Schepers: „Nooit meer op de racefiets" „MIJN LOOPBAAN IS KAPOT... Pintens winnaar Zwitserse ronde ABSENTIE JANSSEN IS TE BETREUREN Nacional wil op Wembley spelen Kisner niet van de partij Pingeon niet in de Tour Deelname Tour blijft De Pel: beste troeven Jammer Twee nieuwe voor FC Den Bosch Overschrijving amateurs sport UITSLAGEN Verraderlijk Merkwaardig Allure Zaterdag 19 iuni 1971 Wim Schepers: „Ik hen de sigaar (Van onze sportredactie) OLTEN „O ja, ben ik inder daad geschorst". Uit Zwitserland klinkt de stem van Wim Sche pers onaangedaan door de tele foon. Als hij een bevestigend antwoord krijgt is hij zeer reso luut in zijn commentaar: „Dit is het eind. Alles afgelopen. Fini tout. Nu stop ik. Ik ga naar huis en stap nooit meer op de race fiets". Schepers maakte gisteren niet de indruk van het bericht erg kapot te zijn. Hjj lachte welis waar wat nerveus, maar zat niet bij de pakken neer. Hij: „Ach, ik hoopte natuurlijk niets meer van het hele geval te horen, maar ergens in mijn ach terhoofd dacht ik toch vaak dat ik nog altijd geschorst kon wor den. Ik kan natuurlijk wel gaan zitten treuren en me bij iedereen gaan beklagen. Het zal me geen zier helpen. Als ze je zoeken, kom je er echt niet onderuit. Moet ik dan van 'n berg afsprin gen Ik ben de sigaar. Mijn loopbaan is kapot. Daarom zet ik er nu definitief een punt ach ter. Het is jammer, ik reed fan tastisch maar ik kan er nu zelf niets meer aan doen". En een beetje wrang: „Nu krijg ik ook nooit meer ruzie met mijn vrouw. Ze heeft er al veel langer dan ik tabak van. Voor ik dit seizoen begon, zei ze al dat ik het beter niet meer kon doen. Toen ik in de Ronde van Spanje bovendien nog in de ze doping-affaire werd betrok ken, zei ze na mijn thuiskomst: „Wim, dit is waardeloos, stap er uit". Welnu ze krijgt haar zin". Wat Schepers' toekomstplan nen zjjn weet hij nog niet: „Eerst wil ik de officiële bevestiging hebben van mijn schorsing. Ik ga ook met Pellenaars praten, hoewel ik niet geloof dat er nu nog iets te veranderen valt. Dat de fabriek zich uit de wieler sport zal terugtrekken geloof ik niet. Dat is ook logisch. Voor de fabriek staan er grote reclame belangen op het spel". Vijf minuten nadat Schepers de verbinding verbroken had, startte hij voor de laatste etappe in de Ronde van Zwitserland, een 24,8 kilometer lange tijdrit: zijn laatste rit. PELLENAARS„IK GA EERST MET DE BAZEN PRATEN..." (Van onze sportredactie) SLUIS Peter Kisner zal morgen op het Cauberg-circuit schitteren door afwezigheid. De kampioen bij de professionals van 1970 start niet in de rit waarin de trui van 1971 te ver dienen is- En daarbij de aan trekkelijker contracten. Peter Kisner is ziek. Hij kan niet vertrekken. Vlak voor de Ronde van Luxemburg, die hij zou rij den als voorbereiding op dit kampioenschap, pakte hij een griepje, die hem noodzaakte in die ronde al snel op te geven. Kisner: ,Jk stond gewoon stil in Luxemburg. Na mijn opgave heb is geen fiets meer gezien, dus het zou niet verstandig zijn zondag te starten". De kampioen van vorig jaar betreurt het trouwens niet dat hij op de Cauberg zijn titel niet kan verdedigen. Kisner: „Nee, ik vind het niet erg. Die trui was voor miij toch niets waard". Een boute bewering, die Peter Kisner toelicht met: „Kijk, als je als kleine renner toevallig een goede dag hebt tijdens het Nederlands kampioenschap, en je grijpt die titel, dan ben je nog niet jarig. Van alle kanten wordt je dan de vernieling in gepraat en geschreven. Het ple zier van zo'n kampioenschap is ar dan wel snel af". Peter Kis ner is duidelijk teleurgesteld over het verwachte rendement dat is uitgebleven van zijn rood-wit-blauwe tricot. Hij zegt dan ook verbitterd: „Ze kunnen het kampioenschap tevoren be ter weggeven aan een renner met naam. Aan Zoetemelk of een Karstens. Die hebben er meer aan dan een klein cou- reurtje, dat na een dag strijd de titel grijpt. Die wordt toch niet geaccepteerd". En dan tot slot, met een stem vol sarcasme: „Weet je wat het gekke is, nu men weet dat ik niet start, sta ik dn het middelpunt van ae belangstelling. De telefoon staat i geen moment stil- Maar het j komt allemaal een beetje te laat. Nu heb dk er niets meer aan. BRUSSEL (ANP) Roger Pinge- oii, winnaar van de Tour de France 1967, zal dit jaar niet kunnen deel nemen aan de ronde van Frankrijk. In een kort geding, dat Pingeon had aangespannen om opheffing te ver zijgen van zijn schorsing, verklaar de een Brusselse rechtbank zich niet bevoegd uitspraak te doen. De Belgische Wietkijdea-sbond had Pingeon geschorst, nadat hij bij con trole, aansluitend op de Ronde van Vlaanderen, positief was bevonden °P het gebruik van verboden stimu lerende middelen. Aangezien dit het tweede vengrijp was van Pingeon (het vorige dateerde van j-uli 1970), schorste de BWB Pingeon voor drie maanden, van 30 april tot 30 juli, waardoor Pingeon onder meer niet eal kunnen starten in de Ronde van Frankrijk. Pingeon wilde nietigverklaring van dit schorsingsbesluit omdat hij In de betreffende ronde een niet yoor hem bestemd verzorgingszakje in handen had gekregen en daardoor onbewust het gewraakte middel zou hebben ingenomen. De kamer van hort geding wan de Brusselse recht bank achtte de lezing van Pingeon zeer onwaarschijnlijk. OLTEN Drie weken geleden zei Kees Pellenaars over de doping- affaire Schepers in de Vuelta: „Als Wim inderdaad voor dit geval ge schorst wordt, dan ga ik naar de directie van Goudsmit-Hoff, en zal ik adviseren de wielerploeg terug te trekken" Gisteren, toen de schor sing inderdaad definitief was, reageerde „De Fel" aanmerkelijk rusti ger. Hij zei: „Als ik in Valkenburg ben zal ik met Van Baarle van de KNWU gaan praten. Misschien is het mogelijk Wim nog aan de start te krijgen op de Cauberg. Wat ik verder zal doen weet ik nog niet". ner is een clausule opgenomen, waarin staat dat als hij op doping- gebruik wordt betrapt, hij met on middellijke ingang ontslagen wordt. Nu weet ik wel dat vroeger bij an. dere fabrieken daar nooit de hand aan werd gehouden, maar wij zijn van plan dat wel te doen. Dan we ten de renners gelijk waar ze aan toe zijn". De definitieve schorsing van Sche pers scheelt de Goudsmit-Hoffploeg 10.000 voor de tweede plaats in de Vuelta. Werd Schepers niet geschorst dan was htf in het klassement van de Ronde van Spanje weer teruggezet op de tweede plaats. Over het advies aan de directie van Goudsmit-Hoff zei Pellenaars gisteren: „Ach weet je, het is nu al zo kort voor de Tour. Daar kunnen we ons moeilijk van terugtrekken. Toch zal ik met de bazen gaan pra ten, dat is zeker. Hoor eens hier, als een renner doping gebruikt heeft, moet hjj bestraft worden. Maar in Spanje worden door de UCI de re glementen, die ze verdomme zelf hebben opgesteld, niet nageleefd. En nou gaat diezelfde UCI, die bekende dat de dopingcontrole niet goed was uitgevoerd, toch verklaren dat de controle waterdicht was. Dat is be lachelijk. Als ze in de toekomst na een koers tegen een renner zeggen: Joh. k(jk eens, daar staat een potje, doe daar maar wat in, en voor de rest zien we wel, dan zou dat ook een officiële dopingcontrole zijn". Kees Pellenaars: „Het is nu wel wat laat om je terug te trekken uit de Tour de France." OLTEN (ANP). Louis Pfennin- ger, de 26-jarige Zwitserse „gastrij- der" in de ploeg van Goudsmit-Hoff heeft de eerste plaats niet kunnen heroveren op de laatste dag van de Zwitserse ronde. De opgave 1 minuut en 6 seconden te winnen op Jos Pin tens, die in Ljubljana ziek de ronde van Italië verliet, maar in de Ronde van Zwitserland weer helemaal de oude was, lag boven de macht van Pfenninger. Op iedere 370 meter van het bijna 25 kilometer lange parkoers had de Zwitser een seconde moeten winnen op Pintens, maar op de eer ste helft van het traject was de klei ne rossige Belg vorig jaar winnaar van de Amstel Gold Race nog een seconde sneller dan Pfenninger. Op het laatste gedeelte naar Olten heeft Pfenninger al zijn reserves op gebruikt en dit alles-of-niets-offen- sief leverde hem tenslotte een winst op van 24 seconden op de Belg. Niet genoeg voor de eerste, maar wel voor .de tweede plaats, die Colombo (bijna een minuut langzamer) aan de Zwit ser kwijtraakte. Met zijn winst in de tijdrit zorgde Pfenninger voor zijn tweede ritover- winning in deze ronde, nadat in de voorgaande twee jaren geen Zwitser een dergelijk succes had geboekt. Twee etappezeges behaalde ook Al- bert Fritz, die de eerste helft van de laatste etappe, FrickOlten over 100 kilometer, winnend afsloot. De rit van Frick naar Olten had overigens weinig met een wielerwedstrijd te maken. De vijftig overgebleven ren ners spanden zich pas echt in toen de laatste meters in zicht kwamen. Fritz haalde het grootste rendement uit die inspanningen. Uitslag negende etappe: 1 Fritz (Wdl) de 110 km in 2.59,57, 2 Kar stens (Ned) Zjt., 3 R. de Vlaeminck (Bel) z.t„ 4 Delia Torre (Ita), 5 Krekels (Ned) z.t., 6 Schneider (Zwi) z.t., 7 Muddemaim (Wdl) z.t., 8 De Geest (Bel) zjt., 9 Prinsen (Ned) z.t., 10 Biarnett (Gbr) z.t., 11 De Koning (Ned) z.t., 12 Grassi (Ita) z.t., 13 Dury (Bel) z.t., 14 David (Bel) z.t., 15 Lievens (Bel) z.t., 41 Schepers (Ned) z.t., 48 Steevens (Ned) op 3.25 min., 49 Holst (Ned) z.t. Uitslag tweedie gedeelte van de laatste etappe, een tijdrit over 24,6 km in Olten: 1 Pfenninger (Zwi) 32 minuten 53 seconden, 2 Pintens (Bel) 33.17, 3 Roger de Vlaeminck (Bel) 33.18, 4 Caverzaisi (Ita) 33.28, 5 Colombo (Ita) 33.48, 6 Poppe (Bel) 34.01, 7 Schepers (Ned) 34.09, 3 Jürigen Schneider (Zwi) 34.10,4, 9 Vifian (Zwi) 34.10,8, 10 Horton (Gbr) 34.27, 11 Jamssens (Bel) 34.30, 12 De Geest (Bel) 34.33, 13 Oaivaloanti (Ita) 34.34, 14 Van Neste (Bel) 34.40, 15 Karstens (Ned) 35.08, 18 Krekels (Ned.) 35.18, 23 Prinsen 35.24, 28 Steevens 35.36, 40 Holst 36.53, 44 De Koning 38.16. Eindklassement: 1 Pintens (Bel) 36 uur 5 minuten en 30 seconden, 2 Pfenninger (Zwi) op 42 seconden, 3 Colombo (ita) op 56 seconden, 4 Roger de Vlaeminck (Bel) op 1 minuut 16 seconden, 5 Caiverzasi (I- ta) op 2.12, 6 Poppe (Bel) op 3.57, 7 Janssens (Bel) op 5.53, 3 Vifian (Zwi) op 6.34, 9 Van Neste (Bel) op 7.01, 10 Cajvaloanti, 11 Lagfai (Ita) op 8.36, 12 Prinsen op 8.47, 13 De Geest op 9.27, 14 Schepers op 9.56, 15 Karstens op 12.13, 22 Krekels op 16.37, 34 De Koning op 25.44, 44 Steevens op 39.54, 50 en laatste Holst op 1.30,44. GoudsmitHoff werd eerste in het dagpioegenklassement, waarvoor de tijdrit niet meetelde. Alle andere ploegen werden in dezelfde tijd ex aequo als tweede geplaatst. In het algemeen ploegenklassement eindig de Filotex op de eerste plaats met 2 minuten en 21 seconden voorsprong op MarsFlandria en 4.08 op GoudsmitHoff. Eindstand puntenklassement: 1 Roger de Vlaeminck 225 punten, 2 Pintens 166, 3 Karstens 160, 4 Pfen ninger 154, 5 Caverzasi 141, 6 Kre kels 138, 9 Prinsen 102. Eindklassement bergprijs: 1 Pfen ninger 37 puntein, 2 Pintens 26, 3 De Vlaeminck 24, 4 Ledte (Por) 22, 5 Colombo en Poppe 21, 7 Prinsen 15, 8 Van Neste en Schepers 6. De Pel betreurt natuurlijk de schorsing van Schepers ten zeerste „Jammer, zei hij, „Scheperke reed erg goed. En we hadden hem hard nodig in de Tour de France. Ik zal kijken of ik er nog iets aan kan doen, meer kan ik er nu niet over zeggen". Zoals de zaken er momenteel voorstaan wordt Wim Schepers door Goudsmit-Hoff zonder pardon ont slagen. Directeur Heere van Goud smit-Hoff verklaarde dezer dagen nog: „In het contract van elke ren- (Van onze sportredactie) DEN BOSCH FC Den Bosch heeft twee nieuwe spelers gecon tracteerd. Gerrit Veerman (22) werd overgenomen van Go Ahead, Jos Schriever (26) kwam van NEC. De Nijmeegse vereniging verkocht ook Hennie Oosterveld (25) aan De Graafschap. René Pijnen: „Zo goed in vorm als op dit moment ben ik nog nooit van mijn leven geweest." (Van onze sportredactie) MAASTRICHT 1.800.000 eenhe den penicilline hebben de titelstrijd op de Cauberg van een van zijn attractiefste figuren beroofd. Jan Janssen vocht weken lang tegen een hardnekkige ontsteking en door al de inspuitingen kon hij tenslotte in de Ronde van Luxenburg geen heu vel meer op. Als een der eersten werd hij uit het peloton gelost. In de voorlaatste rit, op zondag, zakte hij ontmoedigd af. Juist op dat mo- nent dat hij eindelijk na al die jaren van overrompelende successen in de nadagen van zijn grandioze carrière de Nederlandse wegtitel wegens de contracten in de Franse criteria fi nancieel kon gebruiken, velde hem de penicilline. Nog wilde Janssen na die bittere ervaring in Luxemburg niet aan vaarden dat hij er op de Cauberg niet bij zal zijn. .Donderdag", zo besloot hij, „zal ik het nog eens proberen". In de stromende regen klom Janssen die dag in het Belgi sche plaatsje Ingooighem op zijn fiets. Na 80 km., toen een van zijn banden leeg liep, verdween hij stil letjes uit de koers, 's Avonds kwam het bericht: „Janssen niet naar Val kenburg"- Met matte stem vertelde hij aan de telefoon: Het gaat niet. Ik heb geen greintje macht. Als het een vlak kampioenschap was ge- land op dat moment niet". Door wie Evert Dolman niet kent, zouden de ze woorden wellicht met een tik keltje ironie ontvangen worden, maar de praktijk heeft al zo vaak bewezen, dat men Dolman alles kan verwijten, behalve grootspraak. Daar is hij te nuchter voor. MONTEVIDEO (ANP) De Uruguese club Nacional de Montevi deo, winnaar van het toernooi om de Copa Libertadores, wil beide wed strijden om de wereldbeker voor clubteams tegen het Amsterdamse Ajax in Europa spelen. De gedach ten voor de thuiswedstrijd van Na cional gaan uit naar het Londense Wembley-stadion. De reden van het bestuur van Nacional om niet in Montevideo te willen spelen is dat de club in financiële moeilijkheden verkeert. Men hoopt nu dat een „thuiswedstrijd" in Londen meer geld zal opleveren dan een in Uru guay. Het is overigens nog steeds niet zeker of deze wedstrij den inderdaad zullen worden ge speeld. Jaap van Praag, voorzitter van Ajax, vindt 'overigens wel dat deze ontmoetingen door dit idee van de Zuid-Amerikanen aantrekkelijker worden voor zijn vereniging. „Dit opent nieuwe perspectieven voor ons. Maar toch zullen wij eerst van de KNVB ons competitieprogramma moetien vernemen alvorens een be sluit te kunnen nemen. Daarbij moe ten we ook rekening houden met onze wedstrijden om de Europa cup. Alles wat ik nu zeg is echter een beetje voorbarig, omdat het bestuur nog een besluit moet nemen over het spelen om de wereldbeker. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Volgens een door de KNVB in zijn officieel blad ge publiceerde lijst hebben de volgende amateur® overschrijving gekregen naar een andere club: C. de Mol van Heinkenszand naar- Kloetinge, J. Ka lishoek van DESV naar Zeeland Sport, P. Goedegebuure van SKNWK naar Zierikzee, W. Broek hoven van Terneuzen naar AZVV. weest had ik het nog aangedurfd. Maar nu.nee, het kau niet". Janssen zou, in zijn huidige condi tie, beslist geen kampioen zijn ge worden. Maar voor het sportieve verloop van de strijd valt zijn afwe zigheid te betreuren omdat hij in het peloton nog altijd een stem heeft. Hij zou de eenlingen hebben kunnen mobiliseren in het gevecht tegen Goudsmit-Hoff. Wie herinnert zich niet de tonelen op de Adsteeg toen De Pel en zijn Televizieren tussen 1964 en 1966 de koers lam legden ten gunste vam twee maal Jo de Roo en Gerben Karstens. Men mag slechts hopen dat er dit maal meer maohtevenwicht zal zijn, want weer heeft De Pel de beste troeven. Natuurlijk heeft de Goudsmit- Hoff-ploeg aan kracht ingeboet door het ontbreken van de geschorste Schepers, die als een van de groot ste favorieten gold, maar in de for matie schuilt genoeg kwaliteit om de rol Schepers over te nemen. Als bijvoorbeeld Karstens en Krekels, de twee sprinters, zich niet los laten rijden, zijn zij twee van de belang rijkste gegadigden voor de eege. Joop Zoetemelk zal zeker een heerschappij van Pels ploeg proberen te voorkomen bij zijn ploegmaats. Vanzelfsprekend zoekt hij naar steun vain Mars-Flandria: „Ik moet nog met Dolman en Tabak praten, want ik wil graag die titel. De Cauberg is mijn enige kans. Volgend jaar komt er misschien weer een vlak parcours en dan ben ik kansloos"- In diit verband wat merkwaardig is dat Dolman mee deelt: „Ik reken mezelf tot de drie grootste kanshebbers". De m,an met de zes titels (1964 Olympisch kam pioen Tokio, 1964-1965 amateurweg- kampioen van Nederland, 1966 we reldkampioen amateurs op de Nürburgring, 1967 en 1968 prof- wegkampioen van Nederland) is - zodra er een titel te behalen valt - immer onberekenbaar. „Als blijkt dat ik het niet kan", zegt hij even later, „zal ik voor Zoetemelk rijden, de cours moet dit echter eerst duidelijk maken. Maar ik geloof niet, dat het me erg moei lijk zal vallen bij de eersten te eindigen, want zoveel renners die dit werk aankunnen heeft Neder- Hoewel ogenschijnlijk dus de strijd zich zal toespitsen tussen Pels mannen en het duo Zoetemelk-Dol man, zijn er toch nog tal van onze kerheden. Daar is bijvoorbeeld Ri- nus Wagtmans sinds donderdag in Limburg in eên privé-trainingskamp in een pension in Geul. Daar ver klaarde Rinus: „Ik reed veel beter dan het vorig jaar. Mijn vorm is constanter". Rinus, wat stuurs naar de buiten plassende regen turend, had er juist zeven Cauberg-kiims opzitten. Hij oordeelde: „Het is een verraderlijk parcours. Als je de Cauberg gehad hebt, begint het val se plat". Tussen de buien door over Lim burgs wegen toerend, had Wagtmans zo zijn gedachten over de titelstrijd ontwikkeld. „Ik vind het geen na deel als eenling te starten. Je moet het op de Cauberg toch zelf doen. Voor mij is de kampioen Zoetemelk of Karstens. Laat het in hemelsnaam weer geen middelmatig coureur worden, want dan is het kampioen schap voor altijd kapot". Daar is ook Gerard Vianen, na zijn overwinnin gen in Genua-Nice, de vijfde etappe van Parijs-Nice en de tiende etappe van de Vuelta, volledig uit het nieuws verdwenen- Hij heeft name lijk in alle stilte naar die Tour toegeleefd. En nu, een week voor de start in Mulhouse, heeft Vianen zijn voorbereiding voltooid. Hij heeft veel getraind, is niet vermoeid en vertoeft sinds woensdag in Limburg. Dus..erg gevaarlijk. Daar is tenslotte René Pijnen, die even na Jan Janssen in de Ronde van Luxemburg afstapte. Het ver haal van Pijnen: „Zo goed als op dit moment heb ik nog nooit in mijn leven gefietst". In Luxemburg zat ik de eerste dagen zowat alleen de cours te controleren. Ik reed twee keer lek en kwam heel gemakkelijk terug in de groep. Toen kreeg is wat aan de knie en zondag kon ik niet eens meer fatsoenlijk lopen. Dr. Re link schreef absolute rust voor en daarom heb ik de hele week niet getramd". Dr. Rolink zei vrijdag: „Het moet zondag kunnen". On danks een pijnlijke knie is René Pijnen die drie etappes in de Vuel- taronde en een in de Midi Libre en bovendien eveneens als vorig jaar acht dagen in de Vuelta de leiders trui droeg, dus van de partij. HU kan het kampioenschap mede de allure geven die het de laatste jaren ontbroken heeft-

de Stem | 1971 | | pagina 9