rEN >t)er 27 WANDELSPORT KRIJGT GROTE POPULARITEIT IN CLINGE Leijn Loevesijn verslaat Gordon Johnson Verschueren klopt Stam in Grote Prijs van Amsterdam MARTEIJN WINT PROVINCIALE WEDVLUCHT Biervlietse duif wint vanuit Bou Groep 7 erneusenbijna verdwenen TOERTOCHT GEEN SUCCES f25.- vanaf 16.390- Fusie van drie clubs in Goes Sport dit weekeinde Belg rijdt bijsonder uitgekookt cers sport SWERK EN Acht van Chaam Woensdag 21 juli Trico Noble in Ronde Belgisch Luxemburg TAFELTENNIS voordelig uit met NS Uniek in prijs en kwaliteit Nu bij uw Ford Dealer Uitkiezen en wegrijden Zaterdag 19 iuni 1971 t spoed: mete! rekt tot jllen ken van tinium :n kan >uden. icitaties l uur op tl wenden ingsveld. sch -3546. aagt 4TI0NS i en dit blad. Woord en Ge- o Aktiviteiten- ioortgelijke op en op prijs ge- eftijd wordt 21 Jen. gisch geschikt- k kan deel uit- selectieproce- van f 867,- tot aand) en rechts- eg gelijk aan die Beroepsonder- saktie wordt ten de plaatselijke jten onderno- drie landelijke lorhetvormings- s jongeren: Centrum Ver ft voor Wer- ïgeren. Stichting Le en voor Wer- ngeren. Stichting voor cursussen. anisaties, die een :ijn aangegaan, mtaktadres aan- Werkende Jon- a Biltstraat 190, !0) 71 2614. van onderstaan- telefonisch ver- uitvoerige infor- nden. (Van onze sportmede werker) CLINGE Frans Plasschaert, voorzitter van w.s.v. Clinge is een nuchter en bescheiden man. Mede onder zijn (tiding heeft de wandel sport en de wandelsportvereniging in Clinge een grote populariteit ge kregen, maar hij rept met geen woord over zijn verdiensten, en de „zee" van tijd die hij gedurende het vijfjarig bestaan van de vereniging daaraan heeft besteed. De wandel sport op Clinge bloeit nu als nooit tevoren. Dit heeft de w.s.v. Clinge dan ook ondervonden, want tijdens de laatste vierdaagse (dié vorige week eindigde) waren er niet min der dan 158 deelnemers. Naast en kele „buitenstaanders" waren het verder allemaal Clingenaren. De jubilerende wandelsportvereni ging Clinge, die dit jaar haar vijfja rig bestaan viert, mag dan ook terug zien op een zeer geslaagde vierdaag se. Naast de vele jeugdige deelne mers, waren er ook verschillende ouderen bij. Frans Plasschaert: „Toch had ik nog meer oudere men sen verwacht, niet -alleen van Clinge zelf, maar vooral van daarbuiten. Clinge gelegen aan de Belgische grens, is zeer rijk aan fraai natuur schoon, en de w.s.v. Clinge kan zijn wandeltochten dan ook uitzetten in de prachtige bossen van De Water leiding. We zitten wat dit betreft hier zeker niet slecht", zegt Plas schaert. „Ook buiten de vierdaagse zijn er tientallen mensen, die bij goed weer „hun buitenverblijf" in deze bossen opzoeken. Toch ben ik zeer tevreden over het verloop van de laatste vierdaagse". Aan dit alles heeft het bestuur natuurlijk ook zijn steentje bijge dragen, dat verder bestaat uit secre taris P. van Geertruy, penningmees ter O. Bracke, leden E. de Deekere, A. de Klerk, A. van Geertruy, mej. G. Merckx en mej. T. Bracke. De w.s.v. Clinge organiseert niet alleen een vierdaagse en een wandelsport dag maar zij bezit tevens een wan deljeugdgroep die in Nederland al verschillende successen heeft be haald. Deze wandelgroep staat sinds de oprichting ervan onder leiding van mej. T. Bracke, en zij doet er heel veel voor, want om zo'n vijf entwintig kinderen alles bij te brengen valt niet mee. Door haar is dan ook de oprichting van de w.s.v. Clinge tot stand gekomen, want mej. Bracke had reeds voor de oprichting al een groepje kinderen onder haar hoede". De heer Plasschaert consta teert nu met genoegen dat de wan delsport in Clinge een grote vlucht heeft genomen. „Ook in andere de len van Nederland, komen er steeds meer beoefenaars. Ergens is het wel te begrijpen, want wat is e,r nu nog beter dan wandelen, speciaal voor de oudere mensen. Maar zoals bij vele verenigingen het belangrijkste punt de financiën zijn, is dat ook bij ons. Aan de gemeente Clinge vroe ger, en tegenwoordig de gemeente Hulst, hebben we nog nooit een cent gevraagd, omdat we hier een zeer actieve supportersclub hebben, die er ellc jaar voor zorgt dat het nodige geld op tafel komt. Ook op de me dewerking van de middenstanders en de inwoners van Clinge kunnen we steeds rekenen. Dat moet wel, want als onze groep ergens gaat lopen, moeten de kinderen vervoerd worden, en dat kost veel geld. De gemeente stelt wel elk jaar een prachtige beker beschikbaar, waar we natuurlijk blij mee zijn. Nu de vierdaagse achter de rug is, is het bestuur al weer druk bezig met de organisatie van de grote wandel sportdag in Clinge, die in september zal plaats vinden. Vorig jaar is dit een groot succes geworden, want we hadden niet minder dan driehonderd deelnemers, en onze verwachtingen zijn dan ook nu hoopvol gestemd. Voor het zover is zal er ook nog een grote reclamecampagne gevoerd worden, want we willen er iets spe ciaals van maken. Het is jammer dat de wandelsport in België nog van de grond moet komen, anders zouden we hier in Clinge zeker veel Belgi sche deelnemers hebben. Maar on danks dat hopen we het beste, al zal het weer ook nu natuurlijk een gro te rol spelen. Traditiegetrouw zullen ook dan de te lopen routes door het Waterleidinggebied lopen, en we zullen verder proberen, om de ge bieden die nu altijd gesloten zijn voor het publiek dan te laten open stellen. De deelnemers zullen dan nog meer van het Clingse natuur schoon kunnen zien en genieten". (ADVERTENTIE) Onbetwist Nederlands Grootste Wielersportevenement Vanouds befaamd om zijn unie ke sfeer en het beste renmers- veld in Nederland. le woensdag na de Tour de France. 8.30 uur Adspiranten 9.45 uur Nieuwelingen 12.00 uur Amateurs 15.00 uur Professionals AMATEURVOETBAL Kampioenschap van Nederland: 1. RVC - Ceasar, 2. Drachten - Be Quick Z, 3. DESK - SDW. KORFBAL Junioren 2e klas: Swift 1 - Blauw Wit 2. Junioren le klas: Animo 1 - Seolto. Adspiranten A: Togo A - Animo A, Swift A - Stormvogels A. Adspiranten B: Animo B - Stormvo gels B. Adspiranten C: Swift Vlug - Zuidwesters B, Animo C - Ondo B. Pupillen A: TOP A - Animo Blits, Animo hip - Atlas A. Animo blits - Stormvogels A. Pupillen C: Animo mini - Stormvogels B. AMSTERDAM Het is de Zaankanter Ceos Stam niet gelukt om zijn eerste optreden op de Amsterdamse stadionbaan met een over winning af te sluiten. In de strijd om de Grote Prijs van Amsterdam moest Stam zijn meerdere erkennen in de Belgische dernyspecialist Theo Verschueren, die achter de Utrechtse meester-gangmaker Nor- bert Kocli, een tactisch uitgekookte wedstrijd reed. Wellicht zou Stam, die vorig jaar in Leicester wereldkampioen bij de amateurs was ge worden en het afgelopen winterseizoen als beroepsrenner ook al op merkelijke successen had gehoekt, de triomf hebben behaald als hij niet halverwege de koers een aanval op de Italiaan Domenico de Lillo te lang had doorgezet. De Lillo was namelijk niet bereid om te capi tuleren, vocht als een leeuw en sloeg na een paar ronden hard knok ken de aanval af. Toen kon Verschueren, die al die tijd achter Stam op de loer had gelegen, de Nederlander van de kop verdringen. Stam probeerde tenslotte nog wel een aanval op de Belg in te zetten, maar werd door Koch op afstand gehouden. Van de negen stayers in dit sfeerloze spektakelstuk eindigde Piet de Wit als enige binnen een ronde achter Verschueren en Stam. Alle overige stayers, ook de wereld kampioen Rudolph, speelden een on dergeschikte rol. Voor een Nederlands succesje zorgde Leijn Loevesijn bij de be roepssprinters. De 23-jarige Amster dammer. die in de halve finale te gen de Italiaan Turrini en de Ame rikaan Mountford al een tijd van 11,5 seconden had laten afdrukken, klopte in de finale op weergaloze wijze wereldkampioen Gordon John- (Van onze sportredactie! AMSTERDAM In de Ronde van Belgisch Luxemburg zullen twee Nederlandse equipes aan de start verschijnen, een ploeg van Tri- co Noble en een van Mars-Flandria. De Zeeuwse ploeg bestaat uit Wim de Waal, Toine van de Bunder, Cees Bal. Sjef van der Burg, Char les Desmit en Hennie Gijzel. Van de Mars-Flandria ploeg maken deel uit: Fons van Katwijk, Jan Spetgens, Jo van Pol, Matthieu Pustjens, Piet Le- gierse en Henk van Kilsdonk- Vier Nederlandse amateurs, Jan Aling, Frits Schür, Fedor den Her tog en Arie Hassink zullen onder leiding van KNWU-coach Joop Mid- delink deelnemen aan een drietal wedstrijden in Rusland. Tijdens het van 22 tot 28 juni durende verblijf in Rusland wordt een ploegentijdrit van 100 kilometer gereden, een cri terium en een 190 km lange klassie ker. Aan de ronde van Joegoslavië (van 27 juni tot en met 4 juli) wordt door de volgende Nederlandse amateurs deelgenomen: Karei Del- noy, Wim Kellenaars, Jan Adriaans, Henk Botterhuis, Hennie Kuiper, Nico Vermeulen en Wim Luppers. De ploeg wordt begeleid door Bram Koopmans. JAN (ADVERTENTIE) son en weer Turrini. De Italiaan leek overigens in het voorlaatste rechte eind te gaan zegevieren, toen hij Loevesijn vakkundig opving. Maar de Amsterdammer kwam nog terug. Hij ging buitenom en won dankzij een vlijmscherp eindschot van 11,4 seconden over de laatste 200 meter, waarbij hij Johnson nog meesleepte naar de tweede plaats. Bepaald zonder allure waren de „landenwedstrij d" Nederland - Oost- Duitsland en de stayerwedstrijd voor amateurs, waarin de 34-jarige veteraan Bert Boom heerste. In die landenwedstrijid had de tandem Jan san-Van Doorn nog teveel moeite met de Oostduitse gelegenheidscom binatie, die in de plaats van de aangekondigde oudwereildkampi- oenscombinatie Otito-Gescihke was komen opdagen. Maar Jansen en Van Doom wonnen tenmiste. De ploegachtervolging daarentegen werd een volkomen fiasco. De Ne derlandse formatie bracht er hele maal niets van terecht. Nadat Ger ritsen al vrij snel door een lekke band had moeten afhaken werd de wedstrijd afgeschoten toen na twee kilometer Moret het tempo van zijn makkers niet meer kon volgen. De ploegachtervolging is altijd een stiefkind geweest in de Nederlandse baansport. Het zal met het oog op de komende wereldkampioenschap pen voor bondscoach Frans Mabn weer moeilijk worden om een rede lijke ploeg samen te stellen. Uitslag profstayers: 1 Theo Ver schueren (Bel) achter Koch, 60 km in 45 min 1 sec.; 2 Cees Stam (Ned) achter Stakenburg op 100 meter, 3 Piet de Wit (Ned) achter Pelser op 150 meter, 4 Jaap Oudfcerk (Ned) achter De Graaf op 700 meter, 5 Domenico de Lillo (Ita) achter Meu- leman op 1300 meter, 6 Leo Proost (Bel) achter Mora op 1350 meter, 7 Ehrenfried Rudolph (W-Dld) achter Walrave op 1850 meter, 8 Norman Hill (Gbr) achter Lingenbuhl op 5000 meter. Theo Verschueren: „Uitstekend geprofiteerd van te lang aanvallen van Cees Stam. (Van onze duivesportmedewer- ker) ZAAMSLAG In de door de afdeling Zeeland van de Nederland se bond van zaterdagvliegers ge houden provinciale wedvlucht van uit Survilliers (Frankrijk), kwamen de Zeeuwsch-Vlaamse duivenhou- ders er vrijwel niet aan te pas. Hoewel de duiven, 2633 in concours, 's morgens om 6.15 uur in Survil liers met zuidwestelijke wind wer den gelost, zou dit doen vermoeden dat met deze windrichting de deel nemende duiven uit het oostelijke gedeelte van de provincie in het voordeel waren. Dat schijn bedriegt kwam in deze vlucht duidelijk tot uitdrukking. Pas op de 23ste plaats in deze klassering komt de eerste Zeeuwsch-Vlaamse duif. Winnaar werd A. Marteijn uit Arnemuiden wiens duif een snelheid behaalde van 1522,10 meter per minuut. Het succes van de „melkers" uit het voormalige vissersdorp werd com pleet doordat P. Trampers en de combinatie Van Belzen, respectieve lijk de tweede en derde prijs opeis ten. Enkele honderden meters westelij ker staat het hok van de combinatie Daane-Hoek die in deze vlucht de 5, 9, 14 en 17e prijs won, waarmee deze Middelburgse combinatie zijn klasse weer eens bewees. 4 K.H. Brand, Middelburg; 6 W. Wiskerke, Borsele; 8 A. Bouterse, Kortgene; 10 J. Zuydweg, Yerseke. Uitslagen wedvluchten vanuit Noyon. „De Voorwaarts" Zaaimslag- Veer met 63 duiven hoogste snelheid 1482,-. meter per minuut. 1, 4 en 5 W. de Putter, 2 H. de Feijter, 3 R. HarmsaHen te Axel, 6 J. Bakker, 7 C. van Doorn, 8 Combinatie Bare- rnan-De Blaaij, 9 Chr. Cornelissen, 10 J. Smallegange. „De Reisduif" Breskens met 36 duiven, snelheid eerste duif 1462,71 mpm, 1 en 10 J. van de Lijke, 2 en 8 K. de Smidt en Zoon, 3 en 9 A. Boeckhout, 4 J. Duste, 5 E. Pieters, 6 J.A. Verspril le, 7 J. Deinink. „EMM" Temeuzen. 1 J. de Kraker 1466,7 mpnr. 2, 3, 6, 7, 9 en 10 A. Smallegange, 4 J. Zegers, 5 en 8 C. Moerman. (Van onze sportredactie) GOES De drie Goese tafelten nisverenigingen, Haringsman, WTTV en GTTC Goes zijn met elkaar gefu sioneerd. De naam van de nieuwe vereniging is TTV Goes. Het initiatief tot deze stap is genomen door de heer J. van de Westelaken, voorzitter van GTTC Goes en nu ook voorzitter van TTV Goes. „Het was noodzakelijk", aldus de heer Van de Westelaken, „wilde Goes op tafeltennisgebied niet ver achterraken op Graauw (St.- Aloysius), Middelburg (MZ en 't Zand), Biggekerke (Big Smash) en Vlissingen (Wilno)." (Van onze duivensportmedewerker ZAAMSLAG Hoewel de offi ciële uitslag van de provinciale wedvlucht vanuit Bourges, georgani seerd d!oor de afdeling Zeeland van de Zuidnederlandse bond van post- diuiverahouders nog niet verschenen is, staat vast dat deze 500 kilometer lange vlucht is gewonnen door een duif van de combinatie Van de Lin- de-Du Puy uit Biervliet, met een snelheid van 1280 meter per minuut. Goed weer in Frankrijk en ook langs de vluchtlijn, met een vroege lossing, namelijk 5.30 uur, deden enkele „vroege" duiven nog net voor het middaguur op hun hokken te rugkeren. Overigens was het aantal deelnemende duiven in deze provin ciale wedvlucht niet bijster groot. In Groede klokte Dusarduyn vier duiven binnen de minuut. In Kloos- terzande won A. Colpaert 5 kopprij- zen en in Walcheren wonnen de gebrs. Korff uit Souburg 1, 2, 4 en 5. Enkele uitslagen. In Koewacht vlogen 38 duiven, hoogste snelheid 1250,7 meter per minuut. 1 en 9 J. de Schepper, 2 Joh. d-e Bleek, 3 en 7 Oh. Suy, 4 en 5 R. de Schepper, 6 gebrs. Elegeert, 8 en 10 A. IJse- baert. CC Hulst miet 34 oude duiven. 1 A. de Poorter 1247,58 m.p.m., 2 en 4 F. de Bakker-Koemans, 3 E. Adri- aansens, 5, 7 en 8 J. van de Laan, 6 Aug. Verstoeten, 9 en 10 G. Snel- ders: „Eerste de Beste" Schoondijke VOETBAL Herman Veenendaal, spitsspeler van de Amersfoortse club HVC, heeft een contract getekend bij de nieuwe eredivisieclub Vitesse uit Arnhem. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De tochten van de Wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen zijn in de kanaalzone de laatste weken geen succes ge weest. Na de afsplitsing van de groep Hulst, die wel voortreffelijk draait, is de groep uit Terneuzen en omgeving bijna verdwenen. Het bestuur van de toerclub heeft deze week op een vergadering dan ook besloten op zondag 27 juni een propagandatocht door de ka naalzone te organiseren om de be langstelling weer wat op te kwe ken. De start van deze tocht is bij rijwielhandel Faas in de Axelse- straat te Terneuzen. Dit omdat het startpunt in Sluiskil niet het effect had dat het bestuur er van ver wachtte. Inmiddels is de groep Oost burg wel definitief van de grond gekomen. Daar groeit het aantal deelnemers per week gestadig. Evenals, trouwens iin Hulst waar men binnenkort waarschijnlijk moet overgaan tot splitsing in twee groe pen, omdat het risico te groot wordt. De leiders van de karavaan kunnen namelijk de groep niet geheel meer overzien. Verder besloot het bestuur dat iedere groep een vaste route moet vaststellen, zodat het voor ach terblijvers en laatkomers gemakke lijker wordt de „meute" weer terug te vinden. Ook werd een termijn gesteld voor de vrije deelname Trimmers die voor het eerst mee fietsen, mogen dat in totaal twee maal doen. Daarna worden zij vrien delijk doch dringend verzocht lid te worden van de tourclub. Het be stuur van de tourclub is van mening dat de jaarvergadering van de wie lervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen in twee delen moet worden ge splitst. Een voor de renners en een voor de trimmers. Dit om de verga dertechniek te vergemakkelijken. Fietsenthousiasten in de Kanaalzo ne, die belangstelling hebben voor de tourclub, kunnen zich opgeven bij M. Legemaate, Amaliastraat 11, Sas van Gent, tel- 01158-1282. met 20 duiven. 1 G. Dobbelaer, 2, 4 en 6 G. de Wever, 3 en 5 P. Cornells, 7 H. Calon. „De snelvliegers" Oostburg met 73 duiven, hoogste snelheid 1261,93 m.p.m. 1 H. Oosterbaan, 2 A. Wage, 3 en 4 R. Verstoeten, 5 A. van Hijfte, 6 C. van de Bossche, 7 en 9 A. Risseeuw jr. 8 C. Bron, 10 A. Boonman. „De Getrouwe Duif" Cad- zand met 41 duiven, snelheid eerste duif 1231,61 m.p.m. 1, 3, 4, 5 en 8 "A. Duininck en zoon, 2 en 10 I. B. de Groote, 6 J. Pleijte, 7 A. Vasseur en zoon, 9 M. van Hee. „Herleving" Kloosterzande met 41 duiven, hoog ste snelheid 1193,2 m.p.m. 1, 3, 6, 7 en 9 A. Colpaert, 2 L. van Dorsse- laer, 4 L. Stallaert, 5 A. Baart, 8 en 10 R. Mahu. „Concoursclub Walcheren", deelna me 112 duiven, snelheid eerste prijswinnende duif 1247,83 m.p.m. 1, 2, 4 en 5 gebrs. Korff, Souburg, 3 F. Lacor, Vlissingen, 6 en 10 J. van Belzen, Middelburg, 7 A. de Visser, Vlissingen, 8 J. van Maaren, Middel burg, 9. A. Rottier, Vlissingen. „Hoop" Biervliet, met 40 duiven. 1 combinatie Van de Linde-Du Puy 1280 m.p.m. 2 A. du Puy, 3 J. Lijbaert, 4 en 10 J. Lecluyze, 5 Th. de Boevere, 6 Van die Linde-Faas, 7 en 8 J. Boeije, 9 P. Pladdet. „VZV" Hoofdplaat met 21 duiven, hoogste snelheid 1269 m.p.m. 1 en 2 N. Provoost, 3, 5 en 7 A. Temmerman, 4 B. Thomaes, 6 R. Blaakman. „De Snelle Duif" Clinge. 1 J. de Burger, 2. 4 en 6 M. Willaert, 3 en 5 P. Bolssens-Drumont, 7 en 9 H. de Schepper, 8 E. Piessens, 10 B. van de Branden. „Strijd in Vrede" Groe de 1, 2, 3 en 4 G. Dusarduyn, 5 J. van Driel, 6 Raf. Brakman. „Recht Voor Allen" Sluis met 23 duiven, hoogste snelheid 1195 m.pjn. 1, 3 en 5 A. de Smit, 2 J. van de Wege, 4, 6, 7 en 8 J. vain Ommen. (ADVERTENTIE) 8 Dagen treinen op de tienertoer voor van elk station. NS-identiteitsbewijs of pasfoto meenemen. Extra plus, half geld op de bus. FORD ESCORT ♦Adviesprijs (fnel. BTW) af Fabriek Amsterdam

de Stem | 1971 | | pagina 11