Bouw opleidingsschool voor verpleegkundigen begonnen Kleintje Philishave goedkoper. Rectificatie DANK U... Grondaankopen en onteigeningen in raad Hulst LOTGEVALLEN VAN EEN MOLEN IN CLINGE ZLIV in PLAATS VOOR 100 LEERLINGEN IN TERNEUZEN Niet druk met aanvoer en ook weinig garnaal Speelwerktuigen in Heikant, N.-Namen, St.-Jansteen, Hulst Applaus en I» de I stad streek Van 34.50 voor 29.95 Kleintje Philishave loopt op batterijen. Handig voor onderweg. PHILIPS ■a&m Zeeuws visserij-overzicht Slappe kermis Parkeerterrein op oud kerkhof in De Klinge Eerste prijs voor harmonie St.-Jan Nieuw-Namen Hulster ambtenaren voetbalden tegen GAB Terneuzen Activiteiten van l.t.s. St.-Bernard Drukke ouderavond in „De Golfslag" VOOR REALISERING BESTEMMINGSPLANNEN Als raad akkoord gaat Reconstructie Maalsteclewe kost kwart miljoen examens IR. PRINS: Affaire Ma standpunt Z Nog te koud Strandweer Dinsdag 22 Juni 1971 0EJPri!!!!!!!j!i!!!!!"!!!lIjlf (ADVERTENTIE) (Uiteraard is dit een tijdelijke aanbieding) (Van onze correspondent) BRESKENS Nog steeds werd er zeer weinig garnaal aan gevoerd van de Oosterschelde waar, over het algemeen geno men, toch altijd de beste vangsten werden gedaan. Te Breskens was het vorige week ook niet druk met d aanvoer. De verwachtingen die men vorige week koesterde over toename van de garnalen- vangst bleven deze week nog uit. De vis-visserij werd door vele vissers dinsdag onderbroken wegens bar slecht weer, zodat men de thuis haven opzocht. De tweede helft van de week kon nog worden benut, omdat de weersomstandigheden zo danig verbeterden, dat elkeen aan het vissen toekwam. De vangsten eohiter waren zeer beperkt. Wel werden de kort bij de kust aardig wat scharen schol gevangen, die vanwege de onderbroken week voor hoge prijzen van de hand gingen. De Pax. Br. 22 van de gebr. De Rnoy werd verkocht naar Urk, vanwaar het enige jaren geleden werd aanee kocht. De verwachting is, dat een groter schip zal worden aangekocht, zodat de vloot op peil blijft. Het fileerbedrijf dat al enige tijd op het industrieterrein te Breskens (Van onze correspondent) ZUIDDORPE Eén schiet tent en één klein kinderfietsca- rousselletje was alles wat het dorpsplein in Zuiddorpe aan kermisvertier te bieden had. De dansgelegenheid in het ca fé Centraal had aan danslustigen geen gebrek. De overige twee cafés hadden wegens het niet dorstige weer geen moeite hun klanten op tijd van verfrissende drank te voorzien. Het was een slappe kermis! is gevestigd, wordt nog steeds uitge breid en gemoderniseerd. Er arri veerde een scholfileermachine, die naast de hande-arbedd mede bij draagt aan de mogelijkheid de steeds meer gevraagde filets in gro tere kwanta te kunnen afleveren. De stagnatie van de veerdienst, die vrijdag ontstond vanwege de actiie die de boeren ondernamen, brachten o.a. voor de vishandelaren ■enige moeilijkheden met zich mee. De door de Breskense handelaren in Vlissingen aangekochte vis werd tenslotte door enkele Breskense vis sers opgehaald, waardoor het toch mogelijk was dat dit produkt nog op tijd naar de Parijse hallen kon wor den verzonden. (Van onze correspondent) KLINGE In De Klinge (B) het parkeren in de Dorpsstraat zeer hinderlijk voor het overige verkeer geworden. Burgemeester A. Cambier met de raadsleden hebben nu beslo ten om het kerkhof achter de kerk te veranderen in een parkeer plaats. De grafzerken die zich. op de gra ven bevinden, verkeren meest in vervallen staat. Wél krijgt ieder ge legenheid om de nog bestaande graf zerken over te brengen naar het thans in gebruik zijnde kerkhof- Dit zal echter op eigen kosten moeten geschieden. De totale opperv.akte van het nieuw geplande parkeerter rein zal ongeveer 2000 m2 bedragen. Er wordt ook nog door het gemeen tebestuur overwogen om een stuk te bestemmen voor sporten, zoals hand bal. Deze tekening toont het vooraan zicht van de nieuwe opleidingsschool voor verpleegkundigen, waarvan de bouw in Terneuzen is begonnen. BREDATengevolge van een on gecorrigeerde zetfout in ons nummer van zaterdag 19 juni is dé strek king van de door de progressieve fracties in de Zeeuwse Staten inge diende motie over de PZEM-affaire in haar tegendeel verkeerd. Men zal begrepen hebben dat het doel van de motie niet was het scheppen van een sfeer van wantrouwen, maar juist van vertrouwen. Voor deze fout bieden wij onze verontschuldi gingen aan. (Van onze correspondent) ST. JANSTEEN —De r. k. har monie St. Jansteen, die deelnam aan het drumbandconcours in Overloon-, behaalde in dit zeer goed bezette concours, met deelname o. a. ook uit Brabant en Limburg, een eerste prijs met lof van de jury. Deze drumband, onder leiding van instructeur W. Roelands, bracht een fraaie beker mee naar huis. dit tot grote vreugde van de vele suppor ters, die de reis hadden meege maakt. Actie V. V. Clinge Met mede werking van het muziekgezelschap „Weldoen door Vermaak" heeft do voetbalvereniging Clinge een tocht door het dorp gehouden ten bate van berbetering van de huidige v-eldverlichting. Er werd een bedrag van f 550.- opgehaald Trimkoers Op zaterdag vanaf 19.30 uur wordt er te Nieuw Namen een trimkoers gehouden. Het start schot voor de koers wordt gegeven door de Europese kampioen achter derny Theo Verschuren. (Vain onze correspondent) HULST In een voetbalwed strijd tussen de personeelsvereni-giin- gein van het gewestelijk arbeidsbu reau te Terneuzen en het, elftal van de gemeente Hulst, wist die perso neelsvereniging Hulst (PVH) met 41 te zegevieren. Deze wedstrijd werd gespeeld op het terrein van de v.v. Clinige. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de Kats- polder aan de Michiel de Ruijter- singel in Terneuzen-Zuid is een begin gemaakt met de bouw van een opleidingscliool voor ver pleegkundigen. De school zal plaats bieden aan ongeveer hon derd leerlingen, die voorlopig in zes klassen de verpleeglessen zul len volgen. Met de opleiding in het nieuwe gebouw, dat gerealiseerd wordt door het bouwbedrijf Sprangers te Breda in opdracht van de stichting „School tot opleiding van verpleegkundigen Zceuwsch-Vlaanderen", zal in het voorjaar 1972 worden begonnen. Terneuzen heeft de primeur voor een dergelijke centrale opleiding, waaraan wordt samengewerkt door de ziekenhuizen in Terneuzen. Sluiskil en Oostburg. De bouwkosten belopen rond ze ven ton. Op het ogenblik geschiedt de opleiding van verpleegikunidgen in het Julianaziekenhuis in Terneu zen en het Elisabetihsziekenhuis in Sluiskil. In de nieuwe opleidingsschool een geheel gelijkvloers gebouw komen vijf theorielokalen en een praktijkziekenkamer. Voorts zijn gepland een koffiekamer, kamers voor de directrice, docenten en ad ministratie, een bibliotheek en vier studiecabines. Een uitbreiding van de accommodatie namelijk met vier leslokalen wordt in d-e toekomst mo gelijk geacht. Verwacht wordt dat er grote„ belangstelling voor de nieu we school voor verpleegkundigen zal bestaan, want steeds meer meisjes hebben interesse voor betrekking in de ziekenverpleging. (Van onze correspondent) HULST In de aansluitingsperi ode op de vakantie organiseert de lts St. Bernhard in Hulst een reeks activiteiten. Zo staat op het pro gramma voor dinsdag 22 juni (van daag) een fiets- en bromfietsrally en een wandeltocht. Ook vandaag om 20 uur, diploma-uitreiking door de voorzitter van het schoolbestuur drs. W. Lockefeer. Verder luidt het program: 23 juni informatieavond voor de ouders van de nieuwe leer lingen; 24 juni sportdag voor alle leerlingen; 25 juni 10.00 uur uitrei king rapporten brugklasse; 11.00 uur uitreiking rapporten 2e klasse. Hier mede start gelijk de schoolvakan tie. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE Sinds enkele dagen wordt in Zuiddorpe om middernacht hoog van de toren met de vreugdeklanken van „Dank U voor deze nieuwe mor gen, dank U voor deze nieuwe dag" de nieuwe dag ingeluid. Oorspronkelijk verdacht men het kerkbestuur ervan dat het op deze, voor dit uur wat luidruch tige wijze, van zijn dankbaarheid voor elke nieuwe dag blijk wil de geven. Nader onderzoek bracht ech ter de ware schuldige aan het licht: de techniek. De torenklok heeft gewoon twaalf uur stilge staan. Daarom schalt het angelus nu niet om twaalf uur 's mid dags, maar om middernacht over Zuiddorpe. Wel een voordeel overigens voor late televisiekijkers die in hun luie stoel in slaap gevallen zijn. Die worden nu netjes op tijd wakker omnaar bed te gaan. (ADVERTENTIE) HEMELSTRAAT 13, ST.-JANSTEEN TELEFOON 01140—2635 (Van onze correspondent) TERNEUZEN De leerlingen van de vijfde en zesde klas van de openbare lagere school „De Golf slag" organiseerden een ouderavond, waar ook andere belangstellenden van gebruik konden maken. De hele school was feestelijk versierd met tekeningen en plakwerk en de hall was omgetoverd in een handarbeid- centruim, waar de bezoekers hun arti stieke handvaardigheid op klei, gips en verf konden botvieren. In de lo kalen was een tentoonstelling in gericht van de leermiddelen, hand vaardigheid op klei, gips en verf konden botvieren. In de lokalen was een tentoonstel ling ingericht van de leermiddelen, handwerken en andere creatieve produkten, ontsproten aan de fan tasie van de kinderen. In een twee tal andere lokolen werd een door lopende film- en diavertooing ge houden van de onlangs gehouden meerdaagse schoolreizen. De jonge bezoekers konden naar een poppen- kasttentoonstelling kijken (die ook vele ouderen interesseerde) en 't ge zellige trefpunt voor ieder was de koffiekamer. Hier werd officieel af scheid genomen van de voorzitter van de oudercornmissie, de hr Balk. wegens zijn vertrek uit Terneuzen. Wegens zijn vele en verdienstelijke werkzaamheden voor het onderwijs en met name voor „De Golfslag", die de heer Balk kon verrichten als onderwijskundige in de P.v. d.A.-fractie van de Terneuzense ge meenteraad, werd hem een aanden ken aangeboden en maakten veel ouders van de gelegenheid gebruik persoonlijk afscheid van hem te nemen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Voor de realisering van de bestemmingsplannen Noord III, Moerschans en Noordoost, Sint Jansteen krijgt de Hulster ge meenteraad in zijn donderdagavond te houden vergadering veel voorstel len tot aankoop van grond e.d. te verwerken. Hiermee is' nogal wat geld gemoeid. Van J. P. Smits moe ten eigendommen worden overgeno men ter waarde van f 38.200, van mevrouw B. M. KousemakerDoffe- mont eigendommen tot een waarde van f 102.000 inclusief 4 eikebomen, van het Hulster Ambacht een water' gang in het bestemmingsplan Noord oost Sint-Jansteen voor f 200 en van mevrouw M. A. Blommaert c.s. ei gendom tot een waarde van f 7.900. Daarenboven berichten b. en w. de raad dat J. F. de Waal de ge- .meente een perceel weiland te koop heeft aangeboden. Dit stuk grond ligt aan de Oosterweg te Clinge. De grond ligt in het bestemmingsplan en heeft daarin een agrarisrhe be stemming. B. en w. achten de aan koop van belang, omdat deze grond als ruilobject gebruikt kan worden in het kader van het ruilverkave- lingsplan-Kieldrecht. De voorgestel de aankoopsom bedraagt f 9575, in clusief overdrachtskosten. In het bestemmingsplan Lange Bellingstraat is met J. A. Crombeen overeenstemming bereikt omtrent de aankoop van diens woning. De koop prijs bedraagt f 25.000. Ook- het woord „onteigening" komt op de raadsagenda voor. Ten aanzien van de eigendommen van R. Naessens en mevrouw R. Vermandei c.s. stellen b. en w. voor (Van een onzer verslaggevers) HULST Indien de raad van de gemeente Hulst in zijn donderdag avond te houden raadsvergadering akkoord gaat, wordt een krediet van 9.137,62 verleend voor het plaatsen van speelwerktuigen in Heikant, Sint-Jansteen. Nieuw-Namen en Hulst. In de toelichting bij het raads voorstel schrijven b. en w. dat het hun redelijk, voorkomt deze speel werktuigen te plaatsen, „enerzijds omdat door de herindeling de jeugd iin de gemeente in aantal sterk toegenomen en anderzijds omdat de jeugd in verband met het drukke verkeer steeds minder ruiimte krijgt in het hedendaagse straatbeeld". De voorgastefcde plaatsingen zijn: In Heikant: een dubbele wip, een kilimirek en een dubbele schommel, die zouden geplaatst moeten worden voor de kleuterschool. In Sint-Jansteen wil men in de buurt van het gymlokaal een dubbe le schommel, een klimrek en een buiteirek plaatsen. Nieuw-Namen zal bij toewijzing van het gewaaigd krediet verrijkt worden met een dubbele wip, een diubbele schommel en een budtelrek. te plaatsen voor de kleuterschool. In de kern Hulst komen dan aan het Snijdersplantsoein een zandbak en een dubbele wip. Op de hoek Van de Leijsenlaain, waar vroeger de houten kleuterschool stond, zou een dubbele wip geplaatst moeten wor den. aan de Galgenstraat een buitel- rek, een dubbele schommel en een dubbele wip. Gevoetbald kan er dan worden aan de Koolstnaat, waar de gemeente doelen wil plaatsen, ter- (Van onze correspondent) CLINGE Oorspronkelijk was de Molenstraat in Clinge een zan derige straat, zonder verhard wegdek, die de verbindingsweg vormde tussen de dorpen Clingie, Kapellebrug en St.-Jansteen. In 1925 besloot het gemeentebestuur van Clinge de weg te verharden met keistenen. Hetgeen uiteraard een reuze verbetering was. Wel was de weg nog erg smal en bij regenbuien stonden overal grote plassen, want een behoorlijke riole ring was niet aangebracht. De nieuwe bestrating die het gemeente bestuur in 1956 liet aanleggen kwam dan ook beslist niet voortijdig. Er kwam een behoorlijke riolering, trottoirs aan béide zijden en een rijwielpad voor de fietsers. Het dek werd voorzien van klinkers en bui ten de bebouwde kom van asfalt. Hoe de straat aan de naam Molen straat is gekomen zullen slechts weinige inwoners van Clinge zich herinneren. Op slechts een paar honderd meter van de Gravenstraat bevindt zich een boerderij, die be woond wordt door landbouwer P. v. Stappen. Op zijn erf stond vroeger een houten molen, die gebruikt werd voor het malen van graan. De molen stond op een Zandberm. In de zandberm waren een tweetal berg plaatsjes. Eén van deze bergplaats jes staat nog op het erf en wordt als zodanig nog gebruikt. Verder bevin den zich op het erf nog twee halve molenstenen, die onopvallend zijn verwerkt in een stenen voetpad langs de schuur. De eigenaar van de molen was de landbouwer en molenaar Van Hels- land, die met zijn vrouw en twee dochters een tamelijk groot bedrijf had voor die tijd. Meestal waren er tien personen in dienst. De jongste dochter is op achttien jarige leeftijd gestorven, tengevolge van een shock, die zij bij een brand in de naaste "omgeving had opgelo pen. In oktober 1896 was er een geweldige storm. De oudere mensen, die zich dit nog herinneren, spreken van een orkaan. OMDAT DE MO LEN NIET IN DE GUNSTIGSTE STAND STOND, WERDEN PLAN NEN GEMAAKT OM HEM TE DRAAIEN EN MET DE WIEKEN TEGEN DE WIND. IN TE ZETTEN. Dit mislukte echter, met gevolg, dat de molen met een donderend geraas tegen de grond smakte. Verscheidene personen werden gewond. In de mo len bevond zich op 't moment van de een geweldige ravage. De paarden- slager Pharazijn die schuin tegeno ver de boerderij woonde, schoot on middellijk toe om Plasschaert tussen de zakken graan uit te halen. Onge looflijk: Plasschaert uit de molen. kwam zonder letsel wijl aan de Broodmarkt een zand bak en een buitelrek zijn gepland. <r in (Van een onzer verslaggevers) HULST De kosten voor de reconstructie van een gedeelte van de V. d. Maalstedeweg tussen Kool straat en Gentse Vaart worden ge raamd op f 252.238. Dit blijkt uit een voorstel van b. en w. aan de gemeenteraad van Hulst om een krediet voor beovengenoemde recon structie toe te staan. De raad zal hierover donderdagavond beslis sen. „De riolering en de bestrating van het gedeelte van de V. d. Maalstede- straat verkeren in slechte staat. De riolering vertoont op diverse plaat sen lekkages en ingroeiing van bommwortels, waardoor de boven liggende klinkerverhardig uitwijkt" aldus het college. De reconstructie, zoals in het plan van centraal ouw- en woningtoe zicht en de dienst gemeentewerken in Oost-Zeeuwse-Vlaanderen voor zien. behelst het opbreken en ver nieuwen van de .slechte rioolgedeel ten,het versterken van de wegoms- luiting door een extra psluitband. het verbreden van de bermen tot 2.5 meter, het herstraten van het rij wielpad en dié gedeelten van de straat waarin de riolering Is ver-' nieuwd. Na een jaar al dan het gehele wegvak met wegenkalk her straat worden. In dezelfde raadsvergadering omt een voorstel van het college aan de orde om in plaats van 120 te garan deren aansluitingen op het aardgas distributienet te Kapelle-Brug dit aantal te verhogen tot op 130. Enke le staten kwamen niet voor aanslui ting in aanmerking bij een vorig besluit. Door de bewoners van de Hogendorplaan is naar aanleiding van dat besluit een onderlinge enau- ête gehouden, waaruit blijkt dat voor alle percelen aansluiting wordt gewenst. Van de PZEM is bericht ontvangen dat aansluiting mogelijk is, miet de gemeente tien extra aan sluitingen zou garanderen hetgeen dus donderdagavond aan de raad gevraagd zal worden. definitief tot onteigening te beslui ten omdat met de eigenaars geen overeenstemming werd bereikt over de aankoop (een voorlopig plan tot onteigening werd 26 maart dit jaar door de raad goedgekeurd). „Wette lijk is de gemeente verplicht na dit definitieve besluit te trachten alsnog de aankoop langs minnelijke schik king te regelen, hetgeen wij zeker zullen proberen", aldus het college in de toelichting. Aan de raad wordt een krediet van f 133.700 gevraagd voor de schadevergoeding in het kader van de onteigeningsprocedure tegen bierbrouwerij „De Halve Maan". Dit schadevergoedingsbedrag is bepaald door de rechtbank in Middelburg. Het indertijd door de gemeente vrij willig gedane aanbod was f 155.000. Verder staan diverse kredieten voor onderwijszaken op de agenda, benevens een aanvullend krediet van f 4.000 voor de stichting Ge- meenschapswerk te Hulst. Eerder had deze stichting reeds een subsi die van f 20.000 ontvangen voor de verbouwingskosten van het voorma lig lts-gebouw, teneinde dit geschikt te maken voor het jeugdwerk. Door dat de cv-installatie omgebouwd moest worden op aardgas, gezien de aanzienlijke stijging' van de olieprijs in de periode tussen opstellen van de begroting en de ingebruikstelling van de cv-installatie is dit extra bedrag nodozakelijk geworden. B. en w. zijn van mening dat, gezien de gevolgen voor de exploitatie van dit gebouw, de ombouw juist was. i 'V. Voor het mulo-diploma A slaagden op 18 juni te Bergen op Zoom de dames: JLuksemburg en K. van der Mede, beiden Etten-Leur; P. Weststrate, Rilland-Bath; M. Levo, Krabbendijke; M. Pronk, Etten- Leur; P. Slings, J. Canters", M. Deijns", allen Roosendaal; J. de Kok en G. Meijlink, beiden Tholen;' J. Geelen", J. Musch", J. Patz", J. Scheepers, allen Roosendaal; A. de Rijke" en J. Hage", beiden Stave- nisse. H. de Jong", Dinteloord; C. v. Wingen", Woensdrecht. betekent: met middenstandsdi ploma. 8 kandidaten afgewezen. De heren: B. de Jong en J. van Mechelen, beiden Roosendaal; H. van der Poel en P. Sphwartz, beiden Krabbendijke; J. van den Eshof", Roosendaal; A. den Ouden", Zeven bergen; J. Dominicus", J. Kiepe", M. Mallekoote", allen Bergen op Zoom; G. Hodes, Steenbergen; A. Mol", Sint-Philipsland; B. Saly", Hooger- heide; M. de Rijke", Stavenisse; C. Slager", Scherpenisse; C. van 't Hof, Sint-Annaland; H. Koster", Tho len. Voor het mulo-diploma A slaagden te Bergen op Zoom op 19 juni 1971 de dames: C. Brouwer, Etten-Leur; W. Beeke, Scherpenisse; M. Bom" en J. Duivens", beiden Steenbergen; M. Everaers", Sint-Philipsland; W. Hage, Scherpenisse; J. Kaashoek", en M. Ligtendag, beiden Sint-Anna land. De heren: A. van den Berge, R. Evegaars, L. Both, allen Roosendaal; P. Blaauw, Bergen op Zoom; J.van den Eshof, Roosendaal; C. van den Hoek", Sint-Maartensdijk; J. Filius", Sint-Philipsland; J. Bruynzeel" en J. de Dreu", beiden Krabbendijke; H. Geluk" en J. Heijboer, beiden Tho len; M. van der Reest", Sint-Anna land; J. de Dreu", Krabbendijke. betekent: met middenstandsdi ploma. 3- kandidaten werden afge wezen. GOES R.-k. Nijverheidsschool voor meisjes, LHNO T: L. v.d. Berg, E. de Blieck. N. v. Minidt, C. Mar tens allen Goes, A. v.d. Bergt Krui- ningen, R. Clarijs Middelburg, C. de Jonge Heinkenszand, Tr. van Bre men 's-Heerenhoek, M. Koens Hein kenszand, I. Polfliet Lewedorp, R. Raas 's-Heeranhoek. T. de Pundert 's-Heerenhoek. LHNO P met aanvullend T: A. Remijn, Baarland. Y. van Buël, L. Gerritsen. M. Franse, M. Piterse al len Goes. C. Allemekinders 's-Gra- venpolder, I. de Pundert 's-Heer- Abtskerke, N. Geys 's-Heerenhoek. J. Martens. E. Poortvliet, W. Ver meulen, R. de Vos, A. Wïtkam atlen 's-Heerenhoek, M. Priem, M. West- dorp, J de Winter allen Heinkens zand. A.M Geys, E.D. Jonge, J.W. Grim allen Lewedorp, M. Hutge Nisse, C. Hoondert, E. de Jonge, L. Oosthoek. J. Verbart allen Ovezan- de. LHNO P: A. M. Grim, P.A. Grim. J. Raas allen Lewedorp, Fr. de Ko ning Baarland, C. de Nooyer Goes, J. de Jonge 's-Hterenhoek, E. Knuit Heinkenszand, M. Maartense Kwa- dendamme. H. Steyn Kwadendam- me. N Oosthoek Ovezande. MHNO - OVVB: J. Beulens Baar land, Sj. Vette Borssele, J. Poort vliet Baarland, M. Vermeulen Goes. R. van Campen riansweert, M. de Jonge, J Nagelkerke, E. van 't West- rinde, allen 's-Heerenhoek, N. Btommaert, M. Vermeulen, L. Ver- muë allen Heinkenszand. N. Vroon land Hoedekenskerke, M. Peetera. Fr. Raas, J. Remijn, I. v. 't Westein- de. A, Potter allen Kwadendamme. N. Hoondert, M. Rijk, M Steenbak ker. J. Westdorp allen Ovezande. Pedagogische Academie De Vos- senberg, Oudenbosch (Nbr onder wijzersexamen, H. Coenen en J. Bosmans, Nieuw Namen. Dinsdag 22 juni 1971 (Van een onzer verslag BERGEN OP ZOOM - de voorzitter van de ZL Prins, als de voorzitter kring West-Zeeuwsch-' ren van deze maatschaj heer I. de Bruijne, hebbe middag op de jaarverj van de ZLM in Bergen een verklaring afgelegd l men in Zeeland „de affait holt" noemt. Zoals wij zaterdag uitvo ben bericht, trokken Mansh president van de Eurouese sie, en voorzitter De Jagei sectie-Zuid van de CBTI week vrijdag in 's-Gravenp van leer tegen het bestuui kring West-Zeeuwsch-VI van de ZLM. omdat het bestuur van de landbouw school in Schoondijke had de school niet ter besohl stellen. „Wij weten uit recei ringen dat de heer Mansho paalde situaties zijn emoti< beheerst", stelde ir. Prins, volgde: „Het oordeel over di beheersing van de heer Man over het peil van zijn vorij gedane uitlatingen laten wi aan ieder zelfstandig over. gens: het zijn niet de ee besten die ook al het voorW' geweest van deze wijze van ren van de heer Mansholt. G kunnen worden professor E zijn Belgische boerenbond deDuitse boerenbond. Dat opsomming ook de kring Zeewsch-Vlaanderen van di gevoegd kan worden, plaat; kring niet in slecht gezelsch; dus ir. Prins gistermiddag, de kring West-Zeeuwsch-Vla; en dat bestuur als verdraag? kennen. „Daarom hebben wij hoefte aan te verklaren dat v Vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opgesteld door het K.N.M.I. op maandag om 18.00 uur: Zonnige perioden en later waarschijnlijk weer Temperaturen normaal tot iets den normaal. Weersvooruitzichten in cijft middeld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren tot 9; min.-temp.: ,0-tot 3 grad der normaal; max.-temp.: 0 graden onder normaal; kans i droge periode van minstens 1 30 procent; kans op een geheel etmaal: 50 procent. Voor donderdag: aantal ure 0 tot 6; min.-temp.: omstreek maal; max.-temp.: 0 tot 4 grad der normaal; kanis op een dra riode van minstens 12 uur: 7 cent; kans op een geheel drc maal: 40 procent. Vandaag passeert nog een regenfront met veel bewolkini tige_ zuidwestenwind. Temper 15 a 16 graden, zeewater 14. Verwachtingen: de depressie den boven de oceaan minder en ook hun snelheid neemt af. loop van deze week zal dit e leidelijke weersverbetering b nen. p~ T .i [wateffa&amieri DEN HAAG (ANP) KQ 400 (plus 5), Rheinfelden 315 Straatsburg 392 (plus 30), P dorf 542 (plus 33), Maxau (plus 38), Plochingen 166 Mannheim 418 (plus 37), Ste 182 (plus 22), Mainz 379 (pil Bingen 271 (plus 19), Kau (Plus 22), Trier 341 (plus 46 blenz 315 (plus 29), Keule (plus 31), Ruhrort 466 (pli Lobifch 1075 (plus 18), Pamne Kop 1040 (plus 18), Nijmege (plus 10), IJsselkop 924 (p-lu Fefde IJssel 446 (plti3 14), De 224 (plus 8), Monsin 5490 (pl Borgharen 4003 (-19), Belfeld (plus 52), Grave beneden de 320 (plus 31). De stuwen tf Amerongen en Hagestein wor< de loop van de dag geheven. T" 7s Morgen, woensdag 23 juni. Op Zoom 3.53 en 16.25. Hans 3.01 en 15.27. Terneuzer. 2.1 14.47. Vlissingen 1.48 en 14.16 welding,e 3.43 en 16.15.

de Stem | 1971 | | pagina 12