Kevelaer in trek bij bedevaartgangers WESTBRABANTSE JEUGDRONDE VERLOOPT GOED SiSi Cassis De ongewone dorstlesser Landbouwschool Schoondijke trekt volop cursisten Groene Kruis protesteert bij raad Borsele J. STEVENS PROBEERT OOK JONGEREN TE INTERESSEREN I Burgemeester pleit voor bekeurden Sluis vraagt aftreden PZEM-bestuur Veel amusement tijdens kermis Westdorpe INGEWIJDEN NIET BEZORGD OVER VOORTRESTAAN Terneuzen ontvouwt speel- plaatsplan eZEUAG, STRAKS» BUOE v/ieHem DE KRAMT geen dag 1 streék TIJDELIJK VERLAAGD IN PRIJS! Nieuw repertoire van Zeeuwse Comedie Groede examens Schoondijke Eede Breskens Hulst Borsele koop polyester speed boot icte 3Va meter met trailer, •ijs f 2750.- tel. 01652-2501. koop 50 pk Archimedes ïitenboordmotor electr. star- nd met afstandbediening, •ijs f 2250,- tel. 01652-2501. oor uw vacantie nog een ge- ruikte caravan Bij ons slaagt zeker enorme sortering van- f 950 - aravan centrum ..Be Smkkel- oek", Kapelle 01102-1623. korting op roei- en vis- oten ter introductie voor va- antiegangers en vissers. Al ien 10 bij Govers recreatie ooseveltlaan Tel. 33910. B. op oom. Vakantieverblijven 'e huur caravans voor 10 juli n na 31 juli en staanplaats, aravans 2 km van strand ïomburg. Kampeerboerderij schoolzicht, Aagtekerke. Tel. 11188-1238. Jog te huur vanaf 3 juli luxe 6 pers. caravan met koel- cast, verwarming en gesloten ■roortent. Inl. Camping West- iove, Aagtekerke, tel. 01188- Landbouw nieuwe aardappelen te koop ,ij G.J. van Kampen-Courtin, Moordstraat 3, waisooraen. Huisdieren Knipt uw hond zelf met een electr. tondeuse. Vraagt folder S Freya, Nwe. Jonkerstraat 69, Amsterdam, tel. 020-66199 (7 150) T.k.a. witte, grijze en zwarte dwergpoedeltjes, chow-chows, boxer», goudspaniels, pekinees- jes, pinchertjes en diverse huishondjes. De Dierenvriend, Burgerhoutsestraat 124, Roos endaal. Huwelijken Weduwnaar 49 jaar met 4 kin deren 4, 13, 17 en 19 jaar waarvan de twee oudsten wer ken z.k.m. nette vrouw of on gehuwde moeder. 1 kind geen bezwaar, leeftijd van 30-42 jaax. Alleen serieuze brieven met foto (o e.r.) worden beant woord. Brieven o. no. SK 13310 R. Diversen Hond of kat haaruitval? Lavita speciaal tegen haaruitval, waarna vaste vacht, geen ha ren meer op kleren, tapijten enz. Lavita werkt als verjon gingskuur. Verkrijgbaar via dierenzaken. Gratis folder. Ge- co-Labor, Ottostr. 5, Venlo, tel. 04700-20213. UA.! T'ÜNÊ 5cramW>wr. lEEGEPtttt Donderdag 1 juli 1971 (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL, De bleke gezichtjes van de rennertjes in de West- brabantse jengdronde zijn gisteren een beetje van kleur veranderd. Dat kon gebeuren, omdat het zonnetje het ditmaal niet liet afweten. Het werkte door op het moreel van coureurs en ploegleiders, die er mede door de steun van het in groten getale opgekomen publiek de sfeer uitstekend inhielden. Dat alles was er de oorzaak van dat de koers gisteren in de lommer rijke omgeving van Wouwse Planta ge en op de vlakke Belgische wegen, vrijwel vlekkeloos verliep. Ach, na tuurlijk waren er wat valpartijtjes en reden de nodige coureurtjes plat, maar zij werden direct geholpen in de bezemwagen, waar het aanbod be paald een stuk minder groot was dan het vorige jaar, toen de rennertjes op de Belgische kasseien werden gege seld door regen en felle windvlagen. De militaire sprint op het excerci- tieterrein van de legerplaats Ossen- drecht verliep bijzonder vlot. Binnen een uur hadden alle zeshonderd ren ners hun sprintjes van honderd me ter in de benen zitten. Een debutant in de ronde bleek aftrek van handicap en strafpunten de sprint er het best van afge bracht te hebben. Dat was de elfja rige G. Leys uit Klundert van de ploeg van Steila Artois, die gister avond de speciale prijs van prins Bernhard ontving en tevens de gele trui kreeg als leider van het indivi dueel klassement. Even veel punten haalde D. de Vries uit Boven,karspel (Luijtgaar- den), die als tweede werd geklas seerd. De ploeg van de Roosendaalse fritesbakker Janus Dekkers deed het op deze eerste dag zeer goed. Hoewel de baas zelf niet aanwezig is hij is plotseling in het ziekenhuis opge nomen maakte de Roosendaalse prins Carnaval Ward Goderie als lei der van deze ploeg een fenomenaal debuut. Zijn equipe won het ploegen- klassement en werd daardoor be loond met de Stem-beker. Bovendien klasseerden twee renners van deze ploeg zich als resp. derde en vierde. Dat waren J. Idili en P. Mors. Veel verschil in het klassement is er echter nog niet, zodat er van daag, wanneer in Zundert de indivi duele tijdrit wordt verreden, wel weer de nodige verschuivingen zul len optreden. (ADVERTENTIE) m GEVnAUSEERDMET MEERPUURSAP (Van een onzer verslaggevers) HULST Dinsdag 3 augustus vertrekt voor de tiende achter eenvolgende maal een touringcar vanuit Hulst met bestemming Ke- velaer. De bus brengt nu reeds 10 jaar achtereen ongeveer zo'ii 40 mensen uit heel Zeeuwscli- Vlaanderen naar dit beroemde Duitse bedevaartsoord. Dit was voor de organisator van deze be devaart, de heer J. Stevens uit Hulst, aanleiding om aan deze tocht zoveel mogelijk publiciteit te geven en vooral te trachten jongeren mee te krijgen. Want ondanks de afnemende be langstelling voor geloofszaken cn de krithische houding van de jeugd te genover dit thema heeft hij het volste vertrouwen in diezelfde jeugd en is er, tevens van overtuigd dat ook voor hen een, zoals trouwens voor iedereen, een bedevaart zin heeft. De heer Stevens: „Er is in verge lijking met vroeger veel veranderd, maar het is er niet slechter op geworden. De jeugd is kritischer. Ze ageren tegen datgene wat de oude ren opgebouwd hebben en vaak niet ten onrechte. Maar dit wil niet zeg gen dat de jeugd slechter is. Wij waren in onze jonge tijd ook niet gemakkelijk en lagen soms ook met de oudere generatie overhoop, omdat wij andere standpunten hadden dan zij. En het feit dait ze lange haren hebben en vreemde kleren dragen heeft niets met het karakter te ma ken". Met deze uitspraak toont de heer Stevens dat hij ondanks zijn 74 jaren nog veel begrip voor het doen en laten van de jeugd kan opbren gen, iets waardoor hij, zoals hij zelf zegt ook altijd jong van geest is gebleven. De heer Stevens zou niets liever zien dat de jeugd ook belang stelling voor zijn bedevaart gaat to nen. „Laat ze maar eens een keer mee naar Kevelaer gaan. Ze hoeven zich dan beslist niet aan ons gedrags patroon aan te passen. Laat ze maar gerust hun eigen muziek meebrengen bijvoorbeeld. Ik per soonlijk hoor heel graag beatmu- ziek". Volgens de heer Steve s gaan er steeds meer mensen naar Kevelaer. „In 1969 w-aren er 360.000 officieel geregistreerde bezoekers en verle den jaar w,axen er dat reeds 470.000. Bij deze cijfers zijn de bedevaart gangers die per auto komen nog niet eens meegeteld"- Het idee om vanuit Zeeuwsch- Vlaamderen naar Kevelaer te ga-an is ontstaan in 1958 toen het toenmalige hoofd van de paters Maristen in Hulst, pater Van Bekhoven, de heer Stevens adviseerde om er heen te gaan. Deze man volgde dit advies meteen op en vergezeld van nog vier enthousiastelingen ging men op de fiets naar Kevelaer. „Wij deden er twee dagen over. We hebben het drie jaar lang volgehouden. Vanaf 1961 reizen we met de afdeling Bre da per bus naar Kevelaer. Verleden jaar hebben we een eigen vaandel in gebruik genomen. De heer Fru- meaju senior die jarenlang de toch ten vanuit Breda heeft georgani seerd kwam ons naar aanleiding daarvan feliciteren en zei: „Jullie uit Zeeuwsch-Vlaanderen hebben in negen jaar meer gepresteerd dan Breda in 253 jaar". (Van onze correspondent) VLISSINGEN In het Vestzak theater Eedenburgh van de Zeeuwse Comedie zal van 17 juli tot 15 au gustus iedere middag van twee tot zes uur een expositie worden gehou den van een twintigtal tekeningen van de Zeeuwse kunstenaar Peter van Beveren uit 's-Gravenpolder. De ruimte wordt aangeboden door de Zeeuwse Comedie die het repertoire van het komende toneelseizoen heeft vastgesteld. Naast de eenaeter „Dog" zal ook de eenaeter „Op weg naar Tarr" op het programma komen, alsmede het bekende stuk van Hugo Claus „Mamma, kijk, zonder handen". Ook Telemachus Clay van -John Louis Carlino wordt op de planken ge bracht. Het ligt tevens in de bedoe ling van de Zeeuwse Comedie om tot uitwisseling met andere vestzak theaters te komen. b - ==aat -- -~r-— Propagandist van bedevaart naar Kevelaer, de heer Stevens, met zijn vrouw, uit Hulst. (Van onze coi-respondent) SLUIS De raad was vlot in het afwerken van de agenda. Bij de be handeling van het subsidieverzoek van de stichting het Zeeuwse Land schap, die ojn. het Zwin beheert vestigde de heer Van Soolingen er de aandacht op dat enkele inwoners van Retranchement, die uit traditie in de broeitijd het tliahs verboden Wingebied betreden, om er zeekraal en zouterik te snijden, door de rijks politie zijn bekeurd. De. meeste oudere inwoners van Retranchement doen dit al jaren en brengen aan het vogelbestand geen enkele schade toe, eerder het tegen deel. De door de stichting Het Zeeuwse Landschap aangestelde be waker voor dit gebied had geen be zwaar tegen de onschuldige hande lingen van de zeerkraaisnijders. Het politie-optreden heeft bij deze men sen wel enige ontstemming verwekt. De voorzitter deed de toezegging deze kwestie met de politie te be spreken, zodat wellicht nog een be vredigende oplossing kan worden ge vonden. De raad besloot aan de stichting Het Zeeuwse Landschap een jaar lijkse subsidie van 65 te verlenen. De gemeenteraad ging ook akkoord met de aanstelling van een logope dist bij de schoolartsendienst Zeeuwsch-Vlaanderen. De -stichting Omloop voor Zeeuwsch-Vlaanderen krijigt de gevraagde bijdrage van drie cent per inwoner. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS De meerderheid in de gemeenteraad van Sluis is van me ning dat het dagelijks bestuur van de PZEM niet is te handhaven- Aan de heer O. de Milliano werd echter machtiging verleend om iin de op 9 juli te houden algemene aandeelhou dersvergadering van de PZEM naar bevind van zaken te stemmen voor of tegen het aanblijven van het dagelijks bestuur. De heer De Milli ano stelde namelijk dat er in ge noemde aandeelhoudersvergadering feiten naar voren kunnen komen die mogelijk een andere mening over het dagelijks bestuur billijken dan op het ogenblik die van de meerder heid van de Sluisse gemeenteraad. Concerten In de Hervormde kerk te GrGoede zullen in juli verschillende orgelconcerten worden gegeven. Op 7 juli speelt Daan Ver hulst uit West-Kapelle met J. Snij ders uit Middelburg. 14 juli speelt Arie Karreman uit Hoek met me vrouw V. Rooijen uit Brussel (zang). 21 juli B. Prakke uit 's-Heer Hendrikskinderen (fluit) en A- Beekman uit Souburg. A. Beekman zal op 28 juli met Ellen de Widt (sopraan) concerteren- De aanvang is steeds 8 uur (Van onze correspondent) WESTDORPE Vanaf zaterdag tot en met dinsdag- wordt in West dorpe de jaarlijkse kermis gehou den. Verschillende comité's, vereni gingen en particulieren hebben ini tiatieven genomen tot activiteiten. Dansliefhebbers kunnen zaterdag vanaf half acht in de zaal van „Het- oude Raedhuijs" terecht bij de groep „Cobra" uit Rotterdam. De voetbalvereniging „RIA-W" or ganiseert 's middags een groot voet baltoernooi voor junioren, waaraan tien ploegen zullen deelnemen. In café De Sport bij B. Muijlwijk is er een schieting op de liggende wip. die om 3 uur begint. Zondag speelt het eerste elftal van de voetbalclub een vriendschappelij ke wedstrijd tegen SDO uit Lams- waarde. Een voorwedstrijd gaat tus sen de A-junioren van Westdoroe en hun vrienden uit Philippine. Op het terrein achter café „Cen traal" hij A. Dehulsters is een dans tent geplaatst, waarin gedurende de kermisdagen een disco-show gehou den wordt, met de medewerking van „Disco Poly Pam". De bandboogschuttersvereniging St. Sebastiaan geeft sehietin^en op de staande wippen in de Molenstraat op zondag en maandag. Ook de zeer oude sport gaaibollen is in Westdor pe ieder jaar erg in trek- Maandag en dinsdagmorgen beginnen de wed strijden al om half tien op het terrein achter Het Oud Raedhuijs. Het hoogtepunt van de Westdorp- se kermis wordt ongetwijfeld weer de wielerwedstrijd voor amateurs, op dinsdag. DEN HAAG Nederlands m.o. a: J.G. de Lange, Spijkenisse- MIDDEELBURG 29 juni: Aard beien per doos 46-55, Eerstelingen: bo. 29-37,rgr 31-44, dr. 30-41, kr. 39- 57. Aanvoer 16 Ton. (Van onze correspondent) SCHOONDIJKE In de rijks middelbare landbouwschool te Schoon dijke vond de uitreiking plaats aan de geslaagden. De waarnemend voor zitter van de commissie van toezicht, de heer J. B. Becu, kon in zijn ope ningswoord behalve de ouders der geslaagden, ook vertegenwoordigers van verschillende organisaties, verenigingen en scholen welkom heten. Hij deelde mee dat ondanks donkere wolken die er, ook voor de landbouwscholen zijn, volgend jaar toch weer gestart kan worden met een tweejarige opleiding. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In een vrij om vangrijk boekwerk (met plattegrond) geeft het gemeentebestuur van Ter- neuzen haar toekomstvisie op de speelgelegenheden die (nog) moe ten worden gecreëerd. In de inlei ding wordt gesteld dat ook het Ter- neuzense gemeentebestuur het grote belang voor de samenleving onder schrijft voor wat betreft de moge lijkheden tot recreatie, vorming en ontplooiing van de jeugd. Vooruitlopend op het totale aspect van het jeugdbeleid heeft het Ter- neuzense gemeentebestuur, gezien de grote mate van urgentie op dit punt in de bestaande wijken, gemeend haar visie ten aanzien van de open luchtspeelplaatsen te moeten geven. Voor de kern Terneuzen wordt gedacht aan een speelplaats in de binnenstad, "het „plan Java", de bo men- en bloemenbuurt, de oranje- buurt (waar reeds een speeltuin aan wezig is) ,de schrijversbuurt de schilders- en natuurkundi'genbuurt (Serlippenspolder). de componisten- buurt, de Katspoider, Driewegen en Othene (van deze laatste kan mo menteel nog niets gezegd worden). Tenslotte zijn er de wijk „hof Zel- den-rust" en de „buiten"kernen Biervliet, Hoek en Sluiskil. In de laatste kern is een goed ingerichte speeltuin aanwezig. In de kernen Zaamslag/Spui is, voor zover het zich thans laat aanzien weinig ruim te voor het aanleggen van goede voorzieningen. De bestaande zijn in slechte staat van onderhoud en moe ten nagenoeg geheel worden ver nieuwd, De kosten voor al deze noodzake lijke voorzieningen zijn hoog. Vol gens de berekeningen kost een kleu terboek (625 m2) ongeveer f 17.000,-. Een trapveldje (1250 m2) vergt een zelfde bedrag: een speelweide, be rekend op 1400 m2, komt op f 23.000,- en een rolschaatsbaan (1500 m2) op f31.000,-. Een bouwspeelplaats, die berekend is op een oppervlakte van 10.000 m2 zou f 164.000.- moeten kos ten. Als het Terneuzense gemeentebe stuur alle plannen die het op het gebied van speeltuinvoorzieningen heeft, wil realiseren, zal dit de ge meente niet minder dan 2.344.765 gulden kosten. Zwembad Door burgemeester A. Schipper van Oostburg is on danks hevige regenval het zwembad De Molenkreek symbolisch geopend. Men moest daarna een toevlucht zoeken in zaal Wijffels waar allen druipnat arriveerden. De officiële opening geschiedde nu door het overhandigen van de sleutels aan de burgemeester door de 81-jarige P. Moelaart, die steeds als sleutelbewaarder heeft gefun geerd omdat hij naast het sportter reincomplex woont. Nieuw postagentschap Vandaag wordt om 10.30 uur een nieuw post agentschap van de PTT geopend op het adres van mevrouw M. C. van de Bosse, Rijksweg 31 in Eede. Deze opening betekent dat vanaf vandaag het hoofdagentschap van E.A.M. van de Winckel gesloten zal zijn. (Van een onzer verslaggevers) OVEZANDE-HEINKENSZAND B. en w. van Borsele stellen de gemeenteraad voor, om in zijn eerst volgende vergadering (dinsdag) een bezwaarschrift van de commissie voor wijkverpleging van de Groene Kruisverenigingen Onewegen-Uve- zande, Ellewoutsdijk en Oudelande tegen de beslissing van het gemeen tebestuur van Borsele om per 1 januari 1971 de gemeentelijke bij drage in kleuter- en zuigelingenver- voer te beëindigen, ongegrond te verklaren. Het betreft hier een be sluit van 16 februari met betrekking tot vervoer van en naar de consulta tiebureaus. Het verweer van de commissie komt in het kort hier op neer: 1. Het vervoer van de zuigelingen en kleuters naar het consultatiebu reau acht de commissie geen taak voor de kruisverenigingen. Zij acht het daarom niet op zijn plaats, diat deze vervoerskosten op een of ande re wijze ten laste van de kruisvere nigingen komen. 2. De commissie heeft er bezwaar tegen, d<at de beslissing betreffende beëindiging van de gemeentelijke bijdrage in de vervoerskosten pas 17 februari per brief is meegedeeld. De commissie beschouwt dit als het op heffen van een bijdrageregeling met terugwerkende kracht. Wat betreft de stelling dat het vervoer van zuigelingen en kleuters niet tot de taak van de kruisvereni gingen gerekend mag worden, wordt niet verder aangegeven waarop zij is gegrond. Wel wordt aandacht be steed aan de financiële consequen ties van het vervoer. „Intussen moet wel geconstateerd worden", aldus b. en w„ „dat de betrokken kruisvere nigingen de taak van het vervoer aan zich hebben getrokken. Althans: zij treden in deze regelend op". Een belangrijke reden voor het tot stand brengen van de subsidiever goeding is geweest: het brengen van eenheid in de veelheid van syste men van subsidiering die vóór de herindeling in het gebied van de gemeente Borsele bestonden. In dit kader is voor de kruisverenigingen één algemene norm vastgesteld, (n de besteding van de gelden zijn de kruisverenigingen vrij. mits zij die aanwenden in het belang van de volksgezondheid, aldus b. en w. „De kosten van het vervoer van kleuters en zuigelingen kunnen daartoe nog wel worden ger.ekend, hoewel het eigenlijk uitgaat boven hetgeen doorgaans als een normale dienstverlening van een kruisvereni ging wordt beschouwd". Volgens het college van burgemeester en wet houders zou het verlenen van een subsidie voor het vervoer betekenen dat een bepaalde aktiviteit naast de algemeen gesubsidieerde aktiviteiten gesubsidieerd zou worden. Boven dien is het, aldus b. en w„ een aktiviteit die slechts door een be perkt aantal kruisverenigingen wordt ontwikkeld. „Desondanks moeten er elders in de gemeente soortgelijke omstandigheden zijn als in het deel waar de commissie het vervoer regelt,". Wat de tweede klacht van de commissie betreft: „Gezien de rela tie die bestaat tussen de commissie en de kruisverenigingen, moet wor den aangenomen dal de commissie kennis droeg van de subsidieveror dening Borsele. Gelet op artikel 43 dezer verordening, kan het voor de commissie geen volslagen verrassing zijn geweest, dat de bijdragerege ling per 1 januari 1971 werd beëin digd". Vervolgens reikte de plaatsvervan gend directeur, A. P. de Roo, de di ploma's met een voor ieder persoon lijk woord uit aan de geslaagden. Hij roerde onder meer het probleem van de maandagmorgen aan, die in vele gevallen in grote rust verloopt. Namens de drie standsorganisaties in de landbouw sprak de heer J. Haak, kringvoorzitter van de CBTB in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Tot de geslaagden zei hij dat er voor de genen die zich volledig in willen zet ten, ook in de toekomst nog wel mo gelijkheden liggen op het eigen be drijf, maar men moet de zaak van tevoren wel goed overwegen. Daarna sprak de heer W. Noë een felicitatie uit namens de vereniging van oud- leerlingen, waarna Bram van Hoe ve namens deze bedankte. Tot slot bracht de waarnemend di recteur ir. J. Roest, dank aan de sprekers, en hij wenste de geslaag den en ouders geluk namens de school: met de hoop dat dit diploma het begin, althans de basis mag zijn voor een goede carrière. Hoewel het diploma der m.l.s. huiten de land bouw nog te weinig bekendheid ge niet, blijken er toch hier vaak moge lijkheden te liggen, zeker gezien het programma. De namen der geslaagden zijn: B- richting: G. Calon, Breskens, A. van Hoeve, Philippine, Ph. Salomé, Groe de, A. van de Slikke, Sluis, H. Tem merman, Hoofdplaat, E-richting: F. Dekker, Schoondijke, J. Guiljam en A. Tollenaar, beiden te Hoek, M. Verhelst, Sluiskil. Er werden geen kandidaten afgewezen. Vismijn Aan de vismijn 'te Breskens is aangevoerd: 2032 kg garnalen 494-679, 103 kg bot 016- 027, 4547 kg schar 016-134, 11524 kg schol 050-116, 6026 kg tong 619-981, 16734 kg kabeljauw 040-218, 644 kg wijting 024-130, 1225 kg tarbot 228- 767, 79 kg greet 140-335, 34 kg rog 167-175, 288 kg makreel 023-089, 707 kg poon 040-175, 5kg tongschar 159, 764 kg haai 016-138, 5 kg krab 106. 87 kg paling 330-831) 6 kg baars en herder 216, 154 kg inktvis 050-094. 55 kg onverkochte schar, 334 kg onverkochte wijting, 952 kg onver kochte makreel, 2098 kg onverkoch te kabeljauw. Vakantie-programma Door de evenementen-commissie is in samen werking met de Interkerkelijke re- creatie-commissie te Breskens een ontspannmgsprogramma opgesteld voor de komende zomervakantie. Op 10 juli is er op het Oranjeplein een teken- en schilderhappening voor de jeugd van 6-14 jaar, aanvang 2 uur. De bejaardenzanggroep zal op 11 juli om half 9 "s avonds een optre den verzorgen op de Camping Zee bad Breskens. In het bejaardenhuis Ter Schelde wordt op 15 juli een bejaardenavond georganiseerd met zang, declamatie en quiz. aanvang half 8. 16 juli is er in de zaal van Goedertijt een nijverheids- en huis- vlijttentoonstelling. 21 juli is er een ontspanningsavond voor Goedertijt. 24 juli zal er om half 3 worden gerolschaatst, ringgestoken en ge- hoela-hoept. Scliieting -In café R. de Vilder werd een prijsschieting gehouden op de liggende wip, waaraan 61 schut ters deelnamen. Er werd geschoten op twep wippen. De succesvolle schutter v'=rd Jo de Waal uit Os«e- nisse, 'die een hoogvogel en twee zij vogels wist af te schieten. De uitslag luidt als volgt: Wip 1: de hoogvogel werd geschoten door Jo de Waal te Ossenisse, de eerste zij vogel door J. Jorias te Koewacht, de tweede zijvogel was voor Jos Picavet te Zandberg. De meeste kleine vogels, 5 stuks, werden ge schoten door J. Verdunnen t« Graauw en A. de Blieck te Hulst. Wip 2: de hoogvogel was voor J- Hemelsoet te Sluiskil, de eerste en tjveede zij vogel was voor Jo de Waal te Ossenisse. De meeste kleine vogels, 7 stuks, werden geschoten door P. Boenne, de schapenboer van de Graauwse Paal. Sportdag Ellewoutsdijk De zwemclub Luctor et Emergo uit Ellewoutsdijk organiseert op zater dag 10 juli een gróte sportdag voor de jeugd. Iedereen die uit de gemeente Bor sele komt en in de leeftijd is tussen 6 en 17 jaar kan meedoen. Op het programma staan: appel happen, koekhappen, wedstrijd- zwemmen. hinderniszwemmen. bal oefening. gekostumeerd boegspriet lopen en fielswedstrijden. 's Avonds wordt de sportdag met een bal besloten.

de Stem | 1971 | | pagina 5