GEEN VOORKEUR VOOR PLAATS Scliilcher„Vasovic doen vergeten is moeilijke opgave" Duif van De Putter eerste UITSLAGEN VLUCHTEN VANUIT ST.-QUENTIN SLECHTS BIJ TWEE WEDVLUCHTEN OP TIJD GELOST rrico De Krijger eerste bij Volharding GERUST ONTSLAG KILLE Gerrit Blom open kampioen van Gent STRIJD OM LANDSTITEL Wedvluchten van de Snelle Duif Weinig steun voor Vitesse Record voor Jo Schout sport met kaas kun je méér Zaterdag 26 juni 1971 (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Nadat het tram melant om Johan Cruyff nog maar net is verstomd heeft Ajax ook een ander belangrijk spelersprobleem opgelost. De zorgwekkende vervan ging van Velibor Vasovic lijkt gere geld te zijn door de komst van Heinz Schilcher. Deze 24-jarige Oos tenrijker, van wie nauwelijks iets bekend is, staat in zijn land bekend als de potentiële libero van de nati onale ploeg. Maar zoals zo vaak ook Schilcher zette zijn nationale ambities opzij voor zijn zakelijke belangen. „Ik kan hij Ajax een bank rekening open en in Oostenrijk was er alleen maar de eer", legde hij bescheiden uit. Zonder de na druk te leggen op zijn voldoening, dat een Europese topclub hem bij Sturm Graz weghaalde. Een zekere reserve is ook begrijpelijk. „Ik weet nog niet wat Ajax van me wil, maar als ik ausputzer moet gaan spelen, dan wacht me een zware tijd. Vaso vic doen vergeten is een moeilijke opgave". Zijn nuchterheid en zijn aanleg staan borg voor veel vertrouwen in d'e toekomst. Ajax heeft hem daarbij een handje geholpen door een twee jarig, in plaats van een eenjarig contract aan te bieden, wat hij grif ondertekende. eerder te beurt. Maar tegen Italië en Joegoslavië stond hij er om „onbe grijpelijke" redenen naast. Zijn wrevel daarover houdt hij nu wijse lijk voor zich, omdat hij de Oosten rijkse leiders geen trap na wil ge ven, maar dat het hem nog steeds niet lekker zit, is een duidelijke zaak. (Van onze duivesportmedewerker) ZAAMSLAG In het door de afdeling Zeeland van de Nederland se Bond van Zaterdagvliegers ge houden concours vanuit Noyon, wa ren aanmerkelijk minder deelne mende duiven dan hij de voorgaan de provinciale wedvluchten, name lijk 1323. Succesvol waren een aan tal leden van de in de kanaalzone gevestigde verenigingen: „De Voor waarts" te Zaamslag-Veer en „Een dracht Maakt Macht" te Terneuzen. Zij wonnen acht prijzen in de eerste vijftien. De ruim 200 kilometer lan ge vlucht werd met een ruim ver schil gewonnen door een duif van W. de Putter uit Axel, lid van „De Voorwaarts" met een snelheid van 1483,25 meter per minuut. Tweede w<erd A. J. op 't Hof te Wemeldinge (1475,75)3 J. de Kra ker, Terneuzen (1467,51). 4 G. Fi-li- us, Wemeldinge <1465,45). 5 A. Smallegange, Terneuzen (1438,19) die ook de 7e prijs won. 6 A. Pauwe, Yerseke. 8 H. de Feijter, Zaamslag. 9 C. de Nooijer, Arnemui- cien. 10 A. Zoetewey, Yerseke. 11 R. Harms, Zaamslag. 12 J. Zegers, Ter neuzen. 13 C. Hundersmarck, Goes. 14 Opnieuw de winnaar W. de Put ter. 15 A. Klap, Wemeldinge. De snelheid van die laatste prijswinnen de duif bedroeg 1816,16 meiter per minuut. Uitslagen wedvluchten vanuit St.- Quentin. „Recht voor Allen", Sluis met 118 oude duiven, hoogste snel heid 1397 meter per minuut. 1 en 4 P. de Smit. 2 O. de Meijer. 3 G. de Meijer. 5 J. van Ommen. 6 P. de Clerck. 7 J. Wage. 8 J. Dezutter. 9 O. Moens. 10 A. van Hameghem. Met 94 jonge duiven, hoogste snelheid 1360 meter per minuut. 1 en 9 A. Dierkx. 2 E, Baert. 3 en 4 J. Slabey. 5 en 8 P. van Grol, 6 P. Goossen. 7 J. van de W-ege. 10 M. Baart. „Eer ste de Beste", Schoondijke met 91 oude duiven, hoogste snelheid 1346 meter per minuut. 1 en 7 J. Trer- noois. 2 W. de Hullu. 3 P. Ras. 4 J. de Zwart. 5 P. de Hullu. 6 J. Pijcke, 8 S. Taillie. 9 P. Gornelis. 10 P. de Hullu. Met 89 jonge duiven, hoogste snelheid 1310 meter per mmuut. 1 A. de Poorter. 2 W. de Hullu. 3 S Huiigh. 4 en 5 C. Jansen. 6 G. Dobbelaere. 7 J. Buize. 8 S. Taillie. 9 J. de Zwart. 10 H. van Kouwen- berg. „Strijd in Vrede", Groede met 129 jonge duiven, hoogste snelheid 1308,44 meter per minuut. 1 en 9 I. de Schipper. 2 D. Ekkebus. 3 A. Ekkebus. 4 J. Blaakman. 5 en 10 L. van de Wege. 6 A. Dezutter en zoon. 7 en 8 H. Hendriks. Met 99 oude duiven, snelheid 1461,52 meter per minuut. 1 en 7 W. Risseeuw. 2 D. Ekkebus. 3 4 en 8 G. Dusarduyn. 5 J. Elfrink. 6 Ch. van de Bossche, en 10 H. Elfrink. „De Getrouwe Duif", Cadzand met 158 jonge dui ven, hoogste snelheid 1370 meter per minuut. 1 W. Goossen. 2 D. Erasmus. 3 G. Schrier. 4 J. Visser. 5 I. Porrey. 6 en 8 J. de Meij. 7 J. Legasse. 9 A. Duininck en zoon. 10 J. Kools. Met 68 oude duiven. 1 J. Visser 1357 meter per minuut. 2 3 en 9 A. Duininck en zoon. 4 en 10 D. van Houte. 5 I. Goossen. 6 A. Vasseur en zoon. 7 A. de Putter en zoon, „De Bonte Duif", Aardenburg in samenwerking met „De Grens- vliegers" te Eede. Deelname 74 jon ge duiven, hoogste snelheid 1439,6 meter per minuut (vloog een kwar tier los). 1 en 4 J. de Klerck. 2 en 6 R. Galle. 3 en 8 M. de Jaeger. 5 en M. de Smet. 9 G. Standaert. 10 I. Duininck. De transfer van Heinz Schilcher kwam in een recordtijd tot etaind. Zijn persoonlijke eisen, waaronder een handgeld van veertig mille, wa ren voor de Ajiax-lei'ders geen strui kelblok vian betekenis en drie dagen, na het eerste contact, verleden week vrijdag, kwam een transactie voor het grootste deel ail in kannen en kruiken. Vanaf dat moment voelde Schilcher zich Ajaeied, want hij kon zich tamelijk niet voorstellen, dat zijn werkgever Sturm Graz bezwa ren tegen een verkoop zou inbren gen. De situatie in het Oostenrijkse voetbal is namelijk al jaren zo be droevend slecht, dat wie weg kan meestal weg mag. De transfersom van Schilcher (bijna twee ton) was ernaar. Waar een club in Nederland 'een goede eerste divisiespeler voor koopt, wordt in Oostenrijk gezien als een bedrag van recordhoogte. Hoiewel het voetbal natuurlijk wel in kwaliteit verschilt, zijn de nor men van het transfersysteem daar wel beter. Heinz Schilcher, die het afgelopen seizoen de achterhoede van Sturm vrijwel op zijn eentje organiseerde, is niet aan de plaats van ausputzer gebonden. Het is even goed denk baar, zeggen deskundigen in Oosten rijk, dat hij zich hij Ajax zal ont wikkelen tot een zeer bekwame middenvelder. Hij heeft er de speci fieke eilgeirasoh/appen (hard voor kle en zeer steTk in de lucht) voor. Zijn voorkeur is moeilijk te peilen, omdiat hij zich verschuilt achter de uitspraak: „Het maakt me totaal niets uit". Hij prefereert wel aus putzer boven centrale verdediger in de mandekking. Ajax kan nu gerust zijn. Als de gemoedelijke Stefan Kovacs, trainer van Steaua Boekarest en ex-oefen- meester van het nationale elftal van Roemenië, het Amsterdamse aanbod accepteert, dan krijgt hij de be schikking over een elftal, waarin het „achter" in ieder geval goed zit. Behalve Heinz Schilcher kan ook Horst Blankenburg eventueel de rol van Vasovic overnemen. „Vreemd genoeg beschouw ik hem als mijn grootste rivaal voor de plaats van libero, de man, die mij ontzettend bij mijn transfer heeft geholpen, Horst Blankenburg kende ik name lijk nog uit de tijd, dat hij voor Wiener Sportclub speelde?", aldus de Oostenrijker. Zijn entree bij Ajax mag als een volslagen verrassing zijn aangeko men. Zijn vertrek bij Sturm Graz niet! Ondanks de opslag, die zijn Oostenrijkse werkgever hem beloof de, zag hij geen kans raaaist zijn studie in de chemie een onbezorgd bestaan er op na te houden. Daarom stopte hij met zijn leeractiviteiten en besloot hij ail lang geleden van olub te veranderen. Heinz Schilcher had aanbiedingen van Torino, FC Zürich en Rapid Wien. Maar toen Ajax vorige week op de markt ver scheen, verdween zijn twijfel. Hij zou full-prof worden, een status, die voor hem van levensbelang was. „Ik heb altijd het vermoeden gehad, dat ik in een echte profclub nog veel meer vorderingen zou kunnen ma ken. In dat opzicht zie ik Ajax als een uitdaging". Heinz Schilcher hoopt in Amster dam te kunnen waarmaken, wat Sturmberger zijn meest geliefd voorbeeld in Oostenrijk altijd heeft voorspeld: dait wordt een hele grote. De kansen om dat eerder te doen zijn gering geweest. Hij speel de drie jaar geleden nog in Grazer AK, dat toen tegenstander van ADO was in de Europacup voor beker winnaars. Het voetbalklimaat was er zo slecht, dat hij kwaad wegliep en zich aanmeldde bij Sturm Graz. Hij heeft er nooit spijt van gehad. Maar de salarissen in Oostenrijk zijn er aan de matige kant en dat „vrat" aan zijn zakelijke mentaliteit. Tot hij dit seizoen de eindjes niet meer aan elkaar kon knopen en hij zijn werkgever om „ontslag" vroeg. Hoewel Sturm Graz met de vol doening achterbleef eindelijk geld beschikbaar te hebben voor een hoogst noodzakelijke opknapbeurt van de accommodatie, zagen de Oos tenrijkse voetballiefhebbers Schil cher met lede ogen vertrekken. De animator van het nationale elftal onder de 23 jaar, die vijftienmaal een uitverkiezing te beurt viel, leek binnenkort een gegarandeerde plaats in d-e A-selectie te zullen krijgen. Twee keer viel hem die eer al Het is daarom waarschijnlijk te verklaren, dat het hem momenteel koud laat of de pogingen van de Oostenrijkse bond bij Ajax om zo at' en toe weer een beroep op hem te kunnen doen, succes zullen hebben of niet. Heinz Schilcher is al hele maal de nuchtere en kille full-prof, die de Amsterdamse formatie hard nodig heeft. Heinz Schilcher: „Bij een echte profclub moet ik nog meer vorderingen kunnen maken." (Van onze duivesportmedewerker) ZAAMSLAG De postduiven- maatschappij De Volharding te Westdorpe nam met 100 oude dui ven deel aan een vlucht uit St. Quentin, de snelst vliegende duif kwam tot een snelheid van 1510,- meter per minuut- 1 en 7 A. de Krijger. 2 M. de Smet. 3 en 6 E. de Smet. 4 A. Verhaege. 5 A. van Acker. 8 G. Gijsel. 9 Gebrs. Aude- naerd. 10 W. Verhaegen. Met een deelname van 81 jonge duiven: 1 C- van Acker (1571,- mpm). 2 H. Koers. 3 P. de Bock. 4 R. van Queckelberghe. 5 A. van de Bilt. 6 P. van Paemel. 7 A. Verhaegen. 8 en 9 R. Goethals. 10 G- Gijsel. Vanuit dezelfde plaats vlogen in Westdorpe nog 41 jaarlingduiven, hoogste snel heid 1480,8 mpm. 1 R. Goethals. 2 E. Maenhout. 3 Gebrs. Audenaerd. 4 G. Gijsel. 5 M. van Lent. De Reisduif te Graauw in combinatie met De Postduif te Lamswaarde met 128 oude duiven, snelheid eerste prijs winnende duif 1612,- mpm. 1 A. de Bock- 2 O. de Pausils. 3 A. Kuweer. 4 Ed. van Vlierberghen. 5 J. Valck. 6 P. van Denderen. 7 Th. Bisschop. 8 en 10 P. Bouwens. 9 A. Kouijzer. De Snelvliegers te Oostburg met 150 oude duiven. 1 J. van de Walle, 1421,93 mpm. 2 J- den Hollander. 3 L. Verheije. 4 L. Risseeuw. 5 A. Boonman. 6 I. Aalbregtse. 7 A. Aal- bregtse. 8 J. de Krijger. 9 R. Ver- straeten. 10 J- de Lijser. Met een deelname van 98 jonge duiven. Hoogste snelheid 1398,30 mpm. 1 en 10 J. de Krijger. 2 I. Aalbregtse. 3 W. de Die. 4 A. Risseeuw sr. 5, 6 en 9 P. de Paepe. 7 en 8 J. Verkeste. De Snelle Duif Terhóle: oude dui ven- 1 -en 4 A. Ongenae. 2 L. Hey- mans. 3 en 5 J. de Bot. 6 en 9 A. Hemelaar. 7 en 10 A. Vermeulen. 8 C. van Eetvelde. Met jonge duiven: 1 en 7 A. Hemelaar. 2 en 8 C. de Kort. 3 C. de Kort. 4 en 5 M- Vermue. 6 A. Ongenae. 9 M. Vermu- e. 10 A. Freijser. De Bonte Duif te Aardenburg in combinatie met De Grensvliegers te Eede met 101 oude duiven, hoogste snelheid 1358.1 mpm. 1 E. Standaert. 2 E. Rijckaert. 3 I. Duininck. 4 A. Temmerman. 5 en 8 H. Cocquit. 6 R. Braet. 7 G. Lelieaart. 9 M. de Smet. 10 A. de Baerdemaker. De Snelle Duif te Clinge, met 39 oude duiven. 1 A- Reunitz. 2 en 3 A. Verstraeten. 4 Gebrs. Willaert. 5 J. Willaert. 6 B. van de Branden. 7 P. Bolsens-Dru- mont. 8 J. Goovaert. 9 Werrebroeck. 10 B- van de Branden. Met jaarling duiven: 1 en 9 J. Willaert. 2, 5 en 10 (Van onze sportmedewerker) 's-GRAVENPOLDER Het inter nationale sneldamkampioenschap in Gent heeft een fraai succes opgele verd voor Gerrit Blom, lid van de damclub 's Gravenpolder. Gerrit Blom veroverde de titel, nadat een Belg twaalf jaar achtereen beslag had gelegd op de kampioenstrofee. De dammers uit 's Gravenpolder wanen trouwens toch goed op dreef in dit tournooi, want Jan Blom(va- der van Gerrit) bezette de tweede plaats terwijl A. M. Qua-kkelaa-r der de werd en M.Qua'kkeloaT de zesde plaats voor zich opeiste. Jan Blom: tweede achter zijn zoon Gerrit. P. Bolssens-Drumont. 3 O. de Bruij- ne. 4 B. van de Branden. 6 H. de Cock. 7 en 8 Th. van Goethem. Met jonge duiven: 1 Th. van Goethem. 2 A. Seghers- 3 O. de Bruijrae. 4 Fr. Vos. 5 P. Roggeman. 6 A. van Cau- teren. 7 E. van de Branden. 8 P. Bolssens-Sturm. 9 W. de Cock. 10 A. Reunitz. De coneoursclub Walcheren nam deel met 552 oude duiven, de hoog ste snelheid werd behaald door een duif van D. Ansems, Souburg, die een snelheid noteerde van 1507,83 meter per minuut, en als enige bo ven de 1500 meter uitkwam- 2 A. Rottier, Vlissingen (1474,89). 3 I. Joziasse, Souburg. 4 J. Rottier, Vlis singen. 5 L. van Wallenburg, Sou burg. 6 en 7 J. van Roo, Vlissingen. 8 Gebrs. Korff, Souburg. 9 A. de Visser, Vlissingen. 10 A. Roskam, Souburg. P-v. De Posthoorn Vlissin gen met 288 oude duiven. 1 A. Rottier. 2 J. Rottier. 3 en 4 J. van Roo. 5 en 7 A. de Visser. 6 A. Schenkel. 8 J. Meulmeester. 9 L. de Ruyter en zoon- 10 M. de Bree. P.v. De Luchtbode te Souburg met 183 oude duiven. 1 D. Ansems. 2 en 7 I. Joziasse. 3 L. van Wallenburg. 4 Gebrs. Korff. 5 A. Roskam. 6 en 8 P. Borremans. 9 H. van Belzen. 10 C- de Poorter. MAASTRICHT (ANP) Caesar en Zwart Wit '28, respectievelijk Nederlands kampioen bij de zondag amateurs en de zaterdagamateurs, zullen op zaterdiaig 14 augustus (in Beek) en zaterdag 21 augustus (in Rotterdam) de wedstrijden spelen voor het algemeen kampioenschap vah Nederland. O WIELRENNEN. De zesdaagse vain Rotterdam zal volgend jaar van 20 tot en met 26 januari in het sportpaleis worden gehouden. Dit tijdens een congres van baandirec- teure-n in G-reniofole besloten. De zes daagse van Groningen is de laatste op de kalender, namelijk van 1 tot maart. Het volgende congres vindt plaats op 27 januari 1972 te Rotter dam. VOETBAL Karei Bon-sink (20), die vorig seizoen voor DWS uitkwam, heft gisteren een driejarig contract getekend met FC. Utrecht. Hij is na de Noor Finn Seeman de tweede DWS-speler, die de Utrechtse eredivisieclub aantrok. Voorts gaat de 18-jarige Henk van Heeckeren -afkomstig van de ama teurclub Stichtse Boys, voor FC. Utrecht spelen. (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG Van de tot nu toe in dit seizoen gehouden dertien wedvluchten zijn er zegge en schrij ve twee op de geplande tijd gelost, de rest liep uit op een latere los- sing. St.-Quentin van zondag 20 juni werd van hetzelfde laken een pak. Pas 's middags om 13 uur werd besloten te lossen. Dat niet iedereen het met de convayeurs eens was, bleek uit de vele reacties die we te horen kregen, maar dan zoals altijd natuurlijk van diegenen die slecht gepakt hadden. De meeste narigheid van het sleohte weer ondervonden de duiven uit Wesit-Zeeuwsch-Vlaanderen die meer regen op hun vlucht kregen dan elders uit Zeeuwsch-Vlaande- ren. Schijnbaar was het weer ten oosten van het kanaal Gent-Terneu- zen beter, en gezien die gemaakte snelheden in bijvoorbeeld Axel, Hulst, St.-Jansteen en Koewacht moet dait ook wel zo zijn geweest. Het verloop van de twee etmalen uitgestelde „Big-Fond", Sint Vincent is tegen alle verwachtingen zeer meegevallen. Deze tweedaagse fond- vluoht, die tegelijk ook een provin ciale wedvlucht was, zal afgaande op de meldingen (die verplicht zijn) wel gewonnen zijn door een duif van de combinatie Felues-van W-es- tenbrugge uit Zienkzee, die 's maandags om 8.40 uur op het hok arriveerde. De vroegste meldingen uit Zeeuwsch-Vlaanideren waren o.a. Hulst 9.05 uut en rond dat tijdstip ook in Groede gevolgd door Terneu zen en Sas van Gent. Vanaf 10 uur bereikten met de regelmaat van een goed lopend uurwerk tientallen dui ven hun hokken, er zijn ons liefheb bers bekend die met het middaguur 3 en soms 4 duiven geklokt hadden. Insiders waren dan ook dinsdag reeds de mening toegedaan dat de Zeeuwsch-Vlaomse duiven die na 13 uur geklokt waren, vrij zeker niet meer voor een provinciale prijs n» aanmerking zouden komen. Uitslagen St.-Quentin. P.V. „Her leving" te Kloosterzande met een deelname van 96 oude duiven, hoog ste snelheid 1551 meter per minuut. 1 en 7 R. de Kort. 2. J. de Bruin, 3. J. Bisschop, 4 en 8 A. de Rooij, 5 R. Boo'gaert, 6. G. Pouwels, 9. B. van Goethem, 10. A. Baart. Met een deel name van 70 j aarlingduiven. 1. J. Bisschop 1565,6 mpm. 2. R. de Kort, 3. A. de Rooij, 4 en 8 J. Do-bbelaar, 5, 6 en 10 De Waal-Goedhart, 7. R. de Kort, 9. R. de Booij. Combinatie „V.W.A." (Axel) en „E.V.N." (Stoppeldijk), in concours 161 oude duiven, hoogste snelheid 1639 meter per minuut. 1. Fl. van Acker, 2. J. Vinke, 3. C. Verstrae ten, 4. M. Dielemam, 5. J. Giele, ('allen te Axel). 6. L. Scheerders, Stoppeldijk. 7. Herman en zoon. 8 E. van Ecke, 9. J. de Maesschalk, 10. Koster-Deij, allen Axel. Dezelfde vlucht met 140 jonge duiven. 1. Fl. van Acker, 1568,8 mpm. 2. Herman en zoon, 3. J. den Engelsman, 4. C, den Engelsman, 5. J. Weesepoel, 6. J. Brugge, allen te Axel. 7. W, Dobbelaar, Stoppeldijk, 8 en 10 P. de Bakker, 9. E. van Ecke te Axel. „Vrijheidsduif" te K-ruiningen met 208 oude duiven, afstand 187 km. 1. J. en P. Voois, 2. J. Wisse Cz., 3. H. Witte, 4 en 7 C. Aerts, 5. P. Boone, 6 en 8 H. Dek, 9. M. Blok, 10. J Kromibeen. Met 76 jonge duiven. 1. K. Tjarks, 2 en 3. H. Bauwer, 4. J. en P. Voois, 5. J. Wisse Cz., 6 en 9 J. Willeboer, 7. J. Stroosijder, 8. P. Kakebeke, 10. G. de Bruijne. „De Postduif" Lewedorp. Jonge duiven. 1. M. Aers, 2 en 7 C. Her mes, 3, 5, 8 en 9 G. Steenbakker, 4 P. van de Dries, 6. J. Polfliet, 10. B. van de Dries. Concours Combinatie Hulst met 228 oude duiven, hoogste snelheid 1678,72 meter per minuut. 1 en 10 en 9 J. Kuicks. 2. H. Blommaert, 3. Alph. Blommaert, 4. P. van Kerck- hoven, 5. J. van de Laan, 6. Gebrs. Verstraieten, 7. Fr. Riskè, 8. Al, Everaert. Met 83 jonge duiven. 1. P. Hillaert, 1570,39 meter per minuut, 2. J. Jansen en zoon, 3. J. Weemaes, 4. Fr. Kroes, 5. A. Hendriks, 6. R. Hendriks, 7. H. Everaert, 8. Ed. van de Walle, 9. J. van H-elsland, 10. G Lebbinck. „Nieuw Leven" Koewacht met 64 jonge duiven. 1. V. de Block 1503 mpm. 2. P. Koene en zoon, 3, 8 en i9 H. Audenaerde, 4 Raf. Mar tens, 5. Ch. Suy, 7. W. Verbiest, 8 A. van Kerckhove, 10. J. Baert. Met 106 j aarlingduiven. 1. L. Seghers 1551,2 mpm. 2. Gebrs. Rombout, 3. J. de Schepper, 4. G. Schalkens, 5. G. Jiansen, 6. Ch. Suy, 7. H. Begijn, 8. P. van Goethem, 9. G. Bracke, 10. G.W. Lakké. Met 109 oude duiven, hoogste snelheid 1681,8 mpm. 1. f. van Goethem, 2, G. Jansen, 3 en 4 Ch. Suy, 5. P. Koene en zoon, 6. fl. Mannens, 7. Raf. Martens, 8. L. Se ghers, 9. P. Koene en zoon, 10. P. van Goethem. (Van onze duivesportmedewerker) ZAAMSLAG De postduivenvere niging De Snelle Duif te Clinge hield een drietal wedvluchten vanuit Quie- vrain. De uitslagen waren: met 81 oude duiven: 1 A. Seghers, 2 en 3 P. Cocquit, 4 en 5 Gebrs. Willaert, 6 S. Willaert, 7 C. van Duysse, 8 Jos. Wer- rebrouck, 9 P. Bolssens-Sturm, 10 R. Willaert,; met 55 jaarlingduiven: 1 Ch.^Willaert, 2 J. de Bruijne, 3 en 6 J. de Wit, 4 Fr. Willaert, 5 Alb. Se ghers, 7 P. Cocquit, 8 S. Willaert, 9 B. Pilaet, 10 A. Bracke; met 82 jonge duiven: 1 A. Seghers, 2 K. Bracke, 3 C. van de Velde, 4 C. van Goethem 5 P. Cocquit, 6 Eug. Willaert, 7 G. Brams. 8 Th. van Helsland, 9 W. de Cock, 10 Th. van Goethem. „De Zwaluw" te St.-Jansteen. In totaal vlogen bij deze vereniging 340 duiven. Bij de oude duiven was de uitslag: 1. P. Leetens, 2 en 5 Gebrsfc Verstraeten, 3, 4 en 8 F. Blommaert, 7. Em. d-e Kindt, 6. J. Strooband, 9 en 10 Cyr. Blommaert. Jaarlingen. 1 en 10 R. Vermoreken, 2. Fl. Blom maert, 3. Gebrs. Verstraeten, 4. J. Strooband, 5 en 7 A. Sturm, 6. P. van Looy en zoon. 8. L. van Dorsse- laer. 9. Cyr. Blommaert. Jonge dui ven. 1 en 4 L. van Dorsselaer. 2, 5, 6, 7, 8, 9 en 10 A. Ferket. 3. J. van de Velde. „Met Moed Vooruit", Boschkapelle met 113 oude duiven, 1. A. Nicolaas, 2, 3 en 4 L. Lauret, 5 en 10 E. Pieters, 6. P. van Doorn, 7. J. Wau- ters, 8. Th. Dobbelaar, 9. J. Remery. Met 60 jonge duiven. 1. G. de Ndjs. 2. C. Dobbelaar, 3. E. Bilterijst, 4 en 7 D. Dobbelaar, 5, 8 en 10 P. van de Veen, 6. L. Lauret, 9. Th. Dobbe laar. „De Vrede", Sas van Gent met 149 oude duiven, hoogste snelheid 1626,4 mpm. 1 en 3 B. van de Berge, 2, J. de Puy, 4 en 10 F. Kox, 5 en 8 O. Martens en zoon, 6. M. de Groff, 7. O. O'brie, 9. A. Lampo. Met 152 jonge duiven, hoogste snelheid 1571,6 mpin. 1 en 10 O. Martens en zoon. 2. G. van Steenbergen, 3 en 5 R. Cappaert, 4. H. Marquinie, 6. Th, van Zeeie, 7. R. Geernaerdt, 8. J. van Dam, 9. B. van de Berge. P.V. „De Uiver" te 's-Heer Arends- kerke met 110 oude duiven. 1. P. Schrijv-er, 2 en 6 J. Kole, 3 en 7 M. Beenhakker, 4 en 5 F. Westdorp, 8 en 10 D.A. Rijk, 9. H. Streek. Met 55 jonge duiiven. 1 en 3 W. Visser, 2. P. Schrijver, 4 en 7 H. Streek, 5. F. Vermeulen, 6 en 8 D. Rijk, 9 en 10 C. Goedegebure. ARNHEM (ANP) De pas naar de eredivisie gepromoveerde Arn hemse voetbalclub Vitesse, die alle mogelijke moeite doet om geld bij elkaar te krijgen voor de aankoop van spelers behoeft niet te rekenen op medewerking van de buurge meenten. Vam de dertien gemeenten, die deel uitmaken van de agglomeratie Arnhem zijn er maar vier bereid een voorstel in overweging te' ne men voor het zich garant stellen voor rente en aflossing van een op te nemen lening tot een bedrag van f 175.000,-. Echter alleen wanneer alle gemeenten zich garant verkla ren kan de lening worden opgeno men. Tijdens een vergadering van het overlegorgaan agglomeratie Arn hem i's wel duidelijk geworden dat het voor Vitesse geen haalbare kaart is. Wat dit voor consequenties heeft voor de Arnhemse voetbalclub is op het ogenblik nog niet te zeggen. Over het geheel genomen zijn ook de andere acties om Vitesse aan contanten te helpen nog geen over weldigend succes gewor." (Van onze sportmedewerker) BREDA Jo Schout van do RKHAV en tevens Zeeuws en Ne derlands kampioenbij de B-junioren op de 1500 en de 1000 meter, heeft gisteravond tijdens een avond-atle- tlekmeeting in Breda, georganiseerd door de atletiekvereniging Sprint uit Breda zijn Zeeuws record op de 3000 meter met niet minder dan 18.1 sec. verbeterd. Tijdens de Nederlandse kampioen schappen vorige week zondag verbe terde hij dit reeds en bracht het op '9.04.6 terwijl zijn tijd nu 8.46.5 be draagt. Piet Vonck, eveneens van RKHAV werd eerste bij de senioren op de tien kilometer met een tijd van 30.06.2. Bij de A-jongens werd de Hulterse atleet Arnold Schout tweede op de 1500 meter. (ADVERTENTIE) niet vergeten.,. Frico eten

de Stem | 1971 | | pagina 7