Recepten voor jj kampeerders BARBECUEN I erg lekker en beslist niet duur VLUG- KLAAR- HAPJES Maak eens een schelvis op z'n Chinees unqjsoQ pfinajAsjuijajj ua-aflueqeA junf gg *iu*) 9g Sll GXCIIKSM2S wais a a DE STEM DE STEM f I n toi L 4 Als u verstandig bent, bestelt u bij het voorlichtings bureau voor de voeding (Laan Copes van Cattenburch 44, Den Haag, tel. 070 - 183044 of bij een huishoudelijk voorlich tingsbureau ter plaatse) voor twee kwartjes het boekje „Op trek met de pollepel". Daarin vindt u bijna 30 blad zijden vol heerlijkheden, eenvoudig klaar te maken door kampeerders. Het is eigenlijk zo eenvoudig. En zo gezellig! Maar er zijn intussen toch maar heel weinig Nederlanders die er aan durven: barbecuen. Het is gewoonweg een sport voor het hele gezi of gezellig om te doen met vrienden. Nu kun je natuurlijk een barbecue kópen. Je hebt ze tot drieduizend gulden toe, maar het is echt niet nodig. In de eerste plaats omdat er ook eenvoudiger apparaten van nog geen twee tientjes te koop zijn, maar ook omdat zo'n duur ding veel te geperfectioneerd is om nog iets heel te laten van de ro mantiek van het barbecuen. Mevrouw Stutterheim van het huishoudelijke voorlich- tingscentrun De Hegge (Mid dellaan 7, Breda. tel. 44384) kan u er alles van vertellen. Maar u kunt natuurlijk ook altijd terecht op alle andere huishoudelijke voorlichtings centra in den lande. Mevrouw Stutterheim zelf barbecuet al tijd heel eenvoudig. „Overal waar we heengaan met va kantie, sleep ik het roohertje van een oud gasfornuis mee. Stenen vir.d je overal wel. Voor het vuur kun je houts kool nemer. Dat is overal te koop. Of je maakt een vuurtje van hout, maar dat is natuur lijk moeilijker, vant het vuur mag niet vlammen, het rhoet smeulen. Daarom hebben we ook altijd een oude lodaline- fies bij ons, die we met water vullen en daarmee spuiten we de vlammetjes weg" Wat voor vlees is geschikt voor de barbecue? Krabbetjes bijvoorbeeld of braadworst. Ja zeker. Of vis. En kippebout- jes. Het beste is natuurlijk om niet te dikke stukken vlees te nemen, want dan hebt u kans dat de buitenkant al lekker knapperig is, terwijl het vlees van binnen nog rauw is. Dat gevaar loopt u ook als u het vlees te dicht op het vuur houdt. De kunst is eigenlijk om een klein smeulend vuur te maken en het vlees wat. lang te roosteren, dan dringt de warmte diep naar binnen door. Kruiden horen er natuurlijk bij. Ieder heeft z'n smaak, maar vergeet ook het vuur zelf niet. Een beetje kruiden zo nu en dan op het vuurtje strooien en de geur trekt hele maal in het vlees. Van tevoren. hebt u het vlees al ingesmeerd met kruiden en-of met een sausje. U kunt natuurlijk ook pennen nemen (saté-pennetjes zijn voor een prikje te koop), waaraan u stukjes vlees, to maat, een uitje enz. rijgt. De stukjes moeten wel allemaal ongeveer even groot zijn. Sausjes kunt u kopen of zelf maken naar uw eigen smaak. Heel lekker bij de barbecue ls een aardappelslaatje. U kookt de aardappelen niet he lemaal gaar. U kunt ze ver mengen met allerlei groenten als komkommer, tomaat, pa prika enz. Vóór u gaat barbe cuen hebt u de aardappelsala de al klaargemaakt. En dan nog iets: u hoeft echt niet op vakantie te zijn om te barbecuen. In de tuin of op het balcon gaat het ook best. 't Is eens wat an ders en het is erg lekker. Lekker goedkoop eten doe je met gehakt. Maar bedenk wel: altijd het gehakt direct na het kopen klaar maken. Hoe? Probeer het eens zo: 400 tot 500 gram gehakt, 100 gram margarine, een ui, zout. Snip per de ui en meng die met wat zout door het gehakt. Maak dan de margarine goed heet in de pan en doe er lepel voor lepel het losgemaakte ge- haktvlees bij. Braad dit, onder tamelijk veel roeren, in een goed kwartier gaar. Een lekker sla bij warme aarappelen. Ook al een idee uit bovengenoemd boekj e. Twee komkommers, 2 bosjes worteltjes, 1 of 2 kroppen sla, slasaus, wat zout. Snijd de komkommers in dunne plak jes. Maak intussen de rauwe peentjes schoon en snijd ze in plakjes. Was ook de sla en scheur die aan stukjes Meng alles dooreen met zout ën sla saus. En dan aardappelen. Dat vinden vee] kampeerders een heel probleem. Reken de eerste keer dat je aardappelen kookt voor de groep op een halve kg per man. Maar bekijk wel hoeveel er over blijft (of te weinig is). Neem niet-afkoken- de aardappelen. Dat kookt ge makkelijker. Tja, aardappelen schillen, pitten en wassen is zo'n kunst niet. En 't gaat gauw als je het niet alleen hoeft te doen. Doe de goed gewassen aardappelen in de kookpan, strooi er een half tot een heel theelepeltje zout (af gestreken) overheen, giet er water op tot iets meer dan de halve hoogte van de aardappe len, deksel op de pan en aan de kook brengen. Zet dan de vlam wat lager, maar er moet stoom onder het deksel van daan blijven komen. Zo'n 20 tot 30 minuten nadat het wa ter aan de kook kwam, zijn dé aardappelen gaar. Controleer dat met een vork. Ze mogen niet glazig zijn, maar moeten er net zo uitzien als thuis... Tenslotte giet je de aardappe len af. Moeten ze nog even warm blijven omdat er nog iets anders moet gekookt wor den, doe dan een schone, dro ge theedoek om het deksel. Komt u moe thuis van een vakantiedagtocht en moet u dan nog eten, probeer dan eens een zomerstoofschotel. U hebt er (voor vier perso nen) 1 tot IVi kg aardappe len voor nodig, 1 kg tomaten, 1/4 kg uien, ongeveer 200 gr kaas, 50 tot 75 gr boter, mar garine of vet, zout, peper, aroma, peterselie. De uien schoonmaken, fijn- snijden en in boter, margarine of het vet fruiten. De aardappe len schillen, wassen (in stuk ken snijden) en met weinig kokend water en zout bij de uien voegen. De pan sluiten, de inhoud vlug aan de kook brengen en op een klein vuur in ongeveer 20 minuten gaar koken. De tomaten wassen, desgewenst ontvellen na ze even in heet water te hebben gelegd, in stukjes snijden en de laatste vijf minuten met de aardappelen meekoken. Op het laatst de in blokjes gesneden kaas (zout), peper en aroma toevoegen. De massa voorzich tig mengen en tot slot be strooien met gehalte peterselie en met het vocht opdoen. Of denk eens aan deze vlug- klaar-hap. U neemt per per soon een kopje snelkokende rijst, 100 gram gehakt, 1% eetlepel (20 gram) boter of margarine, peper, zout, zakje soepgroente. sambal, kerrie en-of ketjap De snelkokende rijst volgens de gebruiksaanwijziging berei den. Het gehakt niet aanma ken, maar zo in de boter of margarine met wat peper en zout aanbraden. De gewassen soepgroente toevoegen en het mengsel in ongeveer een kwartier gaarmaken. De rijst erdoor roeren en de hartige hap op smaak afmaken met sambal, kerrie en-of ketjap. Als u meer van de vlug- klaar recepten wilt hebben, bestel ze dan bij het Voorlich tingsbureau voor de voeding, Laan Copes van Cattenburgh 44, Den Haag, tel. 070-183044 of bij een van de vele bureaus van de nationale federatie voor huishoudelijke en gezins voorlichting in uw woonplaats. Ze kosten maar een prikje, één tot twee kwartjes. Het „Tourist-menu", vo rig jaar gestart op initia tief van het Nationaal Bu reau voor Toerisme, is dit jaar in nog veel meer res taurants dan vorig jaar verkrijgbaar- In restau rants met het embleem „Tourist menu" kunt u voor f 7,25 terecht (een kwartje goedkoper dan vorig jaar) voor een uit stekende maaltijd van drie gangen. Wat u precies als toe rist-menu wordt aangebo den, verschilt in elk res taurant. Of de restaurants ran de gestelde voorwaar den (hoeveelheid, ge wicht, kwaliteit) voldoen, wordt streng gecontro leerd. In de prijs zijn be diening en BTW inbegre pen. In Zuidwest-Nederland kunt u voor een toerist menu terecht bij de vol gende restaurants. In Bra bant: Baarle-Nassau in De Engel en op Landgoed Schaluinen. In Bergen op Zoom: Old Dutch, P. Mul ders en De Schelde. In Breda: Auberge D'Arent, De Beurs Moderne en Het fïoode Hert. In Chaam: Bellevue en Keizershof. In Halsteren: De Ram. In Hank: Trefpunt- In Made: Centraal. In Nispen: Ma ria ville. In Roosendaal: Centraal, Goderie, Einders en Poort van Kleef. In Rijen: Van Tiel. In Rijs- bergen: Napoleon. In WerkendamDe Brabant se Biesbosch. In Willem stad: Bellevue- In Zeeland Breskens Casin„ en Het Wapen van Breskens; Brouwershaven Jacob Cats; Colijnsplaat De Patrijs en De Schelde; DomburgThe Wigwam, Badpaviljoen, Duinheuvel; GoesDe Korenbeurs en Ockenburg; Haamstede Hotel Haamstede en vlieg veld Haamstede; Hulst De Graanbeurs; Kamper land: Kamperduin; Kapel- Ie: De Caisson; Kruiningen: Rotisserie Inter Scaldis; Middelburg De Schouw burg; Sas van Gent: Royal; SerooskerkeDe Schelp- hoek; SluisCentral, De Korenbeurs en Sanders-De Paauw; Temeuzen Hotel Rotterdam; Vlissingen Brittannia, Strandhotel en Royal; Zierikzee Auberge Maritime, Mondragon, Van Oppen en de Val. Mijn hemel, wat kun je veel doen met vis. En het is heus niet moeilijk. Denk eens aan een schotel van vis, tomaat en ui. Ongeveer een halve kg. visfilets, een halve kg tomaten, 2 uien, 60 gram boter of margarine (mos terd), zout, peper. De visfilets in repen snijden van 3 cm breed (en eventueel besmeren met wat mosterd). De tomaten wassen, in plakjes snijden en wat zout met peper erover strooien. De uien schoonmaken, kleinsnijden en lichtbruin fruiten in een deel van de boter of de margarine. In een ingevette vuurvaste schotel afwisselend de repen vis en tomaten leggen. De ge bakken uien erover strooien. Het gerecht op het fornuis of in een matig warme oven ver warmen. Stooftijd op het for nuis ongeveer 15 minuten, in de oven 20 tot 30 minuten. U kunt ook eens een schelvis op z'n Chinees proberen. Neem en halve kg gefileerde schel vis, 2 uien, 2 eetlepels olie. 5 worteltjes, stukje prei, 2 dl water, 1 eetlepel azijn, 1, eet lepel gembersiroop, 2 eetlepels sojasaus (ketjap), halve eetle pel maïzena, zout, peper. De vis wassen en zouten- De uien schoonmaken, kleinsnijden en in de olie lichtbruin fruiten. De worteltjes en het stukje prei schoonmaken, wassen, in dunne plakjes snijden en even rneebakken. Water, azijn, gem bersiroop,-sojasaus en wat pe per toevoegen en het geheel aan de kook brengen. De mas sa binden met aangemengde maïzena. De vis in de saus leggen en zachtjes gaar laten worden in ongeveer 15 minu ten. En als u nog meer visrecep- ten (eenvoudige) wilt hebben, vraag die dan eens bij de huishoudelijke voorlichtings dienst in uw voonplaats of bij het Produktschap voor vis en visprodukten, Wassenaarseweg 20, Den Haag, of bij het Voor lichtingsbureau voor de voe ding, Laan Copes van Catten burch 44, Den Haag, tel. 070- 183044- O BARS: Cadzand 1; Oostburg 2; Sluis 2; Retranchement 1. BIOSCOPEN: Oostburg, Le- del Theater, Ledelplein. DANSZALEN: Breskens, HCR Casino. Oranjeplein 11, dans gelegenheid enige keren per week. Cadzand, HCR Zeebad, Boul. de Wielingen 4. Oost burg, Discobar „Victory", Markt 18. Oostburg, Chez Ré- né, Markt 23. Sluis, Discobar Hoky Poky, Zuiddijkstr 2 Sluis Discobar Lamminsvliet, Kaai 23 JECGDSOCIETEITEN Aardenburg, „De Tor", Sas- senstraat 1. Aardenburg, „Het Klapkot" Herendreef. Bres kens- „Xor", v. Daalestraat. Oostburg, jeugdsociëteit „Oost burg" Schoolgebouw, School straat. Retranchement, Sarasa- ni, Nieuwstraat SCHOUWBURG Oostburg, Ledeltheater, Ledelplein. CARILLONBESPELIN GEN: Sluis, Belfort, wo 16-17 en 20-21 u. DIERENTUINEN: Groede, Hertenkamp bij HCR Het Vlaemsche Duijn, G. de Moorsweg 4. JEUGDEVENEMENTEN: Groede le week aug. Kinder vakantieweek. Inl. VVV. Bres kens: 17 juli. praat- en luister festival „Rewo" met optre den van diverse popgroepen. Breskens, 14 aug. Visserij dag. Aardenburg. In jul. en aug. jeugdviswedstrijden in de vis vijver op de Markt KERMISSEN Biervliet 24, 25 en 26 juli 1971; Breskens 1,2,3 juli '71; Cadzand 3,4 en 5 sep; Hoofdplaat 10 en 12 juli 1971; Retranchement 6 en 7 aug 1971; Schoondijke 2,3-5, en 6 juli 1971; Philippine 16,17,18 en 19 juli 1971; Zuidzande 11, 12 en 13 sept. MARKTENBreskens ma ied. 14 dagen; Groede- do morgen; Oostburg wo; Sluis br. IJzendijke za-morgen. PANNEKOEKHUISJE: Res taurant „De Lindehoeve", Beestenmarkt 4, Sluis, specia liteiten: pannekoeken en wa fels. RECREATIEPARKEN: Hoek, Recreatiegebied „De Braakman". Middenweg. Open natuurbad met kleuterbad, kleine speeltuin, zonneweiden en speelweide, visvijver. Ver gunning verkrijgbaar op het kantoor a f 2,— per week. 220 ha wandelbos met aangelegde wandelpaden, bungalowterrein en camping, café-restaurant „De Braakman", botenver- huurbedrijf „Isabella jacht werf", tel. 01152-265. Moge lijkheid tot het nemen van zeilles. Verder aanwezig jacht haven met volledige accom modatie. Geopend 15 mei - eind sep. dag. 9-20 u. Toegang volw. f 0,75 p.p. kinderen 3-14 jr. f 0,55 p.p. Het entreebewijs is geldig voor het hele terrein. Aardenburg, Gem. Sportpark, Herendreef, tel. 01177-1354- 1300. Zwembad met kleuter- bad, aangelegde speel- en zon neweide. speeltuin, tennisba nen, café-restaurant. In de di recte omgeving groot wandel bos met aangelegde wandelpa den en camping. SPEELTUINEN: Aarden burg, gem. sportpark, Heren dreef. Geopend da 920 u; op zo 14-22 u- Hoek, recreatie gebied Braakman, Middenweg, geopend 15 mei-15 sep, dag. 9- 20 u. Sluis, Zuiddijkstr. geo pend, dag 920 u; IJzendijke, Mauritsweg 9, geopend: dag 10-19.30 u. FOLKLORE: Oostburg, bol len met de Krulbol. Deze fol kloristische sport wordt vooral nog in Oostburg beoefend. Dit spel speelt men zowel indivi dueel als in groepsverband. In de zomermaanden worden er diverse toeristenbollingen ge houden, om dit balspel te pro pageren. Ieder jaar worden er grote bollingen gehouden tus sen Nederlandse en Belgische clubs. Winnaars noemt men Koningen en Keizers. Wed- strijdkalender en inl. over de ze sport: VVV Oostburg. sbéTO! itiiuni ÉM ■A i 'S *i ii i' ■t- H ;;p|: 'r li-li:.! '-„.f ft -""I mc"'f St.-Baafstoren Aardenburg. TE BEKLIMMEN TORENS EN GEBOUWEN: Aardenburg, St. Baafstoren, hoogte 56 m, Entree gratis. vervoegen Markt 24; Oostburg, waterto ren, hoogte 60 m, toegang dag. 9-18 u Entree f 0.50 p.p.; Sluis, Stadhuistoren, Grote Markt, hoogte 36 m toegang ma t.m, vr 9-12 en 14-17 u. In jul. en aug. ook op za. en zo Entree f 0,35 volw., f 0,20 kind; St. Anna ter Muiden. kerktoren, Markt. Voor be klimming sleutel ophalen. F van Hoey, A20, St. Anna ter Muiden. Vanuit West-Zceuwsch Vlaanderen kan men interes sante excursies maken naar de Belgische kunststeden Brugge en Gent en de kuststeden Xnokke, Blankenberge, Helst, Zeebrugge, Oostende. Brugge, bezienswaardigheden: Halle en Belfort, Gouvernementspaleis, H. Bloedbaseliek, Stadhuis, Ge rechtshof, Proosdij, Begijnhof, Minnewater, groot aantal mu sea en andere historische ge bouwen. Klank- en Lichtspel (1 juli-15 september) Boude- wijnpark met o.a. Kunstijs baan, recreatiepark en dolfina rium. Damme, historisch stad je met pittoresk karakter. Ge boortestad van Tijl Uilenspie gel. Vanuit West-Zeeuwsch- Vlaanderen rechtstreekse bus verbinding (SBM) met Brug ge, Damme en Belgische kust. BEZIEM5 WAARDIG HEDEN MUSEA EN OUDHEIDKA MERS: Aardenburg, gemeente museum, Markstraat 18. Be langrijke collectie bodemvond sten uit Aardenburg en omge ving w.o. gebruiksvoorwerpen uit het stenen tijdperk o.a. munten en penningen uit de Romeinse tijd en de Middel eeuwen. Bezoek ma. t.m. za. 10-12 en 14.30-17-30 u., zo 14.30-17 u. Entree 1,- kinde ren t.m. 15 jr. 0,50. Aarden burg, St.Baafskerk. Fraaie fres co's, bezoek dagelijks doorlo pend. Indien gesloten vervoe gen Markt 24. Entree gratis. Sluis, Stadhuis, Grote Markt 1, tel. 01178-1200. Oudheidkundi ge verzameling van de Ge meente Sluis. Voorwerpen be treffende geschiedenis van Sluis, topografica. Beoek ma t.m- vr 10-12 en 14-17 u. za en zo 13-17 u. Entree volw. 0,35 kinderen 0,20 p.p. Oostburg, Gemeentehuis, Raadhuisplein. Cadzandse hoerenkamer, on derdelen afkomstig uit o.a. Zuidzande, hoerenkamer met authentiek tegeltableau. Be zoek ma t.m. vr 9-12 en 13.30- 17 u. en na voorafgaand over leg. Entree vrij. BABYSITCENTRALE, Cad zand, Boulevard de Wielingen 33 KINDERCRÈCHE: Oostburg, „Pimpompoentje", Baljuw Veltersweg- ma t.m. vr. 10-12 u. KOOPAVOND: Aardenburg: vrijdagavond; Breskens: vrij dagavond; Cadzand: in de zo- mermaandeh geen verplichte winkelsluiting; Groede: geen verplichte winkelsluiting; Nieuwvliet: geen verplichte winkelsluiting; Oostburg: woensdagavond, verder geen verplichte winkelsluiting; Re tranchement: geen verplichte winkelsluiting; Sluis: geen verplichte winkelsluiting. TOERISTENKERK: Cad zand, R.-K. toeristenkerk St - Bonifaeius. TOURISTMENU: Breskens, HCR Casino, Oranjeplein 11- 13; Breskens, HR 't Wapen van Breskens, Grote Kade 30; Sluis, HCR Central, Walplem 2; Sluis, CR „De Korenbeurs", Oudekerkstraat 2; Sluis, HCR Sanders de Paa-uw, Kade 42. FIETSVERHUUR: Breskens, gar. de Winter, Spuiplein la, tel. 01172-1990; Breskens, gar. van Hanegem, Grote Kade 23, tel. 01172-1805; Cadzand, H. Brevet, Mariastraat 6, tel. 01179-396; Groede, W.M. Ris- seeuw-Jansen, Nieuwstraat 3. tel. 01171-462; Nieuwvliet, P. Mabelis, Dorpsstraat 42, Tel. 01171-614 Retranchement, A.J. v.d. Wege. Dorpsstraat 5a, tel. 01179-377. Sluis, J. Ketele, Hoogstraat 16, tfel. 01178- 1280. TENTENVERHUUR: Aar denburg, Sporthandel de Cok, Weststraat 21. VVV-ADRESSEN: VW Aardenburg, Gemeentehuis, tel. 01177-1300. VVV Bres kens, Papaverstraat 3, tel. 01172-1888. VVV Cadzand, Mariastraat 18, tel. 01179-298. VW Groede, Nieuwstraat 24, tel. 01171-274. VVV Hoofd plaat, Eurostr. 14, tel. 01174- 337. VVV Nieuwvliet, Cad- zandseweg 26, tel. 01171-479. VW Oostburg, Burchstraat 18 tel. 01170-2681. VW Re tranchement, Molenstr. 78.B, lel. 01179-642, b.g.g. tel. 01178-1200. VVV Sluis, Stad huis, tel. 01178-1200. VVV IJ zendijke, Prinsessenstraat 12, tel. 01176-314. VW Zuidzan de, Oostburgsestr. 11, tel. 01170-2689. BOOTVERBINDINGEN. Breskens-Vlissingen v.v. vaar- tijd 20 minuten. Vertrektijden ieder half uur. Tarieven: per sonenauto's, motoren, scooters ƒ2,50 (met inbegrip van de bestuurder) kinderen beneden 4 jr. gratis; kinderen 4-10 jr ƒ0,25, personen van 10 jr. en ouder ƒ0,50 p.p. AUTOROUTES: Van de ANWB de Westerschelderoute, Totale lengte 190 km. Kreken en Dijkenroute omgeving Aar denburg-Oostburg, lengte plm. 30 km. Beschrijving van deze route verkrijgbaar a 0,75 bij VVV Oostburg. Grenspalen- route ca. 50 km lengte, omge ving Nederlands-Belgische grens Beschrijving van^tdeze route verkrijgbaar e 0,75 bij VVV Oostburg. FIETSROUTE: Van de Stichting Fietsroute 64. Bres- kens-Cadzand-Sluis-Oostburg- Breskens. Verkrijgbaar bij de plaatselijke VVV's in West- Zeeuwsch-Vlaanderen MIDGETGOLF: Cadzand- Bad, Midgetgolf „Delta", Boul. de Wielingen en midgetgolf „Tadorna", ^uindoornstraat. MANEGE: Nieuwvliet, P. J. Riemens, Kustweg 1, tel. 01171-328, binnen- en buiten manege. Rijles op huurpaar den,- Hoofdplaat, „De Stoete", Oostlangeweg 4, tel. 01174-216, buitenmanege. Rijles op huur paarden. RIJPAARDENVERHUUR Hoofdplaat, „De Stoete" Oost-' langeweg 4, tel. 01174-216. TENNISBANEN: Aarden burg, gem. Sportpark. Inl. bij de beheerder; Cadzand, bij HCR de Wielingen, Noordzee straat; Groede, Sportcomplex, Traverse, Oostburg, gem. Sportcomplex, inl. Sporthuis v. Noorden, Burg. Erasmusstraat. Sluis, gem. Sportterrein, Hoog straat. IJzendijke, gem. Sport velden, Mauritsweg. VISSPORT: ZOETWATER VISSEN: Aardenburg, in het krekengebied rondom Aarden burg. Inl- en vergunningen Friture H. Rijk, Kaaipoort; Cadzand, in de binnenwateren omgeving Cadzand, inl. en vergunningen bij HCR Du Commerce, Mariastraat 22; Groede; in de Nieuwerkerkse kreek. Vergunningen en inl. I. Herman, Voorstraat 27; Groe de, in het Zwarte Gat, verg. en inl. J. de Meester, Burg. Everaarslaan 16; Groede, in de diverse watergangen, verg. en inl. Waterschap „Het Vrije van Sluis", Brouwerijstraat 18. Oostburg, Oostburg ir. de Nieuwerkerkse kreek, inl. en verg. HCR Buitenlust, Brede- straat 64; Oostburg, in de Henricusput, inl. en verg. Ma riastraat 22, Cadzand; Oost burg, in de Plate, inl. en verg- camping „De Plate", Eiland 3, St.-Kruis; Retranchement, in het viswater roi.dom de wal len, inl. en.verg. P. Faas, Ter hofstede Z40, Retranchement; Retranchement, in het viswa ter langs de Kanaalweg rich ting Zwir.brug, inl. en verg. H. Karstaiije, Noordstraat 39a, Retranchement; Sluis, in Ka naal Sluis-Brugge en Stiers kreek, inl. en verg. bij Dhr. Goossens, Hoogstraat 45. ZOUTWATERVISSEN: ln de monding vao. de Wester- schelde en in de Noordzee. Voor het vissen met maximaal 2 gewone hengels geen ver gunningen vereist. BOOTVERHUUR: SPORT VISSERSCHEPEN MET SCHIPPER: Breskens: J. Klaassens, Pr. Julianastraat 9; Breskens, J. v.d- Broecke, p.a. Scheldekaae 28. WANDELEN: WANDELGE BIEDEN: Aardenburg, wan delpark „Landgoed De Elder- schans", vrij toegankelijk; Aardenburg, krekengebied, vrij toegankelijk. Aardenburg, Ravelijnen, vrij toegankelijk. St.-Kruis, Toniobosje, vrij toe gankelijk; Breskens, Promena de met fantastisch panorama op de tegenoverliggende kust van Walcheren en op de Wes- tersehelde; Cadzand, ten zui den van Cadzand en omgeving Retranchement „Natuurreser vaat Het Zwin", verzande zee arm. Gebied van schorren, slikken en stranden. Het Zwin vormt één geheel met het Bel gische Zwin, toegang vrij, beh. m de broedtijd 1 april-15 juli; Groede, krekengebied „Het Zwarte Gat" en de Nieuwer kerkse kreek, op de paden vrij toegankelijk. Nieuwvliet, Verdronken Zwarte Polder, (59 ha), gebied van duinen stran den en schorren; 'Vrij toegan kelijk. Groede, wandelpark met aangelegde paden en her tenkamp, G. de Moorsweg. Sluis, wandelpaden over de wallen; vrij toegankelijk. Re tranchement, wandelpad over ie wallen. Hoek, recreatiege bied Braakman, groot bos met aangelegde wandelpaden. Vrij te betreden. Strandwandeling van Cadzand naar Knokke (België). WATERSPORT. WATER. FIETSEN. Sluis, in de Kaal zijn enkele waterfietsen te huur. Inl. in kiosk vóór pand Kaai 23 JACHTHAVENS: Breskens, Scheldekade, ca. 200 ligplaat sen, passantensteiger aanwe- :ig. Hoek, jachthaven „Isabel la", 200 ligplaatsen, geen pas santensteiger. Boten moeten over land naar de Braakman- ïreek worden gebracht. BOOTVERHUUR: Hoek, ,,Isa- oella Jachtwerf", recreatiege- oied Braakman, tel. 01152-269. Type schepen VB. motorboten, roeiboten en kano's. ZEILLESSEN: Hoek, „Isabella Jachtwerf", recreatiegebied Braakman, tel. 01152-265. Cur sus voor beginners, gevorder den en brevet „Issabella". Type zeilboten VB. ZWEMBADEN: Aardenburg, gem. Sportpark, Herendreef, met kleuterbad, speel- en zon neweiden, speeltuin, tennisba nen, voetbalveld. In de directe omgeving uitgestrekt wandel bos met aangelegde wandelpa den. Breskens, Wilhelminabad, Scheldekade- met kleuterbad, speel- en zonneweide. Groede, gem- zwembad, Traverse, met tleuterbad en tennisbanen. Hoek; recreatiegebied Braak man, natuurbad, met kleuter bad, speel- en zonneweide, speeltuin, volleybal- en voet- oalterrein. Verder jachthaven met botenverhuur en zeilles- sen, wandelbos met aangeleg de wandelpaden. Sluis, ,,'t Vrije",Kalkboei, zwembad met kleuterbad. IJzendijke, ■.Watergat", Mauritsweg met kleuterbad, speel- en zonne weide, speeltuin en tennisba nen.

de Stem | 1971 | | pagina 35