RECHT Boeren uiten ongenoegen in spreuken Mansholt bepleit kadaster voor fruitaanplaiit r Drie Schouwen OPENING Mansholt woedend CBTB: BOEREN UITGEPERSTE CITROENEN E VDEnv GRAFSTEEN VERNIELD SJ A M E Fotowedstrijd ,Dit is Sluis" Machinefabriek 'Breda' neemt TIB Hulst over RECEPTIE VV AXEL Inschrijvingen in handelsregister EXAMENS BEJAARDEN HELPSTERS stad streek AR-CAFé juwwerken keffi meer Meute! ilS) Keuze uit 25 modellen Aardenburg uasmmHÊÊKÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊmÊÊmmÊmmmm mËNmMlÊÈÈMMÈÊÊmmaÊÊÊmÈ^ mmm BAR-D8SCOTHEEK H. JONKERGOUW Erehoog voor meester en juf Zaterdag 19 iuni 1971 rBreda, 4 km van de grens. 27.500 gulden contant. 11 uur tot 17 uur. WUUSTWEZEL JEN voor uitvoerder en rige cursus in het gebouw van de onder auspiciën van de uur Bouwbedrijf kunnen bij de volgende adres- Veere tel. 01181- 295 .chthuizen tel. 01873- 360 rugerstraat 354 lissingen tel. 01184-2315 39. Kruiningen tel. 01130-1463 narkt 7, Goes tel. 01100-5708 =s 28, laamstede tel. 01115-1677 Buurman, 14 Goes, tel. 01100-5504 01100-6329 KINDERWAGENS BABYMEUBELTJES 5'/. korting op uw gehele baby-uitzet. MBYHUI3 DE OOIEVAAR» KaltdonksettTMt 48-50 Telefoon 01650 33446 Red. Gevraagd: H.CJt.-kelner of serveerster, min. leeft 18 jaar. Goede verdiensten. Event, intern of reiskos- tenvergoe. Grand Hotel „Rotterdam", Terneuzen, Tel. 01150-2041. 10 nieuwe sexbladen 10,-. Betaal per giro 2257455. be taalcheque of contant en u ontvangt ze p.o. of vraag onze gratis catalogus waar in diverse condooms en sexartikelen. Laanen Post orders, Postbus 708, Eind hoven. Gevraagd: H.C.R.-Kelner of Serveerster, min. leeft. 18 jaar, goede verdiensten, event, intern of reiskosten vergoeding. Grand Hotel „Rotterdam", Terneuzen. TeL 01150—2041. ipioenen en - 6144 (Van een onzer verslaggevers) SCHOONDIJKE „Zien wij Mansholt zijn kontdan is de landbouw gezond". Deze schone spreuk van een dichtende boer bevat in al zijn een voud de kern van het ongenoegen van de landbouwers tegen het EEG-Iand- bouwbeleid. Daarom waren zij naar Schoondijke gekomen. Ruim zeshonderd in getal. Mansholt, de grote boosdoener voor de nijvere boeren, die volgens hem een ander met zijn verdiensten ziet wegijlen, getuige de volgende dich terlijke ontboezeming op een landbouwtrekker: „Als de boer met zijn werk klaar is, pakken de heren in Brussel hun hoge salaris". In groten getale waren de West- Zeeuwsch-Vlaamse boeren gisteren naar Schoondijke gekomen, hiertoe opgeroepen door een actiecomité. Op de petitie, die het actiecomité aan dr. Mansholt wilde aanbieden, prijkten tenslotte ruim 600 handtekeningen, waaronder die van burgemeester A. Schipper vain Oostburg, hiertoe drin gend uitgenodigd door enkele agra riërs uit zijn gemeente. Tot na het plaatsen van de hand tekeningen liep alles volgens het draaiboek. Dat Schoondijke door trek kers geïsoleerd zou worden was in gecalculeerd, want reeds de avond te voren werd via de radio geadviseerd niet over Vlissingen-Breskens te rei zen, wegens te verwachten verkeers opstoppingen. De actie, die na het plaatsen van de handtekeningen volgde, was niet gepland. Een groep van zo'n 75 trek kers reed met hun trekkers in vlie gende vaart naar Breskens om het parkeerterrein en de laadbruggen van de veerdienst te bezetten. De pont van kwart voor een, die nog maar zo'n 30 meter van de kant was ging onverrichterzake terug. Tot on genoegen uiteraard van de wachten de aspirant-passagiers. Zoals die Lim burgse familie, die de druilerige tent op de camping langs de kust was ont vlucht om in Vlissingen wat te gaan winkelen. Lakoniek kwam het hoofd van het gezin zijn kaartjes weer in wisselen. Het gerucht dat een andere groep boeren op weg was naar Perkpolder, om ook daar de veerdienst stil te leg gen, spoorde de betogers nog harder aan te volharden. Een verontwaar digde vertegenwoordiger, die de boe ren erop wees dat hij op deze manier een „onrendabele dag" zou hebben, kreeg te horen, dat boeren zoveel van die dagen hebben. Niets kon de betogers vanachter hun biertje halen dat zij met zicht baar genoegen genoten vanaf het ter ras waar zij een uitstekend uitzicht hadden op het snel met auto's ge vulde terrein. Ook niet de zeer boze meneer, die eiste dat hij overgezet moest worden, „want ik heb betaald". Hij kreeg advies om maar te gaan zwemmen. Ook niet de pastoor van Biervliet, die een van zijn parochia- nen in Middelburg in de echt zou verbinden. Via de telefoon vond hü gelukkig een vervanger. Nadat er toch een aantal demon stranten langzaam afgedruppeld wa ren, besloot de rest na uitvoerige dis cussie met de politie het terrein vrij te geven. Hun handtekeningen waren inmid dels in 's-Gravenpolder. Het zes leden tellende actiecomité ging ze Mansholt aanbieden. ,Wij hadden graag spreek tijd gehad, maar kregen dit niet. In een persoonlijk gesprek na de ver gadering hebben wij ze Mansholt overhandigd. Hij zei zeer positief te genover de petitie te staan', aldus een der leden._ Nogmaals verklaarde het actiecomité niets met de „Breskense bezetting" te maken te hebben. ,Maar het zit er wel een beetje in dat het uit de hand loopt', zei men. Het comité is van plan in de toe komst meerdere acties te organise ren. „Wij zijn benaderd vanuit ver schillende streken van ons land, met name vanuit Groningen. Misschien kunnen we binnenkort landelijk iets gaan organiseren", zo besluit men. Het vergaren van handtekenin gen, die later aan Mansholt werden aangeboden. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Gisteren werd vastgesteld dat op de oude begraaf plaats aan de Van Steenbergenlaan te Terneuzen een grafsteen ver nield. Kennelijk betreft het een geval van baldadigheid door jeugdi ge personen. (Van onze correspondent) SLUIS De door de Midden- standvereniging „Sluis", in samen werking met de Sluise VVV, geor ganiseerde fotowedstrijd „Dit is Sluis", welke van 15 mei tot en met 5 juni 1.1. werd gehouden, kende, ondanks de vrij korte tijd van voor bereiding, toch een redelijk succes. Het aantal inzendingen was aan de lage kant, maar de ingezonden foto's waren over het algemeen van goede kwaliteit. De wedstrijdjury, bestaande uit de naren Cor J. de Boer, fotojournalist, Axel, L. E. A. Ducheine, hoofdonder wijzer, Sluis en de kunstschilder Jos Hut, Sint Anna ter Muiden, had dan °ok bij de beoordeling van de foto's Ken gemakkelijke taak. De eerste Phjs (waardebon van f 100) ging naar de heer H. Rausch te Sluis ™or zijn foto „Kaai met Stadhuis", "ie hiermede naar het oordeel van "e jury de beste prestatie had gele erd en hoewel geen originele, maar toch wel goede informatieve foto nad gemaakt. De tweede prijs (waardebon f 50) was voor de heer b. G. Kramer, Sluis met de inzen- nrng „Oude Stadsmuur" en de derde Wijs (waardebon f 25) voor de heer nh. Henderiksen, Sluis, voor zijn into van de Sluise stadsbeiaardier. Als in het vervolg de termijn van uizending iets langer wordt gesteld en ook dia's en kleurenfoto's hierbij worden betrokken, zal dit ongetwij feld de belangstelling van de arna- 'ourfotografen voor deze wedstrijd, waarvan het resultaat zeker om voortzetting van dit initiatief vraagt, stimuleren. Ook zal de mogelijkheid ™t toekenning van „eervolle ver geldingen", die de jury dit jaar niet "ad en waarvan zij gaarne gebruik «ad willen maken in het prijzen schema dienen te worden opgeno men. Actie Pakistan Doordat in het Van Eeghenihuis te Aardenburg een bedrag van f 180,- werd bijeen ge wacht t.b.v. de Pakistaanse vluchte lingen, is de totaal-opbrengst van oeze actie inmiddels f 1226,34 ge worden. (Van een onzer verslaggevers) BREDA/HULST De n.v. Machi- mefabriek „Breda", v.h. Backer en Rueb, lid van de Rijn-Scheldegroep heeft met het technisch installatiebe drijf T.IJS. N.V. te Hulst overeen stemming bereikt over een volledige overname van T.I.B. De overname van het gehele aandelenkapitaal is in contanten geschied en is per heden een feit. Bij T.I.B. N.V. te Hulst zijn honderd personeelsleden werkzaam en bij de Machinefabriek „Breda" ongeveer 1500. De activiteiten van T.I.B. zijn in hoofdzaak gericht op het aanne men van electrotechnisch installatie- werk in Zeeland en het industriege bied van Antwerp enen sluiten daar om goed aan bij die va.n de afdeling Electron van de Machinefabriek „Breda". T.I.B. zal overigens onder eigen naaim en huidige directie voort gezet owrden. De overname zal de werkgelegen heid binnen de twee bedrijven slechts positief beïnvloeden. „Zonder twijfel zullen wij de activiteiten van de T.I.B. vooral in het Antwerpse in dustriegebied gaan stimuleren. Dat kan interessante perspectieven bie den. Het is op dit moment echter moeilijk te zeggen of een en ander straks tot uitbreiding van het per soneelsbestand bij T.I.B. zal leiden", aldus werd van de zijde van de Ma chinefabriek „Breda" meegedeeld. Het personeel van beide bedrijven en de vakbonden zijn van de overname op de hoogte gebracht en „er is van die zijde positief gereageerd", aldus de heer Van Goethem, directeur van T.I.B. N.V. te Hulst. Een van de duidelijkste protesten was het blokkeren van de veerweg. Niemand kon aan land en niemand was in de gelegenheid eraj te gaan. nwkl sa f ifl Een grapje om de weg te blokkeren' een lading aardappelen erover. (Van onze correspondent) AXEL Ter gelegenheid van het 60-jairig bestaan van de voetbalvere niging Axel zal het bestuur op vrij dag 25 juni a.s. vain 19 tot 20.30 uur een receptie houden in het clublo kaal ,,'s Lands Welvaren" te Axel. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen te Terneuzen zijn als nieuwe zaken ingeschreven: Cararvanhandel de Wielewaal, eige naar E. Schut, Oostburg (Breskens). W. Pleket (eigenaar) schippersbe drijf met het m.s. Frela, te Terneu zen. C. Baaij, (eigen-aar) sc-hippers- bedrijf met het m.s. „Moed en Trouw" te Oostburg (Breskens) Garage Hollandia, autobedrijf, eige naar M.E.J. v-am de Plasse, Sluis. (Van een onzer verslaggevers) 's-GRAVENPOLDER De vice-president van de Europese Commissie, dr. Sicco Mansholt, aclit het van het grootste belang dat de ministerraad van de Zes nog deze zomer besluit om zowel in 1972 als in 1973 het prijsniveau van akkerbouw- en weideprodukten met gemiddeld twee a drie procent te verhogen. Op de gisteren in het Zeeuwse 's-Gravenpolder gehouden zomer- toogdag van de CBTB zei dr. Mansholt dat een dergelijk besluit voor toetre ding van Engeland en Denemarken tot de EEG genomen moet worden. Dit met het oog op een eventuele bevriezing van de prijzen na de toe treding van beide landen. Door deze beslissing kan het gemiddelde inko men van de landbouw volgend jaar 17 tot 19 mille bedragen, naar de me ning van de Europese Commissie het absolute minimum. Volgens dr. Mansholt zullen de zes volgende week in Luxemburg met Engeland tot overeenstemming ko men, maar of het Britse parlement ja (ADVERTENTIE) KINDERDIJK 14 AXEL VRIJDAG 18 JUNI OM 20.00 UUR. OPENINGSTIJDEN: Maandag t.m. vrijdag vanaf 19.00 uur. Zaterdag en zondag vanaf 14.00 uur. DIREKTIE: zal zeggen is niet zo zeker. Kritiek had de vice-president van de Europese Commissie op de minis ters van Ecnomische Zaken en Finan ciën va nde EEG-ianden, die „de wind door de hekken laten waaien". In de Zes is op dit moment geen sprake van monetaire integratie, maar van des- Integratie. Door de speculatiezucht van enkelen gaan honderden miljoe nen verloren. Dr. Mansholt verweet de Duitse minister van Eeeonomische Zaken Schiller lichtvaardigheid. Op de kortst mogelijke termijn dient het monetaire evenwicht hersteld te wor den. Een terugkeer naar gescheiden (nationale) agrarische markten wees hij absoluut af. „Wij in Brussel weten heel goed dat nog lang niet alles per fect is, en dat vooral de Nederlandse fruittelers met grote moeilijkheden te kampen hebben. Men moet echter niet de schuld van de overproduktle aan anderen geven. Het is een sprook je dat de fruitteelt in Frankrijk wordt gesubsidieerd. Dat is wel voor de eenmaking gebeurd, toen er in Frank rijk 14.000 ha fruit is geplant". „Nederland", aldus mr. Mansholt, „heeft de laatste vijf jaar meer fruit aangeplant dan Frankrijk en Italië". Dr. Mans-holt plette voor een kadaster voor de fruitaanp-lant in ons land. De produktie zal aan de behoefte moeten worden aangepast. Mansholt: „Dat heb ik ook de georganiseerde land bouw laten weten. Maar ik heb (nog) geen antwoord gekregen". Een prijsverhoging voor bieten van 12 per ton, waarvoor is gepleit, wees hij af. Een dergelijke prijsver hoging achtte hij niet in het belang van de Europese bietentelers. Dr. Mansholt, die met nadruk ver klaarde niet pessimistisch te zijn over de perspectieven van de landbouw, pleitte gisteren in 's-Gravenpolder ook voor de stichting van een Grond bank in ons land, die gronden zou moeten kopen en in pacht uitgeven (Vervolg van pag. 1) Ook sectie-voorzitter De Jager sprak op deze zeer druk bezochte betoogdag de staf over degenen die roet in het eten hadden willen gooien. „Niet de houding van het West-Zeeuwsch- Vlaamse kringbestuur van de ZLM hoe negatief wij die ook vinden heeft ons besluit om de vergadering niet in Schoondijke maar aan andere kant van de Westerschelde te hou den, beïnvloed, maar weliswaar gin gen de berichten wegen dat Belgen met de koorts van Brussel in het bloed aan de demonstratie wilden deelnemen. Overwegende dat dr. Mansholt onze gast is, het gevaar re ëel aanwezig was, dat onze vergade ring verstoord zou kunnen worden en wij noch de politie de garantie kon den geven dat geen eigendommen van onze leden of van derden bescha digd zouden worden, hebben wij be sloten de toogdag te verplaatsen. Wij zijn niet gezwicht voor intimidatie of dreigementen", aldus de heer De Ja ger. De voorzitter van de sectie zuid van de CBTB merkte op dat de ver houding tussen dr. Mansholt en de boerenorganisaties volledig genorma liseerd is. „De verantwoordelijkheid voor deze gang van zaken ligt dan ook niet bij de organisatie, maar bij het actie-comité", aldus de heer De Jager. De demonstranten en die waren er óók in 's Gravenpolder kregen geen enkele kans. Alle toegangswe gen tot de inmense hal waarvan het exportbedrijf vao de gebroeders Mol, waar de toogdag werd gehouden, werden door op alles voorbereide rijkspolitiemannen streng bewaakt. Geen enkele van het handjevol pro testerende Zeeuwse boeren dat voor het exportbedrijf had postgevat mocht de hallen in. Wel toonde dr. Mansholt zich bereid om buiten .de degens met hen te kruisen. Maar toen werd geroepen „Mansholt aan de galg" spoedde de vice-president van de Europese commissie zich naar bin nen. Later op de dag bood een depu tatie van het zich noemde actieco mité Zeeuwsch-Vlaanderen dr. Mans holt in alle rust een petitie met 500 handtekeningen aan, waarin op een ander landbouwbeleid werd aange drongen. Commentaar van dr. Mans holt: „Ik zal dit geschrift zorgvul dig bestuderen en u krijgt zeker ant woord van mij. Ik stel de manier waarop u dit hebt gedaan zeer op prijs". (ADVERTENTIE) JUWELIER-HORLOCER LANGE NIEUWSTRAAT 26 HULST (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de huishoud school „de Leeuwtjes" te Terneuzen werden de examens afgenomen voor de cursus bejaardenhelpsters, een opleiding van twee jaar. Onder de geslaagden bevonden zich twee cur sisten, die ai heel wat ouder waren dan de anderen. Het waren de 36- jarige mevrouw J.J. Louwiesse- Dooms, als gezinshelpster voor be jaarden werkzaam bij de Prot. Chr. Stichting voor Maatschappelijk W.erk in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en de 48-jarige mevrouw M.S. Ab- ljink-Van Voren, als bejaarden, helpster in dienst van het bejaar dencentrum „De Blide" te Terneu zen. Beiden zijn gesla-agd met een uitstekende puntenlijst. (Van een onzer verslaggevers) 'S-GRAVENPOLDER. Op de gisteren in 's-Gravenpolder gehouden zomertoogdag van de CBTB (sectie Zuid), die door meer dan 1200 agra riërs werd bijgewoond, pleitte voor zitter G. de Jager voor een beter systeem van prijsvaststelling in de landbouw. Hij vond dat men naar een kost prijssysteem toe moet waarop de prijszetting is gebaseerd. Snelle uit voering van een gemeenschappelijke structuurpolitiek waarbij tevens de concurrentievoorwaarden geharmoni seerd zijn en verlichting van finan cieringsmogelijkheden achtte hij de voorwaarden om „hun die blijven" een redelijk inkomen te verschaffen. De heer De Jager constateerde dat op dit moment het prijsbeleid in de landbouw zeer beneden de maat is en hij vroeg zich af of de heer Mans holt wel voldoende beseft heeft wat voor destastreuze gevolgen de niet te bedwingen inflatie voor de landbouw heeft. Veel boeren hebben het gevoel „uitgeperste citroenen te zijn", die beroofd van alle sappen dan maar uit de landbouw moeten verdwijnen. De loonstijgingen volgen elkaar met de regelmaat van de klok op, maar een loonsverhoging voor de boeren wordt niet geaccepteerd. Vier mensen uit de praktijk kre gen op deze toogdag de gelegenheid om in uitvoerige betogen de vice- president van de Europese Commis sie, die de bijeenkomst bijwoonde, het vuur na aan de schenen te leg gen. De vier waren de fruitteler W. de Jager, de veehouder W. Poppe, de akkerbouwer A. de Feyter en de boerin mevr. C. VogelaarHanse, die juist gisteren het bericht ontving dat zij en haar man een bedrijf van 50 ha in de Noordoostpolder mogen ex ploiteren. Hekkesluiter op deze toogdag-met- dissonanten (zie elders in dit blad) was de landelijk voorzitter van de CBTB. drs R. Ziilstra. die zei dat een spoor van conflicten door de land- en tuinbouw trekt. „Onze organisatie wil helpen het conflict op te lossen, maar intimidatie wijrt zij af," aldus drs. Zijlstra, die het wel wat verdrietig vond te moeten constateren dat agrarisch Nederland na tien jaar een wording het perspectief nog niet ziet. Veel succes oogstte Linda van Eer denburg op deze toogdag met de vro lijke liedjes die zij met verve bracht. Vermelden we nog dat zuidelijk voor zitter De Jager van de CBTB dr. Mansholt als dank voor zijn komst naar 's-Gravenpolder een mes-van formaat aanbood „om alle landbouw- knopen door te kunnen snijden." medische diensten HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg, Dokter G. de Bruijckere, Brouwerijstraat 8 te Oostburg, tel. 01170-2323. Axel, Dokter Schiltman, tel. 1777 b.g.g. 01157-451. Biervliet en IJzendijke, Dokter Lievens te IJzendijke, tel. 01176- 266. Borssele en Nieuwdorp c.a., De praktijk van dokter Kiviet wordt waargenomen door dokter Gelder blom te Nieuwdorp, tel. 01196-327. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande, Dokter Beek te Zuidzan- de, tel. 01170-2424. Driewegen, Hoedekenskerke, 's.Heerenhoek en Ovezande, De praktijk van de huisartsen J. Gel dof, A. van Opdorp en S. Wöstmann wordt tot maandagochtend 8 uur waagenomen door dokter J. Kole, Kerkstraat 38 te Hoedekenskerke, tel. 01193-262. Goes, Dokter M. Bruynzeel, J. Valckestraat 3, tel. 5462. Hansweert, Krabbendijke, Krui ningen en Rilland-Bath, Dokter J. de Beij te Hansweert, tel. 01130- 1344. 's.H.Arendskerke, Wolpliaartsdijk en Heinkenszand, Dokter A. Vos te Wolphaartsdijk, te. 01198-231. Hulst, Dokter W. Eysink, tel. 2060. Middelburg, Dokter J. Dominicus, Dam 55, tel. 2830 (zaterdag) en dokter H. Delfos, Rouaansekaai 11, tel. 2637 (zondag). Sas van Gent, Dokter E. Du Puy, Stationsstraat 26, tel. 1777. Terneuzen, Dokter K. Hoving, Oranjestraat 25, tel. 2445. Vlissingen, Dokter D. Bom, tel. 2233 (tot zaterdag 24 uur) en dokter J. Cramer, tel. 3619 van zaterdag 24 uur tot zondag 24 uur.). Breskens en Groede, Dokter J. van Endt te Breskens, tel. 01172- 1566. TANDARTSEN O.Z.Vlaanderen, Tandarts G. Ver meulen, Herengracht 13 te Terneu zen, tel. 01150-2004, (zaterdag van 10-10.30 en 18-18.30 uur en zondag van 12-12.30 uur). Walcheren, Tandarts A, de Ko ning, Kanaalstraat 91 te O. Souburg, tel. 01183-1347 (zaterdag van 9-10 uur en zondag van 11-12 uur). W.Z.Vlaanderen, Tandarts A. van Herk te Oostburg, (zaterdag en zon dag van 12-12.30 uur.). Zuid en Noord-Beveland, Tandarts J. Stam, Fr. den Hollanderlaan 16 te Goes, tel. 01100-5459, Zaterdag en zondag van 9-10 uur. DIERENARTSEN Axel en Zaamslag, Dokter J. de Haas te Zaamslag, tel. 01153-366. Noord en Zuid-Beveland, Dokter G. Boneschanscher te Kruiningen, tel. 01130-1233. West Z.Vlaanderen, Dokter H. v.d. Vijver te IJzendijke. tel. 01176- 388. WIJKVERPLEGING Groot Axel, Zuster E. Celie, O.- Drijdijk 3 a te St.-Jansteen, tel. 01140-3747. Ellewoutsdijk e.o„ Zr. J. Bolier, Elenbaasstraat 2 te 's.H.Arendsker ke, tel. 01106-1303. Hoek, Sluiskil en Philippine, Zr. de Smet, Middenstraat 54 te Sluis kil, tel. 01157-662, b.g.g. 01157-645. Sas van Gent, Zr. Van Dorselaer, Beneluxstraat 128, tel. 01158-1916. Hulst en Hontenisse, Zr. C. Verver, tel. 01148-220. Aardenburg, Cadzand, Oostburg, Sluis, Mevr. A. Jansen te Oost- burg. Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Schoondijke, Breskens en Groede, Zr, Snel te Biervliet, tel. 01152- 216. Terneuzen, Zr. Gruisen, Mauve straat 6, tel. 01150-5191. APOTHEKEN Goes, Goese apotheek, tel. 7104. Middelburg, Apotheek L. v.d. Boogert, Korte Delft 12, tel. 2789. Terneuzen, Apotheek Hamann, tel. 2060. Vlissingen, Apotheek J. v.d. San- de, Badhuisstraat 22-24, tel. 2066. (Van onze correspondente) TERNEUZEN Het leek vrijdag middag alsof de Noordstraat in Ter neuzen, van stadhuis tot gereformeer de kerk, zich had opgemaakt voor de ontvangst van een carnavalsstoet. Feestelijk aangeklede kinderen, ge tooid met bruidskapjes en hoge zij den, vormden met elkaar bij het stadhuis een prachtige ereboog. Aan leiding hiertoe was het huwelijk van de heer J. Dingemanse en mej. C. Uyl. De heer Dingemanse is sinds 1968 als onderwijzer verbonden aan de protestants-christelijke basisschool Prins Willem-Alexander, mej. Uyl is hoofdleidster van de christelijke kleuterschool aan de Handellaan in Terneuzen. Na de huwelijksplechtigheid ten stadhuize begaf het paar zich te voet naar de gereformeerde kerk, daarbij voorafgegaan door de kinderen met erebogen, terwijl enkele kleintjes kwistig confetti strooiden. Na afloop van de kerkdienst begaf de gehele stoet zich naar de Prins Willem Alex- anderschool, per fiets voorafgegaan door de vijfde- en zesdeklassers van deze school. De stoet ewrd in ver band met het berijden van de auto weg door de jongelui, geleid door een auto met zwaailichten van de Terneu- zense politie. In de aula van de school hield het bruidspaar een kinderreceptie.

de Stem | 1971 | | pagina 19