Ritmico trekt veel jeugdig publiek Buien STUDIEGROEP OOSTERSCHELDE DANKT STATEN 20.000 kaarten zijn al ©p Scouting Sas heeft nieuw gebouw moet milieu Borsele weigert Vlissingen hulp bij Total- installatie Aktie tegen opheffing veerdienst BE STEM MING SPONTANE IE ACTS ES OP GROTE STEM-ACTIE ELS (PvdA): RETURN !EM-personeel ?eg brief' bestuur directie stad streek OPTREDEN IN SLUISKIL VEELBELOVEND Concerten in tuin van Manhuis foimgrwater- Radio's gestolen Borsele houdt vuilstorters in de gaten Jeu gd vakantieweken in Terneuzen Kritiek vanD '66 op gemaal Paal Wereldwinkel praat met Hercules Christelijke zang in Breskens EMERITUS PASTOOR CL-AASSENS OVERLEDEN Jaarvergadering CBTB Lijn in onderzoek moordzaak Cora Mantel in tekeningen van Willem Buijs Middelburg. Werkdagen van 2 uur en van 14.30-17.30 uur 23 juli). Molenwater, minia- Walcheren. Dagelijks 'geopend 3 sept. BURG el Theater, 20 uur: De smok- :s van Oran 14 jr. NNA TER MUIDEN gemeentehuis, schilderijen ■eeldhouwwerkem van Jan But rron meester De Betsenbrouck 14 sept.). Dagelijks van 10-12 i 14-17 uur. ANSTEEN Sport, 15 uur: kermisschie- E. Otjes, 15 uur: binnenschie- IEUZEN xor, 20 uur: El Condor 14 jr. SINGEN ambra, 20 uur: Mira 14 jr. VEREEN Idelheimpark. Expositie 11e al" met hedendaagse sculptuur Argentinië, Brazilië, Canada, :o en de Ver. Staten, alsmede en uit Nederland en werken de onlangs overleden kunste- Oscar Jespers (t.m. 3 okt.). :nd van 10 tot 21 uur. hien nog belangrijker en ove-r- ïder is de ondergrond van jken langs de Oosterschelde is zo slecht, dat men aan dijkver- ng niet hoeft te denken. Vaak iet niet om technische redenen, het wel kan, wordt het onbe- lar duur". bij Roels ook veel gewicht in haal left is, dat de kans op •euk bij een open Oosterschel- haal leg is, dat de kans op onderd jaar. Na voltooing van eltawerken, dus na de afslui- is de kans nog slechts eenmaal vierduizend jaar. delijk Is dus wat de heer betreft („mijn persoonlijke ig") dat de Oosterschelde dicht te meer daar zijn inziens het of no return" al Is bereikt, schroeven van de zaak is niet mogelijk, omdat bet Volkerak afgesloten. Daardoor verplaat- zandplaten in de Oosterschel- :h sneller dan vroeger en dat de kans op oevervallen en ill en (en dus op overstromin- ïog beduidend groter. aerlid Peter Roels is over nóg 'eeuwse zaak erg duidelijk: de oeververbinding tussen rsch-Vlaanderen en Zuid-Be- moet er zo snel mogelijk „Zeeuwsch-Vlamingen zijn Nederlanders. Hoe eerder de .unnel-combinatie er is, des te komt er een eind aan de nu euwsch-Vlaanderen heersende lens van frustratie", aldus het 'se Kamerlid, dat tot voor kort telijk secretaris van zijn partij land was en nog steeds secre- lenningmeester is van de fe- e Tholen en voorzitter van de ïg Sint-Maartensdijk. Zijn laar de Tweede Kamer bracht >p non-actief als directeur van atselijke lts. it sinds hij Kamerlid is zijn >n nu roodgloeiend? Roels: wil ik niet beweren, maar hij nel vaak. Mensen die met pro- n zitten kunnen me altijd bel- c heb speciaal voor hun gerief utomatische beantwoorder be- oor als ik niet thuis ben". EGBERT ZIJLEMA fan onze correspondente) DELBURG. Het dagelijks r van de PZEM onder voorzit- p van de heer A. J. Kaland ich zaterdag in een brief recht- i tot het personeel van de gewend. De tekst van deze uidt als volgt: dagelijks bestuur stelt er prijs het volgende mede te delen. moment bevindt onze maat- ij zich in een periode waarin Ddzakelijk is voorlopige maat- i te nemen om de goede voort an het bedrijf te verzekeren, e is besloten dat voorlopig bij tenis van de directeur, het da- bestuur, tezamen met de ad- lirecteuren de directie zal voe- -t dagelijks bestuur stelt zich aartoe wekelijks in vergade- ieen te komen met de adjunct- iren, hetgeen ook de commu- van binnenuit het bedrijf naar uursorganen kan bevorderen. :al u duidelijk zijn dat op dit t geen uitvoeriger informatie erstrekken. Het dagelijks be leeft echter het voornemen idden juli nader mededelingen Gaarne doen wij een beroep ■aan mee te werken dat weel de sfeer en harmonie kan voortgegaan. Maandag 28 juni 1971 (Van een onzer verslaggevers). SLUISKIL Onder grote belang stelling werd in de Paterskerk te Sluiskil een jongcrendienst gehou den met medewerking van het jon gerenkoor met ritmische begeleiding „Ritmico" onder leiding van de heer W. Meijs uit Temeuzen. De eigentijdse muziek en teksten van de eucharistieviering vielen bij zander in de smaak getuige de vele complimenten, die de leiding van het jongerenkoor na afloop van de dienst mocht ontvangen. „Ritmico" begint behalve in Zeeuwsch-Vlaanderen ook in België een graag gehoord koor te worden. De heer Meijs heeft verscheidene uitnodigingen voor een optreden in beraad. Zaterdag 3 juli vindt het eerste optreden in België plaats en wel in de Onze-Lieve-Vrouwekerk te Lokeren. Het Terneuzense gezelschap krijgt voor deze gelegenheid versterking van de heer J. Dhont, die in de jaren vijftig vaak heeft meegewerkt aan een radioprogramma van de AVRO. De heer Dhont bespeelt een meer dan tweehonderd jaar oude viool. De mogelijkheid is niet uitgeslo ten dat het Ritmico-koor ook in Frankrijk een jongerendienst zal verzorgen. Na de vakantie wordt een programma ingestudeerd dat speciaal voor bejaarden en zieken ten gehore zal worden gebracht. FOTO BOVEN: Het jongerenkoor „Ritmico" uit Temeuzen dat in Zeeuwsch-Vlaande- ren en België een groeiende bekend heid geniet. 9 De Belgische violist J. Dhont die medewerking verleent aan het Rit mico-Jco or. (Van onze correspondent) GOES In de serie concerten gaf liet muziekgezelschap Oefening en Uitspanning uit Kattendijke onder leiding van Foort Smit in de tuin van het Manhuis een concert. Tijdens het concert, dat bestond uit klassieke en populaire werken, bleek dat het ge brek aan voldoende muzikanten het gezelschap veel parten speelt. Bovendien werd de kwaliteit van het gebodene afbreuk gedaan door dat er nogal eens een valse noot werd geblazen. Aan deze reeks, die wordt georganiseerd door de subcom missie Manhuis-tuineoncerten van de commissie muziekconcerten Midden- Zeeland, wordt meegewerkt door bij na alle Maasbands en fanfares uit de gemeente Goes. Vanavond is de beurt aan Excel sior uit 's-Heer Arendskerke, terwijl morgenavond Euphonia uit Goes haar aandeel levert. Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag, opgesteld door het K.N.M.I. op zondag om 18.00 uur: Zonnige perioden, met vooral later buien. Temperaturen iets onder normaal. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland Voor dinsdag: min.-temp.: om streeks normaal; max.-temp.: van 3 graden onder normaal tot ongeveer normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. Voor woensdag: aantal uren zon: 4 tot 11; min.-temp.: omstreeks nor maal; max.-temp. van ongeveer nor maal tot 3 graden onder normaal; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent; kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Strandweer Vandaag opklarin gen, overwegend droog en een zwakke zeewind. Temperatuur 16 tot 18 graden. Zeewater 15 graden. Vooruitzichten- Deze laatste Junida gen blijven iets te koel strandweer geven met zonnige perioden en een kleine buienkans Morgen, dinsdag 29 juni: Bergen op Zoom 7.59 en 20.12 Hansweert 7.11 en 19.29 Temeuzen 6.37 en 13.58 Vlisingen 6.05 en 18.30 Wemeldinge 7.49 en 20.02 (Van onze correspondent) Steeds meer worden tijdens de weekeinden diefstallen gepleegd. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd uit een aan de Westkolkstraat te Terneuzen geparkeerde auto een autoradio en een regenjas gestolen. Klaarblijkelijk heeft men zich met een valse sleutel toegang tot de wagen weten te verschaffen. Gedu rende dezelfde nacht werd van een op de werf te Sluiskil gelegen schip eveneens een radio ontvreemd en in de nacht van zaterdag op zondag werd een transistorradio uit een op de markt te Terneuzen geparkeerde auto gestolen. De dieven sneden de linnen kap open. (Van een onzer verslaggevers) BORSELE Bij een door de dienst gemeentewerken van Borsele ingesteld onderzoek naar het ge bruik van de gemeentelijke vuil stortplaats is gebleken dat op deze belten met uitzondering van die te Baarland en Borssele, slechts huis vuil, grof vuil en klein bedrijfsvuil van in de gemeente gevestigde be drijven wordt gestort. Dit delen b en w van Borsele mee in hun door de gemeenteraad ge vraagde pre-advies bij een brief van de Vereniging Milieuhygiëne Zee land over eventuele stortingen van fluorhoudende afvalstoffen op vuil nisstortplaatsen in deze gemeente. Op de belt te Borsele wordt bo vendien bouwafval gstort, afkomstig van de lit aanbouw zijnde elektrici teitscentrale en te Baarland afval stoffen van de ter plaatse gevestigde conservenfabriek. Niet is gebleken, dat andere industriële afvalstoffen op de gemeentelijke belten wordt gestort, aldus b en w „Wij voegen hieraan nog toe dat op geregelde tijden de aard van de gestorte afval stoffen wordt gecontroleerd. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het jeugdvakan- tie-comité Terneuzen organiseert ge durende de periode van 20 juli t/m 6 augustus jeugdvakantie-aktivitei- ten. In tegensteling tot voorgaande jaren waarin de aktiviteiten gecon centreerd waren binnen een week, is er nu gedurende drie achtereenvol gende weken, dag in dag uit, de (.mogelijkheid om uit een scala van evenementen een keuze te maken. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De studiegroep Oosterschelde heeft in een brief aan provinciale staten van1 Zeeland haar „loyale dank betuigd voor de uitvoerige wijze waarop het provinciaal bestuur van Zeeland de Staten over het vraagstuk van een open of gesloten Oosterschelde heeft ingelicht". In het bijzonder betreft deze dank de mededeling dat Gedeputeerde Staten een diepgaand onderzoek voorstaan naar de gevolgen van de afsluiting van de Oosterschelde, met name ten aanzien van de milieu hygiënische aspecten. De studiegroep schrijft dat de mi lieuhygiënische aspecten in zeer sterke mate pleiten tegen afsluiting van de Oosterschelde en voor een alternatieve beveiliging van de oe vers. „Hoe die alternatieve veilig heid het meest doelmatig kan wor den bereikt blijve verder in dit stadium door onze groep onbespro ken. Mogelijk zal uit de reeks offi cieel ingestelde werk- en studie groepen nader licht komen". „Te denken valt b.v. aan een dam, voorzien van schutsluizen voor de scheepvaiart tussen Duiveland en Tholen. Hierdoor zou de gevreesde uitwerking van de ebstroom vanaf de Volkerakd-am te beteugelen zijn. Het is een gedachte welke reeds op een zeer vroeg tijdstip bij het over wegen van Deltaplannen aan de or de is geweest", aldus ir. J. Loeff, voorzitter van de studiegroep. Hij vervolgt: „In ieder geval heeft de ontwikkeling van de laatste jaren een einde gemaakt aan de euphorie of begoocheling dat, zoals in 1969 van regeringszijde werd gesteld, geen nieuwe elementen bekend zijn geworden die bij de voorbereiding en de behandeling van de Deltawet of bij de overige discussies daarom trent nog niet bekend waren en In de overwegingen zijn betrokken". De studiegroep spreekt het ver trouwen uit dat de statenleden waakzaam zullen blijven om een verkeerde oplossing te helpen voor komen. Zoals bericht hebben Provinciale Staten besloten dat bij de regering wordt aangedrongen dat een nieuw en diepgaand onderzoek zal worden ingesteld naar de gevolgen van de afsluiting van de Oosterschelde voor de milieuhygiëne en de visserij. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In de staten vergadering heeft de heer Kapenga (D'66) kritiek geleverd op het feit dat de werkzaamheden aan het ge maal Paal in oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren al uitgevoerd zouden zijn al vorens Provinciale Staten daarover waren ingelicht. Het betrof de aanleg van twee extra-brandstoftanks met toebeho ren, waarbij 25 procent van de kos ten voor rekening van de provincie zouden komen. Gedeputeerde Schlingemann antwoordde dat de kritiek van de heer Kapenga op een misverstand moest berusten. Het gaat in dit geval om een zuiver administratieve afwerking van een noodvoorziening die in ie der geval moest worden uitgevoerd. Door omstandigheden is vertraging ontstaan in het verstrekken van de nodige gegevens door het desbetref fende waterschap. Met alleen de fractie van D'66 tegen stemden de statenleden in met het voorstel van GS het voor reke ning van de provincie komende deel der kosten alsnog beschikbaar te stellen. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De wereldwin kel te Middelburg is uitgenodigd voor een gesprek met de bedrijfslei ding van de firma Hercules n.v. in Middelburg. Vorige week richtte de wereldwinkel te Middelburg zich in een brief tot de ondernemingsraad van dit bedrijf. Zij stelde dat de moe dermaatschappij van dit bedrijf in Amerika, oorlogswerktuigen ver vaardigde voor de oorlog o.a. in Viet nam. Zij drong er bij de raad op aan om trent deze ontwikkeling opheldering te vragen in Amerika. De wereld winkel wilde met deze brief o.a. een discussie op gang brengen binnen het bedrijf. In zijn antwoord zegt de se cretaris van de bedrijfskern niet over publikaties te beschikken waar in exacte gegevens staan vermeld waarin de juistheid van de geuite mening zou worden aangetoond. Voorts stelde de heer J. den En gelsman dat Hercules in Middelburg nog geen ondernemingsraad maar een bedrijfskern heeft. De datum van het gesprek zal nog nader bepaald worden. De wereldwinkel zou het liefst zien dat het gesprek plaats zou vinden in de wereldwinkel zelf aan de Gortstraat in Middelburg, omdat daar ruim informatiemateriaal aan wezig is. (Van onze correspondent) BRESKENS In de Nederlands- hervormde kerk te Breskens heeft een zanguitvoering plaatsgevonden, waaraan de gezamenlijke koren van de ring van christelijke zang- en muziekverenigingen in West- Zeeuwsch-VIaanderen meewerkten. De zangkoren uit Oostburg, Cad- zand. Waterlandkerkje, Biervliet en Breskens hadden zo'n 150 zangers bijeengebracht. Er werden liederen uit de bundel van Johan de Heer gezongen. Voorzitter de heer C. Bak ker kon een groot aantal mensen verwelkomen. Hij zei dat het alleen amateurs waren die aan deze avond meewerkten. Hij hoopt dat in de toe komst meerdere uitvoeringen zouden kunnen plaatsvinden. Het koor stond onder leiding van de heer A. Vergouwe uit Breskens. (Van een onzer verslaggevers) BORSELE Het gemeentebe stuur van Borsele heeft het ha venschap Vlissingen meegedeeld, niet bereid te zijn tot enigerlei medewerking voor de aanpassing van het bestemmingsplan van de voormalige gemeente Borssele om plaatsing van opslagtanks en pom pen voor het ontballasten van zeeschepen mogelijk te maken op een terrein binnendijks, ten zui den van het dorp Borsele. „Wij zijn van mening dat het zowel uit landschappelijk oogpunt als in stedebouwkundig opzicht ver werpelijk is, deze tanks uitgerekend in dit gebied een natuurgebied op te richten. Het zou tevens een eerste aanzet kunnen zijn voor de uitbreiding van de industriële ont wikkeling ten zuidoosten van de kern Borssele. Voorts achten wij het in strijd met de letter en de geest van de wet op de ruimtelijke orde ning dat door anderen dan het terza ke bevoegde gemeentebestuur een zeker terrein tot de outillage van de aan de zeedijk te bouwen steiger wordt gerekend". Bovendien hebben b. en w. van Borsele het havenschap geantwoord dat er waarschijnlijk zodanige tech nische voorzieningen zijn te trreffen dat de ballasttanks kunnen worden opgericht op het Total-terrein zelf. Het lag namelijk al van begin af in de bedoeling om de raffinaderij door een of meer pijplij dingen te verbin den. met de steiger. Het havenschap heeft tevens meegedeeld dat voor de ontvangst van zeeschepen op een in overleg met rijkswaterstaat en het loodswezen (dus niet in overleg met b. en w. van Borsele red.) be paalde plaats aan de zeedijk in de mond van de Everingen een steiger moet worden gebouwd. (Van een onzer verslaggevers) HOEDEKENSKERKE B. en w. van Borsele gaan akkoord met het opheffen van de veerdienst Hoede- kenskerke - Terneuzen. Deze mede deling van SGP-raadslid J. Boone sloeg als een bom in bij de vele tientallen Hoedekenskerkenaren die in het plaatselijke hotel Wester- schelde een wens-in van de VVD bijwoonden. De heer Boone die zijn onthulling baseerde op gesprekken „achter de schermen" met het Borseler ge meentebestuur stelde zich samen met de WD-raadsleden P. Dekker en A. de Jager positief op achter een aan het eind van de wens- zitting door de bevolking spontaan begonnen actie- De komende weken zal men zich tot de bevolking van de vijftien dorpen van Borsele en de inwoners van Terneuzen richten met een nog niet vastgestelde actievorm om de veerdienst te behouden. Het raadslid De Jager, die de felle discussie tijdens de wens-in leidde, toonde zich verontwaardigd dat het Borseler gemeentebestuur kennelijk al voor de provinciale plannen ge zwicht is, voordat de gekozen verte genwoordigers van de bevolking, sa men het beleidslichaam gemeente raad vormend, hier iets van af we ten. Tijdens de discussie bleek dui delijk dat het veer voor de bevol king van de „zak van Zuid-Beve land" onmisbaar is. Twee uur in de middag, vrijdag, 25 juni 1970, grenspost Wernhout. Het Stem-Team, met ettelijke tien duizenden computer-liftkaarten, neemt zijjn plaats in, vlak bij de Belgische douane aan de overkant van de Nederlands-Belgische grens. De actie; BeSTEMming Zon, de spectaculaire vakantie-computer- kaarten-lift-manifestatie voor al on ze abonnees is begonnen. Een etmaal tater zijn de eerste 20.000 abonnees, meegenomen in auto'svan spontaan reagerende vakantiegangers, op weg naar vele landen en streken van Europa. Zij beloofden allemaal de kaarten vanuit hun verste vakantiepunt te rug te sturen. Zij, die slechts tol Luxemburg of tot in de Ardennen reden om daar hun tent of caravan op te zetten, deden een andere be lofte: de kaarten verder te laten liften via vakantiegangers die ande re oorden op het reisschema had den. Maar niet alleen vakantiegangers uit het hele land en zelfs uit Dene marken en Zweden - de bedoeling van de actie beSTEMming Zon werd hen in het Engels of in het Duits uitgelegd - maar ook veel mensen uit het Westbrabantse passeerden afgelopen weekend de grenspost Wernhout op weg naar zuidelijke zon en zee. Ze kenden de actie al, zeker zij die zaterdagmorgen vroeg, voor hun vertrek al van de opzet gelezen hadden. Zoals bijvoorbeeld de heer F. Nijsen uit Gilze Rijen, die samen met zijn vrouw, zijn zoontje André en zijn dochtertjes Anita en Judith op weg was naar Bretagne voor een welverdiende va kantie. En mevrouw Sclirauwen, abonnee uit de Bredase Duurstedestraat, die, bij het passeren van de grenspost, de aankondiging van de actie in De Stem van zaterdag zat te lezen, toen ons team haar liftkaarten aanbood. Samen met sturend echtgenoot en zoontjes Marcel en Robert, was zij een kwartiertje tevoren gestart voor een lange vakantietocht naar het Spaanse oord Estartit. Onder al deze bedrijven door stond een welgedane Nederlandse douanebeambte, - „Sjefke" voor zijn collega's - naar al die grensvakan- tiedrukte te kijken. Met een beetje pretoogjes, want zaterdagmorgen in alle vroegte is hij zelf ook met vakantie gegaan. En ook Sjefke heeft een mede-abonnee een lift ge geven. Zijn achternaam wilde hij niet in de krant hebben. „Je weet wel", zei Sjefke, „overheidsdienst en zo. En bovendien ben ik een bescheiden mens, ofschoon ik deze actie van mijn kant uniek vind". Tot slot een hartelijk dank-je-wel aan de mannen van de Belgische douane, die de kaarten-uitdelende STEM-mensen zo voortreffelijk ge holpen hebben. En bovenaan de lijst voor een hoed met een pluim prijkt dan de rijzige en lange „financieel beambte" Lowie Helse, die met zijn rode licht-stok steeds weer kleine files creëerde, die het vragen van een lift voor onze computer-abon nees zo gemakkelijk maakte. (Van onze correspondente) SAS VAN GENT Zondagmid dag om drie uur heeft loco-burge meester W. Cotsen het nieuwe jeugdgebouw van de stichting Scou ting Sas van Gent aan de Sportkade te Sas van Gent officieel geopend. De heer Colsen verrichtte de officië le opening door met een bijltje een touw door te hakken, waarna de sleutel uit de vlaggestok naar bene den viel. De Sasse drumband en de majo rettes uit Westdorpe zorgden voor de muzikale omlijsting. Voorzitter J. de Rijk gaf in zijn toespraak te kennen dat het jeugdgebouw de naam Kwet heeft gekregen. Deze naam komt oorspronkelijk van pater de Caluwé uit Finland, die de ver kennerij 35 jaar geleden heeft opge richt, en in Finland heeft men hou ten gebouwen voor rendieren, die de naam Kwet dragen. De investering komt op f 22.000 waarvan f 15.000 door de gemeente werd gesubsidieerd. De verkennerij telt momenteel 115 leden en in september zal de meis jesafdeling van 7 tot 10 jaar, uitge breid worden. De heer Colsen en R. Marquinie, vertegenwoordiger van CRM, kregen een dankbaarheidsinsigne opgespeld. De heer Colsen haalde aan dat het spel van verkenners nog steeds zin vol is, en dat de kritiek ten aanzien van de verkennerij niet juist is. „Er is bij de verkennerij nog een zekere leiding en discipline", aldus de heer Colsen. Tevens prees hij zich gelukkig dat er nog zoveel leden zijn, en ook de leiders en leidsters die zich vrijwil lig beschikbaar stellen- De heer Col sen besloot zijn toespraak met de wens dat de verkennerij in Sas van Gent in zijn totaliteit mag groeien en bloeien. Volgens pastoor Van 'Aken ver diende de heer De Rijk een pluim op zijn hoed want voor alle zorgen en problemen wist hij een oplossing. Districtscommissaris de heer Meche- link uit Westdorpe haalde aan dat Sas van Gent altijd een bakermat van de verkennerij is geweest en hij hoopte dat dit hoofdkwartier een stimulans voor het hele district mag zijn. (Van onze correspondent) HULST Op 73-jarige leeftijd ls in het bejaardenhuis De Blauwe Hoeve te Hulst overleden de oud pastoor van Heikant, de heer J. Claassens. Pastoor Claassens is sinds 1966 met emeritaat en hij was vanaf 1943 tot 1966 pastoor van de parochie te Heikant. (Van onze correspondent). ZAAMSSLAG De kring Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen van de Chris telijke Boeren- en Tuindersbond houdt op dinsdagavond 29 juni in „De Poort" te Zaamslag haar jaar vergadering. De beide aftredende bestuursleden, de heren Joh. de Put ter en W. van Hoeve stellen zich herkiesbaar. In de pauze vertelt de heer C. Riemslag, met behulp van zijn kleurendia's, over de flora en de fauna van de Braakman. UITHOORN (ANP) Wie heeft Cora Mantel, het jonge Uitlioornse meisje, dat door wurging om het leven is gebracht, nog gezien na zondag 20 juni 's avonds om tien minuten voor half twaalf? Dit vraagt overste C. H. Honcoop zich af, die het rechercheteam van de rijkspolitie leidt dat de moord tot oplossing tracht te brengen. Het staat vast dat Cora op dat tijdstip bij de Overtoom in Amsterdam op een tram van lijn 1 is gestapt. Daar de biosoopen op en om het Leidse- plein juist uitgegaan waren, moet de tram redelijk bezet zijn geweest, toch heeft zich nog geen trampassa gier gemeld, die meent het rossige meisje te hebben gezien. Het is dubieus of Cora bij het Haarlem mermeerstation de bus van Maarse en Kroon heeft gehaald, die haar naar haar woonplaats Uithoorn had moeten brengen. Vermoed wordt dat Cora is gaan liften om op tijd thuis te komen. Overste Honcoop over de vorde ringen van het onderzoek „Er zit een duidelijke lijn in". En over de onbekende moordenaar: „Ik hab niet de indruk dat hij er op uit is geweest haar te vermoorden".

de Stem | 1971 | | pagina 9