van iten uentin dunve» Stb®1 „Leo Duyndam mist het juiste karakter VAN DER VLEUTEN IN TOUR-PLOEG Nieuwe structuur bestuur van RBC Briek Schot te: Zoetemelk nog meer in de kijker Cees van Dongen winnaar in Zuiddorpe W. LAANE BEHAALT ZEGE OVER-ALL V oorlopig nog geen kop man Favorieten winnen in enkelspel e plaats Bert Begijn EXTRA GELD PLOTSELING Nico van de Zanden start in TT Assen Gemeente van Den Haag achter fusie Laatste strijd Deltaweek Peter Vonck stopt ermee >LAGEN Dinsdag 22 fum" 1971 sport ill" deze jonge duiven ook in de ioornikvlucht van een week concours waren. Maar toch nkele opmerkelijke verschil- e diverse uitslagen van de inde verenigingen. Hoe die rren zijn, blijft vooralsnog isel. Een sterk voorbeeld is de vergelijking van de ver- ,VZV" te Hoofdplaat en de net jonge duiven van de AxelStoppeldijk. Ter lijking: in Hoofdplaat vlogen :n. De eerste duif werd daar im 8.58 uur, afstand 172 kilo- e laatste prijswinnende duif :lokt om 9.20 uur. Dit was de js. Een klein rekensommetje in een tijdsbestek van 22 arriveerden in Hoofdplaat 80 'an deze vlucht. Bekijkt men ituatie in AxelStoppeldijk gen dus aanmerkelijk minde ian in Hoofdplaat. De eerste •d in Axel geklokt om 8.5B laatste prijswinnende duif bii duiven om 9.33 uur, afstand neter. Hetgeen dus beteken: deze combinatie slechts 18 n een tijdsbestek van 37 mi- hun hokken terugkeerden, vergelijking met beide ver- n: in de combinatie Axel- ijk kwam de 18e prijswin een snelheid van 1077,per in Hoofdplaat kwam de 13e rende duif tot 1388,m.p.m Te Hoofdplaat met 235 liven. 1 en 10 H. de Poorter; f. van de Ameele; 3 Wabeke 4 M. Vermeere; 5 B. Tho- H. de Poorter; 7 Th. Steij- A. de Wever. Met 93 oude de hoogste snelheid 1502,— ,1 en 2 A. den Hamer; 3 A. Iroecke; 4 en 6 C. van Acker, mmerman: 7 Scherbeijn en A. Dierick; 9 E. Temmerman- Temmerman. ïendracht" Terneuzen, met ge duiven, hoogste snelheid ï.p.m.: 1. T. de Bakker; 2 C. en 8 A. Bril; 4, 5 en 6 F. F r; 7 J. Wisse en Zoon; 9 A. it; 10 J. de Exter. j (Axel) en „EVN" (Stop- 1 KosterDeij, Axel; 2 Bol- Oostdijk, Axel; 3 J. Wentzler, lijk; 4 en 7 J. den Engels den Engelsman; 6 A. Roose, m Acker; 9 P. den Engels- I Herman en Zoon, allen te et een deelname van 160 oude hoogste snelheid 1529,1 m. en 6 J. Weesepoel; 2 A. de 3 en 10 J. Giele; 4 en 7 P. de 5 A. Peerman, allen te Axel; ;rm. Stoppeldijk; 9 A. Baart ;ving" Kloosterzande, met 86 iven: 1 B. van Waes, 1538 m. Gebrs. Van Poorten; 3 en 5 lort; 4 A. Vervaet; 6 R. Boo- Rob de Booij; 8 P. Laffeber; uret; 10 A. de Rooij. Met 82 duiven, hoogste snelheid n.p.m.:' 1 J. Dobbelaar; 2 R. 3 A. Wante; 4 J. de Jonghe; Waes; 6 René van Goethem; ogaart; 8 Fons Colpaert; 9 A. rs; 10 J. Bisschop, nelle Duif" Clinge. Oude dui- 3. van de Branden, 1502,70 m. 6 M. Willaert; 3 Th. v. Goe- J. Willaert; 5 C. van Duijse; i Cauteren; 8 J. van de Bran- en 10 P. BolssensDrumont. rlingduiven, hoogste snelheid m.p.m.: 1, 2, 3 en 10 P. Bols- rumont; 4 en 6 E. van Heese; icke; 7 Th. van Goethem; 8 C. jse; 9 C. van Goethem. w Leven" Koewacht met 89 riven, hoogste snelheid 1443,1 1 en 4 R. Meul; 2 A. IJse- Gebrs Elegeert; 5 en 6 R. ite; 7 A. Geers; 8 Th. Enghels; irtens; 10 A. van Nieuwland. oude duiven: 1 A. van Rum- 19,3 m.p.m.; 2 en 6 P. van n; 3 en 8 W. Verbiest; 4 A. ■t; 5 L. Belaert (Zuiddorpe); ghijn: 9 J. Gijsel; 10 P. Goos- et 109 jaarlingduiven: 1 A. mste, 1549,3 m.p.m.; 2 L. Se- J. Gijsel: 4 en 7 A. Martens; Hoekx; 6 Ch. Suy; 8 Jos. de :r; 9 W. van der Bilt; 10 W. t. iwaluw" Sint-Jansteen met 90 uiven, hoogste snelheid 1530, 1 en 8 C. van Helsland; 2 en ince (Terneuzen); 4 en 5 L- ■sselaer; 6 Joh. van de Velde: :rket; 9 en 10 Em. de Kind; jaarlingduiven, hoogste snel- 30,1 m.p.m.: 1 Gebrs Verstrae- :n 5 P. van Looy en Zoon: 3 immaert; 4 B. Danckaert; 6 L- sselaer; 7 R. Vermorcken; 8 J. nd; 9 Gebrs Van Acker; 10 F. let 75 oude duiven, 1530,1 m. 2 en 3 Gebr. Verstraeten; lommaert; 5 P. van Looy en en 7 L. van Dorsselaer; 8 B. :rt; 9 en 10 Ch. van Dorsse- n onze sport mede werker) 'EUZEN De Terneuzense ner Bert Begijn eindigde in een nieuwelingenkoers in gische plaatsje Meldert waar- coureurs deelnamen, afstand neter, op een eervolle derde (ADVERTENTIE) - -■ -# (Van onze sportredacteur) BREDA Met een handdruk en een brede glimlach heeft Kees Pellenaars gistermiddag vrede gesloten met Gerben Karstens. De Prinsenbeker dus toch in de Tour de France, waarvoor Kees Pelle naars verder de volgende renners aanwees: Harrie Steevens, Jan Krekels, Wim Prinsen, Matthijs de Koning, Cees Rentmeester, Ger Harings, Jan van Katwijk, Henk Benjamins en Jos van der Vleuten. eerder contact met Van der Vleuten, maar dat liep door allerlei omstan digheden op niiets uit. Nu we Wim Scheepers verloren, komdien we Jos van dar Veluten goed gebruiken". Derde verrassing: het plan om Louis Pfenninger in de ploeg te krijgen mislukte. „Ik werd vanmorgen opge beld door de Zwitserse bond", mel de Pellenaars, ,',dat Pfenninger geen dispensatie kon krijgen". De verzoening tussen Pellenaars en Karstens kwam tot stand in de morgenuren, die aan de persvoor stelling van Gou'dsmitHHoff's Tour- ploeg vooraf gingen. „Toen", aldus Pellenaars, „nam Karstens met mij contact op en werd de zaak opge lost". Voor de verzamelde journalis ten werd vervolgens de problema tiek opnieuw doorgepraat en die discussie liep zover uit en werd zo persoonlijk, dat Goudsmit-Hoff-di- recteur Heere er terecht een eind aan maaikte. Toen dat gebeurde, had Karstens inmiddels gedaan wat Pel lenaars van ham verwachtte: zijn verontschuldigingen aangeboden en gezegd dat het artikel geen juiste weergave was van het interview. De opstelling van Karstens was de eerste verrassing van de ploegsa- menstelling voor de Tour, ook al werd er dit weekeinde in wieier- kringen al getwijfeld aain de uitvoe ring van het vonnis. Feit bleef echter dat Pellenaars nog al duidelijk zijn veto uitsprak. Tweede suipprise: de deelname van Jos van der Vleuten, die vrijdag nog merkenloos was en nu plotseling geroepen is tot bet allerhoogste: deelname aan de Ronde van Frank rijk. Pellenaars: „Er was al wel En tot slot maar een grote schok was dat overigens niet betekende de keus die Pellenaars deed dat Leo Duyndam tijdens de Tour thuis zit. „Duyndam", lichtte de ploegleider toe, „mist het juiste karakter van een wielrenner. Hiij neemt het alle maal te makkeliijk op". Om het' beeld te completerenvan de Gouds- mit-Hoff-renners zijn naast Duyn dam niet gekozen: Daan Holst en Jos van Beers. Zoals altijd, vertrekt Kees Bellenaars met een aardig pre miestelsel in zijn bagage (,,hoe we het precies gaan doen moet ik nog bekijken, maar met die extra centen zit het w-el goed") en zonder kop man of beschermde renners (,,-daar beslis ik pas na enkele etap pes over, als er duidelijkheid is in hét klassement"). De Goudsmit- Hoff-ploeg reist vrijdagochtend af naar Moulhouse, waar zaterdag de Tour begint met een korte individu ele tijdrit. (Van onze sportredacteur) BREDA De extra ingelaste wedstrijden voor de nationale en internationale rijders in de 250 cc, 350 cc, en 500 cc op het verkorte t.t.-circuit van Assen, zijn voor Nico van de Zanden uit Oosterhout en voor Piet van dt Wal uit Oirschot zeer succesvol geweest. Tijdens de gecombineerde race in de 250 en 350 cc-klasse internatio naal wist Nico vajn de Z-amdie de 250 cc-klasse te winnen achter Piet v.d. Wal, die de 350 cc op zijn naam bracht. Beiden reden op Yamaha. Door deze prestatie hteft de Centra le Sportcommissde van het KNMV zowel aan Nico van de Zanden als aan Piet van de Wal toestemming gegeven om aan trainingen voor de t.t.-races deze week deel te nemen en zich te klasseren voor de_ grote wedstrijd komende zaterdag in As sen. De 500 cc imttmatiionialen werd ook een overwinning voor Piet van de Wal oip Karwasaki. Verdere uitslagen: 250 cc natio naal: le Frits Geisendorfer Den Haag Y-amalha, 3e Jam v. Disseldorp Breda Ducajti. 350 cc nationaal: le Bert Oosterhuis Groningen Yamaha. 500 cc nationaal: le Wietse Veenstra Twijzelerheide Kaïw-asaki. (Van onze sportredactie) ROOSENDAAL „De verschillen de secties kunnen nu meer zelfstan dig opereren, dat is het voordeel van de nieuwe structuurvorm bij RBC", 'egt algemeen voorzitter van de Roo- -endaalse tweededivisieclub RBC, de lieer K. Huizinga, sinds gisteravond als zodanig in functie. Huizinga dus i-noemd tot voorzitter van het be stuur van RBC, dat thans de secties letaald-, jeugd- en amateurvoetbal kent. Elke sectie zal een geheel eigen lestuur kiezen. Huizinga: „Dat moet allemaal nog gebeuren. De ledenvergadering is pas kkoord gegaan met de nieuwe struc- uurvorm van RBC en de eerste taak was nu een algemeen bestuur te ver een. Dat algemeen bestuur ziet er als •ol-gt uit: voorzitter K. Huizinga, vi- e-voorzdt-ter D, Eragels, secretaris J Jodeiie en penningmeester A. Thijs, •eden van het algemeen bestuur zijn oorts: de heren A. de Jong, G. Pe ers en broeder Liguorio. Óver de uiidige situatie bij RBC zei de nieuwe oorzitter opvolger van de heer -mall-egange. die RBC moest verla- cn wegens verandering van werk- :ring omder meer: „De situatie is p dit moment vrij onoverzichteliik. 7e gaan in, elk geval door met. be laid voetbal in Roosendaal. Maar oor de houding van de KNVB is al- s zo onzeker. Het wachten is op de rgadering van 3 ju-li, waarin de •INVB naar ik verwacht wel terug 'al komen op het besluit van de zwar te lijst van 3 clubs, die terug zouden moeten naar het amateurvoetbal, ■astig is alleen dat die vergadering -as komt op 3 juli. Op 1 juli moeten le contracten zijn afgesloten met de pelers. Je moet dus zaken doen op •en moment dat er nog niets zeker is, onminste wat de kant van de KNVB •etreft. Maar wat er ook zal gebeu- en, wjj stemmen ons beleid erop af, lat we doorgaan met betaald voet- al. We zullen contracten, afsluiten oals dat behoort. Alleen jammer dat net allemaal zo gaan moest. Geen net celletje van de KNVB". Veel res- )ect heeft de heer Huizinga voor de supportersclub van RBC. Huizinga: „De supporters hebben zich in deze voor RBC moeilijke tijden van een goede kant laten zien. Dan ontdek je pas goed dat je je supporters beslist niet kunt missen. We zullen er in de toekomst nog meer aandacht aan schenken". O Terwijl Kees Pellenaars (links) aan tafel de laatste besprekingen voert met de directie van Goudsmit-Hoff, luistert de toekomstige Tour-equipe aan dachtig toe. V.l.n.r. Henk Benjamins, Jos van der Vleuten, Ger Harings, Gerben Karstens, Mathijs de Koning, Jan Krekels, Jan van Katwijk, Wim Prinsen, Harrie Steevens en Cees Rentmeester. (Van onze sportredactie) GENT De goeile betrekkingen tussen Mars-FIandria en de pers werden gisteren verstevigd tijdens een Leie-tocht vanuit Gent, waarbij de formatie voor de Ronde van Frankrijk werd voorgesteld. Deze formatie, die dit jaar twee klassiekers won (Ronde van Vlaanderen en Waalse Pijl) is heel wat jeugdiger dan die, welke vorig jaar in de Tour reeds opvallend goed werk leverde: Joop Zoetemelk tweede en Leman won toen twee ritten. Mars-FIandria vertrekt met de volgende renners: Joop Zoetemelk, Roger en Eric de Vla-eminck, Eric Leman, Eddy Sehuitz, Tino Taba-k, Willy van Neste, Peter N-assesn, Rora- ny van M-aireke en Mare Liievens. Dit team is aanzienlijk jeugdiger, waar op Mars-Flandiia de verwachting baseert dat de verrichtingen min stens op een even haag niveau zul len komen als vorig jaar. „Iedereen Gisterochtend is in Gent de ploeg van Mars-FIandria, die deel zal nemen aan de Ronde van Frankrijk, voorge teld. Op de foto v.l.n.r. ass. ploegleider Noel Foré, Eric Leman, ploegleider Briek Scliotte, Roger de Vlaeminck, Pieter Nassen, Tino Tabak, Joop Zoetemelk, Eddy Schutz, Willy Vanneste, Erik de Vlaeminck, Marc Lievens en Ronny van Marcke. (Van onze sportredactie) ZUIDDORPE Cees van Dongen, de revelatie van de Nederlandse kam. pioenschappen op de weg uit het Brabantse Halsteren, heeft gisteren het sterk bezette Boekweit-criterium van Zuiddorpe verrassend gewonnen. Verrassend omdat de Brabander het eskadron van Trico Noble's, de atten te Kees Koeken, en de mannen van Frisol in de laatste van de 24 ronden verbijsterd achterliet. Cees vara Dongen profiteerde na melijk in die laatste meters gretig van 'het stilvallen van de „meute" om het positie kiezen voor de ver wachte massaspurt te vergemakke lijken. Van Dongen: „Wim de Waai ■was net teruggepakt en iedereen viel stil. Toen heb ik de gok maar ge waagd en het is gelukt." Achter de Caballero-man finishte Kees Koeken als tweede. De ont troonde Nederlandse titelhouder won de spurt vam het voltallig peloton voor Charles de Smit en Toine van de Bunder. Het was töch wel een surprise dat Van Dongen in Zuiddorpe won. Koe ken bijvoorbeeld had zich de hele koers buitengewoon rustig gehouden (steeds de laatste man in het peloton) en Axelse Wim de Waal daarentegen bleef maar in het offensief. Tóch heeft Zuiddorpe een goede winnaar na een schitterende koers. Schitte rend, vooral in de finale, want daar voor was er weinig te beleven, gezien het moordend hoge tempo. De cijfers: 89 kilometer in 1 uur 59 minuten en 12 seconden bewijzen dat wei Actieve De Waal plaatste de eerste aanval in dit avoradcriterium, dat door veel Zeeuwschvlamingen werd bijgewoond. De Axelaar kreeg gezel schap van Bert Broere en Ad van der Hoek maar dat mocht toe hniet baten. Al sm-ei werd het drietal ingelopen. Toch gaf De Waal de moed niet op. Na een poging van Henk Starader dook de wat wild koersende De Waai met Bert ter Harmsel de vrije ruimte in. Ook nu echter niet voor lang. Halfkoers probeerde De Waal het nog eens. Nu kreeg hij gezelschap van Bert Broere, Ad van der Hoek, Ad van Opdorp, Jan de Vos, Charles de Smit en Gaby Mimne-boo, een groep die het vooral door de reactie van Toine van de Bunder niet lang vol hield. Intussen waren Theo van Poecke en Dirk Aardoom uit de strijd verdwenen door lekke banden. Zes ronden voor het einde leek Wim de Waal dan eindelijk de goede slag ge slagen te hebben. Samen met alweer BertBroere en Adrie van Opdorp bouwde de Trico Noble coureur een redelijke voorsprong op, redelijk om dat het weer niet genoeg bleek. Twee ronden voor het einde werd het drie tal teruggepakt. De eindfase kon -beginnen. Een voor een demarreerden de Zeeuwen uit het peloton. Raas probeerde, De Smit, De Waal, Van de Bunder, Westdorp en tenslotte nog eens De Waal, maar het lukte niet. Cees van Dongen lukte het echter wél. Hij won, mooi en dik verdiend, al had De Waal meer verdiend dan een voor zijn prestatie schamele achtste plaats. De uitslag: 1 Cees van Dongen (Oud-Gastel) 89 km in 1.59.12, 2 op 6 sec.: Kees Koeken (Achtmaal), 3 Charles de Smit (Hoofdplaat), 4 Toine van de Bunder (IJzendijke), 5 Piet van Stralen (Heerhugowaard), 6 Jó- ha-n Westerweele (St. Anna ter Mui den), 7 Bert Broere (Oudenbosch), 8 Wim de Waal (Axel), 9 Ad van der Hoek (Dirksland), 10 Ad Coppens (Moerstraten), 11 Rinus Beusekamp (Hendrik Ido Ambacht), 12 Jan Hor dijk (Rotterdam), 13 Ad van Opdorp (Hoogerheide), 14 Bert ter Harmsel (Lage-Zwaluwe), 15 Tonoie Huijzen (Kloetinge), 16 Henny Gijsel (Hei kant), 17 Arie Deussin-g (Halsteren), 18 Wim Westdorp (Heinkenszand), 19 Mat Hezemans (Rijen), 20 Henk Stander (Oude-Tonge). Nieuwelingen; l A. Kraus Oudenbosch 60 kilometer in 1.27.11, 2 K. Heine Tilburg, 3 op 5 sec. M. Groosman IJzendijke, 4 M. Maessen Elsloo, 5 J. Koning Sprun- del, 6 J. Selders Roosendaal, 7 A. Vasseur Axel, 8 G. Broeren Bolnes, 9 L. van Campen Ossendrecht, 10 G. Goeijers Ulvenhout, .11 J. Verbeke IJzendijke, 12 J. Vroegrijk Roosen daal, 13 M. Melsen Roosendaal, 14 L. Strobbe Lamswaarde. 15 G. de Jonge Lamswaarde. Adspiranten: 1 Michel Jacobs Sit- tard 30 kilometer in 34.12, 2 A. van Peer Sprundel, 3 P. Hellemans Hal steren, 4 F. Verstraeten Philippine, 5 L. de Jager Biezelinge, 6 S. Huizinga Rotterdam, 7 P. Bierkens Dinteloord, 8 L. Blom Rotterdam, 9 K. St -Nico- laas 's-Gravendeel, 10 C. van Wan- rooy Oosterhout. LONDEN (ANP) Titelhouder Jolin Newcombe heeft gistermiddag in Londen traditiegetrouw het ten nistoernooi om de open kampioen schappen van Engeland op de banen van Wimbledon geopend. De Australiër trad aan tegen de Zuidafrikaan Bob Hewitt en won deze partij in de eerste ronde heren enkel met 64 63 75. Vrijwel aille geplaatste spelers behaalden een overwinning. In het begin van de avond werd de eerste van de acht geplaatste spelers uitgeschakeld- Het was de „nummer acht", de Zuidafrikaan Cliff Drysdad-e, die verloor van de Amerikaan Tom Gorman. De belangrijkste uitsl-aigen in het herenenkelspel zijn (tussen haakjes eventueel het plaatsingscijfer): Newcombe (Aus,2) - H-ewitit (Z-a-f) 64 6-3 75, Sed-giman (Aus) - Kukal (Tsj) 3—6 6—3 6—2 6—1, Graebner (VS) - MoDonald (Aus) 64 62 62, Laver (Aus, 1) - Howe (Aus) 6—2 6—0 6—1, Fillol (Chili) - El Shafei (Egypte) 64 5—7 4—6 6—0 6—2, Ashe (VS,5) - Van Dillen (VS) 36 63 64 7 5, Emerson (Aus) - Holec-ek (Tsj) 6—4 6—4 6—4, Smith (VS,4) - Le- clercq (Fra) 62 64 63, Pilde (Aua) - Ryan (Za-f) 63 98 57 64, Stolle (Aus) - Warwick (Aus) 6—4 3—6 9—7 4—6 6—3. Gonzales (VS) - Orantes (Sp) 6 3 64 6—8 4—6 6—2, Riessen (VS) - Mc Manus (VS) 9—8 6—4 8—6, Alexander (Aus) - Bowrey (Aus) 60 62 62, I. Fletcher (Aus) - Cox (GB) 8—6 7—5 1—6 6—4, Ro- sewall (Aus,3) - Hombergen (Bel) 6—3 6—3 6—1, Riichey (VS,6) - Crealy (Aus) 6—3 9—7 2—6 6—3, Franiulovic (Zsl) - Gulyas (Hong) 6—2 6—4 6—8 6—2, Ruffels (Aus) - Scott (VS) 4—6 4—6 6—3 6—0 6—3, Gorman (VS) - Drysdale (Zaf,8) 2—6 6—8 6—3 6—4 7—5, Nastase (Roe, 7) - Keidie (Aus) 7—5 6—0 6—X hetift zich ingespannen om Joop Zoetemelk ervan te overtuigen dat hij nog meer in de kijker moet komen dam vorig jaiatr en het is aammoiedigend dat de Nederland-er daarvan zedf overtuigd is en van plan is de zaak dit j-a-ar heel anders aam te pakken", stelde de ploeglei der Briek Schottt. „Een andere ver heugende vaststelling is dat Lema-n pas nu echt prof schijnt te warden". De gebroeders De Vlaeminck ver trekken eveneens met een uitste kend moreel. Eric is ervam overtuigd pas nu wéér op volle kracht te komen en dat in de Tour te bewij zen en Roiger erkent dat hij dit jaar niet bereikte wat hij wilde, maar dat hij veel k-am goedmaken in de ronde". De hoop v-an de pl-oeg is gericht op Zoetemelk voor de eind rangschikking, op Leman en de De VLaeminok's voor de groene trui en verder mikt m-en op een aantal rito- verwimninigen. DEN HAAG (ANP) De Haagse gemeenteraad heeft gistermiddag een pakket financiële maatregelen goedgekeurd, die het gemeentebe stuur had voorgesteld voor de fusie tussen de Haagse voetbalclubs ADO en Holland Sport. De gemeente neemt de opstallen vara ADO in het Zuiderpark over- voor f. 1,1 miljoen en verhuurt het complex daarna aian de nieuwe ver eniging FC Den Haaig-ADO. Voorts zaïl de gemeente f. 200.000,- voor de delging van de schulden van „Hol land Sport" ter beschikking stellen. Een gelijk bedrag is te verwachten uit htt „Saneringsfonds Betaald Voetbal". De FC Den Haa-g-ADO krij-gt ook een renteloos werkkapi taal van f. 175.000 van de gemeente ter beschikking tot eind 1972. Geen van de raadsleden toonde ziah tegenstander van die fusie. Al leen de heer G.J. Out (CPN) toonde aanvankelijk enkele bedenkingen, maar stemde tenslotte toch met het voorstel in. W-at er met het terrtin van Holland Sport, „Houtrust", gaat gebeuren moet, naar wethouder Vink (sport) meedeelde, nog wor den bezien. Vanaf de tribune riep een Holland Sportsupporter de wet houder toe dat deze met zijn voor stel duizenden Scheveningers heeft teleurgesteld. Eem brief yan de sup portersvereniging „Holland Sport", de „Club van Honderd" en 25 za kenlieden aan de gemeenteraad, waarin gepleit wordt voor het zelf standig voortbestaan van „Holland Sport", kwam bij de beraadslagin gen niet in het geding. MATJE GERRITS is zesde gewor den in een profkoers in het Belgische plaatsje Neeroeteren. Jos van Beers eindigde op de negende plaats en Jac. Frijters op de zeventiende. De wed strijd werd gewonnen door de Belg Loysch. die de 150 km aflegde in 4.03. AD DUYCKER behaalde ee'n vier de plaats in een koers te Moerbeke- Waas. Winnaar werd de Belg Bens. Dirk Aardoom klasseerde zich als 8e, Tolhoe-k 14e en Middelkamp 15e. (Van een watersportmedewerker) ZIERIKZEE Ondanks het aan vankelijk zeer slechte weer zijn de twee laatste wedstrijdseries in het kader van de Deltaweek de Zee landwedstrijden een groot succes ge worden. De wedstrijden werden af gelopen vrijdag en zaterdag gehou den- Beide vanuit Zierikzee. Hoewel verwacht werd dat vele ingeschre venen zich zouden laten afschrikken door de regen en de sterke wind, verscheen een zeer groot deel van hen toch aan de start. Net als vorig jaar was het moge lijk v-o-or eigenaren van Katta Na- rans en Trie N-arans om in te schrij ven in een officieuze wedstrijd voor dit soort schepen. In deze klasse waren er zaterdag 4 en vrijdag 5 deelnemers. Winnaar over-all werd W. Laane met zijn Mallemok II. HEIKANT De amateur-wiel renner Peter Vonck uit Heikant, die dit jaar zijn resultaten beperkt zag blijven tot enkele kleine succes- jes, heeft besloten het wielrennen voorgoed te staken. Sinids hij vorig jaar gehuwd is en een goede werkkring heeft gevon den kan hij niet meer aan de pres taties komen, die hij verwachtte. Vrijdag werd er om elf uur gestart met windkracht 5 tot 6 en zaterdag met 4 tot 5. De startlijn lag ten oosten van Zierikzee, recht op het merkteken Punkenol. De l-eng-ben van de wedstrijdbanen vari-eerden van 20 tot 35 mijl. Ook de uitslagen van deze wedstrijden zijn van belang voor het verbonds- wezen (het kampioenschap in de IOR-klassen in het Nederlandse zeilverbond), zodat de banen min stens 20 mijl dienden te zijn. De banen lagen op de Oosterschelde en een k-lein gedeelte op de Noordzee. We-gens gebrek aan inschrijvingen werden klasse 1 en 2 en 7 en 8 sa-meng-eivoegd. Ook deze k-e-er waren de verschillen miniem. De Stenfast werd echter winnaar en wel vrijdag met 30 en zaterdag met 60 seconden verschil. Vroon en Maas sleepten door deze winst twee grote prijzen in de wacht, namelijk de Atalanta beker en de grote wusselprijs voor klasse 1. De Groot met de Tiana won twee andere grote prijzen, de Oosterschelde beker en de Mondr-a- gonwisselbeker. In klasse 3 was vrijdag De Schuttevaer van Van Dam eerste en op d-e tweede dag de Polka Dos van Kesteloo, die in de Deltaweek al de nodige keren ge wonnen heeft. Voor degene, die ge durende de hele Deltaweek de beste resultaten geboekt heeft, is een gro te wisselprijs beschikbaar. Deze kon echter zaterdagavond tijdens de prijsuitreiking in hotel Mondragon in Zierikzee n-og niet u-itgereikt worden wegens het feit d-a-t alle uitslagen "rac-g niet gecombineerd wa ren.

de Stem | 1971 | | pagina 5