AXEL CONTENT OVER CONTACT MET BURGERIJ VIA DE KRANT Ontslagbrief ir. T. Bogerd Bouw van bank opgeschort STEMMING TE SAS VAN GENT: 10 STEMMEN TEGEN 3 BEROEPINGEN SCHOOLZWEM- WEDSTRIJDEN ZAAMSLAG Magrette hoort in september beslissing over riolering J. van Boeien burgemeester groot-Tholen Reeks van diefstallen in Terneuzen Aanstelling logopedist bezwaarlijk Hamelinck: „Eenzijdig front tegen Koopcentrum stad streék KINDERVAKANTIE VOGELWAARDE Scouting Vogelwaarde gaat weer kamperen Een motie B. EN W. AXEL I examens Woensdag 23 juni 1971 (Van een onzer verslaggevers) AXEL „De wekelijkse persbij eenkomsten zoals wij die sinds kort na het b. en w.-overleg beleggen, hebben naar mijn idee hun waarde bewezen. Voorop stond voor ons dat de burgerij zo goed en zo snel mogelijk zou worden geïnformeerd. Dat is nu gebleken. Want na het verslag van de persbijeenkomst op 2 juni, waarop b. en w. meedeelden dat het Hofplein zou worden aangewe zen als parkeerterrein voor vracht auto's hebben wij een petitie met 7 handtekeningen ontvangen van be woners rond het Hofplein". Aldus gisteren burgemeester M. K-' van Dijke van Axel tijdens de we kelijkse persbijeenkomst. „Die men sen waren gealarmeerd door dit be richt. In hun petitie op dit besluit van b. en w. wijzen zij op de grote geluidshinder die zij zullen onder vinden". De heer Van Dijke wees er overi gens op dat op dit moment inwoners door geheel Axel heen geluidshinder van in de vroegte wegrijdende vrachtauto's ondervinden. „Hier gaat het om zeven ondertekenaars. Niet temin hebben wij besloten de zaak nog evep aain te houden en te wach ten op de terugkomst van de groeps commandant Axel van de Rijkspol'- tie om met hem de zaak te overley- gen Een verzoek van de marktcommis- sie aan b. en w. om over te gaan tot het plaatsen van containers moet, aldus de heer Van Dijke worden afgewezen. De commissie had dit verzoek gedaan om zodoende de verontreiniging tijdens de marktu ren tegen te gaan. Burgemeester Van Dijfoe wees erop dat gezien de opstelling van de markt plaatsing van containers onmogelijk is. „De straatjes zijn veel te smal", zo zei hij. B. en w. van Axel hebben besloten de toegang tot het sportveld van de v.v- Axel te verleggen. Er zullen een paar nieuwe loketten geplaatst worden en wat hekwerk. De raad zal t.z.t. hiervoor een kredietverzoek ontvangen. Het verlenen van een vergunning voor de bouw van een r-k. school in Koewacht wordt aangehouden. „Wij wachten nog op detailtekeningen" aldus dé heer Van Dijke. „Zo is er b.v. op de tekening niet terug te vinden wat de draairichting van de deuren is. Bij de katholieke kleuter scholen hebben wij indertijd een paar duizend gulden extra moeten uittrekken omdat de deuren ver keerd opengingen. Wij stoten ons niet graag nogmaals aan deze steen", zei hij. RAAD GAF GEEN FIAT AAN KOOPCENTRUM (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Gisteren is de ontslagbrief van ir. T. Bogerd aan de raad van bestuur van de P.Z.E.M. voor publikatie vrijgegeven. Deze brief is vrijdag j.l. onderwerp van gesprek geweest in de veelbe wogen statenvergadering over de P.Z.E.M.-affaire. Enkele gedeelten uit de brief vol gen hieronder: „Gezien de ontwikkelingen van de laatste dagen voor zover die mij althans bekend zijn meen ik te moeten constateren dat de verhou ding tussen de raad van bestuur en mij niet meer van dien aard zijn, dat ik het vertrouwen bezit om de alge hele leiding van de n.v. P.Z.E.M. op mijn schouders te nemen. Toen ik op sterk aandringen van het toenmalige dagelijks bestuur begin 1964 de func tie van directeur van uw n.v. aan vaardde, heb ik dat gedaan o.a. on der voorwaarde dat benoeming met algemene stemmen zou geschieden. Dat de omstandigheden op velerlei gebied gewijzigd zijn en een derge lijk verzoek zelfs onder normale om standigheden momenteel moeilijk meer te honoreren zou zijn, neemt niet weg dat op een post zoals ik die bij uw bedrijf bezet, alsmede de ma nier waarop ik hem waarnam, het een absolute eis is dat ik het ver trouwen en de steun heb van de raad van bestuur. In de tweede plaats is het noodza kelijk dat ik mij verzekerd weet van de steun van de medewerkers. Vol gens mededeling van de heren van de Algemene Rekenkamer heb ik veel supporters zoals zij het uit drukken onder het personeel. Volgens vele personeelsleden staat het allergrootste deel men spreekt van 85 procent achter mij. Helaas moet ik echter constateren dat voor zover mij althans de berichten bereiken een vertegenwoordiging van het personeel, begeleid door vakbondsbestuurders u van het te gendeel heeft overtuigd. Dat niet 100 procent van het personeel achter mij staat zal niemand verwonderen. Dat de door u gehoorde groep represen tatief voor het gehele personeel is, moet ik echter ernstig betwijfelen. Dat u desondanks op grond van me dedelingen van deze groep, uw hou ding ten opzichte van mij wijzigt c.q. bepaalt, betreur ik ten zeerste. Hoe wel ik voorshands overtuigd blijf van de positieve houding van het grootste deel van het personeel, moet ik mijn houding bepalen op grond van voorgenoemde door u ingeno men stelling t.w. een sterk negatief ingesteld personeels bestand. Het zal u duidelijk zijn dat het vrijwel on mogelijk is de grote taken die door ons bedrijf in de naaste toekomst moeten worden uitgevoerd, onder deze omstandigheden tot een goed einde te brengen. Voor wat de omstreden diensten en het daarop betrekking hebbend rapport van de Algemene Rekenka mer betreft, moge ik verwijzen naar mijn schrijven van 7 juni j.l. Dat ik het met de becijferingen niet eens ben, heb ik in het dagelijks bestuur naar voren gebracht. Om tactische redenen heb ik mij niet tegen de uitkomst verzet, hoewel ik mij tot in het diepst van mijn ziel beledigd voel, zowel door het becijferde be drag als door de houding die het da gelijks bestuur resp. de raad van be stuur alsmede de pers heetf aange nomen. Voor de goede orde wil ik nog onderstrepen dat het grote be lang van een zogenaamd ordernum mer pas na afloop van de werk zaamheden in het geding is gekomen en in alle zwaarte gebracht werd, nadat in december vorig jaar de raad van bestuur zijn besluit publiceerde waarin het personeel verzocht werd zich achter mij te stellen en het be leid van het dagelijks bestuur en mij werd goedgekeurd". De heer Bogerd gaat op deze kwestie nog even nader in en besluit zijn brief dan aldus: „De u bekende geruchten en pers- publikaties rondom verschrijvingen binnen de PZEM, waaraan ik part noch deel heb, hebben een dusdani- gev orm aangenomen en ik voel mijn positie daardoor dermate ondermijnd dat ik heb besloten eervol ontslag als directeur te verzoeken, indien dit in een voor mij acceptabele vorm zou geschieden. Tenslotte kan ik niet nalaten op te merken dat ik mij zo intensief met uw maatschapij heb beziggehouden dat mijn privéleven er door ver waarloosd werd. De maatschappij en de Zeeuwse gemeenschap hebben echter mede hierdoor aanwijsbaar tientallen miljoenen guldens ver diend. Ik hoop van harte, dat de sti mulans die van de maatschappij uit gaat voor de economische ontwikke ling van Zeeland zal kunnen wor den gecontinueerd". (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE Gemeenscliaps- werk Vogelwaarde organiseert ook dit jaar weer diverse vakantieactivï- teiten. De kinderen van de lagere scholen uit Hengstdijk, Ossenisse en Vogelwaarde kunnen kiezen uit een drietal activiteiten, terwijl de oude ren welkom zijn bij de traditionele fietsdriedaagse. Programma: 8 juli: kinderen van le t.m. 6e klas maken een reis per bus naar Wachtebeke in België, nabij Zelzate. Men vertrekt om 10 uur 's morgens. De jeugd wordt 's avonds om half zes weer thuis verwacht. 27 juli: sport- en spelmiddag op het recreatieterrein „De Vogel" te Hengstdijk. 28 juli tot en met 30 juli: de fietsdriedaagse. Drie dagen (avonden) fietsen langs de mooiste plekjes in de gemeente Hontenisse. Er wordt gefietst in paren. 4 augus tus: de lagere schoolkinderen kun nen deelnemen aan een busreis naar het Zilvermeer in België. Vertrek 8 uur 's morgens. Thuis 's avonds half zes. Voor deelname aan de activitei ten kan men zich tot 20 juni opge ven bij de scholen. Geref. Gemeenten: beroepen te Gorinehem J. Koster, kandidaat te Yerseke. (Van een ónzer verslaggevers) VOGELWAARDE Kabouters, gidsen, welpen, verkenners en sher pa's van scouting Vogelwaarde gaan van 27 juni tot en met 3 juli naar Huijbergen voor het traditionele zo merkamp. De verkenners kamperen in de bossen van de broeders van Huize „Ste-Marie". De rest logeert in enkele boerderijen. Met leiding meegerekend zullen in totaal 126 leden de reis maken in auto's van behulpzame familieleden. De rowans gaan niet mee. Zij kamperen in de tweede week van juli in de omge ving van de Moezel in Duitsland. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Met tien stemmen voor en drie tegen (de heren De Groff, Scheffer en Van Hecke) heeft de raad van Sas van Gent gisteravond ingestemd met het voorstel van b. en w. de bestemming Westdam niet te wijzigen. Dit houdt in, dat het koop- en vermaakcentrum Zeeuwsch-Vlaanderen N.V. niet mag beginnen in de gebouwen van de voormalige Tex-Scheldefabrieken. In een vorige raad was de zaak aangehouden. Bij monde van loco- burgemeester W. Colsen lieten b. en w. weten niet van hun vorige stand punt te zijn afgeweken. De heer Col- sèn zei blij te zijn met de acties en publiciteit die hebben plaatsgevon den in de periode tussen beide raads vergaderingen. „Er is zoveel moge lijk openbaarheid getracht en dat is een goede zaak. Heit koopcentrum heeft van zijn democratisch recht ge bruik gemaakt om via hearings, open dagen en voorlichting aan de raads- 1 leden haar standpunt kenbaar te maken. Dit alles uitvoerig begeleid door de pers. De heer Colsen deelde mee, dat 882 adhesiebetuigingen met het te stichten centrum waren ont vangen. Ook hebben b. en w. ken nis genomen van rapporten van pro fessor De R'ijcke en het Consumenten Contactorgaan, die voor stichting van het koopcentrum waren. „Toch herzien wij ons standpunt niet, want onder meer de commissie van advies en bijstand voor midden standszaken heeft ons geadviseerd geen medewerking te verlenen. Ook 't stedebouwkundige bureau Kuyken komt tot een dergelijk advies. Sas '70 trekt de cijfers van De Rijcke In twij fel en het Koninklijk Verbond van Ondernemers geeft ons praktijkvoor beelden. Wij zien geen consumenten belangen, wel een monopolistische tendens bij het koopcentrum, wat zou kunnen leiden tot een onnatuur lijke snellere sanering van de mid denstand, inclusief de gezonde be drijven", aldus de heer Colsen. De heer Bockstael onderschreef het betoog van de heer Colsen. Hij betreurde het dait de zaak in de „emotionele sfeer" was gebracht. Hij wees erop dat de overheid soms moet overgaan tot protectie van een be paalde groep. Overigens erkende de heer Bockstael dat consument en middenstand twee componenten zijn die niet altijd zijn samen te brengen Naar zijn mening ontbrak aan het Sasse service-pakket een koopcen trum. „Bij stichting zou een bepaal de groep de dupe zijn en ik vraag mij af of daarmee de consument is gediend". De heer L. de Meijer had alle lof voor de wijze waarop b. en w. de raadsleden hebben voorgelicht. Dhr. M. de Groff herinnerde eraan dat het zijn fractie was geweest, die erop had aangedrongen de consument te horen. „Dat is geschied", zo zei hij. „Er is een schrijven van het COC ontvangen". Hij verduidelijkte dat hierin onder meer alle vakcentrales zijn vertegenwoordigd en o.a. de Ne derlandse Vereniging van Huisvrou wen. De heer De Groff vond dat het stedebouwkundig adviesbureau snel van mening was veranderd, want in het eerste schrijven van b. en w. aan het koopcentrum stond, dat geen on overkomelijke bezwaren bestonden tegen verandering van het bestem mingsplan. De heer De Groff wees op de te creëren arbeidsplaatsen in Sas van Gent, namelijk 150 bij het nieu we koopcentrum. „Wij zijn het er hier wel over eens dat de industrie een onding is..Nu is er een kans geen industrie in ons midden erbij te hebben, toch arbeids plaatsen en dan wil men tegenstem men", zo vervolgde hij. De heer De Groff vroeg zich verder af of ten gevolge van die bewuste brief van 26 januari geen schadeclaim op de gemeente gedaan zou worden. „Die brief was informatief", aldus de heer Colsen. „Hierop is zeker geen claim mogelijk". De heer Col sen wees op een brief die b. en w. aan het koopcentrum heeft gestuurd op 26 april, waarin wat hij noemde, „de puntjes op de i werden gezet". De heer De Groff merkte nog op dat de 882 handtekeningen niet van tafel geveegd konden worden. „Dat zal bij de verkiezingen over drie jaar wel duidelijk worden", zo stelde hij. De heer Bockstael had bezwaar tegen de laatste opmerking. „Dit zijn elec torale bedoelingen. Dit gaat de nor male fatsoensnormen van ons niveau te boven", zo zei hij. De heer Scheffer merkte op dat volgens hem de bewoners niet mogen meespreken. „Die blijven zitten met een duur Sas van Gent en trekken naar andere plaatsen. Als dit Koop centrum er niet komt zal de reactie misschien zijn dat er nog minder in Sas van Gent wordt gekocht". De heer E. van Hecke wees erop dat het Koopcentrum vastbesloten is door te gaan. „Komt het buiten Sas van Gent dan is het nog erger. De kopers trek ken weg uit S.'-;as van Gent en nemen 55% van de buitengemeentelijke ko pers mee". Daarna ging men over tot stemming met bovengenoemd resul taat. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De huidige bur gemeester van de stad Tholen, de heer J. E. van Boeien, is met ingang van 1 juli benoemd tot burgemeester van de nieuwe gemeente Tholen, die het gehele eiland omvat. De heer Van Boeien is burgemees ter van Tholen vanaf 1964. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG In liet gemeentelijk zwembad te Zaamslag werden schoolwedstrijden gehouden voor de leerlingen van de lagere scholen te Zaamslag Evenals het vorig jaar werd de wisselbeker ook ditmaal gewonnen door de leerlingen van de gereformeerde school (Riemens- straat)- Tweede werd de openbare lagere ((Irisschool", derde de school voor c. v. o. en vierde de gerefor meerde school (Reuzenhoek). (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de nacht van maandag op dinsdag werd binnen een paar weken tijds voor de twee de keer ingebroken in het clublo kaal van de tennisclub „Animo". Er werd enig klein geld vermist en een hoeveelheid snoêp. Uit de barak achter de huishoudschool! aam de Leeuwenlaan werd een bandrecorder ontvreemd Uit de kelder van het flatgebouw aan de Peter van An- rooylaan werd een rubberboot gesto len. Van de kajuitboot van de heer A. v.d. W„ liggende aan de Een dracht. werd een stuurwiel ont vreemd. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Nauwelijks was een heistelling geplaatst op het terrein aan de llen-ngracli» in Ter- neuzen waar het nieuv-j. hoofdkan toor van de Raiffeisenhank moet verrijden of er kwam een order van „hogerhand" dat de bouw voor onbepaalde tijd is opgeschort. Tand arts G. A. M. Vermeulen, die pal naast net to bouwen bankkantoor woont, was namelijk bij de Kroon in beroep gegaan tegen he: b<-«'int van nav-latester en «nh»uders van Terneuzen wsarir; toestem ming tot de bouw van de nieuwe bank v/erd gegrvm In zijn be- roepsch."tt had de heer Vermeulen erop gevezen dat liet bouwplan in strijd s met de bestemvningsvoor- waardeu die gelden voor bebou wing aan de llerengracfii. Onder meer zou de dakgiiothoog'e van het nieu.ve bankgebouw meer be dragen tiai de voorbeschreven -es meter. Raadslid H. de Vriend van t'70-200» heeft in de gemeenteraad meermalen kritische vragen ge steld met betrekking tot de wijze waarop b. et w. hun goedkeuring aan de bouw van de Raiffeisen hank nebben verleend. Met name de wethouder van openbare wer ken, de heer A. Ramondt, kreeg het verwijt te horen dat hij in de commissie van openbare werken O Op Je foto; Het bouwterrein aan de Herengracht in Terneuzen waar de nieuwe Raiffeisenhank zal verrijzen. De kroon heeft in middels de bouwwerkzaamheden doen opschorten. Op de achter grond het huis van tandarts Ver meulen, die bezwaar heeft gemaakt tegen de bouw van het bankkan toor. over het bankprojecl een onjuiste voorstelling van zaken heeft gege ven. Dit feit leidde onder meer tot een do-ï,- do fracties van de P.v.d.A., DO), t'70-2000 en Boeren partij ingediende motie van wan trouwen tegen de wethouder Ra- mondt. Deze motie zal in de raads vergadering van donderdag aan staande opnieuw in stemming wor den gebracht, omdat in de vorige raadsvevg.fling de stemmen ten aanzien van deze motie waren ge staakt. <Van een onzer verslaggevers) AXEL Het college van b en w van de gemeente Axel zal bezwaar aantekenen tegen het voornemen van het bestuur van de schoolartsen- dienst Zeeuwsch-Vlaanderen om een logopedist aan te stellen. Tijdens de gisteren gehouden persbijeenkomst op het Axeler stad huis zei burgemeester M. K- van Dijke dat het een principekwestie is. „Tot dusverre fungeerde de schoolartssndienst als een alarmin- stituut. Werden er bij een kind be paalde afwijkingen geconstateerd, zoals b.v, aan de ogen, dan werd de ouders geadviseerd contact met een oogarts op te nemen. En zo zullen er ook kinderen zijn die een logopedist nodig hebben. Wel dan moet daar naar verwezen worden", aldus de heer Van Dijke. „Stelt de schoolart- sendienst een specialist aan dan gaat men principieel een andere kant op", zo stelde hij. „Daar komt nog bij", aldus burge meester Van Dijke, „dat binnenkort een voorstel de gemeentebesturen jn Zeeuwsch-Vlaanderen zal bereiken om te komen tot een districtsge zondheidsdienst. In die dienst zal de schoolartsendiienst gecorporeerd worden. Ik vind dat de schoolartsen- dienst niet nu de nieuwe dienst, die wat mij betreft al op 1 januari aanstaande kan beginnen, voor een voldongen feit moet stellen door een logopedist te contracteren. Die dienst heeft daarop misschien wel een andere visie"- 55 (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De stemming is duidelijk. Er wordt een eenzijdig front tegen het koopcentrum ge maakt. Het valt mij echt wel tegen. Aldus de eerste reactie gisteravond direct na het bekend worden van de uitslag over het koopcentrum in de Sasse raad, van de heer Hamelinck, directeur van de Beheersmaatschap- pij Koopcentrum Zeeuwsch-Vlaande ren N.V. „Ik begrijp die middenstanders niet. Wij zijn toch ook middenstan ders. Ze hoeven niet bang te zijn. Die sanering bij de middenstand gaat toch door. De motieven die ze aan voeren vind ik niet steekhoudend. Bovendien: als het bij ons regent, dan druppelt het toch in de rest van Sas van Gent", zo merkte hij op. De heer Hamelinck wees op de ver anderde distributie en koopgewoon ten van het publiek. „Ze willen niet meer kopen in te kleine winkels", zo zei hij. Gisteravond nog heeft de directie van het koopcentrum een bespreking gevoerd met haar adviseurs. „Want er zijn nog mogelijkheden", aldus de heer Hamelinck. (Van onze correspondent) TERNEUZEN. Voor het eind examen middelbare sociale arbeid van de stichting voor opleiding tot sociale arbeid (cursus Middelburg) slaagden voor de richting maatschap pelijk werk: J. A. M. van Beijster- veldt te Terneuzen, mej. S. Bom te Yerseke, mevrouw G. GlaubitzHaas te Middelburg, F. Haartsen te Clinge, P. L. Harthoorn te Vlissingen, A. M. van Hoepen te Middelburg, mevrouw F. KögelerBoucherie te Vlissingen, mevrouw H. LokTijmons te Mid delburg, mej. A. Meulpolder te Bor- sele, C. F. van Oosten te Goes, mej. T. Raas te 's-Heer Arendskerke, mej. M. Visser te Vlissingen, F. van der Zee te Vlissingen. Voor de richting arbeidsmarktpoli tiek slaagde H. Suy te Clinge. GOES. Aan de scholengemeen schap „De Vakschool" te Goes slaag den onderstaande leerlingen voor het diploma gezinshelpster: T. G. Bolle te Wolphaartsdijk, D. M. Geelhoed te Colijnsplaat, M. M. Goetheer te Wolphaartsdijk, M. J. van Hemert te Baarland, W. E. Heynsdijk te Wilhel- minadorp, S. C. D. Mesu te Goes. T. L. P. v. d. Moere te Colijnsplaat, L. M. Nieuwenhuyze te 's-Heer Arendskerke, H. M. Schell te Zierik- zee, K. van Schelven te Brouwers haven, C. J. H. Vermeule te Goes, P. van Wel te Goes. Het diploma 3 jr L.H.N.O. (overwe gend theoretisch opgeleide leerlin gen) werd uitgereikt aan: M. K. C. Bauer, J. A. C. M. v. d. Bosch, H. A. Bunschoten, M. J. Geense, J. M. Goud, W. J. Kodde, P. L. Kramer A Meyaard P), H. C. de Ridder, J. C. M. Rijk, L. T. C. J. P. Spanjaard (+P), P. C. Timmerman, C. M. Tuyt, F. van 't Veer, C. Verlare, C. P. Ver schuur, Y. M. de Wit, M. C. N. v. d. Weele, A. J. de Vrieze, J. J. H. Wis- selink, M. R. Borger, C. Bergman, H. J. Bijl, T, J. Geldof, J, C. van Goudswaard, S. B. Keller, E. de Kun- der, J. G. Lauret, A. C. de Nooijer, I. A. Oosterhof, J. J. Pouwer, M J de Rijke, P. J. Schipper, M. F. Schip per, S. C. Sehouwenaar, J. Steyn, G. L. Verhulst, A. W. Verkroost C. J Verrijzer, J. M. M. Westveer,' ,C. D. V. d. Weyde, L. Huybrechts. Het diploma 3 jr L.H.N.O. (overwe gend praktisch opgeleide leerlingen) werd uitgereikt aan: W. A. Almekin- ders, I. Dagevos, T. A. P. Eversdijk, W. H. v. d. Graaf, A. M. Hoogesteger, S. M. Hoogstrate, L. M. van Kuik, A. Laven, C. H. de le Lijs, J. F. Moelker, E. M. Molhoek, S. Murre, A. Pais, S. D. Verijzer, C. Voet, T. A) West dorp, J. J. Wisse. Het diploma 3 jr L.H.N.O. (overwe gend praktisch opgeleide leerlingen met aantekening Nederlands en Re kenen: P. J. Anthonisse, G. J. van Burg (zonder aant.), G. A. den Dek ker, C. S. v. d. Does, A. E. Hoogeste ger, N. Jacobusse, J. K. Krijnsen, Y. v. d. Linde, W. E. Markusse, M. Minderhout, L. Nieuwdorp, A. J. C. Nijsse, F. M. T. Olivier, J. A. L. Paauwe, A. C. Rottier, A. T. M. Schil- lemans, A. M. Slabbekoorn, M. W. Vermaas, S. A. de Vos, K. M. de Vrie ze, C. J. Korstanje, G. J. M. Leuchter, J. C. V. Aertssen, A. E. Bunschoten, M. C. van Oosten, A. M. de Pree. Van deze leerlingen behaalden er 59 het schooldiploma machineschrij- ven. Het diploma van de kostuumnaai- stersopleiding ontvingen: J. A. Kor stanje, M. P. Minnaard, P. J. Ovaa C. J. Rotte, H. W. T. Steenbakker. Het diploma Vormingsklas, diffe rentiatie „A" werd uitgereikt aan: J. A. Acda, L. J. Anthonisse, E. J. Cok, J. de Graaf, G. E. Hannewijk, C. V. van der Hoek, H. J. M. Huige, J. Kastelein, F. Kole, T. M, Korte- kaas, L. M. Poley, N. K. A. Sehouwe naar, B. C. Snoek, J. M. Trimpe, I C. J. M. Vermue, T. C. Westerweele. Het diploma Vormingsklas, diffe rentiatie „V" werd uitgereikt aan: J. H. M. Bruyns, J. van Egdom, J. C. van Gilst, L. A. van Halst, S. P. Is raël, N. H. v. d. Jagt, J. A. A. Kole, N. J. van Liere, P. Meyaard, C. Min- neboo, J. C. A. Poley, R. H. C. Rovers, C. P. Stols, C. Tramper, J. A. M. Ver meulen, H. P. Versteeg, A. Westveer, J. N. Reynhout. De Ochtmanprijzen werden uitge reikt aan: M. K. C. Bauer, L. Huy brechts, P. J. Antonisse, Y. v. d. Lin de, S. M. Hoogstrate, T. A. P. Evers- dijk, E. J. Cok, T. C. Westerweele, S. P. Israël. GOES Rijksscholengemeen schap „Het Goese Lyceum", eind examen van de hbs-afdeling. Ge slaagd: R. Breure, A. Delver, J. Eversdijk, F. v- der Have, R. v. Kerkvoorde, G. Klein, J- Korstanje, W. v. d. Kreeke, L. Lie, J. v. Liere, B. v. der Linde, I. v. der Linde, B. Meijer, Ch. Mijnsbergen, F. de Roo, K. Saman, P. Verbrugge, C. Ver haart, P. Wagenaar. Afgewezen een. IJZENDIJKE Aan de r-k. school voor huishoud en nijverheids onderwijs te IJzendijke werden aan de meisjes van de derde klas de diploma's uitgereikt. Het diploma voor de meer theoretisch opgeleide leerling (het z,g. T-diploma) werd uitgereikt aan: J. Dhondt Water- laindkerkje, Chr. Duy vetter Bier vliet, J. Goossens IJzendijke, T. Groosman IJzendijke, M. v. Haele IJzendijke, Y. Lecluyse Biervliet, J. de Meyer IJzendijke, A. de Milliano IJzendijke, A. Soulimans Hoofd plaat, A. Steyaent Hoofdplaat, G. Thange Hoofdplaat, M. Temmerman Sluis, J. Verdurmen IJzendijke, M- Vermue Schoondijke, M. dë Vos Aardenburg. M- de Waele Zuidzan- de, B. v. Waes IJzendijke. Het P- diploma d.w.z. het diploma voor de meer praktisch opgeleide leerling werd uitgereikt aan: R. Wijffels IJ zendijke, L. Verleye Sluis, S. Ver- haimme Sluis, C. Pielaet Hoofdplaat, I. v. Nispen IJzendijke, L. v. d. Bunder IJzendijke. Het P-diploma met aanvullend T werd uitgereik Bunder IJzendijke- Het P-diploma met aanvullend T werd uitgereikt aan: D. Pieters Oostburg, Chr. v- Winsberge Sluis. (Van een onzer verslaggevers) AXEL „De raad zal als hoogste bestuursorgaan in de gemeente ver moedelijk reeds in de septemberver- gadering moeten beslissen welke be stemming wij moeten geven aan de extra-geldlening die ons is toege staan. Er zijn twee alternatieven. Of wij verbeteren de riolering van Ma grette of wij besteden het geld voor de verbetering, die overigens hard nodig is, van de 160 z.g. betonwo- ningen", aldus gisteren burgemees ter M. K. van Dijke van Axel tijdens de wekelijkse persbijeenkomst. De heer Van Dijke benadrukte nog eens de grote zorg die hem vervult met betrekking tot een rio lering op Magrette. „Afgelopen za terdag ben ik praktisch de gehele dag in Magrette geweest. Ik heb daar het werk van de dienst ge meentewerken bekeken, die daar was ih verband met wateroverlast door de langdurige regenval van vo rige week. Ook heb ik met diverse bewoners gesproken. Het is een ur gente zaak. Maar nogmaals, de uit eindelijke beslissing ligt bij de raad", aldus de heer Van Dijke.

de Stem | 1971 | | pagina 15