Burgemeester opende braderie en promenade Terneuzens college betuttelt de gemeenschap TERNEUZEN VIERT FEEST Luifels van promenade komen ernog niet P.v.d.A. EN D'66 OVER POLITIEVERORDENING het ideale vaderdag kado stad streék Clingc INTERNATIONALE HENGEL- WEDSTRIJD AUTORITAIR Winkelinrichting van het filiaal van Jac. Hermans Prijsslag te Bergen op Zoom wordt vernieuwd. School Ovezande krijgt geen speelleermateriaal Bewusteloos in zwembad Programma sportweek ZEDENMEESTER Donderdag 17 juni 1971 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Omstuwd door enkele honderden belangstellen den verrichtte burgemeester J. C. Aschoff van Terneuzen de offici ële opening van de nieuwe Noord- straatpromenade en de traditione le braderie in het Terneuzenze winkelcentrum. De heer Aschoff deed dat door een sirene in werking te stellen, waarna de Noordstraat overspoeld werd met enkele duizenden toeristen van „Wildwest City" zoals de Terneuzen- se binnenstad voor de rest van deze week heet. Voordat de heer Aschoff het sein voor het dubbele feest gaf gewaagde de heer Borkhstijn namens de pro- menadewinkeliers van hun trots over het bereikte resultaat na een jaar voorbereiding. „Wij hebben kosten noch moeite gespaard om Terneuzen tot het koopcentrum van de streek te maken," zei de heer Borghstijn die de hoop uitsprak dat de gehele Noord straat spoedig een grote winkelpro menade zal vormen. Burgemeester Aschoff legde in zijn openingstoespraak het accent op het particulier initiatief waaruit het idee voor de winkelpromenade is geboren. Een eresaluut aan de desbetreffende winkeliers achtte hij op zijn plaats. Met waardering memoreerde de heer Aschoff ook de prettige samenwer king tussen overheid en middenstan. ders. Het verheugde de burgemees ter dat ook dit jaar een braderie tot stand is gebracht die ongetwijfeld weer vele duizenden bezoekers zal trekken. Hij wenste de neringdoen den veel zakelijk succes en goed weer toe. Tijdens een receptie in het raad huis, die onder meer door professor Bakema, de ontwerper van het nieu we stadhuis, werd bijgewoond, on derstreepten de heer Borghstijn en burgemeester Aschoff nog eens de betekenis van de promenade en bra derie. Ook waren tal van raadsleden op de ontvangst aanwezig. Intussen was het in de Noordstraat en omgeving steeds gezelliger gewor den. Menig winkelier zo niet allen had zich in wildwest-tenue uitge dost en maakte in zijn dito stijl op gezette kraam of etablissement goe de zaken. Veel belangstelling trok ook de kunstmarkt in een apart ge deelte van de Noordstraat. Burgemeester J. C. Aschoff van terneuzen kreeg van de hem omstu wende menigte nauwelijks ruimte om ie officiële opening te verrichten van ie nieuwe winkelpromenade en de braderie in de Noordstraat. Foto hoven: Kijkje op de kunstmarkt van de terneuzense braderie, die zoals ge bruikelijk weer veel bezoekers trekt. •Muziekfestival. Sedert jaren wordt het jaarlijkse muziekfestival te Clinge gehouden met de plaatse lijke kermis, wjlke steeds in de twee de helft van juli valt. Hoe langer hoe Meer worden in dezelfde periode de vakanties gehouden. Het was voor net bestuur van de fanfare Weldoen door Vermaak moeilijk geworden om gezelschappen naar Clinge te krijgen voor het festival. Daarom is besloten om het festival te verplaatsen. Wel doen door Vermaak zal op 29 augus tus a.s. haar jaarlijkse festival orga niseren. (Van een ozer verslaggevers) TERNEUZEN Omdat de bewo ners van het gedeelte van de Noord straat in Terneuzen waar een win kelpromenade is ingericht bezwaar maakten tegen de hoogte van de drie promenadeluifels -an hun voor gevel, is de afbouw van de promen- dade voorlopig opgeschort. Oorspronkelijk zouden de luifels onder de ramen van de bovenwonin gen worden bevestigd. De brand weer stelde echter als eis dat deze luifels op een grotere hoogte moes ten worden aangebracht met het oog op een behoorlijke doortocht voor brandweerwagens en een betere be reikbaarheid bij eventu-eie brand. Daardoor zouden de drie luifels tot halverwege de ramen van de bovenwoningen reiken, waartegen door de desbetreffende bewoners bezwaar is gemaakt. Het ziet er naar uit dat de nieuwe promenade het voorlopig zonder luifels moet doen. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE —Zondag 20 juni organiseert de zeehengelvereni- ging „De Vogel" in de Westerschel- de de 13e Internationale Zeehengel- wedstrijd. De wedstrijd begint om 11.15 uur en duurt tot 14.15 uur er zal gevist worden in de omgeving van Osse- nisse. De inschrijving vindt plaats in hotel van Leuven in Kloosterzande. Gelijktijdig met deze wedstrijd wordt ook de traditionele Wester- schelde - Belgische Federatie gehou den. De hoofdprijs is een droogauto- maat. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) TERNEUZEN Bij de behandeling van Let voorstel inzake de vaststelling van de algemene politieverordening,' 1 tijdens de openbare raadsvergadering van donderdag 27 mei hadden de fractie van de Partij van de Arbeid en D '66 zoveel (ongeveer 60) bezwaren, dat werd overeengekomen deze schriftelijk aan het college van b. en w. te doen toekomen. In de brief die de heer P. J. Huijbrecht, namens zijn fractie en D'66 aan het college heeft gezonden stelt hij dat beide fracties als gemeentebestuur ders de mensen positief willen benaderen. Om die reden meent hij dat het gemeentebestuur in het voorgestelde ontwerp op vele punten zijn be voegdheid te buiten gaat, dan wel zich te vaak op het terrein van de al gemene wetgeving begeeft. In zijn commentaar op het ont werp stelt de heer Huijbrecht dan ook dat een groot aantal artikelen van het ontwerp in feite een verfij ning, cq aanvulling of verscherping van wetten, algemene maatregelen van bestuur en andere verordenin gen betekent. Hij zegt sterk de andruk te hebben dat veel bepalin gen in het leven zijn geroepen om het opsporingsapparaat in de gele genheid te stellen in voorkomende gevallen altijd ergens op een ver bod, c.q. bepaling te kunnen terug vallen. Hij noemt daarbij alle bepa lingen welke o.a. het wetboek van strafrecht, de zondagswet, het vaar- reglement en b.v. het algemeen reg lement van politie voor rivieren enz. aanvaullen of verscherpen. De heer Huybrecht zegt van me ning te zijn dat het aangeboden ontwerp een overdreven perfectio nisme ademt, bijzonder autoritair aandoet en weinig overlaat aan de verantwoordelijkheid van de burger, die volgens hem in ergerlijke mate wordt betutteld. De mensen worden op negatieve wijze benaderd en be oordeeld. Hij meent verder dat het aangeboden ontwerp 'n ondragelij ke last wordt, waardoor de overheid een instituut wordt waarmee men in conflict moet komen. Er wordt in het bezwaarschrift verwezen naar artikel 119 van de Voor de derde maal in successie, sinds de opening op 23 januari 1967, wordt het filiaal van Jac. Hermans Prijsslag aan de Blau- wehandstraat te Bergen op Zoom aangepast aan de steeds groter wordende ldantenstroom. De werkzaamheden zijn deze keer nogal ingrijpend, zodat slui ting van de winkel n.l. van dinsdag 22 juni tot en met dins dag 29 juni a.s. noodzakelijk is. Hoewel de nuttige vloeropper vlakte niet vergroot kan worden, wordt met man en macht ge werkt om bij de heropening op woensdag 30 juni a.s. de consu ment te confronteren met een winkelindeling en een nieuwe kassasectie, die winkel toch aan merkelijk ruimer maakt. Het door Jac. Hermans reeds met veel succes in meerdere filialen toegepaste wagen in wagensy steem bij de kassa's, zal nu even eens in dit filiaal worden inge voerd. (Van een onzer verslaggevers) OVEZANDE Met de stemmen van de KVP-fractieleden tegen heeft de gemeenteraad van Borsele beslo ten geen medewerking te verlenen aan de plannen van het schoolbe stuur van de r.-k. basisschool van Ovezande voor speelleermateriaal behorende bij een nieuwe leesme thode en voor de inrichting van een zolderruimte boven de 6e klas tot handwerklokaal. Tegen het inrichten van de zolder ruimte hadden alle fracties bezwaar, omdat het in strijd is met de oor spronkelijke plannen die nooit als gewijzigd bij de gemeente zijn aan gemeld. Bovendien heeft het plan grote praktische bezwaren. Men zou voor het bereiken van het lokaal door eeq woonhuis naast de school moeten lopen... (Van onze correspondente) MIDDELBURG —Woensdagmid dag deed zich in het Middelburgse overdekte zwembad een ongeval voor dat door kordaat optreden van twee leden van het zwembadperso neel zeer goed is afgelopen. In het ondiepe basin (het instruc tielokaal) van het overdekte zwem bad sprong op een gegeven moment David van Tol van de rand in het water en kwam daarbij met zijn maag terecht op het hoofd van een Jongen, die daar aan het zwemmen was. Naar wordt aangenomen door de harde aanraking werd de adem van David afgesneden, zodat hij be wusteloos raakte en onder water verdween. Mej. M. Dingemanse, zwemin- structrice, die het ongeval zag ge- oeuren, bracht de jongen direct op de kant en paste mond op mond beademing toe. Deze daad werd overgenomen door haar collega J. But. Na enige tijd kwam David weer tot bewustzijn, zodat de inmid dels gewaarschuwde ambulance on- verrichterzake kon terugkeren. Mevr. Pel-Mellink, die de jongen nadien onderzocht, kon geen nadeli ge invloeden constateren. David was de zwemkunst al zover machtig dat hij zaterdag voor zijn diploma op gaat (Van onze correspondent). SAS VAN GENT —Het program ma van de in Sas van Gent te houden sportweek van 19 tot en met 27 juni is als volgt: Zaterdag 19 juni: 13 uur. Show met muzikale omlijsting op het Keizer Karelplein, gegeven door de harmonie „De Ver enigde Vrienden" en door de drum band van scouting Sas van Gent. 14 uur. Officiële opening door de waar nemend burgemeester de heer W. Colsen. Deze opening vindt plaats in het zwembad, aansluitend hierop volgt een waterpolotoernooi waaraan deel nemen: De Ganse, Goes. Stormvo- tels, Vlissingen. Luctor et Emergo, Middelburg. De Schelde, Terneuzen. Scheldestroom, Breskens, en de Bruinvis te Sas van Gent. 15.30 uur, ontvangst van het bestuur van de KNVB-afdeling Zeeland door het gemeentebestuur, ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van deze voetbalorganisatie. 17 uur. Voetbal wedstrijd tussen selecties afdelings voetbal oost- en west-Zeeuwsch- Vlaanderen op de Valcke. Zondag 20 juni, 14 uur: Turndemonstratie in „De Speije" georganiseerd door Thor, met Brabantse en Zeeuwse deelname. 20 uur: Voorronden open tenniskampioenschappen. Maandag 21 juni: Turndemonstraties op het Keizer Karelplein door Thor. Om 18.30 uur gevolgt door een wieier- driedaagse, georganiseerd door de wielercomités van Philippine West- dorpe en Sas van Gent. Dinsdag en woensdagavond eveneens turnde monstratie en wielerdriedaagse. Voor donderdag onder meer een waterpolowedstrijd tussen de Bruin vis en Scheldestroom. Verder schoolzwemmen. Vrijdag 25 juni prestatietocht zwemmen over 500 meter, en een simultaan schaakwed- °P saterdag 26 juni is er een volleybaltoernooi in „De Speye" ge organiseerd door Savok, een voet- baltoernooi op de Valcke en de fina le tenniskampioenschappen Zondag tenslotte naast een voet baltoernooi, om 15 uur de officiële opening van het jeugdgebouw aan de Prinsenkade. Verder heeft het bestuur beslag weten te leggen op de oud wereldkampioen dammen P Roozenburg, die zaterdag 19 juni om 20 uur in de Roselaer een simultaan dam wedstrijd zal spelen tegen maximaal 40 tegenstanders. De sportweek wordt besloten met een optreden van „The Gold Stars" uit Bergen op Zoom in „De Speye". grondwet, waarin de koning en de Staten-Generaal als wetgever zijn aangewezen. Volgens de PvdA en D'66 gaat het gemeentebestuur te veel op de stoel van de wetgever zitten. De heer Huijbrecht stelt dan ook dat de algemene plaatselijke politieverordening zich moet bezig houden met het regelen van een aantal specifiek plaatselijke aangele genheden, die niet in een algemene wet kunnen worden geregeld van wege het plaatselijk karakter. In vergaand daarmee wordt verwe zen naar art. 194 van de gemeente wet waarin wordt gesteld dat bepa lingen van plaatselijke verordenin gen in wier onderwerp door een wet, een algemene maatregel van bestuur of een provinciale verorde ning wordt voorzien, van rechtswege ophouden te gelden. Waar het gaat oveir het kamperen, waaraan b. en w. een aantal voor waarden verbindt, vinden de PvdA en D'66 dat de gemeentelijke over heid zich als zedenmeester opstelt en zij stellen dat 't voldoende moet zijn dat kamperen zonder vergun ning verboden is. Het in het voorgestelde ontwerp opgenomen verbod van het aanbie den aanbevelen van gedrukte of ge schreven stukken, of afbeeldingen noemt de heer Huijbrecht overbodig omdat dit middels postzendingen wordt ontdoken. Bovendien geven vele artikelen van het wetboek van strafrecht hier voldoende waarbor gen. Ook het verbod zich van een bedelbord te voorzien, noemt de heer Huijbrecht overbodig. Over het verbod van deelname aan demonstratie zegt hij dit zoda nig te willen wijzigen dat aanmel ding uit verkeerstechnische overwe gingen verplicht is. Verbod tot het houden, moet z.i. komen te verval len. Het verbod op vervoer van stieren en hengsten door personen jonger dan 18 jaar en vrouwen noemt hij volkomen uit de tijd en een discriminatie van vrouwen. OOSTBURG. De scholengemeen schap St. Eloy mavo-3 (nieuwe stijl). Francisca Kalkman te Biervliet. Ma rie-Louise de Milliano, Eede. Marian de Poorter, en Thea de Splenter, Oost burg. Ria Verbeke,Aardenburg. Willy Boogaard,Sluis. Er werden geen kan didaten afgewezen. OOSTBURG Scholengemeen schap St.-Eloy Mavo aanvullend Mu lo-B: Rudi de Metsenaere te Sluis. Mulo-B: Harry Cornells, Breskens; Rudi d'Hont Eede; Annemieke de Geeter Aardenburg; Lidy Martens Oostburg; Hubert Marteyn Eede; Peter Ploegaert Schoondijke; Ronald van de Veire Oostburg; Jo Vermue Schoondijke: Gerard van de Voorde IJzendijke. Mulo-A: Antoinette Aer- noudts Sluis; Henriette Aernoudts Sluis; Christianne Aernoudts Sluis; Paul Baert Aardenburg; Guido de Baets Sluis. André Bauwens Aar denburg; Gerda Bruggeman Philip pine; Huub van de Bossche Eede; Willy Buysse IJzendijke; Judith Ca- lus Sluis; Frans Dellaert IJzendijke; José Dellaert IJzendijke; Edidy d'Haene Sas van Gent; Paula Dusar- duyn IJzendijke; Miep Haaksman de Koster Aardenburg; Angela Hage naar Sluis; Ronald Hinneman Oost burg; Ruud Huisman Oostburg; Lia de Kosters Breskens; Anton Lam mens IJzendijke; Ma-rian Lammens IJzendijke; Nera Lippens Aarden burg; Leni Nagelkerke Oostburg; Werner van Pamelen Oostburg; Loes Paridaen Aardenburg; Harry Praat Aardenburg; Mieke Reijniers Eede; Marlies van Rie Eede; Bert Riemens Schoondijke; Ferdi de Rijcke Hoofd plaat; Greet Tas Sluis; Turry Ter- mont IJzendijke; Gerard Ultee Sluis; Jan van Zele Hoofdplaat; Li- zette van 't Westeinde Groede. TERNEUZEN Katholieke school voor Mavo (jongens,en meis jes) Mulo-a met wiskunde: R. van de Bilt, J. Edwards-van Muyen, M. Epskamp, W. Galle, Joh. D'hont G. Leenknegt, F. Pieters, G. Radius, allen te Terneuzen; P. Audenaerd, E. de Smet, G. Spuesens en A. Thomas, allen te Westdorpe; G. de Cauwe en M. Verbeke te Sas van Gent; P. Bracke te Biervliet, T. de Smet, H. Vermeireen en F. Verstelle te Philippine; P. van de Voorde te Sluiskil. Voor Mulo-a m. middenstand slaagden: F. de Baare, I de Bakker, B. Braccke, P. Bracke, A. Clem- minck, H. Haartsen, T.Kaas, D. Lau- ret, L. Maas, J. Koevoets, L. Pierar en L. van de Ven, allen te Terneu zen; J. Boutens, H. Nelen en Th. Sarneel te Sas van Gent; Th. de Krijger en A. Laurijs te Westdorpe; Y. Schelfetraete en R. de Smet te Sluiskil. Mulo-a: J. Audenaerd te Westdorpe, E. de Graeve te Philip pine, M. van de Velde te Terneuzen, R. Pollet te Sas van Gent. TERNEUZEN Bij het onlangs gehouden eindexamen aan de sociale academie te Rotterdam slaagde de heer E Sluimer te Terneuzen voor de richting personeelswerk.

de Stem | 1971 | | pagina 17