen zullen komen. Dit zal ons bijzonder stimuleren om ook in de toekomst door te gaan met het organiseren van wielerwedstrijden", aldus de heer Van de Parel. - De wielermiddag in Kruiningen begint zaterdag öm half twee. Vier entwintig dames, waaronder Keetie en Bella Hage, Willy Kwantes, Truus Smulders en Mini Brinkhof, om er maar enkele te noemen gaan dan op het twee kilometer lange parcours van start. De dames rijden vijftien ronden dus in totaal 30 kilo meter. De burgemeester van Rei merswaal (waartoe Kruiningen be hoort) mr. C. Pijl Hogeweg lost om drie uur het startschot voor de profs. Het aantal deelnemers bij de ze categorie zal wel tussen de veer tig en vijftig liggen. Onder hen bevind zioh onder andere de win naar van vorig jaar Gé van der Winden, Cees Zoontjes, Jan Serpen- ti, Matje Gerrits, Jaak Frijters, Piet Hoekstra, Harry Jansen, Albert van Midden, Richard Buekaki, Theo van Poecke, Wim Braven-boer en zeer waarschijnlijk ook René Pijnen. Ook de jonge prof Keileners die in het nationaal amateurkampioenschap op de Cauberg van zioh deed spreken is van de partij, evenals de Engelsen Coward en Hill. Tevens verwacht men nog enkele Belgische renners aan de start zodat de ronde van Kruiningen een internationaal tintje heeft. De af te leggen afstand voor de profs is 100 kilometer. (Van onze sportmedewerker) ST.-JANSTEEN Jo Schout van de RKHAV, en tevens Zeeuws en Nederlands kampioen bij de B-juni- oren op de 1500 en 3000 meter, is naar aanleiding van zijn bijzondere prestaties geselecteerd en opgeno men in de Nederlandse-jeugdatle- tiek-ploeg van de K.N.S.F. Deze Nederlandse jeugdploeg zal op 14, 15 en 16 juli gaan deelnemen aan internationale jeugdatletiekwed- sitrijd'en die gehouden zullen worden in Oostenrijk HAARLEM (ANP) De Haar lemse gemeenteraad heeft met 21 tegen 7 stemmen besloten aan de eerste divisieclub „Haarlem" een kasvoorschot van f 128.000 te ver strekken en voor het seizoen 1971- 1972 een subsidie van f 100.000 te verlenen. Hiervan is een bedrag van f 62.000 gelijk aan het bedrag dat aan de gemeente verschuldigd is wegens huur en vermakelijkheidsbelasting. Wethouder D. Geluk (PvdA) ver klaarde zich tegen het voorstel om dat hij bezwaren zegt te hebben tegen betaalde sport. Tegen stemden voorts enkele leden van de raad uit financiële overwegingen. Zo wisten de spelers van „Schel destroom" J. Erasmus en P. van den Heuvel door statisch spel in het middenveld steeds weer de snelle Piet Schop, Tonny Maria en Hans van Oost te 9tuiten. In de eerste time miste Wim Baarenda een straf- worp. Hans van Oost zorgde voor 1- 0 Piet Schop scoorde in de tweede speelperiode na een break-out: 2-0. Een voorzet van Tonny van Maris werd door Wim Baarends afgerond (3-0). In de vierde time bepaalde Hans van Oost door een hard schot de eindstand op 4-0. De stand is nu: Ganze 6 6 0 0 12 55-7, Schelde II 6 3 0 3 6 20-24, Stormvogel 6 2 13 5 26-27, Bruinvis 7 1 2 4 4 16-43, Scheldestroom 5 113 1 7-%. Scheldestroom 5 113 1 7-23. mindering wegens niet opkomen. (Van onze speciale verslaggever) NANCY De Tourorganisatie van het Franse sportblad l'Equi- pe, is bezig met 'n enquête onder de ploegleiders. Vraag: „Denkt u dat er naast de Ronde van Frankrijk en de Ronde van Italië plaats is voor een Ronde van Europa?". Er bestaat nog geen duidelijk beeld van de meningen, dat hoopt ['Equipe over enkele dagen te hebben. De laatste 200 meter werden gis teren afgelegd in 14.9, hetgeen een gemiddelde snelheid van 48 km en 322 meter betekende. Overigens is de rekordsnelheid in een hele etappe gereden in 1966 toen de Belg Willy F'lanckaert tussen Rayon en Bor deaux de 137,5 km met een gemid delde snelheid van 46 km en 235 meter. De Portugees Agostinho kreeg de prijs van de strijdlustigste renner, de Spanjaard Gandarias die van de ele gantste en de Belg Van Impe de prijs voor de beminnelijkste coureur van de dag. De Belgen Bruyère en Bracke wer den gestraft met 30 seconden en een boete van 50 frank omdat ze in het peloton een drinkbus hadden aange nomen. Nog elf andere renners lie pen boeten op, waaronder de Neder lander Cees Rentmeester. Jan van Katwijk ziet I zitten te veel sprinters in d (Van een onzer verslagg 2 km Demarrage van W: 5 km Doorkomst op de Sommiere (vierde categ Wagtmans, 2. Zoetemelk, Impe, 4. Merckx. 6 km Rini Wagtmans h 7 km Sprint voor de Poir 1. Merckx, 2. Zoetemelk, 3. pe. Op 500 meter het pel 10 km Alle renners wee 16 km Demarrage van 1 die gevolgd wordt door Ri mans. 18 km Leiders ingelopen 26 km Karstens demarre< 27 km Peloton haalt Kar rug. 28 km Demarrage van Wagtmans, Davo en Edua sens. De Italiaan Pietro Gue in Roubaix als eerste over d kwam.

de Stem | 1971 | | pagina 16