ONDER TOEZICHT VAN RIJKSPOLITIE Lts-er uit Nieuw Namen deed ziekbed examen Welvaart in de delta verpaupert akkerbouw State over SS Raad Hontenisse heeft vertrouwen in college A. DE BADTS IN SLUIS: Kamerlid s SCHEPEN OP WESTE MORGEN Ik heb al lang gemerkt dat 't allerbeste niet rt allerduurste boeit te zijn. O zo. stad streek Auto over de kop St .-Jansteen Echtpaar Rottier uit De Klinge is 65 jaar getrouwd Dorpelingen kopen en behouden daardoor boomgaard Westdorpe Auto's zwaar beschadigd bij botsing in Vlissingen Graauw Jubilea in Hulst Lamswaarde Be j aardenschieting in Koewacht Dobbelman... als u gewoon bijzonder goed wit en kleur wilt wassen,.. 6,15 commentaar Gevangenen van Wielerronde in s-Heu ren hoek Meer zon Waterstanden Donderdag 17 juni 1971 Donderdag 17 juni 1971 (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-NAMEN Onder toezicht van de opperwachtmeester der rijkspolitie O.P. de Bruijne heeft gisteren de 18-jarige Benny Smet uit Nieuw-Namen het theoretische gedeelte van het examen tweede monteur V.E.V. (sterkstroom) op bed afgelegd. Benny was door ziekte, hij heeft de ziekte van Pfeiffer, niet in staat dit examen af te leggen in Hulst, ritet zijn medeleerlingen. Examen doen onder toezicht van de politie. (Van onze correspondent) VLISSINGEN De bestuurder van een personenauto, de heer C. van de V. uit Vlissingen verleende op de kruising Nieuwe Vlissingse weg - Rozeveldtlaan geen voorrang aan een personenauto bestuurd door W. van O. uit Serooskerke.De auto van de heer Van O.werd hierdoor ieohtsachter aangereden en ging over de kop. De bestuurder en zijn echtgenote en twee kinderen kwa men met de schrik vrij. De personen auto werd geheel vernield. Voetbalvereniging STEEN Op vrijdag 18 juni houdt de voetbalver eniging STEEN de kantine op het gemeentelijk sportterrein de alge mene jaarvergadering. Deze verga dering begint om 19.30 uur. De spe lende leden van de voetbalvereni ging STEEN zijn uitgenodigd om vanavond om half acht kennis te komen maken met de nieuwe trai ner de heer Steel. Er zal tevens een eerste training plaatsvindeh. (Van onze correspondent) DE KLINGE —Op zaterdag 19 Juni vieren Jozef Rottier (90) en Emelie Rottier-Stevens (86) hun 65- Jarige bruiloft. „Een 65-jarige brui loft is in De Klinge nog nooit voor gekomen", aldus Jozef Rottier. „Bo vendien eijn wij het oudste bruids paar van de gemeente. En zaterdag gaan we feestvieren met onze vier kinderen, dertien kleinkinderen en acht achterkleinkinderen. Dat doen we in de zaal bij De Wilde". Zaterdag wordt heel het dorp van af de grens tot aan de kerk ver sierd. Om drie uur is er een plechti ge eucharistieviering, waarna burge meester A. Cambier de jubilarissen met familie op het gemeentehuis zal ontvangen, 's Avonds brengt de mu ziekvereniging St.-Cecilia een sere nade. De bond van de oudstrijders zal dan ook vertegenwoordigd zijn. Gisteren werd in het hele rijk, inclusief Suriname en de Nederland se Antillen, van half negen tot half twaalf dit theoretische gedeelte af genomen. De consulent voor het leerlingwe zen v.e.v- in West-Braibanit en Zee land, de heer F.H.A. Jeukens uit Bergen op Zoom, was gisteren even eens aanwezig in huize Smet. De heer Jeukens vertelde dat. va der Smet op 16 junii hem telefonisch op de hoogte had gesteld van het feit dat Benny nog enige tijd het bed moest houden en geen examen kon doen op 16 juni. Ee van de leraren van Benny, d-e heer Kes- ter, stelde de consulent voor het examen thuis bij Benny af te ne men. De heer Jeukens heeft hiero ver contact opgenomen met zijn chefs die toestemming gaven voor dit bijzondere examen mits daarbij toezicht was van een ambtenaar in functie. Die ambtenaar was snel ge vonden. Opperwachtmeester De Bruijne stelde zich graag op zijn vrije dag die hij gisteren toevallig had, beschikbaar. ,,Ik vind het ge woon fijn om dit te doen. Het laat de politie ook eens van de andere kant zien", aldus de heer De Bruij ne. „Ik vond sommige examenopga ven echt moeilijk", zei de heer De Bruijne, die had geprobeerd er een paar op te lossen. Benny, een zeer rustige examenkandidaat, liet zich niet zo snel tot een uitspraak verlei den. „Er zaten moeilijke dingen bij. Ik hoop dat ik het goed gedaan heb". Mevrouw Smet had tijdens het examen er voor gezorgd dat het de kandidaat en de surveillant aan niets ontbrak. Er was een rokertje en van tijd tot tiijd een kop koffie. Om half twaalf, het officiële einde van het exaimem, ging de consulent de uitwerkingen van Ben-ny halen en stopte ze in een enveloppe. De opgaven waren reeds vanaf maandag in Nieuw-Namen. Onder toezicht van twee rijkspolitiemannen werd d-e verzegelde enveloppe in de kluis opgeborgen. Benny Smet is werkzaam bij De Hoop N.V. en Terneuzen. Hij heeft daar een leerovereenkomst gesloten, dat impliceert dat hij naast de dag theorie, die hij volgt in Hulst onder leiding van zijn oude l.t.s.-leraren de heren Koster en Van Damme, in het bedrijf de benodigde praktijker varing opd-oet onder leiding van zijn leermeester, de heer Slabbekoorn. Tijdens de herexamens in septem- ber-oktober zal -een plaatsje voor Benny worden gezocht om hem he-t praktijkgedeelte -af te nemen. Dit is het tweede gedeelte van, het examen tweede monteur. Wanneer d-e uitslag van het examen, dat in multiple choice werd afgenomen, bekend is, kon de heer Jeukens niet zeggen. „In ieder geval zo spoedig moge lijk", aldus de consulent, die zei dat het bij zijn weten de allereerste keer was dat een dergelijk examen thuis is afgenomen. O (Van een onzer verslaggevers) 's-GRAVENPOLDER Van parti culiere zijde is belangstelling voor het door aankoop en niet-commer- ciële exploitatie behouden van de unieke hoogstamboomgaard van de familie Steketee midden in het uit breidingsplan Buitenleven van 's- Gravenpolder. Naar aanleiding van een tijdens de vorige week in dit dorp gehou den hoorzitting en toen door b en w gedane toezegging, dat de boom gaard alleen behouden zou kunnen worden als iemand er een bestem ming voor wist die financieel niet zou drukken op de lasten van het woningbouwproject, deelde de heer H. Eversdijk (chr. partijen; mee, dat een nog niet bekend te maken groepje inwoners van 's-Gravenpol- der inderdaad een bestemming had en graag een gesprek met b en w zou willen hebben. Burgemeester G. H. E. M. van Waes zegde toe, hiertoe bereid te zijn, zodat de kans dat de voor bet dorp karakteristieke boomgaard kan worden behouden, alsnog onverwacht groter is geworden. De verschillen de fractiewoordvoerders in de ge meenteraad toonden ter vergadering hun enthousiasme hierover. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Op de kruising Rooseveltlaan - Vredenhoflaan heeft een aanrijding plaatsgehad tus sen een bestelauto besturud door A.K.S uit Vlissingen en een perso nenauto, bestuurd door J.Q. uit Nieuwkoop. De bestuurders 'moesten beiden worden overgebracht naar het Bethsedaziekenhuis te Vlissin gen. Beide auto's werden zwaar bescha digd. Het ongeluk gebeurde doordat de heer Q. geen voorrang verleende aan de bestelauto. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE In de gistera vond gehouden vergadering van de gemeenteraad Hontenisse heeft het raadslid A. Perdaen, mede namens de leden R. Rademakers en Em. Schelfhout in een motie zijn veront waardiging uitgesproken over wat hij noemde „de poging van enkele lieden om het dagelijks bestuur van de gemeente in een twijfelachtig daglicht te stellen door het vrijge ven van publikaties, die bezijden de waarheid zijn, half worden weerge geven en dus verkeerde conclusies suggereren". De heer Perdaen be-treurde het dat ook het raadslid A. Roctus hier aan heeft meegewerkt. Zij-ns inziens moet een raadslid zijn stem in de raad laten horen. De heer Perdaen doelde hier op de geruchtmakende radio-uitzending van het VARA-ro- gramma „dit is het begin" waarin o.a. de heer Roctus op 15 mei j.l. kritiek leverde op de meerkosten van de verbouw van d-e ambtswo ning van de burgemeester. De heer Perdaen sprak in zijn motie zijn vertrouwen uit aan het adres van b en w, nodigde d-e raad uit hierover te stemmen „in de hoop dat het u (b en w. Red.) een steun moge zijn bij uw werkzaamheden". De motie werd door voorzitter mr. M. Somers in stemming gebracht. De uitslag was 7 stemmen a-oor (in clusief die van beide wethouders) en 3 onthoudingen. (Het raadslid J Menu was afwezig). De raad stelde in zijn 22 punten tellende vergadering een nieuwe kampperverordening vast. De heer S. Collot d'Escury vroeg wel enige clementie voor familieleden en go-ede kennissen die op het terrein van iemand kamperen. Burgemeester So mers wees op de mogelijkheid dat op zo'n manier een gehele camping met „goede kennissen" gevuld kan zijn. „De kampeerveror-dening is echt bedoeld om het ongeordend kamperen in goede banen te leiden". De heer A. Perdaen sloot zich aan bij de vraag van d-e heer Collot en verwachtte van b en w de nodige soepelheid bij de toepaswing van de verordening. D-e raad ginig akkoord met een voor pachtafstand van enige perce len bouw- enweiland door J. M. Morres. De gemeente heeft deze gronden nodig om de beoogde ex pansie in het ontwen-bestemming splan „Kloosterzande-Noord" neer gelegd te bewerkstelligen. De grond blijft eigendom van de staat. Het voorbereidingsbesluit voor dit be- steamingspl-an werd eveneens giste ravond aangenomen. D-e raad voteer de verder een krediet van 225.000 voor de verbetering van d-e Wals-oor- densestraat. Voor verbetering van de weg Kloosterzande-Vo-gelwaarde werd een krediet besehikbaargesteld v-a-n 1,1 miljoen guldend. De verbe tering houdt in een verbreding van de bestaande weg tot 6 meter en d-e aanleg van een 400 meter lang 3 meter breed fietspad- Gisteravond werd door de raad ook een verordening aangenomen die het verlenen van een tegemoet koming voor het geven godsdien stonderwijs op de lagere scholen regelt. Het beetref-t onderricht a-a-n vijfde en zesde klassen. De vergoe ding is gebaseerd op de beloning van een vakleerkracht aan scholen voor gewoon lager onderwijs en zal de gemeente 5.811 per jaar kos ten. De v.v. Hontenisse heeft een ga rantstelling voor een lening van 94.000 gekregen voor de bouw van een nieuw clubhuis. Tevens besloot de r-aad een subsidie toe te kennen in de exploitatiekosten van d-e vere niging waarbij de ra-ad zijn vertrou wen uitsprak in het verenigingsbe stuur dit bedrag zo laaig mo-gelijk te houden. Bij de vaststelling van het huis- hourelijk regiem-ent voor de jeug-d- en sportraad Hontenisse merkte de heer F. de Bakker (een fervent voetballiefhebber) op zo weinig voetballers tegen te komen. „Wel veel dansers, tennissers en „ander gespuis", zo merkte hij gekscherend op. Wethouder P. Everaert verklaar de hem dat zo weinig mogelijk men sen met nauwe relaties tot de diver se clubs waren opgenomen om een zo zuiver mo-gelijk advies vain de raad te krijgen inzake b.v. het toe kennen van subsidies. „De jeugd- en sportraad is uitein delijk een adviescollege. De raad heeft het laatste woord", zo merkte de wethouder op. De heer Schelf hout betreurde het dat in het be stuur slechts een vertegenwoordiger uit Ossenisse en geen uit d-e kern Hengstdijk was opgenomen- Hij vroeg wat meer vertegenwoordigers van de diverse kernen in de raad. Iets, wat blijkens een toezegging van mr. Somers, zeker bekeken zal worden. EHBO De EHBO-afdeling Westdorpe gaat in samenwerking met de duivenvereniging „De Vol harding" een duivenvlucht organise ren, waarvan de opbrengst ten goe de kqmt aan de EHBO. Om deze vlucht mogelijk te maken houdt de EHBO deze week een huis-aan-huis- colleote voor de prijzen, die aan de duivenvlucht verbonden zijn. Geslipt De heer F. Dierick is met zijn Volkswagen nabij de bier brouwerij van Waes Boodts uit de| bocht geraakt. Het ongeluk gebeurde doordat de heer F. Dierick, die rich ting Zwartenhoek reed, een in de bocht geparkeerde vrachtwagen moest passeren en zodoende slipte op de door de regen gladde kinder kopjes. De auto van de heer Dierick kwam tegen een hekwerk tot stil stand. De materiële schade was groot. De bestuurder bleef onge deerd. Sociaal Cultureel Werk De Stichting Sociaal Cultureel Werk or ganiseert zaterdag 19 juni een optre den met de formatie Kra-aijeveld (ex-Bimta-ngs). Dit ontreden zal plaats vinden in zaal Concordia en begint 's avonds om 7.30 uur. De kapel in het bejaardencentrum 't Verla-et is in gebruik genomen. De kapel die een onderdeel vormt van de recreatiezaal is zaterdag officieel geopend. Pastoor Dierick heeft bij de ingebruikname een plechtige eu charistieviering geleid die werd op geluisterd door het Parochieel Da meskoor o.l.v. dihr. R. Pollet. De Weel De hengelsportvereni ging De Weel houdt op zaterdag 19 juni eerste clubwedstrijd in de Vlaamse Kreek. De wedstrijd begint één uur voor zonsopgang en duurt tot 10 uur. Iedere deelnemer kan zelf een plaats kiezen en mag met 2 hengels vissen. Voor elke karper boven de maat zijn er 5 punten te verdienen en voor elke andere vis boven de maat 1 punt. van een onzer verslaggevers) SLUIS „Ik ben allesbehalve een voorstander van het EEG-land- bouwbeleid van de heer Mansholt en toch keur ik de protestdemonstratie die jonge agrariërs aanstaande vrij dag bij gelegenheid van de CBTB toogdag in Schoondijke waar de heer Mansholt zal spreken willen houden, zonder meer af. Zoiets doet de publieke opinie geen goed. Zo'n actie zou de landbouwbelangen zelfs kunnen scnaden". Aan het woord is landbouwer A, de Badts (47), lid van de gemeente raad van Sluis. De wijze waarop de landbouw volgens het Mansholtplan in Nederland gesaneerd moet wor den zit de heer de Badts zeer hoog. Zo hoog zelfs dat hij de heer Mans holt een brief heeft geschreven (Van onze correspondente) HULST De ambtenaren ter se cretarie, de heren A. Reyns en G. van Eek hebben het feit herdacht dat zij 25 jaar geleden in over heidsdienst kwamen. Beide jubilaris sen werden gehuldigd in het Vereni gingsgebouw van Clinge. Hier bij waren aanwezig, burgemeester Molthoff, beide wethouders, het voltallige gemeentepersoneel, alsme de de familie van de jubilarissen. Burgemeester Molthoff sprak de ju bilarissen toe en bood hen namens het personeel cadeaus aan- Schieting In café Claessens te Lamswaarde werd een kermisschie- ting gehouden met een deelname van 75 schutters. De uitslagen: wip een: hoge vogel, L. Eijsackers, Lamswaarde, eerste zijvogel. B. van Leemput, Lamswaarde, tweede zij- vogel, B. Boogaert, Kloosterzande. Grootste aantal kleine vogel op deze wip, R. van Driessche, Lamswaarde- Wip twee: hoge vogel, L. Roelands, eerste zijvogel, G. van Driessche, tweede zijvogel, J. Bisschop, groot ste aantal kleine vogels., P. Huls hout allen te Lamswaarde. waarin zijn vele bezwaren tegen het wegvagen van ontelbare landbouw bedrijven uiteenzet. De heer De Badts: Ook de boer ontkomt niet aan de onverbiddelijke produktiviteitsgod. Het land waar het leven zo goed was moet hij ruilen voor een stad en een fabriek waar alleen de productie telt. Of daarmee ook een stukje menselijk welzijn verloren gaat is niet in tel, evenmin dat voor de toekomst on vermoede reereatiemogelij kheden met het verdwijnen van de zoveel ste boerderij de nek worden omge draaid". De heer De Badts vindt dat de voorlichting aan de boeren over het plan Mansholt jammerlijk te kort is geschoten. „Op geraffineerde wijze heeft men eerst door een eenzijdige en negatieve voorstelling van zaken de image van de boer volledig kapot gemaakt. Daarna werd door zoge naamde prijsbevriezing, noem het maar gerust prijsverlaging, het eer ste contingent boeren geruisloos af gevoerd. Er zullen nog vele duizen den boeren volgen. „De heer De Badts is op zichzelf niet gekant tegen een sanering van de landbouw. „Maar het Mansholt plan is me veel te igoureus. De sanering zal over een langere ter mijn uitgesmeerd moeten worden die de gewenste schaalvergroting tot stand zal moeten brengen". De heer De Badts geeft toe dat particuliere beleggers weinig interesse zouden (Van onze correspondent) KOEWACHT Aan de bejaar- denschieting die bij J. de Guchte- neire in Koewacht w„rd gehouden hebben 36 schutters deelgenomen. De uitslag was als volgt: hoogvogel: C. de Schepper, Koewacht; le zijvo- gei en 2e zijvogel Trifon Hesters, Stekene (B); extraprijs R. de Schepper; de meeste kleine vogels (4 stuks) M. Jansen-Verplanken uit Kloosterzande. De volgende schieting voor be jaarden wordt op dinsdag 6 juli gehouden, eveneens bij J. de Guch- teneire. (ADVERTENTIE) tonen voor het opzetten van zo'i grondbank met het ooig op de lag! pachtprijzen in de landbouw. Hij ziet hierin dan ook meer een taai weggelegd voor de staat. „Maar voor alles gaat het om het welzijn niet alleen van de landbou wer maar ook van d-e mensen in de stad. Als na verloop van tijd inder daad niet meer de produktie, maai de mens centraal zal staan, pas dai zal men beseffen dat men met he liquideren van de boer en zijn mi lieu volgens het plan Mansholt e: bron van geestelijke volksgezond heid voortijdig heeft drooggelegd. It mijn brief aan de heer Mansholt hei ik hem dringend onder ogen gebracht zich af te vragen of hij niet op het punt staat een historische vergissing te begaan.ons cultuurlandschap mag niet misvormd worden tot een fantasieloze massa van Mansholt- eenheden en in onze Zeeuwse delta mag de landbouw niet verpauperen als gevolg van de industrialisatie'' aldus de heer De Badts. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS 17,95 per kwartaal, binnen verspreidingsgebied (excl. 50 ct. incassokosten f 6,20 per maand (incl. 9 ct. incassokosten). RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen) HULST Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: buiten kantooruren: tel. 01140- 3751 en tel 01158-1940 (Z. Vlaanderen) ADVERTENTIE EXPLOITATIE: Wnd inspecteur Zeeland: C Menu (01100-4316) Hulst en O Z. Vlaanderen: Th de Bakker (01150-2601) Oostburg en W Z Vlaanderen: M Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J Schieman (01155-1224) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg, tel 01180-7764 Chef Zeeland: A. F Koopman, tel. 01180-7438 Redacteur Goes: M Kersten, tel 01100-6584 Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G van Berkel, tel 01150-4866. Redacteur O Z. - Vlaanderen: A Verlind tel 01140-3751. b.g.g semafoon via: 01600-22341 of 01608-2073 of 01155-2237 Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: R van der Helm, tel 01150-4865 Sportredactie Zeeland: R van Deursen. tel 01155-1367 Fotojournalist Zeeland: Cor J de Boer tel 01155-2237 (Van onze Haagse redacteur DEN HAAG Het Tweede merlid mr. A. P. Spaande (DS'70) wil dat schepen die gei zijn met gevaarlijke stoffen bij en slecht zicht hun reis doo Westerschelde niet mogen vooi ten. Dat blijkt uit schriftelijke gen, die hij bij minister drs. Bakker van Verkeer en Water heeft gesteld naar aanleiding va aanvaring, die eind verleden op de Westerschelde plaatsvond sen de Belgische tanker Termo het Engelse schip Resurgence. De heer Spaanderman vraag de minister bereid is een i maatregelen te nemen, waaro het afkondigen van- eer) verbot ARDERNUMMER X-6800 is, z ons wel duidelijk, de direc van de n.v. PZEM noodlottig ge den. Ordernummer X-6800 had trekking op de bouw van een b galow met manege en zwembad Domburg voor de directeur zelf. I lijdl nauwelijks twijfel dat ore nummer X-6800 nog enkele andi (Van onze correspondente) 's-HEERENHOEK —Op zond 20 juni wordt in 's-Heerenhoek 23e Regenboogkoers verreden. 1 kende renners uit Nederland en B gië zullen aan deze koers deel) men. De nieuwelingen starten om 12 uur voor een afstand van 55 kilor. ter, de dames starten om 14.15 i voor een afstand van 40 kilome en de amateurs starten om 15.30 i voor een afstand van 80 kilometer. Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opge steld door het KNMI op woensdag om 18 uur: Geleidelijk min der buien, meer zon maar te koud voor de tijd het jaar. Weersvooruitzichten in cijfers middeld over Nederland. Voor vrijdag: Aantal uren zon: 1 tot 7. Min. temp.: 1 tot 5 graden onder nt maal. Max. temp.: 1 tot 5 graden onder no maal. Kans op een droge periode van m stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etma; 40 procent. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 4 tot 11. Min. temp.: 1 tot 6 graden onder maal. Max. temp.: 0 tot 5 graden onder no maal. Kans op een droge periode van mi stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: Procent. Morgen, vrijdag 18 juni Berge OP Zoom 11.11 en 23.41, Hansweel jV-38 en 23.03, Terneuzesn 10.10 q 22.33, Vlissingen 9.37 en 22.05, meldinge 11.01 en 23.31. den HAAG (ANP) Konstai 382 plus i> Rheinfelden 307 plus 1 straatsburg 338 plus 8, Plittersdo1 480 plus 2, Maxau 537 - 2, Plochii: Sen 188 - 11, Mannheim 385 - 2 bteinbach 151 - 11, Mainz 367 - 1 gingen 265 - 14, Kaub 304 - 1 trter 242 plus 2, Koblenz 295 - 1 Keulen 291 - 7, Ruhrort 468 plus Lobith 1086 plus 12, Pannerden: Kop 105] p]us 1Nijmegen 8' Pms 13, IJsselkop 939 plus 8, Eefc iJssel 446 plus 2, Deventer 296 om Monsin 5454 - 6, Borgharen 3862 - il ,eld 1102 Plus 7, Grave benede ue sluis 501 plus 1.

de Stem | 1971 | | pagina 14