t bij u: SFEER IN VLISSINGEN tekst A. Koopman foto's: Cor J. de Boer Een stad heeft één gezichtmaar vele uitdrukkingswijzen stad streel |fer staat, itie genoegen? rijstraat 52 irgse Poort 2 eg 60 raat 77 tout 59 aolstraat 13 srkstraat 30 5, St.-Bavostraat 64 traaf 25 sstraat 16 erhoutseweg 122 at 105 irkstraat 14 oefijzersstraat 11 uidhaven 41 'lenstraat 22 ötor. Praktische >eit, scheert en r 2 kg. Snijmes geïsoleerd. ie te geven. Ilpen door Iers. |er nog een jeen Peugeot lenslotte I brommer |;k! ("brommers lit je wel) Woensdag 23 juni 1971 ieet N.V. Weesp. VLISSINGEN Een stad heeft, net als een mens, één gezicht, doch vele uitdrukkingswijzen. Dat geldt ook voor Vlissingen, waar moder ne ontwikkelingen zich baanbreken, doch waar men ook met een kans op succes een film naar een verhaal van Steinbeck zou kunnen situe ren. Naar zee toe glimlacht Vlissingen, naar de Schelde toe toont de stad zijn sterke, stalen armen. De winkelende wandelaar vind veel ver lichte en rijk gevulde, maar ook veel lege uitstalkasten op zijn weg. Naast en tussen dat alles leeft echter ook nog een stad van gewone mensen. Als de plannen van het gemeentebestuur op lange termijn doorgaan, dan zullen het juist de mensen zijn, die het gezicht van de binnenstad gaan bepalen. B. en w. denken aan de binnenstad namelijk een woonfunctie toe. Er zal ook in dat geval heel wat aan het gelaat van Vlissingen ge retoucheerd worden. Beelden als die op deze pagina, zullen steeds zeldzamer worden. Jammer of gelukkig? Wie zal het zeggen. Zo'n buurttafereel in de werk stad van Zeeland, een bejaard paar op de stoep, met het onmis kenbare „handen uit de mouwen" op enkele meters afstand, kan op roepen tot diepzinnige gedachten over arbeid en de welverdiende rust die daarna volgt. Een stukje jong leven, schijn baar doelbewust in de richting van een verweerde muur gediri geerd kan een beeld met symbo liek in twee opzichten zijn. Of wel de jeugd zal de verweerde resten van de stad neerhalen en haar herscheppen, ofwel haar wacht de blinde muur. De hond ziet het kennelijk niet meer zitten en beschouwt zichzelf volkomen terecht als de naamge ver aan een Scherminkelstraat De werf beheerst het stads beeld. De machtige grijphanden van „De Schelde" kunnen van verre worden waargenomen. Hun zwaaibereik is zo groot, dat zij u met auto en al uit de oude binnen stad zouden kunnen oppikken. Een wonderlijke stad, dat Vlis singen. Overal vertoont zij de te kenen van worsteling met de tijd. Soms heb je het idee in een ver waarloosd Vlaams dorp te lopen, direct daarop wordt een gelijke nis met Rotterdam of Enkhuizen zichtbaar. Een stad heeft één gezicht, maar vele uitdrukkingswijzen.

de Stem | 1971 | | pagina 17