Mr. J. van Aartsen ontvangt Zeeuwse gezichten Zeeuws water wordt dood water B en w Borsele willen veer behouden BOEKWERK VAN OUDE PRENTEN Grieks iSl# Nehalennia- catalogus uitverkocht SPAANSE INVASIE OPGEPIKT Statenlid wil uitsluitsel over mandaat ZEEUWSE JONGENS RIJDEN IN JEUGD- RONDE ze... ze zijn er weer! Eede Te koud Zwaar gewond WEEKBLAD SCHUTTE VAER: Oliepijp bijna in gebruik Schoondijke neemt afscheid van meester De Klerck Kerkwerve Jongen bezweek aan verwondingen Sas van Gent Dinsdag 29 (juni 1971 Van een onzer verslaggevers). hoedekenskerke-borsele Het college van burgemeester en wethouders van Borsele is van me ning dat de veerdienst van Iloede- kenskerke (maar tezijnertijd even tueel Ellewoutsdijk) naar Terneuzen een auto-veer. moet blijven. Het Borseler gemeentebestuur zal deze mening bij de provinciale of natio nale autoriteiten naar voren bren gen. B. en w. dringen er daarom ook op aan, tijdig in de plannen ten aanzien van liet veer betrokken te worden. Wethouder (planologie) en loco- burgemeester A.M. Jansen: „Onge acht de vraag, waar het veer komt, n Hoedekenskerke of Ellewoutsdijk, zijn wij van mening dat het veer zeer zeker voor personen-auto's ge handhaafd moet blijven, mede ge zien ook de ervaring met Kruinin- gen en Vlissingen". Verbaasd is het gemeentebestuur over de houding van SGP-raadslid II. J. Boone tijdens de VVD-wens-in van afgelopen vrijdag in Hoedekens kerke. De heer Boone deelde daar mee, dat b. en w. vóór de opheffing van Hoedekenskerke als veerhaven zouden zijn en zich tegenover hoge re overheden „akkoord" hadden verklaard met verhuizing naar Elle woutsdijk. De heer Jansen: „Opheffen is geen kwestie van b. en w. maar van provincie en rijk. Ik snap niet hoe een raadslid zoiets kan zeggen- We hebben nog geen enkele mening. We kunnen het helemaal nog niet beoor delen, want we wachten nog op de cijfers die het rijk op tafel zal leggen (de begroting van de aanleg van veer-voorzienmgen in Elle woutsdijk - red.). Provincie en rijk hebben echter nog niets concreets op tafel gelegd, ook geen plannen. Het provinciebestuur heeft overi gens^ enige tijd geleden gezegd, dal er nog geen enkele beslissing is genomen en dat het zelf' ook nog op antwoord van de minister van ver keer en waterstaat wacht. Tot nu toe betaalt het rijk de exploitatiete korten. De provincie staat echt niet te dringen om het tekort bij te passen en het veer op te heffen". B. en w. van Borsele zijn wel hang dat zij tezijnertijd (weer) voor voldongen feiten worden geplaatst en zij zullen daarom voor het te laat is, de hogere overheid henaderen. Hoofdonderwijzer De Klerck uit Schoondijke: het laatste schooljaar. (Van onze correspondente) MIDDELBURG. Bij het op halen van herinneringen aan het Nehalemiia-congres zal ongetwij feld het verhaal van de voorzit ter van het Zeeuws genootschap der wetenschappen hoge ogen gooien. De bejaarde suppoost van de tentoonstellingsruimte, de Vlees hal in het Middelburgse stad huis, heeft onverwacht een bij drage geleverd aan de oplossing van het mysterie dat achter de taren van de godin Nehalennia schuilde. Op de avond voor de tentoonstelling in Middelburg door de commissaris der konin gin in Zeeland zou worden ge opend, wilde prof. Bogaers nog eens een onderschrift op een der altaren waarvan hij maar niet achter de betekenis kon komen, bestuderen. Na veel zoeken vond hij 's avonds laat de heer Somers, die in het bezit bleek van de sleutel. Hij vergezelde hem naar de tentoonstellingsruimte. Het bedoelde onderschrift was in het Grieks gesteld. Prof. Bo gaers, die dan wel heel knap mag zijn, maar het Grieks blijkbaar niet zo goed machtig was, wilde teleurgesteld de aftocht blazen, toen de heer Somers hem even te hulp schoot. Vlot vertaalde de suppoost de onderschriften. Prof. Bogaers toonde zich bijzonder gelukkig met deze gratis verta ler, die naar achteraf bleek de Griekse taal als hobby beoefent. Actie Pakistan De opbrengst van de in Eede gehouden collecte t.b.v. de Pakistaanse vluchtelingen heeft f 205 opgebracht. Vooruitzichten voor woensdag WË en donderdag, /- opgesteld door het K.N.M.I. op I. (TVuftliJ maandag nlHil om 1S.00 uur: lM^]||j]I^UIIIl!l Perioden met zon, enkele buien en temperaturen aanhoudend beneden normaal. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon: 2 tot 8; min.-temp.: 1 tot 4 graden on der normaal; max.-temp.: 2 tot 6 gra den onder normaal; kans op een dro ge periode van minstens 12 uur: 70 procent; kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: 2 tot 9; min.-temp.: 1 tot 4 graden onder normaal; max.-temp.: 2 tot 6 graden onder normaal; kans op een droge periode van ministens 12 uur: 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. Vandaag aan het strand vrij veel uren zon en overwegend droog weer. Nog een frisse zeewind bij een tem peratuur van 16 graden. Zeewater 15 graden. Vooruitzichten: Een rug van hoge druk gaat weer een tijdelijke verbe tering brengen, maar de stroming van de oceaan is nog niet gewijzigd, zodat enkele storingen later toch weer tot het vasteland kunnen door dringen en het strandweer te wissel vallig houden. "3T V' - i-ioogw&ger» Morgen, woensdag 30 juni. Bergen op Zoom: 8.37 en 20.51 uur; Hans- weert: 7.53 en 20.13 uur; Terneuzen: 7.22 en 19.45 uur: Vlissingen: 6.51 en 19.17 uur; Wemeldinige: 8.27 en 20.41 uur. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De commissaris der koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, ontving gisteren het eerste exemplaar van „Een kabinet van Zeeuwse gezichten" uit handen van de heer Dijkstra, directeur van de uitgeverij Tibula van Dishoeck uit Bussum. De samensteller van dit boek vol prenten, Herman Besselaar, die ook de onderschriften verzorgde, blijkt een man die een zwak heeft voor Zeeland. Uren -en dagen bracht hij door in de archieven van het Zeeuws Museum te Middelburg. Bij na alle prenten in dit Zeeuws kabi net zijn daar -dan ook van afkom stig. De directeur van het museum, dr. P. Vandaalen en zijn assistent A. Dumon Tak werden maandag over laden met complimenten om de wij ze waarop zij de heer Besselaar behulpzaam waren geweest. De samensteller vond zich aanvan kelijk voor een bijzonder moeilijke opgave geplaatst. Want, zo schrijft hij in zijn voorwoord, Zeeland kan men geen landstreek noemen, het is een verzameling landstreken die on derling van karakter en sfeer ver schillen Elk eiland van de Zeeuwse archi pel, ofschoon wij feitelijk hiervan niet meer mogen spreken, nu de verwerkelijking van het Deltaplan al zover gevorderd is, heeft zijn eigen begrensde historie, zijn eigen lokale kleur zijn eigen-aardigheden. Daarom is het samenstellen van een boekwerk als dit een kabinet van Zeeuwse gezichten, minder eenvou dig dan men op het eerste gezicht zou menen. Ieder deel van de provincie zou genoeg materiaal kunnen opleveren voor een boekwerk van dezelfde omvang. Dit geldt vooral voor Wal cheren, Zuid-Beveland en /Schou- wen-Duiveland, die bijzonder rijk zijn aan oude afbeeldingen van kos telijke stads- en dorpsgezichten, kerken en kastelen, en een verba zingwekkende hoeveelheid curiosi teiten op allerlei gebied. Bij het samenstellen van de col lectie voor dit kabinet zijn in hobfd- zaak deze drie eilanden aan bod gekomen. Een omvangrijk gebied als Zeeuwsch-Vlaanderen zou eigenlijk een apart boekwerk behoeven, maar omwille van de voorlopige volko menheid zijn enkele prenten van plaatsen in het belangrijke landsdeel bezuiden de Westerschelde opgeno men, (Sluis, Hulst en Axel), hoewel de samensteller -er zich pijnlijk van bewust is, dat dit veel te weinig is. De heer Besselaar prijst zich ge lukkig dat er nog zoveel afbeeldin gen van vroegere schoonheid be waard zijn ge-bleven. Er zijn werken opgenomen van diverse achttiende eeu'wse kunstenaars, zoals Cornelus Pronk, A. Schoenmaker, J. Bulthuis. J. Keer, H. Spilman, J.H. Hollestel- le, J. Philips, J. Arends. A. Schou- man en Dirk Verrijk. Het boek be vat ook enkele kopergravures uit het begin van -de zeventiende eeuw- De bekende zeventiende eeuwse il lustrator en schoolmeester I. Hilder- nisse is ook in dit boek vertegen woordigd. Een afbeelding van de Middelburgse haven die in 1625 door Adriaan van de V-enne werd vervaardigd, behoort tot een der oudste werken in dit Zeeuws kabi net.. (Van onze correspondent) GOES Bij de in aanbouw zijn de streekhuishoudschool aan de Bes- senstraat te Goes heeft zich een bedrijfsongeval voorgedaan, waarbij de 22-jarige timmerman L.W. uit Borssele van drie en een halve meter hoog is gevallen. Hij moest met hoofdwonden, een hersenschudding en schaafwonden en een gebroken pols worden overgebracht naar het St.-Joannaziekenhuis te Gies. De timmerman was in dienst van de n.v. Gebr. v.d- Poel uit Oudelande, aan de school daksegmenten aan het aanbrengen. Hij heeft daarbij het evenwicht verloren. (ADVERTENTIE) PRINS EERNHARD 60 JAAR Ter Rflecenlipid van dit heugelijk gebeuren Bhiut Oranje munt, van onze sympathieke jarige prins, een 21.6 karaats eeiiegeii souden penning, gezet met I echte DIAMANT. De achterzijde toont paleis Soestdijk,waarbo\en de ko ninklijke standaard en de Nederlandse vlag. deze zijn voorzien van kleurrijk lak emaifle. Ép» - Diamant A. 500 exempt. 7 gr O 22,8 mui a 188,0.10 li B. 350 exempt. 1 2*4 gr O 28 mm a 108,0,15 K 50 exempt. 30 gr O 38 mm A ƒ308,0,25 K D. 25 exempt. 00 gr O 38 mm A 728,0,35 K Tevens nog verkrijgbaar in deze serie KONINGIN •1 LIAAN A penning, gezet met I echte robijn. 1 ech te briljant en 1 echte saf fier. A 7 gr 0 22.8 mm f 124 B iVA gr 0 28 mm 175 30 gr 0 38 mm f 375 I) 60 gr 0 38 mm f 675 Alle penningen rijn genummerd en voorzien van een garantie verzeke ringsbewijs. Te bestellen bij banken, juweliers en reclitsstreefcs bij de ORANJE MUNT DEN HAAG, Lange Poten 5A, Tel. 070 - 64 69 24* (Van een onzer verslaggevers) GOES/M1DDELBURG „Wanneer men nu weet dat het Zuidduitse Bodenmeer reeds tol dood water is geworden en er geen kijk op is dat de Franse kalimijnen hun lozing van zout in de Rijn zullen staken, terwijl er op het Duitse dee) van de Rijn nog van vermindering van vervuiling geen sprake is, dan is het wel zeker dat er voor het Zeeuwse Meer weinig goeds uit deze richting is te verwachten". Aldus het weekblad Scliuttevaer (week blad voor de binnenscheepvaart) in een commentaar op de stellingname van het Zeeuws provinciaal bestuur ten aanzien van de afsluiting van de Ooster- schelde. „Stellingname van Zeeuws provinciaal bestuur hinkt op twee ge dachten", luidt een grote kop boven het artikel. „Zoals Gedeputeerde Staten (en nu ook Provinciale Staten - Red.) het stellen, is beslist onlogisch. Eerst moet de dam worden gelegd -en daarna moet er een onderzoek wor den ingesteld over de gevolgen er van voor het milieu. Het onderzoek naar de milieugevolgen raa-g echter niet leiden tot vertraging in -Je uit voering van de afsluitingswerkzaam heden, zo menen Gedeputeerde Sta ten van Zeela-nd". Het blad wijst er voorts op dat de toch al onaanvaardbare kwulit'it van het Rijnwater in 1970 volgens deskundigen een nogal gunstige m- druk maakte door de in dat jaar (Van onze correspondente) MIDDELBURG Het Zeeuws ge nootschap van wetenschappen zal een tweede editie van de Nelialenni- a-catalogus moeten laten drukken. De eerste oplaag van 2500 exempla ren is bijna uitverkocht. Vrijdag passeerde de 3949ste beta lende bezoeker de suppoost van de Vleeshal te Middelburg. De toeloop is zo enorm dat de voorzitter van het Zeeuws genootschap, de heer J. Glaubitz, vreest dat ook vele niet betalende bezoekers langs de bejaar de kaartverkoper, de heer Somers, zijn geslopen. Dat gevaar is nu afge wend omdat er dranghekken zijn geplaatst- De toeloop naar de tentoonstelling' gewijd aan de godin Nehalennia. verloopt buiten verwachting. aanzienlijke aanvoer van bovenwa ter. „In minder regenrijke jaren moet dus met een nog slechtere kwaliteit rekening worden gehou den". In tegenstelling tot wat dooi de minister en zijn departement door optimistische geluiden wordt gesuggereerd, blijkt zich het proces van de verontreiniging van het Rijn water sneller door te zetten dan wie ook had durven denken, aldus Schuttevaer. dat verder ook nog in gaat op de achtergronden van de stellingname van GS van Zeela-nd. „Enigszins kinderlijk doet de uit spraak van Gedeputeerde Staten aan. dat aandacht moet worden be steed aan nieuwe ideeën met be trekking tot de visserij", aldus het blad dat verderop stelt: „Een visse rij, ongeschikt voor commerciële doeleinden zal in de zuidelijke Noordzee verblijven volgens de voorspelling van de biologen. Dit is zelfs geen basis om tot overschake len van de ene soort visserij op de andere te geraken, tenzij de vissers bereid zijn. vanggronden zeer ver van huis te gaan opzoek-en. „Gezien de weinig alternatieve mogelijkheden voor de visserij en het gesuggereerde mosterd-na-de- maa-ltijd-onderzoek met betrekkin» tot de wijzigingen in het milieu van de Oosterschelde lijkt de verklaring van het provinciaal bestuur van Zeeland meer op een zich onttrek ken aan de verantwoordelijkheid voor de gevolgen van afsluiting van de Oosterschelde dan op een her nieuwde tellingname. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Voorbijgangers in de binnenstad van Terneuzen ke ken nieuwsgierig toen een vijftal meisjes onder begeleiding van een politieagent een koffiebar verlieten en in een politiebusje stapten. Dit herhaalde zich enkele keren. Specu laties over een arrestatie op grote schaal vielen niet te rijmen met de lachende gezichten van de meis jes. Het bleek dan ook niet zo'n vaart te lopen. Het optreden maakte deel uit van een. praktijkopdracht die de meisjes als leerlingen van het vor mingscentrum voor werkende meis jes ter afsluiting van hun cursus moesten uitvoeren. Verondersteld werd dat de 27 meisjes als Spaanse arbeidsters in Terneuzen waren aangekomen, waarna zij zelf de nodige formalitei ten dienden te vervullen. Zij kregen elk honderd peseta's in handen en moesten achtereenvolgens naar een bank, de VVV om informaties over logies, een hotel om een kamer te huren en een koffiebar waar ze een kleine vertering moesten nuttigen. De meisjes, die in groepjes van vier of vijf op pad werden gestuurd, schrokken niet weinig toen een poli tieagent in de koffiebar om hun verblijfsvergunning vroeg. Omdat zij die niet konden tonen werden ze uitgenodigd op het politiebureau tekst en uitleg te geven. Na afloop is er door de „Spaanse" meisjes opgelucht en hartelijk ge lachen over de ontknoping van het politieingrijpen- Allen vonden de praktische waarde van de gegeven opdracht bijzonder leerzaam. (Van een onzer verslaggevers) GOES De aanleg van de olie- pijp van Antwerpen naar Rotterdam bevindt zich in. een laatste stadium. Men is bezig met de afsluitende testen, nadat eerder de 100 kilome ter lange en 80 centimeter dikke buis met 60.000 m3 olie werd ge vuld. Hiertoe werd het in de leiding aanwezige water eruit geperst. In Antwerpen bevinden zich drie aftappunten: een bij de Chevron, een bij de SIBI-' (Petrofina en BP) en een op de Esso-werf. Men is momenteel ook nog bezig met een aansluitend pijplijn naar Feluy. De begincapaciteit het „Rotterdam- Anitwerpen-lijntj-e" is 24 miljoen ton per jaar. Door middel van een extra pompstation kan een maximumcapa citeit van 36 miljoen worden be reikt. De kosten van liet project heb ben ongeveer f90 miljoen bedra gen. SCHOONDIJKE Morgen neemt Schoondijke afscheid van „meester" A. de Klerck. Dan zit het er op voor liet 65-jarig hoofd van de openbare lagere school in Schoondijke. Na 42 jaar het onderwijs te hebben gediend, gaat hij van zijn pensi oen genieten. Hij laat niet zonder spijt „zijn" kinderen in de steek, maar, reëel als de heer De Klerck is, vindt hij het normaal dat een jonger iemand de touwtjes in handen gaat nemen. Niet dat hij zich al oud voelt. Hij is nog bijzonder levenslus tig en zal komende jaren beslist niet passief doorbrengen. Hij heeft straks bijvoorbeeld tijd om meer aandacht te besteden aan zijn postzegelverzameling, om piano te spelen en vooral om veel buiten te zijn. De heer De Klerck: „Ik ben een buiten mens. Tuinieren en vissen zijn mijn grote hobby's. Ik vermoed dat ik tijd tekort zal komen om al mijn plannen uit te voe ren". 33 jaar geleden kwam de heer De Klerck van uit Wilhelmina- dorp, waar hij 9 jaar aan de lagere school had gestaan, als hoofd naar de openbare- school van Schoondijke. In feite was dit een voortzetting van een fa milietraditie, want zijn vader en zijn zuster hadden aan de zelfde school lesgegeven. „Er is in die 33 jaar veel veranderd, zegt de heer De Klerck. Aller eerst was er voor mij het pret tige feit dat ik na zes maanden al een nieuwe school kon be trekken. Dat was echt wel no dig, want het oude gebouw stond op instorten- Het meest typische is echter dat mijn school in al die tijd niet groter is geworden. Toen ik hier kwam had ik ongeveer 80 leer lingen en nu zijn er dat nog 62. In die tijd had ik echter nog katholieke leerlingen, maar die hebben intussen hun eigen school. Ruim 800 leerlingen heeft de heer DeiKlerck in 33 jaar op de toekomst voorbereid en dat in de meest letterlijke zin. Het belang van de leerlingen stond bij hem altijd voorop. Of dat met de tegenwoordige onder wijsvernieuwingen nog zo is be twijfelt de heer De Klerck ten sterkste. „Ik ben niet tegen ver nieuwingen. Die zijn soms noodzakelijk. Mijn bezwaar te gen de huidige onderwijsver nieuwingen is echter dat' men hoe langer hoe dieper in de leerstof graaft en te weinig aandacht schenkt aan de leer ling. Ik sta een persoonlijke be geleiding voor. Ik ga gemoede lijk met de kinderen om. Dat wil niet zeggen dat ik geen orde handhaaf, maar het ligt er maar net aan hoe je dat doet. Op dezelfde wijze heb ik mijn collega's altijd behandeld. En ik moet zeggen dat de samenwer king altijd voortreffelijk is ge weest. Ik laat enkel vrienden achter- Morgenochtend nemen de kin deren in het schoolgebouw af scheid van hun hoofdonderwij zer en morgenmiddag om 2 uur begint in De Zwaan het meer officiële gedeelte. Dan is de beurt aan collega's, vrienden en oud- leerlingen om de heer De Klerck de hand te drukken. llooibroei In de nacht van zon dag op maandag is brand uitgebro ken in de landbouwschuur van A C. Bil aan de Turelureweg in Kerk werve. Een voorbijganger ontdekte de brand rond middernacht. De brandweer van Kerkwerve heeft tot maandagmorgen tien uur werk ge had voordat zij het vuur meester was. De schuur brandde geheel uit. Men neemt aan dat de brand veroor zaakt is door hooibroer. (Van een ónzer verslaggevers) HULST Het Statenlid drs. W. L. A. Lockef eer (KVP) uit Hulst heeft in schriftelijke vragen aan Ge deputeerde Staten van Zeeland uit sluitsel gevraagd over de vraag of Statenleden al of niet een bindend mandaat hebben in de vergadering van aandeelhouders van de N.V. P.Z.E.M. Hij wil weten of zij met name gehouden zijn aan hun uit spraak tégen de motie Prins (PvdA), waarin liet aftreden van het dage lijks bestuur van de P.Z.E.M. werd geëist. De heer Lockefeer wil weten of de leden van de Provinciale Staten, aandeelhouders van de P.Z.E.M., zich in de aandeelhoudersvergadering moeten uitspreken tegen een daar in te dienen motie over het aftreden van het dagelijks bestuur, ingevolge liun besluit over de motie Prins c.s. De heer Lockefeer vraagt GS of zij bereid zijn hun standpunt hier over te motiveren, rekening hou dend met de gang van zaken tijdens de discussie over de P.Z.E.M.-affaire in de' Staten. Zoals bekend heeft ge deputeerde Kaland zijn portefeuille verbonden aan de motie Prins c.s. Daardoor werd de motie weggestemd met 28 tegen 17 stemmen, nadat de motie in eerste instantie werd ge steund door een grote meerderheid van Statenleden. De heer Lockefeer vraagt GS ver der hun antwoord uiterlijk enkele dagen vóór de vergadering van aan deelhouders op 9 juli aan de Staten bekend te maken, opdat hierover bij de leden geen verschil van mening bestaat. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Tengevolge van een verkeersongeval is de 17-jarige R. van Belzen uit Vlissingen in het Bethesdaziekenhuis overleden. Zon dagnacht reed hij met een bromfiets op de Koudekerkseweg en raakte met zijn linkerpedaal van zijn brommer een verkeerspaaltje. Hier door kwam hij te vallen, raakte buiten kennis en moest naar het Bergzichtziekenhuis worden ge bracht. Hij is niet meer bij kennis geweest. (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL Het voorspel van de Westbrabantse Jeugdronde is begonnen. Toerstad Roosendaal was gisteren voor de vijftiende maal bet centrum, waar honderden jeugdige rennertjes arriveerden om zich voor te bereiden op dit evenement. Onder hen zo'n twintig Zeeuwse jongeren, die - verdeeld over twee ploegen - traditiegetrouw wel weer een duch tig woordje zuilen meespreken in het internationale gezelschap van In totaal zeshonderd rennertjes. De Zeeuwen zijn o. dei-meer on dergebracht in de ploegen van Ju weelbrood, Co-op en de benzine en petroleum handelsmij BP uit Rotter dam. V ooi-al eeu-wsch-Vlaanderen is goed vertegenwoordigd met deel nemers uit St. Jansteen, Hengstdijk, Kloosterzande en Koewacht. Nadat vandaag alle vijftig ploegen officieel worden voorgesteld, begint het voor de rennertjes het ware spektakel woensdag in de - geneu traliseerde - etappe Roosendaal-Os- sendrecht-Roosendaal voor het klas sement telt alleen de militaire Zsprint. die wordt verreden op het parkoers van de legei-plaats in Os- sendrecht. Donderdag gaat de etappe via Breda naar Zundert. Vrijdags doet de karavaan ondermeer Zevenber gen en Etien-Leur aam. Zaterdag is de laatste etappe: Roosendaal-Steen- bergen-Roosendaal. Zondagmiddag wordt het sportieve gedeelte van het evenement besloten met een cyclo cross m het Coenenpark te Roosen daal, Op de markt in Roosendaal worden zondagavond om half acht de prijken uitgereikt. Brandweer Geslaagden voor het diploma van persluchtmasker- drager te Sas van Gent zijn de volgende personen: L. de Buck, L. Sarneel, A. de Caluwe, W. Lammers, R. van Kwikkelberge en E. de Co- ninck, allen leden van de bedrijfs brandweer Suikerfabriek Sas van Gent. Docenten waren: A. Notschae- le en G. Kersbulck, brandmeesters van de vrijwillige brandweer te Sas van Gent.

de Stem | 1971 | | pagina 9