PHILIPS TERNEUZEN Afwisselend werk en een opleiding in kantoortijd voor jongens en meisjes met Mavo, Meao of Havo. Amro Bank 0NDERH0UDSMETSELAAR ELECTR0-M0NTEUR ONDERHOUDSMONTEUR PORTIER/BEWAKER medewerker bedrijfsadministratie Ver plegenden en zij die dat wensen te worden, kunnen in september overstappen naar een prettige, goede toekomst in Maastricht Ik wil leuk werk en een goed salaris. Amro Bank Toekomst waar groei in zit HOECHST-VLISSINGEN N.V. vraagt voor haar modern bedrijf in ploegendienst (van 18 tot 40 jaar) goed loon goede sociale voorzieningen busvervoer of afstandsvergoeding gratis bedrijfskleding korting op Philips' artikelen VLOTTE JONGEDAME Wijkverpleegster Verpleegster Commercieel medewerker VERENIGDE NEDERLANDSE BROUWERIJEN BREDA-ORANJEBOOM N.V. RUILVERKAVELINGSWET 1954 Ruilverkaveling „Zuiderafwateringskanaal- Beneden Donge". Toepassing artikel 48. ALGEMEEN HOOFDEN AFDELINGSHOOFDEN VERPLEGENDEN LEERLING VERPLEGENDEN (mnl. en vrl.) EEN MEDISCH SECRETARESSE SINT CLARA ZIEKENHUIS Zaterdag 19 iuni 1971 ZATfcKUAGBIJLA N Inlichtingen en aanmeldingen dagelijks van 9.00—12.00 uur en van 13.00—17.00 uur op de afdeling personeelzaken van ons bedrijf, Mr. F. J. Haarmanweg 25 te Terneuzen. Een baan bij het splinternieuwe Administratie- en Computercentrum van de Amro Bank te Tilburg betekent: - gevarieerd en verantwoordelijk werk, - studeren, in kantoortijd, op kosten van de bank. Verschillende kursussen die opleiden voor ofticieel erkende diploma's worden in kantoortijd door bevoegde docenten gegeven. Voor onze medewerkers zijn er o.a. een typekursus, opleidingen voor het Praktijkdiploma Nederlandse Handels- korrespondentie, het Praktijkdiploma Boekhouden, M.B.A., Principes van Computers en (na overleg) een voortgezette studie automatisering,assurantie óf bank- techniek. Door de unieke kombinatie van praktijkervaring (werken in teamverband) èn studeren zijn in velerlei richtingen karrièrekansen volop aanwezig. Bel of schrijf het Administratie- en Computercentrum Tilburg, Spoorlaan 308 (Postbus 430) Tilburg. Tel.04250 - 33016. Voor onze bouwkundige dienst te Breda vragen wij op korte termijn een Wij denken aan een kandidaat met L.T.S. en avondnijverheidsdiploma, die reeds voldoende ervaring heeft opgedaan om zelfstandig te kun nen werken. 1 In onze technische dienst hebben wij plaatsingsmogelijkheid voor een die minimaal in het bezit dient te zijn van het diploma L.T.S. dag- en avondschool en V.E.V. sterkstroommonteur en een Betrokkene dient in het bezit te zijn van het diploma L.T.S. dag- en avondschool en het diploma electrisch en autogeen lassen. Tevens kunnen wij een plaatsen. Wij denken aan een energiek persoon boven de 25 jaar die bij voorkeur in het bezit is van politiediploma's of het diploma N.B.O.B. en/of E.H.B.O.-diploma. De werkzaamheden worden verricht in vol-continudienst. Zij die nadere inlichtingen wensen over de afwisselende funkties en arbeidsvoorwaarden gelieve hun sollicitatie schriftelijk te richten aan onze Afdeling Personeelszaken, Ceres- straat 13, te Breda, onder vermelding van de letters m.v.h., ook mondeling kunt u in lichtingen verkrijgen, dagelijks van 9 00—12.00 uur en van 14.00—17.30 uur. [NTERNATIONAAL HANDELSKANTOOR TE ZEVENBERGEN zoekt voor typen en lichte administratieve werk zaamheden. Kennis van de moderne talen is gewenst. Brieven met uitvoerige inlichtingen worden gaarne ingewacht onder nr. SG 88412 E bu reau van dit blad. Het bestuur van het Wit Gele Kruis te Roo sendaal vraagt voor zo spoedig mogelijk: in vaste dienst en een in de wijk of een ZIEKEN VER ZORGSTER, voor vervanging tij dens vakanties e.d. Salaris en pensioen volgens rijksregeling. Sollicitaties met opgave van referenties te richten aan het secretariaat: St. Theresia- straat 47, Roosendaal Op korte termijn kunnen wij 'n plaatsen, van plm. 25 a 30 jaar, die bereid fs zelfstandig te wer ken in 'n jong dynamisch bedrijf. Brieven onder nr. SG 88042 E. De Plaatselijke Commissie voor de ruilverkave ling „Zuiderafwateringskanaal-Beneden Donge" deelt mede dat op grond van het bepaalde in artikel 48 van de Ruilverkavelingswet 1954 eigenaren en gebruiksgerechtigden van tot dat blok behorende onroerende goederen geen handelingen mogen verrichten, noch die han delingen, welke door een normale bedrijfsvoe ring worden geëist, achterwege mogen laten, indien daardoor de waarde van hun onroeren de goederen zou veranderen, tenzij hun daar toe door de Plaatselijke Commissie toestem ming is verleend. Onder deze handelingen wordt onder meer verstaan het scheuren van en inzaaien tot grasland, het leggen van drainages, het in planten van bos of boomgaard, het planten van meerjarige gewassen als aardbeien, rabar ber, asperges, bessenstruiken e.d., het bouwen of verbouwen van woningen, bedrijfsgebou wen, kippenhokken etc. Qok veranderingen welke van invloed zijn op de natuurwetenschappelijke of landschappe lijke waarden van de onroerende goederen kunnen worden aangemerkt als waardeveran deringen in de zin van artikel 48 van de Ruil verkavelingswet. Overtreding van het bepaalde in genoemd wetsartikel is strafbaar met een geldboete van ten hoogste duizend gulden. Dat kan. Bij de Amro Bank. We hebben assistentie nodig van een meisje met L.N.O., L.E.A.O. of met een paar jaar Mulo/Mavo. Als ze houdt van gevarieerd administratief werk en de type-kunst een beetje meester is, zal ze het op ons kantoor best naar haar zin hebben. Naast een goed salaris biedt de Amro Bank ook 6% vakantietoeslag, een jaarlijkse gratifikatie, een spaarregeling en 3'/2 week vakantie. Sollicitatie adres Voorstraat 20, Klundert. Tel. 01682-850 71-058 ln september worden de eerste paviljoens van hel Psycho-medisch streekcentrum 'Vijverdal' In gebruik genomen. Makkelijk te bereiken per bus en trein, gelegen In het 'land zonder grenzen', dichtbij Aken en Luik. 'Vijverdal' is centraal gelegen temidden van steden, waar het gezellig uitgaan Is en ook de cultuur niet ontbreekt. 'Vijverdal' is een Instituut, waarin alle intra- en extramurale aktivlteiten op het terrein van de psycho- medlsche zorg alsmede het daarop betrekking hebbende medisch wetenschappelijk onderwijs geïntegreerd tot ontplooiing zullen komen. 'Vïjverdal' is er speciaal voor cliënten uit de regio. Funktlonele teams, die bestaan uit een psychiater, een algemeen arts, een psycholoog en een maatschappelijk werker of een B-nazorg-verpleegkundige zorgen voor Intake, behandeling en begeleiding van de cliënten. Maar zij doen dat niet zonder U. De Algemeen Hoofden hebben de supervisie over vijf afdelingshoofden met in totaal ruim 100 patiënten. Zij zijn op organisatorisch- en administratief gebied werkzaam. Onderhouden kontakten met o.m. de leidinr van diagnostische en therapeutische teams. Krijgen daarbij steun van een secretaresse. Zij hebben diploma's Ziekenverpleging A en B, of alleen B. Graag ook een voortgezette opleiding aan een Sociale Academie of een voltooide stafopleiding of ruime ervaring in groepswerk. Afhankelijk van opleiding en ervaring worden zij aangesteld in de rang van Hoofdvevplegende of Hoofdverplegende A. Afdelingshoofden leiden een afdeling van 24 fot 44 patiënten. Zij zorgen, samen met een Algemeen Hoofd en met de diagnostische en therapeutische teams, voor het therapeutisch klimaat van de afdeling. Vereiste opleiding: diploma's Ziekenverpleging A en B, of alleen B. Liefst met stafopleiding. Aanstelling in da rang van Hoofdverplegende. verplegenden assisteren het afdelingshoofd. Hebben diploma's ziekenverpleging A en B of alleen B. Eerste, tweede of derde jaars. Leerling Verplegenden hebben een Mavo-, Mulo- of vergelijkbare opleiding, al dan niet met het diploma Ziekenverpleging A. Zij worden opgeleid voor het diploma B. Aanstelling van bovengenoemde personeelsleden zal geschieden op grond van de Rechtspositieregeling,- welke van toepassing is voor overheidspersoneel, hetgeen o.m. Inhoudt opname In het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. Voor gediplomeerden en niet-gediplomeerden Is een riant gelegen flat beschikbaar. Heeft U belangstelling voor een van de funkties richt dan uw sollicitatie, of vraag inlichtingen, aan de afdeling personeelszaken van het centrum. Postbus 88. Maastricht Voor ons medisch secretariaat vragen wij Leeftijd: 23 jaar. Vereisten: Middelbare schoolopleiding. Zij die reeds ervaring hebben genieten de voorkeur. Voor huisvesting kan worden gezorgd. Voor het maken van een afspraak kunt LJ kon takt opnemen met onze afdeling Personeelszaken. Tel. 010 S20100, toestel 340. OLYMPIAWEG 350 - ROTTERDAM. Voorlopig kosteloos. Bij vonnis van de Arron dissementsrechtbank te Breda van 11 juni 1971 is in staat van faillissement verklaard Petrus Wilhel mus Antonius Janzen, ca fetariahouder, wonende te Breda aan de Haagdijk 50, Tot Rechter - Commissaris is benoemd Mr. J. Mendlik Rechter in voornoemde Rechtbank. Tot Curator is aangesteld de ondergete kende. Door de. Rechter-Commis- saris is bepaald, dat de schuldvorderingen uiterlijk op 16 augustus 1971 bij on- dergetekende moeten zijn ingediend en dat de verifi catievergadering zal wor den gehouden op dinsdag 7 september 1971 om 15.15 uur in het Gerechtsgebouw aa nde Kloosterlaan 46 te Breda. Mr. A. M. van Tilburg Curator. Breda, Parkstraat 8. Hoechst betekent chemie. Kunststoffen, kleurstoffen, agrarische chemicaliën, geneesmiddelen, kunstvezels en grondstoffen voor de industrie. Het aandeel van de chemie in het dagelijks leven wordt steeds groter. Daarom is Hoechst een sterk groeiend bedrijf, dat nuaandeSloehaven te Vlissingen een derde fosforfabriek en een Trevira- grondstoffenfabriek bouwt. In een groeiend bedrijf zijn kansen te over om vooruit te komen. Ook op de administratieve afdelingen. f Wanneer u ca. 25 jaar bent, op tenminste MULO/MAVO- opleiding het praktijkdiploma boekhouden kunt bogen en ook MBA bezit of daarvoor studeert, dan kunt u in onze bedrijfsadministratie een veelomvattende taak krijgen. U houdt dan zelfstandig enige sub-administraties bij. U werkt mee aan de samenstelling van kostprijsberekeningen en budgetteringen. U mag bij ons een plezierige werksfeer verwachten met moderne arbeidsvoorwaarden, waaronder 7% vakantie toeslag, een dertiende maand, een gunstige bedrijfs- spaarregeling, vrij vervoer, een onkostenregeling voor verdere studie. Bij het vinden van een passende woongelegenheid verlenen wij onze medewerking. U kunt een brief schrijven aan het hoofd Personeelsdienst, Postbus 65, Vlissingen, met de letters B.A. in de linkerbovenhoek. Niemand kan de in Griekenland verarl Het heeft geen zin protesteren. Voor de straat opgaan doe mensen al jaren. Helj Nana Moi God Allemachtig, j tegenwoordig toch niei ker zijn, je moet toj supermens wezen, heeft namen, alles dra etiket. Kees Brusse, m Van spelen word iij moe, maar als ik op programmabladen van toehoorders handteken moet zetten, heb ik d gende dag als het war| in mijn armen. Arthur Rubifl Een grote moeilijk.., dat de bevolking van malig Biafra vrijwel over geld beschikt, zodg eens de bekende krir van geen werk, geen geen handel ontstaat. Pater Harrie Huis I „Onze Doc die in het tiomale Paleis zijt voor i leven, in de naam van d en toekomstige generat uw wil geschiede in Port- Prince en op het plattela geef ons heden ons nieu Haïti en vergeef ons n: mer onze anti-vaderland vende belagers, die iedi dag ons land bespuwen. L hen in verzoeking, en ver hen niet van het kwade. Tekst uit schoolboekjes v Haïtaanse kinderen m In de opvatting van Sir tra is het paradijs een pla; waar veel vrouwen en ge journalisten zijn. Hij bes- het niet maar hij zou m schien beter af zijn als h precies andersom is. Humphrey Hoge Als ik stop met het rok kan ik tien jaar langer leve Maar heb je je wel eens g realiseerd wat dat beteken Dat ik dan tien jaar lang in mijn levensonderhol moet voorzien. Rob Hoe] Iedere ontwikkeling in topsport is een Schotse dri pas, of hoe de dans preci< mag heten. Drie passen voo uit en dan twee achterui Wij streven naar het afscha fen van die twee passen acl teruit. Bram Leeuwenhoek, chef-de-mission voor a Olympische Spelen va München. m Ik vrees dat, wie ooit hr uurrecord verbetert, er altij aan herinnerd zal worde vain speciale omstandighe den geprofiteerd te hebber Dat is niet in mijn aard. Ëddie Merck Het tewerkstellen van Indonesische gastarbeider in Nederland zou schadelijk zijn voor het imago van de Indonesiër hier te lande. Stelling bij proefschrift Als je honderd keer iets leest in de meest uiteenlo pende vragen, ga je je af vragen wie er nu eigenlijk gelijk heeft, wij of zij. Robert Jay Stips, pianist Supersister Het jaarlijkse massaal doden van jonge zeehonden in Canada, ondanks heftige protesten in de internationa le wereld, bewijst nog eens te meer, dat economische motieven zwaarder wegen dan humanitaire en ideële. Stelling bij proefschrift Ik maak het niet meer mee dat de kunst werkelijk geïntegreerd zal zijn in de maatschappij. graficus Koos van Tol

de Stem | 1971 | | pagina 2