917 Ad Duycker gefliktdoor Belgisch merk DEELNAME STRIJD NATIONALE TITEL OP LOSSE SCHROEVEN Alleen in dubro citron zit echt citroensap NEGENTIG AMATEURS IN REGENBOOGKOERS TSJECHEN WINNEN .Allerlei mooie beloften" Gento stopt Veel steun van middenstand SCHUTTERS NAAR E.K. IN RIJSEL Vier Zeeuwen naar strijd om jeugdtitels IN BREDA Leger geeft Bal vrijaf Sterk veld m alle wedstrijden Middelkamp kwam niet in actie staat. P bij tl. Nu citroen frisheid voor uw hele afwas sport VEILING >au (N.-B.) INTEUR Een kans Gezien EenMve citroen in dit flesje Cambuur wil in eredivisie De Schelde opent kleedaccommodatie Steun Beschuit met aardbeien lekker met lekker. Favorieten Atletiek sch in top- roor uw wa- jon bij ieder jla G Racing m zou u in ere olie ge- ampioen? urs. yr/gu 3219 Tmzet en de huur- vaarvan 2 ondeme- rste firma's op het iting in Nederland ■d. Makelaar A. H. 9 juni a.s. des n.m. Nieuwstraat 14 te verkopen: IENZ. heel handwerk Go- fauteuils, commo- |i- en mahonieklep- looie Perzische kle- h kleedjes. Siamese, tk. Mokkaserviezen, grote partij Hotel- 10-12 uur. mondelinge evond- gische opleiding voor willen verwerven in Irlening wordt de aan. ligsplaats BERGEN OP Is 6/ Ulvenhout, letariaat van de, sociaal lBosscheweg 19, Tilburg, )R|JF bal - Tel. 372 60 I Triumph dealer HELSINKI (ANP) Het Tsje chische voetbalelftal heeft in Helsin ki een wedstrijd voor groep een van het toernooi om het Europees kam pioenschap voor landenteams tegen Finland met 40 gewonnen. De rsutstand was 20 door treffers van Josef Kapkovic (10e minuut) en Ja- roslav Pollak (16). Frantisek Karko scoorde in de 83 en 89e minuut. De Tsjechen namen daarmee revanche voor het gelijke spel in de eerste wedstrijd (11). (Van onze sportredactie) AXEL Coureurs hebben er een mooi woord voor* flikken. Een werkwoord, dat in wielerkringen gebruikt wordt als een renner door zijn medevluchters op geweldige manier in de maling wordt genomen. Ad Duycker, de reus uit Beverwijk, kent dat woord ongetwijfeld ook, maar wat de juiste betekenis ervan is, weet hij pas sinds woensdag morgen. Ad Duycker is namelijk zelf geflikt en wel door het Belgi sche extra-sportieve merk Watney. En als alles een beetje fout loopt, dan gebeurt dat deze dagen voor de tweede maal. Duycker mag na melijk, zoals het er nu naar uitziet, niet deelnemen aan de Nederland se kampioenschappen op de weg voor amateurs, die morgenmiddag op het Caubergcircuit rond het Limburgse Valkenburg worden ver reden. daar bleek, dat zij niet van plan waren hun beloften na te komen. Ik moest plotseling met heel wat min der genoegen nemen en daar voelde ik niets voor. Ik heb dan ook beslo ten voorlopig nog amateur te Wij ven. In ieder geval tot na de we reldkampioenschappen in Zwitser land. Ad Duycker is uiteraard zwaar teleurgesteld. De kans, dat hij ein delijk de gelederen van de mateurs kon verlaten, werd hem op een zwaar getructe manier ontnomen. Watney liet Duycker net zo lang wachten, totdal hij er genoeg van had. Duycker: „Ik kreeg de indruk dat ze er niemand meer bij wilden hebben, omdat de ploeg van Watney nu goed rijdt. In het begin van het seizoen reed Dierckx slecht en ik zou voor hem in de plaats komen. Maar Dierckx won de Ronde van Luxemburg, dus toen kon ik het wel vergeten". In feite noodgedwongen heeft Duycker moeten besluiten zijn amateurstatus te handhaven, en dat ondanks het feit dat Mars-Flandria en Hertekamp nog op het vinken touw zitten. Het tweede geval is in feite het gevolg van het eerste. Ad Duycker, die namelijk professional zou wor den bij Watney wilde tussen de zware seizoenstart bij Trico Noble (Ronde van België en Olympia's ronde van Nederland) en zijn over gang naar de beroeps een paar we ken rust. Weken, waarin hij enigs zins de pijn van het voorseizoen te boven zou kunnen komen. Maar in die periode lagen de provinciale kampioenschappen. Duycker, nog steeds lid van de wielervereniging Kennemerland uit Noord-Holland, had deel moeten nemen aan de titel strijd van zijn provincie. Tenminste, als hij wilde starten bij de amateurs in Valkenburg. Dat zeggen nu een maal de reglementen ban de KNWU. Slechts voor renners die uitgezonden worden naar buitenlandse wedstrij den maakt de Unie uitzonderin gen. Vandaar, dat Cees Priem wel zonder meoilijkheden moergen kan vertrekken. Maar de consul van Noord-Holland tilde zwaar aan het feit, dat Duycker niet versoheen op het provinciaal kampioenschap. Hij wilde de reglementen uitgevoerd zien, hetgeen voorlopig inhoudt, dat Duycker zaterdag werkloos' zal moe ten toezien. Voorlopig, want sponsor Frans van Turenhout heeft gistermiddag de „stoomwals" zoals hij het zelf noemt in werking gebracht om alsnog te bereiken, dat Duycker, ongetwijfeld een van de kanshebbers, morgen mag vertrekken. Adriaan de Schipper, lid van de KNWU-sportoommissie kon nog niets toezeggen, maar gaf het „geval Duycker" toch wel een kans. In ieder geval adviseerde hij Van Tu renhout Duycker mee te nemen naar Valkenburg. Mocht de Beverwijker echter niet mogen starten, dan moet hij wel erg zwaar boeten voor het vertrouwen, dat hij in de bazen van Watney heeft gesteld. Duycker: „Tijdens de Ronde van België werden mij door Watney al lerlei mooie beloften gedaan. Belof ten, die ik, als ze nagekomen wer den, niet kon laten schieten. Ik ging dus met die mannen in zee en wilde over naar' de professionals. Het rare was daarna, dat ik maar steeds niets hoorde. Het tekenen van het con tract werd als maar uitgesteld. Af gelopen woensdag moest ik in Brus sel op het hoofdkantoor komen en „Een ding is zeker", zegt Ae Duycker, „dit seizoen word ik prof, want ik ben doodziek van het rijden bij de amateurs. Ik heb het daar allemaal wel gezien. Maar ik ga nu pas over na de wereldkmapioenschappen, Dat heb ik coach Midd'eüiruk beloofd". Om nog sterkere papieren te hebben voor Zwitserland zou Duycker zo graag morgen vertrekken in Valken burg. Speciaal omdat die Cauberg hem wel ligt. Duycker: „In Olympi a's Tour door Nederland werd ik in de etappe, die eindigde op de Cau berg, tweede. Ik moet zeggen dat ik die klim behoorlijk lastig vind. Ik denk dat morgen vooral de jongens met de kilometers van de grote buitenlandse etappewedstrijden, zo als Oostenrijk en Engeland, in hun benen, de grote favorieten zullen zijn. Ik hoop dat ik zelf ook een beetje goed rijd, want een titel zou me wel goed doen.,. (ADVERTENTIE) LEEUWARDEN (ANP) SC Cambuur uit Leeuwarden heeft het bestuur van de sectie betaald voet bal van de KNVB een brief ge stuurd, waarin de club aanspraken doet gelden op een nog eventueel open te vallen plaats in de eredivi sie. De Friezen achten zich kandidaat bij uitbreiding van het aantal clubs als men op dezelfde manier reke ning houdt met doorstroming als bij Vitesse is geschied. SC Cambuur eindigde op de ranglijst van de eer ste divisie als vierde achter FC Den Bosch, GVAV en Vitesse. MADRID (ANP) De Spaanse International Fransisco Gento, de 37- jarige linksbuiten van Real Madrid, heeft een einde gemaakt aan zijn profcarrière, die ruim 21 jaar heeft geduurd. De Madrileense club maakte be kend, dat Gento het komende sei zoen niet meer wil worden opge steld. Hij blijft in dienst van de club, maar het is nog niet bekend in welke functie. Gento, algemeen s beschouwd als één van de beste linksbuitenspelers uit de voetbalhistorie, kwam in 1953 bij Real Madrid, voor welke club hij 761 wedstrijden speelde en 253 doel punten scoorde. Hij kwam tevens 43 maal uit voor het Spaanse nationale elftal dertien jaar lang met inbegrip van de periode 1955-1961 toen Real Madrid zesmaal de Euro pacup won was bij aanvoerder. (ADVERTENTIE) Het ziet er naar uit dat Ad Duycker morgen niet zal mogen starten in de strijd om de nationale titel. Het Belgische merk Watney maakte misbruik van zijn prof-aspiraties en „flikte" hem. Cees Priem, met wie het moeite gekost heeft hem aan te trekken. (Van onze sportredactie) AARDENBURG. Dank zij de me dewerking van de legerautoriteiten kan Zeeuws kampioen Cees Bai voor Trico Noble starten in de Ronde van Belgisch Luxemburg. Bal krijgt van 30 juni tot en niet 6 juli vrij van dienst. Naast de cou reur uit Kwadendamme zullen ook Wim de Waal, Toine van de Bunder, Sjef van de Burgh, Charles de Smit en Henmy Gijsel in deze Belgische etappekoers vertrekken. Naast Trico Noble zal er ook een amateurploeg van Mars-Flandria deelnemen. Die formatie bestaat uit Van Katwijk, Spetgens, Van Pol, Pustjens, Piet Le- gierse en Van Kilsdonk. (Van onze sportredactie) VLISSINGEN. De tennisclub De Schelde opent zaterdagmorgen op het tennispark Nollebos de nieuwe kleedaccommodatie. De opening wordt verricht door de Vlissingse wethouder van sport en cultuur, de heer C. Gillissen Verscha- gen. Het officiële gedeelte begint om tien uur 's morgens. (Van onze medewerker) 's HEERENHOEK Zondag wordt op 's-Heerenhoek de traditionele Re- genboogkoers verreden. Op het voor een groot deel overzichtelijke par cours van 2,2 kilometer met start en finish op de Molendijk gaan dames, nieuwelingen en amateurs van start. Door de sterke bezetting in alle categorieën belooft de 's-Heeren- hoekse Ronde weer een uniek even- nement te worden. Willem de Jonge, voorzitter en tegelijk penningmeester van het or ganiserend comité (omdat de man die de centen beheerde R. van Luijk naar elders vertrok) zegt dan ook: „Bij gunstig weer moet dit 'n wieier- festijn van de eerste orde worden. Bij de amateurs bijvoorbeeld heb ben we nog nooit zoveel inschrijvers gehad (90). Meestal moesten we met 40, hooguit 50 vertrekkers tevreden zijn". De Jonge, die samen met Cees He Winter, Rinus Westdorp en Piet de Kunder een klein maar bijzonder actief comité vormt geeft toe dat het heel was moeite heeft gekost om Cees Priem aan de start te krijgen. „Maar we wilden hem beslist heb ben, omdat Cees voor de wielerfans een bijzondere attractie is en daar moet je nu eenmaal wat voor over hebben", aldus Willem de Jonge. Het wielercomité in 's-Heerenhoek heeft ook nu weer veel steun onder vonden van de middenstand en heeft ook genoeg secondanten kun nen vinden voor de koers op zondag, mensen dus die op de een of andere manier alles op rolletjes doen verlo pen. Voor alle categorieën stelde de bekende oud-coureur Cees Raas uit 's-Heerenhoek een fraaie palm voor de winnaar beschikbaar. Een geste die door het comité met genoegen is geaccepteerd. Voor de dames die inschreven en de koers beëindigen heeft het comi té vijf gulden reisvergoeding be schikbaar gesteld. „Hun prijzensche- Ras-taartje. Beschuit met aardbeien. Lekker vlug gemaakt. Als toetje of zomaar tussendoor. Een gezonde traktatie die ook uw figuur ontziet. Zo n brosse beschuit met frisse aardbeien is een lekkere zomergewoonte! ma ligt toch al laag genoeg", meent Willem de Jonge. Het wielerprogramma in 's-Hee renhoek begint reeds om half één met een wedstrijd voor nieuwelin gen over 55 kilometer. Bij de deel nemers bevinden zich alle bekende Zeeuwen zoals de provinciale kam pioen Aa Vasseur, Johnny Verbeeke, Leon Strobbe, Cees Stoutjesdijk, Jan de Jager, Kees Spaans, Theo den Herder, M. Groosman en de plaatselijke favoriet C. de Kunder. Concurrentie van buitenaf is er voor de Zeeuwen echter genoeg want bij de 35 vertrekkers bevinden zich on der anderen ook O. Hellemons, A. van Treijen, J. Deelen en J. Vroeg- rijk. Zesentwintig dames komen om kwart over twee aan het vertrek om 40 kilometer af te leggen. Het staat wel vast dat bij dit aantal het meis je zal zijn dat een dag tevoren in Valkenburg de nationale titel heeft behaald. Bij de deelneemsters zijn immers Keetie en Bella Hage, Truus van der Plaat, Minie Brinkhoff en Truus Smulders. Ook de sterke Bel gische Cristine Geers is in 's-Hee renhoek van de partij. Behalve de huldiging van een na tionale kampioene bestaat er zeker een gerede kans dat ook de nieuwe titelhouder bij de amateurs zich zondag in 's-Heerenhoek zal presen teren. Want zowel Cees Priem, Cees Bal, Toine van de Bunder, Wim de Waal, Aad van den Hoek en Henk Stander behoren op het Cauberg circuit tot de kanshebbers. Uiteraard behoren zij ook in 's-Heerenhoek tot de favorieten. Maar dit wil niet zeggen dat zij de koers volledig gaan beheersen. Op het programma blad vindt men immers ook de na men van Wim Evertse, Theo van Poecke, Jan Raas, Peter Remijn, Jo- han Westerweele, Henny Gijzel, Aad van de Spiegel en Gaby Minne- boo. Verdere deelnemers onder anderen Tonny Huijzen, Peter Gödde, Ko Blok, Ko Tolhoek, Wim Westdorp en Danker Smallegange. Een internationaal tintje aan de Ronde in 's-Heerenhoek geven de Engelsen Carroll, Hill, Hitchcock en Milward die al geruime tijd hun domicilie in Zeeuwsch-Vlaanderen hebben. De amateurs vertrekken om half vier. De afstand is 80 kilome ter. Ad Vasseur, evenals zijn rivaal Johnny Verbeke bij de Zeeuwse titel strijd aan de start bij de junioren. (Van onze psortredactie) MAN. De ploeg van de wieier vereniging Theo Middelkamp, die de zer dagen deelneemt aan internatio nale wegwedstrijden op het Britse eiland Man, heeft met onverwachte tegenslag te kampen gehad. De acht renners mochten net als de Fransen en de Duitsers namelijk van de organisatie niet deelnemen aan de wedstrijd van woensdag. Ploegleider Wim Hendriks heeft van alles gepro beerd om dit besluit ongedaan te ma ken, maar de organisatie wilde niet wijken. Vandaag komen de acht cou reurs echter wel weer in actie. Gaby Minneboo, Peter Remijn, Henny Gij sel en Ko Blok zullen van start gaan in de A-koers, een klassieke omloop van 180 kilometer, waarin vele ve nijnige klimmetjes zijn opgenomen. Tonnie Huyzen, Arie Deussing, Wim Westdorp en Jan Raes vertrekken in de rit voor jeugdrenners over 120 ki lometer. Wim Hendriks is vooral te vreden over de prestaties van Arie Deussing (en niet Toon), die volgens 'de KNWU-speaker met de besten naar boven gaat. Hendriks verwacht dan ook dat de coureur uit Halsteren vandaag zeer dicht bij de eerste plaats zal eindigen. Ook Peter Remijn uit Goes heeft Hendriks aangenaam ver rast dobr zijn sterk rijden. De acht coureurs komen zaterdag terug. Hen driks vandaag al, omdat hij in Val kenburg moet optreden als speaker bij de Nederlandse kampioenschap pen van de amateurs. (Van onze medewerker) TERNEUZEN Zondag is het voor de handboogschutters in Frank rijk, België en Nederland een hoog tijdag, daar dan Europese kampioen schappen liandboogschieten staande wip te Rijsel worden gehouden. Van Nederland gaat een groep in natio nale Zeeuwse klederdracht, met de 24 geselecteerde schutters onder lei ding van W.N. v. Liere als voorzit ter van de Nederlandse Bond van De Nederlandse ploeg bestaat uit de volgende schutters met het nummer van schieten. 1 W. de Jonge uit Kwadendamme, 2 A. v.d. Poel uit Graauw, 3 A.A. Geense uit Ove- zande, 4 Rob de Rijke Aardenburg, 5 W.A. de Wilde uit Oudelande, 6 Jo. Leeraert uit Hulst, 7 A. de Jonge jr. uit Heinkenszand, 8 Joh. Caes- sens uit Axel, 9 F. Koens uit Ove zande, 10 A. Hoogs-trate uit Axel, 1 C. Lous uit Oudelande, 12 A Suy uit Koewacht, 13 C. Westdorp uit 's- Heerenhoek, 14 J. Bruggeman uit Westctorpe, 15 Jac. D-oene uit Oude lande, 16 Alb. Goetbals uit West- dorpe, 17 L. de Jonge uit 's-Heeren hoek, 18 Om. Saey Westdorpe, 19 Johnny Boonman uit 's-Heerenhoek, 20 R. Block uit Graauw, 21 H. Rentmeester uit Ovezande, 22 Nic. Vereecken uit Kloosterzande, 23 P. Rentmeester uit Ovezande, 24 Nic. Goossen uit Kloosterzande. (Van onze sportmedewerker) HULST Zaterdag en zondag wor den op de Ookmeer-sintelbaan in Am sterdam de Nederlandse jeugdatle- tiekkampioenschappen gehouden. Naar aanleiding hiervan vond woens dagavond de laatste training van de selectie plaats van de RKHAV op het gemeentelijk sportterrein in Hulst. Van deze atletiekvereniging zullen de atleten Jo Schout, Arnold Schout en Hugo Duijse de reis naar Amsterdam maken. Aan dit drietal zal verder ais enige andere Zeeuwse atleet Peter de Munck van AV '56 uit Goes wordenil toegevoegd. De heer A. van Rie, trai ner van RKHAV zal dit viertal bege leiden. Jo Schout, Nederlands crosskampi oen 1971 op de 1000 m, zal startenll op de 1500 en 3000 m. In de catego rie A-jongens komen Arnold Schout en Hugo van Duijse aan start op de 1500 en 3000 meter. Voor Arnold Schout is het nu alles of niets, terwijl Hugo van Duijse wel eens voor een verrassingz ou kunnen zorgen. Peter de Munck van AV '56 uit Goes zal deelnemen aan alle technische num-' mesr. Bij het speerwerpen gooit hij beslist hoge ogen. Tijdens internatio nale atletiekwedstrijden in Hulst af gelopen dinsdag verbeterde hij het Zeeuwse record, dat al op zijn naam stond. Zeeland zal zeer sterk vertegen woordigd zijn. Trainer en begeleider A. van Rie: „Om te zeggen we komen naar Hulst terug met enige titels is natuurlijk veel gezegd, maar succes sen zitten er zeker voor ons in. Daar ben ik van overtuigd. De atleten ver keren allemaal in goede vorm en we leven al weken naar deze kampioen schappen toe. Hugo van Duijse zal al les op alles zetten. Zaterdagavond we ten we meer". (ADVERTENTIE) U bent van harte welkom bij de nieuwe GWK-vestiging in het postpaviljoen op het N.S.-stationsplein. Geopend van maandag tot en met zaterdag van 9 uur 's och tends tot 7 uur 's avonds. Telefoon 01600 - 45370. Aan- en verkoop van vreemd geld tegen de officiële koersen. Alle courante valuta direkt le verbaar. Het verzilveren van reis-, betaal- en Eurocheques. Ook van betaalkaarten en kascheques van de post giro. Afsluiten van reisongeval- len- en bagageverzekerin- gen. Salaris-, spaar- en depo sitorekeningen. Verkoop van gouden en zilveren munten en pen ningen. DE GRENSWISSELKANTOREN N.V. Hoofdkantoor Amsterdam Sinds 1927 60 vestigingen

de Stem | 1971 | | pagina 7