W inkeliers van Reimer s waal willen geen vakantiesluiting Ylissinger wint internationaal beiaardconcours Rilmj trekt veel jeugd publk WEL ANIMO VOOR KOOPAVONDEN Aardenburg praat ook over PZEM J. Vereecken provinciaal schutters- koning GROOTS AFSCHEID VAN AUGUST PRESCHER Oosterschelde moet dicht, maar wel onderzoek naar consequenties milieu Buien KAPELLE VERWELKOMT AMERIKANEN P ZEM-personeel kreeg brief van bestuur over directie 1 sïad streek min— Vlissingen Kapelle Goes ZEEUWS KAMERLID ROELS (PvdA): REDDEN NO RETURN OPTREDEN SLUISKIL VEELBELOV Concerten in tui van Manhuis höogwaSer Maandag 28 juni 1971 (Van onze correspondent) KRUININGEN De gemeenteraad van Reimerswaal zal morgen nog een aanvullend agendapunt moeten behandelen. Het is namelijk zo, dat als egvolg van de herindelingswet per 1 januari 1972 alle door de voormalige gemeente vastgestelde verordeningen ten aanzien van winkelsluiting enzo voorts zijn vervallen. Teneinde enig inzicht te krijgen in de mening van de ondernemers over de diverse zaken heeft het college van b. en w. van Rei merswaal de kamer van koophandel en fabrieken van Midden- en Noord- Zeeland gevraagd een enquête te houden onder de middenstanders van de gemeente. (Van onze correspondent) AARDENBURG Burgemeester en wethouders stellen de raad voor geen subsidie beschikbaar te stellen voor de „Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen", een besluit dat ook vo rig jaar genomen werd. Op de raadsagenda staat voor mor genavond verder de ontslagaanvrage van J. A. H. van Hof te Schoondijke als gemeente-arts en gemeentelijk lijkschouwer, en de voordracht van b. en w. om H. Timmer, arts te Cad- zand, te benoemen als gemeentelijk lijkschouwer. Het college stelt verder voor grond aan te kopen nabij de Markt van I. van Gaelen en in de Reinaertstraat zulks t.b.v. parkeergelegenheid van E. Quataert. Aan de orde komt een verzoek om bouwgrond in plan West te kopen van J. de Rooy te Aardenburg. Voorgesteld wordt een verordening vast te stellen op de grondexploitatie en om aan het co mité rijtoer bejaarden een bedrag van 192,beschikbaar te stellen als bijdrage in de onkosten van de gemaakte bejaardenuitstap. Burgemeester en wethouders van Aardenburg nodigen de raad verder uit een visie te geven op de z.g. PZEM-affaire. ZAAMSLAG. Voor het 23e ach tereenvolgende jaar kwamen de kei zers en koningen van de provincie Zeeland naar Kwadendamme om de zo begeerde titel van provinciaal ko ning te bemachtigen. Ondanks de minder gunstige weers gesteldheid (regen en veel wind) was de deelname zeer groot, namelijk 26 keizers en koningen, van Zuid- Beveland en 8 uit Zeeuwsch-Vlaande- ren. Dit grote verschil komt doordat op Zuid-Beveland veel kleine vereni gingen zijn waardoor het daar gemak kelijker is om keizer te worden door drie jaar achter elkaar de konings titel te bemachtigen). In Zeeuwsch- Vlaanderen is het zo dat elke maat schappij zijn, eigen wip heeft, terwijl op Zuid-Beveland 4 a 5 maatschappij en zijn die alle op dezelfde wip schie ten. Iedere deelnemer had drie schoten naar de alleenstaande vogel. Pas in de derde ronde werd hij tweemaal afgeschoten, namelijk door Jul. Ver eecken, koning van „Willem Teil" te Kloosterzande en Om. Saeij uit Sas van Gent, als keizer van de Zeeuwsch- Vlaamse schuttersbond. Beiden moes ten dus kampen om de titel. Lang duurde dit niet want in de vierde ronde was het Jul. Vereecken die de vogel afschoot en daarmee voor het komende jaar de titel veroverde. Vol gend jaar wordt deze titel dus in Kloosterzande verschoten. Ongeluk Zondagnacht vond op de Koudekerkseweg een verkeerson geval plaats met een bromfietsbe stuurder, de heer R. van B. uit Vlis singen, die met de linkerpedaal van zijn bromfiets tegen een verkeers- paaltje kwam. Hierdoor viel de heer Van B. Per ambulance moest hij worden overgebracht naar het Be- thesdaziekenhuis te Vlissingen. Zijn toestand is zeer ernstig. Afscheid Wemeldinge heetf tij dens een bijeenkomst in het dorps huis hartelijk afscheid genomen van de heer A. P. Schouwenaar, wethou der van de gemeente Kapelle, waar van de kern Wemeldinge een onder deel vormt, die per 1 juli is benoemd tot burgemeester van Brouwersha ven. Het was bijzonder druk op de afscheidsreceptie, die het gemeente bestuur aanbood. De leiding berustte bij de collega-wethouder C. M. Da gevos, eveneens uit Wemeldinge. Er werden vele toespraken gehouden, waarin duidelijk naar voren kwam hoe A. P. Schouwenaar op vele ma nieren een stempel heeft gedrukt op het organisatie- en verenigingsleven in Wemeldinge en later op het beleid in de nieuwe gemeente Kapelle. Het onderzoek heeft plaatsgevon den per kern. Uit de enquête blijkt dat de verplichte vakantiesluiting van de winkels gedurende een week per jaar in geen enkele kern een vereiste tweederde meerderheid kan verkrijgen. Desondanks bestaan der gelijke verordeningen in alle vijf de voormalige gemeenten. Alleen in de kernen Krabbendijke en Rilland werden deze verordeningen tot en met 1970 nog jaarlijks toegepast. In de andere kernen vindt nog wel een vakantiesluiting plaats, maar alleen op basis van vrijwilligheid. Voor 1971 is door de winkeliers te Krabbendijke geen schema met de sluitingsperiode ter vaststelling aan geboden, terwjjl de winkeliersver eniging te Rilland dit schema te Iaat heeft ingediend. Het college stelt voor gezien de bovenstaande ontwikkeling de ver plichte vakantiesluiting voor de win kels in te trekken. Met name in Kruiningen wordt door een aantal ondernemers aangedrongen op het instellen van uniforme maatregelen voor de gehele gemeente voor wat betreft de koopavonden. Dergelijke koopavonden bestaan o.a. in de ker nen Rilland en Krabbendijke. Uit een enquête onder de ondernemers te Kruiningen blijkt, dat er voldoen de animo bestaat voor een koop avond. In Hansweert, Waarde en Yerseke is geen voldoende meerder heid voor een koopavond aanwezig. Een dergelijke avond is hier tot nu toe ook niet ingevoerd. In Kruiningen, waar eveneens geen koopavond bestaat en waar dus door ondernemers op aangedrongen is, zal men thans aan de raad voor stellen bij wijze van proef tot en met 30 september a.s. de winkeliers te Kruiningen toestemming te verlenen om op vrijdagavond tot 21.00 uur hun zaken geopend te hebben. Zo spoedig mogelijk hoopt het col lege van b. en w. dan met definitie ve voorstellen ten aanzien van de winkelsluitingswet 1951 voor de raad te komen. FEEST. Het feest dat de winke. liersvereniging zaterdag had georga niseerd bij het eenjarige bestaan van het winkelcentrum De Bussel in Goes- Zuid, is 's middags in het water ge vallen. Teleurstellend was het voor de organisators dat het optreden van het Goese tamboer- en trompetter korps Excelsior mislukte door de in stromen neervallende regen. Het op treden waarvoor veel belangstelling bestond werd toen verplaatst naar de bovenzaal van het winkelcentrum. Na het wegtrekken van de regenbui werd ook nog een optreden in de openlucht verzorgd. De oude lijkkoets die August Prescher van Bever naar zijn laatste rustplaats bracht, werd getrokken door vier zwarte Friese paarden. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Met een statie, een circuskoning waardig, is zaterdag August Prescher van Bever, eer tijds directeur van Circus Van Be ver naar zijn laatste rustplaats ge bracht. Dankzij de aanwezigheid van vele oude circusvrienden, arties ten en voormalig personeel van Circus Van Bever, maar vooral ook doordat in de entourage de circuspaarden niet ontbraken is deze uitvaart van August Pre scher een indrukwekkend gebeu ren geworden dat nog eenmaal de herinnering deed opvlammen aan een onvergetelijke episode in de historie van het Nederlandse cir cus. Het stoffelijk overschot werd van uit Terheijden overgebracht naar de St.-Annakenk in een zwarte staatsie- karos, getrokken door vier zwarte Friese paarden. De karos uit de koetserij van Gebr. Joosen was aan weerskanten behangen met kransen. Boven op de zware eikehouten kist lag een dressuurzweep van de negentienjarige Heleen Boltini. Hij was met rode rozen versierd. „Een eerbetoon aan deze grote fi guur uit het Nederlandse circus" zei Toni Boltini die vanuit Tilburg nog zes witte Lippizaners uit zijn circus had laten overkomen. Zij liepen voor de lijkkoets toen de lange rij Dezer dagen kwam de filmster Caroll Baker op de Amsterdamse luchthaven aan met haar hondje Show Show, een Yorkshire terriër, Zij zal in Nederland aanwezig zijn bij enkele filmopnamen. Het sterretje zou van het Italiaanse ministerie van volksgezondheid een onjuist ingevuld inentingsbewijs voor haar hondje hebben gekregen, zodat het beestje het land niet mocht binnenkomen. Hier zoekt ze telefonisch hulp. auto's langzaam van de parochiekerk van St.-Anna naar de r.-k. begraaf plaats Zuylen in Princenhage trok. Honderden mensen bleven staan en moeten op dat moment ongetwij feld oude en dierbare herinneringen hebben opgehaald aan de tijd toen Circus Van Bever met een paarden- bezit dat internationale faam genoot de stad binnentrok. Achter de met zilveren lantaarns en zwarte draperieën afgezette lijk wagen reed een auto mee die ge heel gevuld was met bloemen en kransen. Daarop stonden eertijds be roemde namen uit de circuswereld: Een laatste groet van de familie Klant-Hagenbeek, bij wie in 1959 na de rampzalige brand die het cir cus trof, de laatste Friese hengsten ondergebracht werden. Pastoor Rombouts, die voorgang in. de sobere requiemmis ging in zijn afscheidspreek niet voorbij aan het leven van August Prescher en zijn vrouw Helena van Bever, „een men senleven van roem en eer, kleinheid en eenzaamheid". „Vreugde brengen, de mensen laten lachen, verbaasd doen staan door hun paardennum- mers. Is dat ook niet een stuk van de wereld in cultuur brengen?". „Beiden leefden op als zij konden vertellen over dit leven. Over de laatste paarden bijvoorbeeld die zij na de opheffing van het circus in 1959 het terrein zagen afgaan. Hij heeft mens en dier lief gehad". Dat in de indrukwekkende rouw stoet echte Friese paarden en Lippi zaners meeliepen gaf aan deze laat ste tocht het karakter van een groots eerbetoon aan circuskoning August Prescher van Bever. „Wat overblijft" zo zei pastoor Rombouts bij de groeve „is de gedachtenis aan wat eens heel groots was". (Van onze correspondente) tionale beiaardconcours gewon- Vlissinger Ph. Broerse heeft za terdag in Hilversum het interna tionale beiaardconcours gewon nen. Aan het evenement, dat on der auspiciën van het Holland Festival werd gehouden en dat door de gemeente Hilversum in samenwerking met de Nederland se klokkenspelvereniging werd georganiseerd, deden vijf deelne mers mee. Drie Nederlanders en twee Belgen. „De deelname is niet vrij. Je moet er voor uitgenodigd zijn" zo vertelde de heer Broerse ons. Enkele jaren geleden, in 1962, was hij ook al eens van de partij. Ook toen behoorde hij tot de kansheb bers. Maar hij viel niet in de prijzen. De wedstrijd van zaterdag was gesplitst in twee delen, 's middags werden op de beiaard van het stadhuis van Hilversum vijf concerten van een half uur gegeven. De heer Broerse speelde de Beiaardsuite van Staf Neef, twee eigen composities en Exo tische Dans van Piet vande Broek. Na de pauze kregen de deel nemers een gesloten enveloppe met opdrachten. Er mocht uit drie thema's gekozen worden. De Vlissinger koos een melodie met volksliedachtig karakter. Het re sultaat moet geweldig zijn ge weest anders had de heer Broerse de trofee, een abstract kunstwerk, niet gewonnen. De heer Broerse is op Wal cheren een heel bekende figuur. Hij is al jarenlang directeur van de Zeeuwse Muziekschool in Vlis singen. Hij is bovendien al 20 jaar stadsbeiaardier van Vlissin gen en al 15 jaar van Veere en van Middelburg. Zijn opleiding genoot hij in Mechelen, op de Ko ninklijke Beiaardschool. In de "ja ren vlak na de oorlog. Jaren ge leden was het meedoen aan com positiewedstrijden een veel voor komend verschijnsel in Huize Broerse. Aangezien hij zich te oud vond worden zag hij er een beetje van af. Zo ging het ook met de vele uitnodigingen voor het geven van concerten in Bel gië en Nederland. Vroeger bracht hij daarmee vele vakantiedagen door. Nu kiest hij uit de ongeveer tien verzoeken die hem jaarlijks bereiken er nog maar twee uit. Dit jaar gaat hij concerteren in Amsterdam en Asten in Noord- Brabant. De heer Broerse is geen vreem de muziekeend in de bijt. Hij stamt uit een bijzonder muzikale familie. Met vijf broers, acht zus ters, en een vader vormden zij een leuk orkest. Terwijl moeder prachtig kon zingen. De heer Broerse toonde zich met het za terdag behaalde resultaat bijzon der gelukkig. (Van onze correspondent) KAPELLE. Kapelle staat vanaf gisteravond in het teken van de Amerikaanse jongeren die de hele week te gast zijn bij de stichting open jeugdwerk. Het is een groep van 120 jongeren die optreden als Musical Youth International zullen deze week niet alleen in Kapelle concerten ge ven, maar ook in verschillende an dere Zeeuwse plaatsen, zoals dinsdag in Brouwershaven, donderdagmiddag in de Koorkerk te Middelburg, don derdagavond in de St.-Jacobskerk in Vlissingen. Het beroemde Amerikaanse koor gaat na de Kapelse week Europa in om overal concerten te geven en komt dan eind juli nog voor, een nacht naar Kapelle terug alvorens weer naar Amerika te vertrekken. Iets latér dan gepland arriveerde om omstreeks half negen het Ameri kaanse gezelschap zondagavond bij De Vroone in Kapelle waar ze wel kom werden geheten door wethouder A. B. Schouwenaar, die wees op het grote belang van uitwisseling van jongeren van verschillende landen. Namens de stichting open jeugdwerk voerde de heer C. Balkenende het woord. Toen gingen de jongeren met him gastvrouwen en hun gastheren mee om uit te rusten van de ver moeienissen van de reis. BIGGEKERKE Boerderij anno 1668, Valkenisse- weg 33. Expositie schilderijen, aqua rellen en tekeningen van Eddy Wie- renga (t.m. 15 aug.). GOES Grand, 20 uur: Laat je niet in de boot nemen a.l. HULST Bioscoopgebouw, 20 uur: Als m'n wagentje 'ns kon praten (Walt Dis ney). Stadhuis, expositie „Mercator", oude prenten en tekeningen. Dage lijks geopend t.m. 30 juni. Boekhan del v. Geyt, Steenstraat 20. Oude kaarten en plattegronden van Zee land en Vlaanderen (t.m. 31 aug.). Warkd. 9-12 en 13-18 uur. MIDDELBURG City, 20 uur: De smokkelaars van Oran 14 jr. Vleeshal Stadhuis, expositie Neha- lennia, de Zeeuwse godin (t.m. 29 aug.). Mia. t.m. zat. van 10-17 uur, zond. van 13-17 uur. Rijksarchief, expositie „Van centrale kern tot kerncentrale, geslacht en land van Borssele" (t.m. 28 aug.). Ma. t.m. vrijd. van 9.30-12.30 uur en 13.30- 17.30 uur. Zat. van 9.30-12.30 uur. Prov. Bibliotheek (kantine), 'exposi tie van tekeningen van Willem Buijs uit Middelburg. Werkdagen van 9.30-12 uur en van 14.30-17.30 uur (tm. 23 juli). Molenwater, minia tuur Walcheren. Dagelijks geopend t.m. 3C sept. OOSTBURG Ledel Theater, 20 uur: De smok kelaars van Oran 14 jr. ST.-ANNA TER MUIDEN Vml. gemeentehuis, schilderijen en beeldhouwwerken van Jan But en baron meester De Betsenbrouck (t.m. 14 sept.). Dagelijks van 10-12 uur en 14-17 uur. ST.-JANSTEEN Café Sport, 15 uur: kermisschie- ting. E. Otjes, 15 uur: binnenschie ting. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: El Condor 14 jr. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: Mira 14 jr. ANTWERPEN Middelheimpark. Expositie 11e Biermate met hedendaagse sculptuur uit Argentinië, Brazilië, Canada, Mexico en de Ver. Staten, alsmede beelden uit Nederland en werken van de onlangs overleden kunste naar Oscar Jespers (t.m. 3 okt.j. Geopend van 10 tot 21 uur. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG De Oosterschel de moet in ieder geval wordgn af gesloten. Het kan daarnaast geen kwaad, dat een commissie van kritische deskundigen een onder zoek instelt naar de milieu hygiënische consequenties van die afsluiting. Een dergelijk onder zoek mag de werkzaamheden aan de Deltawerken evenwel niet ver tragen. Deze wijsheid stak ik op tijdens een gesprek met Peter Roels (45), sinds de afgelopen verkiezingen Tweede-Kamerlid voor de PvdA. Hij woont aan de Parallelweg 18 in Sint-Maartensdijk (Tholen), een ge ografisch gegeven waaraan Roels (een van de onderwijsspecialisten in zijn fractie) zijn nevenfunctie te danken heeft: districtskamerlid voor Zeeland. Het betekent voor de heer Roels, dat hij de Zeeuwse belangen zo goed mogelijk moet verdedigen in politiek Den Haag. En dat hoeft, om een voorbeeld te noemen, dan niet In te houden, dat hij zich blinde lings schaart in de rijen van de actiegroep, die de Oosterschelde zo nodig open moet houden. Een open Oosterschelde is volgens Peter Roels zelfs het tegendeel van een Zeeuws belang. Zinvoller dan te pleiten voor het openhouden van deze oostelijke Schelde-arm lijkt het hem dat „heel Zeeland" druk op de regeringsin- stanties gaat uitoefenen om de nade lige gevolgen van de afsluiting zo veel mogelijk te beperken. In dat kader past het ook, dat minister drs. J.A. Bakker van Ver keer en Waterstaat (of diens opvol ger) wordt omgeturnd (Roels: „Ik ga dat proberen") en alsnog zijn steun zal geven aan een onderzoek. „Ik heb goede hoop en ik verwacht zelfs, dat Bakker een redelijke man zal blijken te zijn en dat hij bereid is op dit punt zijn mening te veran deren". Zo'n onderzoek, meent Roels, is gewoon nodig, omdat men vroeger niet voldoende heeft stilgestaan Bij de gevolgen voor het milieu. Men was gewoon nog niet zo ver. „Maar ...het werk mag er niet door stagne ren. Ik zou de verantwoordelijkheid daarvoor niet op me durven nemen De veiligheid gaat bij mij boven alles, die laat ik erg zwaar we gen". De heer Roels zal de laatste zijn Om te ontkennen dat de afsluiting van de Oosterschelde milieu-hygië nische nadelen heeft. Maar, zegt hij, je kunt er iets aan doen. In de eerste plaats1 kun je het water door middel van perslucht in beweging brengen zodat ook in de diepe trog gen een goede mening tussen zout en zoet water tot stand komt. Ver der kun je dan door het toevoegen van ijzerzouten de bemestend wer kende (en dus planten- en algen- groei bevorderende) zouten in het uit Duitsland afkomstige industrie water onschadelijk maken. Op die manier valt er heel wat te redden, meent Roels, al geeft hij toe dat het een kostbare zaak wordt. Het veei gebruikte argument voor een open Oosterschelde is, dat ae Westerschelde toch ook niet wordt afgesloten? Roels: „Dat Is geen argument. Na tuurlijk geldt voor het openblijven van de Westerschelde, dat dit be langrijk is voor de Belgische scheepvaart. Er zijn echter nog meer feiten: in de Oosterschelde is het aantal oevervallen zesmaal zo hoog als in de Westerschelde en wat misschien nog belangrijker en over tuigender is de ondergrond van de dijken langs de Oosterschelde is vaak zo slecht, dat men aan dijkver zwaring niet hoeft te denken. Vaak kan het niet om technische redenen. Waar het wel kan, wordt het onbe taalbaar duur". Wat bij Roels ook veel gewicht in de schaal left is, dat de kans op dijkbreuk bij een open Oosterschel- de schaal leg is, dat de kans op vierhonderd jaar. Na voltooing van de Deltawerken, dus na de afslui- ting, is de kans nog slechts eenmaal in de vierduizend jaar. Duidelijk Is dus wat de heer Roels betreft („mijn persoonlijke mening") dat de Oosterschelde dicht moet te meer daar zijn inziens het „point of no return" al js bereikt. Terugschroeven van de zaak is niet meer mogelijk, omdat het Volkerak al is afgesloten. Daardoor verplaat sen de zandplaten in de Oosterschel de zich sneller dan vroeger en dat maakt de kans op oevervallen en dijkvallen (en dus op overstromin gen) nog beduidend groter. Kamerlid Peter Roels is over nóg een Zeeuwse zaak erg duidelijk: de vaste oeververbinding tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en Zuid-Be veland moet er zo snel mogelijk komen. „Zeeuwsch-Vlamingen zijn ook Nederlanders. Hoe eerder de brug-tunnel-combinatie er is, des te eerder komt er een eind aan de nu in Zeeuwsch-Vlaanderen heersende gevoelens van frustratie", aldus het Zeeuwse Kamerlid, dat tot voor kort gewestelijk secretaris van zijn partij m Zeeland was en nog steeds secre taris-penningmeester is van de fe deratie Tholen en voorzitter van de afdeling Sint-Maartensdijk. Zijn stap naar de Tweede Kamer bracht hem op non-actief als directeur van de plaatselijke lts. Staat sinds hij Kamerlid is zijn telefoon nu roodgloeiend? Roeis: „Dat wil ik niet beweren, maar hij gaat wel vaak. Mensen die met pro blemen zitten kunnen me altijd bel len. Ik heb speciaal voor hun gerief een automatische beantwoorder be steld voor als ik niet thuis ben". EGBERT ZIJLEMA (Van onze correspondente) MIDDELBURG. Het dagelijks bestuur van de PZEM onder voorzit terschap van de heer A. J. Kaland heeft zich zaterdag in een brief recht streeks tot het personeel van de PZEM gewend. De tekst van deze brief luidt als volgt: Het dagelijks bestuur stelt er prijs op u het volgende mede te delen. Op dit moment bevindt onze maat schappij zich in een periode waarin het noodzakelijk is voorlopige maat regelen te nemen om de goede voort gang van het bedrijf te verzekeren. Daartoe is besloten dat voorlopig bij ontstentenis van de directeur, het da gelijks bestuur, tezamen met de ad junct-directeuren de directie zal voe ren. Het dagelijks bestuur stelt zich voor daartoe wekelijks in .vergade ring bijeen te komen met de adjunct directeuren, hetgeen ook de commu nicatie van binnenuit het bedrijf naar de bestuursorganen kan bevorderen. Het zal u duidelijk zijn dat op dit moment geen uitvoeriger informatie is te verstrekken. Het dagelijks be stuur heeft echter het voornemen rond midden juli nader mededelingen te doen. Gaarne doen wij een beroep op u eraan mee te werken dat weer in goede sfeer en harmonie kan worden voortgegaan. Maandag 28 juni 1' van een onzer verslag] SLUISKIL Onder stelling werd in de Pd Sluiskil een jongerendi den met medewerking v gerenkoor met ritmische „Ritmico" onder leiding W. Meijs uit Temeuzen. De eigentijdse muziekl van de eucharistieviering zonder in de smaak getij complimenten, die de 1 het jongerenkoor na aflj dienst mocht ontvangen. „Ritmico" begint bi Zeeuwsch-Vlaanderen ooi een graag gehoord koorj De heer Meijs heeft v uitnodigingen voor een q beraad. Zaterdag 3 juli eerste optreden in Belgia wel in de Onze-Lieve-\| te Lokeren. I Het Terneuzense gezelsl voor deze gelegenheid I van de heer J. Dhont, I jaren vijftig vaak heeft rj aan een radioprogrammj AVRO. De heer Dhont bi meer dan tweehonderd viool. De mogelijkheid is nie ten dat het Ritmico-kot Frankrijk een jongeren verzorgen. Na de vakar een programma ingestu speciaal voor bejaarden ten gehore zal worden gebr» FOTO BOVEN: Het jongerenkoor „R Temeuzen dat in Zeeuwse ren en België een groeiend heid geniet. (Van onze correspond GOES In de serie coni liet muziekgezelschap Oei Uitspanning uit Kattendij] leiding van Foort Smit in d het Manhuis een concert. T concert, dat bestond uit kit populaire werken, bleek dt brek aan voldoende muzik gezelschap veel parten speel Bovendien werd de kwi het gebodene afbreuk gedi dat er nogal eens een vi werd geblazen. Aan deze wordt georganiseerd door d missie Manhuis-tuinconcerti commissie muziekconcerten Zeeland, wordt meegewerkt na alle Maasbands en fanfaij gemeente Goes. Vanavond is de beurt aa sior uit 's-Heer Arendskerk morgenavond Euphonia haar aandeel levert. Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag, opgesteld door het K.N.M.I. op zondag om 18.00 uur: Zonnige perioden, met vooral later buien. Temp iets onder normaal. Weersvooruitzichten in ci; middeld over Nederland Voor dinsdag: min.-tem streeks normaal; max.-temj graden onder normaal tot normaal; kans op een droge van minstens 12 uur: 90 kans op een geheel droog et: procent. Voor woensdag: aantal urel tot 11; min.-temp.: omstre maal; max.-temp. van ongev maal tot 3 graden onder i kans op een droge periode v stens 12 uur: 70 procent; kan geheel droog etmaal: 40 prol Strandweer Vandaag o gen, overwegend droog zwakke zeewind. Temperai tot 18 graden. Zeewater 151 Vooruitzichten- Deze laatste I gen blijven iets te koel strj geven met zonnige perioden I kleine buienkans Morgen, dinsdag 29 juni: Bergen op Zoom 7.59 Hansweert 7.11 Temeuzen 6.37 Vlisingen 6.05 Wemeldinge 7.49

de Stem | 1971 | | pagina 8