Welzijn wordt niet bevorderd Drum Drukkerij Vink in gebruik genomen HULST WERKT DOOR AAN STANDAARDISATIE BIJSTAND STICHTING IN OPRICHTING KREEG NIET VOLDOENDE MEDEWERKING PROVINC MINISTE Basis ver trouwen! in G.S. aanwezi] Enkele buie wrd, i$, -md 1nóoi<&k>- /Vm. dt- TTF-'Um Aa, die. Laat het plan Borssele-Oost maar vallen stad streek ■■■Ml r-.k, kerkdiersstera HEER VAM a. i HET HALF- ZWARE WERK. VAR DROM, VEERTiG IN EEN Pakje WAUWh/l I héle beste halve zware, Schore nam afscheid van meester Drever Plattelandsj ongeren excursie aangeboden RAAD HULST MAANDAG BIJEEN Vandaag ponykeuring Vijf jubilarissen bij Mi-Lock in Hulst A. DE JAGER: NOTA REACTIE 's-Heerenhoek Middelburg Aardenburg Bejaardenfiets- en wandelclub Breskens Hulst Sluis Nieuwvliet Hansweert Kapelle Ovezande Middelburg IN AXEL Kapelle steekt half miljoen in sportgelegenheid Yerseke Ir. Friedericli met pensioen waterstanden juni 1971 ROOMS KATHOLIEKE KERK Aardenburg O. L. V. Tenhemel opneming zaterdag 19, zondag 7, 8.30, 10 uur. Axel: H. Gregorius de Grote, tel. 01155-1532, zaterdag 19 uur, zondag 9 en 11 uur. Biervliet: H. Maria Onbevl. Ontv. tel. 01125-332 zondag 9 uur. Breskens: H. Barbara, tel. 01172- 1587, zaterdag 19 uur, zondag 10 uur. Cadzand: Toeristenkerk, zaterdag 19 uur, zondag 9 uur. Clinge: Parochie H. Henricus, za terdagavond om 19 uur, zondag 8, 10 en 11.30 uur. Eede: Dorpsplein, zaterdag 19, zondag 10 uur. GoesH. Maria Magd., tel. 01100- 6754, zaterdag 19 uur, zondag 9, 10.30 uur, R.-K h.b.s. Fruitlaan: zondag 10.30 uur. Groede: H. Bavo, tel. 01171-207. zaterdag 19 uur, zondag 9 uur. Groenendijk: H. Martinus, tel. 01148-382. zaterdag 18.30 uur, zon dag 7.30, 9, 10.30 en 17 uur. Hansweert: O. L. Vr. Onbevl. Ontv., zaterdag 18 uur, zondag 8 uur en 10.30 uur (en 11.15 uur in Kruinxn- gen). 's-Heerenhoek: Sint-Willibrordus 01105 - 264, zaterdag 19 uur, zondag dag 7.30, 9, 10, en 10.30 uur. Heinkenszand: H. Blasius, tel. 1106-1216, zaterdag 19 uur, zondag 7.30, 9 en 10.30 uur. Hoofdplaat: H. Eligius, zaterdag 19 uur, zondag 9 uur. Hulst: H. Willibrordus, tel. 01140- 2130, zaterdag 19 uur, zondag 8.30, 10, 11.30 en 17 uur. Kamerland: (Molenhoek), zondag 10 uur. Koewacht: H. H. Phi lippus en Ja cobus tel. 01146-360, zaterdag 19 uur, zondag 8 en 10 uur. Krabbendijke: Cultureel Centrum, zondag 10.15 uur kerkdienst voor katholieken. Kwadendamme: H. Bonifatius, tel. 01194-219, zaterdag 19 uur, zondag 8 en 10.30 uur. Lewedorp: H. Eligius, tel. 01196- 336, zaterdag 19 uur, zondag 8 en 10.30 uur. Middelburg: Par H. Petrus en Paulus zaterdag 19 uur, zondag 10.00 en 19.00 uur. Wijkcentrum „Zuiderbaken", Rentmeesterlaan zondag 11 30 uur. Oostburg: H. Eügius, te] 01170- 2003, zaterdag 19 uur, zondag 8.30 en 10.30 uur. Overzande: O. L. V. Hemelv., te! 01195-214. zondag 8 en 10 uur. Oost- en West-Souburg: St.-Mar- tinuskerk, zaterdagavond 19 uur, zondag 10.15 uur. Rilland: Gereformeerde - kerk, za terdag 19 uur en zondag 9 uur. Sas van Gent: H. Maria Hemelv., tel. 01158-1661, zaterdag 19.15 uur, zondag 8.30, 9.30 en 11 uur. Schoondijke: Dorpsplein, zaterdag 19, zondag 10 uur- Slijkpiaat: Hulpkerk, zaterdag 19, zondag 9 uur. Sluis: St.-Jan de Doper, tel. 01178- 208, zaterdag 19 uur, zondag 8, 10, en 19 uur. Sluiskil: H. Ant. v. Padua, tel. 01157-418, zaterdag 19 uur, zondag 9.00 en 10.45 uur. Terneuzen: H. Willibrordus, tel. 01150-23217, Binnenstad: zaterdag 19 uur, zondag 7.30 en 11.45 uur. Trini- teitskerk, zaterdag 19.15 uur, zondag 9, 10.30 en 17 uur, Kruiskerk (Hoek), zaterdag 19 uur, zondag 10 uur. Par. „De verrezen Christus" (R.-k. school „De Zeemeeuw"), za terdag 19 uur, zondag 9.3010.30 en 11.30 uur. Vlissingen Parochiekerk O.L.Vr. en St.-Jacob, zaterdagavond 19 uur en zondag 10.30, 12 en 19 uur Em- manuelkerk Paauwenburg: zaterdag avond 19 uur en zondag 11 uur. St.-Josephziekenhuis: zondag 9 uur Kath. Mil. Tehuis: zondag 9.30 uur. Bijkerk: Troestraweg zat. 19.00, zondag 8.00 en 11.00 uur. Westdorpe: H. Maria Vis., tel. 01158-527, zaterdag 19 uur, zondag 8 en 10 uur. IJzendijke: O. L. V. Tenhemelop neming, tel 01176-284, zaterdag 19 uur, zondag 8.30 en 10.30 uur. Yerseke: H. Anna, zaterdag 19.15 uur, zondag 9 uur. Voor tel. infor matie 01130-1363 (Hansweert). TOERISTENZIELZORG Kamperland Toeristenkerk Mo lenweg 69. Zaterdag 19.00 uur en zondag 9.00 en 10.30. Kortgene Ned. Herv. Kerk. Za terdag 19.00 uur. Dishoek-Kou iekerke Toeristen kerk. Zaterdag 19.00 uur en zondag 10.00 uur. Domburg Bijkerk Badhuisweg. Zaterdag 19.00 uur Oostkapelle Ned. Herv. Kerk. Zaterdag 19.00 uur. Veere Ned. Herv. Kerk. Zon dag 8.30 uur. Vrouwenpolder Toeristenkerk Fort den Haakweg. Zaterdag 19.00 uur en zondag 10.00 uur. Westkapelle Toeristenkerk Ba- zienstraat 3. Zaterdag 19.00 uur en zondag 1C.00 uur. Zoutelande Toeristenke Bos weg 48 Zaterdag 19.00 uur en zon dag 10.00 en 19.00 uur. (ADVERTENTIE) ik hou wiijk (Van een onzer verslaggevers) CADZAND West-Zeeuwsch-Vlaanderen krijgt voorlo pig geen welzijnsstichting. Dit blijkt uit een schrijven van de werkgroep welzijnsstichting West-Zeeuwsch-Vlaanderen i/o aan de gemeenteraden van Oostburg, Sluis en Aardenburg. Het is de houding van de gemeente Aardenburg geweest die de werk groep heeft doen besluiten voorlopig met haar werkzaamheden te stoppen. Immers: voorwaarde voor de werkgroep om tot een definitieve stichting te komen was een unanieme positieve uitspraak van deze drie gemeenten. Van Oostburg en Sluis kwamen die binnen, Aardenburg liet in eerste instantie niets van zich horen. (Van onze correspondent) SCHORE Schore heeft donder dagavond meester Drever gehuldigd, die een 43-jarige onderwijzersloop baan afsloot waarvan meer dan de helft werd doorgebracht als hoofd van de openbare lagere school in Schore. Hoezeer de heer Drever in deze ge meenschap wordt gewaardeerd bleek uit alles wat er donderdagavond werd gezegd en uit de geschenken die wer den overhandigd. De leiding van de „ceremonie" berustte bij wethouder A. Schouwenaar uit Kapelle. De kin deren van de school brachten onder leiding van J. Evers-dijk uit Kapelle een parodie op de Fabeltjeskrant, en oud-leden brachten „Dat is uit het leven gegrepen". Burgemeester H. van Suylekom sprak over de waarde ring die de gemeente heeft voor de heer Drevér. Ook mevrouw Drever werd hierbij betrokken. (Van een onzer verslaggevers) GOES De Plattelands Jongeren Zuid hebben voor de jongeren, die deze zomer de praktijdtijd van hun school op een landbouwbedrijf in Zeeland doorbrengen, een excursie georganiseerd Het betreft hier voor al leerlingen van hogere en middel bare land- en tuinbouwscholen, leer lingen van vakscholen voor meisjes en buitenlandse stagiaires. De ex cursie is opgezet met de bedoeling de deelnemers kennis te laten ma ken met een aantal facetten van de Zeeuwse landbouw of ontwikkelin gen, welke de Zeeuwse landbouw mogelijk kunnen beïnvloeden. (Van een onzer verslaggevers) HULST De gemeenteraad van Hulst zal op maandag 28 juni 1971 te 19.00 uur vergaderen. Op de agenda staat de aanwijzing van een tijdelijke wethouder ter ver vanging van wethouder Blommaert tijdens diens ziekte en een bespre king van het standpunt van de ge meenteraad, in te nemen in de eerst volgende vergadering van aandeel houders van de n.v. P.Z.E.M. (Van een onzer verslaggevers) De Dartmoorponykeuring op het terrein van de Hulster ponyclub vindt in tegenstelling tot eerdere be richten vanmiddag plaats. Aanvang 16.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) HULST - Het was deze week voor vijf personeelsleden 25 jaar geleden dat zij in dienst traden bij de tex tielfabrieken Emile Lockefeer in Hulst. De vijf jubilarissen zijn me vrouw Wera Segers-Iwanova en de heren Louis de Wilde, Peet Blom maert, Victor de Smet en Jo Blom maert. Laatstgenoemde werd verte genwoordigd door familieleden.om- dat hij door verblijf in het zieken huis niet aanwezig kon zijn. De heer drs. Ed. Lockefeer dank te de jubilarissen voor hun jarenlan ge ijver en plichtsbetrachting. Het verheugde hem de eregasten de ere penning op te spelden van de vere niging van tricot- en breigoederen- fabrikanten. Nzmens het personeel werd door de heer Em Kramers geschenken overhandigd. De directie gaf geschenken onder couvert. In het ziekenhuis ontving ook de heer Jo Blommaert de erepenning met oorkonde. (Van een onzer verslaggevers) HOEDEKENSKERKE De ver woede strijd die een groot aantal in woners van Hoedekenskerke voor een invalide dorpsgenoot A. West dorp, gevoerd hebben ten behoeve van een nieuwe „aangepaste woning" is waarschijnlijk binnen afzienbare tijd ten einde. Het gemeentebestuur van Borsele heeft namelijk alsnog be sloten tot het „aanpassen" van de hoekwoning van een rij van tien nieuwe woningen die in Hoedekens kerke gebouwd zullen worden en midden volgend jaar zullen worden opgeleverd. Dit bleek gisteravond tijdens een door de WD georganiseerde wens- inn in Hoedekenskerke. Het WD- raadslid A. de Jager bepleitte daar de noodzaak van een spoedige uit spraak over het al dan niet verdwij nen van het dorp Driewegen. „Als men zegt dat het allemaal nog in de studiefase is, in welk stadium was men dan enkele jaren geleden, toen woningbouw voor het dorp werd af gewezen en toen nog eerder de PZEM-hoogspanningsIeiding werd ge pland?! Ik geloof niet dat al die ge plande industrieterreinen nodig zijn. Hoe moet je ze bemannen?. De vraag is dus: welk terrein zal men laten vallen en dan zou ik zeggen: laat dit plan (Borsele-Oost) maar vallen!", aldus A. de Jager. Niettemin was op 18 februari van dit jaar een voorlopige begroting gereed. Deze had een eindbedrag van rond 60.000 gulden. Na aftrek van de rijksbijdragen werd f 1,30 per inwoner gevraagd. Op 5 mei werd alsnog bij de gemeenteraad van Aardenburg een schriftelijk verzoek ingediend om alsnog een principiële uitspraak te verkrijgen. Tijdens de behandeling hiervan in de raadsvergadering van 26 mei stelde de raad zich positief op tegenover de doelstellingen van de stichting zoals die waren neerge legd in de no-ta inzake samenle vingsopbouw, maar deed geen uit spraak omtrent al of niet meedoen In die vergadering merkte burge meester M. van Berckel op dat voor 1971 van C.R.M. in ieder geval geen subsidie komt en dat dit ook voor 1972 vergeten kon worden De werkgroep, die nu voorlopig haar werkzaamheden staakt, is ge vormd als een voorlopig bestuur uit de personen die deelnamen aan de hearing in het gemeentehuis te Oositburg, ongeveer twee jaar gele den. Na veel voorbereidende bespre kingen is een note tot stand geko men die ter kennis is gebracht aan de nieuw gevormde gemeenten in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. De nota voorzag in algemene welzijnsaotivi- teiten, die verschillende problemen in streekverband zouden beharti gen. Deze nota is ongeveer een jaar geleden met de afzonderlijke ge meentebesturen besproken in de raadzaal te Sluis. In deze vergade ring werd door de besturen toege zegd binnen zes weken een princi pebesluit te nem-en. Van Oostburg kwam binnen de overeengekomen termijn een posi tieve reactie. Van Sluis kwam die enige tijd later en van Aarden-burg werd geen reactie ontvangen. Een aantal leden van de werkgroep zag Voetbal Voetbalvereniging Pa trijzen hjield een algemene ledenver gadering in de Jeugdhoeve te 's Heerenhoek. In zijn openingswoord sprak voorzitter G. Eyssens zijn vreugde uit over de grote belang stelling. Hierop werd de nevenitrad- ner, de heer C. de Nooyer uit Vlis singen voorgesteld. Een belangrijk punt in deze vergadering was het damesvoetbal. Dit werd door de ver eniging erkend en aangenomen. Sta tuten en huishoudelijk reglement zullen waar nodig wórden aange past. Aanrijding Gisteren is op de Ka- naalweg mej. N. de H. uit Arnemui- den met haar bromfiets aangereden door een personenauto, bestuurd door W. A. P. uit Vlissingen. De bromfiets bestuurster moest met een hersen schudding per ambulance worden overgebracht naar het Gasthuis. Boldersclub Eede De Grensbol- ders van Eede hielden hun jaarlijkse koningsbolling. Koning 1971 werd Richard de Croock. 2e Johan Blon- deel; 3e Camiel van Rie; 4e S. de Geeter; 5e C. Gijs. „Sire" de Croock zal op 17 augustus deelnemen aan de Keizersbolling te Oostburg. (Van onze correspondent) BRESKENS Op dinsdag zes juli a.s. zal in het dienstencentrum Goedertijd 's morgens om elf uur een bijeenkomst worden gehouden onder leiding van de maatsehappelijkwerker J. Meyeren. Deze bijeenkomst zal in het teken staan van de sportivi teit van de bejaarden. Men wil trach ten een fiets- en wandelclub op te richten. hierin een reden om de werkzaam heden te beëindigen. Het antwoord dat tenslotte van Aardenburg na de raadsvergadering van 26 mei binnenkwam was zoda nig, aldus het schrijven van de werkgroep, dat de werkgroep van mening is hierin onvoldoende garan tie te vinden om haar werkzaamhe den voort te kunnen zetten. „Het is jammer dat daarmee d-e oprichting van deze stichting, die voor de hele streek van groot belang had kunnen zijn, tot een uitzichtloze zaak geworden is", zo luidt het ein de van de brief aan de raden der drie gemeenten. RECTIFICATIE De dooir ons gis teren aangekondigde ponykeuring wordt vandaag (zaterdag) gehouden en niet zoals gemeld op vrijdag. De aanvang is zoals gisteren gemeld. Brandweer Bij afwezigheid we gens vakantie van die burgemeester mr. H. P. L. van den Beid, werden tijdens een oefening van de Sl-uisse Brandweer door de wnd. burge meester F. T. G. Cuelenaere a-an enkele Sluisse brandweerlieden de diploma's uitgereikt. Voor het diplb- ma „persluchtm-askerdrager" slagen de brand-weerwachten le klassen C. Heyneman, J. de Meijer, T. Wemaer en W. Mesiure, terwijl M. van de Plasse en C. de Oraene het diploma „pompbediende" behaalden. Campingattracties Camping El dorado organiseert de komende we ken, diverse attracties. Zo staan een uit en thuis voetbalwedstrijd op het program tegen een club uit Brugge, een missverkiezing, een wandeltocht na dropping in de avonduren en voor de jeugd een strand wandel tocht met lampionoptocht. Maria-oord zaterdagmiddag van 3 tot 5 uur zal de volksdansgroep Vodago uit Goes optreden in he* bejaardenpension Maria-oord. Dit optreden staat onder leiding van de heer Van Damme uit Goes Afscheid In het gebouw Kaj Munk heeft het feestelijk afscheid plaatsgevonden van de zesde klas- sers der openbare school voor basi sonderwijs. De leerlingen van de vijfde en zesde klassen brachten met veel zwier de musical Adieu Paris ten tonele. Eveneens werd af scheid genomen van onderwijzeres TM. Tramper, die wegens verhui zing naar Ede de school verlaten heeft. Over de kop Op de nieuwe rijksweg ter hoogte van Kapelle heeft een ongeval plaatsgevonden. Een bestelauto bestuurd door C.GP. uit Breda ging op onverklaarbare wijze slingeren en sloeg daarna over de kop- Een inzittende, t.w. de heer Van T. uit Rozenburg werd hierdoor gewond en moest per ambulance overgebracht worden naar het St- Joannaziekenhuis te Goes. Afscheid In het dorpshuis van Nieuwdorp hebben de leerlingen van de St.-Aloysiusschool van Ove zande voor ouders, bejaarden en ge nodigden de musical Adieu Paris opgevoerd. Eveneens werd op deze middag afscheid genomen van de onderwijzeres m-ej. N. Guinee, die 45 jaar lang aan de Aloysiussohool verbonden is geweest. Als cadeau kreeg zij van de leerlingen een poef aangeboden. R.K.-COLLECTE De collecte van het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Middelburg en omgeving, heeft in de laatste week van mei en de eerste week van juni totaal 8.070,41 opgebracht. Burgemeester Van Dijke opent de drukkerij Vink in Axel door hel hijsen van de vlag. (Van onze correspondente) AXEL Het hijsen van de Nederlandse driekleur aan het nieuw gebouw van Drukkerij Vink n.v. en Rotadruk n.v. te Axel was de eerste handeling die burgemeester M. van Dijke van Axel gister middag verrichtte ter gelegenheid van de officiële ingebruikneming van het gebouwencomplex. Zijn tweede officiële handeling bestond uit het indrukken van enkele knoppen in de drukkerij, waardoor di rotatiepers in werking werd gesteld. Hieruit rolde na enkele minuten een extra editie van het Zeeuwscb- Vlaamse advertentieblad. Nog nat van de inkt werd dit verspreid on der de zeker honderd genodigden. Het nieuwe gebouw in de Nassau- straat, dat reeds een half jaar gele den in gebruik werd genomen, is gerealiseerd door Kortewegs Bouw maatschappij uit Breda, onder archi- (Van onze correspondent) KAPELLE Dinsdag om half acht 's avonds zal de raad van Kapelle in openbare vergadering bijeen komen. De agenda telt niet minder dan 24 punten en daaronder is ook een uitvoerige nota met voor stellen van b. en w. met betrekking tot de voltooiing van de sportcom plexen in Kapelle en Wemeldinge, B. en w. schrijven over alles wat er de laatste jaren voor de sport is gedaan en komen tenslotte met het verzoek een kdrediet van f 567.800 beschikbaar te stellen voor de vol tooiing. De raad gaat ook behandelen het bestemmingsplan Bruelis III. Dit ge bied omvat 78.625 m2 en hiervan is 41.816 m2 bestemd voor woning bouw en 2877 m2 voor bijzondere bebouwing. Voor de aanleg van stra ten en pleinen is 16.370 m2 nodig en voor plantsoen, vijvers en waterpar tijen 17.562 m2. Volgens de opzet kunnen er 130 gesubsidieerde woingen in ge bouwd worden en 62 opgesubsidieer- erde. De kosten van het bouwrijp ma ken zullen ongeveer 1,5 miljoen gul-' den bedragen B. en W. gaan er van uit dat binnen vier jaar dit plan] volgebouwd zal zijn. Aktiviteiten „Mozart" In het kader van uitwisselingsconcerten zal de muziekvereniging „Mozart' uit Yerseke vanavond in de muziek tent te Bruinisse een concert verzor gen, aanvang 19.30 uur. Dinsdaga vond zal „Mozart" ter gelegenheid van de verjaardag van prins Bern- haird een muzikale rondgang door Yerseke maken. tectuur van het architectenbureau! Roelands en Van Kesteren uit Ha- zerswoude. Als directeuren vaal Vink n.v. en n.v. Rotadruk treden| op de heren J. Vink uit Axel en W, Pieters uit Oostburg. In zijn toespraak liet de heeij Vink de ontwikkeling van het bel drijf de revue passeren. Drukker! Vink werd in 1885 opgericht door dl heer H. Dieleman uit Axel, die if Axelse Courant en handelsdrukwerl verzorgde. In 1958 werd n.v. Rota druk opgericht- Thans staat op de plaats waar eens oude huisjes ston den een modern gebouwencomplex strak van lijn, met een oppervlakte van 1200 m2, en een totale gevel- breedte van 45 meter. Op een naasl de nieuwbouw gelegen bouwterrein heeft bet bedrijf nog optie, 2 nog verdere uitbreiding mogelijk is. (Vain een onzer verslaggevers) HULST. „Ik vind het jammer dat van de gemeenten Axel, Terneu zen en Sas van Gent geen medewer king is verkregen om gezamenlijk met de gemeenten Hulst en Honte- nisse een commissie van advies in zake de algemene bijstandswet in te stellen. Daarbij twijfel ik aan het nut van zo'n commissie voor slechts twee gemeenten. Ik zie liever een plaatselijke commissie." Aldus donderdagavond de lieer Eeman in de vergadering van de Hulster raad bij het voorstel van het college tot insitellinig van een derge lijke commissie over te gaan. We- houder P. Brand bestreed die op merking. Ook hij had liever gezien dat alle vijf mensen dezen had den samengewerkt. „Maar beginnen wij n-iet met ons twee dam is er helemaal niets. Nu kunnen we gaan proberen alsnog de andere gemeen ten over te halen". Het voordeel van een oommissie voor verschillende gemeenten is dat er geen verschil lende interpretaties bestaan over de toepassing van de a.b.w. „Dat is voor de mensen die het aangaat onbegrijpelijk". Verder wees de heer Brand erop dat de commissie van advies er is voor het vaststellen van algemene regels. „Individuele gevallen worden hierin niet behandeld. Daarvoor is de oommissie van bijstand" Het bleek uit het betoog van de wethou der dat alles in het werk gesteld- wordt de behandelde aanvragen voor uitkering involge deze wet zo ge heim mogelijk te houden. „Daarvoor komen te tere zaken aran het licht". De raad aanvaardde principieel het bestemmingsplan „Moerschans". Toch had de heer Martens beden kingen tegen dit plan. Er is t.a veel groen ingeplant", betoogde hij. „Op deze wijze worden de sitichtingsKos- ten te hoog. Ze worden duur in exploitatie". Verder vroeg hij raads voorzitter P. Molthoff of al contact was opgenomen met de middenstand over de planning van te stichten zaken en en de straten staan erg haaks op elkaar. Is dat niet gevaar lijk met het oog op het steeds toene mende snelverkeer?" zo vroeg hij. •Burgemeester Molthoff toonde zich verbaasd over het vermeende te veel aan groen. „Groen kost geld, dat weten we. Maar heit is toch uit de tijd stellen dat zo iets niet kan. De wijk moet prettig bewoonbaar zijn". Hij wees de heer Martens erop dat het gfoen van „linie" moet blijven. „Maar groen en water in een wijk is toch toe te juichen." zo stelde hij. „daar heb ik ook geen bezwaren tegen", aldus de heer Martens. Die had hij ook niet tegen de grote groenstrook die door het plan loopt, „maar groen tussen de huizen vind ik overdreven", zei hij tenslotte. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAM Editie voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS 17,95 per kwartaal, binnen verspreidingsgebied (excl 50 Ct. incassokosten f 6.20 per maand (incl. 9 ct incassokosten). RAYONKANTOREN: TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel 01150-7920 (4 lijnen) HULST Steenstraat 14, tel 01140-3751 (3 üjnen) GOES Kinkstraat l, tel 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: buiten kantooruren: tel. 01140- 3751 en tel 01158-1940 (Z Vlaanderen) ADVERTENTIE EXPLOITATIE: Wnd inspecteur Zeeland: C Menu (01100-4316) Hulst en OZ Vlaanderen: Th de Bakker (01150-2601) üostburE en WZ Vlaanderen: M Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J Schieman (01155-1224) REDACTIE ZEELAND: Bureau Kromme Weele 4, Middelburg, tel 01180-7764 Chef Zeeland- A F Koopman, tel. 01180-7438 Redacteur Goes M Kersten tel 01100-6584 Coftrriinerend redacteur Zeeuwsch- V laanderen G van Berkel. tel 01150-4866. Redacteur O Z - Vlaanderen: A Verlind tel 01140-3751. bgg semafoon vla: 01600 22341 of 01608-2073 Of 01155-2237 Redacteur Kanaalzone en Terneuzen R van der Helm. tel 01150-4865 Sportredactie Zeeland: R van lieursen. tel 01155-1367 Fotojournalist Zeeland: Cor J de Boer tel 01155-2237 Zaterdag 26 juni 1971 t (Van een onzer verslag MIDDELBURG openhartige gedachten^ naar aanleiding van de ontstaan na de verworpj van dr. E. J. Prins, zijn nienlijk tot de conclusie dat de vertrouwensbasis college van G.S., waard samenwerking dient te zonder twijfel aanwezig hebben volledig vertrouv mogelijkheid in, de toekl deze basis verder te wer Dit antwoorden Gedeputel ten van Zeeland op vragen! KVP-statenlid drs. W. Dij die zich had afgevraagd ofl trouwensbasis in het college aanwezig is als gevolg van I dat de gedeputeerden Van F| mr. Boersma voor de mol hadden gestemd. De motie wl statenvergadering van vori^ vrijdag in stemming gebral aanleiding van de PZEM-afJ de motie was gesteld dat 1 lijks bestuur van de PZEk geheel diende af te treden, gedeputeerde Kaland de wenskwestie stelde, omdat portefeuille van gedeputeerl bond aan zijn voorzitterself het dagelijks bestuur PZEM. (Van een onzer verslaggev WAGENINGEN Het ingan september gaat de heer ir. Friederieh met pensieon. Hij i: ogenblik werkzaam op het station voor de akkerbouw in ningen, maar is vooral bek< worden, nationaal en interna voor zijn activiteiten op het van de landbouw, in het bi de vlasteelt. De heer Friedei op vrijdag 3 september uit worden gehuldigd in hotel rant Goderie in Roosendaal Vooruitzichten voor zondag en maandag, opgesteld door het K.N.M.I. op vrijdag om 18.00 uur: Enkele buien, perioden met zon, vooral aan de kust gem temperaturen. Vooruitzichten in cijfers gem over Nederland. Voo,r zondag: aantal uren tot 7; min,_temp.: van ongevee maal tot 2 graden boven no max.-temp.: 1 tot 4 graden normaal; kans op een droge p van minstens 12 uur: 70 pr kans op een geheel droog e 40 procent. Voor maandag: aantal uren tot 11; min.-temp.: van ongevee maal tot 3 graden onder noi max.-temp.: 0 tot 4 graden normaal; kans op een droge p van minstens 12 uur: 90 pr kans op een geheel droog etm£ procent. -r den haag (anp) Kon 401, onveranderd; Rheinfelden Pi. 3; Straatsburg 318, -4; Pli dorf 465, -3; Maxau 524, -5; Plój gen 152, pl. 9; Mannheim 363, Steinbach 143, -20; Mainz 356, 3ingen 255, -21; Kaub 289, Trier 260, -12; Koblenz 283, Keulen 295, -31; Ruhrort 491, Lobith 1124, -15; Pannerdense 108 ,9-12; Nijmegen 919, -8; I ■top 960, -11; Eefde IJssel 431 12; Deventer 358, pl. 8; Monsin -36; Borgharen 3878 -60; Bt U28, pl. 20; Grave beneden de 500,-2. De sluis te Lith zal van aans de maandag tot en met zondag voor de scheepvaart zijn gestremt I Morgen, zondag 27 juni Be op Zoo-m 06.47 en 19.02, Hams\ 06.00 en 18.14, Terneuzen 05.2 17.36, Vlissingen 04 48 en 17.07, meldinge 06.37 en 18.52. i

de Stem | 1971 | | pagina 14