es jna aamd Cees Priem heeft veel geleerd in Oostenrijk ,IK ZAG VOOR HET EERST DE ECHTE BERGEN' Koeken start in koers Zuiddorpe VOOR ZEEUWS ELFTAL' SELECTIEWEDSTRIJDEN OP TERREIN VAN CORN BOYS TipvoorVaderdag: 0 LJLiJLJ Topvoetbalglazen VA Van de Broeke op de vierde plaats Je moet je krachten verdelen A vondcriterium In teken Sasse sportweek /E adverteren adverteren in deze krant rant P. J. M. Diepstraten secretaris van Zeeuwse Sportraad sport in in )ank u. Afwachten DIEPVRIEZER? Tweede equipe Rouw wint zeilwedstrijd KOELKAST? Trico Noble in Ronde Belgisch Luxemburg Arbiters goed in conditie Donderdag 17 juni 1971 enz. gemaakt. endaal, Breda, ibergen. een belangrijk onderdeel voor een gezond en modern zakenbeleid een weldoordachte beslissing passend in dit gezonde en moderne zakenbeleid n id onde en eid oor Courantenpubliciteit (Van onze sportmedewerker) GOES Cees Priem is met een goed humeur uit de Ronde van Oostenrijk teruggekeerd. De Goesenaar mag dan voor zijn doen op een bescheiden (22e) plaats zijn geëindigd in het totaalklassement, hij kan daar tegenover stellen: 3 etappezeges en een eerste plaats in het puntenklassement en dit blijven altijd nog prestaties van formaat in een grote etappewedstrijd. Het feit dat Priem in de vierde etappe, die over de Grossglockner voerde, een achterstand van 21 minuten opliep waardoor hij meteen kansloos werd voor de eindzege heeft:- geen moment zijn zelfvertrou wen aangetast. Priem: „Vergeet niet dat ik in Oostenrijk voor het eerst van mijn leven echte bergen zag. Ik kreeg daar mijn eerste goeie test als klimmer, want vorig jaar in de Ronde van Zweden waren de bergen, die we tegenkwamen heuveltjes, vergeleken bij die in Oostenrijk". De hoofdzaak voor Priem was er varing opdoen in een ronde met bergetappes. „En geleerd heb ik er wel wat", stelt hij vast. „In een gewone koers kun je je nog eens in een avontuur storten, soms met het gewenste effect, maar in een bergrit moet je daar niet aan beginnen. De juiste kraohtenverdeling is dan het allerbelangrijkste. Vooral zo'n knaap als de Grossglockner, die 3800 meter hoog is en een klim heeft die 32 kilometer lang is, vergt uren het uiterste van je. Ik heb op die berg een geweldige tik gekregen omdat ik te vroeg met de grote mannen me wilde en niet zelf mijn tempo regelde. Jo van Pol bijvoorbeeld uit onze ploeg, sprong wat voorzichtiger met zijn krachten om. Hij reed lan ge tijd een flink stuk achter mij, maar ginig later met gemak over me heen. Ik zat toen wel flink in de vernieling, en dat heeft me aan het denken gezet. Maar moedeloos heeft die grote achterstand me niet ge maakt. Hoofdzaak voor mij is dat in in Oostenrijk aardig wat routine heb opgedaan en dat ik over mezelf tevreden ben. Want vergeet niet dat we behalve de Grossglockner elke dag een berg van de eerste categorie moesten nemen". Kees Priem geeft grif toe dat de Oostenrijkers, die op de drie eerste plaatsen kwamen in het eindklasse ment, als klimmers heel wat mans waren. „Zij zijn duidelijk veel gerouti- neerder maar vergeet' niet dat het ook jongens zijn van zevenentwintig en 28 jaar en nog ouder soms. Som migen hadden de Ronde al acht keer gedaan en dan heb je wel wat ervaring dacht ik. Ik vergelijk ze met profs die eigenlijk niet meer bij ons thuis horen. Hier in ons land kun je Fedor Den Hertog al zo'n buitenstaander noemen". Cees Priem heeft er geen spijt van dat hij zowel de Ronde van Midden-Zeeland als het provinciaal kampioenschap moest laten schieten door zijn deelname aan de Ronde van Oostenrijk. „Geen moment", zegt hij. „Vooral een Zeeuws kampi oenschap is voor mij waardeloos. Je komt hooguit met zo'n 25 renners aan de start, die je allemaal kent en dat is voor mij weinig attractief". Natuurlijk is de strijd om het Cauberg-circuit zaterdag aanstaande voor Cees Priem wel belangrijk want dan staat de nationale titel op het spel. De Goesenaar zal zich in Valkenburg ongetwijfeld laten gel den al waagt hij zich niet aan voor spellingen vooral niet wat zijn eigen kansen betreft, „We zullen wel zien hoe het loopt", is zijn enige opmer king over de strijd om het rood-wit- blauwe tricot. En over zijn ambities om beroeps renner te worden: „Ik wil alleen beroepsrenner worden wanneer men mij een flink financieel bedrag ga randeert. Voor vijf- of zesduizend gulden aan contractgeld als prof-wielrenner debuteren is niets voor mij. Dan blijf ik liever gewoon werken. Men zal dus flink over de brug moeten komen wat de contanten betreft en tevens wil ik de garantie erbij dat ik in mijn eerste seizoen als be roepsrenner geen grote etappe-wed strijden moet doen en in geen geval een Tour de France. Met Goudsmit- Hoff en met Pellenaars zijn er zeer zeker contacten geweest maar dat is nog iets anders dan je handtekening onder een contract plaatsen. Dat zou te voorbarig zijn. Ik heb alle tijd nog om me op dit punt te bezinnen. Bovendien wordt ik in oktober pas 21 dus het is nog niet zeker of dit jaar en prof-licentie aan mij zal worden verstrekt. Laten we eerst maar eens rustig het wereldkampi oenschap afwachten". Cees Priem: „Provinciale titelstrijd stelt niets voor N (Van onze sportredactie) ZUIDDORPE Het wielercomité van Zuiddorpe houdt maandagmid dag en -avond de eerste internatio nale boekweitronde voor amateurs, nieuwelingen en adspiranten. Do ad- spiranten starten 's middags om drie uur, de nieuwelingen om vier uur, terwijl de amateurs om kwart voor zeven 's avonds vertrekken voor een avondcriterium op het 3700 meter lange parkoers. Het comité is erin geslaagd voor dat avondcriterium een zeer attrac tief veld renners bijeen te krijgen. Zo zal Kees Koeken zaterdag raakt hij waarschijnlijk zijn Neder landse titel kwijt voor het eerst in dit seizoen in Zeeuwsoh-Vlaande- ren aan de start staan. Kampioen van Zeeland Cees Bal heeft ook voor Zuiddorpe ingeschreven. Ver der zullen voor Trico Noble Toine van de Bunder, Charles de Smit, Wim de Waal en Henny Gijsel in Zuiddorpe rijden. De ADZ-ploeg van Miel Verstraete schreef ook ge heel in. De eerste boekweitronde krijgt een internationaal tintje door de deelname van vijf Engelsen en diverse Belgische coureurs. Op de deelnemerslijst komen verder de na men voor van Bert Broere, Cees van Dongen, Henk van Dongen, Wim Evertse, Theo van Poecke, Ad van Gurp, Gaby Minneboo, Ad van Overveld, Peter Remijn, Jan Raas, Pé van Stralen en Peter Gödde. In totaal heeft het comité 88 inschrij vers voor de koers van de ama teurs. Het voorprogramma bestaat uit een koers voor adspiranten, waarbij Zeeuws kampioen Frans Verstoeten en een nieuwelingen wedstrijd, waarvoor in totaal 50 inschrijvingen binnenkwamen, waaronder uiteraard die van de twee Zeeuwse „kempha nen" Adrie Vasseur en Johnny Ver- beke. De start is maandagmiddag aan de Hoofdweg-Zuid. De renners gaan dan door de St.-Marcusstraat, over de Binnenweg, door de St.- Jansstraat, om zo weer op de Hoofd weg-Zuid uit te komen. (ADVERTENTIE) (Van onze sprotredactie) MIDDELBURG Met ingang van 1 juni 1971 is als secretaris van de Zeeuwse Sportraad in dienst getre den de heer P. J. M. Diepstraten, met wiens komst de reeds lang ge wenste splitsing van de fimctie se cretaris van de Zeenwse Sportraad en van de Zeeuwse Jeugdraad wer kelijkheid is geworden. De heer J. den Hoedt, die reeds acht jaar het secretariaat van de Zeeuwse Sportraad heeft bekleed, zal zich derhalve 'met ingang van genoemde datum geheel kuqnen gaan wijden aan de problemen van het jeugdwerk, terwijl de tijdelijke medewerking van de heer J. P. J. Ruisaard eveneens per 1 juni j.l. werd beëindigd. Eerst prijs vragen bij Europa's goedkoopste speciaalzaak Karnemelkstraat 6 Breda tel. 01600-31946 (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De tweede equi pe van Rouw heeft op de Otheense Kreek te Terneuzen, waar door de zeilvereniging van de DOW wed strijden werden gehouden, beslag gelegd op de wisselbeker, die de VVV ter beschikking had gesteld. De equipe van Rouw finishte zon der strafpunten. De rest van de uitslag ziet er als volgt uit: 2 equipe Dinse 5 strafp., 3 Zeeverkenners 2 8, 4 Rouw 1 50, 5 Zeeverkenners 3 50, 6 Vaes 57, 7 Van Berkel 62, 8 De Boohe 66, 9 Zeeverkenners I 68, 10 Van Strien 70, 11 Schutz 77, 12 Kruyt 87, 13 Houq 103, 14 De Jonge 113, 15 Ramakers 318. Het is de bedoeling dat de zeil vereniging van DOW in augustus opnieuw handicapwedstrijden op de kreek organiseert. Belangstellenden kunnen zich vanaf nu al opgeven bij de heer Schutz, Weststraat, Axel. (Van onze sportredactie) SAS VAN GENT Het sportpark De Valclce terrein van vierde klasser Corn Boys zal zterdag in het teken staan van de selectie- klasser Corn Boys zal zaterdag in het teken staan van de selectie- genheid van het vijftigjarig bestaan van de afdeling Zeeland van de KNVB in Vlissingen tegen' een club uit het betaalde voetbal zal spe len. Een club, die waarschijnlijk de naam van NAC uit Breda zal dragen. Zaterdag komen in Sas van Gent de selecties van Oost- en West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de afdelingsclubs en die van de KN VB-verenigingen tegen elkaar uit. Afgelopen zaterdag speelden de vier selectie-elftallen van Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland en Schouwen-Duiveland tegen elkaar in Bruinisse. van Gent eveneens aanwezig zul len zijn. Na de ontvangst zullen om vijf uur de twee afdelingselftallen tegen over elkaar staan. Om zeven uur volgt dan het duel tussen de selee-' ties van de spelers die uitkomen voor verenigingen, die in de „KNVB" spelen. Sal Simonse, voor zitter van de jubileumcommissie, die het programma, dat nu al weken De wedstrijden in Sas van Gent staan ook in het teken van de Sasse sportweek. Daarom wordt aan het gebeuren op De Valcke een officieel tintje gegeven door een ontvangst op het \gemeentehuis. Waarnemend burgemeester W. Colsen zal om half vier het bestuur van de KNVB- afdeling Zeeland ontvangen, waarbij de leden van de sportraad van Sas Jan Roose: Zaterdag in het doel van het elftal van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. (ADVERTENTIE) Eerst prijs vragen bij Europa's goedkoopste speciaalzaak Karnemelkstraat 6 Breda tel. 01600-31948 (Van onze sportredactie) AMSTERDAM In de Ronde van Belgisch Luxemburg zullen twee Nederlandse equipes aan de start verschijnen, een ploeg van Tri co Noble en een van Mars-Flandria. De Zeeuwse ploeg bestaat uit Wim de Waal, Toine van de Bunder, Cees Bal. Sjef van der Burg, Char les Desmit en Hennie Gijzel. Van de Mars-Flandria ploeg maken deel uit: Fons van Katwijk, Jan Spetgens, Jo van Pol, Mattihieu Pustjens, Piet Le- gierse en Henk van Kilsdonk- Vier Nederlandse amateurs, Jan Aling, Frits Sehür, Fedor den Her tog en Arie Hassink zullen onder leiding van KNWU-coach Joop Mid- delink deelnemen aan een drietal wedstrijden in Rusland. Tijdens het van 22 tot 28 juni durende verblijf in Rusland wordt een ploegentijdrit van 100 kilometer gereden, een cri terium en een 190 km lange klassie ker. Aan de ronde van Joegoslavië (van 27 juni tot en met 4 juli) wordt door de volgende Nederlandse amateurs deelgenomen: Karei Del- noy, Wim Kellenaars, Jan Adriaans, Henk Botterhuis, Hennie Kuiper, Nico Vermeulen en Wim Luppers. De ploeg wordt begeleid door Bram Koopmans. achtereen wordt afgewerkt, in el kaar heeft gezet: „Op deze manier krijgt heel Zeeland zijn deel aan de jubileumviering. En dat was de be doeling. We kunnen wel ineens een selectie samenstellen, voor die wed strijd van zeven augustus, maar zo gaat het veel eerlijker. Iedereen ziet nu tenminste dat de afdeling feest viert". Voor het afdelingselftal van Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen zijn voor za terdag de volgende spelers geselec teerd: J. de Burger, F. van Campen, G. de Koning, (allen Graauw), J. Dijkers, S. Rammeloo (beiden Phi lippine), W. van deAbeele, G. Emans (beiden RIA Westdorpe), A. Buyze (Spui), C. v.d. Velde, L. Ver- hage (beiden Terneuzen), A. v.d. Enden, C. Kempe en F. Zegers (al len Zaamslag). Het afdelingsteam van West-Zeeuwsch-Vlaanderen wordt zaterdag geformeerd uit de volgende spelers: J. Baert, J. Henry, C. Vermeire, J. Trapman (allen Aar denburg), F. Wolfert (Groede), C. Verstraete, B. Maas, W. Maas, (allen Hoofdplaat), J. Steen, M. Korn-elis (beiden Schoondijke), A. Smits, J. Vercouteren (Sluis), P. Bogaard en T. de Poorter (IJzendijke). Het elftal van spelers uit de KNVB-klassen van dubs uit Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen wordt zater dag samengesteld uit de volgende spelers: R. Verberkmoes, T. Seheilds (beiden Axel), P. Haak (AZW), J. de Block (Clinge) Verbeek (Corn Bo ys G. Hoefnagels (HVV), Suy (Koe wacht), J. Schelfhout (Sluiskil), R. Bouwens (Steen), R. Polderman, J. Roose (beiden Terneuzen), J. Jonk man (Terneuzense Boys), A. de P. Koudijzer (Hontenisse) Schepper en F. Stallaert (beiden Vogelwaarde) Het elftal van Wes-t-Zeeuwsch- Vlaanderen moet voortkomen uit de volgende spelers: L. Lijbaart, G. Gemaert (beid-en Biervliet), J. Man neke, I. Notebaart, G. Erasmus, I. Verduyn, J. Hoefnagels, A. de Kruy- ter (allen Breskens), G. Pladdet, A. de Putter, T. 't Gilde, T. v. Vugt, P. de Koeyer (allen Hoek), J. Verplan- ke (Oostburg). Piet Keizer Johan Cruijff Nico Rijnders (Van onze sportredactie) VLISSINGEN De Zeeuwse scheidsrechters hebben weer eens moeten aantonen dat zij nog genoeg conditie bezitten om een voetbal wedstrijd te kunnen leiden. In Vlissingen werden conditie- proeven afgenomen met het volgen de resultaat: 47 van de 49 kandida ten voldeden aan de eisen. De arbi ters Roelandt (Axel), Claassen (Sas van Gent) en Van de Waeter (Groe de) ontvingen de zilveren speld, omdat zij voor de vijfde keer in successie de test met een voldoende afsloten. Volgend jaar zijn er heel wat kandidaten voor de gouden speld, die verkregen wordt bij de tiende maal. Ziet u wel: op die sierlijke 'topvoetbalgiazen' (voor bier, vla-flips, long- en andere drinks) staan de handteke ningen van de spelers uit de Ajax-kernploeg 70/71. Datzijn 16 handtekeningen op evenzovele glazen. Die u per twee tegelijk koopt in een feestelijke verpakking. Voor 4.95. Zó spaart u ze vlug bij elkaar! Begin er meteen mee. (Wat zal vader opkijken!) Topvoetbalglazen: de Ajax-kernploeg tekent ervoor leerdam-glas Verkrijgbaar bi] zaken voor glas porselein en aardewerk, huishoudelijke artikelen en warenhuizen. Let op het raambiljet-. n.v. vereenigde glasfabrieken (Van ker) onze motorsportmedewer- ZANDVOORT —De KNMV-kam- pioensraces op het circuit van Zand- voort hebben weer voor de nodige spanning gezorgd. De circa 15.000 toeschouwers hebben Theo Buit het officiële baanrecord zien breken met een rondetijd van 1.43.9 (145,2 km- uur). De 50 ec-internationalen werd na een rondelang gevecht met Jos Schurgers door Jan de Vries gewon nen, beiden op van Veen Kreidlers. Jos Schurgers werd weer door pech achtervolgd en moest het renners kwartier opzoeken. 2 De Teunis Ra maker (Hattem) Kreidier. De 125 ce-internationalen werd door Cees van Dongen op Yamaha met ruime voorsprong gewonnen. 2 Wil Hartog (Maico) en 3 Jan Hu berts (MZ), Wim Keers uit Breda reed zich naar een mooie elfde plaats. Ongetwijfeld de spannendste race van de dag was de 250 cc- internationalen met een wiel-aan- wiel-gevecht tussen Theo Bult, Leo Commu en Wil Hartog. In de laatste ronde kon Theo Bult op Yamsel door het ronderecord te breken een tiental meters pakken en winnen. 2 Wil Hartog (Abbekerk) Yamaha en 3 Leo Cummu (Hilversum) Yamaha. Nico van de Zande Oosterhout moest door het wisselen van bougies zijn vierde plaats afstaan aan Adrie van de Broeke uit Middelburg, maar werd toch nog tiende. De 500 cc-nationaal werd gewon nen door Zandvoort-specialist Her- bert Spahn uit Amsterdam op Ka wasaki. 2 Bert Oosterhuis (Gronin gen) op Yamaha, 5 Piet Leyten (Gertruidenberg) op Honda, 7 Dick van Well (Goes) op «Honda, 8 Karei Reijs (Vlissingen) op Norton, 19 Kees van Dries (Ovezande) op Su zuki, 24 Jaap van Someren gewest- Souburg) op Kawasaki.

de Stem | 1971 | | pagina 7