OPSLUITING KINDEREN MAG Geheime stukken naar Congres Y eiligheidsraad moet een Gehuwden geen voorrang meer COCO LEEFT VOOR 60,- 35,- 149,- 149,- 45,- C.C.O. vindt weglaten handtekening op girokaart gevaarlijk Ambassadeurs betaalden voor baan RAPPORT BLIJFT „TOP S EGRET'' Blacks, Decker laat u 40,- tot 70,- verdienen Pinckaers hield Duitse keizer aan ms Nog geen licht in Uithoornse moordzaak binnenland buitenland KRANT IN VS Wiersma ontkent mistoestanden in tehuizen commentaar Onzedelijk Niets begrepen Gezond verstand DIEPVRIEZER? Nieuwe r.-k. grondwet stuit ook in op verzet KENNEDY Atoomconferentie KOELKAST? AFRIKAANSE LANDEN: Gouden Lijn de mooiste die er zijn. DNJ 72v DNJ 73v de specialist. D 2535 DNJ 74 de stier van BAD. D 245 D 2550 BIJ TOEWIJZING WONINGEN IN DEN HAAG Overleden Donderdag 24 juni 1971 (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Met Consumenten Contact Orgaan (CCO) heeft scherpe kritiek op het besluit van de Post cheque- en Girodienst om de hand tekening op de blauwe girokaarten niet langer te controleren. Dit werkt volgens het CCO fraude in de hand. Drs. J. Mathije van de girodienst heeft naar aanleiding van deze kri tiek verklaard dat de controle van de handtekeningen achterwege kan blijven omdat de afrekeningen zo uitstekend zijn gespecificeerd. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Rijke republikei nen, die Nixon voor een totaalbedrag van 300.000 dollar hebben gesteund tijdens de verkiezingscampagne voor het presidentschap in 1968, zijn be loond met ambassadeurschappen over de gehele wereld. Ook de Amerikaan se ambassadeur in Nederland. J. Mid- dendorf, is op die manier aan zijn lunctie gekomen. Hij schonk Nixon destijds 15.000 dollar. De pas benoemde ambassadeur in Parijs, A. Watson, heeft in 19fi8 54.875 dollar op Nixon's bankrekening ge stort. Vorig jaar spekte hij nog een particulier fonds ten behoeve van de republikeinse verkiezingscampagne voor de senaat. Deze cijfers zijn deze week gepu bliceerd door het Amerikaanse blad Herald Tribune, dat ze weer ont leende aan een in Washington ver schenen rapport. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Er is geen grond om te spreken van kindermishande ling en misstanden in de Nederland se kindertehuizen. Wel komt het voor dat minderjarigen bij wijze van straf worden „afgezonderd" in een „strafvertrek". Maar dat ge beurt volgens de voorschriften. Dit antwoordt staatssecretaris Wiersma (Justitie) op schriftelijke vragen van het Kamerlid Wiebenga (PSP). Deze had melding gemaakt van een aantal gevallen van een zame opsluiting in een kleine ruim te, soms zelfs zonder raam, voor een periode van enkele dagen tot enkele weken. Wiebenga publiceerden een overzicht met de volledige toedracht van die gevallen. Maar volgens staatssecretaris Wiersma komen de beschreven toe standen niet voor. Hij baseert zich op gegevens die hem uit diverse in richtingen ter beschikking staan. Hij betreurt dat door de actie van Wie benga het werk in de inrichtingen in een kwaad daglicht is gesteld. Volgens de voorschriften mag een directeur een minderjarige afzonde ren in een strafvertrek, kinderen tot 14 jaar ten hoogste vier dagen, de overigen ten hoogste veertien dagen. Recentelijk zijn drie jongens (18 en 16 jaar) volgens de voor schriften viereneenhalve dag opge sloten. Ze hadden een personeelslid met stukken steen afgetuigd. Die kon door de verwondingen 'n week lang zijn dienst niet verrichten. Af zondering als straf wordt slechts in uiterste noodzaak toegepast, aldus Wiersma. Van misbruik is hem niets gebleken. Hij ziet geen reden om de bestaande bepalingen in te trekken. Behalve als straf kan „afzonde ring" nog om andere redenen wor den toegepast. Dat mag echter dan niet een min of meer langdurige eenzame opsluiting worden. Die an dere redenen zijn o.m. gevaarlijk gedrag tegenover zichzelf of ande ren, na ontvluchting zowel om eventuele verspreiding van ziekte te voorkomen als om de motieven van ontvluchting te achterhalen en ook om de groep te beschermen te gen al te grote onrust of bij wijze van pedagogische maatregel. In die gevallen heeft de afzondering geen strafkarakter, aldus staatssecretaris Wiersma. DE DIRECTIE van de Franse spoor wegen heeft bekendgemaakt dat het reizigersverkeer in geheel Frankrijk weer normaal is. Het goederenver keer zou naar de directie verwachtte, in de loop van gisteren weer normaal zün geworden. fl lll.N lil Tjf/'ie straks naar de nachtmusical ,.Oh Calcutta" gaat weet wat hem te wachten staat. Daar heeft de publiciteit wel voor gezorgd. Het lijkt dus weinig aannemelijk, dat de mensen die voor wat bloot zoveel geld neerleggen geërgerd zullen worden door de voorstelling. Tenzij zij zich genept voelen. Wie zijn dan wel geërgerd? Dat zijn degenen, die in deze nachfshow een openbare schennis van de eer baarheid zien en dus een strafbaar feit. Hebben die mensen gelijk? Ja zeker, zegt de Amsterdamse officier van justitie, die zelf is gaan kijken, wat daar op het toneel gebeurt kan volgens de wet niet door de beugel. Wat doet die officier vervolgens? Niets. En waarom niet? Omdat een soortgelijke zaak nog niet tof in hoogste instantie is uitgezocht en omdat er voor de financiers van en medewerkers aan deze show-in-het blootje zulke grote financiële belan gen op het spel staan. Van dit laatste argument' begrijpen wij niets. Het feit, dat iemand veel geld kan verdienen aan een over treding van de wet kan toch nooit een reden zijn om hem zijn gang maar te laten gaan? Deze argumentatie van het O.M. is onzedelijker dan heel die voorstel- h'na. W ie het in RK kerkelijk Neder land na de affaire-Simonis, zo'n halfjaar geleden, dacht eens rustig aan te kunnen doen, is be drogen uitgekomen. Het onweer komt ook deze keer uit Rome en wel in de vorm van een niet mis te ver stane aanval op het jonge en met name in Nederland aardig van de grond gekomen instituut van de dio cesane pastorale raden. Deze raden zijn hier te lande, zo goed en zo kwaad als hef (zonder verkiezingen of iets dergelijks) ging, samengesteld uit priesters en ieken uit het bisdom en moeten de bisschop in zijn beleid van advies dienen. Deze pastorale raden zijn, evenals het inmiddels af gesloten Nederlands Pastoraal Con- cilie, in het leven geroepen als direct gevolg van het tweede Vaticaans concilie, en de daar algemeen aan vaarde gedachte dat de kerk veel minder een organisatie is dan wel het volk Gods. De zogeheten leken hebben daarin hun eigen plaats naast priesters en bisschoppen en paus. In het document dat de bisschop pen nu uit Rome (inderdaad „Rome", zo anoniem als het bij na altijd is) hebben ontvangen, wordt zonder meer het recht van de leken om hun bisschoo van advies te dienen bestreden. Als leken hier en daar toch wat mogen zeggen, dan hoeft be bisschop niet naar hen te luiste ren. In de kerkvorsten-mentaliteit, waaruit dit document is voortgeko men, is het zonneklaar wat er ge beurt als die bisschop toevallig toch "aar 7i\n gelovige,- luistert- dan lui stert „Rome' gewoon niet. En in het traditioneel hiërarchisch denken achter dit stuk gebeurt dan niet wat dat kerkvolk wil: immers wat den ken die leken wel? Die leken, maar ook de priesters, denken in Nederland mee met hun bisschoppen. Dat gebeurt o.a. in pastorale raden, die overigens ook hier onder groeiende kritiek staan. Maar niet omdat daarin de stem des kerkvolks teveel in doorklinkt, maar iuist omdat die te weinig doorklinkt. Vorige maand nog heeft de diocesa ne pastorale raad van het bisdom Breda besloten (in de bekende „ver velende" vergadering) tot een struc tuurwijziging: de raad moet demo cratischer gaan functioneren in die zin dat dagelijks bestuur, voorberei dingscommissie en leden meer con tact en voeling moeten hebben met wat er onder het kerkvolk in de pa rochies gebeurt en leeft. De „leken" moeten zoveel mogelijk aan het woord komen, zo meent men hier, terecht. Maar in Rome vindt men dit noa steeds neraens voor nodig. Hieruit en bijv ook uit de stukje bij beehe uitnelekte, en vorige week nog door 222 Eurooese theologen aangevochten „qrondwef" voor de kerk bliikt dat gezaghebbende figu ren in Rome niets begrepen hebben, je zou bijna zeggen niets willen be grijpen van het tweede Vaticaans concilie. Tn Luxemburg is op regeringsniveau -*■ overeenstemming bereikt over de toetreding van Engeland tot de EEG. Deze beslissing is er een van histo rische betekenis. De toetreding van Engeland betekent immers, dat er een gezonder evenwicht komt in de verhoudingen binnen het Vereniad Europa, waar Parijs en Bonn nu wat al te veel de toon aanqeven. Naar- buiten wint Europa, politiek en eco nomisch, zozeer aan invloed en macht, dat het straks een eigen rol kan gaan spelen in de machtsstrijd der grootmachten. Moge die rol er vooral een zijn van verzoening. Toch is het eigenlijk nog te vroeg om nu al te gaan speculeren over de mogelijkheden van een EEG plus Engeland. De regeringen mogen hel dan wel met elkaar eens zijn, niet zij beslissen uiteindelijk, maar de natio nale parlementen. En daar ligt een groot vraagteken. In het Engelse La gerhuis immers zijn de meningen zeer verdeeld. Als de regering-Heath nu een stemming zou laten houden zou die wel eens negatief kunnen uitvallen. De bezwaren in Engeland tegen toetreding tot de EEG zijn van za kelijke en emotionele aard. Het be drijfsleven vreest, dat Engeland voor het lidmaatschap een te hoge prijs moet betalen. Over die bezwaren is te praten. Moeilijker is de discussie met die Enqelsen, die nog steeds ge loven, dat Britannia de zee beheerst en dus de wereld en die daarom geen behoefte hebben aan een EEG. Europa moet de Engelsen nu de gelegenheid geven met zichzelf en ons in het reine te komen. Gelukkig overheerst in Engeland het gezond verstand. Daarom mag verwacht worden dat de Engelsen strak* de juiste keuze zullen maken. (ADVERTENTIE) Eerst prijs vragen bij Europa's goedkoopste speciaalzaak Karnemelkstraat 6 I Breda tel. 01606-3194b TURIJN (KNP) „Inoppertuun en onmogelijk",zo heeft del artsbis schopvan Turijn, kardinaal Michel Pellegrino het ontwerp van een nieuwe „grondwet" voor de r-k. kerk bestempeld. Hij Nelde zich als eerste kardi- naalaohter de 222 Europese theolo gen die tegende grondwet zijn is daarmee ook de eerste Italiaanse bisschopd ie zich publiekelijk tegen de ..grondwet", samengesteld door de commissie van de Romeinse curie onder leiding van kardinaal Felici. heeft uitgelaten. 'Van onze redactie buitenland) WASHINGTON/CANBERRA President Nixon heeft besloten het Amerikaanse Congres inzage te geven in de 47 delen van de geheime documenten over het Amerikaanse aan deel in de Vietnamese oorlog, waarvan gedeelten in de Ame rikaanse pers zijn gepubliceerd. Het volledige dossier zal ter beschikking van het parlement worden ge steld. Het blijft „top-secret" en de regering zal haar juridische strijd tegen de publikatie ervan niet opgeven. De president maakte dit gisteren bekend in een gesprek met de de mocratische fractieleider in de se naat, Mike Mansfield. De regering is de mening toegedaan dat de publi katie van stukken uit het dossier voor het Congres een situatie heeft doen ontstaan, waarin het zieh een oordeel zou moeten vormen op grond van onvolledige informatie, zo ver klaarde een woordvoerder van het Witte Huis later. Het dossier is een studie die in 1967 door het Pentagon is gemaakt in opdracht van de toenmalige mi nister McNamara. Deze wenste een overzicht van de oorzaken, waardoor de Verenigde Staten bij de oorlog in I-ndo-China betrokken zijn geraakt. Het Witte Huis laat het aan de fractieleiders in het Congres over om te beslissen wie inzage in de do cumenten zal krijgen. Na de New York Times, de Wash ington Post, die beide van de rechter een publikatie verbod hebben gekre gen, en de Boston Globe, heeft gis terochtend ook de Chicago Sdn Times een artikel over de achtergronden van de Vietnamese oorlog gepubli ceerd. dat volgens deze krant geba seerd is op zeer geheime documenten van het ministerie van buitenlandse zaken, en tevens op de geheime dos siers van het McNamara-rapport Uit de documenten van het mi nisterie van buitenlandse zaken blijkt volgens het blad, dat president John Kennedy geheel op de hoogte was van de staatsgreep van 1963. waarbij president Ngo Dinh Diem van Zuid-Vietnam werd afgezet en enige tijd later werd vermoord. De toenmalige vice-minister van buiten landse zaken, Roger Hilsman, had op 30 augustus 1963 aan minister van buitenlandse zaken, Dean Rusk, ge schreven dat de V.S. een staatsgreep tegen Ngo Dinh Diem moesten aan moedigen en de volvoerders daa'-van moesten helpen. Hilsman had Rusk twee maanden voor de staatsgreep gewaarschuwd, dat president Diem wilde gaan onderhandelen met Noord-Vietnam om geheel Vietnam te neutraliseren, aldus de documen ten volgens de Chicago Sun Times. De Australische minister van ma rine. Malcolm McKay, heeft gisteren de publikatie van geheime documen ten in de V.S. een campagne ge noemd om „het vertrouwen in de oorlog voering in Vietnam" te ver nietigen. (Van onze redactie buitenland) MOSKOUDe Russische ambas sadeurs in Washington, Peking, Pa rijs en Londen hebben aan de rege ringen aldaar e»n Russische verkla- ringoverhandig A waarin wordt op geroepen tot een conferentie van de vijfato'ommogendheden: de Sovjet- Unie, de Verenigde Staten. China, Frankrijk en Engeland. Binnen een maand zullen de mo deshows weer worden gehouden om de nieuwe collecties voor herfst/win ter 1971-1972 te presenteren. Hierbij zal ook het modehuis Chanel niet achterblijven. Na de dood van Coco Chanel gaan de zaken gewoon door. Gaston Berthelot, die met een team van vier modeleurs, samengesteld door wijlen mademoiselle Chanel, werkt, is hier bezig met een creatie voor de nieuwe collectie uiter aard in Chanel-stijl. (ADVERTENTIE) Eerst prijs vragen bij Europa's goedkoopste speciaalzaak Karnemelkstraat 6 Breda tel. 01600-31948 (Van onze redactie buitenland) ADDIS ABEBA De topconferentie van de organisatie voor Afrikaanse eenheid (OAE) heeft gisteren aange drongen op een spoedbijeenkomst van de Veiligheidsraad der Verenig de Naties ter bespreking van het vraagstuk-Namibië (Zuidwest-Afri- ka)in het licht van de uitspraak van het Internationale Gerechtshof, dat Zuidafrika's aanwezigheid in dat land onrechtmatig is. Met opluchting hebben de Afri kaanse staatshoofden in hun rede voeringen bij de slotceremonie van (ADVERTENTIE) Steek tientallen guldens in uw zak door nu een B D-boor- machine en/o! hobbyset te kopen. Korting van 40,-op de Gouden Lijn boormachines en 15,- tot 30,- voordeel op de hobbysets. Wat u ook koopt - alléén een boormachine, alléén een hobby set of allebei samen - uw voordeel Is enorm. Tot 70,- toe! Tijde lijk aanbod met volle B D- en dealergarantie. veelzijdige. fwee-toerenboor- met regel- toerental van 5 en van 0-2400 toeren p. m. Cap.13 mm en 370 W krachtmotor. Inge bouwd tandwiel mechanisme vergroot boorkracht 21/jX bij laag toerental. Draai snelheid elektronisch regel baar met trekker-schakelaar. Geschikt voor het fijnste en zwaarste boorwerk en voor hulpstukaandrijving. Tijdelijk geen 199 maar Klopboormachine met regel baar toerental van 0-2400 toe ren p. m. Gaat moeiteloos door het hardste beton. Klopboor uitschakelbaar voor normaal boorgebruik en aandrijving hulpstukken. Cap. 10 mm en 370 W krachtmotor. Draaisnel heid elektronisch regelbaar va trekker-schakelaar. Magnifiek stuk gereedschap. maar I v/j Modern Homes Kit. Hobbyset met hulpstukken voor zagen, polijsten, ontroes- terr, auto poetsen, eenvoudig schuurwerk, in handige op bergdoos. Bevat cirkelzaag hulpstuk, komstaaldraadbor- stel, rubber steunschijf, scha pewollen polijstvacht,6 schuur- schijven en 5 mm steenboor. Geen 50 maar Twéé-toeren klopboormachine. Cap. 10 mm en 370 W kracht motor. De machtigste van alle maal. Ingebouwde klopboor plus uniek tandwielfnechanis- me voor 2Va x méér boorljracht bij laag toerental. Hardste steensoorten, venijnigste be ton, alles wijkt voor dit boor- geweld. Klopboor uitschakel- baar voor normaal boorwerk en aandrijving hulpstukken. Beter, sterker is er niet. Tijdelijk geen 199 maar Home Workshop Kit. Hobbysel in prachtige, gelakte beukehouten gereedschaps kist. Zwaluwstaartverbindin- gen.Verend draaghandvat;op- hangogen.Bevatalle hulpstuk ken voor zagen, polijsten, ont- roesten, auto poetsen, eenvou dig schuurwerk (inhoud als D 2535). Volop ruimte voor uw boormachine en extra gereed schap. Geen 70 maar Eurokit. Nóg mooier. Hobbyset met in houd als D 2535 plus vlak- schuurhulpstuken horizontale boorstandaard. Niet alleen za gen, polijsten, ontroesten, auto poetsen, maar ook hout en verfwerk schuren als een vak man! Nu belachelijk goedkoop. Geen SO maar Deze unieke kortingen alleen bij: J. C. SOL, Korte Brugstraat 10, Brabantplein 1, Breda; JAAK VAN WIJCK, Ginneken- weg 146, Breda; Fa. VAN IERSEL, Hoofdstraat 9, Raamsdonksveer; AD. MICHIELSEN, Kerkstraat 15, Oosterhout; Fa. DEN HOLLANDER, Oosterstraat 1, Klundert. de topconferentie geconstateerd dat de eenheid van Afrika althans voor lopig is gered. De nieuwe voorzitter, de Mauretaanse president, Moktar Oeld Daddah, verklaarde dat de in spanningen van de OAE hadden ge zegevierd over de pogingen van hen dié belang hebben b'ij het zaaien van verdeeldheid op dit continent. De topconferentie van de organi satie voor Afrikaanse eenheid keurde op de laatste dag een verklaring goed waarin het heet, dat er „geen grond slag bestaat voor een zinvolle dialoog met Zuid-Afrika". Deze verklaring, die eerder door de ministerraad van de OAE aan de topconferentie was voorgelegd, is zonder enige wijziging aanvaard. Op aandringen van de delegatie van Ivoorkust werd er gestemd. De tegen stemmers zijn: Ivoorkust, Lesotho. Malawi, Madagascar, Swaziland en Mauritius. De landen die zich van stemming onthielden zijn: Niger, To go, Dahomey, Opper-Volta en Gabon. (Van onze correspondent) DEN HAAG Het voor de wet gehuwd zijn, zal, naar het zich laat aanzien, binnenkort geen element meer zijn in het toewij zingsbeleid van woningen in de zeven agglomeratie gemeenten Den Haag, Rijs wijk, Wassenaar, Voorburg, Leidschendam, Zoetcrmcer en Nootdorp. In nog op nieuw vast te stellen rege len voor het krijgen van een woning, zal uitsluitend nog gewerkt worden met het begrip „huishouden", waarvan de tijdsduur (hoe lang is nog een open vraag) aangetoond moet kunnen worden. Een en ander werd gistermorgen tijdens een openbare com missievergadering van de commissie stadsontwikke ling en volksontwikkeling door wethouder \V. II. A. Nuy bekendgemaakt. Deze beleidsombuiging, zo ver duidelijkte hij, houdt o.m. in dat zij die in concubi naat leven, die in klooster- communes of andere com munes leven of andere vormen van samenleving, len enzovoorts, gelijk ge- b.v. homofielen, vrijgezel- steld worden met hen die volgens de huwelijkse staat leven. De nieuwe huisvestings normen zullen in een raadsvoorstel verwerkt worden en althans bij de Haagse gemeenteraad ter discussie gesteld worden. (Van onze correspondent) GRONSVELD In dc ouder dom van 78 jaar is in Gronsveld de heer Pierre Pinckaers overle den. Hij w.as de man die op 10 november 1918, 's morgens in alle vroegte, de Duitse keizer Wilhelm aan dc grens in Eysden heeft aangehouden, wat tevens het einde van de oorlog bete kende. De heer Pinckaers was toen als sergeant verbonden aan de Nederlandse grenspatrouilles en gestationeerd aan de grensover gang Eysden. Hij vroeg de man. die de keizer bleek te zijn. om de passen te zien. maar die wa ren er niet. „De Nederlandse re gering is van onze komst op de hoogte en we moeten naar Maastricht om door de garni zoenscommandant te worden ge ïnterneerd", was het antwoord van de Duitse generaal die de keizer vergezelde. De heer Pinckaers werd door dit feit bekend in binnen- en buitenland. Hij kreeg in de loop der jaren, meestal telkens rond de 10e november, journalisten op bezoek uit vele landen, o.a. België, Duitsland, Engeland en zelfs uit Amerika en steeds op nieuw moest de heer Pinckaers het voorval van die tiende no vember 1918 vertellen, wat voor hem de belangrijkste gebeurte nis van zijn leven werd. Waar we ons in ieder geval niet druk meer over hoeven te maken zo we ons al ergens druk over maken dan is dat toch de, laat ik zeggen, fysieke aantrekkelijkheid van onze nieuwe premier. Barend, mooie Barend (pretty Barend in het Engels) Biesheuvel gaat over onze zielen waken. Hij schijnt overigens een forse hekel te hebben aan die „mooie B."-cultus, maar je kunt (zei een vrouwspersoon) toch moeilijk je eigen hoofd er af snijden. En dat is ook zo. Hoewel sommige waarnemers in politiek Den Haag opmerken dat Biesheuvel bij eerde re (mislukte) formatiepogingen als een kip-zonder-kop heeft lopen ronddollen. Maar dat heeft zich bui ten mijn gezichtskring afgespeeld, weshalve ik u er geen kond van kan doen of het werkelijk zo geweest is. Duistere lieden scheppen een on behaaglijk soort behagen in het feit dat „we weer zo'n kabinet" krijgen. Kunnen ze opnieuw vier jaar kan keren. Zou iemand mij kunnen vertellen waarom straaljagers regelmatig over een dichtbevolkt stadscentrum moe ten gieren? Twee jonge Canadezen zeggen hei wereldrecord eiervangen ruim schoots te hebben verbeterd. De 23- jarige Dave Eplen gooide een groot ei 48.77 meter ver weg en het werd heel en wel opgevangen door de 22- jarige Lance Council. Het oude re cord was in Britse handen (38.1 m.) Na de geslaagde recordpoging werd het ei door de jury gebroken om na te gaan of het wel ongekookt was geweest. Alles klopte. Geluk kig. Bangla Des(h)illusie. Aan het einde van deze week begint het grote spektakel weer op de wegen van Frankrijk. De Tour gaat van start, het spul kan begin nen. Eén ding weet ik opnieuw ze ker (u herinnert het zich van voor gaande jaren): Jan Janssen wint de Tour niet. I-lij is thuis in Putte en ik gun hem die rust van harte, want als je zo'n keer of zeven al die elle(ti de) lange kilometers over slechte wegen door bergen hebt moeten fietsen, heb je dat verdient. En Jan heeft ze verdiend. EE(n)Geland, of een ENG(e)land, het zal moeten blijken. En he'. zal me verder een zorg zijn. Morgen zijn we er opnieuw, lopend. MERIJN. (ADVERTENTIE) UITHOORN (ANP) Ook op de derde dag van het onderzoek is er nog weinig licht in de moordzaak- Cora Mantel, het 15-jarige Uithoorn- se meisje, dat maandag naakt en ge wurgd in een polderslootje bij haar woonplaats werd gevonden. Het is nog niet duidelijk welke waarde moet worden toegekend aan de ge heimzinnige telefoneerder, die maan dagochtend aan de moeder van het slachtoffer vertelde „dat haar doch ter niet hoefde te komen", bij de Aalsmeerse juwelier Peter Kunst (waar Cora een betrekking had aan vaard), omdat een ander winkel meisje zou zijn ontslagen uit een zie kenhuis. De telefoneerder sprak accentloos Nederlands en zei te spreken na mens de nieuwe werkgever van Co ra. die pas later op de ochtend in de—laad mevrouw Mantel heeft ar beid.

de Stem | 1971 | | pagina 1